Shih Tzus İçin En İyi Evcil Hayvan Sigortası

Shih Tzus İçin En İyi Evcil Hayvan Sigortası

Shih Tzus şımartılmayı ve mükemmel kucak köpekleri yapmayı sever. Bir Shih Tzu için en iyi sigorta poliçesi, daha büyük bir köpek ırkınınkiyle eşleşmeyebilir. Bu nedenle bu sigorta rehberini Shih Tzus'a adadık.

Bu küçük 'Aslan Köpekler' en popüler köpek ırkları arasındadır ve mükemmel aile köpekleri ve koruyucuları olurlar. Her köpek benzersizdir ve bütçeniz komşunuzunkiyle aynı değildir. Bu nedenle, ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulmanıza yardımcı olmak için bir sağlık sigortası değerlendirmeleri listesi derledik.8 ila 11 inç boyunda ve 9 ila 16 pound ağırlığında olan bu cins, diğer köpekler kadar kazalara ve hastalıklara karşı kolayca hassastır. Ve diğer tüm safkanlar gibi, çoğu melez ırktan daha fazla sağlık sorununa eğilimlidirler, bu da evcil hayvan sigortasını mükemmel bir yatırım düşüncesi haline getirir.

Bir Bakışta

 Evcil Hayvanlar En İyi logosu

En iyi
Etraflı

En İyi Evcil HayvanlarPets Best'i ziyaret edin
 Figo Evcil Hayvan Sigortası logosu

İçin en iyisi
Yaşlı Köpekler

Böbrek

Figo'yu ziyaret edin
 Trupanion logosu

TrupanionTrupanion'u ziyaret edin

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak, daha fazla bilgi edinmek ve fiyat teklifi almak için sizi her şirketin web sitesine götürür. Bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekiler
 1. Evcil Hayvan Sigortası Buna Değer mi?
 2. Shih Tzus'ta Yaygın Sağlık Sorunları
 3. Sigortacı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
 4. En İyi Poliçeyi Kim Sunar?
 5. Nasıl Tasarruf Edilir
 6. Son düşünceler

Evcil Hayvan Sigortası Buna Değer mi?

Kısa cevap evet. tarafından yapılan bir anket Liberty Karşılıklı Sigorta belirtir ki Evcil hayvan sahiplerinin %63'ü, evcil hayvanları için beklenmeyen tıbbi bakımı karşılayamadı . Evcil hayvan sigortası, evcil hayvanınız için en iyi tıbbi tedaviyi seçmenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda mali durumunuzda istikrar sağlar.

Hatırlanması gereken en önemli şey acil bir durum ortaya çıkmadan önce evcil hayvan sigortasına kaydolmak için . Shih Tzu'nuzun önceden teşhis edilmiş sağlık sorunları için kapsama güvenemezsiniz. Bu nedenle, köpeğinizi mümkün olan en kısa sürede koruma altına almak çok önemlidir.Shih Tzus'ta Yaygın Sağlık Sorunları

Shih Tzus genellikle 10-18 yıl yaşarlar. Fakat, Aşağıdaki sağlık sorunları, semptomlar ve sigorta kapsamı ile ilgili olarak nelere bakmanız gerektiği konusunda size bir fikir verebilir.

Love Your Dog'dan Michelle, Shih Tzus ile büyüdü ve bu türün sağlığıyla ilgili deneyimlerini paylaştı.

Büyürken, Shih Tzu'muz E'Nuff, devam eden kulak enfeksiyonlarıyla boğuşuyordu. Bunu önlemek için ne yaparsak yapalım, yine de yılda en az bir tane yaptırmayı başardı. Ayrıca, özellikle ilkbaharda karnında ve bacaklarında kırmızı, kaşıntılı deriye yol açan çimen alerjisi vardı. Tüm bunlara rağmen 13 yaşına kadar yaşadı ve her zaman çok tatlı ve eğlenceliydi, sağlık endişelerinin onu üzmesine asla izin vermedi.

patellar luksasyon

Patellar luksasyon (veya lüks patella) şu durumlarda meydana gelir: diz kapağı düzgün oturmuyor ve yerinden çıkmış gibi yüzüyor . Hareketliliği etkiler ve semptomlar arasında tekme atma, zıplama ve egzersiz intoleransı yer alır. Bazı durumlarda, diz kapağı tekrar yerine kayabilir ve bir daha asla olmaz. Ancak genellikle, bir kez olursa, tekrar olması muhtemeldir. Köpeğinizin yaşam kalitesini iyileştirmek ve sorunun tekrarlanmasını önlemek için genellikle tek seçenek ameliyattır.Lüks bir patellayı çözmek için ortalama ameliyat maliyeti, Diz başına 1.500$ ve 3.000$ . Ancak bu fiyata tanı maliyeti, ameliyat öncesi kan tahlili, ameliyat sonrası tedavi ve yol boyunca karşılaşabilecekleri komplikasyonlar dahil değildir. Köpeğinizin her iki dizinden ameliyat olması gerekiyorsa, ağır bir faturayla karşılaşabilirsiniz .

Brakisefali Sendromu

Tüm düz yüzlü köpekler bu hastalığa yakalanma riski altındadır. brakisefali sendromu . Bu, köpeğin kısaltılmış veya daha düz kafatasının neden olduğu bir dizi üst solunum yolu anormalliğini ifade eder. Varsa, bu anormallikler ikincil sağlık sorunlarına yol açar Mide gibi diğer vücut bölgelerini etkileyen.

İlaçlar sorunları hafifletebilse de, ameliyat genellikle gereklidir yaşam kalitelerini artırmak için. Her anormallik için ameliyat 1000 dolara kadar mal olabilir. Ancak Shih Tzu'nuz birden fazla sorun yaşıyorsa, birkaç bin dolara ulaşabilir.

Göz Koşulları

Shih Tzu birkaç göz endişesi riski altındadır katarakt, kornea ülseri, proptoz ve ilerleyici retinal atrofi (PRA) . Katarakt ve kornea ülserlerini düzeltmek için genellikle ameliyat gerekir. Gerekli teşhis testine bağlı olarak, karşılaşabilirsiniz Katarakt değerlendirmesi ve ameliyatı için 3.800 $ veya daha fazla . Kornea ülseri ameliyatı 650 $ – 2.400 $ arasında değişebilir.Proptozise gelince, bir durum göz küresi yuvasından çıkar , tedavi dünyanın durumuna bağlıdır. Kurtarılabilir olarak kabul edilirse, o zaman küre değiştirildiğinde ve bir dikiş atıldığında tarsorafi bir seçenek olabilir. Küre kurtarılabilir değilse kürenin çıkarılması veya enükleasyon gerekebilir. Tarsoraphy 4.000 $'a kadar mal olabilir ve enükleasyon maliyeti 500 - 2.000 $ arasında olabilir.

Ne yazık ki, ameliyat ve diğer tıbbi müdahaleler PRA'yı düzeltemez. PRA teşhisi maliyetli olabilir ve köpeğinizin ortamını ayarlamak gerekebilir, ancak nihayetinde tedavisi yoktur.

Sigortacı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 Evcil hayvan sigortası evrakları

Yaş Sınırlamaları ve Bekleme Süreleri

Çoğu evcil hayvan sigortası şirketinin bir asgari yaş şartı (genellikle altı ila sekiz haftalık) evcil hayvanınızı kaydetmenize izin vermeden önce. Ve bazı şirketler, daha yaşlı bir köpeğe kaydolabileceğiniz yaşı sınırlar (sadece birkaç şirket olmasına rağmen 14 yaş en yaygın olanıdır). Ek olarak, bazı şirketler, yavru köpeğiniz belirli bir yaşın üzerindeyse (örneğin, kalça displazisi, çapraz bağ ameliyatı ve ortopedik bozukluklar) belirli koşulları kapsamın dışında tutabilir.kanişler yüzmeyi sever mi

Tüm sağlayıcıların, yeni bir poliçenin başlangıcında, evcil hayvanınızın durumu geri ödeme için uygun hale gelene kadar kısa süreler olan bekleme süreleri vardır. Unutmayın ki herhangi bir önceden var olan durumlar, kazalar veya bekleme süresinde teşhis edilen veya semptom gösteren hastalıklar teminat kapsamı dışındadır. . Hastalıklar için ortalama bekleme süresi 14 gün, kazalar için ise beş günden azdır.

Kapsam Tipi

Aralarından seçim yapabileceğiniz iki tür sigorta kapsamı vardır:

 1. Yalnızca Kaza – Bu poliçeler, kazaları (ör. yırtık bağlar, kırık kemikler vb.), yani temelde herhangi bir ani fiziksel yaralanmayı kapsar. Sadece kaza planları genellikle kaza ve hastalık poliçelerinden daha ekonomiktir. Bu, önceden var olan birçok durumu olan bir evcil hayvan için makul bir seçenek olabilir.
 2. Kaza ve Hastalık – Bu poliçeler en popüler olanlardır çünkü hem kazaları hem de hastalıkları (örn. kanser, artrit, alerji vb.) ve beklenmedik tıbbi harcamaların çoğunu kapsarlar. Hiçbir sağlayıcı önceden var olan koşulları kapsamadığından, evcil hayvanınızı mümkün olduğunca erken sigorta kapsamına almak çok önemlidir.

Bazı şirketler ayrıca bir sağlık planı (önleyici bakım planı olarak da bilinir) kayıt işlemi sırasında. Bu genellikle rutin veteriner masraflarını (yani yıllık muayeneler, kısırlaştırma/kısırlaştırma prosedürleri, aşılar vb.) kapsar, ancak sağlayıcıya göre değişir. Genellikle yalnızca kaza veya kaza ve hastalık poliçesine ek olarak bulunur, ancak bazı şirketler bunu bir sigorta poliçesi olmadan satın almanıza izin verir. Bu eklenti kapsamı teknik olarak bir sigorta ürünü değildir.

Shih Tzu'nuz için en iyi seçeneği bulmak için, ne tür bir kapsama ihtiyacınız olduğunu ve bütçenizi düşünmeniz gerekir.Prim: İndirilebilir, Geri Ödeme ve Ödeme Seçenekleri

Shih Tzu'nuzun evcil hayvan sigortası kapsamı için ödediğiniz ücret, genellikle aylık veya yıllık olarak ödenen primdir. Aylık ödemeler genellikle işlem ücretlerini ekler, bu nedenle yıllık ödeme yapabiliyorsanız, bu size biraz para kazandırabilir.

Buna göre NAPHİA (North American Pet Health Insurance Association), 2021'de ABD'de bir kaza ve hastalık sigortası poliçesi için ortalama aylık prim köpekler için 48,66 dolardı. Tabii ki, bu sizinki de dahil olmak üzere her köpek ve duruma göre değişir, bu yüzden emin olun birden çok teklif al en yüksek puan alan şirketlerden.

Prim birkaç faktöre bağlıdır: cins (veya karışım), yer, yaş, cinsiyet, önceden var olan koşullar, muafiyet, geri ödeme yüzdesi ve ödeme . Listenin başı açıklayıcıdır; Shih Tzu'nuz var ve posta kodunuzu, köpeğinizin yaşını (veya en iyi tahminini), cinsiyetini ve tıbbi geçmişini biliyorsunuz. Ancak muafiyet, geri ödeme ve ödeme nedir?

 • muafiyet – Poliçeniz size geri ödeme yapmaya başlamadan önce ödemeniz gereken para. Bu genellikle her poliçe döneminde (yıllık) sıfırlanır. Bununla birlikte, bazı şirketlerin olay başına muafiyetleri vardır, bu nedenle köpeğiniz yeni bir duruma her maruz kaldığında bu tutarı ödemeniz gerekir. Her şirketin bu konuda kendi yaklaşımı olabilir, bu nedenle politikanızı anladığınızdan emin olun çünkü yıllık ve olay başına muafiyetler, ödemeniz beklenen para miktarını etkileyebilir.
 • Geri ödeme – Madeni para sigortanızı ödedikten sonra şirket tarafından geri ödemeye uygun olduğunuz iddiasının yüzdesi. En popüler geri ödeme seçenekleri %70, %80 ve %90'dır, ancak bazı şirketler köpeğin yaşına veya konumuna göre başka seçenekler veya kısıtlı seçenekler sunar.
 • ödeme – Bir sağlayıcının poliçe süresi boyunca geri ödeyeceği maksimum tutar. Daha düşük ödeme limitleri, evcil hayvanınızın pahalı veteriner tedavisi görmesi durumunda daha fazla masraftan sorumlu olabileceğiniz anlamına gelir.

Birçok şirket size izin verir planınızı bütçenize uyacak şekilde özelleştirin . Örneğin, daha düşük bir ödeme ile birlikte daha yüksek bir muafiyet ve geri ödeme yüzdesi, priminizi düşürecektir. Bununla birlikte, aslan köpeğinizin sağlığı en kötüye giderse ve ödenmesi gereken birkaç pahalı veteriner faturanız varsa, bütçenizin izin verdiği şey ile en kötü durum senaryosu arasında bir denge bulmak çok önemlidir.

İstisnalar

İstisnalar poliçenizin kapsamadığı durumlar . Bu, önceden var olan durumları, kalıtsal bozuklukları, kas-iskelet bozukluklarını, spesifik diş tedavisini ve daha fazlasını içerebilir.

Shih Tzus ile ilgili muhtemelen en önemli endişe, birkaç şirketin ihtiyaç duymasıdır. ortopedik durumlar için ek bekleme süreleri patella luksasyonu gibi. Shih Tzu'lar patella luksasyonu için yüksek risk altında olduğundan, bunun için ek kısıtlamaları anladığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. Bu nedenlerden dolayı, politikanızı baştan sona okuyun ve anlayın .

En İyi Poliçeyi Kim Sunar?

Aşağıda, ırka özel ihtiyaçlarına göre Shih Tzus için en iyi evcil hayvan sigortası seçimlerimiz bulunmaktadır. Hazır olduğunda, biz yaptık ücretsiz fiyat teklifi formu Bu, evcil hayvanınızın ayrıntılarını doldurduğunuzda en iyi evcil hayvan sigortası şirketlerinden özelleştirilmiş poliçe teklifleri sağlar. Evcil hayvanınızın özel özelliklerini girerek, ihtiyaç duyulan koruma kapsamını daha iyi anlayabilirsiniz.

En İyi Genel Evcil Hayvan Sigortası

En İyi Evcil Hayvanlar

 Evcil Hayvanlar En İyi Evcil Hayvan Sağlık Sigortası Logosu
 • Yaş sınırı veya kısıtlaması yok
 • kapsamlı kapsama
 • Sektördeki en düşük fiyatlardan bazıları
 • Yalnızca Kaza planı sunar
PetsBest.com'u ziyaret edin

Pets Best, çoğu Shih Tzus için en iyi evcil hayvan sigortasıdır. iyileştikten veya tedavi edildikten sonra tedavi edilebilir önceden var olan koşullar için kapsam (böylece kulak enfeksiyonları gibi şeyler kapsama için uygun olabilir), ortalama olarak daha düşük fiyatlar , ve o sahip kayıt için maksimum yaş sınırı yok . Pets Best'te de var birkaç istisna davranış terapileri ve isteğe bağlı sağlıklı yaşam bakımı dahil olmak üzere diğer sağlayıcılarla karşılaştırıldığında.

Yaşlı Köpekler İçin En İyi Evcil Hayvan Sigortası

Böbrek

 • Para için mükemmel değer
 • %100 geri ödeme ve sınırsız yıllık ödeme seçenekleri sunar
 • Azalan muafiyet, her yıl 50 $ azalır, poliçe sahibi 0 $ olana kadar tazminat talep etmez
 • Kapsam, yaş ve kilo ile ilgili kaygıları ve kalıtsal ve kronik durumları içerir
figopetinsurance.com'u ziyaret edin

İkili Durumlar İçin En İyi Sigorta

Trupanion

 Trupanion logosu
 • İki taraflı dışlama olmayan tek şirketlerden biri
 • Talepler, Trupanion Express aracılığıyla 5 dakikadan kısa sürede ödenebilir
 • Tüm planlar için %90 geri ödeme ve sınırsız ödeme
 • Doğumdan itibaren kayıt imkanı sunar
Trupanion.com'u ziyaret edin

Önerdiğimiz Ek Seçenekler

Kucaklamak

 Evcil Hayvan Sigortası logosunu kucaklayın
 • Herhangi bir talepte bulunulmazsa prim yılda 50 $ azalır
 • Değerlendirmeye bağlı olarak tedavi edilebilir önceden var olan durumları kapsar
 • Tüm politikalara dahil olan sınav ücretleri
 • Davranışsal terapi ve eğitim için kapsam sunar
 • Diş tedavisi dahil
Embracepetinsurance.com'u ziyaret edin

Sağlıklı Pençeler

 • Tüm planlar için sınırsız yıllık ve ömür boyu ödeme
 • Diğerlerine kıyasla ortalama olarak en hızlı talep ödemesi
 • Mükemmel değer ve rekabetçi fiyat
 • Yüksek müşteri memnuniyeti puanları
Healthypawspetinsurance.com'u ziyaret edin

Limonata

 limonata logosu
 • AI güdümlü talep süreci
 • Her ABD eyaletinde mevcut değildir
 • Ev sahibi veya kiracı sigorta poliçeleri ile paketleyebilme
 • İsteğe bağlı sağlıklı yaşam kapsamı
Lemonade.com'u ziyaret edin

Nasıl Tasarruf Edilir

Bazı Shih Tzu ebeveynleri, aşağıdaki koşullar karşılanırsa sigorta poliçelerinden tasarruf edebilir.

Yıllık Ödeme

Çoğu sigorta şirketi, primlerinizi aylık veya yıllık olarak ödemeniz için iki yol sunar. Çoğu durumda, aylık ödeme seçeneğini seçerseniz işlem ücretleri faturanıza eklenir. Bu nedenle, priminizi yıllık olarak öderseniz bunları en aza indirebilir veya tamamen önleyebilirsiniz.

Çoklu Evcil Hayvan İndirimi

Birçok evcil hayvan sigortası, evlerinin köpekleri ve kedileri için çeşitli poliçeler alan evcil hayvan sahipleri için çoklu evcil hayvan indirimleri sunar. Her evcil hayvanın sigortasında %10'a varan indirim kazanabilirsiniz ve bu da önemli ölçüde tasarruf sağlar.

Son düşünceler

Gördüğünüz gibi, Shih Tzu'nuz için evcil hayvan sigortasına yatırım yapmak genellikle değerlidir. Prim genellikle evcil hayvan ebeveynlerini caydırır. Ancak, cins için yaygın rutin olmayan veteriner faturalarıyla ilişkili maliyetleri düşündüğünüzde, bunun daha bütçe dostu bir seçenek olabileceğini anlıyorsunuz. Cüzdanınız ile en iyi arkadaşınızın sağlığı veya hayatı arasında asla seçim yapmak zorunda kalmayacağınızı bilmenin getirdiği gönül rahatlığından bahsetmiyorum bile.

Hangi poliçeyi düşünürseniz düşünün, kaydolmadan önce kapsamı ve sınırlamaları anlamak için küçük yazıları okumayı unutmayın. Bir şeyden emin değilseniz veya sorularınız varsa, evcil hayvan sigortası şirketini arayın veya veterinerinizle konuşun.

Yorumlar