Avustralya Çoban Laboratuvarı Karışımı: Aussiedor Irk Bilgisi

Avustralya Çoban Laboratuvarı Karışımı: Aussiedor Irk Bilgisi

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en popüler köpeği geçtiğinizde ne elde edersiniz? Labrador köpeği) bir Avustralyalı Çoban ile? Her türlü maceraya hazır, bol enerjiye sahip, eğlenceyi seven bir köpeğe sahip olursunuz. Bu karışık cins yavru, Amerika Birleşik Devletleri'nde son derece popüler hale geliyor. arkadaş canlısı ve eğlenceyi seven doğa. Genellikle çok az sağlık sorunu olan mükemmel aile hayvanlarıdır.

Genetik öngörülemez olduğundan, bir Avustralya Çoban Laboratuvarı karışımının tam olarak nasıl bir mizaca sahip olduğunu bilmek imkansızdır. Her iki ırkı da ayrı ayrı keşfederek, yavrulardan ne bekleyeceğimize dair oldukça iyi bir fikir edinebiliriz. Aussiedor. Aşağıdaki makalede, ebeveyn ırkları ve bu karışımı evinize getirirken neler bekleyebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edineceğiz.Bu karışım, bir yetiştiricide alışveriş yaparken diğer tasarımcı köpeklerden biraz daha pahalı olsa da, birçok insan, çok benzersiz görünümlü bir aile arkadaşına sahip olmanın maliyetinin buna değdiğini düşünüyor. Alışverişe çıkmadan önce her zaman bir kurtarmada evlat edinmenizi öneririz. Aussiedors, ABD'deki barınaklarda bulunabilir. Şimdi daha fazlasını öğrenelim Avustralya Çoban Laboratuvarı karışımı böylece sizin için mükemmel bir katkı olup olmayacağına karar verebilirsiniz. aile.

Aileler İçin Önerilir
  • Çocuk Dostu
  • Köpek Dostluğu
  • Eğitim Zorluğu
  • Bakım Bakımı
  • Irk Sağlığı
  • Egzersiz İhtiyaçları
  • Yavru Köpek Maliyetleri

Ebeveyn Irkları

Birinci nesil melez bir köpek tam olarak yarı Avustralyalı Çoban ve yarı Labrador Retriever, değil mi? İyi, tam olarak değil. Ortaya çıkan köpek yavrusu teknik olarak her bir ebeveynden genlerinin tam olarak yarısını alırken, hangi genlerin daha baskın olacağını asla bilemezsiniz. Sonuç olarak, Aussiedor'unuz Labrador Retriever ebeveynine daha çok benzeyebilir. Daha çok bir Avustralyalı çoban gibi görünebilirler veya her birinin mükemmel karışımı.Tam olarak nasıl olduğunu bilmenin bir yolu yok. Avustralya Çoban Laboratuvarı karışımı ortaya çıkacak. Ancak, bir Aussiedor yavrusunun miras alabileceği özellikler hakkında daha fazla bilgi edinmek için ebeveyn ırklarına bakabiliriz. Avustralya Çoban Laboratuvarı karışımı nispeten yeni bir melez olduğundan, çok fazla cins geçmişi yoktur. Bununla birlikte, her bir ebeveyn ırkının tarihini öğrenebiliriz.Avustralya çoban

Avustralya Çoban Ebeveyn Mavi Gözler

Avustralya Çoban köpeği aslında bir Avustralya cinsi değildir. Cins olarak başladı Pirene Çoban Avrupa'da ve Batı Amerika'da mükemmelleştirildi. Sadece bir kısa vardı Avustralya'da mola ve arada Collies ve Border Collies ile karıştırılıyor.

Avustralya Çobanları, Kuzey Amerika'daki çiftliklerde ve çiftliklerde hala yaygın olarak bulunur. Sığır ve koyun gütürken bulunurlar. Zekaları sayesinde, genellikle rodeo veya sirk sanatçısı, terapi köpekleri, hizmet köpekleri, uyuşturucu dedektörleri ve arama kurtarma köpekleri olarak da kullanılırlar.Çalışmak istemeyen sahipler için Avustralya çoban, bu eğlenceyi seven köpekler çeviklik, itaat ve flyball gibi köpek sporlarında gelişir. Bunlar popüler köpeklerdir sıklıkla karışık farklı türlerde tasarımcı köpekler yaratmak için diğer ırklarla.

Labrador köpeği

Labrador Retriever Ebeveyn Cinsi

Labrador köpeği Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en popüler köpek olmuştur neredeyse otuz yıl. Bu arkadaş canlısı ve zeki köpekler, balıkçıların ağlardan düşen balıkları ve avcıların ördekleri almasına yardımcı olmak için Newfoundland'da yetiştirildi.

1800'lerin başında Kanada'yı ziyaret eden İngiliz soyluları 'Labrador köpeklerine' aşık oldular (aslında Newfoundland'dan gelmelerine rağmen). Daha sonra İngiltere'ye geri getirildiler. Köpeği, popülerlik listelerinin başında gelen sevimli cins haline getirdiler.Labrador Retriever'lar hem insanlarla hem de hayvanlarla dosttur. Sahipleriyle sıkı sıkıya sarılmaktan mutlular. Ancak, çalışmak için yetiştirildiler ve bol miktarda fiziksel egzersizle yakılması gereken çok fazla enerjiye sahiplerdi.

Aussiedor

Aussiedor Karışık Irk Yavru

Avustralya Çoban Laboratuvarı karışımı, 'neredeyse' için uygun olan harika bir karma türdür. herhangi bir aile. Neredeyse diyoruz çünkü bu yavru kesinlikle standart bir Labrador'dan çok daha fazla enerjiye sahip olacak. Laboratuvarlar yüksek enerji seviyeleriyle zaten çok iyi biliniyor. Süre Bench Labs, Field Labs'ten daha hareketsizdir, ikisi de yaklaşık 3 yaşına gelene kadar yerleşmez.

Avustralya Çobanları canlı teller. Bu yavruların günlerce enerjisi var. Bir Labrador ile birleştiğinde, uygun bir egzersiz çıkışları yoksa aşırı derecede heyecanlanabilir ve başları belaya girebilir. Aynı zamanda en sevecen ve sevimli karışımlardan biridir! Avustralyalılar, herhangi bir günde insanlarıyla kanepede yatmak istedikleri için iyi bilinir.

Mizaç

Aussiedor Mizaç

Bahsedildiği gibi, Aussiedor'un çok enerjik tavır ve aile üyelerine çok değer veriyor. Hemen hemen etraflarındaki herkesi seviyorlar ve memnun etmeye son derece hevesliler. Aynı zamanda hassastırlar, yani caydırıcı veya sert eğitim tekniklerine iyi tepki vermezler.Aussiedor son derece iyi huylu bir aile köpeğidir ve çoğu durumda saldırgan değildirler. Sosyal koşullar, en rahat köpekleri bile agresif ve korkutucu hale getirebilir. Genel olarak konuşursak, Aussiedor kendi cinslerinde bu davranışlardan hiçbirine eğilimli değildir. Labrador bir av köpeği olarak yetiştirilirken, Avustralya Çoban köpeği bir çiftlik köpeğidir. Çalışmaktan başka bir nedenle yetiştirilmedi.

Bununla birlikte, Aussiedor'unuz yapılacak bir işe ihtiyacım var onların çok yumuşak mizacını yerinde tutmak istiyorsanız. Avustralyalılar çok çabuk sıkılabilir ve uzun süre yalnız kalırlarsa yıkıcı olabilirler. Her gün yeterli egzersize ihtiyaç duyarlar ve alamazlarsa, ihtiyaç duyduklarını size bildirirler.

Boyut ve Yaşam Koşulları

Aussiedor Boyutu ve Yaşam Koşulları

Labrador Retriever'lar orta ila büyük boy ve Avustralya Çobanları orta boy köpekler, bu nedenle bir Avustralya Çoban Laboratuvarı karışımı 40-80+ pound arasında herhangi bir yerde olabilir. Dişiler genellikle erkeklerden daha küçüktür, ancak melez bir köpeğin ne büyüklükte olacağını tahmin etmenin bir yolu yoktur, çünkü sonra hangi ebeveyn ırkını alacaklarını bilemezsiniz.

Bir Avustralya Çoban Laboratuvarı karışımı, yeterince egzersiz yaparlarsa bir apartman dairesinde yaşayabilirken, çitle çevrili geniş bir bahçeye sahip bir evde en iyisi Sonsuz enerjilerinin bir kısmını yakmak için etrafta koşturabilirler.Bazı insanlar, diğer çiftlik hayvanlarıyla birlikte bir ahırda yaşamak için Avustralya Çobanlarını dışarıda bırakırlar, ancak Labrador Retrieverler kendi insanlarına daha çok bağlıdır ve içeride yaşamayı tercih ederler. Bu nedenle, Aussiedor'unuz muhtemelen bahçeye sürülmektense sizinle içeride yaşamak daha iyi olacaktır.

Ceket Rengi ve Tipi

Aussie Lab Mix Coat ve Renkler

Avustralyalı Çobanların ve Labrador Retriever'ların farklı kaplama renkleri ve türleri, bu nedenle bir Aussiedor ceketinin nasıl görüneceğini tahmin etmek imkansızdır. Labrador Retriever'ların sarı, çikolata, siyah veya daha nadir olan gümüş, şampanya, kırmızı veya beyaz renklerde kısa kürkleri (beklediğinizden daha fazla tüy döker) vardır.

Avustralya Çobanlarının mevsimsel olarak dökülen orta uzunlukta kürkleri vardır. Bazı sahipler, köpeklerini daha temiz tutmak için Avustralyalıların tüylerinin, özellikle de popo tüylerinin kesilmesini tercih eder. Avustralya Çoban ceket renkleri arasında siyah, kırmızı, mavi merle, kırmızı merle ve üç renkli bulunur. Bir Avustralya Çoban Laboratuvarı karışımı, ceket tipi veya ikisi arasında bir şey olabilir ve bunlar olabilir hemen hemen her renk.Bakım

Lab Aussie Mix Bakım

Avustralya Çoban Laboratuvarı karışımınızın hangi ceket tipini miras aldığına emin olabilirsiniz. kulübe - ÇOK. Kısa tüylü bir köpek olarak, Labrador Retriever'in çok fazla tüy dökmeyeceğini düşünebilirsiniz, ancak yanılıyorsunuz. Yıl boyunca epey tüy döktüler. Kauçuk körili fırçayla haftalık fırçalama ve bir tüy alma aletiyle (FURminator gibi) aylık fırçalama, Aussiedor'unuzun Laboratuar gibi kısa tüyleri varsa dökülmesini azaltmaya yardımcı olacaktır.

Avustralyalı Çobanlar tüm yıl boyunca biraz tüy döker, ancak astarlarını 'patlatırlar' yılda iki ila dört kez mevsimler değiştiğinde. Bu olduğunda, kümeler halinde çıkan tüyleri fark edeceksiniz. Fırçalanmazsa, alt kürk üst kat ile karışabilir ve köpeğinizin tüylerinde ağrılı paspaslar oluşmasına neden olabilir.

Daha ince bir fırça ve tırmık, bir Avustralya Çobanında bulduğunuz gibi kalın, orta uzunlukta saçlardan gevşek tüyleri çıkarmak için mükemmeldir. Senin yolun damat Aussiedor'unuz ve ihtiyacınız olan araçlar, ceketlerinin bir Lab gibi kısa veya bir Avustralyalı gibi uzun olmasına bağlı olarak değişecektir.

Egzersiz yapmak

Aussiedor Egzersiz Gereksinimleri

Hem Labrador Retriever'lar hem de Avustralya Çobanları bütün gün çalışmak için yetiştirildi ve bol enerji var. Egzersizlerini sürdürmek için Avustralya Çobanınızı her gün en az bir saat yürüyüşe çıkarmayı bekleyin. Onları doğru yapmak Labradorlar için yapılmış oyuncaklar onları saatlerce meşgul tutmaya da yardımcı olur. Hangi ebeveyn ırkına bağlı olarak, Aussiedor'unuz çitlerle çevrili bir bahçede saatlerce getirmenin veya çocukları kovalamanın tadını çıkarabilir.Bir Avustralya Çoban Laboratuvarı karışımı yeterince egzersiz yapmamak, bir köpeğin yıkıma veya başka bir şeye dönüşmesine neden olabilir. 'kötü' davranışlarözellikle evde yalnız bırakıldıklarında. Köpeğiniz kötü alışkanlıklar geliştirirse, davranışlarını iyileştirmeye yardımcı olup olmadığını görmek için Aussiedor'unuza ne kadar egzersiz yaptığınızı artırmayı deneyin.

Eğitim

Aussie Lab Mix Eğitimi

Avustralyalı Çobanlar ve Labrador Retrieverlar hem zekidir hem de memnun etmeye isteklidir, bu nedenle eğitilmeleri nispeten kolaydır. Olumlu pekiştirme, Aussied veya herhangi bir şey öğretmek için uzun bir yol kat edecektir. temel komutlar -e eğlenceli numaralar -e çeviklik kursu çalıştırmak.

Zeka seviyelerinden dolayı, biraz deneyim yaşayabilirsiniz. eğitim sırasında inatçılık soy. Size 'patron olduğunu' düşündüğünü göstermek isteyebilecek inatçı bir köpeği idare edebildiğinizden emin olmak isteyeceksiniz. Bu karışım, gıda amaçlıdır. Harika bir ipucu, en sevdikleri yiyecek türünü (tavuk, kırmızı et, hindi) bulup temel komutları yerine getirmelerini sağlamak için motivasyon olarak kullanmaktır. Onları çok genç yaşta eğitmeye başlamak isteyeceksiniz.

Sağlık

Avustralya Çoban Laboratuvarı Karışımı Sağlığı

'Hibrit canlılıkbir Avustralya Çoban karışımının miras alma olasılığını azaltabilir. genetik bozukluklar ebeveyn ırklarının. Ancak yine de sağlık sorunlarına yatkın olabilirler. Bu sağlık sorunları her iki ebeveyn tarafından da yaşanıyorsa bu daha doğrudur.

Aussiedor cihazınızın yaşayabileceği olası sağlık sorunları arasında Kalça displazisi, Elbo displazisi, göz rahatsızlıkları, kalıtsal miyopati, kalp rahatsızlıkları, şişkinlik, epilepsi, katarakt ve kanser yer alır. Bunlar potansiyel sağlık sorunları olsa da, her yavrunun safkan ebeveyn ırklarına kıyasla yavrularınızın bu sağlık bozukluklarına kurban gitme olasılığı çok düşüktür.

Sorumlu yetiştiriciler, yavrularının bu bozuklukları devralma olasılığını azaltmak için ellerinden geleni yaparlar. Bu, yavru köpek almadan önce Aussiedor yetiştiricilerini iyice araştırmanın çok önemli olmasının nedenlerinden biridir. Bir yetiştiriciden satın alıyorsanız, her zaman ebeveynin AKC kayıtlı evraklar eğer mevcutlarsa.

Aile Hayvanları Olarak

Evcil Hayvan Olarak Labrador Avustralya Çoban Karışımı

Bir Avustralya Çoban Laboratuvarı karışımı aileniz için doğru köpek olabilir mi? Evlat edinmiş olabileceğiniz her cinste olduğu gibi, evinize yeni bir yavru kabul etmeden önce kendinize sormanız gereken bazı sorular vardır. Bunu aşağıdaki basit bir kontrol listesine ayırdık.

Aktif bir aile misiniz? Bir Aussiedor, yürüyüşlerde, yürüyüşlerde, bisiklet sürmelerinde veya sonsuz getirme oyunlarında size katılmayı sevecektir. Bu, rahatlamayı tercih eden insanlar için bir tür değil.

Köpek kılı hakkında ne düşünüyorsun? Bir Avustralya Çoban Laboratuvarı karışımının çok fazla dökülmesi garantilidir. Evinizin her yerinde kürk olmasını istemiyorsanız, aile köpeğinizi başka yerde arayın.

Köpeğinize numaralar öğretmekten veya köpek sporları yapmaktan hoşlanıyor musunuz? Avustralya Çoban Laboratuvarı karışımları muhtemelen zeki ve öğrenmekten mutlu olacaktır.

Eşyalarınız ve çöpleriniz güvende mi? Labradors Retriever'ların ağızlarına sığabilecekleri her şeyi yedikleri bilinmektedir ve bir Aussiedor muhtemelen aynı şeyi yapar. Oyuncakları dışarıda bırakan küçük çocuklarınız varsa, oyuncaklar köpek mamasına dönüşebilir.

Herkesi seven arkadaş canlısı bir köpek ister misin? Avustralya Çoban Laboratuvarı karışımınız muhtemelen insanlarla ve evcil hayvanlarla aynı şekilde iyi geçinir, ancak Avustralyalı bir kişiliğe sahiplerse küçük çocukların topuklarını kıstırabilirler.

Sürekli bir arkadaş mı arıyorsunuz? Bazı köpekler daha mesafeli ve yalnız vakit geçirmekten mutlu olsalar da, Avustralya Çoban Laboratuvarı karışımları muhtemelen şirketinizi tercih eder ve evde çok fazla yalnız kalırlarsa depresyona girebilir veya ayrılık kaygısı geliştirebilir.

Aussiedor Yavruları

Aussiedor Mix Yavru

Avustralya Çoban Laboratuvarı karışımları resmi bir köpek ırkı olmaktan çok bir melez olduğundan, hızlı bir para kazanmak için köpekleri rastgele bir şekilde bir araya getirmeyen saygın bir yetiştirici bulmak için ödevinizi yapmanız gerekecek.

Damızlık köpekleri üzerinde sağlık testi yapan ve bir yetiştirici arayın. sağlıklı yavruların tarihi. İyi bir yetiştirici, bir köpek yavrusu için doğru yuva olduğunuzdan emin olmak için size bol miktarda soru soracak ve köpeklerini ve yavrularını mülklerinde ziyaret etmenize izin verecektir.

Yavru köpeğinizi nakletmekte ısrar eden veya sizinle köpeklerini ürettikleri yerin dışında bir yerde buluşmak isteyen yetiştiricilere karşı dikkatli olun. Bu, muhtemelen en iyi yetiştirme uygulamalarına sahip olmadıklarına ve yavru bir değirmen olabileceğine dair kırmızı bir bayraktır.

Yavru Köpek Maliyetleri

Yavru köpeği maliyetleri, Aussiedor'unuzu bir yetiştiriciden veya bir kurtarıcıdan almanıza bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Köpeğinizi Sevin'deki görevlerimizden biri olduğu için, alışveriş yapmadan önce sizi her zaman 'evlat edinmeye' teşvik ederiz. Avustralyalılar son derece sevimli köpeklerdir, ancak bazen durumlar ortaya çıkar ve sahiplerinin evcil hayvanlarını teslim etmesi gerekir. Kurtarmaları makul maliyetlerle, genellikle de 100 - 500 $ aralığı.

Gerçek bir yetiştiriciden bir Aussiedor Puppy satın alıyorsanız, ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz. 1.000 $ ve üstü Bu özel tasarımcı köpek türü için ürün yelpazesi. Kesinlikle ucuz değiller ve çoğu hibrit karışımda olduğu gibi, soyağacı için para ödüyorsunuz.

Aussiedor Kurtarır

Avustralya Çoban Laboratuvarı karışımları gibi melez köpeklerle, bir kurtarma, yeni en iyi arkadaşınızı bulmak için genellikle en iyi yerdir. Aussiedors gibi melezler genellikle kazara yaratılır ve barınaklara veya kurtarma gruplarına bırakılır. Özellikle Aussiedors'a adanmış bir kurtarma olmasa da, bir Avustralya Çoban Laboratuvarı karışımı bulabilirsin Labrador köpeği veya Avustralya çoban kurtarma grubu.

Barınaklar, bir Avustralya Çoban Laboratuvarı karışımı bulmak için harika bir yer olabilir. Hibrit köpeklerin kendilerini safkan köpeklerden ziyade barınaklarda bulma olasılığı daha yüksektir (barınaklarda çok sayıda safkan köpek olmasına rağmen), bu nedenle yerel barınağınızda bir Aussiedor bulmanız mümkün olabilir. Kurtarılmış bir köpeğin kişiliği hakkında endişelenebilirsiniz, ancak birçok kurtarma ve barınak mizaç testi yapar, bu nedenle ne bekleyeceğiniz konusunda daha iyi bir fikriniz olur.

Sıkça Sorulan Sorular

S: Aussiedor neye benziyor?
A: Avustralya Çoban Laboratuvarı karışımları genellikle ebeveynlerinden birinin diğerinden daha fazla üremesinden sonra alacaktır. Genel olarak, tam yetişkin Labradorlardan daha küçük olacaklar, ancak genlerine bağlı olarak safkan bir Labrador kadar büyüyebilirler. Onlar mavi gözleri olabilir çünkü Avustralyalı ebeveynleri geni taşır. Tipik olarak aralarında tartılırlar 25 ve 60 pound.

S: Avustralyalılar sağlıklı mı?
C: Genellikle, Avustralya Çoban Laboratuvarı karışımı, safkan ebeveynlerinden daha sağlıklı olacaktır. Yıllar süren akrabalılıktan miras kalan sağlık sorunlarını taşımazlar.

S: Avustralyalılar agresif mi?
C: Ebeveyn ırklarından daha agresif değiller. Aynı zamanda nasıl yetiştirildiklerine ve ebeveynlerinin nasıl bir mizaca sahip olduğuna da bağlıdır.

S: Avustralya Çoban Laboratuvarı aileler için iyi köpekleri karıştırıyor mu?
A: Avustralyalılar aileler için harikadır. Zihinlerini meşgul etmeleri için ihtiyaç duydukları egzersizi sağlayabildiğiniz sürece mükemmel aile arkadaşları olurlar, böylece kötü alışkanlıklar edinmesinler.

S: Avustralya Çoban Laboratuvarı karışımı dökülüyor mu?
A: Evet! Avustralyalılar kötü şöhretli kırıcılar. Emin olun doğru bakım araçlarına sahip olmak ve evcil hayvan tüylerinin dökülme şansını korumaya hazır doğal şampuanlar. Yavru köpeğinizin hassas bir cildi varsa, yardımcı olacak şampuanlar vardır. sakin tahriş olmuş cilt Aussiedor'unuz için. Ayrıca şunları da yapabilirsiniz saç dökülmesini önleyen bir şampuan kullanın Yavru köpeğiniz aşırı derecede dökülürse.

S: Avustralyalıların mavi gözleri var mı?
C: Evet, yapabilirler. Tüm köpeklerde olmaz, ancak onların Avustralyalı ebeveynleri, Aussie Lab karışımınızın bu geni taşıması için genetik bir şans sağlar.

S: Bir Avustralya Çoban Laboratuvarı karışımının ortalama yaşam süresi nedir?
C: Tipik olarak bu yavrular, boyutlarına bağlı olarak 12 yıla kadar yaşayabilirler.

Son düşünceler

Her aile için doğru olmasalar da, Avustralya Çoban Laboratuvarı karışımları genellikle harika aile köpekleridir. Kendinizi onlara bol bol egzersiz yapmaya adamalısınız. Ayrıca evinizde ve giysilerinizde biraz köpek kılı olduğu için rahat olmalısınız.

Avustralyalılar arkadaş canlısı, zeki köpeklerdir. İnsanlarının yanında olmayı severler ve tüm maceralarınızda size katılmak için yeterli enerjiye sahiptirler. Memnun etme hevesleriyle, onlarla uğraşmayı seçtiğiniz hemen hemen her durumla başa çıkmak için eğitilebilirler.

Bir Avustralya Çoban Laboratuvarı karışımının sizin için doğru olduğunu düşünüyorsanız, araştırmanızı yaptığınızdan ve saygın bir yetiştiriciden aldığınızdan emin olun. Bir yavru değirmeni desteklemek yerine barınaklara veya kurtarma organizasyonlarına bakmanızı da öneririz. İyi yetiştirilmiş bir Aussiedor yavrusunun sağlıklı olma olasılığı daha yüksektir. Kurtarılmış bir Aussiedor onları kurtardığın için seni sevecek. Yavru değirmenden gelen bir köpeğin hasta olması ve yeterince sosyal olmaması muhtemeldir.

Yorumlar