Sibirya Husky Wolf Mix: Egzotik Bir Wolfdog Hibritine Sahip Olabilir misiniz?

Sibirya Husky Wolf Mix: Egzotik Bir Wolfdog Hibritine Sahip Olabilir misiniz?

Sibirya kurdu bir Kurt ile geçti, Kurt melezi olarak bilinen şeydir veya bir kurt köpeği . Kurt melezleri, pek çok insan bu zorluğu başarıyla üstlenmediği için nispeten bilinmeyen bir varlıktır. Bu Kurt melezi şüphesiz çarpıcıdır, ancak birçok güçlükle birlikte gelir ve bu hayvana yalnızca çok az aile uygun olabilir. Hiçbir yerde olduğu kadar uysal ya da pratik değil diğer Husky karışımları .

Nihayetinde, hatırlamanız gereken şey, Kurt'un bir köpek olmadığı, vahşi bir hayvan olduğu ve bu nedenle Kurt melezinin de karakteri ve ihtiyaçları açısından çok vahşi olacağıdır. Husky ve Kurt hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek ve ebeveynlerinin her birinin karşılaştırmasını öğrenmek istiyorsanız, Husky Vs Wolf makale.Bir Wolf Hybrid'e sahip olmanın, bununla birlikte gelebileceğini de unutmamak gerekir. kendi yasal zorlukları ve çoğu eyalette eğlence amaçlı evcil hayvan sahipleri için önerilmez. Pek çok kurt-melez köpek, işe yaramadıklarında geleneksel kurt sürülerine entegre edilemedikleri için kurtarmalarla sonuçlanır. Sen kesinlikle Eyaletinizin yerel yasalarını kontrol etmeniz GEREKİR bir kurt melezine sahip olmadan önce sahip olmak. Bazı eyaletler, melezin içerdiği kurt yüzdesine bağlı olarak mülkiyetlerini tamamen kısıtlar. O zaman bile, vahşi doğaları nedeniyle onları önermiyoruz.

Kurt Melezleri

Sadece köpek topluluğu içinde soyağacı köpekleri karıştırmakla ilgili çok fazla tartışma var, aynı zamanda bir Wolfdog'u çevreleyen ekstra tartışma seviyesi diğer tasarımcı köpeklerden daha fazla. Tüm köpeklerin ya Kurttan geldikleri ya da ortak bir atadan ayrı evrimleştikleri inancına rağmen, evcilleştirilmiş köpekler o kadar çok evrimleşti ki, fizyolojisi ve davranışları neredeyse tamamen farklıdır.Bu nedenle Latince adı olan Kurt karıştırılır. Canis Lupusve Latince adı olan köpek Canis lupusiliarisköpek krallığındakilerin çoğu mümkün olsa da hoş karşılanmaz. Ayrıca, Wolf'un Wolfdog'daki yüzdesi veya oranı ne olursa olsun, o her zaman vahşi bir hayvan olacak kalpte ve tipik bir aile hayvanı olarak ideal değil.

Kurt Köpeğinin sadece% 10 Kurt olduğu iddia edilse bile, sadece vahşi içgüdüleri çok güçlü olduğu için tüm Kurt özelliklerini olmasa da çoğunu sergileyecektir. Wolfdog'u anlamak için ailesi hakkında biraz daha fazla şey öğrenmek önemlidir.

Sibirya kurdu

Sibirya kurdu en çok eski köpek ırkları Sibirya'da malları ve insanları kabileden kabileye taşımak için kullanılan kızak çeken bir köpek olarak geliştirildi. Arkadaşlık ve sevgi özelliklerinden de yararlanıldı ve çocukları sıcak tutmak ve geceleri onları korumak için kullanıldı. İlk Husky, 1908'de Alaska'ya ithal edildi ve altına hücum döneminde kızak köpeği olarak çalışmaya başladılar.beagle boyutu

Sibirya kurdu, enerjik bir köpektir. arkadaşlık arzusu ve bir yük köpeği olduğu için aile paketinin bir parçası olduğunu hissetmesi gerekiyor. Kendisine yatırım yapabilecek ve onunla çok zaman geçirebilecek bir aileye ihtiyacı var, aksi takdirde çok mutsuz ve yıkıcı olacak. American Kennel Club (AKC) onu şöyle tanımlıyor: sadık, giden ve yaramaz .

Kurt (Canis Lupus)

İlk olarak, olduğunu anlamak önemlidir. 2 çeşit Kurt , Kırmızı ve Gri, ve Kurt'un 38'e kadar alt türü olduğuna inanılıyor ve bunlar yaşadıkları bölgeden sonra isimlendiriliyor. Gri Kurt en yaygın Kurt'tur ve o da Kurt'un ebeveynidir. Wolfdog, ve bu nedenle bu makale boyunca Gri Kurt'a atıfta bulunacağız.

Kanıtlar, Bozkurt'un yaklaşık 1 milyon yaşında olduğunu gösteriyor ve Avrasya kıtasından geldiği düşünülüyor. Bir süre sonra, Gri Kurt Kuzey Amerika'da bulundu ve o zamandan beri dünya çapında göç etti. Çok uyumlu yaratıklardır ve sahip olunan birkaç memeliden biridir. Buz Devri'nde hayatta kaldı .Son birkaç yüzyıl boyunca, Kurt'u evcilleştirmek ve onu bir aile hayvanı olarak tutmak için birçok girişimde bulunuldu. Uyarlanabilir yaratıklar olmalarına rağmen, evcilleştirilecek kadar uyarlanabilir olup olmadıklarına dair pek çok tartışma var ve birçok insan bunların asla bir aile hayvanı olarak tutulmaması gereken vahşi hayvanlar olduğuna inanıyor. Başarılı hikayeler var, ancak ölümcül derecede başarısız olan birçok hikaye de var. Evcil hayvan olarak popülaritelerine ilişkin herhangi bir istatistik bulunmamakla birlikte, tartışmalı bir konu olup, şüphesiz popülerlik kazanmaktadır.

Wolfdog Mix

Yabani bir ebeveynle birlikte şunu anlamak önemlidir: Kurt köpeği asla tamamen evcilleştirilmeyecek ve onun doğal içgüdüler asla tamamen bastırılmayacak ne kadar iyi eğitildiği önemli değil. Kurt ailesi gibi, husky wolf karışımı da 2 yaş civarında statükoya meydan okumaya başlayacak, çünkü bu, vahşi doğada sürü liderine meydan okuyacak ve lider rolünü üstlenecek kadar olgunlaştığı zamandır. Yeterince baskın olmama, yaralanma ve hatta yorgunluk gibi herhangi bir zayıflık belirtisi gösterirseniz, Kurt Köpeği bunu muhtemelen size meydan okuma şansı olarak görecektir. Herhangi bir potansiyel mal sahibinin, Paket mantığı. Asla bir pozisyon gücüne geçmesine izin vermeyin, çünkü eğer onu kaybederseniz, asla geri alamazsınız.

Onlar ayrıca son derece bölgesel ve bu asla onlardan eğitilemeyecek bir özelliktir. Onun kurt ebeveyni, sahiplenmek veya korumak için yiyeceklerin etrafına işeyecek ve dışkılama yapacak ve husky kurt karışımının bu davranışı 3 aylıktan itibaren evde sergilediği bilinmektedir. Onlar ayrıca eşyalara karşı çok koruyucu onları ağızlarına soktuktan sonra, Wolfdogs ağzından hiçbir şey almaya çalışmayın, aksi takdirde muhtemelen ısırılırsınız.

Ancak, sıkı bir eğitimle doğru eve yerleştirilirlerse, o zaman aynı zamanda arkadaş canlısı onların paketi ile , Husky ailesine benzer, ancak biraz daha fazla çekinceyle. Bu harika olsa da, Wolfdog sürekli insan konforuna ve etkileşimine alışmamalıdır, çünkü yavaş yavaş dışarıda daha fazla zaman geçirmeleri gerekecek.Boyut ve Görünüm

Wolfdogs görünüşü, aynı çöp içinde bile önemli ölçüde değişecektir. Ya Kurt ebeveyninin vahşi görünümünü ya da Husky ebeveyninin evcilleştirilmiş görünümünü koruyabilirler. Erkek husky kurt karışımı, 85 ve 155 pound ve dişi Kurt Köpeği arasında tartacak 75 ve 130 pound . Erkek Kurt Köpeği arasını ölçecek 26 ve 33 inç uzun boylu, pençeden omuza ve dişi arasında ölçecek 25 ve 32 inç boyunda .

Husky kurt karışımı genellikle altın-kahverengi gözler Kurt ve bazen Husky'nin parlak mavi gözlerini miras alır. Neredeyse her zaman büyük üçgen şekilli dik kulaklara sahip olacaklar ve dişleri genellikle evcilleştirilmiş Husky'den daha büyük olacaktır. Kuyrukları da normalde düz olacaktır ve Husky gibi heyecanla kıvrılma eğiliminde değildir.

Ceket ve Renkler

Kurt köpeği bir orta uzunlukta çift kat bu oldukça kalın ve yoğun. Kurt Köpeği ayrıca siyah, gri, beyaz, kahverengi ve ten rengi gibi çeşitli renklerin tadını çıkaracak. Kurt ebeveynine benzer, Wolfdog's ceket rengi değişecek 1 yaşına gelene kadar ve büyük ölçüde değişmese de, ton ve gölgeleme kesinlikle değişecektir, bu yüzden onu bir köpek yavrusu olarak satın alırken bunu aklınızda bulundurun.

Egzersiz Gereksinimleri ve Yaşam Koşulları

Kurt Köpeğinin etrafa ihtiyacı olacak Her gün 3 ila 4 saat yoğun egzersiz meşgul ve mutlu kalmalarını sağlamak. Huzursuz bir köpek yıkıcıdır, ancak huzursuz ve sıkılmış bir Kurt melezi, gerçekten kelimelere dökülemeyen tamamen farklı bir yıkım seviyesidir.Öncelikle çok araziye ihtiyacınız var. Önerilmektedir her kurt köpeği 1 dönüm arazi gerektirir Dolaşmak ve iki veya daha fazlasına sahipseniz, sürü saldırganlığını önlemek için her kurt köpeği için bir dönümlük arazi olması gerekir. Yabani kurtların her gün 20 dönümlük sınırsız arazide dolaştığı unutulmamalıdır. Kurt köpeğiniz bölge içinde tutulacağından, aynı anda dörtten fazla kurt köpeğine sahip olmamanız tavsiye edilir, çünkü bu, sınırlı alan nedeniyle paket içinde davranış sorunlarına yol açabilir.

Alan şununla kapatılmalıdır en az 8 fit uzunluğunda eskrim , içeriye doğru eğimli veya elektrik teli ile üstte 2 fitlik bir uzantıya sahip 6 fitlik güçlü çit ile. Ayrıca, hem kaçmayı önlemek hem de insanların ve diğer hayvanların çitle temas etmesini önlemek için ekstra bir güvenlik seviyesi ekleyeceğinden, birinci çite yakın ikinci bir çit almanız önerilir. herhangi bir aksilik. 2 fit güçlendirilmiş tel örgü de dikey olarak zemine gömülmelidir. kazmalarını önlemek muhafazanın. Var diğer kriterler bu yüzden bunu kontrol ettiğinizden emin olun.

Evde yaşayabilecek dışarıda olmadığında, ancak gece vakti mülkünüzü merak etmemesi veya yok etmemesi için onları eğitmek akıllıca olacaktır. Kabin ateşinden kaçınmak için bolca yeri olan büyük bir eve ihtiyacınız olacak.pitbul renkleri

Eğitim

Husky wolf karışımı çok zekiyken, evcil bir köpek kadar kolay komutlar almasını beklemeyin. Bir insanla etkileşim kurma ve onu dinleme kavramı, bir Wolf melezi için nispeten yenidir ve biri tarafından eğitilmek alışılmadık bir durumdur. Birçok Wolf hibrit eğitmeni, bir Wolfdog'u eğitmenin en etkili yolunun ona taklit etme sürecini öğretin , çünkü doğadaki ebeveynlerinden tam olarak bu şekilde öğreniyorlar. Standart köpek eğitiminin Wolfdog ile başarılı olması pek olası değildir.

Tabii ki sosyalleşme zorunludur tanımadığı insanlarla ve seslerle çevresine güvenmesini öğretmek. Onu diğer köpekler de dahil olmak üzere tüm şekil ve büyüklükteki diğer hayvanlarla tanıştırmak da önemlidir, böylece onlara saldırmamasını veya onlardan korkmamasını bilebilir. Eğer bir köpek yavrusu ise, diğer evcil hayvanlarla iyi geçinir, çünkü bunun bir norm olduğunu düşünerek büyüyecektir, ancak yetişkin bir Wolfdog ise, onu diğer evcil hayvanlarla yavaşça ve bariyerleri yerinde tanıtmanız gerekir. Bununla birlikte, husky wolf karışımı, tanıdık olmayan hayvanları, zorluk yaratacak şekilde paket üyesi olarak kabul etmeyebilir, ancak hazırlıklı olunması gereken bir şeydir.

Sağlık

Ebeveyni Husky çok sağlıklı bir köpektir ve test edilmesi tavsiye edilir. Kalça Displazisi ve bir Göz doktoru değerlendirmesi . Elbette, Kurtların herhangi bir sağlık kontrolünden geçmesi gerekmiyor, ancak eklem displazisi ve göz rahatsızlıkları gibi diğer büyük köpeklerin benzer sağlık sorunlarından muzdarip oldukları biliniyor.

Bu nedenle, Wolfdog'un bu iki sağlık koşulunu yaşamasını bekleyebilirsiniz. Wolf melezleri hakkında bir anlayışa sahip bir Veteriner aramak akıllıca olacaktır. Bir Wolfdog'un ömrü 12 ila 14 yaş , bu yüzden diğer köpekler gibi üstlenmek uzun bir sorumluluktur.Beslenme

Kurt köpekleri olmalı çiğ et beslemek , domuz eti dışında tüketmeleri tehlikelidir. Kurt köpekleri, köpek mamasıyla beslenmekten herhangi bir fayda sağlamayacaklar ve aksi takdirde doğada alacakları besinleri alamazlarsa oldukça rahatsız olacaklar. Beslenmeleri gerekir her gün birkaç kilo çiğ et . Ayrıca, çiğ etin içinde saklanabilen A, B, C, D ve E vitaminleri, glukozamin ve buğday çimi gibi besin takviyeleri verilmelidir.

Burada dikkat edilmesi gereken şey, bu diyetin diğer köpek diyetlerinden çok daha pahalı olduğudur, bu yüzden bunu dikkate almalısınız. Ne yazık ki, diyetleri tartışmaya açık değildir ve bu, üzerinde çalışabileceğiniz bir şey değildir, aksi takdirde evcil hayvanlara bakmaya veya kendilerini avlamaya başlayabilirler.

Bakım

Kurt Köpeğinin yoğun ve kalın bir çift ceketi vardır ve o bir yıl boyunca ağır dökücü özellikle dökülme mevsiminde. Bir yük köpeği olan Wolfdog, sürü üyeleri vahşi doğada birbirlerini temizlerken çantasıyla birlikte bir tımar seansının tadını çıkaracak, ancak alışabilmesi için erken yaşlardan itibaren onu tımar ettiğinizden emin olun. Paltosunun idare edilebilir olmasını sağlamak için haftada birkaç kez fırçalayın ve kendi kendini temizleyen köpekler oldukları için çok kirlendiğinde yılda sadece 4 kez yıkayın.

Yavru köpekler

Bir Wolfdog'un ortalama fiyatı yaklaşık olarak başlar 1000 dolar . Başka bir köpek yavrusu gibi görünseler de, yaklaşık 3 aya ulaştıkları anda vahşi hayvanlara geçiş Öyleyse, bir Kurt Köpeğinin sadece sevimli köpek yavrusu dönemi için değil, ömür boyu olduğunu unutmayın!

Ek olarak, birçok yetiştirici, Wolfdog'un yüksek bir kurt yüzdesi olduğunu iddia edecektir, çünkü bu, birçok sahip için caziptir ve bu nedenle premium bir fiyat talep edebilirler. Bununla birlikte, köpek soyunun yüzdesini kanıtlamak genellikle çok zordur, bu nedenle iddialarını destekleyecek evrakları yoksa, fazladan ödeme yapmayın!

Yavru köpekleri aramadan önce bakmanız gerekir. yerel kanunlar , pek çok eyalet Wolf ve Wolf hibrit mülkiyeti ile ilgili yasa ve kurallar uyguladığından. Bazı eyaletlerde tamamen yasaklanmıştır ve bazı eyaletlerde sahibi tarafından egzotik bir lisans alınması gerekir ve bu her zaman kolay bir lisans değildir.

Aile Hayvanları Olarak

  • Husky kurt karışımı evcil bir köpek gibi değildir, bu yüzden onun olmasını beklemeyin.
  • O, sizin eyaletinizde sahip olunması yasal bile olmayabilecek tamamen farklı bir tür.
  • Bir Wolfdog, diğer kriterlerin yanı sıra en az 1 dönümlük bir avluya sahip çok büyük bir ev gerektirir.
  • Bu cins, daha küçük veya daha büyük çocuklu bir aileye uygun değildir.
  • Öngörülemezliği ve vahşi eğilimleri nedeniyle burada sadece yetişkin bir aile evi tavsiye edilir.
  • Bu cins arkadaşlık ister, ancak onları eşleştirmek için başka bir cins bulmak zor.
  • Husky kurt karışımı, koşullardaki değişikliklere iyi gitmeyecek hassas bir köpektir.
  • Diğer hayvanlar da dahil olmak üzere başkalarını eve veya aileye kabul edemez.
  • Husky wolf karışımı çok aktiftir ve günde 3 ila 4 saat egzersize ihtiyacı vardır.
  • Kurt Köpeğinin ona asla geri adım atmayacak zorlu bir lidere ihtiyacı var.

Wolfdog Yetiştiricisini Bulmak

Kurt köpeği yetiştiricileri için çevrimiçi arama yapabilirsiniz ve çoğu çevrimiçi arama motorunun ilk sayfasında görünürler. Bu önemli yorumları oku ve yapabiliyorsanız çevrimiçi forumlarda başkalarıyla konuşun, çünkü hangi yetiştiricilerin harika olduğunu, aynı zamanda hangilerinden kaçınmaları gerektiğini bilebilirler.

Hoşunuza giden bir yetiştirici bulduğunuzda, onlarla tanıştığınızdan emin olun, çünkü onlar için uygunluğunuzla ilgili olarak sizin için soracakları kadar çok sorunuz olacak. Bunlara ek olarak, 'Görev: Kurt' potansiyel sahipler için inanılmaz miktarda bilgi ve kaynağa sahip olun, bu yüzden onları kontrol ettiğinizden emin olun.

Kurtarma ve Sığınaklar

Pek çok Wolfdog, aileleri üstlendikleri zorluklara hazırlıklı olmadığı için yeniden barındırma merkezlerine gönderiliyor. Wolfdog Projesi Her eyaletteki kurtarma merkezlerinin isimlerini ve iletişim bilgilerini listeleyin ve bu kişiler, evlat edinme yolculuğunuza başlamak için en uygun merkezleri bulmanıza yardımcı olabilecek en iyi kişilerdir.

Son düşünceler

Vahşi görünümüyle Sibirya Kurdu Kurt Karışımı inkar edilemez bir şekilde görsel olarak çarpıcı bir köpektir. Bununla birlikte, Wolfdog sonsuza kadar bir köpek yavrusu olmayacak ve büyüdükçe, bir köpek yavrusu olarak yeterince eğitilmezse, bir aile hayvanı olarak bakması da inkar edilemez derecede zor olacaktır. Sadece Wolf hibrit deneyimi olan birinden profesyonel köpek eğitimi almakla kalmamalı, aynı zamanda hayatınızı onu eğitmeye ve ihtiyaçlarını karşılamaya adamalısınız. Bilgili bir efendiye ihtiyacı olan tahmin edilemez bir yavru.

'Mission: Wolf' a göre, 10 Kurt Köpeğinden 9'u kaçma, ihmal sonucu ölecek. ötenazi ve yanlış anlama , kurtulan Wolfdog evsiz kalacaktır çünkü sahipleri ona bakamaz. Yani, bu meydan okuma cesaretsizler için değil.

Yorumlar