Oyuncak Ayı Köpek Irkları: 20 Sevimli Yavru (Resimli)

Oyuncak Ayı Köpek Irkları: 20 Sevimli Yavru (Resimli)

Bir oyuncak ayı köpeği, tıpkı bir süper sevimli sevimli oyuncak ! Bu kılavuzda, aileniz için mükemmel evcil hayvanı seçmenize yardımcı olacak en sevdiğimiz 20 oyuncak ayı köpek ırkımızla tanıştırıyoruz.

Her şeyden önce, bir efsaneyi yıkalım! Bir oyuncak ayı köpeği sadece bir cins değil. Oyuncak ayılara benzeyen birçok köpek türü vardır. Bu sevimli yavrular, isimlerini yumuşak, kabarık kürk, parlak düğme gözleri ve tatlı küçük burunları gibi sevimli oyuncak ayı özelliklerinden alıyor.Bazı oyuncak ayı köpekleri safkan, diğerleri ise melez, tasarımcı köpeklerdir. Her bir oyuncak ayı köpeği cinsinin boyutu değişir bu köpeklerin çoğu küçük .

Favori Oyuncak Ayı Köpek Irklarımız

Bir oyuncak ayı köpeği satın almaya karar vermeden önce, tamamen büyüdüğünde köpeğin ne kadar büyük olacağı konusunda iyi bir fikriniz olması önemlidir. Ayrıca, yavrunun ne tür bir mizaca sahip olacağını ve ailenize ve evinizin koşullarına uyup uymayacağını da bilmeniz gerekecektir.
Pomeranya

Pomeranya köpeği

Pomeranian, gerçekten kalın, kabarık bir palto, minik kulaklar, kıvrık kuyruklar ve tatlı oyuncak ayı yüzleriyle o oyuncak ayı görünümüne sahip muhteşem bir küçük köpektir. Bunlar, yavru olarak sosyalleştirilmedikleri sürece diğer köpekler ve yabancıların yanında gergin olabilen kendinden emin, oyuncu ve zeki köpeklerdir.

Bu minik köpekler çok sayıda günlük egzersiz gerektirir ve köpeğinizi haftada en az iki kez, tüy döktüğünde daha sık bakım yapmanız gerekir. Pom, insanların bir Oyuncak Ayı köpek ırkına bakarken düşündükleri en ünlü küçük puf toplarından biridir. Onlar oldukça pahalı olabilir Bu yüzden satın almadan veya benimsemeden önce bunu dikkate aldığınızdan emin olun.


Zuchon

Zuchon

Zuchon bir Shih Tzu arasında karıştırın ve Bichon Frise. Bu küçük köpekler, 12 ila 14 pound ağırlığında, yaklaşık 12 inç boyunda büyür. Zuchon'unuzun 15 yıla kadar yaşamasını bekleyebilirsiniz.Kişiliğe gelince, Zuchon her zaman eğlence arayan aktif bir küçük köpektir. İyi eğitilmiş ve uygun bir şekilde sosyalleştikten sonra, bu oyuncak ayı köpekleri, özellikle gün boyunca birinin olduğu evlerde harika aile hayvanları yapar.

Hibrit köpekler, ebeveyn ırklarının sağlık sorunlarına duyarlı olabilir. Zuchon söz konusu olduğunda kalça displazisine, karaciğer problemlerine ve epilepsiye dikkat edin. Öyleyse, bu yavrulardan birini alırsanız, yetiştiricinin gerekli veteriner sağlık kontrollerini yaptırıp yaptırmadığını kontrol edin.


Bichpoo

Bichpoo Teddy Bear Köpek

KİME Bichpoo bir Bichon Frise ve bir Kaniş arasında alışılmadık bir melezdir. Bu küçük oyuncak ayı köpekleri çok zekidir, onları eğitmeyi kolaylaştırır ve egzersiz yapmayı severler.Kaniş ebeveynliği sayesinde, Bichpoo çok fazla tüy dökmez, ancak yine de evcil hayvanınızı düzenli olarak temizlemeniz gerekir.

Bichpoos oldukça sosyaldir ve büyük çocukları olan aileler için harika bir evcil hayvan seçimidir. Ne yazık ki, bu özellik, bu yavruların uzun süre yalnız bırakılırsa ayrılık kaygısından muzdarip olduğu anlamına gelebilir.

Bichpoos'u etkileyebilecek sağlık sorunları arasında PRA, patella luksasyonu ve kalça displazisi bulunur. Bununla birlikte, birinci nesil bir melez köpek satın alırsanız bu sorunların ortaya çıkması daha az olasıdır. Bu sevimli köpeklerin yaşam beklentisi 15 yıla kadar çıkabilir.


Morkie

Morkie

Morkie karışımı Yorkshire Terrier ile Maltalı arasında bir melezdir ve küçük bir oyuncak ayı köpeği istiyorsanız harika bir seçimdir!Morkies süper sevecen ve sosyaldir, insan aileleriyle iyi bir oyundan başka hiçbir şeyi sevmezler. Bununla birlikte, Morkies ve çok küçük çocuklar, büyük ölçüde bu minik köpekler kolayca yaralanabileceği için iyi karışmazlar.

Bu minik köpeklerin diğer oyuncak ayı köpek ırklarına kıyasla çok fazla egzersize ihtiyacı yoktur, bu da onları apartman hayatı için veya belki de fazla yürümeyi sevmeyen yaşlılar için mükemmel kılar. Bu küçük yavruların bir dezavantajı, özellikle yalnız bırakıldıklarında havlayan olmalarıdır.

shilo alman çoban

Patellar luksasyon, hipoglisemi ve kulakları ve gözleriyle ilgili sorunlar dahil olmak üzere Morkies'i etkileyebilecek farkında olunması gereken birkaç sağlık sorunu vardır. Ayrıca, birçok oyuncak cinsi gibi, bu köpeklerde diş eti aşırı kalabalıklaşabilir ve bu da diş eti hastalığı sorunlarına neden olabilir. Sağlıklı bir Morkie 13 yıla kadar yaşayabilir.


Mini Goldendoodle

Mini Goldendoodle

Minyatür Goldendoodle oyuncak ayı köpeğinin büyük bir versiyonudur ve minyatür bir kaniş ile bir Golden retriever arasında bir geçiştir. Goldendoodles, harika bir aile hayvanıdır!Bu köpekler sadık, sevgi dolu, son derece zeki ve eğitilebilirken eğlence ve enerji doludur. Yavru köpeğinize bol bol egzersiz vermeniz gerekecek çünkü bu köpekler kanepede patatesler değiller!

Bu oyuncak ayı köpekleri gri, siyah, altın, kırmızı, krem ​​ve çikolata gibi birçok renkte gelir. Köpeğiniz için yapmanız gereken bakım miktarı, en çok hangi ebeveyne baktığına bağlı olacaktır.

Sağlık söz konusu olduğunda, Goldendoodles on ila 15 yıl yaşayabilir, ancak dirsek ve kalça displazisi, kulak enfeksiyonları, patella luksasyonu ve alerji gibi dikkat edilmesi gereken birkaç sağlık sorunları vardır. Ayrıca, yavru köpeğinizin ebeveynlerinin kanser geçmişi olmadığını kontrol etmeniz çok önemlidir. Golden retriever buna çok eğilimli olabilir.
Shih-Poo

Shih Poo

Bu kaniş karışımı minyatür veya oyuncak bir kaniş ile Shih Tzu arasındaki bir haçtır. Çoğu kaniş melez köpeği gibi, Shih-Poos da eğitilmesi kolaydır ve arkadaşlıktan hoşlanan ve uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmayan oldukça zeki yaratıklardır.

Bu küçük köpekler şiddetli enerji demetleri olabilir, bu nedenle onları küçük çocuklara ve diğer hayvanlara tanıtırken dikkatli olunmalıdır. Bunlar, bol miktarda günlük egzersiz gerektiren oldukça canlı köpeklerdir. Shih-Poos'un da tımarlanmaya ihtiyacı vardır, ancak ne ölçüde miras aldıkları ebeveynin ceketine bağlıdır. Bu süper tatlı oyuncak ayı köpekleri, kahverengi, krem, siyah, samur, beyaz ve kırmızı gibi birçok renkte olabilir.

Köpeğinizin kendine güvenen, mutlu bir yetişkin olacak şekilde büyüdüğünden emin olmak için, köpek yavrusu iken bir Shih-Poo'yu sosyalleştirmeye ve eğitmeye başlamanız gerekecek.

Shih-Poos'un yaşayabileceği sağlık sorunları PRA, epilepsi ve solunum rahatsızlıklarını içerir. Çoğu küçük oyuncak ayı köpeği gibi, bu yavrular da 15 yıla kadar yaşayabilir.
Cavapoo

Cavapoo

Cavapoo, küçük bir melezdir. bir kaniş ve bir Cavalier King Charles Spaniel arasında karıştırın ebeveyn olarak. Bu sevimli küçük yavrular son derece zeki ve eğitilebilirler, ancak ev hırsızlığı bazıları için bir sorun olabilir. Bazı kaniş melezlerinin aksine, Cavapoo'nun tüylerinin çok sayıda düzenli tımarlanması gerekir.

Cavapoos, küçük boyutlarına rağmen her gün bol miktarda egzersize ihtiyaç duyar ve uzun süre yalnız bırakıldığında ayrılık kaygısından muzdarip olabilirler. Bu küçük köpekler çok sosyaldir, bu da onları bir aile hayvanı için mükemmel bir seçim haline getirir.

15 yıla kadar yaşam beklentisiyle Cavapoos, kalça displazisi, PRA, diyabet ve siringomiyeli gibi birkaç sağlık durumuna duyarlı olsalar da oldukça uzun ömürlüdür. Bir Cavapoo satın almadan önce, Cavalier ebeveyninin siringomiyeliye karşı test edildiğini kontrol edin, çünkü bu, cinste yaygın olan ciddi bir beyin rahatsızlığıdır.


Pomchi

Pomchi

Pomchi bir bir Chihuahua ve bir Pomeranian kombinasyonu . Beklediğiniz gibi, Pomchi bulabileceğiniz en küçük oyuncak ayı köpeklerinden biridir. Bununla birlikte, bu küçük adamlar, herhangi bir melez köpek yavrusu arasında en büyük kişiliklerden birine sahip!

Chihuahuaların inanılmaz derecede uzun bir ömürleri vardır ve oyuncak ayınızın 18 yaşında veya daha fazla yaşayabilmesi mümkündür. Pomchiler oldukça hassastır ve dikkatli bir şekilde ele alınması gerekir, bu da türün küçük çocukları veya diğer büyük evcil hayvanları olan haneler için en iyi seçim olmayabileceği anlamına gelir.

Pomchi, iyi görünmesini ve düzenli durumda kalmasını sağlamak için düzenli tımar gerektiren uzun, kabarık bir çift ceketi sahip olma eğilimindedir. Bu küçük köpekler, beyazdan kahverengi, kırmızı ve altının her tonuna ve saf beyaza kadar geniş bir renk yelpazesine sahiptir.


Maltipoo

Maltipoo

Maltipoo bir kaniş ve bir Malta melezidir. Sık sık Maltipoo'yu Maltalılarla karıştırmak . Bunlar, omuzda yaklaşık 14 inç ayakta duran küçük köpeklerdir ve onları apartman hayatı için ideal kılar.

Maltipoo, aynı zamanda son derece zeki ve sevgi dolu, onları bir aile ortamında gezmeleri için eğitilebilir ve eğlenceli kılan sevimli bir türdür. Bu kadar sevgi dolu bir yavru olmanın bir dezavantajı, Maltipoo'nun çok uzun süre yalnız bırakılırsa ayrılık kaygısından muzdarip olmasıdır.

Bu küçük köpekler bakılmayı sever ve mütevazı miktarda günlük egzersizin tadını çıkarır. Maltipoos, 13 yıla kadar yaşayabilmelerine rağmen cilt problemlerine, PRA'ya, epilepsiye ve patellar luksasyona karşı savunmasız olabilir.


Yorkipoo

Yorkipoo

Bu Yorkie karışımı bir Kaniş ve Yorkshire teriyeri arasındaki bir melezdir. Beklediğiniz gibi, bu oyuncak ayı köpekleri küçüktür ve ebeveynin ne tür bir kaniş olduğuna bağlı olarak sadece dört ila on beş pound ağırlığındadır.

Bu küçük köpekler sevecen ve arkadaş canlısıdır ancak küçük çocuklara karşı hoşgörüsüz olabilir. Ayrıca, köpekler çok küçük oldukları için yaralanma riski altındadırlar, bu yüzden dikkatli kullanım gerektirir.

Yorkipoos, her gün bir yürüyüşün ve biraz oyun süresinin tadını çıkarır ve evcil hayvanınızı her hafta birkaç kez, özellikle de Yorkie ebeveyninin uzun ipeksi ceketini miras alıyorsa, bakım yapmanız gerekebilir.

Yorkipoos tarafından miras alınabilecek sağlık sorunları arasında eklem sorunları, göz rahatsızlıkları ve bazı kan bozuklukları bulunur.


Cairnoodle

Cairnoodle

Cairnoodle, bir kanişi Cairn Terrier ile geçerek oluşturulan bir melezdir. Bu küçük köpeklerin, aynı zamanda arkadaş canlısı ve sosyal olmalarına rağmen, mutlu-şanslı bağımsız bir doğaları vardır.

Cairnoodle'ınızı erken eğitmeniz ve sosyalleştirmeniz şartıyla, bu yavrular harika evcil hayvanlar olur, diğer hayvanlarla ve insanlarla iyi geçinir ve doğal olarak memnun etmeye heveslidir.

Bununla birlikte, bu oyuncak cinsi melezlerin çoğu gibi, Cairnoodles, çok uzun süre yalnız bırakılırsa ayrılık kaygısından muzdarip olabilir. Farkında olunması gereken potansiyel sağlık sorunları arasında hipotiroidizm, göz sorunları, kalça displazisi ve patellar luksasyon bulunur.


Pomapoo

Pomapoo

Pomapoo bulabileceğiniz en sevimli oyuncak ayı köpeklerinden biri olmalı! Bu Pomeranya tasarımcı köpeği bir Pomeranian olan tüy demeti ile kıvırcık kaniş arasında bir haçtır. Bu yavrular, kaniş ebeveyninin boyutuna bağlı olarak altı ila dokuz pound ağırlığında, altı ila on inç boyunda olacak şekilde büyür.

Bunlar büyük kişilikleri olan küçük köpekler! Pomapoo, aktif bir aile için iyi bir seçim olan arkadaş canlısı bir köpektir.

Pomapoos genellikle oldukça sağlıklı köpeklerdir, ancak PRA ve Addison hastalığı dahil birkaç sağlık sorunu riski altındadırlar.


Schnoodle

Schnoodle

Bir Schnoodle, bir kaniş ile Minyatür Schnauzer arasındaki bir haçtır. Kullanılan kaniş çeşitliliğine bağlı olarak, Schnoodles omuzda 12 ila 24 inç uzunluğunda ölçüm yapabilir.

Yavru köpeğinizin tüylerinin rengi, uzunluğu ve kıvrımı, ebeveynlerinden miras aldığı şeye bağlı olacaktır, ancak Schnoodles'ın genellikle bolca tımarlamaya ihtiyacı vardır.

Bu Schnauzer karışık cins ailesinin merkezinde olmayı seven, şefkatli ve sadık sosyal bir köpektir. Bununla birlikte, Schnoodle'ınızı genç yaşlardan itibaren sosyalleştirdiğinizden emin olmalısınız, böylece yeni hayvanlar ve insanlar arasında rahat olsun.

Sağlıklı bir Schnoodle 15 yıla kadar yaşayabilir, ancak PRA, dirsek ve kalça displazisi, patellar luksasyon ve epilepsi gibi birkaç sağlık sorunundan muzdarip olabilir.

çikolata labrador isimleri kadın

Malshi

Malshi

Malshi, bir Shih Tzu ve bir Maltalı arasındaki bir melezdir. Bu küçük köpekleri yavru köpekler olarak sosyalleştirmeniz önemlidir, çünkü yeni durumlarda ürkek olabilirler ve bu da sürekli havlamaya neden olabilir. Ancak, bunlar çok sevimli karakterlere sahip akıllı küçük köpeklerdir; onlara direnmek zor!

Malshis 14 yıla kadar yaşayabilse de, hipotiroidizm, dirsek displazisi, kalça ve patellar luksasyon gibi birkaç sağlık probleminden muzdarip olabilirler. İpeksi ceketini düğümlerden ve düğümlerden korumak için Malshi'nizi her gün egzersiz yapmanız ve onu tımar etmeniz gerekir.


Cockapoo

Cockapoo

Cockapoos, minyatür bir kaniş ve bir İngiliz cocker spaniel . Cockapoos, sevgi dolu, arkadaş canlısı mizaçları nedeniyle aileler arasında oldukça popülerdir. Bu oyuncak ayı köpekleri, diğer evcil hayvanlar ve çocuklar için harikadır ve onları ideal aile hayvanları yapar.

Cockapoo'nun özellikle çekici olan bir özelliği, hepsinin benzersiz olmaları, çeşitli boyutlarda ve renklerde olmasıdır. Bu köpekler, bol miktarda günlük egzersize ihtiyaç duyan canlı tellerdir ve bu yavruların öğrenmeyi sevdiği için bazıları bir eğitim seansı içermelidir.

Sağlıklı bir Cockapoo 18 yıla kadar yaşayabilir. Bununla birlikte, cins, lüks patellar, PRA, kalça ve dirsek displazisi dahil olmak üzere birkaç sağlık sorununa eğilimli olabilir.


Westiepoo

Westie Poo

Sevimli Westiepoo, bir kaniş ile West Highland White terrier arasındaki bir geçiştir. Bu cesur küçük köpekler bir dizi renkte gelse de, eğer ebeveyn kaniş beyazsa, yavruların da olma ihtimali yüksektir. Bunlar, kaniş ebeveyninin boyutuna bağlı olarak, 30 pound ağırlığa ve 17 inç uzunluğa sahip çoğu oyuncak ayı köpeğinden biraz daha büyüktür.

Bu köpekler aktiftir ve günde en az bir kez iyi bir yürüyüş gerektirir. Siz ve aileniz evcil hayvanınızla köpek çevikliği yarışmalarına katılmakla ilgileniyorsanız, Westiepoo sizin için iyi bir evcil hayvan seçimi olabilir.


Peekapoo

Peekapoo

Peekapoo, zeki, canlı kaniş ve hayranlık uyandıran Pekingese kucak köpeği arasında keyifli bir geçiş. Bunlar, hoş, arkadaş canlısı bir kişiliğe sahip olan ve çok fazla egzersiz veya tımar gerektirmeyen küçük tasarımcı köpekleridir. Kişiliklerinin kucak köpeği tarafı, bunların uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmayan çok sosyal köpekler olduğu anlamına gelir.

Ne yazık ki, Pekingese'nin düz bir yüzü olduğu için melez, brakisefalik ırklarla ilişkili solunum problemlerini geliştirebilir. Ayrıca, genellikle küçük ırklarla ilişkilendirilen dişlerin aşırı kalabalıklaşması nedeniyle diş problemlerine eğilimli olabilirler.


Cavachon

Cavachon Yavruları

Cavachon, bir Cavalier King Charles spaniel ve bir Bichon Frise çiftleştirilerek yaratılmış bir melezdir. Bu küçük, canlı, arkadaş canlısı köpeklerin kombinasyonu, her yaştan çocuk ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinecek az bakım gerektiren bir evcil hayvan isteyen aileler için kesin bir kazanandır.

Belki bir Cavapoo eğitimi kadar kolay değil Cavachons'un o departmanda eksik olduğu şeyi, insan ailelerine karşı bir sürü eğlence ve sadakatle telafi ediyorlar.

Ne yazık ki, bazen Cavachon'u etkileyen birkaç sağlık sorunu vardır ve yetiştiricinin her iki yavru köpeğin ebeveynlerinin kalp anormallikleri için tarandığından emin olmalısınız.


Lhasa Apso

Lhasa Apso

Süper sevimli Lhasa Apso, genellikle Shih Tzu ile karıştırılır . Bunlar melez değil, Tibet dağlarında bir zamanlar bekçi köpeği olarak kullanılan safkan yavrulardır.

Bu küçük köpekler bağımsız, cesur ve sahiplerine sadıktır. Bununla birlikte, bağımsızlık ile inatçılık gelir ve bu yavruların eğitilmesi zor olabilir, bu nedenle deneyimli evler için önerilir.

Lhasa Apso'nuzu eğitmek ve uzun ceketini tımar etmek için zaman harcamaya hazır olmalısınız. ve ona her gün bol bol egzersiz yapmak.


Chow-Chow

Chow Chow

Chow-Chow, büyük, sevimli bir oyuncak ayıya benzeyen büyük bir köpektir! Bu köpekler, süper kalın, kabarık bir çift kat ve mavi bir dile sahip oldukları için bilinir! Bu yavrulardan birini alırsanız, köpeğinizi tımar etmek için ayırmak için bolca vaktinizin olması gerekecek.

Chow-Chow'un her gün bol miktarda egzersize ihtiyacı var. Eğitime karşı da dirençli olabilirler, bu nedenle bol miktarda köpek sahibi olma deneyimi olan bir eve en uygun olanıdır.

Yabancılarla veya diğer köpeklerle ilk kez karşılaştıklarında saldırganlık noktasına uzak ve şüpheli olabileceğinden, bu köpeklerden birini eğitmek söz konusu olduğunda kesinlikle deneyim gereklidir.


Sıkça Sorulan Sorular

S: Oyuncak ayılar gibi görünen köpeklerin maliyeti nedir?
C: Bir oyuncak ayı köpek yavrusu fiyatı, cinse bağlı olarak değişir. 500 $ 'dan 4.000 $' a kadar ödeme yapabilirsiniz!

S: Bir yetiştiriciden mi satın almalıyım yoksa evlat edinmeli miyim?
C: Köpeğinizi her zaman saygın bir yetiştiriciden satın alın. Yavrunun belirli genel sağlık sorunları için tarandığını kontrol edin. Evlat edinmeyi seçerseniz, olası sağlık sorunlarını önceden belirlemek için sağlık temelli bir DNA testi yaptırmanızı öneririz.

S: Teddy Bear köpek ırklarının tümü Hipoalerjenik midir?
C: Evet, bazı Oyuncak Ayı köpekleri Hipoalerjeniktir. Tamamen hipoalerjenik köpek ırkı diye bir şey olmadığını unutmayın, ancak çok fazla tüy dökmeyen cinsler de bulabilirsiniz.

Son düşünceler

Gördüğünüz gibi, pek çok oyuncak ayı köpek ırkları ndan şeçmek. Ailenize, evinize ve yaşam tarzınıza uygun en iyi köpek ırkını bulmak için rehberimizde yer alan bilgileri kullanabilirsiniz.

Bu köpeklerin çoğunun en az 13 yıllık bir yaşam beklentisine sahip olduğunu ve bu süre zarfında yaşayacağınızı unutmayın. eğitimden sorumlu , egzersiz yapmak ve evcil hayvanınızı her gün tımar etmek. Bu nedenle, sevimli, sevgi dolu bir oyuncak ayı köpek ırkına sahip olmadan önce bu taahhüdü çok dikkatli düşünün.

Yorumlar