Cavapoo Köpek Cinsi Bilgileri: Gerçekler, Köpek Fiyatları ve Daha Fazlası

Cavapoo Köpek Cinsi Bilgileri: Gerçekler, Köpek Fiyatları ve Daha Fazlası

Cavapoo bir nispeten yeni tasarımcı köpek ebeveynleri her ikisi de safkan köpek. Cavapoo, gün boyu insan ilgisini ve şefkatini arzulayan tatlı bir ruhtur, ancak aynı zamanda Poodle ailesinden miras aldığı biraz vahşi bir yanı da vardır.

Cavapoos, son on yılda bir Aşırı popüler karışık cins köpek. Daha popüler olanlardan biri kaniş karışımları tatlı kişilikleri ve ailelerine olan bağlılıkları nedeniyle çok fazla sevgi alırlar.Kişiliğinin bu iki farklı yanı onu bir harika aile hayvanı Dışarıdaki her köpek sevgilisine hitap ediyor ve bu, dünyanın dört bir yanındaki ailelerde büyük bir hit olduğunu kanıtlamasının nedenlerinden sadece biri. Öyleyse, bunun hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin muhteşem oyuncak ayı doppelganger .

Aileler İçin Önerilir
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostluğu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Yavru Köpek Maliyetleri

Kökenler ve Tasarımcı Köpekler

'Tasarımcı köpek' terimi, kasıtlı olarak iki safkan köpekten yetiştirilmiş köpeklere verilen bir etikettir. Genellikle, yetiştirilirler görünüşlerini birleştirmek ve genetik çeşitliliği artırmak. Bu genellikle onları daha sağlıklı ve daha sert köpekler . Çoğu zaman, özellikle safkan hayranlardan, gen havuzlarını karıştırmanın olumsuz bir şey olduğunu duyacaksınız. Kontrollü bir ortamda yapıldığı ve yavruların en iyi çıkarları dikkate alınarak yapıldığı sürece, aslında tek bir köpekte her iki dünyanın da en iyisini isteyen hem yavrular hem de aileler için harika bir fikirdir.Bu durumda Cavapoo, yalnızca genetiğin kombinasyonundan yararlanan muhteşem bir köpektir. Şimdiye kadar, yeni tasarımcı cinsi ile ilgili herhangi bir sorun bildirilmemiştir. Cavapoo hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek ve Cavapoo'nun sahipliğinden ne beklemek gerektiğini anlamak için ebeveynleri hakkında kısa bir anlayış kazanmak önemlidir. Cavapoo genellikle benzer başka bir cinse kıyasla , Cavachon.Süvari kral charles spaniel

Cavalier King Charles Spaniel Kapalı

Cavalier King Charles Spaniel, Viktorya dönemi İngiltere'sinden gelen nispeten eski bir köpektir. Yolculuğuna aslında bir oyuncak Spaniel olarak başladı, ancak iki düz yüzlü doğu köpeği, Pug ve Japon Çene ile geçti. Kral Charles II yeni karışımların hevesli bir hayranıydı ve bu nedenle Cavalier King Charles Spaniel olarak seçildi. Şirketi bir zamanlar sadece Royalty tarafından beğeniliyordu, ancak şimdi dünyadaki tüm köpek severler tarafından beğeniliyor.

Aynı zamanda 'Sex and the City' dizisinden Charlotte’la ünlüdür. glamourous handbag dog . 2019'da Amerikan Kulübesi Kulübü (AKC), Cavalier King Charles Spaniel'i 18. en popüler köpek Amerikada. O, 'sevecen, nazik ve zarif' olarak tanımlanır ve Cavapoo'ya ruhunu veren Cavalier King Charles Spaniel'dir. daha tatlı ve daha yumuşak taraf .Kaniş (Oyuncak veya Minyatür)

Kaniş köpek tedavi için bekliyor

Kaniş üç farklı boyutta mevcuttur , 15 inç ve daha uzun ölçen standart Kaniş, 10 inç ve altı ölçen oyuncak Kaniş ve 10 ila 15 inç arasında ölçen minyatür Kaniş. Cavapoo sadece oyuncak veya minyatür Kaniş .

Gösterişli kişiliği ve Fransız süslü saç kesimleriyle bilinmesine rağmen, Poodle aslen anakara Avrupalıydı. ördek avlamak için çalışan köpek ve efendisine yardım eder ve bu nedenle çoğu insanın düşündüğünden çok daha enerjiktir.

2019'da AKC, Kaniş'i (her üç boyutta) Amerika'daki en popüler 7. köpek ırkı olarak sıraladı. Kaniş, 'aktif, gururlu ve çok zeki' olarak tanımlanır ve Cavapoo'nun arsız vahşi yönünü aldığı yer burasıdır. Oyuncak kanişle karıştırılan başka yavrular da var. Golden Retriever Toy Poodle karışımı (Mini Goldendoodle).Cavapoo

Cavapoo karışık cins açık havada

Ne yazık ki Cavapoo'nun tarihi özellikle iyi belgelenmemiştir. Bu, diğer tasarımcı köpeklerin çoğundan farklı değildir. 1990'larda yaratıldıklarına inanılıyor ve Avustralya'dan geldiğine inanılıyor. Geçmişleri hakkında bildiğimiz tek şey bu.

Bununla birlikte, şu anda açık olan şey, onun olduğunu kanıtlamasıdır. en çok aranan tasarımcı köpeklerden biri ve dünyanın dört bir yanındaki aileler onu aile hayvanları olarak seçiyor. Katy Perry'nin Butters adında sevimli bir Cavapoo yavrusu var, hem süper küstah hem de süper soğutulmuş.

Mizaç

Cavalier King Charles Spaniel Kaniş Karışımı Dış Mekan

Yukarıda açıklandığı gibi Cavapoo, herkese hitap eden birçok farklı kişilik özelliğine sahiptir. Bu nedenle, tasarımcı köpek dünyasında bir aile hayvanı olarak en üst sırada yer aldılar. O çok kibar ve nazik aile üyeleriyle, özellikle de sarılabileceği küçük çocukları ile. Cavapoos, ustalarını görmek için her zaman çok heyecanlıdır. Ayrıca akşamları kucağınızda oturmaktan ve kitap okurken veya aile oyunları oynarken size arkadaşlık etmekten başka hiçbir şeyi sevmezler.

Ayrıca günlük yürüyüşlere çıkmayı seviyor ve arka bahçede iyi bir boğuşma yaşıyor. O oldukça arsız çatlak Kurallarınızı ve sabrınızı kim test edecek, ancak yalnızca eğlenceli bir şekilde. Sonuçta, Cavapoo söz konusu olduğunda herkes için bir şeyler var ve harika kişiliği en sert insanları bile kazandı.gümüş laboratuvarı

Aşırı sosyalliği, saatlerce yalnız bırakılmasının iyi olmadığı anlamına gelir ve bu nedenle acı çektiği bilinmektedir. ayrılık kaygısı . Sevimli görünse ve fazla yıkıma muktedir olmasa da, gerçek bunun tam tersidir. Kanepeler ve minderler arasında çiğneme yeteneğine sahiptir. Ayrıca tiz ve sürekli sızlanışıyla komşularının en sabırlı olanlarını bile rahatsız edebilir. Bu nedenle gürültü kısıtlamalarının olduğu bir yerde yaşıyorsanız, başka bir cinsi düşünmek isteyebilirsiniz.

Boyut ve Görünüm

Çimlerde oturan Cavapoo yavrusu

Cavapoo, bir küçük ila orta boy köpek , Kaniş ebeveyninin boyutuna bağlı olarak. Tipik olarak, hem erkekler hem de kadınlar, 9 ve 14 inç pençeden omuza. Yine kaniş ebeveynlerine bağlı olarak ağırlıkları da değişebilir, ancak tipik olarak 9 ve 25 pound .

3 aydan küçük yavrular için çiğneme

Cavapoos, yumuşak ve sevimli güzel görünümleriyle ünlüdür. Küçük bir doldurulmuş hayvanla karıştırılabilirler, bu yüzden çocuklara öğretmek uygun köpek taşıma görgü kuralları önemli. Genellikle en büyük ebeveynlerinden daha fazla büyümezler.

Ceket ve Renkler

Açık renkli Cavapoo dış mekan

Cavapoos ceket genellikle yumuşak Cavalier King Charles Spaniel ailesine teşekkürler. Ya sahip olacaklar hafif dalga veya kıvrılma Kaniş ebeveyninden miras kaldı. Dökülmeye daha az eğilimli olsa da, ceketlerinin aşağıda ana hatlarıyla açıklanacak şekilde düzenli tımarlanması gerekir.Cavapoo bir geniş renk yelpazesi. En popüler Cavapoo renkleri çikolata, kestane, altın, kahverengi, açık kahverengi ve kremadır. Cavapoo tek renkli, iki renkli veya hatta üç renkli olabilir. Yavruların tüy rengi yaşlandıkça değişebilir. Tüm renkler yerine yalnızca gölgeleri değiştirme eğilimindedirler, bu nedenle bir köpek yavrusu ararken bunu aklınızda bulundurun.

Kaniş ebeveyni hipoalerjenik bir köpek olduğu için birçok yetiştirici Cavapoo'nun da olduğunu iddia edecek. Ancak, bu doğru olsa da, bunun bir garanti olmadığını unutmamak önemlidir. Alerjisi olmayan bir köpek arıyorsanız, o zaman köpek cinsinden bir cins almayı düşünmelisiniz. hipoalerjenik köpeklerin listesi alerji dostu olması garantilidir.

Egzersiz Gereksinimleri ve Yaşam Koşulları

Kırmızı renkli cavapoo köpek yavrusu

Cavapoo'nun egzersiz gereksinimleri, daha sonra hangi ebeveyni aldığına bağlı olarak değişecektir. Sakin ve uysal olması mümkün olsa da, Cavapoo ebeveynlerinin çoğu, süper enerjik böyle küçük bir yavru için. Cavapoos'un çoğu, etrafa ihtiyaç duyacak orta enerjili köpeklerdir. Günde 30 ila 60 dakika egzersiz . Gün boyunca zihinsel uyarılmaya ihtiyaçları var. Halatlı oyuncaklar veya frizbiler için halatlı oyuncaklar iyi sonuç verecektir. İkramlarla doldurabileceğiniz oyuncaklar da işe yarar.Cavapoo bir çok uyumlu bir köpek. Apartman veya ev yaşamına uygun olabilirler. Ayrıca arka bahçeli veya bahçesiz de gayet iyi. Yavru köpeğinizin arka bahçeye erişimi yoksa, köpeğinizi günde yaklaşık 60 dakika egzersiz yapmak çok önemlidir. Aksi takdirde, yavrularınız, aksi takdirde yapacağı gibi bahçede iyi bir boğuşma fırsatı bulamayacaktır.

Cavapoo çocuklarla arkadaş canlısı ve sevecen her yaştan. Ancak, hiçbir köpek gözetimsiz bir çocukla yalnız bırakılmamalıdır. Daima denetleyin. Küçük boyutları nedeniyle çocuklara onlarla nasıl başa çıkacaklarını öğretmek önemlidir. Heyecanlı çocuklar tarafından kolaylıkla kötü idare edilebilirler.

Uygunsa genç yaştan itibaren sosyalleşti, o zaman diğer köpeklerle harikalar. Çok evcil hayvanlı bir evde başarılı olabilirler. Cavapoo'nun biraz yeşil gözlü bir canavar olduğu biliniyor ve bu yüzden eğer birçok evcil hayvandan biriyse, dikkat ve kucaklamalardan ona payını verdiğinizden emin olun. Aksi takdirde, kendinizi elinizde bir diva köpeği ile bulabilirsiniz.

Eğitim

Kaniş Cavalier King Charles Spaniel eğitimde karışımı

Cavapoo, sevimli ve meleksi görünümüne rağmen oldukça zeki ve komutları şaşırtıcı derecede hızlı bir şekilde alıyor. O atıştırmaya kısmi ya da iki bu nedenle, bunu onunla eğitim seanslarına dahil ettiğinizden ve iyi davrandığında onu sürekli sözlü olarak eğittiğinizden emin olun. Bu yönteme pozitif pekiştirme eğitimi denir ve tüm köpekler için en etkili eğitim yöntemi olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.Cavapoo doğal olarak meraklıdır ve eğitim seansları sırasında oldukça sıkıldığı bilinmektedir. Kısa dikkat süresinin üstesinden gelmenin en iyi yolu, eğitim seanslarını kısa ve eğlenceli tutmaktır ve yine, ilgisini elindeki ikramlarla meşgul edeceksiniz.

Sağlık

Cavapoo köpek yakın yüz

Cavapoo cinsi, sağlık sorunlarını ebeveynlerinden miras alacak ve bu nedenle, sağlığı konusunda kendinizi hazırlamanın en iyi yolu, kendinizi ebeveyninin tüm temel sağlık sorunlarından haberdar etmektir. Genel olarak, Cavapoo'nun aşağıdakilerden muzdarip olduğu bilinmektedir:

Patellar Lüks - Basitçe söylemek gerekirse, burası diz kapağının çıktığı ve neredeyse yüzdüğü yerdir ve özellikle yürürken oldukça acı verici olabilir.

Kardiyak koşullar - Cavalier King Charles Spaniel'in çeşitli kalp sorunlarından muzdarip olduğu biliniyor ve bu nedenle Cavapoo da bunlardan yüksek risk altında. En yaygın endişe, genellikle ilk olarak bir kalp üfürümüyle tanımlanan Mitral Kapak Displazisidir.

Göz koşulları - en yaygın göz sorunları, tedavi edilmezse körlüğe neden olabilecek Progresif Retinal Atrofi ve Entropiyondur.

Sağlığıyla ilgili herhangi bir şüpheniz varsa, o zaman Veterinerinizle konuştuğunuzdan ve ona uyduğunuzdan emin olun. yıllık sağlık kontrolleri . Bu, kalp kusurları açısından özellikle önemlidir. Bunlar genellikle çıplak gözle değil, yalnızca tıbbi ekipmanla tespit edilebilen endişelerdir.

Beslenme

Cavapoo dışarıda karda

Ortalama bir Cavapoo etrafta yemek yiyecek Günde 1 bardak yemek. Mümkün olan en iyi besin maddelerini sağlamak için yüksek kaliteli mama ile iyi iş çıkarırlar. Onları yalnızca yaşlarına uygun köpek mamasıyla beslediğinizden emin olun. Ayrıca, yavru köpeğinizin yalnızca kendi boyutlarına uygun yiyecekleri yediğinden emin olmak isteyeceksiniz.

Ona verilen ödüllerin sayısını izlemek isteyeceksiniz. Cavapoos ağırlık üzerine yığılmaya yatkın tıpkı Kral Charles ailesi gibi oldukça hızlı. Böyle bir durumda, kilolarını azaltmaya yardımcı olması için daha düşük kalorili bir köpek mamasına bakmanız gerekecektir.

Bakım

Kırmızı Cavapoo köpek çim dışında

Cavapoos, sadece Kaniş ebeveyni nedeniyle tımar ihtiyaçları söz konusu olduğunda biraz daha talepkardır. Karışık bir cins oldukları için, hangi türden bir palto miras alacaklarından asla tam olarak emin olamazsınız. Cavapoo'nuzun bir kıvırcık ceket bazı açıklamalar. Buklelerinin birbirine dolanmamasını ve keçeleşmemesini sağlamak için metal bir pimli fırça ile günlük fırçalamaya ihtiyacı olacaktır. Bu özellikle boyunlarında ve koltuk altlarında geçerlidir. Bu cins, düşük dökülme olarak kabul edilir. Ölü saçlarını toplamak ve yeni büyümeyi teşvik etmek için haftada bir kapsamlı bir fırçadan yararlanırlar.

İzlenecek belirli bir saç modeli olmasa da, çoğu Cavapoo sahibi oyuncak ayı kesti. Bu kesi kulakları dışında her yerde kısadır. Bu, paltolarının yönetilebilir kalmasına yardımcı olur. Her 10 haftada bir profesyonel bir klip, bu adamın taze ve şık görünmesini sağlamak için yeterli olmalıdır.

Cavapoo'nun bir düzenli diş temizliği. Küçük ve dar bir çeneleri vardır, bu da onu plak oluşumuna ve periodontal enfeksiyonlara daha yatkın hale getirir. Ayrıca, göz sağlığına yatkınlığından dolayı gözlerine dikkat edin. Evcil hayvan dükkanlarından satın alabileceğiniz özel köpek mendilleri ile gözündeki çirkin yapışkan maddeyi silin.

Yavru köpekler

Açık havada bahçede köpek yavrusu

Saygın bir yetiştiriciden bir Cavapoo köpek yavrusu ortalama fiyatı yaklaşık 1500 ABD doları . Bazı yetiştiriciler biraz daha fazla ve bazıları biraz daha az ücret alabilir, ancak genel kural, eğer 1.200 $ 'dan daha ucuz ve 1.800 $' dan daha pahalıysa, dikkatli olun.

Cavapoo yetiştiricilerinin sayısı, popülaritesindeki ve talebindeki artış nedeniyle son on yılda önemli ölçüde arttı. Damızlık seçeneklerindeki artış, artık daha fazla seçeneği olan potansiyel sahiplere fayda sağlıyor. Ancak bu aynı zamanda vicdansız yavru değirmeni yetiştiricilerinin de bu mevcut trendden hızlı bir şekilde para kazanma fırsatına sahip olduğu anlamına geliyor. Biri ortalama fiyatın çok altında bir Cavapoo satıyorsa, o zaman araştırmanızı yapın. Yavru köpeğin çok sağlıksız olacağı ve uzun vadede çok fazla para ve zaman kaybedeceğiniz gerçek bir olasılıktır.

Gerçekten önemli Cavapoo'nun ebeveynleriyle tanış çeşitli nedenlerle. Konu boyut olduğunda, Cavapoo'nuzun ne kadar büyük olacağını anlamak için Poodle ailesini görmek özellikle önemlidir. Yavru köpek aşamasında, yavru köpeğinizin küçük mü yoksa orta büyüklükte bir köpek mi olacağını söylemek oldukça zordur. Bu sizin için önemli bir faktörse, Poodle ebeveyninin kayıt sertifikalarını görmeyi isteyin.

Aile Hayvanları Olarak

 • Cavapoos, insan ilgisini arzulayan tatlı köpeklerdir.
 • Onu çok uzun süre yalnız bırakmayacak bir ailenin yanına yerleştirilmelidir.
 • Uzun süre yalnız kalırsa, ciddi şekilde endişelenebilir.
 • Sosyal ve eğlenceli ve bol miktarda interaktif oyun süresine sahip olmalı.
 • Cavapoo, orta enerjili bir köpektir.
 • Günlük 30 ila 60 dakika egzersize ihtiyaç duyacaklar.
 • Gerektiğinde apartman yaşamına uyum sağlayabilen küçük ve orta boy bir köpektir.
 • Cavapoo, düzenli oyun süresi için bir arka bahçeye erişmeyi tercih ederdi.
 • O, daha düşük tımar gereksinimleri olan, alçak bir tüy dökücüdür.
 • Tamamen hipoalerjenik değildir, bu nedenle alerjisi olan sahipler için uygun değildir.
 • Buklelerinin keçeleşmemesini sağlamak için günlük tımar işlemine ihtiyaçları olacak.
 • Oldukça kolay eğitilebilir ve ilk kez bir köpek sahibi için uygundur.
 • Cavapoo, onlara nasıl davranacakları öğretildiği sürece küçük çocuklarla iyi iş çıkaracaktır.
 • Bu cins, çoğu insanın düşündüğünden daha hassastır.
 • Cavapoo, çok evcil hayvan olan bir evde onlara yavaşça tanıtıldığında başarılı olacaktır.

Cavapoo Yetiştiricisini Bulmak

Breeders Evde Köpek

Cavapoo oldukça popüler. Herhangi bir arama motorunun ilk birkaç sayfasında görünen pek çok yetiştirici vardır. Bu, çoğu zaman insanların bir Cavapoo yetiştiricisi aramaya başladığı yerdir. Sadece emin ol iyice araştırma herhangi bir karar vermeden önce köpek kulübesi veya yetiştirici. Yavru köpeğinizi eve götürmeden önce hem yavruları hem de ebeveynleri ziyaret etmek son derece önemlidir.

Corgilab

Sosyal medya platformlarında hevesli Cavapoo hayranlarıyla dolu birçok Cavapoo grubu da var. Bu harika bir yoldur öneri istemek kimlerin itibarlı kimin olmadığı hakkında bilgi sahibi olanların yetiştiricileri.

Kurtarma ve Sığınaklar

Kurtarma Sığınağında Cavapoo

Herhangi bir yeni tasarımcı türünde ve popüler taleplerinde olduğu gibi, az ve çok uzak kurtarma merkezlerinde. Kendilerini maalesef kurtarma merkezlerinde bulan yavrular, hızla kapana kısılacaklar. Şansınızı artırmanın en iyi yolu, sizi doğru yöne yönlendirip gösteremeyeceklerini görmek için yerel kurtarma merkezinizle konuşmaktır.

Ek olarak, yalnızca Cavalier King Charles Spaniels ve Poodles'ı ve cinslerinin diğer karışımlarını yeniden barındıran özel kurtarma merkezleriyle konuşabilirsiniz. Başlamak için harika bir yer, Amerika Kurtarma Vakfı Kaniş Kulübü , ya da American Cavalier King Charles Spaniel Rescue Trust .

Son düşünceler

Bu sevimli küçük oyuncak ayı benzeri büyük bir hit olduğunu kanıtlamak . Sadece Amerika'da değil, tüm dünyada popülerler. Sadece oradaki en popüler tasarımcı ırklarından biri değil, aynı zamanda nihai köpek kişiliğine sahip en tatlılardan biri.

Cavapoo'da tüm aile için bolca sevgi ve kucaklaşma var. Ayrıca saatler süren kahkaha ve eğlence sağlayacak kadar küstahlığa da sahipler. Bu köpeğin herkes için bir şeyi var, bu yüzden çok popüler. Cavapoo ile ilgili en büyük satış noktalarından biri, hipoalerjenik olduğu öne sürülmesidir. Kısmen hipoalerjenik olsalar da, garanti yok . Bunu bir satış noktası olarak garanti eden yetiştiriciler tarafından aldanmayın.

Cavapoo'nuza kendini adamak için vaktiniz olduğu sürece, mükemmel bir Arkadaş olabilirler . Yavru köpeğinizi kucaklamak ve egzersiz yapmak için zaman harcamanız gerekecek olsa da, bunlar çoğu aile evine sorunsuz bir şekilde sığacaklardır. Bir Cavapoo evlat edindiğinizde, önümüzdeki 10 yıl boyunca ailenizi sevecek bir arkadaş edinmiş olursunuz.

Yorumlar