Çay Fincanı Pomeranya Cinsi Bilgileri, Yavru Maliyetleri ve Daha Fazlası

Çay Fincanı Pomeranya Cinsi Bilgileri, Yavru Maliyetleri ve Daha Fazlası

Pomeranyalılar kabarık, sadık ve oyuncak ayı gibi görünmek . Bu özellikler, onları on yıllardır sürekli olarak Amerika'nın en sevilen ırklarından biri haline getirmiştir. Ancak son zamanlarda, sahipler zaten oyuncak boyutundaki bu yavrunun daha küçük versiyonlarını arıyorlar - bununla birlikte çay fincanı Pomeranian Elinizin avuç içine sığabilecek küçük, küçük bir köpek vaatleriyle umut dolu köpek sahiplerini şaşırtarak sahneye çıktı. Ve hayır, bunlar sadece bir tür benzersiz Pomeranya karışımı .

Biraz var gizem ve tartışma Bu çay fincanı yavrularını çevreleyen, esas olarak sağlık sorunları ve bir 'çay fincanı' köpeği elde etmek için kullanılan şüpheli üreme uygulamaları nedeniyle. Ancak bu, onların daha az popüler bir tür oldukları anlamına gelmez. Aslında, benzersiz özelliklerinden dolayı daha popüler hale geldiklerini iddia edebilirsiniz!Aşağıda, Çay Fincanı Pom'ın tüm yönlerini ve bir aile hayvanı olarak evinize getirmeye karar verirseniz neler bekleyebileceğinizi ele alacağız. Bu minyatür köpeğin tüm yaygaralara değip değmeyeceğini görelim!

Aileler İçin Önerilir
  • Irk Sağlığı
  • Çocuk Dostu
  • Köpek Dostluğu
  • Eğitim Zorluğu
  • Bakım Bakımı
  • Egzersiz İhtiyaçları
  • Yavru Köpek Maliyetleri

Çay Fincanı Köpekler ve Tartışma

'Çay Fincanı Dop' terimi, bu ultra küçük yavrular tam anlamıyla bir çay fincanı içine sığabilecekleri için icat edildi. Son derece sevimli olsa da, şüphe yok ki, belirli ırkların takıntılı minyatürleştirilmesi epey tartışma , ve için iyi sebep . Çay fincanı büyüklüğündeki köpeklerin profesyonel yetiştiriciler olmadığını iddia eden birçok yetiştirici, sadece para için var ve sağlıksız köpeklere yol açan tehlikeli üreme uygulamalarını kullanıyor - hepsi sadece daha yüksek bir fiyat etiketi ile daha küçük ve daha küçük üremek için. Köpeklerin birkaç Çay fincanı versiyonu vardır. Çay fincanı Yorkie . Ayrıca, Çay Bardakları ile aynı kavram olan 'minyatür' olarak kabul edilen bazı ırklar da vardır, ancak bunlar sadece 'çok' küçük değillerdir. Bunlardan bazıları Minyatür Labradoodle'ı dahil et ya da Mini Goldendoodle .'Süper minik bir köpeğe sahip olmayı çok isterim - ne kadar tatlı' diye düşündüyseniz! kesinlikle yalnız değilsin Bu büyüleyici yavruları istemek sürpriz değil ve doğası gereği yanlış değil . Ancak, minik yavrunuzu sorumlu bir şekilde seçtiğinizden emin olmak size kalmıştır. Bir çay fincanı köpeğini satın almak istediğiniz yetiştirici hakkında kapsamlı araştırma yapmak için düşünürken son derece önemlidir. İşte nedeni.

'Arka bahçe yetiştiricileri' ve yavru değirmenleri olarak bilinenlerin avantaj kullandı çay fincanı köpekler için bu büyüyen trendin. Bazıları istenen boyuta ulaşmak için güvenli olmayan üreme uygulamalarını kullanırken, çoğu zaman hasta yavrulara yol açarken, diğerleri olgunlukta bir köpeğin öngörülen boyutu hakkında düpedüz yalan söyleyecektir. Karma cins bir yavru için güzel bir kuruş düşebilirsin. safkan çay fincanı Pomeranian .

Çay Fincanı Pomeranyalılar

Çay Fincanı Pomeranian Köpek

Çay Fincanı Pomeranian, satın alabileceğiniz en küçük Pom'dır! Küçük, kabarık ve birçok yönden hayranlık uyandıran sevimli. Boyutla ilgili hisleriniz ne olursa olsun, bu yavrular son derece popüler hale geldi son on yılda. Onları evinize kabul ederseniz, bu yavrulardan biri için oldukça fazla ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz.Standart Pom Spitz ailesinden geliyor, ve tüm dünyada oldukça popülerler. Onları evlat edinmeye karar vermeden önce bilmeniz gereken bazı temel bilgiler var, bu yüzden gelin bu küçük küçük tüylere daha derin bir göz atalım.

Tarih

Top ile Çay Fincanı Pomeranian

İster inanın ister inanmayın, ancak bu hassas küçük cins aslında büyük, İzlanda kızak köpeklerinden geliyor. 1600'lerde kraliyet aileleri arasında arzulanan bir tercih haline geldiklerinde popülariteleri artmaya başladı. Bununla birlikte, küçük Pomeranyalılar için çılgınlığı popüler hale getiren Kraliçe Victoria idi - onunki 1800'lerde hükümdarlığı sırasında ortalama Pomeranian'dan çok daha küçüktü, ortalama yaklaşık 30 pound idi.

Her zaman hissettiğimiz, bu köpeği daha küçük ve daha küçük yetiştirme takıntısı sadece büyüdü. Pomeranalılar, 1888'de Amerikan Kulübesi Kulübüne girdiler ve 1900'lerde, bugün bildiğimiz ve sevdiğimiz küçük Pomeranyalılar, genellikle cins standardı haline geldi. 10 pound'un altında .Yukarıda bahsettiğimiz gibi, Çay Fincanı Pomeranyalılar tanınmış bir cins standardı değil. Amerikan Kulübesi Kulübü tarafından tanınan Pomeranyalılar 'oyuncak grubundandır'. Yani, çağdaş yetiştiriciler bir hatta daha küçük köpek - bu talep 'Çay Fincanı' Pomeranian ile sonuçlandı.

koku yapmayan köpek maması

Mizaç

Çay Fincanı Pomeranian Tencerede

Pomeranyalılar küçüktür, özellikle de çay fincanları, ama kişiliklerinin hayattan daha büyük olduğu biliniyor! Bu küçük yaratıklar canlı, eğlenceli ve cesurdur. Bu cesaret bazen şuna çevrilebilir: oldukça alıngan bir köpek havlama eğilimi olan ve yabancılardan bıkabilen. Bu çoğunlukla sahiplerine olan şiddetli sadakatlerinden kaynaklanmaktadır - en sevdikleri kişinin dikkatini çalan insanları takdir etmezler.

Bu kıskançlık ve bölgesel eğilimleri dizginlemeye yardımcı olmak için, bir çay fincanı Pomeranian'ı hem insanlarla hem de diğer köpeklerle sosyalleştirmek önemlidir. Bununla birlikte, bir çay fincanı Pomeranian sahibi gayretli olmalı yavruları diğer köpeklerle, özellikle de çok daha büyük olanlarla etkileşime girdiğinde. Pomeranyalıların ne kadar küçük olduklarına dair hiçbir fikirleri yoktur ve bazen kesinlikle kazanamayacakları kavgaları seçmeye çalışabilirler.

Doğal havlama eğilimleri nedeniyle, Pomeranyalılar mükemmel bir bekçi köpeği yapabilir. Ancak bu içgüdünün kontrolden çıkmamasına özen göstermelisiniz. Düzgün bir şekilde eğitilirse ve kaynaşmak için bolca fırsat verilirse, bir çay fincanı Pomeranian bir akıllı ve uyanık arkadaş Neşeli mizaçları ve hareketli ruhları ile sizi eğlendirecek ve güldürecek kim.Boyut ve Görünüm

Küçük Çay Fincanı Pomeranian

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, bir 'çay fincanı' Pomeranian resmi bir cins değildir. Amerikan Kulübesi Kulübü, sadece Oyuncak Grubundaki Pomeranyalıları tanır ve onları 3-7 pound arasında bir ağırlıkla karakterize eder. Bu, bir 'çay fincanı' anlamına gelir. Pomeranain, 3 pound'dan daha hafif . (Vay, bu çok küçük!) Bu aynı zamanda bir çay fincanı Pomeranian için resmi bir cins standardı olmadığı anlamına gelir, ancak bu köpeğin safkan bir Pomeranian'ın daha küçük bir versiyonu gibi görüneceği varsayılabilir.

İstenilen görünüm, ayırt edici, kanatlı bir kuyruğu olan kalın bir çift kattır. Karanlık, uyanık gözleri ve hassas özellikleriyle tanınırlar. Birçoğu, Pomeranyalıları kabarık paltoları, minyatür çerçeveleri ve sevimli yüzleri nedeniyle oyuncak ayılara benziyorlar. Aşık olmamak zor bir köpekle bu kadar tatlı .

Ceket ve Renkler

Çay Fincanı Pomeranian Beyaz Ceket

Çay fincanı Pomerians, kabarık bir astar ve parlak bir dış kaplama ile çift kat olan standart Pomeranya ceketine sahip olacak. Neredeyse sonsuz olasılıklarla birçok farklı, güzel renkte gelebilirler! En sık görülen ve popülerlerinden birkaçı renkler siyah , beyaz, çikolata, ten rengi, turuncu, kırmızı ve brindle.

Aklınızda belirli bir renk tercihi varsa, bu çok iyi bir haber. Tercih ettiğiniz estetiği spor yapan bir Pomeranyalı bulmanız muhtemeldir. Bu kadar popüler olmalarının sebeplerinden biri de bu! Bununla birlikte, ceket ne kadar benzersiz olursa, daha yüksek fiyatlı olma olasılıklarının o kadar yüksek olduğunu unutmamak önemlidir. Bu özellikle brindled çay fincanı Pomeranyalılar için geçerlidir. çok nadir olan .Egzersiz ve Yaşam Gereksinimleri

Çay Fincanı Pomeranya Egzersizi

Bu küçük türün, apartmanlar ve küçük yaşam alanları da dahil olmak üzere çoğu yerde yaşayabilmesi şaşırtıcı olmayabilir. Çay fincanı Pomeranyalılar için harika arkadaşlar şehirlerde yaşayanlar ve geniş bir arka bahçeye erişimi olmayabilir. Ancak bu, bir Pomeranyalı'nın ihtiyaç duymayacağı anlamına gelmez. hiç egzersiz yapmak.

Çay fincanı Pomeranyalıların ne kadar küçük oldukları hakkında hiçbir fikirleri yok. Cesur, canlı kişilikleri var ve yürüyüşlere çıkmayı ya da en sevdikleri insanla oynamayı seviyorlar. Küçük bacaklarına rağmen, Çay Fincanı Pomeranyalıların dayanıklılığı oldukça iyidir ve uzun yürüyüşlerin tadını çıkarmak , sıcaklık çok sıcak olmadığı sürece - ısıya duyarlıdırlar. Bu nedenle, Çay Fincanı'nuzu her yere taşıma dürtüsüne direnmenizi ve işi yapmalarına izin vermenizi öneririz!

Çay Fincanı Pomeranian'ınızı zihinsel olarak canlandırmanız da önemlidir. Bu, etkileşimli olarak gerçekleştirilebilir Pomeranya büyüklüğünde oyunlar ve köpek muamelesi yapbozları. Ayrıca beyin hücrelerini esnetebilirsiniz. düzenli eğitim egzersizleri , sonraki bölümde tartışacağımız!Eğitim

Bir Köpek Yavrusu Olarak Çay Fincanı Pomeranya Eğitimi

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Teacup Pomeranyalılar harika apartman sakinleridir ve içeride kendilerini eğlendirmenin birçok yolunu bulabilirler. Bu akıllı küçük yaratıklara hala verilmeli bol miktarda uyarım . Düzenli bir eğitim alayı ile onların istekli beyinlerini çalıştırabilirsiniz. Seviyorlar yeni numaralar öğren ve bunu yapan en sevimli görünüyor!

Pomeranyalıların dikkat sürelerinin kısa olduğu biliniyor, bu nedenle eğitim seanslarını kısa ve eğlenceli tutun! Olumlu pekiştirme tek yol bu hassas cinsi eğit . Acımasızca muamele görürlerse kolayca somurtkan olabilirler ve hatta hareket edebilirler. Bununla birlikte, şefkat veya ikram için çalışıyorlarsa, çok daha iyi (ve daha mutlu) sonuçlar almanız muhtemeldir.

Bu çay fincanı ırkını bozmamak önemli. Hayvandan çok oyuncak ayıya benzeyen bir köpekle söylemesi yapmaktan daha kolay. Ancak boyutlarına rağmen aynı içgüdülere sahipler ve diğer köpeklerin ihtiyaçları mutlu ve yerine getirilmiş hayatlar yaşamak için bu şekilde davranılmalıdır. Yapı verilmezse ve düzenli eğitim , 'küçük köpek sendromu' geliştirebilirler ve idare edilmesi çok zor hale gelebilir.

Sağlık

Çay Fincanı Pomeranian Sağlıklı Köpek Yavrusu

Çay Fincanı Pomeranyalıları tartışırken sağlıklarını dikkate almak çok önemlidir. Maalesef bu küçük köpekler genellikle sağlık sorunları ile boğuşuyor - bir şey herhangi bir potansiyel benimseyen Cidden bir tane almadan önce düşünmek istiyor. Ne yazık ki, bu sağlık sorunlarının çoğu, mümkün olan en küçük köpeği elde etmek için kullanılan etik olmayan yetiştirme uygulamalarının sonucudur.Birkaç önemli sorun şunlardır: kalp problemleri, çıkık patella, cilt tahrişleri, göz enfeksiyonları, diş çürümesi, alerji, epilepsi, çökmüş trakea ve hatta erken ölüm. Saygın bir yetiştirici ile çalışıyorsanız, köpeğiniz için yardımcı olabilecek bir sağlık sertifikası talep etmelisiniz. bu endişelerin bir kısmını azaltın .

pitbull maması

Ne yazık ki, çay fincanı Pomeranyalılar travmanın neden olduğu ani ölüme de duyarlıdır. Bu kadar küçük bir köpeği ağır şekilde yaralamak pek bir şey gerektirmez. Yanlışlıkla kaba oynama onlara oturmak veya üzerine basmak veya yanlışlıkla bir çay fincanı düşürmek onları öldürmek için yeterli olabilir. Çok korkutucu bir düşünce, ancak sahiplerin bir çay fincanı Pomeranian'ı tutarken uygun önlemleri alabilmeleri ve özen gösterebilmeleri için söylenmesi gereken bir şey.

Beslenme

Çay Fincanı Pomeranya Yeme Yemek

Sağlıklı bir yetişkin çay fincanı Pomeranian, her gün ¼ ila ½ fincan yüksek kaliteli köpek maması yiyecektir. Bireysel çay fincanınızın boyutuna bağlı olarak, bu porsiyon daha az olabilir, ancak büyük olasılıkla daha fazla olmayabilir. Uzmanlar, bu miktarı günde iki küçük öğüne bölünmüş bir Pomeranyalıyla beslemeyi önermektedir. Küçük mideleri için daha kolay. Bir Çay Fincanı Pomeranian'ın gün boyunca aşırı yemeye neden olabilecek şekilde otlamasına izin vermemenizi öneririz.

Elbette, bir diyete karar verirken bireysel Pomeranian'ınızın yaşını, bedenini, aktivite seviyesini ve sağlık koşullarını hesaba katmak önemlidir. Her köpek farklıdır ve her çay fincanı Pomeranyalı için kesin bir evrensel kılavuz yoktur. Bu kadar ince kemik yapısına sahip bir köpekle, kırılgan eklemlerine gereksiz baskı uygulamamak için onları sağlıklı bir kiloda tutmak önemlidir.

Kuru mama maması küçük ırklara özgü olduğundan ve daha da iyisi Pomeranian'a özgü köpek maması . Aksi takdirde lokmalar bir çay fincanı çiğneyemeyecek kadar büyük olabilir. Birçok köpek maması markasının, ürünlerinde listelenen boyuta dayalı bir besleme kılavuzu olacaktır, bu yararlı olabilir, ancak sonuçta sadece bir kılavuz niteliğindedir. Gerekli tüm besinleri yeterli miktarda protein ve kalori ile kapladığınızdan emin olmak için bir veterinerle konuşmak önemlidir.

Bakım

Bakımlı ihtiyacı olan çay fincanı Pomeranian

Pomeranyalılar kesinlikle bakıcıdır, bu nedenle bu güzel köpeklerin, özellikle kabarık tüylerinin görünmesini sağlamak için oldukça fazla bakım gerektirmesi şaşırtıcı olmamalıdır. düzgün ve parlak . Tüylerini dökmek ve altındaki cildi sağlıklı tutmak için haftada iki kez fırçalanmalıdır. Bazı köpek sahipleri yavrularının kürklerini kesmeyi severler, ancak bu bir gereklilik olmaktan çok estetik içindir. Neyse ki, çay fincanı boyutları sayesinde, kuaförde çok fazla harcamanıza gerek kalmayacak!

Tüm köpeklerde olduğu gibi, yavrularınızın sağlığı için diş hijyeni ve düzenli tırnak kesimi çok önemlidir. Ne yazık ki, daha küçük köpekler daha büyük köpeklere göre diş çürümesine daha yatkındır. Yani, bir çay fincanı Pomeranian’ın minik dişlerine bakarken ekstra özenli olmalı.

Pomeranyalılar ılımlı tüy dökücülerdir, bu nedenle köpek tüyleri bulmaya hazırlıklı olmalısınız evin etrafında kalmak . Tüylerinin düzenli bakımı bu rahatsızlığı azaltmaya yardımcı olabilir ve çok küçük oldukları için tüy miktarı oldukça yönetilebilir olmalıdır. Tavsiye ederiz bir deshedder ile düzenli tımar ve kullanıyor dökülme önleyici köpek şampuanı saç çok fazla olursa.

Yavru köpekler

Çay Fincanı Pom Puppy

Bahse girerim minik bebek Çay Fincanı Pomeranyalıları düşünmek, bizi olduğu kadar bizi de mutlu ediyor! Nasıl olmaz ?! Bu kadar küçük ve sevimli bir şeyin neşe getirmesi kaçınılmaz. Ancak, bu sevimli yavruları tartışırken şunu not etmek önemlidir: ne kadar kırılganlar . İnce kemikleri ve küçük vücutları nedeniyle Çay Fincanı Pomeranian yavrularını azami özen ve nezaketle tutmak son derece önemlidir.

Bir çay fincanı Pomeranyalı çöpü genellikle iki ila dört yavru arasındadır ve genellikle her biri bir kilodan daha hafiftir. Safkan bir Pomeranian'ın fiyatları büyük ölçüde değişebilir. Genellikle her yerde ödeme yaparsınız 1500 $ ve üstü , bazı yavrular 5.000 dolara yaklaşıyor.

'Çay fincanı' büyüklüğünde bir köpek için pazarda olduğunuzda, herhangi bir yavru köpeğin boyutu fiyatı büyük ölçüde etkileyecektir. Köpek (ve bu köpeğin ebeveynleri) ne kadar küçükse, köpek o kadar pahalı olabilir.

Aile Hayvanları Olarak

Çay fincanı pom aile evcil hayvan

Çay fincanı Pomeranyalılar cesur ve ruhlu köpeklerdir. çok küçük oldukları hakkında hiçbir fikrim yok . Kişiliklerinde küçük hiçbir şey yok! Oynamak için harika, kucaklanmayı seviyorlar ve tabii ki son derece sevimli. Daha büyük çocukları olan aileler, yalnızca yetişkinlerin yaşadığı aileler veya bekarlar için ideal bir arkadaştırlar.

Ne yazık ki, istemeden bu kırılgan ırkı kabaca ele alıp onları yaralayabilecek küçük çocuklu ailelere bir çay fincanı Pomeranian önermiyoruz. Çocuklara gözetimsiz bırakılmamalı ve bir köpeği nazikçe nasıl sevip oynayacakları öğretilmelidir.

Çay fincanı Pomeranyalılar genellikle diğer hayvanlarla iyi geçinmek ve çok evcil hayvanların bulunduğu bir evde oldukça başarılı olabilirler, ancak ilgi odağı olmayı sevme eğilimindedirler. Sonuç olarak, bu küçük yavru, onları incelikle, sevgiyle tedavi edebilecek ve onlara bolca ilgi gösterebilecek her aileye harika bir ektir!

Yetiştirici Bulmak

Bir Çay Fincanı Pomeranian arayışınızda vereceğiniz en önemli karar, doğru yetiştiriciyi seçmektir. Popülerlikleri nedeniyle, bir yetiştirici bulmak zor olmamalı - ancak köpeklerinin sağlığını ilk sıraya koyan saygın bir yetiştirici bulmak daha zor olabilir. Basit bir internet araması, 'şimdiye kadar gördüğünüz en küçük Pomeranyalılar' olduğunu iddia eden düzinelerce potansiyel yetiştiriciyle iletişime geçmenizi sağlayabilir!

Bazen 'çay fincanı' estetiğini elde etmek için kullanılan bazı vicdansız yetiştirme tekniklerinden dolayı, size kalmıştır. durum tespiti yap masum hayvanları tehlikeye atan etik olmayan üreme uygulamalarına katkıda bulunmadığınızdan emin olmak için. Bu yetiştiricilerin tek motivasyonu, köpeklerinin sağlığı ve pahasına kâr sağlamaktır. Etik bir işlemi olan güvenilir, meşru bir yetiştirici bulduğunuzdan emin olmak için ulaşmadan önce araştırmanızı yaptığınızdan emin olun.

Asla yavru değirmenlerden veya köpek çiftliklerinden satın alın. İnsanlık dışı uygulamalar nedeniyle birçok eyalette yasadışı hale gelmekle kalmıyor, bu tesislerde yetiştirilen köpekler de genellikle sağlıksız . Belki de bir Çay Fincanı Pomeranian bulmanın en iyi yolu ihtiyacı olan bir köpeğe yardım etmektir. Kurtarma ekipleri ve sığınma evleriyle nasıl iletişime geçebileceğinizi bir sonraki bölümde tartışacağız.

barınaktan yorkshire terrier

Kurtarma ve Sığınaklar

Ne yazık ki, çay fincanı Pomeranyalıları ne kadar sevimli oldukları için satın alan insanlar var, aslında bir köpeğe sahip olmak ve ona bakmak istedikleri için değil. Bu kişi sadece bir aksesuar aldığını değil, hareket edebilecek, bakım gerektirebilecek ve / veya yaramaz davranışlar sergileyebilecek bir hayvan aldığını anladığında, barınakta onu hemen terk eder.

Sahipleriyle çok yoğun bir bağ kuran bir Pomeranian için bu yıkıcı ve yürek burkan bir deneyim. Neyse ki, Pomeranya kurtarma konusunda uzmanlaşmış harika barınaklar var. Kar amacı gütmeyen 501 (c) (3) kuruluşları olan akredite sığınma evlerini arayın. Ayrıca yavrularınız için yerel barınaklarınızda arama yapabilirsiniz.

Gibi çevrimiçi siteler sayesinde Petfinder.com , sitenin cins ve konum parametrelerini uygulama becerisi nedeniyle bu arama kolaylaştırılmıştır. Bu uygun maliyetli alternatif, aksi takdirde korkmuş ve yalnız köpeklere hak edecekleri bir yuva sağlar. Bir barınakta çay fincanı büyüklüğünde bir Pomerianan bulmak çok yaygın olmasa da, bu mümkündür ve çabanıza değer olabilir. İhtiyacı olan bir köpeği kurtarırken, fiyatın bir kısmına bir eve getirebilirsiniz!

Son düşünceler

Tartışmaya rağmen, neden bir Çay Fincanı Pomeranian istediğinizi anlıyoruz. Onlar sadece çok sevimli! Kim sana tapan ve yaşayan, nefes alan bir oyuncak ayıya benzeyen küçücük bir arkadaş istemez ki? Çay Fincanı Pomeranian size göreyse, kararını sorumlu bir şekilde ver .

Lütfen gelecekteki köpeğinizin ilgisini en çok çeken sorumlu bir yetiştirici bulun. Yavru köpeğinizi kaba muameleden veya gürültülü köpeklerden koruyun - çok kırılgandırlar! Ve boyutları nedeniyle bazı sağlık harcamalarına hazırlıklı olun. Eğer buna hazırsanız, o zaman Çay Fincanı Pomerian olabilir ailene mükemmel bir ek . Sizi memnun edecek ve eğlendireceklerinden eminler! Bu küçük yavruyu sevmemek imkansız.

Yorumlar