Diş Çıkarma Sırasında Yavru Köpekler İçin En İyi Çiğneme Oyuncakları: Kongs, Bones ve Daha Fazlası

Diş Çıkarma Sırasında Yavru Köpekler İçin En İyi Çiğneme Oyuncakları: Kongs, Bones ve Daha Fazlası

Daha önce bir köpek yavrusu sahibi olduysanız, ona sahip olmanın ilk 8 ayında dişlerinin tıraş bıçağı gibi olduğunu bilirsiniz. Siz onları eğitirken kollarınızda, bacaklarınızda ve kıstırmayı sevdikleri her yerde izlerini bırakacaklarından eminler. Diş çıkaran bir köpek yavrusu için en iyi çiğneme oyuncağını bulmak Hem vücudunuzu hem de akıl sağlığınızı korumak için kesinlikle çok önemlidir.

Bu aşamada eğitim önemlidir. Bu, yavru köpeğinizin dünyanın neyle ilgili olduğunu ve neyin ısırıp neyin ısırılmadığını öğreneceği zamandır. Diş çıkarırken onları meşgul etmek için bir çiğneme oyuncağı kullanmak, hem dikkatlerini dağıtmanın hem de meşgul etmenin en iyi yollarından biridir. Uygunsuz çiğneme davranışını uygun oyuncaklara yönlendirmek için bu zamanı kullanmak çok önemlidir.Yavru köpekler içerdeyken diş çıkarma aşaması , yavru köpekler özellikle yıkıcı olabilir. Köpeğiniz ayakkabılarınızı, çocuk oyuncaklarınızı ve evinizin süpürgeliklerini çiğnemeye başlayabilir. Şimdi düzeltmezseniz, yavrularınız kesinlikle istemediğiniz ömür boyu alışkanlıklar geliştirebilir.

Aşağıda, köpek oyuncakları hakkında derinlemesine bilgi vereceğiz ve tüylü arkadaşınızı meşgul ederken göz önünde bulundurmanız gereken her şeyde size rehberlik edeceğiz. En sevdiklerimizi bir bakışta sıraladık ve ayrıca araştırmanızı yapmak isterseniz büyük miktarda bilgi yükledik.

Yavru köpeğinize diş çıkarırken ilk oyuncaklarını alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve ardından 1 yaşına kadar bir sonraki adım için oyuncak alalım. Bir yıl geçtikten sonra son derece dayanıklı bazı oyuncaklar arıyorsanız, bu makaleyi burada görebilirsiniz .Diş Çıkarma Yavruları İçin Favori Oyuncaklarımız:

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Amazon.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.Alıcının Kılavuzu (Ne Aranmalı)

Yavru Oyuncak üzerinde Çiğneme

Aşağıda, yeni kürk bebeğiniz için bir köpek oyuncağı seçerken önemli olduğunu düşündüğümüz birkaç şeyden bahsedeceğiz. Dikkate alınması gereken pek çok şey vardır ve kırılma ihtimali olan bir oyuncağı satın almak istemezsiniz, bu da veterinerin acil servisine gitmenize neden olur. Yavrularınızı saatlerce meşgul etmek için doğru dayanıklılık ve ilgi kombinasyonunu arıyorsunuz.Oyuncak Yapı Malzemesi

Her şeyden önce, yavru köpeğinizi satın almak istediğiniz oyuncağın hangi malzemeden yapıldığını düşünmeniz gerekir. Yavru köpeğinizin çiğneme oyuncağı olduğundan emin olmak gibi kaçırmak istemeyeceğiniz bazı kritik unsurlar vardır. BPA içermez . BPA'nın, küçük dozlarda bile kanser dahil olmak üzere zararlı sağlık etkilerine neden olduğu bilinmektedir.

BPA içermeyen kauçuk veya plastik, oyuncak malzemesi için tercih edilen seçeneklerdir ve bazı oyuncaklar dondurulabilir. Dondurulmuş oyuncaklar, neredeyse bir insanın diş çıkarma aşamalarından geçmesine benzer şekilde uyuşturma etkisine sahiptir. Yavru köpeğinizin onları çok uzun süre çiğnemesini istemediğiniz için donmuş köpek oyuncaklarını izlediğinizden emin olun.

Oyuncak Dokusu Yumuşak Ama Sert Olmalı

Yavru köpeğinizin oyuncaklarının sağlam olmasını istiyorsunuz, ancak ayrıca biraz ver . Buradaki amaç yumuşak olmak, böylece diş etlerine zarar vermemek, ancak yavru köpeğinize biraz rahatlama sağlayacak kadar sağlam olmaktır. Yavru köpeğiniz dişlerini oyuncağa doğru bastırdıkça, köpeğinize rahatlık sağlar, bu nedenle daha sert bir oyuncağa sahip olmanız önerilmez.Yavru köpeğinizin dişlerinden bir miktar kan görmek alışılmadık bir durum değildir, bu nedenle kırık bir dişle karşılaşmadığınız sürece veterineri aramanıza gerek yoktur. Tüm köpek yavrusu oyuncak zamanları ideal olarak denetlenecektir, ancak bazı kırılmaz oyuncaklar, sandık eğitimindeyseniz ve bir oyuncak tutmak istiyorsanız denetimsiz bırakılabilir. sandığın içinde köpeğinizi meşgul etmek için.

yavru köpek adları

Aromalı ve Aromasız

Aromalı veya aromasız olabileceğiniz için bu kişisel bir seçimdir. Aromalı oyuncaklar, yavru köpeğinizi daha uzun süre meşgul edebilir. En sevilen seçim, gerçek oyuncağın içine bir şeyler koyabileceğiniz ve sadece yavrularınızın ne yediğini yönetebileceğiniz Kong gibi lezzetleri seçmenize izin veren bir oyuncak almaktır.

Aromalı bir oyuncak seçerken, aromalı ancak yavrularınız için yine de zararlı kimyasallar içeren bir şey seçmediğinizden emin olun. Yapay tatlandırmadan kaçınmayı tercih ederseniz, o zaman tekrar - içine bir şey koymanıza izin veren bir oyuncak seçmenizi öneririz (fıstık ezmesi gibi doğal yer fıstığı veya bir muamele) yavrularınızı bir süre meşgul etmek için.

Bu sadece yavru köpeğinizi saatlerce meşgul etmekle kalmaz, aynı zamanda tüylü arkadaşınızın da bu oyuncağa geri dönme olasılığı daha yüksektir. İçinde nefis bir şey olduğu beklentisi . Yavru köpeğinizi bunu beklemesi için ne kadar şartlandırırsanız, eğitimde o kadar etkili olacaktır.Diş Çıkarma Oyuncakları - Normal Oyuncaklar

Burada bazı geçişler olabilir ve olacaktır. Özellikle diş çıkarması için önerdiğimiz bazı oyuncaklar vardır, ancak diş çıkarma döngüsü sırasında yavrularınızın daha uzun süre kullanabileceği ve kullanacağı oyuncaklar da vardır. Bu sadece yavrularınızın neye tepki verdiğine ve neyle eğitildiğine bağlıdır.

Tavsiye ederiz birkaç farklı oyuncak almak köpeğinizin en iyi tepkisini görmek için. Bir köpek donan bir muameleye iyi yanıt verirken, başka bir köpek yalnızca bir Kong'a takıntılı olabilir. Birkaç tane seçin (çoğu oldukça ucuz) ve yavrularınız için en iyisini görün.

Bu aşamada, tamamen yetişkin köpeklere yönelik oyuncaklardan uzak durmanızı öneririz, çünkü bu, yavru köpeğinizin süt dişlerini dökmesi ve rahatlama arayışı kadar rahatlatıcı veya tatmin edici olmayacaktır. Eğlenceli bir köpek gerçeği yavruların aslında iki diş setine sahip olmaları ve 42 köpek dişlerine sahip olmalarıdır!

Oyuncak Boyutları

Shih Tzu'nuz veya Pomeranian'ınız var mı? Belki bir Pug ile yetiştirilmiş bir chihuahua melezi gibi daha küçük bir melez köpeğiniz vardır? Belki de Love Your Dog'daki yönetici editör gibi dev bir cins köpeğiniz var? Köpek boyutu önemlidir, bu nedenle tüylü arkadaşınız için diş çıkarma oyuncağı alırken bunu aklınızda bulundurmalısınız. Aynı zamanda önemlidir, çünkü planlıyorsanız daha küçük oyuncaklar gezintiye çıkabilir. köpeğinle seyahat et .Daha küçük bir oyuncak köpek, Dane büyüklüğünde bir oyuncakla iyi sonuç vermeyecektir. İyi haber şu ki, çoğu oyuncak farklı boyutlarda gelir ve sadece 'herkese uyan tek beden' değildir. Köpeğiniz daha büyük bir cinse dönüşecekse, genellikle 10 veya 12 pound'dan daha büyük olmayacak küçük bir cinsiniz olması durumunda olduğundan biraz daha büyük bir oyuncak kapabilirsiniz.

Aşağıdaki ayrıntılı dökümümüzde, hangi oyuncakların daha küçük ırklara karşı daha büyük ırklara karşı diş çıkarmak için daha iyi olduğunu ve bunların arasındaki her şeyi bulacaksınız.

Sandıklarda Oyuncak Kullanımı

Sen sandık diş çıkarma köpeğinizi eğitiyor veya planlıyor musunuz? Bu, dikkate alınması gereken önemli bir konudur. Başlangıçta treni sandığınızda, yavrularınızı bir seferde birkaç saatten fazla yalnız bırakmamalısınız. Onları meşgul etmek için sandıkta bir oyuncak bulundurmayı planlıyorsanız, ideal olarak daha yumuşak olan bir şey seçersiniz.Buradaki amaç, yavru köpeğinize sürekli diş çıkarırken ve çiğnerken rahatlama sağlamaktır, aynı zamanda kırık diş için endişelenmek . Aşırı sert olan oyuncaklarda diş kırılabilir. Ayrıca dondurulabilen bir oyuncaksa kopma potansiyeli olan bir oyuncağı çiğnemelerini de istemezsiniz.

Yavru köpeğinizi sandık eğitimi için Classic Kongs gibi oyuncaklar harikadır çünkü rahatlama sağlayacak kadar yumuşak . Ayrıca dayanıklıdırlar, bu nedenle köpeğinizi sandıkta eğitirken endişelenecek çok az şeyiniz olacaktır. Yine, sandıkta zamanı minimumda tutmak ve ilk başladığınızda denetlediğinizden emin olmak isteyeceksiniz.

Yaş Aralığına Göre Oyuncaklar

Yaş Aralığına Göre Yavru Köpek Çiğneme Oyuncakları

Daha küçük yavrular burada avantaja sahiptir, çünkü büyümeleri hızlıdır, büyüdükleri ölçek değildir. Daha küçük bir köpek oyuncağı, yavru köpeğinize muhtemelen bir süre dayanacaktır ve daha küçük cins köpeğiniz, aynı diş çıkarma oyuncağını hayatta olduğu ilk birkaç ay boyunca tutabilir.

avustralya çoban laboratuvarı karışımı

Dev ve büyük ırklar maalesef muhtemelen çeşitli oyuncaklara ihtiyaç duymak . Yavru köpeğiniz daha küçük olduğunda, diş çıkarma işlemi sırasında rahatlaması için ağzını sarabilecekleri bir oyuncak isteyeceksiniz. Büyüdükçe daha küçük oyuncaklara sahip olmalarını istemeyeceksiniz, böylece büyüdükçe onları yutmasınlar. Köpeğinizin yanlış büyüklükteki oyuncağı yutması, pahalı veteriner faturaları veya daha da kötüsü.Her bir zaman aralığı biraz farklı olduğundan, yavru köpeğiniz diş çıkarma döngüsü boyunca yaşlandıkça ne düşünmeniz gerektiğine bakalım.

6-8 Haftalık Yavru Köpekler

Yavru köpekler 6-8 haftalık diş çıkarma sürecine yeni başlıyorlar. Genellikle cins ne olursa olsun, küçük oyuncaklar bu yaş aralığında en iyi seçeneğinizdir. Yavrularınızın diş çıkarma ihtiyaçlarını yatıştırmaya yardımcı olacak Nylabone başlangıç ​​sırtı gibi bütçeye uygun oyuncaklar bulabilirsiniz. Sandık eğitimi yapıyorsanız, sandığın içinde böyle oyuncakları kullanmanızı önermiyoruz. Bu senaryoda küçük bir Kong alın ve buna iyi deyin.

2-4 Aylık Yavrular

Yavru köpeğiniz yaşlandıkça, dişler keskinleşmeye başlar ve kollarınız biraz daha oyulmaya başlar. 2-4 ayda Bu, bir tür aromalı diş çıkarma oyuncakları sunmayı gerçekten düşünmeye başladığımız zamandır. Kongs her zaman kazanır, ancak N-Bone Puppy diş çıkarma halkası gibi bir şey de harika bir seçenektir. Yavru köpeğinizin tadı ve tadı muhtemelen büyümeye başlıyor, bu nedenle, yavru köpeğinizin çıldıracağı bir şey istiyorsanız, bu hızlı bir kazançtır.

4-6 Aylık Yavrular

6. ay işaretine doğru , yavru köpeğiniz bazı dişlerini kaybetmeye başlayabilir. Bu aynı zamanda yavru köpeğinizin hızla büyümeye başladığı zamandır, bu nedenle daha küçük oyuncakları orta boy oyuncaklar veya daha büyük oyuncaklarla değiştirdiğinizden emin olmak isteyeceksiniz. Labrador gibi büyük bir ırkınız varsa bu özellikle doğrudur. kimin oyuncağının ihtiyacı yaşlandıkça artar . Yavru köpeğiniz de tek bir oyuncaktan bıkmış olabilir, bu yüzden onları meşgul etmek için diğer seçenekleri denemek her zaman iyidir. Ayrıca, diğer davranışlardan kaçınma eğitimi aldığınızdan emin olmak da iyi bir fikirdir. köpeklerini çöp tenekesinden uzak tutmak .

7-9 Aylık Yavrular

7-9. Aylar kritik büyüme dönemleridir ve 2-4. aylarda işe yarayan dönemler, daha küçük bir köpeğiniz olmadığı sürece kesinlikle geçerli olmayacaktır. Daha büyük oyuncaklar bulmak isteyeceksiniz ve eğer köpeğiniz 6. aya kadar hiç dişini kaybetmediyse, bu zaman çizelgesi boyunca köpek dişlerinden büyüdüğünü kesinlikle görmeye başlayacaksınız.

10-12 Aylık Yavrular

Yavru köpeğiniz neredeyse diş çıkarma işlemini bitirecek ve o zamana kadar yavru dişlerinin çoğunu kaybetmiş olmalı. 10 aya ulaşırlar . Yavru köpeğinizi uygun şekilde eğittiyseniz, bu noktaya kadar kollarınız, bacaklarınız ve ev eşyalarınız zarar görmemelidir. Bu, daha yetişkin boyutlu köpek oyuncaklarını düşünmeye başlayabileceğiniz zamandır.

1 Yıl Daha

Tebrikler! Senin köpeğin bir yaşında ve artık raf ömrü çok daha uzun olacak daha büyük oyuncaklara bakmaya başlayabilirsiniz. Oyuncakları ne zaman satın aldığınıza bağlı olarak ve köpeğiniz hepsini yok etmediği sürece, daha büyük köpeklerle daha küçük köpekler için oyuncaklardan eşit bir ömür elde edebilirsiniz.

Diş Çıkarma Yavruları İçin Favori Çiğneme Oyuncaklarımız

Daha sonra diş çıkarma yavruları için en sevdiğimiz köpek oyuncaklarına bakacağız. Bunlar, yavru köpeğiniz büyümeye başladığında en iyi seçeneklerden bazılarıdır ve kesinlikle eğitim sürecinde yardımcı olacaktır. Bu liste hiçbir şekilde her şeyi kapsamamaktadır ve bu listeye dahil etmediğimiz bazı oyuncaklarda olduğundan eminiz.

Bununla birlikte, kişisel deneyimimiz olan favorilerimizden bazıları. Bunlardan birkaçını satın almanızı ve yavrularınızın en iyi neye tepki verdiğini görmenizi tavsiye ederiz. Her köpek farklı olduğundan ve muhtemelen bir oyuncağı diğerlerine tercih edeceğinden mükemmel bir çözüm yoktur.


Classic Kong (Doğal Kauçuk)

KONG - Klasik Köpek Oyuncağı - Dayanıklı Doğal ...
 • Zihinsel olarak uyarıcı oyuncak, tatmin etmeye yardımcı olarak zenginleştirme sunar ...
 • Ortalama çiğneme için KONG klasik kırmızı kauçuk formülü
 • Getirme oyunları için öngörülemeyen sıçrama
 • KONG Easy Treat, Snacks veya Ziggies ile doldurmak için harika
2020-09-07 ile ilgili son güncelleme / Amazon Product Advertising API üzerinden Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Classic Kong'da sevilmeyecek ne var? Bu oyuncaklar pratik olarak tahrip edilemez ve onları ne istersen doldurabilirsin. Hemen hemen tüm köpekler onları sever, ancak oyuncağın şekline göre onlara pek hevesli olmayanlar da vardır. Yavru köpeğinizin diş çıkarmasını ve ağız ağrısını yatıştırmaya yardımcı olması için onları fıstık ezmesi veya diğer donmuş yiyeceklerle doldurabilirsiniz.

Kong ürünleri ABD'de üretilmektedir ve tümü oyuncakları BPA içermez . Klasik Kong hakkında en çok sevdiğimiz şey, oyuncağın köpeklerin çok ötesinde kullanılabilmesidir. Aynı zamanda bütçe dostudurlar, bu nedenle farklı boyutlarda birkaç tanesini yakalamanın hiçbir sakıncası yoktur, böylece köpeğiniz büyüdükçe kullanılabilirler. Koni şekli onları akıllı bir tasarım haline getirir, çünkü dev bir yavru ırkınız olsa bile, köpeğinizin onları yutması biraz zaman alacaktır.


N-Bone Puppy Diş Çıkarma Halkası (Tavuk Aromalı)

N-Bone Puppy Diş Çıkarma Halkası Tavuk Aromalı (1 ...
 • Abd'de üretilmiştir
 • Diş Çıkarma Ağrısını ve Kederini Gidermeye Yardımcı Olur
 • Yenilebilir ve Sindirilebilir
 • Sağlıklı Dişler ve Kemikler İçin Kalsiyum Eklendi
2020-09-07 ile ilgili son güncelleme / Amazon Product Advertising API üzerinden Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

N-Bone Puppy Teething Ring'i (tavuk aromalı) seviyoruz çünkü özellikle diş çıkaran yavru köpekler için yapılmıştır. Yüzüğün kendisi, yavru köpeğinizin ağzını dolaştırabilmesi için yeterince küçüktür ve hem yenebilir hem de sindirilebilirdir. Aynı zamanda Omega 3'ler ve yağ asitleri ile takviye edilerek kürk bebeğiniz için sağlıklıdır.

Diş çıkarma halkası, diş çıkarma ağrılarını ve ağrılarını gidermeye yardımcı olur ve bu, yavrularınızın çiğneme zamanını denetlemeyi planladığınız sürece harika bir seçenektir. Bazı kauçuk oyuncaklardan daha kolay yırtılabilirler, ancak şekilleri de diş ağrısını hafifletmeye çok uygundur.


Kong Puppy Goodie Bone (Diş Çıkarma Lastiği)

KONG - Puppy Goodie Bone - Diş Çıkarma Lastiği,…
 • DİŞ YAVRULARI: Doğal KONG Puppy yumuşak diş çıkarma kauçuğu ...
 • UYGUN CHEWING: Bu oyuncak, olumlu çiğneme davranışını teşvik eder ...
 • DOLUM İÇİN HARİKA: KONG Puppy Goodie Bone daha da fazlası…
 • KÜÇÜK YAVRU: 35 lbs / 16 kg'a kadar olan yavru köpekler için. Bu oyuncak ...
2020-09-07 ile ilgili son güncelleme / Amazon Product Advertising API üzerinden Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Goodie kemiği, özellikle diş çıkaran yavrular için yaratıldı. Kemiğin sonunda, yavru köpeğinizin hem ilgisini hem de meşgul olmasını sağlamak için en sevdiği muameleyi veya donmuş maddeyi kaydıracak boşluk vardır. Kemiğin ucundaki kauçuk şekil, yavru köpeğinizin diş etlerine masaj yapmada da yardımcı olur.

Şeker kemiğinin yapıldığı kauçuk malzeme, klasik Kong'un yapıldığı kauçukla aynıdır. Onlar, birkaç tanesini yakalayabileceğiniz kadar bütçe dostudur, böylece yavrularınız yaşlandıkça birkaç tanesine sahip olur.


West Paw Zogoflex Chew Oyuncak

West Paw Zogoflex Tux Dağıtıcı Köpek ...
 • AGRESİF CHEWERS İÇİN DAYANIKLI KÖPEK CHEW OYUNCAKLAR: Dostunuzu koruyun ...
 • KÖPEKLER İÇİN ETKİLEŞİMLİ CHEW OYUNCAKLAR: Köpeğiniz veya oyuncu bir yavru köpeğiniz varsa ...
 • UYARICI KÖPEK CHEW OYUNCAKLARI: Bununla zihinsel olarak oyunu uzatın ...
 • KAVRAMASI KOLAY KÖPEK CHEW TOY: Dayanıklı, tedavi dağıtıcı tasarım ...
2020-09-07 ile ilgili son güncelleme / Amazon Product Advertising API üzerinden Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Zogoflex interaktif ödüllü köpek çiğneme oyuncağı, yavru köpeğiniz yaşlandıkça büyüyecek harika bir seçenektir. Küçük ve büyük gelirler, bu yüzden daha küçük bir yavru köpeğiniz varsa bunu aklınızda bulundurun. Kong'a benzerler, ancak tasarım farklıdır ve yavru köpeğinizin, ikramları veya dondurulmuş şekerlemeleri için içini araştırırken oyuncağı tutmasına izin verir.

Zogoflex Tux ABD'de üretilmiştir ve ayrıca bulaşık makinesinde yıkanabilir. BPA içermez ve West Paw tarafından büyük bir artı olan köpek hasarına karşı garantilidir. Bu, yavru köpeğinizi saatlerce meşgul edecek ve aynı zamanda büyüdükçe ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olacak harika bir çiğneme oyuncağıdır.


Benebone Aromalı Salıncak

Benebone Wishbone Dayanıklı Köpek Çiğneme Oyuncağı ...
 • DAYANIKLI, UZUN ÖMÜRLÜ - Süper çiğneme mi? Bırakın gelsin. Benebones…
 • GERÇEK PASTA! - Lezzet olarak sadece% 100 GERÇEK PASTA kullanıyoruz. Bize güven,…
 • KOLAY ALIP Çiğneme - Salıncak kemiği bir ...
 • USA MADE - Her şeyi ABD'de yapıyor ve tedarik ediyoruz. Oyuncakları çiğneyin…
2020-09-07 ile ilgili son güncelleme / Amazon Product Advertising API üzerinden Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Benebone aromalı lades kemiği daha çok bir settir ve tedavi etmesini unutun. Zaten aromalı olarak gelmesi bakımından N-Bone'a benzer. ABD'de üretilmiştir ve yalnızca gerçek tatlar içerir. Salıncak tasarımı, köpeğinizin çiğneme oyuncağını çiğnerken sıkıca kavramasına izin verdiği için akıllıdır. Köpekler, ilgilerini korumada bir artı olan koku ve lezzeti seviyor gibi görünüyor.

Unutulmaması gereken bir nokta, bu kemiklerin yenilebilir olmamasıdır. Bu, köpeğinizle birlikte sandıkta bırakmak isteyeceğiniz bir oyuncak değil. Oyun sırasında köpeğinizi HERHANGİ bir oyuncakla denetlemenizi öneririz ve Benebone da aynı şeyi tavsiye ediyor.


Önermediklerimiz

Ucuz oyuncaklar: Ödediğini alırsın! Ucuz oyuncaklar almayın! Tüylü arkadaşınıza, onu bir yetiştiriciden aldıysanız muhtemelen binlerce dolar para harcadınız. Yavru köpeğinizi kırıp Vet'in ofisine koyabilecek ucuz bir oyuncak olarak oyuncaklardan birkaç kuruş tasarruf etmenin şimdi sırası değil. Bankayı kırmak zorunda değilsiniz, ancak satın almadan önce araştırmanızı yapın.

Kırılabilecek oyuncaklar: Kırılma ihtimali olan oyuncakları satın almayın. Eğer yaparsanız ve yavru köpeğiniz bir şey yutarsa, bu veterinere gitmek veya daha kötüsü anlamına gelir. Dayanıklı olan ve yavrularınıza diş çıkarma acısından biraz rahatlama sağlayan bir şey alın. Tek amacı en azından biraz agresif suistimallere dayanmak olduğundan çiğneme oyuncakları kırılmamalıdır.

Belirli ırklara veya boyutlara uygun olmayan oyuncaklar: Çay fincanı kanişiniz, ağzını dev bir köpek yavrusu için tasarlanmış bir oyuncağın etrafına sığdıramaz. Danua yavru köpeğiniz, yutabileceği bir oyuncağa erişememelidir. Oyuncağı, seçtiğiniz cinse uygun şekilde boyutlandırdığınızdan emin olun.

BPA ile oyuncaklar: BPA, bazı plastiklerin üretiminde kullanılan bir kimyasal olan bisfenolün kısaltmasıdır. Köpek oyuncakları, insan oyuncakları gibi düzenlenmez, bu nedenle bazı oyuncakların bu kimyasalı kullanma ihtimali vardır. BPA, insanlarda birkaç sağlık sorunuyla ilişkilendirilmiştir, ancak köpeklerle reaksiyon hakkında daha az şey biliniyor . Yine de, BPA içermediklerini özellikle belirtmeyen oyuncaklardan uzak durmanızı öneririz.

Çocuklarınızın oyuncaklarına benzeyen oyuncaklar: Çocuklarınızın oynadığı oyuncaklara benzeyen oyuncaklar satın alırsanız, köpeğinizin oyuncaklarını aynı sanma ihtimali vardır ve bu oyuncakları vedalaşabilirsiniz. Bu, bu oyuncakların parçalanması ve yavru köpeğinizi veterinerin acil servisine veya daha kötüsüne sokma riskini taşıdığınız anlamına gelir. Çocuklarınıza benzemeyen bir oyuncak almaya çalışın ve evinizde özel bir yerde olduğundan emin olun.

Çoğu peluş oyuncak: Açık konuşalım - pelüş oyuncakların kötü olduğunu söylemiyoruz. Yavru köpekler için ideal değillerdir. Yavru köpeğinizin, çiğnemesine ve rahatlamasına izin veren, bazılarının verdiği sert oyuncaklara ihtiyacı vardır. Peluş oyuncaklar oynamak ve etrafa fırlatmak için iyidir, ancak diş çıkarma zamanlarında yavrularınızın ihtiyaç duyduğu şeyi başaramazlar. Peluş oyuncakların aynı zamanda bir çocuğun doldurulmuş hayvanına benzeyebileceğini ve bu nedenle, yavru köpeğiniz için bir yaralı olarak bir çocuğun oyuncağını kaybedebileceğinizi unutmayın.

Sıkça Sorulan Sorular

S: Yavru köpek oyuncakları belirli bir cins midir?

C: Yavru köpek oyuncakları gerçekten cinse özgü değildir. Düşündüğümüz bazı oyuncaklar varken dış yapraklar gibi daha aktif ırklar için iyi yapın veya genel olarak daha az aktif ırklar - oyuncaklar herhangi bir cinste kullanılabilir.

S: Sandık eğitimindeyken köpeğimle oyuncak kullanabilir miyim?

C: Evet ve gerçekten yapmanızı tavsiye ediyoruz. Yavru köpeğinize sandık eğitimi vermek başlı başına zor bir görev olabilir. Kendinizi başarıya hazırladığınızdan emin olmak istersiniz ve yavru köpeğinize sandığında rahat edebileceği bir ödül vermek akıllıca bir şeydir.

S: Sandıklarındaki yavru köpekler için en iyi çiğneme oyuncakları hangileridir?

C: Yavru köpekler sandık eğitimindeyken Kong gibi oyuncakları severiz. Bu oyuncaklar dayanıklıdır, diş çıkaran yavrulara ağrıdan kurtulma ve çiğneme dürtüsü sağlar, daha uzun süre sandıklarının içinde rahat olduklarında kendilerini veya sandıklarını çiğneme olasılıklarını azaltır. Kongs diş çıkaran yavru köpeğinizi saatlerce meşgul edebilir. Dondurulmuş fıstık ezmesi, yavrularınızın yalamasına izin verecek harika bir atıştırmalıktır.

S: Küçük bir köpeğim varsa hangi çiğneme oyuncağını almalıyım?

C: Köpek oyuncağı boyutunun, yavru köpeğinizin boyutunu yansıtması gerektiğini unutmayın. Daha küçük bir köpeğiniz varsa, küçük veya ekstra küçük bir köpek oyuncağı alın. Bir Pomeranyalı, bir Alman çobanından farklı büyüklükte ihtiyaçlara sahip olacaktır, bu yüzden buna göre plan yaptığınızdan emin olun.

vizsla vs weimaraner

S: Büyük cins bir köpeğim varsa hangi çiğneme oyuncağını almalıyım?

C: Aynı şey burada da geçerlidir, ancak daha büyük köpekler, küçük köpeklerden daha uzun süre orta büyüklükte ve büyük oyuncakları daha uzun süre tutma eğiliminde olabileceğinden biraz daha fazla özgürlüğe sahip olacaksınız. Oyuncak boyutunun köpeğinizin boyutuna uygun olduğundan ve iyi durumda olduğunuzdan emin olun. Daha büyük bir köpeğiniz varsa, onu yutma tehlikesi yaşamaması için daha küçük oyuncaklardan uzak durun.

Son düşünceler

Diş çıkaran yavru köpeğiniz için en iyi çiğneme oyuncağını bulmak kolay bir iş değildir. Yavru köpekler diş çıkarma aşamasında şımarık ve kibirli olabilir ve kesinlikle sabrınızı test edeceklerdir. Kendi akıl sağlığınızı korumak için, ortaya çıkacağı kesin olan iradeler savaşını idare etmek için iyi donanımlı olduğunuzdan emin olmalısınız.

Önerilerimize veya en azından satın alma rehberimize sadık kalırsanız, iyi durumda olmalısınız. Bir köpek yavrusu evini karşılamak, yaşayabileceğiniz en ödüllendirici ve zevkli deneyimlerden biridir, ancak yıkılmış bir ev veya kişisel eşyalarla uğraşmak değildir. Yavru köpeğinizin diş çıkarma dürtüsünü tatmin edecek doğru oyuncaklara sahip olduğundan emin olun ve köpeğiniz yetişkinliğe doğru büyümeye devam ederken ömür boyu sürecek bir bağ ve anlayış oluşturmanız muhtemeldir.

Yorumlar