Teriyerler İçin En İyi Fırçalar

Teriyerler İçin En İyi Fırçalar

Yorkshire Teriyerleri Amerika'nın en popüler oyuncak ırklarından biridir. Zeki, sevgi dolu ve neşeli terrier karakteriyle doludurlar. Ayrıca, kürklerini sağlıklı tutmak ve en iyi şekilde görünmelerini sağlamak için biraz bakım gerektiren, inanılmaz derecede uzun ve ipeksi bir kürkleri var. Yorkie'nizi normal bir damatlık için kuaföre götürseniz bile, paltosunu arada dolaşmayacak şekilde tutmak için evde doğru aletlere sahip olmak her zaman yararlı olacaktır.

Yorkie'nizin paltosu için en iyi fırçayı seçmek büyük fark yaratabilir. Ve çok sayıda köpek fırçası var, ancak hepsi Yorkie paltolarına uygun değil. Hangi fırçayı seçeceğinizden emin değilseniz göz korkutucu olabilir. Favori Yorkie fırçalarımızı önererek bu süreci sizin için kolaylaştırdık. Ayrıca yol boyunca yararlı rehberlik de sağlıyoruz.Bu Yorkie fırça kılavuzu, Yorkie bakımının temellerini, farklı köpek bakım fırçalarını ve hangilerinin Yorkie'niz için en iyi seçenek olduğunu kapsar. Ayrıca kısa veya uzun saçlı Yorkie'nizin bakımı için ipuçları da sunuyoruz. En iyisi Yorkies için fırçalar daha ince fırçalar, sert kıllı fırçalar ve bir taraktır. Ve birlikte Yorkie paltosunun parıldamasını sağlayabilirler. Bilmeniz gereken her şeye daha yakından bakalım.

Bir Bakışta: Yorkie İçin En İyi Fırçalar

 Hartz Kombinasyonu

Hartz Kombinasyonu

Chewy'de görüntüle
 Hertzko Tüy Alma Fırçası

Hertzko Kendi Kendini TemizleyenChewy'de görüntüle
 Frisco Metal Tarak

Frisco Metal Tarak

Chewy'de görüntüle İçindekiler
 1. Teriyer Ceket
 2. Teriyerler Hipoalerjenik midir?
 3. Farklı Köpek Fırçaları Türleri
 4. Yorkie İçin En İyi Fırçalar
 5. Teriyerlerin Bakımı İçin İpuçları
 6. Yorkie Shedding'i Yönetmek
 7. Son düşünceler

Teriyer Ceket

Yorkie sahip olmak parlak, ince ve ipeksi tüylere sahip tek katmanlı bir ceket. Bu tek katmanlı, çift katmanlı köpek paltolarından çok daha az tüylere sahip oldukları anlamına gelir. Yorkie'lerin hipoalerjenik köpekler olarak bilinmesinin nedeni budur ve hafif köpek alerjisi olan kişilerin onlarla birlikte yaşaması daha kolaydır. Yine de kürklerini temiz ve dolaşmayan tutmanız gerekiyor. Düzenli fırçalama sadece kürkün bakımına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sağlığın korunması için ciltteki kan dolaşımının uyarılmasına da yardımcı olur.

Yorkie'nin en iyi özelliklerinden biri, zarif bir şekilde yere düşen uzun, geniş tüyleridir. Ancak Birçok Yorkie sahibi, genellikle oyuncak ayı kesimi olarak bilinen, uzun saçlarını çok daha kısa ve daha kolay kesmeyi tercih ediyor. Yavru köpeğiniz için hangi ceket stilini seçtiğinize bağlı olarak, her seansta onu ne kadar süre ve sıklıkta temizlemeniz gerektiğini belirler.Teriyerler Hipoalerjenik midir?

Evet, Teriyerler düşük tüy dökme oranları nedeniyle genellikle hipoalerjenik köpekler olarak bilinir. Ancak hiç dökülmedikleri yanılgısıdır. Her köpek tüy döker, ancak Yorkie'nin tüy dökme oranı diğer köpeklere göre çok daha düşüktür, dolayısıyla hafif köpek alerjisi olan bazı kişiler onlarla yaşayabilir. Ancak yine de üretiyorlar alerjiye neden olan protein bu da köpeğe alerjisi olan kişileri tetikleyebilir.

Farklı Köpek Fırçaları Türleri

Tüm köpeklere ve onların farklı tüy türlerine uygun birkaç farklı fırça türü vardır. Doğru bakım aletini bulmak çok önemlidir Yorkie'nizi tımar etmeye gelince. Hangi tür fırçaların mevcut olduğuna ve hangi tür kaplamalara en uygun olduğuna bakalım.

Kayganlaştırıcı Fırça

Daha ince bir fırça, birbirine yakın oturan ve genellikle telden yapılmış küçük, ince kıllar içerir. Fırça geniştir ve düğümleri, paspasları ve kiri çıkarmak için kullanışlıdır. Bunlar Yorkiler için harikadır çünkü çoğu paltoyla iyi uyum sağlar. özellikle pürüzsüz ve ince olanları. Yorke tek katlı ve hassas bir cilde sahip olduğundan, cildini korumak için uçları sivri uçlu daha ince bir fırça arayın. Sıkı veya büyük bir düğümü daha ince bir fırçayla çözmeye çalışmayın, çünkü bu durumu daha da kötüleştirebilir. Bunun yerine bir tarak kullanın.Pim Fırçası

Pimli fırçaların daha ince fırçalarla karıştırılması kolaydır. Temel fark, kılların daha kalın ve daha uzun olması ve her bir pim arasında daha geniş bir boşluk bulunmasıdır. Genellikle her iğnenin cildi tahrişten korumak için kauçuk uçları vardır. İğneli fırçalar, saçları daha verimli bir şekilde açmaya yardımcı oldukları için kalın katların yanı sıra dalgalı katlar için de idealdir. Yorkie için iğneli bir fırça kullanabilirsiniz, ancak daha ince bir fırça daha etkilidir.

Kıl Fırça

İnsanlar köpek fırçası ararken genellikle kıllı bir fırçayı düşünürler. Kıllar kalın ve orta aralıklıdır. Hızlı fırçalama için kullanışlı olabilirler ancak çok tüy döken ırklar için ideal değildirler. Neyse ki Yorkie çok fazla tüy döken bir fırça değildir ve kılların esnekliği daha yumuşak bir fırçalama deneyimi sağlayabilir. Kıllı fırçalar, tıpkı daha ince fırçalar gibi, normal fırçalar gibi Yorkie'ler için harikadır.

cocker golden kırması

Tırmık Fırçası

Tırmık fırçaları, tıpkı bir bahçe tırmığı gibi, üst kısımda sıkıca paketlenmiş pimler veya kıllar bulunan bir 'T' şeklindedir. Birikmiş ölü tüyleri temizledikleri için çift kaplamalı yüksek kesiciler için idealdirler. Tırmık fırçası Yorkie için uygun değil çünkü ceketlerinde fazla kürk yok.

Bakım Tarağı

Tarak, kullandığımız taraklara benzer ve genellikle plastik, metal veya ahşaptır. Köpeği çok fazla rahatsız etmeden paspasların dolaşıklığını çözmeye ve nazikçe çıkarmaya yardımcı olurlar. Büyük veya sıkı düğümleri çözerek fırçalama seansının başlatılmasına ve tüyün temiz tutulmasıyla bitirmeye yardımcı olurlar. Bir tarağı, kayganlaştırıcı veya sert kıllı bir fırça gibi başka bir fırçanın yanında kullanın. Tarağı asla düğümlerin arasından çekmeyin veya saç büyümesinin ters yönünde hareket ettirmeyin.erkek sibirya kurdu isimleri

Yorkie İçin En İyi Fırçalar

Hartz Groomer'ın En İyi Combo Köpek Fırçası İncelemesi

 Hartz Combo Pim ve Kıl
 • Çift etkili fırça.
 • Mükemmel damat için kayganlaştırıcıyı ve kılları birleştirir.
 • Paslanmaz çelik ve naylon kıllardan yapılmıştır.
 • Yuvarlak uçlar rahat bir deneyim sağlar.
 • Pürüzsüz fırçalama için havalandırma deliklerine sahiptir.
 • Rahatınız için ergonomik bir tutamağa sahiptir.
Chewy'de görüntüle

Bu çift etkili fırça, daha kaygan ve kıllı bir fırçayla sağlıklı bir Yorkie kürkünü teşvik etmek için birçok fayda sağlar. Bu fırça uzun, kıvırcık veya ince tüylü köpekler için olduğu kadar daha kısa oyuncak ayı kesimleri için de uygundur. Her vuruşta, kaygan tarafta düğümleri, ölü tüyleri ve kiri temizleyen ince paslanmaz çelik iğneler kullanılır. Her pimde, Yorkie'nizin hassas cildini korumak ve diğer düşük kaliteli fırçaların neden olduğu tahrişi ve hasarı önlemek için bir güvenlik ucu bulunur.

Herhangi bir düğüm ve döküntüyü giderdikten sonra kıl tarafını kullanmanın zamanı geldi. Bu taraf Yorkie'nizin paltosundaki doğal yağların yeniden dağıtılmasına yardımcı olan naylon kıllarla doludur. Bu, köpeğinizin kürkünün doğal olarak sağlıklı kalmasını sağlar ve ipeksi yumuşaklıkta bir parlaklık ortaya çıkarır. Yorkie'nizin doğal olarak uzun bir ceketi veya oyuncak ayı kesimi olmasına bakılmaksızın her iki tarafı da kullanın. Bu fırça, işinizi çok daha kolaylaştıracak, zorlanmayı ve yorgunluğu önleyecek ergonomik bir sapa sahiptir.

Severiz Bunun Yorkie'niz için en iyi genel fırça olduğunu düşünüyorum çünkü daha ince ve kıllı bir fırçayı bir arada sunuyor. Ve bu fırçaların her ikisi de Yorkie paltosunu ele almada harikadır.

Hertzko Kendi Kendini Temizleyen Köpek Slicker Fırçası İncelemesi

 Hertzko Tüy Alma Fırçası
 • Gevşek saçları ve kiri temizler.
 • Saçların parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar.
 • Benzersiz kavisli ve dayanıklı metal kıllar.
 • Her kıl koruma için yuvarlatılmıştır.
 • Kıl geri çekme düğmesi temizliği kolaylaştırır.
 • Rahat, kaymaz sap.
Chewy'de görüntüle

Saç şekli ne olursa olsun tüm Yorkie'lerin bakım kitlerinde daha ince bir fırçaya ihtiyacı vardır. Ve bu kaygan fırçanın hem siz hem de Fido için birçok kullanışlı özelliği var. Kaygan fırçalar tüm düğümleri ve düğümleri fırçalamak için mükemmeldir. Bu fırça, cildi tahriş etmeden saça nüfuz eden benzersiz kavisli kıllara sahiptir. Dayanıklı paslanmaz çelik kıl uçları Yorkie'nizin cildini korumak için yuvarlaktır.Kıl geri çekme düğmesi kılları içeri çekerek ölü tüyleri ve kiri silmenizi ve bir sonraki bakım seansına hazır olmanızı sağlar. Artık kürkü temiz tutmak için çekmeye veya kesmeye gerek yok. Sap ergonomiktir ve kaymayı önleyici bir tutuşa sahiptir, bu da fırçalama süresini sizin için daha rahat hale getirir.

Severiz Kıl geri çekme düğmesi sayesinde bu kaygan fırçanın temizlenmesi son derece kolaydır. Düğmeye basın ve tüm tüylü pisliği silin.

Frisco Metal Köpek Tarak İncelemesi

 Frisco Metal Köpek Tarağı
 • Zorlu düğümlerin üstesinden gelir.
 • Uzun saçları temiz tutmak için idealdir.
 • Çok yönlü bakım için iki taraf.
 • Her diş cildi korumak için yuvarlatılmıştır.
 • Tüm ceket tipleri için idealdir.
 • Dayanıklı paslanmaz çelikten yapılmıştır.
Chewy'de görüntüle

Tarak, Yorkie'ler için, özellikle de daha fazla matlaşma ve dolaşıklık yaşayan uzun saçlılar için kullanışlı bir bakım aracıdır. Metal tarak sağlam ve dayanıklıdır ve günlük kullanım için idealdir. Tarağın bir yarısında geniş aralıklı dişler bulunurken, diğer taraftaki dişlerin araları çok daha dardır. Fazla saçları, kiri ve düğümleri gidermek için geniş tarafı kullanın. Daha sonra parlak, düzgün görünümlü bir kaplama elde etmek için ince tarafı kullanın.Bu, daha ince bir fırçayla çözülemeyen sert paspasları veya düğümleri parçalamaya yardımcı olacak harika bir araçtır. Bazen zorlu bir düğümü çözmenin tek yolu tarakla dikkatlice çözmektir. Karışıklıkları çözmek için aşırı güç kullanmamak önemlidir. Her dişin ucu yuvarlak olduğundan Yorkie'nizin derisini çizmez.

Severiz Bu dayanıklı metal tarağın kullanımı basit ve kolaydır. Geniş veya dar dişlere ihtiyacınıza göre ikili seçenekleri bulunmaktadır.

PetBrush By WetBrush Pürüzsüz ve Parlatıcı Dolaşık Açıcı Köpek Fırçası İncelemesi

 • Kusursuz bir damat için iki tür kıl kullanır.
 • IntelliFlex kılları saçları çözer.
 • Hassas ciltler için yuvarlak ve yumuşak plastik uçlar.
 • Doğal domuz kılları tüyleri alır ve parlaklığı artırır.
 • Islak veya kuru olarak kullanılabilir.
 • Dayanıklı plastikten yapılmıştır.
Chewy'de görüntüle

Bu dolaşık açıcı köpek fırçası, imza IntelliFlex dolaşık açıcı kılları ve doğal domuz kıllarını birleştirir. Birlikte köpek tüylerine nüfuz ederler, düğümleri çekmeden süzülürler. Cilt tahrişini önlemek için her birinde yuvarlak uçlu çok sayıda uzun plastik kıl vardır. Doğal domuz kılları her bir plastik kılı çevreler ve kiri ve saçları temizler.

Bu fırça her türlü tüy üzerinde çalışır, dolayısıyla her Yorkie ve her saç kesimi için mükemmeldir. Kıllar Yorkie'nizin doğal yağlarını parıldayan bir parlaklık için dağıtır. Kuru ve ıslak saçta kullanılabilir, bu nedenle her yıkamadan sonra harika bir araçtır. Dayanıklı plastikten yapılmıştır ve güzel bir unisex turkuaz rengiyle sunulur.Severiz Bu dolaşık açıcı köpek fırçasının, sert düğümleri ve keçeleşmiş kürkü gidermek için iki tür kıl kullandığını biliyoruz.

Bay Peanut'un El Eldivenleri Köpek Bakımı ve Dökülme Yardımı İncelemesi

 Köpek Kulübeleri ve Kediler Evcil Hayvan Bakım Eldivenleri
 • Gevşek saçları ve kürkleri toplar.
 • Kolay bir bakım deneyimi sağlar.
 • Köpeğiniz geleneksel fırçalardan hoşlanmıyorsa harika.
 • Islak veya kuru olarak kullanılabilir.
 • Çoğu kişiye uyacak şekilde ayarlanabilir eldiven boyutu.
 • Makinede yıkanabilir.
Chewy'de görüntüle

Bu eldivenler listemizdeki diğer fırçalarla karşılaştırıldığında tam bir bakım sunmasa da, fırçalanmaktan korkan Teriyerler için harikadır. Bu eldivenlerle onları okşayarak bakım yapmalarını sağlayın, böylece siz ve Yorkie'niz için daha keyifli ve daha sakin bir deneyim haline gelir. Bu eldivenler, silikon kıllara yapışarak paltolarına yapışan fazla tüyleri alır.

Eldiven, cildinizin nefes almasını sağlayan dayanıklı ve rahat ağdan yapılmıştır. Hem sağ hem de sol elini kullanan bakım kullanıcılarına veya çift bakım deneyimine uygun iki eldiven bulunmaktadır. Her eldivenin elinize sabitlenmesi için ayarlanabilir bir cırt cırtlı kayışı vardır ve herkese uyan tek bedendir. Bu eldivenler sadece kürk toplamakla kalmıyor, aynı zamanda rahatlatıcı bir masaj ve bağlanma aktivitesi de sağlıyor. Yıkamaları kolaydır. Saçları fırçadan silin, makinede yıkayın ve açık havada kurumaya bırakın.

Severiz Bu bakım eldivenlerinin geleneksel fırçalarla fırçalanmayı sevmeyen Teriyerler için ideal olduğunu düşünüyorum.

Teriyerlerin Bakımı İçin İpuçları

Bakım göründüğü kadar basit değildir, özellikle de Yorkie'niz bakımlı olmaktan hoşlanmıyorsa. Rejimlerini çok daha zahmetsiz hale getirmek için birkaç basit adım var.

Yorkie Yavru Köpeğinizin Bakımına Mümkün Olduğunca Erken Başlayın

Önemli bakım rejimlerine alışmalarını istiyorsanız bu çok önemlidir. Her ne kadar büyük ya da güçlü olmasalar da, güçlü iradeli Yorkie'nizin, eğer onların saldırılarına maruz kalmazlarsa, her fırçaladığınızda kavga edeceğine bahse girebilirsiniz. bakım rejimi genç yaştan beri. Bunu her seferinde olumlu bir deneyim haline getirin.

Teriyeriniz İçin Doğru Fırçayı Seçmek

Bakım rejiminizden en iyi şekilde yararlanmak doğru araçları gerektirir ve aynı zamanda Teriyer cildinizi en iyi durumda tutabilir. Yorkie'niz için tırmık tarzı bir fırça satın almanın bir anlamı yok çünkü dökülmezler, bu da onların hassas cildini tahriş edebilir.

Doğru Miktarda Basınç Kullanın

Yorkie'nizi fırçalarken doğru miktarda güç kullanmak zorunludur. Çok az yaparsanız ölü tüy veya kiri toplamazsınız ve doğal yağlarını etrafa yaymazsınız. Çok fazla yaparsanız Yorkie'nizin cildine zarar verme ve hatta onu korkutma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Nazik, süpürme hareketleri kullanın; cildi çizmeden hafif bir direnç hissetmelisiniz.

Yorkie'nizin Saçını ve Cildini İnceleyin

Saçlarını fırçalarken kızarıklık, şişlik ve şişlik gibi tahriş veya enfeksiyon belirtileri olup olmadığına bakın. Olağandışı bir şey fark ederseniz, onları temizlemeyi bırakın ve derhal veterinerinize başvurun. Her ne kadar Yorkiler nispeten sağlıklı köpekler olsa da evcil hayvan sigortası acil veya beklenmeyen uzun vadeli sağlık hizmetleriyle ilgili maliyetlerin karşılanmasına yardımcı olabilir.

köpeğe peynir verilir mi

Yorkie'nizi İyice Durulayın ve Kurutun

Bunları yıkayıp fırçaladıktan sonra mümkün olduğu kadar nemi gidermek önemlidir. Saçlarını havluyla kurulayın ve izin veriyorlarsa fön makinesi kullanın. Fön makinesi kullanmak saçlarının yumuşak, pürüzsüz ve dolaşmayan kalmasına yardımcı olur. En düşük ısı ayarını kullanın ve onları haşlama veya korkutmamak için onlara çok yakın tutmayın.

Bakımla İlgili Diğer Herşeyi Hatırla

Yorkie'nizin paltosunu fırçalamak, bakım rejimindeki diğer her şey gibi çok önemlidir. Ve çoğu zaman yavru ebeveynler onları sağlıklı tutmak için her şeyi yapmayı unuturlar. Onları yıkamayı unutma dişlerini temizle ve tırnaklarını kesin. Emin olmadığınız bir şey varsa profesyonel bir kuaförden tavsiye alın.

Bakım Zamanını Keyifli Hale Getirin

Son olarak, bakım yapmayı zevkli bir deneyim haline getirmeyi unutmayın, böylece bunu tekrar yapmanıza izin verme olasılıkları artar. Küçük yaştan itibaren bakıma maruz kalmış olsalar bile, onları ertelemek yalnızca hoş olmayan bir deneyime neden olur. Onları övün, okşayın ve onlara ikramlar da verin.

Yorkie Shedding'i Yönetmek

Teriyerler ağır kesiciler değil . Çift katmanlı olan diğer köpeklerin çoğunun aksine, tek katmanlı bir kürkü vardır. Tüy dökme mevsimlerinde yoğun bir şekilde tüy dökmek yerine, yıl boyunca hafifçe dökülmek . Fırçalama onların sağlığı açısından çok önemlidir ve gevşek ve fazla tüylerin alınmasına yardımcı olarak evinizin düzenli görünmesini sağlar. Bu aynı zamanda sevgili yavru köpeğinizle bağ kurmanın da harika bir yoludur.

Son düşünceler

Tüylerini kirden ve dolaşmayan tutmak, cilt ve tüy sağlığı için zorunludur. Ve Yorkie'nizi fırçalamak onun sağlığını ve mutluluğunu korumanın ayrılmaz bir parçasıdır. Yorkie'nizin paltosu için doğru aleti bulmak, verimli bir bakım seansında büyük bir fark yaratabilir. Yorkie'nin ipeksi ve doğal olarak uzun bir ceketi var, tabii ki daha kolay idare edilebilmesi için onu daha kısa kesmediğiniz sürece. Yorkie için en iyi fırça daha ince bir fırçadır ve bakım tarağı ve kıllı bir fırça da kullanışlı olabilir.

Yorumlar