Cavapoo Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Köpek Yavrusu Fiyatları ve Daha Fazlası

Cavapoo Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Köpek Yavrusu Fiyatları ve Daha Fazlası

Cavapoo bir nispeten yeni tasarımcı köpek anne ve babası safkan köpeklerdir. Cavapoo, gün boyu insanların ilgisine ve sevgisine ihtiyaç duyan tatlı bir ruha sahiptir, ancak aynı zamanda Kaniş ebeveyninden miras kalan biraz vahşi bir yanı da vardır.

Cavapoo'lar son on yılda kendilerine bir isim yapıyorlar. Aşırı popüler karışık cins köpek. En popüler olanlardan biri kaniş karışımları tatlı kişilikleri ve ailelerine olan bağlılıkları nedeniyle çok fazla sevgi görüyorlar.Kişiliğinin bu iki farklı yönü onu harika aile hayvanı Her köpek severin ilgisini çeken bu kişi, dünyanın dört bir yanındaki aileler arasında büyük bir hit olmasının nedenlerinden sadece biri. Bu konuda biraz daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin muhteşem oyuncak ayı benzeri .

Ailelere Önerilir
 • Çocuk Dostu

Kökenler ve Tasarımcı Köpekler

'Tasarımcı köpek' terimi, iki safkan köpekten bilerek yetiştirilen köpeklere verilen bir etikettir. Çoğu zaman yetiştirilirler görünüşlerini birleştirin ve genetik çeşitliliğin arttırılması. Bu genellikle onları daha sağlıklı ve daha dayanıklı köpekler . Çoğu zaman, özellikle de safkan hayranlardan, gen havuzlarını karıştırma fikrinin olumsuz bir şey olduğunu duyacaksınız. Kontrollü bir ortamda yapıldığı ve yavrunun çıkarları gözetilerek yapıldığı sürece, o zaman her iki dünyanın da en iyisini tek bir köpekte isteyen hem yavrular hem de aileler için harika bir fikirdir.Bu durumda Cavapoo yalnızca genetiğin birleşiminden faydalanan muhteşem bir köpektir. Şu ana kadar yeni tasarımcı türüyle ilgili herhangi bir sorun bildirilmedi. Cavapoo'yu ve Cavapoo'ya sahip olmaktan neler bekleyeceğinizi biraz daha anlamak için ebeveynleri hakkında kısa bir bilgi edinmek önemlidir. Cavapoo sıklıkla benzer olan başka bir cinsle karşılaştırıldığında , Cavachon.

Süvari kral charles spaniel

Cavalier King Charles Spaniel İç Mekan

Cavalier King Charles Spaniel, Viktorya dönemi İngiltere'sinden gelen nispeten eski bir köpektir. Başlangıçta yolculuğuna oyuncak bir Spaniel olarak başladı, ancak iki düz yüzlü oryantal köpek olan Pug ve Japon Chin ile melezlendi. Kral Charles II yeni karışımların hevesli bir hayranıydı ve bu nedenle kendisine Cavalier King Charles Spaniel adı verildi. Bir zamanlar sadece Kraliyet ailesi onun arkadaşlığından hoşlanıyordu, ama artık dünyanın her yerindeki tüm köpek severler ondan keyif alıyor.

Aynı zamanda 'Sex and the City' dizisindeki Charlotte's rolüyle de ünlüdür. göz alıcı çanta köpeği . 2019 yılında Amerikan Köpek Kulübesi Kulübü (AKC), Cavalier King Charles Spaniel'i en iyi köpek cinsi olarak sıraladı. 18. en popüler köpek Amerikada. 'Sevecen, nazik ve zarif' olarak tanımlanıyor ve Cavapoo'ya karakterini veren de Cavalier King Charles Spaniel'dir. daha tatlı ve yumuşak tarafı .Kaniş (Oyuncak veya Minyatür)

Kaniş köpek yavrusu tedavi için bekliyor

Kaniş üç farklı boyutta mevcuttur 15 inç ve daha uzun olan standart Kaniş, 10 inç ve altı olan oyuncak Kaniş ve 10 ila 15 inç arası ölçülen minyatür Kaniş. Cavapoo yalnızca oyuncak veya minyatür Kaniş .

Gösterişli kişiliği ve Fransız tarzı saç kesimleriyle bilinmesine rağmen, Kaniş aslen Avrupa anakarasındandı ve bir köpek olarak kullanılıyordu. ördek avlamak için çalışan köpek ve efendisine yardım eder ve bu nedenle çoğu insanın düşündüğünden çok daha enerjiktir.

2019 yılında AKC, Kaniş'i (her üç boyutta) Amerika'daki en popüler 7. köpek türü olarak sıraladı. Kaniş 'aktif, gururlu ve çok akıllı' olarak tanımlanır ve Cavapoo'nun arsız vahşi yanını da buradan alır. Oyuncak kanişle karıştırılan başka yavrular da var. Golden Retriever Oyuncak Kaniş karışımı (Mini Goldendoodle).Cavapoo

Cavapoo karışık cins açık havada

Ne yazık ki Cavapoo'nun tarihi pek iyi belgelenmemiştir. Bu, diğer tasarımcı köpeklerin çoğundan farklı değildir. 1990'lı yıllarda yaratıldıklarına ve kendisinin Avustralya kökenli olduğuna inanılıyor. Geçmişleri hakkında bildiğimiz tek şey bu.

Ancak şu anda açık olan şey onun öyle olduğunu kanıtlamasıdır. en çok aranan tasarımcı köpeklerden biri ve dünyanın her yerindeki aileler onu ailelerinin evcil hayvanı olarak seçiyor. Katy Perry'nin, süper arsız ama aynı zamanda çok soğukkanlı olduğu söylenen Butters adında sevimli bir Cavapoo yavrusu var.

Mizaç

Cavalier King Charles Spaniel Kaniş Karışımı Açık Havada

Yukarıda açıklandığı gibi Cavapoo'nun herkese hitap eden birçok farklı kişilik özelliği vardır. Bu nedenle tasarımcı köpek dünyasında aile evcil hayvanı olarak üst sıralarda yer aldılar. O çok kibar ve nazik aile üyeleriyle, özellikle de sarılabileceği küçük çocuklarla. Cavapoo'lar efendilerini görecekleri için her zaman çok heyecanlanırlar. Ayrıca akşamları kucağınıza oturup kitap okurken veya aile oyunları oynarken size eşlik etmekten başka hiçbir şeyi sevmezler.

Ayrıca günlük yürüyüşlere çıkmayı da seviyor ve arka bahçede eğlenmekten hoşlanıyor. O oldukça arsız çatlak Kurallarınızı ve sabrınızı kim test edecek, ama sadece eğlenceli bir şekilde. Sonuçta konu Cavapoo'ya gelince herkes için bir şeyler var ve onun muhteşem kişiliği en katı insanların bile kalbini kazandı.gümüş laboratuvarı

Aşırı sosyalliği, saatlerce yalnız bırakılmanın iyi olmadığı anlamına geliyor ve bu nedenle acı çektiği biliniyor. ayrılık kaygısı . Her ne kadar sevimli görünse ve çok fazla yıkıma yol açamıyor olsa da gerçek tam tersidir. Kanepelerin ve minderlerin arasından geçerek yolunu bulma yeteneğine sahiptir. Ayrıca tiz ve sürekli sızlanmalarıyla en sabırlı komşularını bile sinirlendirme yeteneğine sahiptir. Bu nedenle gürültü kısıtlamalarının olduğu bir yerde yaşıyorsanız başka bir cinsi düşünmek isteyebilirsiniz.

Boyut ve Görünüm

Çimenlerin arasında oturan Cavapoo köpek yavrusu

Cavapoo ya bir olabilir küçük ila orta boy köpek , Kaniş ebeveyninin büyüklüğüne bağlı olarak. Tipik olarak hem erkekler hem de kadınlar arasında ölçüm yapılır. 9 ve 14 inç , pençeden omuza. Ayrıca, yine Kaniş ebeveynlerine bağlı olarak ağırlıkları da değişebilir, ancak genellikle 9 ve 25 pound .

3 aydan küçük yavrular için çiğneme

Cavapoo'lar yumuşak ve sevimli görünümleriyle ünlüdür. Küçük bir doldurulmuş hayvanla karıştırılabilirler, bu yüzden çocuklara öğretmek uygun köpek bakımı görgü kuralları önemli. Genellikle en büyük ebeveynlerinden daha fazla büyümezler.

Ceket ve Renkler

Açık renkli Cavapoo açık havada

Cavapoos ceketi genellikle yumuşak Cavalier King Charles Spaniel ebeveyni sayesinde. Ya bir hafif dalga veya kıvrılma Kaniş ebeveyninden miras aldı. Tüy dökmeye daha az eğilimli olsa da, tüylerinin aşağıda açıklanacağı gibi düzenli bakıma ihtiyacı vardır.Cavapoo geliyor geniş renk yelpazesi. En popüler Cavapoo renkleri çikolata, kestane, altın, kahverengi, açık kahverengi ve kremdir. Cavapoo düz renk, iki renk ve hatta üç renkli olabilir. Yavru köpeğin tüy rengi yaşlandıkça değişebilir. Renklerin tamamını değiştirmek yerine yalnızca tonları değiştirme eğilimindedirler, bu nedenle bir köpek yavrusu ararken bunu aklınızda bulundurun.

Kaniş ebeveyni hipoalerjenik bir köpek olduğundan, birçok yetiştirici Cavapoo'nun da öyle olduğunu iddia edecektir. Ancak bu doğru olsa da bunun bir garanti olmadığını unutmamak önemlidir. Alerji dostu bir köpek arıyorsanız, o zaman bir cins almayı düşünmelisiniz. hipoalerjenik köpeklerin listesi alerji dostu olduğu garanti edilir.

Egzersiz Gereksinimleri ve Yaşam Koşulları

Kırmızı renkli cavapoo yavrusu

Cavapoo'nun egzersiz gereksinimleri hangi ebeveyni daha sonra aldığına bağlı olarak değişecektir. Sakin ve uysal olması mümkün olsa da Cavapoo ebeveynlerinin çoğu onların öyle olduğunu iddia ediyor süper enerjik bu kadar küçük bir yavru için. Cavapoo'ların çoğunluğu, etrafa ihtiyaç duyacak orta enerjili köpeklerdir. Günde 30 ila 60 dakika egzersiz . Gün boyunca zihinsel uyarıma ihtiyaç duyarlar. Halat çekme için halat oyuncakları veya getir-getir için frizbi iyi iş görecektir. İkramlarla doldurabileceğiniz oyuncaklar da işe yarar.Cavapoo bir çok uyumlu bir köpek. Apartman veya ev yaşamına uygun olabilirler. Ayrıca arka bahçeli veya arka bahçesiz de gayet iyi durumdalar. Eğer yavru köpeğinizin arka bahçeye erişimi yoksa, köpeğinize günde yaklaşık 60 dakika egzersiz yapmak çok önemlidir. Aksi takdirde, yavru köpeğiniz bahçede olduğu gibi iyi bir oyun oynama fırsatına sahip olamayacaktır.

Cavapoo Çocuklara karşı dost canlısı ve şefkatli her yaştan. Ancak hiçbir köpek, gözetimsiz bir çocukla yalnız bırakılmamalıdır. Daima denetleyin. Boyutlarının küçük olması nedeniyle çocuklara bunları nasıl kullanacaklarını öğretmek önemlidir. Heyecanlı çocuklar tarafından kolayca yanlış idare edilebilirler.

Eğer düzgünse Küçük yaştan itibaren sosyalleşen, o zaman diğer köpeklerle harikalar. Çok evcil hayvanın olduğu bir evde iyi iş çıkarabilirler. Cavapoo'nun biraz yeşil gözlü bir canavar olduğu biliniyor ve bu nedenle eğer birçok evcil hayvandan biriyse, ona ilgiden ve kucaklaşmadan adil payını verdiğinizden emin olun. Aksi takdirde kendinizi elinizde bir diva köpeğiyle karşı karşıya bulabilirsiniz.

Eğitim

Eğitimde Kaniş Cavalier King Charles Spaniel karışımı

Cavapoo, sevimli ve meleksi görünümüne rağmen oldukça zekidir ve komutları şaşırtıcı derecede hızlı bir şekilde alır. O kısmi bir atıştırmalık veya iki, bunu onunla birlikte yapacağınız eğitim oturumlarına dahil ettiğinizden ve iyi davrandığında onu sürekli olarak sözlü olarak eğittiğinizden emin olun. Bu yönteme pozitif pekiştirme eğitimi denir ve tüm köpekler için en etkili eğitim yöntemi olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.Cavapoo doğal olarak meraklıdır ve eğitim seansları sırasında oldukça sıkıldığı bilinmektedir. Kısa dikkat süresiyle başa çıkmanın en iyi yolu, eğitim oturumlarını kısa ve eğlenceli tutmaktır ve yine elinizdeki ikramlarla ilgisini canlı tutacaksınız.

Sağlık

Cavapoo köpeğinin yüzü yakından

Cavapoo ırkı, sağlık sorunlarını ebeveynlerinden miras alacaktır ve bu nedenle, onun sağlığı konusunda kendinizi hazırlamanın en iyi yolu, ebeveyninin tüm temel sağlık sorunları hakkında kendinizi bilgilendirmektir. Genel olarak Cavapoo'nun aşağıdakilerden muzdarip olduğu bilinmektedir:

Patellar Lüksasyon Basitçe söylemek gerekirse, burası diz kapağının yerinden çıktığı ve neredeyse yüzdüğü yerdir ve özellikle yürürken oldukça acı verici olabilir.

Kardiyak koşullar - Cavalier King Charles Spaniel'in çeşitli kalp sorunlarından muzdarip olduğu bilinmektedir ve bu nedenle Cavapoo da bunlardan dolayı yüksek risk altındadır. En yaygın endişe, genellikle ilk olarak kalp üfürümüyle tanımlanan Mitral Kapak Displazisidir.

Göz koşulları - En yaygın göz sorunları, tedavi edilmediği takdirde körlüğe neden olabilen Progresif Retinal Atrofi ve Entropion'dur.

Sağlığıyla ilgili herhangi bir şüpheniz varsa, Veterinerinizle konuştuğunuzdan ve onun hakkında bilgi sahibi olduğunuzdan emin olun. yıllık sağlık kontrolleri . Bu özellikle kalp kusurları açısından önemlidir. Bunlar genellikle çıplak gözle değil, yalnızca tıbbi ekipmanlarla tespit edilebilecek endişelerdir.

Beslenme

Cavapoo dışarıda karda

Ortalama bir Cavapoo yemek yer Günde 1 bardak yemek. Mümkün olan en iyi besinleri sağlamak için yüksek kaliteli bir kuru mama ile iyi iş çıkarırlar. Onlara yalnızca yaşlarına uygun köpek maması verdiğinizden emin olun. Ayrıca yavru köpeğinizin yalnızca kendi büyüklüğüne uygun yiyecekleri yediğinden emin olmak isteyeceksiniz.

Kendisine verilen ikramların sayısını izlemek isteyeceksiniz. Cavapoo'lar ağırlığın birikmesine yatkın Tıpkı Kral Charles'ın ebeveyni gibi oldukça hızlı. Böyle bir durumda, kilolarını azaltmaya yardımcı olması için muhtemelen daha düşük kalorili bir köpek mamasına bakmanız gerekecektir.

bakım

Kırmızı Cavapoo köpeği dışarıda çimenlerin arasında

Konu bakım ihtiyaçları olduğunda Cavapoo'lar, sırf Kaniş ebeveyni yüzünden biraz daha talepkardır. Karışık bir cins oldukları için, hangi tür kürkü miras alacaklarından asla tam olarak emin olamazsınız. Cavapoo'nuzun bir kıvırcık ceket bazı açıklamalar. Buklelerinin birbirine dolaşıp matlaşmamasını sağlamak için metal uçlu bir fırçayla günlük olarak fırçalanması gerekecektir. Bu özellikle boyunları ve koltuk altları için geçerlidir. Bu cins düşük dökülme olarak kabul edilir. Ölü saçlarını toplamak ve yeni büyümeyi teşvik etmek için haftada bir kez kapsamlı bir fırçalamadan faydalanırlar.

İzlenecek belirli bir saç modeli olmasa da çoğu Cavapoo sahibi, oyuncak ayı kesimi. Bu kesim kulakları dışında her tarafı kısadır. Bu, paltolarının idare edilebilir kalmasına yardımcı olur. Her 10 haftada bir profesyonel bir klip, bu adamın taze ve şık görünmesini sağlamak için yeterli olmalıdır.

Cavapoo'nun bir şeye ihtiyacı olacak düzenli diş temizliği. Küçük ve dar bir çeneleri vardır, bu da onu plak oluşumuna ve periodontal enfeksiyonlara daha yatkın hale getirir. Ayrıca göz sağlığına yatkınlığı nedeniyle gözlerine dikkat edin. Evcil hayvan mağazalarından satın alınabilecek özel köpek mendilleriyle gözlerindeki çirkin kirleri silin.

Yavru köpekler

Köpek yavrusu açık havada bahçede

Saygın bir yetiştiriciden temin edilen bir Cavapoo yavrusunun ortalama fiyatı yaklaşık 1.500$ . Bazı yetiştiriciler biraz daha fazla, bazıları ise biraz daha az ücret talep edebilir, ancak genel kural, eğer 1.200 dolardan daha ucuzsa ve 1.800 dolardan daha pahalıysa dikkatli olun.

Popülerliği ve talebin artması nedeniyle Cavapoo yetiştiricilerinin sayısı son on yılda önemli ölçüde arttı. Yetiştirici seçeneklerindeki artış, artık daha fazla seçeneğe sahip olan potansiyel sahiplere fayda sağlıyor. Ancak bu aynı zamanda vicdansız yavru köpek yetiştiricilerinin de bu mevcut trendden hızlı bir şekilde para kazanma fırsatına sahip olduğu anlamına geliyor. Birisi Cavapoo'yu ortalama fiyatın çok altında satıyorsa araştırmanızı yapın. Yavru köpeğin çok sağlıksız olması ve uzun vadede çok fazla para ve zaman kaybetmeniz gerçek bir olasılık.

Gerçekten önemli Cavapoo'nun ebeveynleriyle tanışın çeşitli nedenlerden dolayı. Boyut söz konusu olduğunda, Cavapoo'nuzun ne kadar büyük olacağını anlamak için Kaniş ebeveynini görmek özellikle önemlidir. Yavru köpek yavrusu aşamasında, yavru köpeğinizin küçük mü yoksa orta boy bir köpek mi olacağını söylemek oldukça zordur. Bu sizin için önemli bir faktörse Kaniş ebeveyninin kayıt sertifikalarını görmeyi isteyin.

Aile Evcil Hayvanları Olarak

 • Cavapoo'lar insanların dikkatini çeken tatlı köpeklerdir.
 • Onu uzun süre yalnız bırakmayacak bir ailenin yanına yerleştirilmelidir.
 • Uzun süre yalnız bırakılırsa ciddi şekilde kaygılı hale gelebilir.
 • Sosyal ve eğlencelidir ve bol miktarda etkileşimli oyun süresine sahip olmalıdır.
 • Cavapoo orta enerjili bir köpektir.
 • Günlük 30 ila 60 dakika egzersize ihtiyaç duyacaklar.
 • Gerektiğinde apartman yaşamına uyum sağlayabilecek küçük ve orta boy bir köpektir.
 • Cavapoo, düzenli oyun süresi için arka bahçeye erişmeyi tercih ediyor.
 • Daha az bakım gereksinimi olan, alçak bir dökücüdür.
 • Tamamen hipoalerjenik değildir, bu nedenle alerjisi olan sahipler için uygun değildir.
 • Buklelerinin keçeleşmemesini sağlamak için günlük bakıma ihtiyaçları olacak.
 • Oldukça kolay eğitilebilir ve ilk kez köpek sahibi olacaklar için uygundur.
 • Cavapoo'nun küçük çocuklarla arası iyi olacaktır; onlara onunla nasıl baş edecekleri öğretildiği sürece.
 • Bu cins çoğu insanın düşündüğünden daha hassastır.
 • Cavapoo, yavaş yavaş tanıştırılırsa çok evcil hayvanın olduğu bir evde iyi iş çıkaracaktır.

Cavapoo Yetiştiricisini Bulma

Yetiştiricilerin Evindeki Köpek Yavrusu

Cavapoo oldukça popüler. Herhangi bir arama motorunun ilk birkaç sayfasında görünen çok sayıda yetiştirici vardır. Burası çoğunlukla insanların Cavapoo yetiştiricisi arayışına başladıkları yerdir. Sadece emin ol iyice araştır Herhangi bir karar vermeden önce köpek kulübesine veya yetiştiriciye danışın. Yavru köpeğinizi eve götürmeden önce hem yavruları hem de ebeveynlerini ziyaret etmek son derece önemlidir.

Corgilab

Ayrıca sosyal medya platformlarında hevesli Cavapoo hayranlarıyla dolu çok sayıda Cavapoo grubu var. Bu harika bir yoldur öneri istemek Yetiştiricilerin kimin saygın olup kimin olmadığını bilen kişilerden.

Kurtarma ve Barınaklar

Kurtarma Barınağında Cavapoo

Her yeni tasarımcı türünde ve onların popüler talebinde olduğu gibi, az ve çok uzak kurtarma merkezlerinde. Ne yazık ki kendilerini kurtarma merkezlerinde bulan yavrular hızla yakalanacak. Şansınızı arttırmanın en iyi yolu yerel kurtarma merkezinizle konuşarak sizi doğru yöne yönlendirip yönlendiremeyeceklerini öğrenmektir.

Ek olarak, yalnızca Cavalier King Charles Spaniels ve Poodle'ları ve bunların cinslerinin diğer karışımlarını yeniden barındıran özel kurtarma merkezleriyle konuşabilirsiniz. Başlamak için harika bir yer, Amerika Kurtarma Vakfı Kaniş Kulübü , ya da Amerikan Cavalier King Charles Spaniel Kurtarma Vakfı .

Son düşünceler

Bu sevimli küçük oyuncak ayıya benzeyen büyük bir hit olduğunu kanıtlıyor . Sadece Amerika'da değil, tüm dünyada popülerler. Onlar sadece en popüler tasarımcı ırklarından biri değil, aynı zamanda nihai köpek kişiliğine sahip muhtemelen en tatlı türlerden biridir.

Cavapoo'nun tüm aileye bolca sevgisi ve kucaklaması var. Ayrıca saatlerce kahkaha ve eğlence sağlayacak kadar arsızlığa da sahipler. Bu köpeğin herkes için bir şeyleri var, bu yüzden bu kadar popüler. Cavapoo'nun en büyük satış noktalarından biri hipoalerjenik olduğunun öne sürülmesidir. Kısmen hipoalerjenik olabilmelerine rağmen, hiçbir garanti yok . Bunu bir satış noktası olarak garanti eden yetiştiricilere aldanmayın.

Cavapoo'nuza bağlanmak için zamanınız olduğu sürece, mükemmel bir arkadaş olabilirler . Yavru köpeğinizi egzersiz yapmak ve kucaklamak için zaman harcamanız gerekecek olsa da, çoğu aile evine herhangi bir sorun yaşamadan sığacaklardır. Bir Cavapoo'yu sahiplendiğinizde, önümüzdeki 10 yıldan fazla bir süre boyunca ailenizi sevecek bir arkadaşa sahip oluyorsunuz.

Yorumlar