Gelecekteki Köpekler: Yapay Zeka ve Uzmanlara Göre Nasıl Görünecekler?

Gelecekteki Köpekler: Yapay Zeka ve Uzmanlara Göre Nasıl Görünecekler?

Herhangi bir hayvan gibi, köpek dişlerimiz de sürekli olarak gelişmektedir. Bu nedenle, özellikleri uzun bir süre boyunca kademeli olarak değişmiştir. İster küresel ısınma gibi çevresel etkiler isterse aşırı üreme nedeniyle olsun, köpeklerimiz her zaman oldukları gibi görünmüyor ve bu durum gelecekte daha da değişebilir.

Küresel ısınma, sel ve aşırı üreme ile köpeklerin gelecekte nasıl görüneceği konusunda potansiyel bir rol oynayan Love Your Dog olarak, yavrularımızın özelliklerinin nasıl gelişebileceğini keşfetmekle ilgileniyoruz.Daha fazlasını öğrenmek için, köpeklerin özelliklerinin dış etkenler nedeniyle zaman içinde nasıl değişebileceğini araştırmak için Yapay Zeka (AI) görüntü oluşturma yazılımı Midjourney ve Gencraft'a başvurduk. Bunu yapmak için, sonuçları incelemeden önce belirli özelliklere ve bunların 100 yıl sonra nasıl görünebileceklerine odaklanan görüntü nesillerini talep eden istemleri kullandık.

Ayrıca köpek evrimi konusunda iki uzmanla konuştuk ve hangi köpek türlerinin gelecekte insanlar tarafından en çok arzulanan köpek türleri haline gelebileceğini öğrendik.

İçindekiler
 1. Yapay Zeka Gelecekteki Köpekleri Tahmin Ediyor
 2. Uzmanlar, Köpeklerin Önümüzdeki 100 Yılda Nasıl Evrimleşeceğini Tahmin Ediyor
 3. Son düşünceler

Yapay Zeka Gelecekteki Köpekleri Tahmin Ediyor

AI görüntü oluşturucuları kullandık yolculuk ortası Ve Gencraft tasvirlerini oluşturmak Bir köpeğin yüzü ve vücut özellikleri, küresel ısınmanın etkileri nedeniyle önümüzdeki 100 yıl içinde nasıl gelişebilir? .Metodoloji

Köpek evrimi uzmanları Brenda Vitorino ve Jéssica D'avila'nın verdiği bilgilere dayanarak A.I. geleceğin köpeği tasvirini oluşturmak için. Yapay zekaya verilen istem şuydu: 'Köpek, 4 kg kısa kalın ve kırmızı kürk, uzun ayaklar, burun gibi tilki, kara gözler, uzun ve sivri kulaklar .

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki resimler kesinlikle yapay zeka tarafından oluşturulmuştur .

Genel görünüm

 AI'ya göre geleceğin köpek ırkları
Görüntü kaynağı: AI Midjourney

Küresel ısınmanın bir sonucu olarak dünyanın sıcaklıklarının artmaya devam edeceği göz önüne alındığında, bugün dört ayaklı arkadaşlarımızda görmeye aşina olduğumuz birçok özellik önümüzdeki yıllarda değişebilir. 200'den fazla türün her biri, burada ele alınan özelliklerin kendi yorumunu üstlenecek olsa da, iklimle ilgili faktörler nedeniyle bazı benzerlikler olması muhtemeldir.Sıcaklıklar yükseldikçe, daha küçük evlerde yaşama adapte olmuş küçük bedenlere sahip, daha çok tilki gibi görünen köpekleri görmeyi bekliyoruz. Ortalama olarak, gelecekte köpeklerin ağırlığı muhtemelen 4-10 kg arasında olacak, kalın tüyleri, kısa burunları ve yukarı doğru bakan büyük kulakları olacaktır.

corgi yetişkinleri

Mont ve Kürk

 AI'ya göre geleceğin köpek kürkü
Görüntü kaynağı: Gencraft

Küresel ısınma gibi çevresel değişiklikler nedeniyle sonraki yüzyıl boyunca kürkün evrimini inceledik. tarafından bildirildi Hayvan Raporu Bu kürk çevreden büyük ölçüde etkilenir. Bu nedenle, ortamdaki bir değişiklik, hayvanımızın kürkü üzerinde ciddi bir etki yaratabilir.

Köpek evrimi uzmanları Brenda Vitorino ve Jéssica D'avila'ya göre, bundan 100 yıl sonra köpekler kalın tüylere sahip olacak. Bununla birlikte, aşırı kalın olması pek olası değildir. Daha kalın bir kaplama, ısı korumasına ve termal radyasyondan korunmaya yardımcı olacaktır.Benzer şekilde, kürk renkleri de güneş ışığını yansıtmaya ve köpeğin vücut ısısını rahat tutmaya yardımcı olmak için açık beyazlar ve kremler olacaktır.

AI tarafından oluşturulan görüntülerde görüldüğü gibi, her köpek kabarık ve vahşi kürkle temsil ediliyor. Küresel ısınmanın dünya atmosferini ısıtması bekleniyor, bu da nihayetinde dünyanın nem seviyelerinin artmasına neden olacak. Bu, daha fazla nemden kaynaklanan artan nem daha vahşi bir görünüme yol açacağından, yukarıda gördüğünüz 'kıvırcık' etkiye yol açar.

Pençeler

 AI'ya göre geleceğin köpek pençeleri
Görüntü kaynağı: Gencraft

Devam edecek olursak, AI'dan çevresel değişikliklerin oluşturabileceği etkiyi incelemek için köpeklerin patilerinin görüntülerini oluşturmasını istedik. Devam eden iklim değişikliği tehdidinin tehdit ettiği sıcaklık ve hava koşullarındaki dalgalanma, köpeğimizin patilerinin oldukça farklı görünmesine neden olabilir.

Halihazırda sahiplerine evcil hayvanlarını zorlu kış koşullarından korumak için kar botları Kar ve buzun hasara neden olmasını önleyen.Bununla birlikte, Vitorino ve D'avila'ya göre, gelecekte köpeklerin patileri uzun ve ince görünebilir ve ayaklarında patilerini sıcak zeminden daha iyi koruyan kalın tüy benzeri bir kürk olabilir.

Kulaklar

 AI'ya göre geleceğin köpek kulakları
Görüntü kaynağı: Gencraft

Patilerden sonra, çevresel değişikliklerin köpeklerin kulakları üzerindeki etkisini de incelemek istedik. Daha sıcak, daha nemli koşullar, köpeklerin gelişme şansının artmasına neden olabilir kulak enfeksiyonları Bu, küresel ısınmanın kulak sağlığının yanı sıra görünüm üzerinde de olumsuz bir etkiye sahip olabileceği anlamına gelir.

Yukarıda tasvir edilen yapay zeka görüntüsünde görüldüğü gibi, köpeklerin kulaklarının büyük ve sivri olması muhtemeldir; bu da köpeklerin ısı dalgaları sırasında vücudu daha serin tutmak için ısı yayarak sıcaklıklarını düzenlemelerine yardımcı olan geniş bir yüzey alanı sağlar.

Benzer bir özellik, aşırı ısıyı vücuttan uzaklaştırmak için kullandıkları büyük, yuvarlak kulaklara sahip olan Afrika Yaban Köpeklerinde zaten görülebilir.burunlar

 AI'ya göre geleceğin köpek burnu
Görüntü kaynağı: Gencraft

Köpeklerin burunları hem koku almak hem de nefes almak için inanılmaz derecede önemlidir. Sıcaklık dalgalanması, bir köpeğin burnunun ıslaklığında değişikliklere yol açabilir. Sağlıklı bir köpeğin burnu genellikle hafif ıslakken, daha sıcak iklim evcil hayvanlarımızın burunlarının kronik olarak kurumasına neden olabilir.

Nemi tutmanın bir yolu olarak burnun güneş ışığına fazla maruz kalmasını önleyerek, geleceğin köpeğinin kısa bir burnu ve dar bir burnu olması muhtemeldir, bu da burnu vücuda daha yakın tutar. Bu, 'geleceğin köpeğinin' tilki benzeri bir görünüm kazanmasının yollarından biridir.

Uzmanlar, Köpeklerin Önümüzdeki 100 Yılda Nasıl Evrimleşeceğini Tahmin Ediyor

Artık yapay zekanın, çevresel değişiklikler nedeniyle köpeklerin özelliklerinin gelecek yüzyılda nasıl değişeceğini tahmin ettiğini inceledik. Uzmanların bu konuyla ilgili söylediklerini dinleyelim.AI tarafından oluşturulan görüntülerin sonuçları ilginç olsa da, tam anlamıyla alınmamalıdır. Fakat, hayvanların evrimini daha derinlemesine inceleyen uzmanlar daha doğru tahminler sağlayabilir.

Bu nedenle, köpeklerin fiziksel ve davranışsal eğilimlerinin önümüzdeki 100 yıl içinde nasıl değişebileceğini öğrenmek için Brenda Vitorino ve Jéssica D'avila ile konuştuk.

Evcil Hayvan Sahibinin Evrime İhtiyacı Var

Kedilere Talep Artabilir

İlk olarak, büyük şehirlerdeki alan eksikliğinin kedileri önümüzdeki yıllarda daha popüler bir seçenek haline getirebileceğine inanıyorlar:

Evcil hayvanlara yönelik artan bir talep şimdiden gözlemlendi ve köpekler, şu an için hanelerdeki en popüler evcil hayvan türleri sıralamasında ilk sırayı alıyor. Bununla birlikte, daha fazla insanın tek başına ve daha küçük alanlarda yaşamasıyla, günlük bakımı daha yüzeysel olan veya en azından daha az alana ihtiyaç duyan hayvanların büyümesi gizlidir. Bu nedenle, özellikle büyük şehirlerdeki kedi popülasyonunun gelişimine ilişkin tahminler, sayı olarak köpek popülasyonunu geçebilir.''Yetiştiriciler Daha Küçük Evcil Hayvanlar Yaratıyor

Bu nedenle, yetiştiricilerin sahiplerinin ihtiyaçlarına uygun daha küçük bir hayvan için bir köpek türü yaratmasıyla üreme devreye girebilir. Uzmanlar daha ayrıntılı olarak açıklıyor:

“Bununla birlikte, halihazırda var olan melezleştirme ve ırk seçimi eğilimi, evcil hayvan sahiplerinin sevdiği türlerin boyutunu “küçültmeye” bir alternatif olmalıdır. Bunun bir örneği, Sibirya Husky ırkının yenisini “yaratan” Pomeranian ırkı ile karışımıdır. Pomsky Odak noktası mini bir Husky yaratmak olan cins.

Düşük Bakım Köpekleri Daha Popüler Hale Geliyor

Ayrıca, daha uzun çalışma saatlerine yönelik mevcut eğilime ek olarak, köpek sahiplerinin daha az yer kaplayan, daha az bakım ve bakım gerektiren hayvanları tercih etmesi bekleniyor. Bu nedenle, birçok köpek sahibi aşağıdaki özelliklere sahip safkan köpekleri tercih edecektir:

 • Küçük veya minyatür boyut
 • Çok az kürkü olan veya bırakan, az tüy döken köpekler
 • Sessiz veya az havla
 • Sakinlik
 • Diğer hayvanlar ve insanlarla sosyal
 • Bağımsız ama sevecen
 • Hastalığa eğilimli değil

İnsan ihtiyaçlarının zamanla nasıl değişebileceğini ve bunun da köpek özelliklerinin geleceğini nasıl etkilediğini keşfetmek ilginç. Yaşam tarzındaki değişiklik, çoğu az bakım gerektiren ve daha küçük köpekleri tercih ederek, istenen ırkların eğilimlerinde bir değişiklik anlamına gelir.

Köpeklerin Fiziksel Evrimi

Artık insan ihtiyaçlarımızın nasıl değişebileceğini bildiğimize göre, uzmanlar köpeklerin fiziksel özelliklerinin gelecek yüzyılda nasıl gelişeceğini tahmin ediyor? Konuyla ilgili olarak şunları söylediler:

'Fiziksel olarak ünlülere benzeyen köpekler bekleyebiliriz. Çin Tepeli Köpek , küçük boyutlu, çok az veya neredeyse hiç saç (hipoalerjenik olarak kabul edilir) ve sakin ve arkadaş canlısı bir mizaç.

“Fiziksel ve davranışsal değişiklikler kademeli ve yapay olarak seçilecektir. Yani, köpek yetiştiricileri, insan ihtiyaçlarını karşılamak için türü 'geliştirmek' için ticari ilgi alanları belirleyecektir. Ayrıca, özelliklerdeki değişiklikler için yapılan bu değişikliklerin ırklarda 'sabitlenmesi'nin zaman (yaklaşık sekiz nesil) aldığını da hatırlamalıyız.''

İklime Uyum Sağlayan Teknoloji

Son olarak uzmanlar, belirli köpek türlerinin daha sıcak veya daha soğuk iklimler gibi farklı ortamlarda rahatça yaşamalarını sağlamak için insanların teknolojiyi nasıl kullandıklarını paylaştı. Bu gelecekte devam edebilir:

Sıcak bölgelerde köpekler, UV koruyucu giysiler giyecekleri gibi ayakkabıların yanı sıra patilerini yerin sıcaklığından koruyacaktır. Güneş kremi bile kullanabilirler. İçinde soğuk iklimler , köpek sahipleri evcil hayvanların sıcak kalması için mont, kazak, battaniye ve ayakkabı sağlayacak.''

Son düşünceler

Geleceği tahmin etmek zor olsa da uzman tavsiyesi, insanlar olarak gelecekte köpekleri nasıl doğrudan etkileyeceğimiz konusunda biraz ışık tutuyor. Toplumsal değişimlere ve dünya çapında gelişen ihtiyaçlara bağlı olarak belirli türlerin diğerlerine tercih edilmesiyle, ihtiyaçlarımızın bu evcil hayvanların nasıl yetiştirildiği üzerinde bir etkisi olacaktır.

Nüfusta öngörülen artış ve daha küçük yaşam alanları ile uzmanlar, daha küçük evcil hayvanların sahiplerinin tercihi haline geleceğine dikkat çekiyor. Az bakım gerektiren hayvanların popülaritesi de artacak, çünkü insanlar maksimum çaba sarf etmek zorunda kalmadan arkadaşlık arzuluyorlar.

Genel olarak, geleceğin köpeklerine yönelik araştırmamız çok eğitici ve bilgilendirici oldu. Hem yapay zekayı hem de uzmanları kullanarak, evcil hayvanlarımızın gelecek yüzyılda nasıl değişebileceğine dair teorik ve görsel bir anlayış elde edebiliyoruz.

Bir yapay zekanın sözünü asla gerçek olarak almamamız gerekse de, görüntü nesilleri, iklim değişikliği gibi çevresel değişikliklerin evcil hayvan sağlığı ve özellikleri üzerindeki potansiyel olarak şiddetli etkisini gösteriyor.

Ek olarak, uzman tavsiyesi, ırkların arzularımıza göre şekillendirilme şeklini insanların nasıl etkilediğini vurgulamaktadır. Gelişen ihtiyaçlarımızın popüler hale gelen köpek ve evcil hayvan türlerini nasıl etkileyeceğini gösteriyorlar - daha küçük ırklar gelecekte daha da fazla tercih edilecek.

Yorumlar