Bluetick Coonhound Köpek Irk bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Bluetick Coonhound Köpek Irk bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Amerika'da geliştirilen birkaç ırktan biri olan Bluetick Coonhound, başka hiçbir yerde bulamayacağınız çarpıcı bir kürke sahip muhteşem, keyifli bir ırktır. Bu fantastik köpekler vardı aslen av için yetiştirilmiş . Birçok Blueticks, harika koku ve görme duyularıyla rakun ve benzerlerini avlamak için kullanılır. Blueticks, mutlu kalmak için genellikle bir iş yoluyla elde edilen çok sayıda yapıya ihtiyaç duyar. Bununla birlikte, birçoğu yeterince egzersiz yaptıkları sürece sevgili aile refakatçileri olmaktan memnundur!

Tüm ihtiyaçları karşılandığı takdirde, bu cinsin sunabileceği çok şey vardır. Bluetick Coonhounds, sevecen ve hassas hayvanlardır; ciddi avcılar olarak arka plan . Sevimli tuhaflıklarıyla çok aptal olabilirler - sadece seni gülümsetmek istiyorlar! Bu çalışkan tazı da oldukça zekidir, bu yüzden ayak uydurabildiğinizden emin olun.siyah büyük köpek

Sen daha fazla bilgi arıyorum Bluetick Coonhound'da mı? Bu cins profili size bu muhteşem tazı hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatacak. Bluetick'in geçmişi, mizaçları ve görünümleri hakkında ve ayrıca hayatlarının her alanında onlara en iyi bakımın nasıl sağlanacağı hakkında bilgi edineceksiniz.

İçindekiler

Irk Tarihi

Ormanda Duran Siyah Beyaz Benekli Köpek

Blueticks burnu ile tanınır ve saatlerce ve hatta günlerce izleri koklayabilir.Tüm Coonhounds gibi, Bluetick Coonhound Amerika Birleşik Devletleri'nde kökenleri var . Bu cins Louisiana'dan geliyor, ancak başlangıçlarının çoğu gizemle dolu. Bu cins o kadar uzun süredir tanınmasa da, kökenlerinin nereden geldiği tahmin ediliyor. ABD'nin kuruluşundan önce .

Yurt dışından gelen birkaç köpeğin soyundan geldikleri düşünülse de, tarihlerinin gerçek derinlikleri hakkında çok az şey biliniyor. Bu köpekler arasında özellikle Gaskonya'nın Büyük Mavisi - Fransız Staghound. Benekli “mavi” tüyleriyle bu iki köpek arasındaki benzerliği kesinlikle görebilirsiniz!

Gelişimlerine katkıda bulunmuş olabilecek diğer köpekler, İngiliz Foxhound, American Foxhound, Black And Tan Virginia Foxhound ve Louisiana'nın Cur Köpekleri . Bu ırklar, bir av köpeği oluşturmak için karıştırıldı. etkileyici dayanıklılık ve soğuk bir burun — saatlerce, hatta günlerce eski izleri koklayabilen bir burun.Erken tarih

Bu köpekler vardı özellikle rakun avlamak için yetiştirilmiş ; Coonhound adının geldiği yer burasıdır. Av ekibinin yetişmesini beklerken, ağacın altında yüksek sesle uluyarak ağaç kesilene kadar avlarını kovalardı. Bunu tavşanlar gibi birkaç küçük hayvan için yaptılar.

Bununla birlikte, uzmanlıklarını ayılar, yaban domuzu ve puma gibi büyük ve tehlikeli oyunlara da genişletirler. Fransız Staghounds'un soyundan gelen Bluetick Coonhounds, avda kullanılan muhteşem bir havlama sesini miras almıştır.

George Washington'un arkadaşı Fransız General Marquis de Lafayette, başkana yaz Washington daha sonra Fransız Geyik Köpeklerinin seslerinden çıkan muhteşem sesler hakkında “Moskova'nın çanları gibi” yazdı.AKC Tanıma

Soy başlangıçta tanındı Birleşik Krallık'ın Birleşik Kennel Kulübü altında İngiliz Foxhound ve Coonhound olarak. Birçok Blueticks, bu cinsler altında tescil edildi, ancak 1946'ya kadar cinsin kendi ayrı tanınmasını almadı.

Bluetick Coonhounds, AKC'nin 162. cinsidir. AKC'nin tazı grubuna 2009 gibi geç bir tarihte kabul edilmediler. Amerika'nın en popüler 137. köpeğidirler. AKC tarafından yapılan 2020 anketine göre .

cins önemli ABD'nin Güney kültürünün bir parçası . Tennessee Üniversitesi, 1953'ten beri maskotu olarak bir Bluetick Coonhound'a sahip. 10 nesil Smokey ile o zamandan bugüne. 2019'da Tennessee, cinsi kendi resmi devlet köpeği Bu, Bluetick'in gerçekte ne kadar sevildiğinin inanılmaz bir kanıtı.

Mizaç

Kanepede yatan siyah beyaz benekli köpek

Bu cins harika bir aile hayvanı yapar ve bekçi köpeği olarak iyi iş çıkarır.Bluetick Coonhounds ailelerine inanılmaz bir sadakate sahiptir. AKC onları “akıllı, özverili, [ve] inatçı” olarak tanımlıyor. Gerçekten buna kadar yaşıyorlar ve onları harika bir arkadaş haline getiriyorlar.

Bu köpekler paketlerinin üyeleriyle etkileşim kurmaktan her zaman mutlu . Aptalca tavırlarıyla sevecendirler ve sizi güldürmek için neredeyse her şeyi yaparlar. Ailenizdeki yerlerine değer verirler, bu nedenle sizinle birlikte olmaktan mutlu olduklarını göstermek için her zaman ellerinden gelenin en iyisini yapacaklardır.

Bu onları birçok farklı aile türü için mükemmel bir seçim haline getirirken, Blueticks'in yüksek enerji ihtiyaçları vardır. Bu, onları pek çok acemi köpek sahibi için olduğu kadar, kendilerini fiziksel ve zihinsel uyarılmalarına adayamayan insanlar için de uygunsuz kılar.

Ailelerle

Ailenin diğer üyeleriyle etkileşimde olduğu sürece, Blueticks'in verecek çok sevgisi var! Çocuklarla çok iyi anlaşırlar ve onlara karşı çok sabırlıdırlar. Sırf daha büyük çocuklar daha iyi davranma eğiliminde oldukları için daha büyük çocukları küçüklere tercih edebilirler.Diğer evcil hayvanlarla ilgili olarak, oldukları sürece yan yana yükseltilmiş , bu cins ile uyumlu bir şekilde bir arada var olan evcil hayvanlarda çok az engel vardır. Tek istisna, kuşlar, tavşanlar ve hamsterlar gibi daha küçük hayvanlar olabilir.

Avlanmak için yetiştirildikleri için yüksek bir av sürüşüne sahiptirler. Bu nedenle, onlara zarar verebileceğinden, evde daha küçük hayvanlar bulundurmamak iyi bir fikir olabilir. Tüm bunların yanı sıra, Blueticks çok sevecendir ve sevecen olacaktır. seninle kucaklaşmaktan tamamen memnun tüm ihtiyaçları karşılandığı sürece. Öyle olduklarından ailesine bağlı olmaları durumunda onları çok uzun süre yalnız bırakmamalısınız. ayrılık kaygısı geliştirmek .

Evde

Cins hakkında dikkat edilmesi gereken bir şey, çok sesli köpekler olmalarıdır. Havlama ve havlama eğilimleri yüksektir, bu yüzden onları ne zaman ses çıkarmanın uygun olduğunu bilmeleri için eğitmelisiniz. Aynı nedenle, onlar mükemmel bekçiler yapmak ve evin yiğit koruyucuları olduklarını kanıtlayacaklar.Bu tazılar zekidir, ancak dikkatleri ne kadar kolay dağılabildikleri için inatçı görünebilirler. Hayatlarında iyi bir yapıya ihtiyaçları olduğundan, özellikle daha kırsal bir bölgede yaşıyorsanız, onlara yapacak bir iş vermek iyi bir fikirdir. Bu onları daha da öfkeli tutmaya yardımcı olacaktır.

Boyut ve Görünüm

Siyah Kulaklı Benekli Köpek Başı Eğme

Bluetick Coonhound orta boy bir köpektir ve yaklaşık 55-80 pound ağırlığında olacaktır.

Bluetick Coonhound, ikonik bir tazı görünümüne sahiptir. Orta boydadırlar ve oldukça kaslıdırlar, sevimli sarkık kulakları vardır. Diğer tazı kuzenleri kadar hızlı olmasalar da, av için hala yeterince hızlı görünüyorlar. Erkekler etrafta durur omuzda 22 ila 27 inç , dişiler ise 21 ila 25 inç arasındadır. Erkekler 55 ila 80 pound arasında herhangi bir ağırlığa sahipken, dişiler 45 ila 65 pound ağırlığındadır.

Başları kubbeli bir kafatası ile kulakların arasında geniştir. Bluetick'in namlu geniş ve derindir ve profilde kare gibi görünmelidir. Gözleri iri, birbirinden iyi ayrılmış ve yuvarlaktır; sevimli bir “yalvaran tazı” ifadesi veriyorlar.Bluetick'in göz rengi koyudur ve asla açık kahverengiden daha açık değildir. Göz çevreleri gözlerinin etrafında sıkıdır. Bir tazı için tipik olan ince, alçak kulakları vardır. Öne çekildiklerinde burnun ucuna doğru incelirler. Burunlar genellikle büyük ve siyah renklidir.

Vücut yapısı

Bir Bluetick Coonhound'un vücudu tipik olarak dirseklere doğru genişliğinden daha derindir. Orta boy boyunları kaslı ve omuzlardan başa doğru incelir. Sırt da kaslıdır ve üst çizgi, omuzlardan kalçalara doğru aşağı doğru eğimlidir. Kaburgalar iyi yaylıdır ve bellere doğru orta derecede bir sıkışmaya geçer.

Ön cepheye gelince, onlar düz bacaklara sahip olmak hafif eğimli paternlerle. Omuzlar da eğimlidir ve çok geniş değildir; bu, serbest hareket ve iyi bir güçlü adım sağlar. Göğüs kafesi kadar geniş olmayan güçlü kalçaları vardır. Uylukları kaslıdır ve hareket halindeyken büyük güç sağlar. Orta derecede bükülmüş güçlü dizleri vardır.

Ayakları bir kedininki gibi yuvarlaktır, iyi kemerli ayak parmakları ve sert pençe yastıkları . Kuyruklar orta uzunluktadır. Bir bayrak gibi tüy dökmese de, iyi bir kürk kaplamasıyla incelerek ve gururla taşınırlar. AKC standardı yürüyüşlerini 'Aktif ve dinç, üst çizgi sıkıca taşınan ve baş ve kuyruk iyi yukarı' olacak şekilde belirler.

Ceket ve Renkler

Karda Benekli Siyah Beyaz Köpek

Benekli renkleri, paltolarında mavi ve siyah renk benekleri olan 'işaretli' desen olarak adlandırılan şeydir.

Köpeğe sadece bir bakışla, cinsin çok benzersiz bir ceket modeline sahip olduğunu anlayacaksınız. Bu benekli veya 'işaretli' desen, mavi ve siyah ceket üzerindeki renk lekelerinden gelir. . Paltoya gelince, kısa bir uzunlukta, biraz kaba ve vücuda yakın. Oldukça parlak ve pürüzsüz, bu da onu evcilleştirmeyi çok güzel kılıyor! AKC standardı, 'kaba veya çok kısa olmamasını' gerektirir. Ne yazık ki alerjisi olanlar için hipoalerjenik değildirler.

Palto renkleri söz konusu olduğunda, cinsin standart bir görünümü vardır. AKC'nin tercihi koyu mavi, kalın benekli bir gövdedir. Olacaksın kulakların üzerinde siyah noktalar bul , arka ve yanlar. Baş ve kulaklar ağırlıklı olarak siyahtır.

Bluetick Coonhounds sahip olabilir gözlerinin üzerinde ten rengi lekeler , yanaklarında ve göğsünde ve kuyruğunun altında, ancak onları onsuz da görebilirsiniz. Aynısı ayaklarda ve alt bacaklarda kırmızı kene için de geçerlidir. Vücuttaki mavi tik, beyaz kürke karşıdır, ancak ceket ağırlıklı olarak beyaza karşı mavi tiklidir. AKC, açıklanan desen dışında başka renklere izin vermez.

Egzersiz yapmak

Ağzında Oyuncak Olan Benekli Siyah, Kahverengi ve Beyaz Köpek

Bu, her gün yaklaşık 90 dakika egzersiz yapması gereken yüksek enerjili bir köpektir.

Bluetick Coonhound sahibi olmanın en büyük zorluklarından biri, yüksek enerji ihtiyaçlarıdır. Bu köpekler gerçekten çok fazla egzersiz gerektirir ve bunu karşılaman gerekecek onları mutlu etmek için. Bu, onları ilk kez köpek sahipleri için sahip olmak için zorlu bir cins haline getirebilir. Aynı zamanda yüksek zekaya sahip oldukları için onları meşgul etmek için iyi bir egzersiz rutini oluşturmanız gerekir.

Çok fazla çeşitlilik koymayı ve mümkün olduğunca sık tutmayı düşünün. Bu köpek ailesiyle takılmayı sevdiğinden, ailedeki herkesin de onların egzersizlerine dahil olmasını sağlamalısınız. Onlara doğru miktarda egzersiz yapmak can sıkıntısından kurtulmaya yardımcı olacaktır, çünkü canı sıkılan köpekler oldukça yıkıcı olabilir.

Yapabilirsin yıkıcı eğilimlerden kaçının köpeğinizi her gün uzun yürüyüşlere çıkararak. Onlara her gün en az 90 dakika egzersiz yapmaları önerilir, ancak bunu gün boyunca birden fazla seansa bölebilirsiniz. Dağların ve ormanların yakınında yaşıyorsanız, Bluetick Coonhound'unuz yanınızda yürüyüş yapmaktan çok mutlu olacaktır.

Koşmaya ve oynamaya istekli oldukları için, Bluetick'iniz, etrafı çitle çevrilmiş olması koşuluyla, bahçedeki enerjiyi yakarken iyi vakit geçirecektir. dolaşmaya eğilimli , bu onları çok kolay bir şekilde kaybedebilir! Getirme ve halat çekme gibi oynamaları için bir dizi oyun sağladığınızdan emin olun. Alan göz önüne alındığında, köpeğiniz onlar için bir tane inşa edebilmeniz koşuluyla bir engelli parkuru çalıştırmaktan da mutlu olacaktır.

Yaşam Gereksinimleri

Siyah Beyaz Benekli Köpek Çimenlere Yatıyor

Blueticks'in etrafta dolaşmak ve heyecan verici oyunlar oynamak için çok fazla alana ihtiyacı olacak.

Çok havlamaya ve defneye eğilimli oldukları için iyi bir fikir değil onları bir apartman dairesinde tutmak için. İstedikleri kadar gürültü çıkarabilecekleri daha kırsal alanlara çok daha uygundurlar.

Ancak, onları yalnızca uygun olduğunda havlamak üzere eğitmekte ve egzersiz ve oyunlarla yetinmek konusunda etkiliyseniz, muhtemelen yaşayabilirler. mutlu bir banliyö ortamında . Yıkıcı eğilimler geliştirmemeleri için onları meşgul edecek bir sürü oyuncak vermeye özen gösterin.

Bluetick Coonhound, havayı tolere ettiği sürece, ılıman iklimlerde en mutlu olacaktır. Çok aşırı olmadığı sürece çoğu farklı hava türünde iyi performans gösterirler. Kışın iyi bir ısıtıcı ile onları sıcak tutmaya özen gösterin ve yürüyüşe çıkma zamanı geldiğinde üzerlerine bir kazak giyin.

Yaz aylarında mutlaka onları güzel ve havalı tut Evinizde iyi bir gölgeli alanda klimalar ve fanlar ile. Onlara evin her yerinde bol miktarda tatlı su sağlayın. Sağlığını ve güvenliğini sağlamak için köpeğinizi daima içeride tutun.

Eğitim

Siyah, Kahverengi ve Beyaz Benekli Köpek Devirme Kafası

Bluetick Coonhound'u hemen eğitmek, inatçı tarafta olma eğiliminde oldukları için zorunludur.

Bluetick Coonhounds, her zaman eğitilmesi en kolay olmasa da akıllı köpeklerdir. Genellikle inatçıdırlar ve kendi işlerini yapmayı tercih ederler. Bu nedenle onları mümkün olduğunca erken eğitmek çok önemli. Sizinle ilk kez eve gelir gelmez onları eğitin. Sağlam rehberlik, bol güven ve katı bir rutini birleştirmek, köpeğinizin iyi huylu ve eğitime daha uygun olmasına yardımcı olacaktır.

Bu cinsi eğitirken dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, tasmalıyken nasıl davranacaklarını öğrenmeleri gerektiğidir. Bu köpeklerin çok güçlü burunları vardır ve birlikte yürüyüşlerinizde bulabilecekleri ilginç kokuları seve seve kovalarlar. Onlar ayrıca sahip oldukça yüksek yolculuk tutkusu ve mümkün olan en kısa sürede kaçacaktır. Küçük bir hayvanın kokusunu alıp avlarını kovaladıklarında bu iki katına çıkar. Ayrıca onları uygunsuz bir şekilde havlamamaları konusunda da eğitmelisiniz, ancak bu oldukça zorlayıcı olabilir.

Eğitim sırasında Bluetick'inizden bıkmış olabilirsiniz. Ancak, hassas köpekler oldukları ve bunu ciddiye alacakları için onlara asla haksızlık yapmamalısınız. Yapabilirler çabuk kırgın büyümek Herkes için işleri zorlaştıracak kaba bir eğitmen. Gitmenin en iyi yolu, onları hak ettiklerinde ödüllendirmek olan olumlu pekiştirmedir.

İyi yapılmış bir iş için onlara çok sayıda evcil hayvan, övgü ve ikramlar vermek, onları iyi yapmaya devam etmeleri için teşvik edecektir. Uyum sağlandıktan sonra, köpeğiniz sizin tarafınızdan doğru olanı yapmaya daha istekli olacağından daha karmaşık numaralara geçebilirsiniz. bile seçebilirsiniz onları rekabetçi çeviklikle eğitin ve itaat! Anahtar, köpeğinize iyi davranmalarını sağlamak için iyi bir rutin ve yapı duygusu vermektir.

sosyalleşme

Bluetick Coonhound'unuzu sosyalleştirmek, zihinsel sağlıkları için inanılmaz derecede önemlidir. Bu aynı zamanda evi onlarla paylaşanların refahı için de iyidir. Onları yeni insanlara, hayvanlara, yerlere ve durumlara alıştırmaya çalışın; bu onların olmalarına yardımcı olacak kendine güvenen ve daha çok yönlü köpekler .

Cinsin oldukça arkadaş canlısı olduğu iyi bilinir ve muhtemelen yeni ortamlarına alışmakta çok zorlanmayacaktır. Yine de cesaretlerinin kırılması ve biraz utangaç hissetmeleri mümkündür, bu yüzden onlara karşı nazik olmaya özen gösterin.

Köpek anaokulu sınıfları, köpeğinizin diğer köpeklerin yanında nasıl davranacağını öğrenmesine yardımcı olmanın harika bir yoludur. Bu, evi diğer köpeklerle paylaşacaklarsa ve sokakta yeni köpekler gördüklerinde önemlidir. Uygun şekilde davranmayı öğrenmek, köpeğinizi daha az korkak, çok daha arkadaş canlısı ve kendinden emin yapacaktır. Ayrıca kaygı ve saldırganlığı engellemeye yardımcı olur.

Sağlık

Yaşlı Siyah Beyaz Benekli Köpek Kameraya Bakıyor

Blueticks oldukça sağlıklı köpeklerdir ve 11-12 yıla kadar yaşamaları beklenir.

Bluetick Coonhounds oldukça sağlıklı köpeklerdir; Sorumlu bir yetiştiriciden satın alarak sağlıklarını sağlayabilirsiniz. İyi yetiştiriciler, köpeğiniz için iyi bir sağlık faturasını garanti etmek için ne gerekiyorsa yapacaktır. Bluetics'in bir ortalama ömrü 11 ​​ila 12 yıl . Köpeğinizin sağlığına iyi bakmak, ona en iyi yaşam kalitesini vermek anlamına gelir ve hatta onunla geçirdiğiniz süreyi uzatabilir!

Bununla birlikte, tüm köpekler gibi, cins hala birkaç hastalığa yatkındır. Bu hastalıkları önceden anlayarak köpeğinize en iyi yaşamlarında daha iyi bir şans verebilirsiniz. Belirtilere kendinizi alıştırmanız, veterinerinizi mümkün olan en kısa sürede bilgilendirmenize yardımcı olacaktır. senin köpeğin iken bu hastalıklardan herhangi birini geliştirmeyebilir , her ihtimale karşı kendinizi bilgiyle donatmak yine de iyi bir fikirdir. İşte karşılaşabilecekleri bazı yaygın rahatsızlıklar.

kalça displazisi

Çok fazla koşuşturdukları için Bluetick Coonhound'unuz kalça displazisi geliştirmeye eğilimli olabilir. Bu genellikle kalıtsal bir hastalıktır ve iyi yetiştiriciler, yavru köpeğinizi size bırakmadan önce her zaman durumu araştırır. kalça displazisi bir koşuldur köpeğinizin uyluk kemiğinin kalça yuvasına tam olarak oturmadığı yer.

Bu, bir veya iki arka ayakta topallamaya, düzensiz duruşa ve garip bir yürüyüşe neden olur. Ayrıca artrit ve topallık ile sonuçlanabilir. Bu durum köpeğiniz için çok acı verici olabilir bu yüzden hemen ele alınması önemlidir. Tedavi planları için veterineriniz, köpeğiniz fazla kiloluysa anti-inflamatuar ilaçlar, fizik tedavi veya kilo kaybı önerebilir.

patellar lüks

patellar lüks bir koşuldur köpeğinizin diz kapağının uyluk kemiğinin oluğundaki normal yerinden çıktığı yer. Ne yazık ki, köpeğiniz için rahatsızlık veya ağrı noktasına ilerlemedikçe bu durumu tespit etmek zor olabilir.

Bluetick Coonhound'unuzun arka ayak topallığı sergilediğini ve diz kapağını tekrar yerine 'patlatmak' için tekme attığını görebilirsiniz. Sıklıkla dejeneratif artrite ilerlediği için bu durum derhal ele alınmalıdır. son derece acı verici durum . Düzenli tıbbi tedavi mutlaka iyi bir eylem planı değildir; Veterineriniz tedavi için ameliyat önerebilir.

Mide Torsiyonu

Bluetick Coonhound'ların derin sandıkları vardır; Bu onları mide burulmasına veya şişmeye meyilli yapan şeydir. Bu durum çok tehlikelidir ve potansiyel olarak ölümcüldür, bu nedenle acil veteriner müdahalesi gerektirecektir. Köpeğin göbeği olduğunda mide burulması oluşur şişmiş olur dışarı atılamayan hava ile ve sonra bükülür.

Köpek midesinin içindekileri dışarı atamadığı için kan basıncı düşer ve şoka girerler. Mide torsiyonu belirtileri arasında kusmadan öğürme, aşırı salya akması, huzursuzluk, kalp hızında artış ve karın şişkinliği sayılabilir.

Neyse ki, şişkinlik kaçınılması kolay bir durumdur. Köpeğiniz çok hızlı ve çok yemek yediğinde, çok hızlı ve fazla içtiğinde şişkinlik tetiklenir ve yemekten hemen sonra egzersiz yapmak . Köpeğinize doğru miktarda yiyecek ve su vermek mide burulmasını önlemeye yardımcı olabilir. Güvenlikleri için, Bluetick'inizin egzersiz yapmasına ancak son yemeklerinin üzerinden en az bir saat geçtikten sonra izin verin.

Beslenme

Kumda Siyah Beyaz Benekli Köpek

Bluetick Coonhound, tamamen doğal, kuru bir köpek maması üzerinde en iyi şekilde gelişecektir.

Köpeğinizin yaşamı boyunca sağlıklı olmasını sağlamak için, ona uygun ve dengeli bir diyet vermek önemlidir. İyi bir diyet, iyi beslenme anlamına gelir; sağlık için temel tüm canlılarda. Bluetick'inizin yavruluk döneminde sağlıklı bir vücut geliştirmesi için doğru beslenme gereklidir. Yavruluk, herhangi bir köpeğin hayatının en önemli gelişim aşamasıdır ve Bluetick'iniz de bir istisna değildir.

Yetişkinlik ve yaşlılık yıllarında, köpeğinizin diyetinin odak noktası, genel canlılığı ve yavruluk döneminde büyüdüğü sağlıklı vücudu korumaya kaymasına neden olacaktır. Köpek mamasını yaşam evrelerine uygun beslemek, yaşamları boyunca iyi beslenmelerini sağlar.

Piyasada, köpeğiniz için uygun olanı seçmeyi kafa karıştırıcı bir çaba haline getirebilecek birçok farklı köpek maması türü vardır. Neyse ki, en uygun köpek maması türü, köpeğinize vermek için de en iyisidir. Malısın tamamen doğal, kuru mama tanesini seçin köpeğiniz için, çünkü bu, tam sağlığı korumak için doğru miktarda besin sağlar.

Her yaşam evresi beslenme gereksinimleri açısından çılgınca değiştiğinden, kendisini 'tüm yaşam evreleri' için pazarlayan yiyeceklerden uzak durmak iyi bir fikirdir. Ayrıca, köpeğinizin diyetinin kalitesine zarar verebileceğinden, yapay içerikli yiyeceklerden kaçının.

Porsiyon Boyutları

Bluetick Coonhound'unuz için porsiyon boyutlarına karar vermek birkaç farklı faktöre bağlıdır: yaş, boyut ve aktivite seviyesi. Bu son faktör özellikle önemlidir, çünkü bu cins oldukça aktiftir. Bu nedenle, kendi cins boyutlarındaki diğer birçok köpekten daha fazla yiyecektirler. özellikle spor yapıyorlarsa rekabetçi çeviklik gibi. Yavruların iyi bir şekilde büyümelerine yardımcı olmak için besin açısından yoğun yiyeceklere ihtiyacı olacaktır; porsiyon boyutları büyüdükçe değişecektir.

Yetişkin Bluetick'lerin daha büyük boyutları göz önüne alındığında daha fazla yiyeceğe ihtiyacı olacak, ancak mama taneleri daha az kaloriye sahip olacak. Kıdemli köpekler en az miktarda yiyecek yiyecektir, ancak hala çok fazla proteine ​​​​ihtiyacım var yaşlılıkta bile kaslarını güçlü tutmak için. Veterineriniz, köpeğinizin tüm yaşamı boyunca yiyecek porsiyon boyutlarına karar vermenize yardımcı olabilir. Köpeğinizi çok fazla yemekle beslemek köpek obezitesine yol açabilir birçok önlenebilir hastalığın önünü açmaktadır.

Köpeğinizin seçici olduğunu fark ederseniz, bunu mümkün olan en kısa sürede ele almalısınız. İlk olarak, yemek zamanı konusunda daha katı olmak iyi bir fikirdir. Köpeğinizin mamasını 30 dakika dışarıda bırakmayı deneyin; dokunulmamışsa götürün. Ardından, bir sonraki yemek vakti gelene kadar yiyecekleri onlardan uzak tutun. Bu, yiyeceklerinin her zaman ellerinde olmayacağını anlamalarına yardımcı olur ve zamanında yemeleri için onları teşvik eder. Lezzeti arttırmak için köpeğinizin kuru mama tanesine ıslak mama eklemeyi de tercih edebilirsiniz.

tımar

Sahilde Kumda Yatan Siyah Beyaz Benekli Köpek

Bluetick Coonhounds orta derecede tüy dökücüdür ve haftada birkaç kez iyi bir fırçalamaya ihtiyaç duyacaktır.

Bu cins tüy döker ve hipoalerjenik değildir. Ancak, Blueticks çok fazla tüy dökmez. Köpeğinizin tüy dökülmesini haftada birkaç kez fırçalayarak kontrol altında tutabilirsiniz. Yardımcı olması için kauçuk köri fırçası kullanabilirsiniz. fazla kürkü çıkarın , köpeğinize güzel ve nazik bir masaj sağlayan fırçanın ilave bonusu ile. Bu aynı zamanda kürkün güzel ve parlak kalmasına yardımcı olarak köpeğinizin en iyi şekilde görünmesini sağlar!

Banyoya gelince, köpeğinize çok sık banyo yaptırmanız gerekmeyecek. Bluetick'inizin gözle görülür şekilde kirlenmesi koşuluyla, sıklığı artırabilirsiniz, ancak ayda bir civarında bir zaman iyi olacak. Ilık su ve yumuşak bir köpek şampuanı kullanın, sabun kalıntısı kalmaması için iyice durulamaya özen gösterin.

Sabun kalıntısı olabilir köpeğinizin cildini tahriş edin , bu yüzden titiz olun. Yıkamalar arasında, fazla kiri biraz almak için köpeğinizi bir bebek mendiliyle silebilirsiniz. Aksi takdirde, Blueticks kendilerini temiz tutma konusunda iyi bir iş çıkarır.

Banyo ve Temizlik

Köpeğinizin kulaklarını düzenli olarak temizlemek enfeksiyonu önlemeye yardımcı olacaktır. Pamuklu bir ped ve veteriner kulak temizleme solüsyonu kullanarak köpeğinizin kulağının görünen kısımlarını silebilirsiniz. Bu, fazla balmumu ve kalıntıları gidermeye yardımcı olacaktır. Köpeğinizin dişlerini, köpekler için özel olarak yapılmış bir diş fırçası ve diş macunu ile düzenli olarak fırçaladığınızdan emin olun. Bu, nefeslerinin harika kokmasına ve ayrıca tartar ve plakların çıkarılmasına yardımcı olacaktır.

Bluetick Coonhound'unuz çok fazla koşuşturan meşgul bir köpek olduğundan, genellikle tırnaklarını kendi başlarına giymek . Ancak yine de ayda birkaç kez uzunluklarını kontrol edin ve çatlama, ayrılma ve yaralanmayı önlemek için gerektiği gibi düzeltin.

Bakım, siz ve köpeğiniz için mutlu bir bağlanma deneyimi olmalıdır. Ancak, bu genellikle böyle değildir. Siz ve köpeğiniz için tımarlamayı olabildiğince stressiz hale getirmek için, onu zevk almaları için yatıştırmalısınız. Yardım etmek için temel itaat komutlarını ve yumuşak bir dokunuş kullanın. süreci ilerletmek . Nazik olmak ve onları tımar ederken iyi bir şekilde yönlendirmek, onu dört gözle beklemelerine yardımcı olacak ve tımar edilme korkusundan kaynaklanabilecek aksilikleri önleyecektir.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Küçük Siyah Beyaz Benekli Köpek Yavrusu

Bu özel köpek ırkı için 1000 $ ve üzeri herhangi bir yerde ödeme yapmayı bekleyin.

Coonhound'unuzu saygın bir yetiştiriciden almak her zaman iyi bir fikirdir. Ancak, burada geçerli kelime “saygın”; emin olun satın almadan önce araştırmanızı yapın ! Sadece kar peşinde olan ve aslında köpekleri umursamayan birçok sorumsuz yetiştirici var. Bu vicdansız yetiştiriciler, koşulların sağlıksız ve güvensiz olduğu köpek değirmenlerini işletiyor; köpekler genellikle istismar edilir.

pitbul maması

Sorumlu yetiştiriciler, onu eve getirmeden önceki haftalarda yavru köpeğinizi tanımanıza izin vermekten mutluluk duyacaktır. Bu, birlikte yaşama geçişi çok daha uyumlu hale getirir. Köpeğinizle ilgili tüm sorularınızı ve köpek yavrusu yetiştirme konusunda bilmeniz gereken en önemli şeyleri memnuniyetle yanıtlayacaklardır. Ayrıca size hastalık taraması, aşılar ve solucan kovma konusunda veterinerlik sertifikaları da vereceklerdir.

eğer arıyorsan iyi bir yetiştirici bul safkan yavru köpeğiniz için size yardımcı olacak birçok farklı kaynak var. Veterinerinizin ipuçları olabilir, bu nedenle önce onlara sormak iyi bir fikirdir. Daha sonra köpek meraklılarıyla konuşmak için köpek gösterilerine gidebilirsiniz. Bilgi edinmenin iyi bir yolu, özellikle de birinin bu cinsten kendisinin sevdiği bir köpeği varsa!

Ayrıca aramanızı çevrimiçi hale getirmeyi seçebilir ve size yardımcı olabilecek köpek severlerle dolu forumlara ve sosyal medya sitelerine göz atabilirsiniz. Son olarak, AKC, yetiştirici tavsiyeleriyle ilgili bu harika kaynağa sahiptir , ekstra yardıma ihtiyacınız olursa. Ortalama bir ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz. Bluetick Coonhound yavrusu için 1.000 $ ve üzeri y, gösteri kalitesindeki köpekler daha pahalı.

Kurtarmalar ve Sığınaklar

Tuğla Duvarın Önünde Siyah Beyaz Köpek

Evinize yeni bir köpek yavrusu getirmeyi düşünürken daima yerel barınağınızı kontrol edin.

Saygın bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu satın almak iyi bir fikir olsa da, okuyucularımıza her zaman tavsiye ederiz. evlat edinmek için ilk bakış yeni köpekleri için alışveriş yapmak yerine. Barınaktaki köpekler arasında bir yaban ördeği bulmak mümkün olabilir. Bu köpeklerin çoğu, yeniden gelişmek için ekstra sevgiye ve desteğe ihtiyaç duyacak olan özel ihtiyaçları olan kıdemli köpekler veya köpeklerdir.

Bu onları diğerlerinden daha az kabul edilebilir hale getirebilir, bu yüzden onlara hayatta bir şans daha vermeye çalışmanızı öneririz. Her yıl barınaklara yerleştirilen 3,3 milyon köpek olduğundan, bunların çoğu sonunda ötenazi , evlat edinmek hayat kurtarıyor .

Kurtarmak için bir köpek seçerken, ailenizin en yeni üyesi hakkında bilmeniz gereken her şeyi personele sorduğunuzdan emin olun. Yeni köpeğiniz hakkında, mizacından sağlık sorunlarına kadar her şeyi anlamak, varsayımı ortadan kaldırmaya yardımcı olun Onlara en iyi bakımın nasıl verileceği hakkında. Bu onların daha iyi, daha sağlıklı ve daha mutlu bir yaşam sürmelerine yardımcı olacaktır.

Bir barınaktan gelen köpekler çoğu zaman çoğundan çok daha hassas olacaktır. Yeni tüylü arkadaşınıza karşı sabırlı olun çünkü muhtemelen korkmuş ve size karşı güvensizdirler. Bunun geçici bir durum olduğunu ve onları tekrar güvende hissetmeye ikna edebileceğinizi anlayın.

Aile Hayvanları Olarak

 • Blueticks, mükemmel aile köpekleri ve evlerinin cesur koruyucularıdır.
 • Harika bekçiler yaparlar ve etrafta yeni biri olduğunda her zaman size haber verirler.
 • Bu cins son derece sevecen ve sahiplerini çok seviyor.
 • Başkalarını güldürmekten ve aksiyonun merkezinde olmaktan keyif alacaklardır.
 • Bluetick Coonhounds da ayrılık kaygısına eğilimlidir.
 • Üzgün ​​ve endişeli olmaları ihtimaline karşı onları çok uzun süre yalnız bırakmanıza gerek yok.
 • Av sürüşleri nedeniyle kovalayabilecekleri için daha küçük hayvanların etrafında tutulmamalıdırlar.
 • Bu köpekler biraz havlar ve bu nedenle apartman yaşamına uygun olmayacaktır.
 • Bluetick Coonhounds'un mutlu kalmak için bol miktarda egzersize ve zihinsel uyarıma ihtiyacı vardır.
 • Onlara günlük yürüyüşler yapın ve oynayacakları bir sürü oyuncak verin.
 • Bu cins ılıman havalarda iyidir.
 • Aşırı sıcakta veya soğukta iyi yapmazlar.
 • Blueticks tüy döker, ancak bunu düzenli fırçalama ile yönetebilirsiniz.
 • Bluetick Coonhounds ayda bir kereden fazla banyoya ihtiyaç duymaz.
 • Bakım nispeten kolay ve ağrısızdır.
 • Bluetick Coonhounds çeşitli rahatsızlıklara eğilimlidir.
 • Yetiştiricinizle, onlar için taranıp taranmadığını kontrol edin.

Son düşünceler

Şimdi öğrendiğin her şeyi öğrendin bilmem gerek Bluetick Coonhound hakkında. Bir köpek yetiştirmek her zaman zorluklarla birlikte gelir, bu nedenle bu zorlukları etkili bir şekilde aşmak için gerekli bilgilerle kendinizi donatmak iyi bir fikirdir.

Bluetick Coonhound'un zahmete değdiğinden daha fazla olduğuna inanıyoruz ve sizin de aynı şeyi hissedeceğinizden eminiz! Köpeğinizin size sunacağı çok şey var, bu yüzden bu bağlılığa gerçekten hak ettikleri sevgi ve özenle karşılık vermek en iyisidir. Bu onların hayatlarını en iyi şekilde yaşamalarına yardımcı olur ve birlikte geçirdiğiniz tüm zamanın tadını çıkarmanızı sağlar.

Bluetick Coonhound'unuz olacak Mutluluktan da öte hayatın tüm maceralarında sana eşlik etmek için. En iyi tüylü arkadaşınız olmaya kendilerini adayacaklar, bu yüzden bu arkadaşlığı sayın! Onları tanımak, onlara en iyi bakımı nasıl yapacağınızı bildiğiniz için çok az sorunla gelmelidir. Bu kılavuzdaki bilgilerle donanmış olarak, hayatınızı birlikte mutlu bir hale getireceğinizden emin olabilirsiniz. Dikkat edin, çünkü bu harika köpek hiç vakit kaybetmeden kalbinize girecek!

Yorumlar