Alman Çoban ve Danua: Farklılıklar ve Benzerlikler

Alman Çoban ve Danua: Farklılıklar ve Benzerlikler

düşünüyor musun Alman Çoban ve Danua Bir sonraki aile köpeğin için mi? Bu köpeklerin ikisi de Almanya kökenli olsa da son derece farklı köpek ırklarıdır. Birbirlerinden daha farklı olsalar da, her iki cins de bazı benzerlikleri paylaşıyor.

Alman Çoban ve Danua'nın çok farklı görünüşlü köpekler olduğuna şüphe yoktur. Peki ya kişilikleri? Onlar nasıl farklı mı benzer mi İşte bunların hepsini ve daha fazlasını cevaplayacağız. İyi görünümlerinden parlak karakterlerine ve sağlık, eğitim ve egzersiz gereksinimlerine kadar. Birini evinize davet etmeden önce bilmeniz gereken her şeyi ele alıyoruz.Bu cins karşılaştırma kılavuzu mutlaka okunmalı favori ırklarını bu iki Alman yavruya indirgeyen herkes için. Araştırma, köpek sahibi olma sürecinin önemli bir parçasıdır ve kendinizi bu iki ırktan biriyle hayata hazırlamanız önemlidir. Çünkü ne kadar sevimli olurlarsa olsunlar her aileye yakışmıyorlar. Hadi atlayalım!

Irk Karşılaştırması

Alman Kurdu

 • Yükseklik 22-26 inç
 • Ağırlık 50-90 Pound
 • Mizaç Akıllı, Cesur, Kendine Güvenen
 • Enerji Çok yüksek
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 7-10 Yıl
 • Fiyat 1.000 ABD Doları ve Yukarısı

Büyük dane • Yükseklik 28-32 İnç
 • Ağırlık 100-170 Pound
 • Mizaç Güleryüzlü, Sabırlı, Güvenilir
 • Enerji Orta
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 7-10 Yıl
 • Fiyat 1.000 ABD Doları ve Yukarısı

İçindekiler

Irk Tarihi

Geçmişe bakmak, yakında köpeğinizin gelecekte nasıl olacağını, yani sizinle birlikte nasıl olacağını tahmin etmenize yardımcı olabilir. Bu nedenle, onun cins tarihi, araştırmanın en önemli kısımları işlem. Bu, birçok insanın ihmal ettiği kısımdır ve böyle yapsalardı, o cinsi hiç seçmemiş olabilirlerdi. Öyleyse, daha yakından bakalım.

Alman Kurdu

Ormandaki Alman Çoban Köpeği

Alman Çoban Köpekleri, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en popüler köpek ırklarından biridir.Alman Çoban köpeği, dünyadaki en tanınmış köpek ırklarından biridir, çünkü esas olarak kullanılan en belirgin köpek ırkıdır. askeri ve polis hizmetleri . Ve ismine rağmen, pek çok insan onun olduğunu bilmiyor. geleneksel olarak bir sürü ve çiftlik köpeği .

19'dan çıktıinciyüzyılda Almanya ve en iyi çoban köpeği ırklarının yaratılmasıydı. Ne kadar insan köpeği olduğunu anlayınca koruma amaçlı kullanmaya başladık. İki farklı üreme hattı vardır, farklı ülkelerden kaynaklanan .

Şimdi o 2.ndAmerika'daki en popüler köpek ırkıydı ama durum her zaman böyle değildi. Birçok Alman şeyi gibi, Dünya Savaşları da birçok Alman karşıtı duygu yarattı. o Alsation adı verildi Alman bağlantılarını kaldırmak için ve buna Avrupa'da hala sık sık denir. Alman Çoban süperstarı Rin-Tin-Tin popülaritesini artırdı. O kadar ki, Rin-Tin-Tin haftada 10.000 mektup aldı hayranlarından.Büyük dane

Mavi Kaplamalı Danua

Büyük Danimarkalılar bazen 'Alman Mastiff' olarak anılır.

bu Danua'nın tarihi Alman Çoban Köpeği kadar basit değil, ama bildiğimiz şey onun da Almanya'dan olduğu. Onlar gezegendeki en büyük ırklardan biridir ve ona genellikle Alman Mastiff . Ve Mastiff'e sahip olduğu düşünülüyor, İrlanda kurt köpeği , ve onun kanında Greyhound. Başlangıçta, Danua daha büyük ve daha güçlüydü ve asil efendileri için yaban domuzu avlamak için tutuldular.

16'dainciyüzyılda Alman asilzadeleri onları daha az kaslı ve daha ev dostu yaptılar. Almanlar onu hayran olunacak ve mücevherler giydirilecek bir köpek olarak gördüler. Almanya'da Danua, 'Oda Köpeği' anlamına gelen Kammerhunde olarak bilinir.

Günümüzde, o bir refakatçi köpek olarak tutulmaktadır. bir avcı , ancak hala çok fazla enerjiye ve yüksek bir av sürüşüne sahip olduğundan emin olabilirsiniz. Boyu ve nazik tavrı nedeniyle, genellikle birçok melez köpek için popüler ebeveyn .Görünüm

Alman Çoban ve Danua Köpek Yavruları Oynarken

Alman Çoban ve Danua birbirinden tamamen farklı görünüyor.

Alman Çoban ve Danua çok farklı görünümlü köpeklerdir. bu Danua, ikisinin en büyüğüdür ırklar , 110 ila 175 pound ağırlığında. Dev bir köpek ırkıdır ve genellikle aile refakatinde diğer Dev Irk köpeklerle karşılaştırıldığında .

köpek tavuk yermi

Alman Çoban, 50 ila 90 pound ağırlığında büyük boy bir köpektir. Danua da çok daha uzundur ve 28 ila 32 inç arasındadır. 22 ila 26 inç boyunda olan Alman Çoban ile karşılaştırıldığında.

Büyük Dane'nin kesinlikle ekstra büyük bir eve ihtiyacı olduğu için, büyüklük genellikle aileler için en büyük karar verme faktörüdür. Efsane patladı, Danimarkalı köpek krallığındaki en uzun değil, İrlanda Kurt Köpeği.Çalışan ve av köpekleri olarak, her ikisinin de kışın sıcak, yaz aylarında ise serin kalmasına yardımcı olan çift tüyleri vardır. Danua'nın çok kısa ve parlak bir ceketi var. Alman Çobanında ise iki kat seçimi . Biri kısa diğeri orta uzun boylu .

Alman Çoban köpeği genellikle geleneksel siyah ve ten rengi palto rengini kullanır. Ama aynı zamanda düz mavi, siyah ve beyaz gibi başka seçenekleri de var. Danimarkalı daha geniş bir ceket rengi yelpazesine sahiptir , siyah, mavi, brindle, merle, alacalı (ki benekli ), manto, açık kahverengi ve beyaz.

Mizaç

Sonbahar Yapraklarında Danua ve Alman Çoban Köpeği

Mizaçlar bu iki cins arasında büyük farklılıklar gösterir.Her iki cins de eşit derecede benzer ve farklı niteliklere sahiptir. İkisi de ailelerine karşı çok sevecendirler ve sınırsız miktarda salyalı köpek öpücüğü sağlayın . Kanepenizi onlarla paylaşmaya hazır olun. Çünkü yapmazsan, ikisi de seni suçlu hissettirecek ve somurtacak.

Yabancılara gelince, Alman Çoban çok daha çekingendir. Yakın ailesi dışındaki herkesten şüphelenir ve gelen ziyaretçilere karşı sizi uyarır. Danimarkalılar herkesin arkadaşı olmak isterken. o süper sosyal ve yüksek sesle havlasa da, daha çok heyecandandır. Her iki durumda da, ikisi de harika bekçiler.

Danimarkalı bir büyük köpek palyaço ve o aptal, sakar ve ilgi odağı olmayı seviyor. Alman Çoban, ailesiyle oynamaktan mutlu olsa da daha mantıklıdır. Gösterişli köpekleri seviyorsanız, Danimarkalılar sizin için harika bir seçenek. Evde daha sakin bir köpek istiyorsanız, Alman Çoban Köpeği daha iyi bir seçenektir.

İkisi de insan arkadaşlığını arzular ve yalnız bırakılmaktan nefret eder. Bu sebeple yapmanız gereken çoğu zaman evde olmak bu adamların ikisi için. Alman Çoban köpeği yalnız bırakılmaktan nefret eder, çünkü sizin güvende olmanızı sağlamayı sever. Danimarkalılar yalnız bırakılmaktan nefret ederler çünkü derinlerde o hassas, küçük bir ruhtur.köpek alma oyunları

Egzersiz yapmak

Karda Koşan Alman Köpekleri

İki cins arasında, Alman Çoban Köpeklerinin daha fazla günlük egzersize ihtiyacı olacaktır.

Alman Çoban, Danua'dan daha aktiftir. hakkında ihtiyaçları var 60 dakika günlük egzersiz , yürüyüşleri içerir. Danimarkalılar, daha büyük bedenleri ve büyüdükçe ek uyku ve dinlenme ihtiyaçları nedeniyle daha azına ihtiyaç duyarlar. Bekliyoruz Dane'nizi günde yaklaşık 30 dakika egzersiz yapın .

Her ikisi de çok zeki köpeklerdir, yani günlük egzersizlerinin yanı sıra gün boyunca çok fazla zihinsel uyarıma ihtiyaçları vardır. Danua bir sürü aptal oyun zamanı seçerdi ve Alman Çoban eğitici eğitim seanslarını tercih ederdi.

Neyse ki, bir kez fiziksel ve zihinsel olarak uyarıldıklarında, ikisi de eşit derecede bir öğleden sonra ertelemesine kısmi fazla. Ancak ihtiyaçlarını karşılamazsanız, biraz çıldırırlar.

Onları eğlendiremediğinizde, kendilerini eğlendirebilmeleri için ağır çiğnemeye dayanıklı bir sürü köpek oyuncağına sahip olmak kullanışlıdır. Danimarkalılar muhtemelen biraz daha büyük oyuncaklar . Genel olarak, enerji ve egzersiz ihtiyaçları söz konusu olduğunda, çok yönlü köpeklerdir.

Eğitim

Alman Köpekleri Eğitimde

Her iki cins de yaklaşık 8 haftalıkken itaat eğitimine başlamalıdır.

Bu iki cins bazı alanlarda farklılık gösterse de, her ikisi de son derece zekidir ve eğitilmesi nispeten kolaydır. Ama onlara öğretmek zorundasın. Aksi takdirde, iğrenç ve yönetilemez köpeklere dönüşebilirler. Neyse ki, deneyimli bir köpek sahibi olmanıza gerek yok - sadece zaman ve sabır .

Her ikisini de eğitmenin anahtarı, pozitif pekiştirme eğitimi . Alman Çobanının motivasyonu sözlü övgü olacak, Danimarkalılarınki ise muhtemelen Scooby atıştırmalıkları . Yürümeye gelince her iki cins de iyi antrenman yapacak ve Danua uygun boyutta bir emniyet kemeri boyutlarına rağmen.

Bir köpek seçmek zorunda olsaydık, şunu söylerdik: Alman Çoban daha eğitilebilir köpektir. Bunun nedeni, efendisiyle olan inanılmaz derecede yoğun bağı ve memnun etme hevesidir. Bu nedenle genellikle askeri görevler için seçilir. Danua komutları kolayca alabilse de, sadece eğlenmek istiyor.

İkisinin de olması gerekiyor çok erken yaşta iyi sosyalleşti . Alman Çoban köpeği, herkesin düşman olmadığı erken öğretilmezse aşırı koruyucu olabilir. Ve Danua'nın inanılmaz cüssesiyle, terbiyeli değilse, sevimsiz bir avuç olacağından emin olabilirsiniz. Yavruyken onları olabildiğince çok köpeğe, insana, manzaraya ve sese maruz bırakın.

yavru köpek isimleri köpek

Sağlık

Sağlıklı Alman Çoban ve Danua

Her iki köpek ırkının da daha kısa ömürleri vardır.

Bu iki cinsin her ikisi de, daha kısa beklenen ömürleri nedeniyle 'kalp kıran cinsler' olarak bilinir. ikisi de hangisi 7 ila 10 yıl . Bu, ortalama köpek ömrüne kıyasla nispeten kısadır, ancak her ikisinin de sizinle birlikte zamanlarından en iyi şekilde yararlanacaklarından emin olabilirsiniz. Kısa sürelerine rağmen, ikisi de nispeten sağlıklı köpek ırklarıdır.

Her iki cins de eğilimlidir kalça displazisi . Alman Çoban da dirsek displazisinden muzdarip. Bunun başlıca nedeni, eklemlerinde çok fazla ağırlık bulunan büyük köpekler olmalarıdır. Alman Çoban ayrıca omuriliğin ilerleyici bir hastalığı olan dejeneratif miyelopatiye de yatkındır.

Danua, entropion, glokom, ilerleyici retinal atrofi ve katarakt gibi çeşitli göz rahatsızlıkları riski altındadır. Ayrıca hipotiroidizm ve otoimmün tiroidit riski altındadır.

bu Danimarkalıların bir numaralı katili şişkinlik ve acil veteriner bakımına ihtiyacı var. Bunun ne olduğunu, nasıl önleneceğini anlamak ve semptomları tanımak önemlidir. Önleyici şişkinlik ameliyatı profilaktik gastropeksi adı verilen, genellikle veterinerler tarafından tavsiye edilir.

Beslenme

Danimarkalı ve Alman Çoban Yüzleri

Danua, Alman Çobandan daha fazla yer ve beslenmesi daha pahalıdır.

Alman Çoban, günde yaklaşık dört ila altı bardak yiyen Danimarkalı ile karşılaştırıldığında, tipik olarak günde üç bardak yiyecek tüketir. Bu şaşırtıcı olabilir, ancak Danimarkalılar çok daha yavaş bir metabolizma Alman Çobanlarından daha iyidir, bu yüzden fazla enerjiye ihtiyacı yoktur. Ayrıca aşırı kilolu olma olasılığı daha yüksektir, bu nedenle Scooby atıştırmalıklarında kolay olun.

Bu adamların her ikisi de yüksek kaliteli bir diyet yemeli. büyük ve dev ırklar için tasarlanmıştır . Bu, özellikle köpek yavrusu döneminde önemlidir, çünkü hızlı kemik büyümesini kontrol etmek için optimum besinleri içerir. Araştırmalar bunun kemik ve eklem displazisi gibi eklem hastalıkları geliştirme şansını azaltabileceğini gösteriyor.

Alman Çoban Köpekleri tipik olarak yiyeceklerde daha iyi performans gösterirler. aktivite seviyeleri için tasarlanmış . çoğunluğu için de aynı şey söylenebilir. tavsiye edilen Danua köpek maması . Hangi markayı seçerseniz seçin veya bütçeniz ne olursa olsun, yapay içerik içermeyen kuru mamalar her iki cins için de en iyi performansı gösterecektir.

tımar

Danua ve Alman Çobanının Bakıma İhtiyacı Var

Alman Çoban Köpekleri, Büyük Danimarkalılardan daha tutarlı tımar ve fırçalamaya ihtiyaç duyacaktır.

Danua'nın süper kısa bir ceketi var ve bu nedenle sadece haftada bir fırçalama ihtiyacı ölü saçları çıkarmak ve sağlıklı görünmesini sağlamak için. Alman Çoban köpeği daha kısa bir palto giyerse, haftada sadece iki kez fırçalamaya ihtiyacı olacaktır. Ve daha uzun ceket giyerse, gün aşırı fırçalanması gerekecek.

bu Alman kurdu daha çok tüy döker ve Danimarkalıların saçları daha kısa olduğu için daha az fark edilir. Ama tüy dökme bölümündeki eksikliğini köpek salyasıyla telafi ediyor. Saça ya da salyaya karşıysanız, bu karar verme sürecinizde büyük rol oynayacaktır. Her ikisinin de her seferinde banyoya ihtiyacı olacak 8 ila 12 hafta ellerinden gelenin en iyisini koklamalarını sağlamak için.

köpek fiyatları

Alman Çoban ve Danua Yavruları

Her iki cinsten bir köpek yavrusu için 1.000 dolardan fazla ödemeyi bekleyin.

Alman Çoban köpeğinin fiyatı genellikle 1.000 dolardan başlar . Ancak, ödüllü bir soydan geliyorsa, bu gösteri veya koruma yetenekleri çok daha fazla olabilir. Danimarkalı bir köpek yavrusu fiyatı genellikle 1000 dolardan da başlıyor . Harlequin palto gibi modaya uygun bir Danua rengini seviyorsanız, fiyat muhtemelen bundan daha yüksek olacaktır.

Yetiştirici bulmak söz konusu olduğunda, her zaman araştırmanızı yapın ve bol deneyime sahip biriyle çalışın . Bu adamların hiçbirinin uzun bir ömrü yok ve bir köpek yavrusu değirmeninden bir köpek yavrusu satın almak yalnızca yıllarını azaltacaktır. Saygın olmayan yetiştiriciler, her zaman köpek sağlığının önüne geçerler, bu yüzden lütfen daha düşük fiyatlarına ikna olmayın.

Son düşünceler

Bu iki Alman güzeli ikisi de keyifli köpekler . Birbirlerinden inanılmaz derecede farklı görünüyorlar ve boyutlarının karar verme sürecinizde büyük etkisi olacak. Ailelerine karşı hem sevgi dolu hem de şefkatlidirler, ancak bu, kişilik benzerlikleri söz konusu olduğunda bu kadar ileri gider.

Danua, herkesle süper arkadaş canlısı, hayattan daha büyük bir aptaldır. Alman Çoban, aile koruyucusu rolünü çok ciddiye alan daha odaklı bir yavrudur. Sonuçta, ikisi de mükemmel aile köpekleri olurlar. Sadece hangisinin size ve ailenize daha uygun olduğuna karar vermeniz gerekiyor.

Yorumlar