Fransız Bulldog Pug Karışımı: İlaç Cinsi Bilgileri ve Genel Bakış

Fransız Bulldog Pug Karışımı: İlaç Cinsi Bilgileri ve Genel Bakış

Fransız Bulldog ve Pug, cidden sevimli bir karışım yarat , daha yaygın olarak İlaç olarak bilinen. Adı biraz huysuz görünse de, o her şeyden farklıdır! O arsızlık, şefkat ve yaşam sevgisiyle dolu cesur küçük bir adam. Yalnız kalmaktan nefret ediyor ve çoğu aile evine çok uyumlu olsa da, bu küçük adamı hayatınıza davet etmeden önce bilmeniz gereken birkaç şey var.

Bu yavrunun davranış şekli büyük ölçüde hangi ebeveynin peşinden gittiğine bağlı olsa da, kesinlikle Frug'unuzda farkında olmak isteyeceğiniz bazı tür ortak yönleri vardır. Bu yavrular inanılmaz arkadaşlıklar kuruyor ve ne kadar sevimli ve yumuşak oldukları için çok popüler bir tasarımcı köpek ırkı oluyorlar.

Öyleyse, yeni köpek hissini duyduğunuz için burada olsanız da, ya da taahhütte bulunmadan önce onun hakkında biraz daha araştırma yapmanız gerektiği için buradasınız, burada bu makalede bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız. İlaç.Ebeveyn Irkları

Frug'un ebeveynleri birbirlerine oldukça benzer olsalar da, geçmişleri ve başlangıçta ne için yetiştirildikleri hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek yine de önemlidir. Bu sadece İlacın ihtiyaçlarının ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda ondan tam olarak ne bekleyeceğinizi de bileceksiniz. Her iki ebeveyni hakkında daha fazla bilgi için şu makalemize bakın: Fransız Pug'a Karşı .

Fransız Bulldog

2020'de Amerikan Kulübesi Kulübü (AKC) Fransız Bulldog'u şu şekilde sıraladı: 4inci Amerika'daki en popüler köpek ırkı . O olarak tanımlanıyor uyarlanabilir, eğlenceli ve akıllı, ve şehir sakinleri arasında popüler çünkü bakımı oldukça kolay bir köpek. Ancak, gürültü kısıtlamaları olan bir randevuda yaşıyorsanız, konuşkan bir adam olduğu için köpek seçiminizi düşünmek isteyebilirsiniz ve bize inanmıyorsanız, kontrol edin. Walter'ın Instagram sayfası .Ataları 19'un ortalarında İngiltere'den geldi.inci Yüzyıl ve dantel yapımcılarının maskotuydu. Bağcılar Fransa'ya taşındığında, bugün bildiğimiz Fransız Bulldog'u yaratmak için Pug olduğuna inanılan diğer köpeklerle onu yetiştirdikleri süslü Fransız hanımlarla popüler bir hit oldu. O refakatçi köpek olarak yaratıldı ve bugün hala bu rolü yerine getiriyor.

Boksör

AKC Pug'ı şu şekilde sıraladı: 28inci Amerika'daki en popüler cins ve o olarak tanımlanıyor büyüleyici, yaramaz ve sevgi dolu . Pug, bakımı nispeten kolay olduğu için şehir sakinleri tarafından da seviliyor. Ancak o Fransızlardan daha enerjik ve meraklıdır. Yaramazlığını görmek için şuraya gidin: Doug the Pug’s Yaklaşık 4 milyon kişinin de onu takip ettiği Instagram sayfası!

Pug, Fransızların aksine, eski bir köpek ırkı Neredeyse 2.000 yıl öncesine dayanan Çin Hanedanlığı'nın firma favorisiydi. Bir grup ya da bir Pug topluluğu homurdanma olarak adlandırılır, ama yine, bunlar huysuz olmaktan başka her şeydir. O, aynı zamanda yaşama sevinci olan neşeli bir adamdır ve insanının arkadaşlığına can atar. Pug, diğer tasarımcı köpekler için son derece popüler bir ebeveyn türüdür. Puggle .İlaç Karışımı

İlaç Karışımı

İlacın tam kökenleri hakkında pek bir şey bilinmemektedir, ancak her iki ebeveyni de arkadaşlık için yetiştirilmiştir, bu nedenle sahip olmanız garanti edilir. en iyi köpek arkadaşlarından biri etrafında. Diğer özellikleri, en çok hangi ebeveyni seçtiğine bağlı olacaktır veya hatta eşit bir karışım olabilir ve burada, bu kılavuzda, tipik olarak Frug'dan bekleyebileceğiniz şeylerin üzerinden geçeceğiz.

cava poo

Mizaç

İlaç garantilidir sosyal bir köpek Her iki ebeveyni gibi ilgi odağı olmayı seven. Partinin ruhu olmak aynı zamanda onun dahil olmaktan nefret ettiği anlamına gelir, bu nedenle Frug'u uzun süre terk etme eğiliminde olmayın. çok endişeli davranışsal sorunlara yol açabilir. Küçük olmasına rağmen, kendi endişeli cihazlarına bırakıldığında çok fazla yıkıma neden olduğu biliniyor, bu yüzden onunla çok fazla zaman geçiremiyorsanız, o zaman daha bağımsız bir cins aramalısınız.

Bununla birlikte, bu sosyallik, son derece sadakatle birlikte gelir, bu nedenle, aradığınız bir köpek gölgesi ise, o zaman Frug'dan başka bir yere bakmayın. O yapacak her zaman yanında ol Hava nasıl olursa olsun, ailesini hoş bir şekilde koruyacağını göreceksiniz. Brachycephalic sendromuna rağmen, söylendiği gibi, üzerinde iyi bir akciğer seti var, bu da demektir ki o oldukça havlayan bir yavru ve sahiplerini davetsiz misafirlere karşı uyaracaktır. Hollandalı bir Prensi kurtardı Bir zamanlar, fantastik küçük bir bekçi köpeği de bekleyebilirsiniz.Enerji seviyeleri muhtemelen iki ebeveyninin ortasında bir yere düşecek, ortalama bir Fransızdan daha enerjik ama Pug'dan biraz daha rahat. Bu, biraz eğlence ve oyun oynayacağınız anlamına gelir ve arka bahçede iyi bir boğuşmayı sevecek . Oynamadığında veya yaramazlık aramadığında, muhtemelen onu kanepede sağlam bir ertelemenin keyfini çıkarırken bulacaksınız. Horlama ve enfiye çekme yine de hazırlıklı olmanız gereken bir şeydir, çünkü düz yüzü diğer köpeklere kıyasla nefes almakta daha zorlandığı anlamına gelir ve nadiren etrafta bir Frug ile sessiz bir gece geçirirsiniz.

brindle köpek

Boyut ve Görünüm

Tipik olarak, İlaç devralır her iki ebeveyninin de mükemmel bir şekilde harmanlanmış yüzü Pug'ın buruşuk yüzü ve Fransızların büyük yarasa kulakları ona tatlı ve küstah bir yüz veriyordu. Kısa bir kıvırcık kuyruğu ve önyüklemesi gereken küçük pençeleri olacak. Geniş bir gülümseme ve iri, yuvarlak gözlerle tanıştığı herkesin kalbini eritmesini bekleyebilirsiniz.

O, aralarında ağırlıkta olan küçük boyutlu bir köpek. 14 ve 28 pound, ve aralarında bir yerde ölçecek 10 ve 13 inç yükseklikte. Pug'dan daha tıknaz, ancak standart bir Fransız'a kıyasla daha az kompakt ve kare olacak.

Ceket ve Renkler

Pug Fransız Bulldog Mix

Frug'un ceketi olacak kısa ila orta uzunlukta bu dokunuşa yumuşak olacak. Çift ceketi onu sıcak tutacak ve bazen de daha sonra tartışacağımız Brachycephalic sendromu olarak da bilinen düz yüzüyle ilişkili sağlık sorunları nedeniyle aşırı sıcak tutacak, ancak onu tıraş etmek için cazip gelmeyecektir.Paltosunun rengi de hangi ebeveyne sahip olduğuna bağlı olacaktır, ancak açık kahverengi, siyah, brindle , beyaz , krem, açık kahverengi veya bunların bir karışımı. Nadir durumlarda karşılaşabilirsiniz pembe bir ilaçve vicdansız bir yetiştirici bunu nadir ve aranan bir renk olarak tanımlasa da, bu aslında ciddi sağlık sorunları taşıyan albinizm Bu nedenle, bu 'rengi' sunan veya tanımlayan bir yetiştirici ile çalışmayın.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Küçük bir köpek olmak, onun her boyutta hem ev hem de daire için uygundur Yaşam koşulları ile ilgili sorduğu tek şey, çok uzun süre yalnız kalmamasıdır. Muhtemelen gün boyunca zihinsel uyarılmaya ihtiyacı olacak, bu yüzden ona bol miktarda beyin oyunu sağladığınızdan emin olun.

Enerjisi ve oyun zamanı sevgisi nedeniyle her yere ihtiyacı olacak her gün 20 ila 40 dakika egzersiz ve birçok mal sahibine hitap eden düşük egzersiz gereksinimleridir. Düz yüzü nedeniyle egzersiz sırasında sık sık nefes almada zorluk yaşar, bu nedenle sıcak mevsimlerde onu izlemeniz gerekir.

Oyuncak köpek olmasına rağmen küçük çocuklarla harika , genellikle küçük oyuncak köpeklerden çok daha ağır oldukları ve oyun süresine dayanabildikleri ve genellikle daha toleranslı oldukları için, küçük bir köpek arayan genç aileler için harika bir seçenek sunuyor. Bir yavru kadar iyi sosyalleştiği sürece o da diğer köpekler ve hayvanlarla iyi geçinir , böylece kendisini çok evcil hayvanlı bir eve mükemmel bir şekilde yerleştirirdi.

Eğitim

İlaç inatçı küçük yaratık Kim eğitilmesi en kolay değil, bu yüzden ilk kez bir köpek sahibiyseniz veya süper itaatkar bir köpek arıyorsanız, o zaman maalesef Frug muhtemelen sizin için uygun değildir. Bu küçük canavarı evcilleştirme zorluğuna hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, o zaman onun olduğundan emin olmalısınız. bir yavru kadar iyi sosyalleşmiş böylece iyi huylu bir yetişkin haline gelir ve tüm köpeklerle, diğer hayvanlarla ve bilinmeyen insanlarla iyi geçinir.Onu temel komutlara uyması için eğitemeyeceğinizi fark ederseniz, o zaman akıllıca olabilir. onu köpek yavrusu itaat sınıflarına kaydettirmek rutinine disiplin aşılamak için, aksi takdirde nadiren dinleyen yaramaz bir köpeğe dönüşebilir. Endişeli doğası nedeniyle, treni sandıklamak en iyisidir, bu nedenle daha küçük köpek sandığı eğitim dönemlerinde.

Sağlık

Frug nispeten sağlıklı bir köpektir. 10 ila 12 yıllık bir ömür, ancak karışık bir köpek olduğu için, her iki ebeveynini de etkileyen sağlık endişeleri riski altındadır, bu nedenle aşağıdakilerin farkında olmalısınız:

Cilt Alerjileri - her iki ebeveyni de acı çekiyor hassas cilt ve demodektik uyuz, maya enfeksiyonları ve cheyletiella dermatit gibi belirli cilt sorunlarından muzdarip olma şansı vardır.Göz hastalıkları - Pug ebeveyninin şişkin gözlerini miras alıyorsa bu özellikle doğrudur ve çeşitli türlere karşı duyarlı olabilir. kornea ülseri, proptozis, progresif retina atrofisi, entropiyon ve kuru göz gibi göz hastalıkları ile göze çarpma sonucu genel göz yaralanmaları.

Kulak enfeksiyonları : Fransızların daha büyük kulaklarını miras alırsa, kulak enfeksiyonlarına daha yatkın olacaktır çünkü çok daha fazla kir tutacaklardır, bu yüzden onları daha sık temizlediğinizden emin olun.

Brakisefalik Sendrom : Bu, nefes almakta güçlük çeken ve ısı düzenlemesinden muzdarip düz yüzlü ve kısa burunlu köpekleri etkiler. Bu sadece köpeğiniz için çok fazla rahatsızlığa neden olmakla kalmaz, aynı zamanda ciddiyse genellikle ameliyat gerektirir.

husky vs labrador

Beslenme

Fransız Bulldog Pug Mix Beslenme

İlaç, aralarında herhangi bir yerde tüketecek Her gün 1 ve 1 ½ bardak yemek, enerji seviyelerine bağlı. Hassas bir cilde sahipse, ona tahıl içermeyen bir yiyecek vermeyi düşünebilirsiniz. özellikle Puglar için yapılmıştır veya küçük köpekler. Pek çok köpek sahibi ve Veteriner, bunun hassas cilde sahip köpekler için en iyi diyet olduğu yorumunda bulunur, ancak emin olun Özel diyet tavsiyesi için Veterinerinize danışın .Tüm yiyecekleri ve ikramları pençelerin uzağında tuttuğunuzdan emin olun çünkü her iki ebeveyni de çöpçü olarak bilinir, bu nedenle Frug genellikle söz konusu olduğunda sorunu ikiye katlar. munchies almak.

Bakım

İlaç, tımar rutini söz konusu olduğunda bakmak için nispeten kolay bir köpek ve haftada bir veya iki kez fırça ceketinin sağlıklı görünmesi ve sağlıklı hissetmesi için yeterli olacaktır. Çünkü onun ceketin bakımı kolaydır, onu da sadece 2 veya 3 ayda bir yıkamanız gerekeceğini göreceksiniz.

Tımar rutini söz konusu olduğunda sizi meşgul edebilecek tek şey, sahip olup olmadığına bağlıdır. cilt kırışıklıkları, büyük kulaklar ve şişkin gözler . Bunu yaparsa, enfeksiyonları ve kokuları uzak tutmak için bu alanlara özel dikkat göstermeniz gerekecektir.

Yavru köpekler

Frug Puppy Köpek

Bir Frug yavrusu tipik olarak aşağıdakiler arasında herhangi bir yere mal olur 1.000 dolar ve 2.000 dolar , bu ortalama bir tasarımcı yavrudan çok daha pahalıdır. Bunun nedeni, talebin artması ve Fransız Bulldog'un genellikle anne olması nedeniyle fizyolojileri nedeniyle suni tohumlamaya ihtiyaç duymaları ve bu nedenle işlem çok daha pahalı ve yetiştirici uzmanlığı gerektirmesidir.

Aile Hayvanları Olarak

 • Frug karakter dolu ve partinin ruhu olmayı seviyor.
 • Fransız Bulldog Pug köpekleri çiğnemeyi sever, bu yüzden bu ihtiyacı karşılayacak oyuncaklara sahip olmak .
 • Bu Velcro pooch ile bir köpek gölgesi bekleyebilirsiniz.
 • Çok girişken ve bu yüzden yalnız kalmaktan nefret ediyor.
 • Onu uzun süre yalnız bırakmayacak bir ailenin yanına yerleştirilmelidir.
 • Her iki ebeveyni de arkadaşlık köpekleri.
 • Sadakatleri ve konuşkan doğaları onları harika küçük bekçi köpekleri yapar.
 • Frug, erken sosyalleştiği sürece, iyi huylu bir köpek.
 • Bu karışım, diğer evcil hayvanlar ve küçük çocuklar için çok iyidir.
 • Paltosunun çok fazla fırçalanmasına gerek yoktur, ancak kırışıklıkları, kulakları ve gözleri ekstra dikkat gerektirecektir.
 • Düz yüzü horlamaya hazırlıklı olmanız gerektiği anlamına gelir.
 • Ayrıca, sıcaklığını düzenlemek için uğraşırken egzersiz yaparken onu daha sıcak aylarda izlemelisiniz.
 • Aynı zamanda inatçıdır, bu nedenle eğitimiyle tutarlı olacak bir hasta sahibine ihtiyacı vardır.

Bir İlaç Yetiştiricisi Bulmak

Meyveler hızla popüler hale geliyor, bu nedenle saygın bir ilaç yetiştiricisi bulun bir köpek değirmeni yerine. İnternete bakarak başlayın ve kendi araştırmanızı yaptığınızdan ve diğer müşterilerden bağımsız incelemeler aradığınızdan emin olun. Senin için çok önemli yetiştirici ve yavrularıyla tanışın taahhütte bulunmadan ve tüm sağlık sertifikalarını görmeyi istemeden önce. Aşağıdaki sosyal medya gruplarına göz attığınızdan emin olun. Fransız Pug Aşıklar , çünkü bunlar bu özel ahbap hakkında pek çok tavsiye verecek.

Kurtarma ve Sığınaklar

Bir İlacı kurtarmayı düşünüyorsanız, o zaman birkaç ilaca gitmelisiniz. yerel kurtarma merkezleri , ama süper popüler bir köpek yavrusu olduğu için yüzlercesi olmayacak, bu yüzden onu bulmak biraz zaman alabilir.

Yerel merkezinizde bir İlaç bulmakta zorlanıyorsanız, Fransız Bulldog Kurtarma Ağı web sitesi veya Amerika Pug Köpek Kulübü web sitesinde ve burada karma ırkları da barındıran özel cins merkezleri hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Son düşünceler

Bu tasarımcı oyuncak köpek, küçük boyuyla ilgilenmiyor, çünkü büyük kişiliği onu on katını telafi ediyor. İnsan ailesini, oyun oynamayı, uyuklamayı ve aradaki her şeyi seviyor. Hayatı dolu dolu yaşar ve onu çok uzun süre yalnız bırakmadığınız sürece mutlu kişiliği bulaşıcıdır. Düz yüzü ve buna bağlı sağlık sorunları kaçınılmazdır, ancak bunların farkında olduğunuz ve ona göre izlediğiniz sürece uzun ve gülen bir hayat yaşayacaktır.

Yorumlar