Silver Labrador Retriever'lar: Tartışma, Köpek Fiyatları ve Daha Fazlası

Silver Labrador Retriever'lar: Tartışma, Köpek Fiyatları ve Daha Fazlası

Gümüş Laboratuvarı muhteşem bir köpek , bir Labrador'un klasik görünümüyle ama ışıltılı bir gümüş dokunuşuyla! O güzel, harika bir mizacı var ve pek çok tartışmanın ön saflarında yer alıyor. Onun geçmişi gizemlidir; o da olduğuna inanılıyor safkan bir Labrador veya a Laboratuvar karışımı . Tartışma sadece varlığını artırmakla kalmıyor, aynı zamanda popülerliğini de artırıyor.

Ne yazık ki, Silver Lab pek çok köpek tartışmasının ateş hattına yakalandı, birçok kişi tarafından nefret ediliyor ama aynı zamanda birçok kişi tarafından sevildi . Gümüş laboratuarının ceketini nasıl aldığına dair birkaç teori var ve birçok yetiştirici ve kulüp bu konu hakkında bölünmüş .Şimdi gerçeklere bugün olduğu gibi bakalım ve bir Silver Labrador almayı düşünüyorsanız, bu yavrunun size uygun olup olmadığına karar vermeniz için gereken bilgilerle donanmış olacaksınız. Ya da sadece biraz köpek dramasını sevdiğin için buradaysan, okumaya devam et!

Tarih ve Tartışma

Yetişkin Gümüş Labrador Retriever

Labrador Retriever’ın popülaritesi 19inci Yüzyılda Kanada'da Newfoundland. O bir av köpeğidir ve geleneksel olarak su üzerinde çalıştı ördekler, balıklar ve diğer birçok küçük su canlılarını toplamak. O, balıkçının köpek meslektaşı arasında en sevdiği seçimdi ve hala öyledir. Atasına adı St Johns Köpek ve görünüş olarak benzerdi, ancak rengi siyahtı. İngiliz soyluları ziyaret ederek onu Britanya'ya geri götürdü, cins standardını geliştirdi ve ona Labrador Retriever adını verdi. O zamandan beri dünya çapında sıkı bir aile favorisi haline geldi.Labrador topluluğunun Silver Labrador hakkındaki görüşü ikiye bölünmüş . Diğer herhangi bir renk gibi safkan bir Labrador olduklarına inananlar var ve Silver Labrador'un karışık bir Labrador cinsi olduğuna inananlar var. Weimaraner . Çözülmemiş tartışma ilk olarak Kellogg’s Kennel’in 1950’lerde satılık ‘nadir gri Labrador’ların reklamını yapmasıyla başladı. Bu, dünyanın dört bir yanındaki birçok yetiştiricinin ve Labrador meraklısının sorularını gündeme getirdi. gümüş rengi aniden hiçbir yerden geldi. Aynı tartışma diğer laboratuar renk varyasyonları için de var, kızıl tilki laboratuvarı gibi .

Tartışmaya rağmen, Silver Lab resmi bir renk olarak tanınmıyor. Hala olabilirler Labrador olarak kayıtlı dünya çapında köpek kulübesi kulüpleri ile. Bununla birlikte, AKC'ye 'Çikolata Labrador' olarak kaydedilebilirler. Ayrıca, Birleşik Krallık’ın AKC’nin eşdeğeri olarak 'tanınmayan bir renk' olarak kaydedilmek de mümkündür. Silver Labrador'un ne kadar yaygın olduğu tam olarak belli değil. Çevreleyen tartışmanın kesinlikle profillerini yükselttiği açık.

Teori 1: Safkan Labrador Olarak Gümüş Laboratuvar

Labrador Açık Havada Sahada

Silver Lab'i safkan olarak destekleyenler tarafından her zaman yanlarında bulundukları önerilmektedir. Gümüş Labradorlar ya tanınmayan bir renk olarak kaydedildi ya da hemen ötenazi Gümüş genlerinin Labrador gen havuzuna girmesini engellemek için. Bunun nedeni, yetiştiricilerin karma yetiştiricilikle suçlanacak olmasıdır. Renkleri fark edildikten sonra ötenazi yapıldığından hiçbir zaman tescil edilmediler. Bu nedenle 1950'lere kadar soru sorulmamıştı. Kellogg's Kennel, yeterince cesur olan ilk resmi köpek kulübesiydi. halka açık reklam vermek köpekleri Silver Labradors olarak.Destekçiler, cevabın bugün bildiğimiz Labrador'u iyileştirmek için kullanılan ırkların genetiğinde olduğunu iddia ediyor. İngilizler Labrador'u rafine ettiğinde, siyah bir köpek olan St John's ırkını kullandılar. yanı sıra Chesapeake Bay Retriever . Bu cins seyreltilmiş gene sahipken, bu gen nadirdir. Bu yüzden Labrador Retriever'in bu nadir geni miras almış olması gerçek bir olasılıktır ve bu, Silver Labrador'un safkan bir Labrador olduğu anlamına gelir.

labrador pitbull mix

O zamandan beri, Silver Labradorlar daha fazla Silver Labrador yaratmak için yetiştiriliyor ve bu nedenle bu nadir renk, daha uygun bir zamanlar olduğundan daha fazla. Gümüş rengi İngiltere'de ortaya çıktı, ancak yavaş yavaş ABD'ye doğru ilerledi ve hem tezgah hem de gösteri hatları .

Teori 2: Karışık Cins Olarak Gümüş Laboratuvarı

Labrador Açık Havada Ormanda

Gümüş Laboratuvarı'nın safkan olduğu fikrine karşı olanlar, tek olası açıklamanın Weimaraner'in genleri gen havuzuna karıştırılıyor. Weimaraner görünüşü ve boyutu Labrador'a benzer, ancak ceketinin belirgin bir şekilde gümüş rengi.İki orijinal Silver Labrador yetiştiricisi, özellikle Crist Culo Kennels ve Beaver Creek Labradors'dur. Yavrularının izi 1950'de Kellogg's Kennels tarafından ilan edilen ilk çöplere kadar izlenebilir. Gümüş rengi çok nadir olduğu için, o zamanlar köpeklerin yakın akrabalarıyla yetiştirildi rengi elde etmek için. İç yetiştirme, bu uygulamayı tanımlayan bir terimdir ve çok sayıda sağlık problemi ürettiği bilinmektedir.

Renge karşı kampanyacılar, yetiştiricilerin başka bir cins getirerek Labrador'un gen havuzunu kirlettiğini söylüyor. Ayrıca, doğuştan Silver Labrador'un sağlık sorunları ile dolu olduğunu söylüyorlar. Irk safçıları, bunların safkan olmadığını, karışık cins bir Lab olduğunu savunuyorlar. Ayrıca Silver Lab yetiştiricilerinin 'Para için içinde.' Tipik argüman, bu yetiştiricilerin Labrador cinsini önemsememeleridir. Sağlıklarını dikkate almadan, sadece mümkün olduğunca çok Gümüş İşçi yetiştirmek istiyorlar.

Tabii ki, cins soyunu korumak için, diğer ırklar asla karıştırılmamalı ve safkan olarak kaydedilmemelidir. Bu, yapılacak korkunç bir şey ve kampanyacılar, eğer bu doğruysa, itiraz etmekte haklılar. Bununla birlikte, son araştırmalar, şu anda etrafta yeterince Silver Lab bulunduğunu ve böylece akrabalığın bir sorun olmadığını göstermektedir. Akrabalı yetiştirme saygın yetiştiriciler tarafından uygulanmaz ve bugüne kadar asla yanlış yapmanın kanıtı olmadı .

Gümüş Labrador Renk Genetiği

Gümüş Labrador Genetiği

Silver Labrador'un rengi genellikle çikolata renkli Labrador'un seyreltik bir versiyonu olarak adlandırılır. Genellikle genetik terimlerle, renkteki varyasyonlar seyreltik bir gen olarak etiketlenir, çünkü bu, ' sulanan' renk çeşitliliği.Tüm kaplama renkleri bir dizi gen tarafından kontrol edilir. Spesifik olarak, standart Labradorlarda B ve E genlerinin Siyah, Çikolata ve Sarı için kaplama rengini etkilediğini okuyacaksınız. Bununla birlikte, gümüş rengi farklı bir gen olan D geni tarafından kontrol edilir. D geni tüm standart Labrador renklerinde mevcuttur. Gen bir anahtar gibi davranır , tam renk için açık ve seyreltilmiş için kapalı. Biraz daha anlamak için, tüm genler çiftler halinde gelir, bu çift büyük 'D' ve küçük 'd' dir. Büyük D, tam mukavemetli kaplama rengi üretir ve küçük d, seyreltik bir renk üretir.

Silver Lab seyreltik bir çikolata rengidir, bu nedenle Chocolate Labrador için olası gen eşleşmeleri ve renk sonuçları şunlardır:

  • Çikolata Labrador: DD
  • Çikolata Labrador: Dd
  • Gümüş Labrador: dd

Büyük D her zaman baskındır ve bu nedenle her zaman küçük d'yi geçersiz kılar. Yani, Silver Lab'in yavruların ihtiyacı olan bir görünüme kavuşması için seyreltik genin iki kopyası seyreltik kürk elde etmek için. Yani sadece üçüncü gen kombinasyonu bir Silver Lab üretebilir. Örneğin Weimaraner’in belirli ırklarında iki küçük d geni de vardır. Bu nedenle, Chocolate Labradors'daki çift küçük d geninin yakın zamanda ortaya çıkması, Silver Labrador'un ortaya çıkmasını sağladı ve bu nedenle tartışmalar başladı.

Yüzükte

Dışarıdaki Kaldırımda Koşan Silver Labrador

Cinsin bu renklendirmesinin genetiği sadece teorileştirilebilir ve kanıtlanamaz. Sonuç olarak, Silver laboratuarının AKC etkinliklerine katılmasına izin verilir. Safkan bir labrador olarak kaydedilebilirler, ancak gösteri yarışmalarında yarışamazlar. Köpeği göstermek için bir köpek yavrusu satın alıyorsanız, muhtemelen bu gerçeği zaten biliyorsunuzdur ve bu bir sorun değildir.Bu hattın rekabet edebilmesi için AKC'ye ve şampiyonuna meydan okumaya devam eden birçok yetiştirici var. AKC'nin tarafını tutan başkaları da var ve eşit derecede karşıtlar bu yavrunun ringde rekabet edebilmesi için.

Görünüm

Tarlada Gümüş Labrador

Silver Labrador, rengi dışında herhangi bir renkli Labrador ile aynı görünüme sahiptir. Birçoğu rengini seyreltilmiş bir kahverengi olarak tanımlarken, diğerleri rengini pırıltılı bir gümüş olarak tanımlar. Gümüş Labrador olabilir farklı tonlar Renginden dolayı, bu ebeveynlerine ve genlerine bağlı olacaktır. Ayrıca kahverengi burunlara sahip olma eğilimindedirler ve açık sarı gözler . Çoğu yavru 8 aylık olmadan, yavaş yavaş soluk sarıya dönüşen açık mavi gözlere sahip olacaktır.

Bazı insanlar, özellikle de Weimaraner ile birlikte yetiştirildiğine inananlar, Silver Lab'ın daha 'tazı' gibi göründüğünü ve bu bakışları Weimaraner ebeveyn soyağacından aldığını belirtiyor. Diyorlar ki onun kulaklar daha büyük geleneksel bir Labrador'dan daha uzun ve ağzı daha uzun ve daha incedir. Bazıları öyle olmadığını söylüyor ve sadece geleneksel bir Labrador'a benziyor.Erkek Silver Lab ölçüleri 22,5 - 24,5 inç yüksekliğinde. Dişiler biraz daha küçük ölçecekler 21,5 - 23,5 inç . O oldukça iri bir yavru ve erkek tartıyor 65 ila 80 pound. Dişiler tartar 55 ila 70 pound . Onlar tıknaz ama orantılı köpeklerdir. Silver Labs, güçlü bir ağzı ve güçlü boynu ile neşeli ve küstah bir ifadeye sahiptir. Ayrıca bir su samuru benzeri kuyruk Bu uzun ve kalın ve kendilerini suda yönlendirmek için kullanıyorlar.

Mizaç

Tepede Duran Yetişkin Gümüş Labrador

Silver Lab zeki ve eğitilebilir ve efendisini memnun etmek ve ona hizmet etmek için yaşıyor. Sadece o olmayacak yavruların en itaatkarları (onun eğitimi ve disiplini ile tutarlı olduğunuz sürece) ama o her zaman ayaklarınızın altında olacak ve elinden geldiğince bir pençe vermeye hazır olacaktır! Eğer bir gerçek arkadaş Gümüş Labrador harika bir seçim yapacaktır.

O da ciddi sosyal köpek , tüm aile oyunlarına ve havuzda bir sıçramaya katılmayı seven. Attığınız her şeyi geri alacak ve sizi ve tüm ailenizi saatlerce eğlendirecektir. Sadece efendisine hizmet etmekle kalmaz, aynı zamanda paketteki herkese sadıktır ve odadaki herkesle mutlu bir şekilde kucaklaşır. Ek olarak, küçük yaştan itibaren sosyalleşirse, küçük çocukları ve diğer hayvanları da sever. Bununla birlikte, bu sosyalliğin, acı çektiği bilindiği için hafif bir dezavantajı var. ayrılık kaygısı.

O bir Gamsız bir tür köpek ve AKC tarafından 'arkadaş canlısı, aktif ve giden' olarak tanımlanıyor. Mizacı, en popüler köpek ırkı olmasının ana nedenlerinden biridir ve 23 yıldan fazladır!Egzersiz ve Eğitim

Silver Labrador Açık Havada Egzersiz Yapıyor

Silver Labrador çalışan bir köpek olarak yüksek enerji köpek. Silver Labs'in etrafına ihtiyacı var 60 dakika egzersiz her gün. Ancak bu, günde bir saatlik yürüyüşün yeterli olacağı anlamına gelmez. Herhangi bir Labrador'da olduğu gibi, ekstra enerji yakmak için yoğun egzersize ihtiyaç duyarlar. Silver Labrador'ların hızlı tempolu ve etkileşimli egzersize ihtiyacı olacak. Laboratuvarınızı yürümek veya koşmak için eğitin koşum takımı ile Mükemmel koşu partnerleri oldukları için tavsiye edilir. Sevdikleri diğer aktiviteler arasında getirme oynamak, çeviklik kurslarına katılmak ve etkileşimli oyunlar yer alır. Balıkçının orijinal arkadaşı olmalarına rağmen suya hâlâ ilgi duyuyorlar. yüzme sevdikleri başka bir egzersiz şekli!

Silver Labrador en çok akıllı köpekler gezegende. Bu, Labradorların çalışma alanlarında yaygın olarak kullanılmasının ana nedenlerinden biridir. Onları sık sık arama kurtarma işlerine, uyuşturucu tespitine ve körler için rehber köpeklere katıldıklarını göreceksiniz. Efendilerini memnun etmek için zekalarını sevgileriyle birleştirdiğinizde, sonsuza dek her dakikasını becerileriyle sizi etkilemeye harcayacaklar. Elbette, onların eğitimiyle tutarlı olduğunuz sürece budur. Kullanmak için bol bol oyuncağınız olduğundan emin olun. yavrularını eğlendir .

Sağlık ve Beslenme

Karda Çikolata ve Gümüş Laboratuvarı

Silver Labrador genellikle sağlıklı bir köpektir ve ortalama olarak 10 ve 12 yıl . Öyleyse, bir Silver Labrador'u hayatınıza davet etmeyi düşünüyorsanız, aşağıdaki sağlık sorunlarının farkında olmanız gerekir:

Kalça ve Dirsek Displazisi

Bu, çoğu köpek ırkı için daha sonraki yaşamda yaygın bir sağlık sorunudur. Kalça ve dirsek eklemlerindeki anormal bir oluşumdan kaynaklanır ve semptomlar sonunda eklem ağrısı ve sakatlayıcı artriti içerebilir.

Egzersiz Kaynaklı Çöküş

Yavru bir acı çekebilir kas kontrolü kaybı aşırı egzersiz döneminden sonra. Koşarken çökme, tamamen hareket edememe veya uzuvlarını arkalarında sürükleyememe gibi belirtilere dikkat etmek dışında bunu önlemek için yapılabilecek hiçbir şey yoktur. Çok nadir durumlarda köpek hemen ölebilir, ancak vakaların çoğu 25 dakikaya kadar sürer.

Renk Seyreltme Alopesi

Bu, yukarıda açıklandığı gibi renk seyreltme geni dd'ye sahip köpeklerde bulunur. Tüm dd köpeklerinde bulunmaz ve her zaman bu spesifik alopesiye yol açmaz. Saç köklerindeki bakteriyel enfeksiyondan kaynaklanarak kuru cilt ve saç dökülmesine neden olur. 6 ay ile 3 yıl arasında kendini gösterir ve antibiyotiklerle tedavi edilebilir.

Genel olarak, Silver Labrador etrafta yemek yer 3 bardak yemek ve bu bir Laboratuarlar için yapılmış büyük cins formül . Ayrıca pençelerini alabileceği her şeyi ve diğer her şeyi yiyecek! Herhangi bir Labrador ile obezite ve kilo ile ilgili diğer sağlık sorunlarını önlemek için yiyeceklerini izlemek ve tüketimi tedavi etmek zorunludur. Ona ölçülü ikramlar verin ve yüksek kalorili yiyecekleri veya peynir gibi insan yiyeceklerini beslememeye çalışın. O sırada onun en iyi arkadaşı olabilirsiniz, ancak eklemleri fazla ağırlık kaldıramadığında size teşekkür etmeyecektir.

Bakım

Labrador Köpek Açık Havada

Silver Labrador'u sahip olduğu soğuk elementlere karşı sıcak tutmak için çift ​​kat. Astarı kalın ve yoğundur ve suya ve buza dayanıklıdır. Bu onların uzun süre hastalanmadan suda kalmalarını sağlar ve dış ceketi kısa ve kabadır.

İşçiler orta ila ağır dökücüdür . Paltolarının ihtiyacı olacak haftada bir veya iki kez fırçalamak . Banyoya ihtiyacı olacak 6 haftada bir Ya da onu çok sevdiği çamur ve göl suyundan taze kokmasını sağlamak için!

Yetiştiriciler ve Yavru Fiyatları

Silver Lab Yavruları

Bir Labrador Retriever yavru köpeğinin ortalama maliyeti, 900 $ ve üstü saygın bir yetiştiriciden. Silver Labrador Retriever daha nadir olduğu için, ona olan talep oldukça yüksek olduğundan daha fazla ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz. Saygın yetiştirici web sitelerine bakıldığında, maliyet ortalama olarak 1.250 $ ve 1.500 $.

Yavru köpeğinizi bir saygın yetiştirici sadece yavru için doğru fiyatı ödediğinizden emin olmakla kalmayacak, aynı zamanda hayata en iyi başlangıcı olan sağlıklı bir köpek almanızı da sağlayacaktır.

Silver Labrador almalı mıyım?

Lab Puppy yeni sahibiyle birlikte

Kayıtlı avlanma ve itaat davalarına katılmasını ister misiniz? Daha önce de belirtildiği gibi, Silver Labrador resmi köpek kulübesi kulüpleri tarafından 'Gümüş Labrador' olarak tanınmıyor; gümüş onay kutusu mevcut değil kayıt formunda. Onu bir Çikolata veya tanınmayan bir renk olarak kaydettirmek zorunda kalmanın bir sonucu olarak, yavrularınız maalesef diğer tüm rakip Labradorlardan daha az arzu edilir olarak görülecektir. Birçok rakip, Gümüş İşçilerinin muzdarip olduğunu öne sürüyor renk önyargısı rekabet içinde. Yavru köpeğinizi olaylara girmek sizin için önemliyse, buna hazırlıklı olmalısınız. Belirleyici bir faktörse, başka bir renk Labrador'u düşünün.

Rekabet sorusunu yanıtladıktan sonra, dikkat etmeniz gereken başka şeyler vardır. İlk olarak, birçok gümüş karşıtı kampanyacı, akraba evliliğin ciddi sağlık sorunlarına neden olduğunu öne sürüyor. Ancak, var bu iddia için kanıt yok . Olana kadar, bunun sizi ertelemesine izin vermeyin. Diğer standart Labrador'larla aynı sağlık sorunlarına sahip. Ayrıca potansiyel bir alopesi sorunu da var. Gümüş gen havuzu, saygın yetiştiricilerin kardeş veya yakın akraba yetiştiremeyeceği kadar büyük.

İkincisi, birçok gümüş karşıtı kampanyacı, Silver Labrador yetiştiricilerinin sadece para için içinde olduğunu öne sürüyor. Yine, bu doğru değil. Yavru köpeğinizi AKC'ye kayıtlı saygın bir yetiştiriciden satın alırsanız, ebeveynlerin sağlık testi yapılmalıdır. Bu şekilde, yavru köpeğinizin, diyelim ki, AKC'ye kayıtlı sarı bir yavru ile aynı sağlık testinden geçtiğini bilirsiniz.

Son düşünceler

Çitin hangi tarafında oturursanız oturun ve Silver Labrador'un safkan mı yoksa melez mi olduğuna inanıyor olun, iki şey çok açık. İlk olarak, palto renklerinin tarihi muhtemelen her zaman bir sır olarak kalacaktır. İkincisi ve daha da önemlisi, genetikleri ne olursa olsun, Silver Labradorlar harika aile hayvanları yapan sevimli yavrulardır. O sağlıklı olduğu ve bir köpek sahibi olmaya hazır olduğunuz sürece, ikiniz de birlikte uzun ve mutlu bir hayat yaşayacaksınız!

Yorumlar