Colorado İçindeki En İyi Köpek Parkları (Steamboat Springs, Bear Creek & More)

Colorado İçindeki En İyi Köpek Parkları (Steamboat Springs, Bear Creek & More)

Colorado ABD'nin batısındaki bir çöl eyaletidir. Centennial State, muhteşem manzarası, kurak çölleri, antik nehir kanyonları ve engebeli dağ sıralarıyla dünya çapında bilinir.

Colorado'da bir tatil yapmayı planlıyorsanız, şuraya bir gezi eklemelisiniz: Rocky Dağı Ulusal Parkı Rockies'in karla kaplı tepelerinin muhteşem manzaralarını görmek için. Ve Ancestral Puebloan uçurum evleri tarafından uçurulmaya hazırlanın. Mesa Verde Milli Parkı . Tam kontrast için kontrol edin Denver şehir merkezi parlak ışıkları ve canlı sosyal ortamı ile.Colorado sakinleri devasa köpek severlerdir, eğer köpeğinizi tatile yanınızda getirmeyi düşünüyorsanız veya buraya taşınmayı düşünüyorsanız, bu sizin için harika bir haber. Göre Amerikan Kulübesi Kulübü Labrador retriever, Coloradan’ın favori cins köpek arkadaşı. Eyaletin resmi bir devlet köpeği olmamasına rağmen, Colorado 2013'te kurtarma kedilerini ve köpeklerini eyalet evcil hayvanı olarak listeledi ve bu nedenle, bir köpek aşığı olarak, iyi bir arkadaş olacaksınız!

Bu kılavuzda, dört ayaklı sadık arkadaşınızı Colorado'ya getirirseniz yasanın doğru tarafında tutmanız için bilmeniz gerekenleri size anlatıyoruz. Ayrıca, Fido'yu nerede yürüyebileceğinizi de bilmeniz gerekecek, böylece ikiniz de bu farklı devletin sunduğu harikaların tadını çıkarabilirsiniz.

Lisanslar

Altı aylıktan büyük tüm köpeklerin (ve kedilerin) ikamet ettiğiniz ilçe tarafından verilmiş bir lisansı olmalıdır. Lisanslar bir yıl geçerlidir ve ardından yenilenmesi gerekir.

Köpeğinize lisanslı bir veteriner tarafından kuduz aşısı yaptırmanız gerekir. Aşı olduktan sonra, köpeğinizin aşı bilgilerini taşıyan bir yaka kartı takması gerekir. Evcil hayvanınızı tedavi eden veteriner tarafından size bir etiket verilecektir.

Aşılama ve köpek ruhsatlandırma hakkında daha fazla bilgiyi Colorado'da bulabilirsiniz. bu bağlantıda .Tasma Kanunları

Tasmasız belirlenmiş alanlar haricinde, dışarıdayken köpeğinizi her zaman tasmalı tutmalısınız. Evcil hayvanınız kaçarsa ve gevşek halde bulunursa, yerel hayvan barınağına götürülebilir ve para cezası ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Colorado'ya taşınmayı planlıyorsanız, köpeklerin sürekli havlamasının halkın başına gelen bir rahatsızlık olduğunu bilmelisiniz. Yani, Fido, siz işteyken bütün gün havlayarak yalnız kalmaktan duyduğu hoşnutsuzluğu ifade ederse, bir alıntı alabilirsiniz ve hatta evcil hayvanınıza el konulabilir!

Genel Köpek Parkı Kuralları

Ayrı köpek parklarını düzenleyen kurallar parkın girişinde sergileniyor. Colorado'daki tasmasız köpek parkları için tipik olarak geçerli olan kuralların bir özetini burada bulabilirsiniz.  1. Tüm köpekler, en az 16 yaşında bir bakıcıya sahip olmalıdır.
  2. Köpekler, tasmasız bölgeye güvenli bir şekilde girene kadar tasmalı kalmalıdır.
  3. İşleyici başına sadece üç köpeğe izin verilir.
  4. Agresif köpekler ağızlık takmalıdır.
  5. Köpeğinizin peşinden gitmelisiniz.
  6. Köpek parkını kullanmak için köpekler aşılanmalı, ruhsatlı olmalı ve üreme koşullarında, yani sıcakta olmamalıdır.
  7. Bir köpek tasmasız bölgeye girmeden önce çivili ve kıstırma tasmaları çıkarılmalıdır.

Köpeğinizin oynamasına izin vermeden önce ziyaret ettiğiniz her parkın kurallarını daima dikkatlice okuyun. Her zaman kurallar ve yasal kurallar varken, her zaman temel köpek parkı görgü kuralları Bunlar uymanız gereken daha çok konuşulmamış yönergelerdir.

Favorilerimiz

Şimdi, Colorado'daki en popüler ve iyi donanımlı on bir köpek parkının etrafında bir tur atalım. Daha sessiz bir yürüyüşün tercihiniz olduğu günler için en iyi tasmalı parkları ve patikaları da dahil ettik.


Rita Valentine Köpek Parkı, Steamboat Springs

Rita Valentine köpek parkı Steamboat Springs Colorado'da. Burada bulunan köpek parkını bulabilirsiniz ve Rita Valentine Köpek Parkı, bölgedeki tüm yavru sahipleri için bir zorunluluktur.

Lincoln caddesindeki Highway 40 otoyolundan erişilebilen manzaralı bir tasmalı köpek parkıdır. Yavru köpeğiniz diğer köpeklerle tasmalı koşarken izleyebileceğiniz son derece görkemli dağ manzaraları var.Tek büyük dezavantajı eskrim eksikliğidir, bu nedenle köpeğiniz bir koşucuysa, muhtemelen bölgedeki başka bir parka gitmek isteyeceksiniz. Yine de köpeklerinizin koşabileceği geniş alanlar vardır, bu nedenle geziyi yapmayı seçerseniz köpeğinizin serbest kalması için bolca yeriniz olacaktır.


Chatfield Eyalet Parkı, Littleton

Chatfield Eyalet Parkı, tüylü arkadaşınızla Colorado'ya geldiğinizde ziyaret edebileceğiniz köpek parkları listenizde olmalı. Parka girmek için mütevazı bir giriş ücreti ödemeniz gerekiyor ve bu size gün için bir geçiş kartı alıyor. Diğer eyalet parklarını ziyaret etmek için de geçerli bir geçiş kartı kullanabilirsiniz.

Chatfield Eyalet Parkı ( buraya ) Littleton kasabasındadır ve sizin ve köpeğinizin eğlenmesi için 70 dönümlük tasmasız alan sağlar. Park boyunca köpeklere izin verilir, ancak bazı alanlar sadece tasmalı olarak kullanılabilir.

Burada, asfalt ve çakıl yollarla kesişen çok sayıda parkur ve gölet, doğal çim ve kumlu alanlar bulacaksınız. İçinde kaka torbası bulunan çok sayıda köpek atık istasyonu var, bu yüzden bunlardan yararlanın.Parkın kapı girişlerindeki iki büyük otopark, ziyaretçilerin hacmiyle kolayca başa çıkabiliyor ve mülk sahipleri için yıl boyunca açık iki tuvalet var. Köpekler ve insanlar için su çeşmeleri mevcuttur.


Lowry Köpek Parkı, Denver

Lowry Dog Park, Denver'da, Lowry Hava Kuvvetleri üssüne ( buraya ). Park yerinden köpek parkına kısa bir yürüyüş mesafesinde olduğunu unutmayın; bu nedenle, yavrularınız tasmasız bölgeye giderken para yatırma ihtimaline karşı yanınızda kaka poşetleri getirmeniz gerekecektir.

Park, biri aktif, yüksek enerjili köpekler için, diğeri ise daha yaşlı olan veya dinlenmeyi tercih edenler için olmak üzere iki bölgeye ayrılmıştır. Köpeklerin oynaması ve sosyalleşmesi için bolca alan var ve küçük tepeler, kayalar, birkaç ağaç ve yavrularınızın yeni arkadaşlarıyla saklambaç oynayabileceği bazı yangın muslukları da var.Maalesef burada su yok ve fazla gölge yok, bu nedenle özellikle sıcak günlerde köpeğiniz için bir içecek getirmeyi unutmayın.


Bear Creek Köpek Parkı, Colorado Springs

Bear Creek Köpek Parkı Colorado Springs şehrinde ( buraya ) El Paso İlçesinde.

Bu mükemmel tasmasız köpek parkı 25 dönümlük bir alanı kaplar ve açık çayırlar, ormanlar, tepeler ve uzun bir Bear Creek şeridi içerir. Parkta küçük veya yaşlı köpeklerin kullanımına ayrılmış küçük, ayrılmış bir alan vardır.

Burada, köpek parkı alanının hemen kenarından geçen ve keyifli bir yürüyüş sağlayan birkaç yürüyüş yolu bulacaksınız ve ayrıca birkaç ikincil parkur da vardır. Köpekler derede oynayabilir, yürüyebilir ve açık alanlardan birinde bir topu kovalayarak kuruyabilir. Zorluklardan hoşlanan yavrular ve sahipler için de bir çeviklik eğitimi bölgesi var.Köpekler ve insanlar için su sağlanır ve bir köpek yıkama alanı da vardır. Umumi tuvaletler mevcuttur ve çok sayıda köpek çöpü istasyonu vardır. Park, şafaktan gün batımına kadar her gün açıktır.


Cherry Creek Eyalet Parkı, Aurora

Cherry Creek Eyalet Parkı bulunur ( buraya Aurora'da. Burada, sizin ve köpeğinizin eğlenmesi için 100 dönümlük tasmasız bir cennet bulacaksınız.

Parkı kullanmak için küçük bir giriş ücreti ödemeniz gerekecek, ancak köpeğiniz bunun için size teşekkür edecek! Parkın hemen dışında uzanan 2,5 millik bir yol da dahil olmak üzere keşfedilecek çok sayıda parkur var. Nehir genellikle sığ ve yavaştır, bu nedenle yavrularınızın suya dalması güvenlidir. Ve iyi bir boğuşmayı seven köpekler için az miktarda gölgeli bol miktarda açık alan vardır. Bu bölgedeki bazı parkların aksine, burada çıngıraklı yılan yoktur, böylece yavrularınız güvenli bir şekilde koklayabilir ve keşfedebilir.

Güney girişinde bir su çeşmesi var, ancak parkın diğer ucuna park ederseniz, sıcak günlerde yavrularınız için su getirmeniz gerekeceğini unutmayın. Kullanabileceğiniz umumi tuvaletler var, ancak köpeğiniz için bir miktar kaka torbası getirmeniz gerekecek.

Bu parkın tamamen çitle çevrili olmadığını ve köpeğinizin nehrin karşısına yüzerek kaçma şansı olduğunu unutmayın, bu yüzden ziyaret etmeden önce yavrunuzun sıkı ses kontrolü altında olduğundan emin olun.

Cherry Creek Park'ın bir videosunu görebilirsiniz. bu bağlantıda .


Durango Köpek Parkı, Durango

Durango Köpek Parkı Durango kasabasında ( buraya ).

Altı mil karelik park, Durango şehir merkezindeki Smelter Dağı'nın eteğinde bulunuyor. Burada köpekler Animas Nehri'nde oynayabilir ve parkurlar boyunca sizinle yürüyüş yapabilir. Poop torbaları ve atık istasyonları sağlanır.

Burada çit eksikliği olmasına rağmen, nehir ve yamaç topografyası doğal engeller yaratır, ancak yine de köpeğinizin gezinme ihtimaline karşı ses kontrolü altında olmanız gerekir. Parkın uzak tarafından, Smelter Rapid'e düşen kirişlerin ve kayakçıların harika manzarasının tadını çıkaracaksınız. Ve kış aylarında ziyaret ederseniz, muhtemelen kar ayakkabılı ve kros kayakçılarının köpekleriyle parkta tur attığını göreceksiniz!

Özellikle sıcak günlerde köpeğinize ve kendinize su getirin. Ayrıca, çıngıraklı yılan uyarı işaretlerine dikkat edin ve bunlardan birine rastlarsanız, köpeğinizin onu taciz etmediğinden emin olun!


Elk Meadow Parkı, Evergreen

Elk Meadow Parkı bulunur ( buraya ) Jefferson County, Evergreen kasabasında.

Elk Meadow Park'ta eskiden tasmasız bir alan vardı, ancak ne yazık ki bu bölge 2017'de kapatıldı. Ancak, evcil hayvanınızı açık tutmanız koşuluyla, geniş açık alanların ve birçok parkurun tadını çıkarmak için köpeğinizi buraya getirmenize yine de izin verilmektedir. tasma. Ayrıca, evcil hayvanınız ve kaka çantalarınız için su taşımanız gerekecek, ancak parkın her yerinde atık kapları sağlanmıştır.

Park, gün doğumundan bir saat öncesinden gün batımından bir saat sonrasına kadar açıktır. Siz ve evcil hayvanınız bunun üstesinden gelmek için yeterince uygunsanız, 2,100 fitlik bir yükseklik kazanımı ile 4,7 millik zorlu bir yürüyüş de dahil olmak üzere, burada keşfedebileceğiniz çok sayıda farklı parkur var! Park boyunca, büyük geyik sürülerini görme şansınız yüksektir.


Bighorn Park Off-leash Köpek Parkı, Vail

Bighorn Park, Vail kasabasında ( buraya ).

Bighorn Park'ta köpeğinizin koşup diğer köpek ziyaretçileriyle oynayabileceği çok sayıda çimenlik alan vardır ve yüzmek isteyen köpekler için bir gölet vardır. Gölet çevresinde yürüyebileceğiniz bir patika var, ancak daha zorlu bir yürüyüş istiyorsanız, caddeyi geçin ve tepedeki patikayı takip edin.

Bu, yavruların tasmasız oynamasına izin verilen köpek dostu bir park olmasına rağmen, alan çitle çevrili değildir ve bir yola bitişiktir. Bu nedenle, köpeğinizi her zaman sıkı bir ses kontrolü altında tutmalısınız.

Köpeğinizin kendi oyuncaklarını, suyunu ve kaka torbalarını getirmeniz gerekecek.


Foothills Community Köpek Parkı, Boulder

Foothills Community Köpek Parkı bulunur ( buraya ) Boulder şehrinde.

Parkta üç ayrı alan çitle ayrılmış durumda. Bir. 5 dönümlük alan, 20 pound'un altındaki küçük köpekler içindir ve diğer 1,6 dönümlük alan, 20 pound'un üzerindeki daha büyük köpekler içindir. Kalan bölge, büyüklüğü ne olursa olsun her köpeğin kullanması içindir. Köpek parkı, köpeklerin birbirlerini kovalamanın ve fazla enerjilerini yakmanın keyfini çıkarabilecekleri bol miktarda alan sunar.

Sahiplerin köpekleri oynarken oturup manzaranın keyfini çıkarması için az miktarda oturma yeri ve gölge sağlanmıştır. Yanınızda kaka poşetleri getirmeniz gerekecek, ancak çitlerle çevrili alanların her birinde köpekler için su sağlanmaktadır. Köpeğiniz kendini yıprandığında, parkın bitişiğinde bulacağınız tasmalı parkurların bazılarında daha sakin bir gezinti yapmak isteyebilirsiniz.


Glendale Çiftliği Köpek Parkı, Castle Rock

Glendale Farm Dog Park, bulacağınız 17 dönümlük, tasmasız bir alandır ( buraya ), Glendale Farm Trail'in bitişiğindeki Castle Rock kasabasında.

Burada köpeğiniz için bolca eğlence bulacaksınız! Koşmak, kovalamak oynamak ve bir top getirmek için bolca açık alan var. Ayrıca, farklı engelleri aşma, aşma ve bunların etrafından geçme zorluğundan zevk alan yavrular için mini bir çeviklik kursu var. Köpeğiniz oynarken, size sağlanan banklardan birine oturabilir ve Colorado Front Range ve Pikes Peak'in muhteşem manzaralarını seyredebilirsiniz.

Köpeğinizi burada tasmalı tutmanız gerekse de, 1,6 millik Glendale Farm Trail çevresinde bir gezintiye çıkabilirsiniz.

auggie köpeği

Glendale Farm Open Space Dog Park'ın videosuna göz atın bu bağlantıda .


Westminster Hills Off-Leash Köpek Parkı, Westminster

Westminster Hills Dog Park'ın görkemli açık alanı, köpeklerin tasmasız koşabileceği 420 dönümlük bir alanı kaplar. Köpek parkı, 15.000 dönümlük Colorado Hills Açık Alanında ( buraya ) Westminster, Denver Metrosu'nda.

Bu park, köpeğinizin sizinle ve yeni köpek arkadaşlarıyla harika vakit geçirebileceği iki millik bir parkur ve yüzme göletiyle muhteşem bir köpek dostu alandır. Parkta bir köpek çeşmesi var ve banklar ve sahipleri için bir barınak var. Bununla birlikte, park sadece kısmen çitle çevrilmiştir, bu nedenle köpeğinizin onu buraya getirmeden önce sesli komutlara tamamen itaatkar olmasına dikkat edin.

Park, gün doğumundan gün batımına kadar her gün açıktır ve giriş ücretsizdir. Bölgede çakal ve yılan olabileceğine dair uyarı işaretleri olduğundan yürürken dikkatli olun.


Son düşünceler

Güzel Centennial Eyaletine tatile gelmeye karar verirseniz, köpeğinizi de yanınızda getirmeyi unutmayın! Dönümlerce açık çayır, keşfedilecek kilometrelerce uzanan dağ yolları ve hemen hemen her kasabada tasmasız bir köpek parkı ile siz ve yavrularınız yapacak ve eğlenecek çok şey bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Eyaletteki birçok kasaba ve şehirde köpek dostu oteller ve karavan parkları da var.

Colorado'ya gelmeden önce, köpeğinizin kuduza karşı aşılanmasını sağlayın ve bu etkiye karşı ona bir yaka etiketi takmayı unutmayın. Ayrıca, geçerli lisans ve tasma yasalarını kontrol etmek için bir veterinere veya ziyaret etmeyi düşündüğünüz bölgelerdeki yerel devlet dairelerine telefon etmek iyi bir fikirdir.

Yorumlar