Shih Tzu Karışımları: Bayılacaksınız 40 Benzersiz Melez

Shih Tzu Karışımları: Bayılacaksınız 40 Benzersiz Melez

İnsanlardan en iyi 5 sevimli köpeğini isimlendirmelerini istediğinizde, Shih Tzu'nun bunu yapacağını neredeyse garanti edebilirsiniz. zirvede olmak çoğu kişinin listeleri. Shih Tzu, 'Aslan köpeği' anlamına gelir ve Tibet kökenli yaklaşık 1100 yıl önce. O uzun zamandır Çin Kraliyet ailesinin favorisiydi ve bu mükemmel resimli yavru sana iri gözleri ve güzel saçlarıyla baktığında yardım edemezsin ama nedenini anlayabilirsin.

Çok arkadaş canlısı ve eğlenceyi seven bir karakterle harika bir aile hayvanı olur. Aynı zamanda rahat, insan paketiyle dolaşmaktan mutlu ve hem ailesi hem de yabancılar için yaramaz oyunuyla iyice eğleniyor. Bu cins var avlanma veya kazma için av sürüşü yok ve ilgi odağı olduğu sürece, sizi takip etmekten mutluluk duyar ve tembelce ayaklarına uzan tüm gün boyunca. Bu yavru minimum düzeyde tüy döker ve genellikle Hipoalerjenik Köpek Irkı olarak sınıflandırılır .Yüzyıllar boyunca bu cins, Çinli asilzadelerin münhasırlığı için kilit altında tutuldu ve sonunda Amerika'ya geldiği 1930'lara kadar değildi. Shih Tzu resmen American Kennel Club tarafından tanındı 1969'da ve şu anda 20. en popüler cins 191 sıralı ırktan. Yaklaşık 9 ila 16 pound ağırlığında ve yalnızca 10 inçlik bir ağırlığa sahip olması oyuncak bir köpek olarak kabul edilir, ancak bunun sizi yanıltmasına izin vermeyin, karakteriyle dolup taşıyor ve dikkatinizi çekiyor!

Shih Tzu Karışık Irklar

Çoğu popüler ırkta olduğu gibi, çok sayıda deney yapılmıştır. Shih Tzu'nun melezlenmesi eğlenceli ve heyecan verici köpek karışımları yaratmak için. Bazıları Shih Tzu'dan daha büyük, bazıları daha küçük, bazıları beklenen karışımlar ve bazıları çok sıradışı, ancak hepsinin ortak bir yanı var, tatlılıkları ölçüsün dışında!Ancak düşünmeniz gereken sadece onların zekâları değil, bu listedeki tüm karışımların tam olarak bu, bir karışım olduğunu düşünmelisiniz. Bu, miras alırken Shih Tzu'nun bir kısmı , aynı zamanda diğer ebeveyn ırkın özelliklerini de miras alacaktır, bu nedenle ne elde edeceğinizi asla bilemeyeceğiniz için hem ırka hem de tüm özelliklerine aşık olmanız gerekir.

Bu Shih Tzu karışımlarının çoğunun bir yetiştiriciden satın alınması gerekecek olsa da, satın alma şansınız da var. onları yerel bir kurtarmada bul . Bu yüzden, daha fazla tereddüt etmeden, en iyi ve sevimli Shih Tzu karışımlarından 40 tanesine atlayalım.


Shih-Poo

Shih Poo Karışımı

Ebeveyn Irkları: Oyuncak Kaniş ve Shih TzuEbeveynlerinin ikisi de küçük ama ikisi de büyük kişiliklere sahip olmak , böylece Shih-Poo ile iki kat büyük bir kişilik bekleyebilirsiniz. Arkadaş canlısı ve sevgi dolu doğasına ek olarak, itaatkar ve zeki, tıpkı onunki gibi epey bir enerjiye sahip. diğer birçok Kaniş karışımı , Kaniş ebeveynliği sayesinde. Sahibini memnun etmeyi ve orijinal bir su av köpeği olmayı seviyor, av sürüşü ve enerjisi var, bu yüzden bu adamla bir kucak köpeği beklememelisiniz.

Shih-Poo, 10 ila 15 inç arasında ölçülecek ve 10 ila 13 pound ağırlığında olacaktır. Kaniş genleri sayesinde paltosu hafif dalgalı olacak ve kahverengi, beyaz, gümüş, altın, mavi, kırmızı ve brindle rengini veya bunların herhangi bir karışımını alabilir.

napoli mastifi fiyatı

Maymun Tzu

Affenpinscher Shih Tzu

Ebeveyn Irkları: Affenpinscher ve Shih TzuBu çaprazlanmış yavru nispeten yenidir, ancak mizaçları oldukça benzer olduğundan, eğlenceli ama uysal tavır ve çoğu aile evine uyan bir tane. Muhtemelen inatçı bir adam olacak ve muhtemelen istediği gibi yapacak, ancak sosyalleşme ve sabırla mükemmel bir küçük sıcak su şişesi bekleyebilirsiniz.

Affenpinscher'in dalgalı saçları nedeniyle, zamanınızın epey bir kısmını, karışıklıkları uzak tutmak için onu tımar ederek geçirmeyi bekleyebilirsiniz. Bu adam 9 ila 13 pound arasında herhangi bir ağırlığa sahip olacak ve 9 ila 11 inç arasında ölçecek. Almanca'da, maymun demek maymun, bu yüzden bu adamın yaramaz ve küstah olmasını bekleyin!


Aussie Tzu

Aussie Tzu

Ebeveyn Irkları: Mini Avustralya Çoban & Shih Tzu

Aussie Tzu, dengeli bir kişiliğe sahip arkadaş canlısı bir köpektir. Shih Tzu'dan daha büyük ve çok daha enerjik, koşmayı sevdiği için bu adam için yaşam alanına sahip olmanız gerekiyor. Onun Avustralyalı ebeveyni oldukça enerjik bir çalışma köpeğidir, bu nedenle aktif değilseniz veya geleneksel bir oyuncak köpek arıyorsanız, bu sizin için olmayabilir. Kabarık bir kürk topu arıyorsanız, o faturaya mükemmel bir şekilde uyuyor!Günlük tımar ayrıca gerekli Aussie Tzu için, çünkü çok saçı var, ama yelesi karakterinin büyük bir parçası ve onu daha da sevimli kılıyor. Çift ceketi, ebeveyninin herhangi bir rengine sahip olacak ve ayrıca parlak mavi veya uyumsuz renkli gözlere sahip olma ihtimali de var. 10 ila 14 inç ölçecek ve 15 ila 25 pound ağırlığında olacak.


Shih Mo

Shih Mo Mix

Ebeveyn Irkları: Amerikan Eskimo Köpeği & Shih Tzu.

Açık bir haç olmasa da, oyuncak Eskimo köpeğinin artan popülaritesi nedeniyle Shih Mo da popüler bir karışım haline geldi. O sakin ve sevecen bir köpek, ama nasıl sert oynanacağını bilen biri! Büyüklüğü göz önüne alındığında, daha küçük çocuklarla iyi oynar, ancak aynı zamanda herhangi birinin kucağında kucaklamalarla dolu bir öğleden sonra şımartılmayı da sever.

Tartacak 8 ila 13 pound arasında herhangi bir yerde minyatür veya standart Eskimo köpeği gibi daha büyük ebeveynler de kullanılabilir ve bu nedenle o daha büyük olacaktır. Uzun ve ipeksi kilitlerini yüksek beyaz renk olasılığıyla koruyacak, ancak daha çok Shih Tzu ebeveynine benzeme eğiliminde.
Shih Chi

Shih Chi

Ebeveyn Irkları: Chihuahua ve Shih Tzu

Bu listedeki en popüler karışımlardan biri, Shih Chi karışımı cesur, şımarık, çekici ve zarif bir yavru, bu yüzden nedenini görmek kolaydır. İlgi odağı olmayı seviyor ve sahipleri tarafından daha çok şımartılıyor olsa da, aynı zamanda cesur ve kimseden çöp almayacak , böylece yoluna çıkan sahibini koruyacaktır. Öyleyse, alıngan bir oyuncak köpek arıyorsanız, doğru karışıma geldiniz.

Muhtemelen 5 ila 12 pound ağırlığında ve 7 ila 10 inç arasında bir yüksekliğe sahip olması muhtemel olan bu küçük yavru, çantanıza kolayca sıkışabilir, ki bu da onun kadar iyi yalnız kalmaktan nefret ediyor . Saçları ya kısa ya da uzun ama ipeksi ve yumuşak olacak ve çok çeşitli renklerde geliyor. Shih Chi muhtemelen daha sonra alacak her iki ebeveyn türü Bu, onu potansiyel küçük köpek sahipleri için mükemmel bir seçim haline getiriyor.
İpeksi Tzu

İpeksi Tzu Teriyeri

Ebeveyn Irkları: İpeksi Terrier ve Shih Tzu

Bu herifin ipeksi pürüzsüz olup olmayacağını merak ediyorsanız, emin olabilirsiniz! İpeği günlük tımar gerektirir, bu yüzden bir dizi iyi tımar aletine yatırım yaptığınızdan emin olun. O yapacak 9 ila 12 pound ağırlığında ve 9 ila 10 inç arasında bir ölçü alacak ve büyük olasılıkla İpeksi Terrier ebeveyninin kahverengi ve siyah renklerini beyaz bir çizgi ile alacak.

Mükemmel bir aile köpeği yaratmak için geçti, küçük bir yapıya ve bir oyuncak köpeğin şefkatli eğilimlerine sahip, ancak bir terrier gibi eğlenceli yaramazlıklara sahip. Evde canlı ve hareketli olduğu için, bu adam çok fazla egzersize ihtiyaç duymayacak kadar kendini yıpratıyor, bu nedenle açık havada bacak uzatma ve tuvalet molaları yeterli olacaktır.


Bea Tzu

Bea Tzu Karışımı

Ebeveyn Irkları: Beagle ve Shih TzuBu adam, Beagle ailesinden farklı olarak, avlanma ya da izleme için yetiştirilmemiştir ve ebeveyninin süper koku alma duyusunu miras alması pek olası değildir, ancak hakkında istenmeyen bir şey olduğunda size haber verecek harika bir bekçi köpeği yapar. Dikkat edin, o hala uluyor ve çoğu kişi için komik olsa da, bir apartmanda yaşıyorsanız komşularınız aynı görüşü paylaşmayabilir . Sadık ve şefkatli bir köpek bekleyebilirsiniz, ancak yalnızca ona çok fazla egzersiz sağlarsanız, aksi takdirde oldukça yıkıcı bir köpek olabilir.

Bea Tzu 13 inç ve altında olacak ve 10 ila 20 pound ağırlığında . Paltosu kısa ve parlak, siyah, kahverengi ve beyaz renkte olacaktır.


Mal Shih

Mal Shih

Ebeveyn Irkları: Malta & Shih Tzu

Popüler Mal Shih, salonda iyi bir boğuşmanın ya da efendisine sarıldığı sürece öğleden sonra bir ertelemenin eşit derecede keyif alacağı, çok eğlenceli ve şanslı bir köpek. Çok arkadaş canlısıdır ve hem aile üyelerini hem de yabancıları sever, bu yüzden harika bir bekçi köpeği beklemeyin, herkesin kalbini fethedecek tatlı bir yavru beklemeyin.

O yapacak 6 ila 12 pound ağırlığında ve 8 ila 10 inç arasında ölçülürse, ceketi uzun ve pürüzsüz olacaktır, bu nedenle günlük bakımınızı yapabilmeniz gerekir. Mal Shi, muhtemelen beyaz bir sıçrama ile Shih Tzu'nun herhangi bir rengini miras alacak.


Jack Tzu

Jack Tzu

Ebeveyn Irkları: Jack Russell Terrier ve Shih Tzu

Bu küçük tasarımcı köpeği, tipik Shih Tzu karışımınız değil, oldukça avuç dolusu ve gerçek bir teriyer, eğer öyleyseniz harika bir şey arsız ve eğlenceli bir köpek aramak ! Özellikle inatçı ve bu nedenle itaatkar tarafını ortaya çıkarmak için çok fazla sabır ve eğitime ihtiyacı var. Jack Russell’ın çok fazla egzersize ve zihinsel uyarılmaya ihtiyacı var, bu yüzden onun yıkıcı olmasını önlemek için çok sayıda fiziksel egzersize ve beyin oyunlarına yatırım yapmanız gerekecek.

Kısa saç sporu yapacak ve ölçecek 9 ila 12 inç yüksekliğinde ve 9 ila 16 pound ağırlığında. Kısa olduğu için, süper hızlı ve çevik ve çok yüksek bir av sürüşü var!


Havashu

Havanese Shih Tzu

Ebeveyn Irkları: Havanese ve Shih Tzu

Havashu’nun ebeveynlerinin ikisi de çok benzer, hem sevecen hem de sevecen, sosyal ve canlı yanları var. O, arkadaş veya düşman olsun, temasa geçtiği herkesi seven arkadaş canlısı bir karışımdır, bu nedenle biraz koruma arıyorsanız başka bir karışıma bakmak isteyebilirsiniz. Ailesiyle birlikte olduğu için minnettar olan çok uyumlu bir köpek. Egzersiz yapmaktan kaçınıyor, ama çok da ihtiyacı yok, bu yüzden bakımı oldukça kolay.

Arasını ölçecek 9 ve 11 inç boyunda ve ağırlığı 8 ile 14 pound arasında olacak. Açık kahverengi ve beyaz tonlar alacak, şehvetli uzun bir palto giyecek ve her zaman sizi neşelendirmeye hazır, arsız küçük bir gülümseme bulacaksınız.


Fransız Bull Tzu

Fransız Bull Tzu

Ebeveyn Irkları: Fransız Bulldog ve Shih Tzu

Bu, son zamanlarda Fransız Bulldogları sayesinde bir başka popüler karışım türüdür. köpek üne kavuşmak . Kişilikleri açısından oldukça farklı olsalar da ve Fransız karışımlarının çoğu gibi çok iyi çalışan beklenmedik bir kombinasyondur. Heyecan verici sakinlik ve dostça korumanın bir karışımı, onun bir yavru kadar sosyalleştiği sürece harika bir aile hayvanı yapan dengeli bir köpek olduğundan emin olabilirsiniz.

Bu karışım oldukça tıknaz olabilir, ancak daha uzun ince saçlarıyla kasları Fransız ebeveyni kadar görünmez ve tipik olarak büyük yarasa kulaklarını miras alır. Ebeveynlerinin boyutuna bağlı olarak, yüksekliği 9 ila 13 inç arasında olacak ve 25 pound ve altı .


Cava Tzu

Cava Tzu

Ebeveyn Irkları: Cavalier King Charles Spaniel ve Shih Tzu

Cava Tzu, her iki ebeveynden de geniş bir renk yelpazesine sahiptir ve tipik olarak bir Kral Charles'tan daha çok bir Shih Tzu'ya benzeyecektir, ancak Kral Charles'ın uzun dalgalı kulakları . 11 ila 16 pound ağırlığında ve 10 ila 12 inç arasında ölçülecek.

O oyuncu bir köpektir, ancak bu zarif köpek, efendisinin kucağında bir veya iki öğleden sonra uyuklamasına daha kısmi ve bu listedeki diğerlerine kıyasla fazla egzersize ihtiyaç duymayacaktır. Nazik yollarına rağmen, zeki beynini çalıştırmak için eğitim seanslarından keyif alacak çok zeki bir köpektir ve uyarıldığı sürece, tüm aile için şefkatli ve sevgi dolu bir köpek olacaktır.


Pin Tzu

Min Pin Shih Tzu

Ebeveyn Irkları: Minyatür Pinscher ve Shih Tzu

Bu minyon köpek, en fazla 15 pound ağırlığında ve 10 ila 12 inç arasındadır. Kısa saçları, büyük yuvarlak köpek gözleri ve uzun dik kulakları olması muhtemeldir. Pinscher'ın paslı tonlarını Shih Tzu'dan beyaz parıltılarla devralması muhtemeldir.

Küçücük olmasına rağmen, sorun olduğunda kendi sesinin sesini seven başka bir alıngan köpek, bu yüzden kendine Pin Tzu ile cesur bir koruma bulacaksın. Bu nedenle aşırı korumacı olmamasını sağlamak için genç yaştan itibaren onu sosyalleştirmek çok önemlidir. Genel olarak, Pin Tzu, aileyle oynamaktan veya ateşin önünde dolaşmaktan hoşlanan keyifli bir köpektir.


Weshi

Weshi Mix

Ebeveyn Irkları: West Highland White Terrier ve Shih Tzu

Weshi, hayranlık uyandıran küçük bir yavru ve bir karışım olsa da, bu listedeki diğerlerinin aksine, Shih Tzu'dan çok Westie ebeveynine benzeme eğiliminde. Tipik olarak, 12 ila 18 pound ağırlığında ve 9 ila 11 inç yüksekliğinde olacaktır. Kesinlikle çılgın bir ceketi olacak bu beyaz olacak açık kahverengi ve gümüş parıltılarla.

Weshi ayrıca terrier kişiliğini miras alır ve evinizde bu adamlardan birinin olduğu yerde kesinlikle böcek veya fare bulamayacaksınız. Yüksek av sürüşü ve heyecanlı enerjisi, zihnini ve vücudunu meşgul etmek için biraz egzersize ihtiyacı olduğu anlamına gelir, bu nedenle yoğun bir enerjik pooch için hazırlıklı olun.


Schnau Tzu

Schnau Tzu Karışımı

Ebeveyn Irkları: Minyatür Schnauzer & Shih Tzu

Schnau Tzu tipik olarak Schnauzer'a çok benziyor sert tüylü paltoyla ama Shih Tzu'nun sarkık kulaklarıyla çok çekici bir görünüm elde ediyor. Bu nedenle, paltosunun fazla karışmamasını sağlamak için biraz tımarlamaya ihtiyacı var. Paltosu daha koyu gümüş ve kahverengi tonları alacak ve 10 ila 18 pound ağırlığında ve 11 ila 13 inç arasında ölçülecek.

Schnau-Tzu bir akıllı schnauzer karışımı ve efendisini memnun etme hevesi sayesinde komutları ve hileleri çabucak öğrenecek. Enerjik ve bedenine göre biraz egzersize ihtiyacı olacak, ancak sizi kucaklamalarla ve köpek öpücükleriyle ödüllendirecek.


Mavi Tzu Heeler

Mavi Tzu Heeler

Ebeveyn Irkları: Avustralya Sığır Köpeği ve Shih Tzu

Bu ismi Avustralya Sığır Köpeği Blue Heeler'a verilen popüler takma addan almıştır, ancak rengi kırmızı da olabilir. Siyah, beyaz, kahverengi, kırmızı ve mavi lekeler ve işaretler ile Blue Tzu, çok çeşitli ceket renkleri arasından seçim yapacaktır. Bu listedeki en büyük yavrulardan biridir ve 20 ila 40 pound ağırlığında ve 13 ila 17 inç arasında ölçün.

Avustralyalı ebeveyninin güçlü sürü içgüdüleri var, ancak muhtemelen çok daha sakin olacak, ancak yine de bu listedeki diğer karışımlara kıyasla çok fazla egzersize ihtiyacı olacak, bu nedenle aktif bir Shih Tzu karışımının peşindeyseniz, o zaman bu senin için olanı! Arkadaş canlısı ve sevecen ama oldukça yoğun olabilir, bu yüzden etrafta bu adam varken mavi veya kırmızı bir gölge görmeyi bekleyin.


Şiranyalı

Şiranyalı

Ebeveyn Irkları: Pomeranian ve Shih Tzu

Shiranian bir pomeranian arasında karıştırmak ve Shih-Tzu. Çoğu küçük köpek gibi, efendilerine vermeyi çok sever ve onun için her şeyi yapar. Neşeli ve neşeli , bu küçük tüy yumağı herkes tarafından seviliyor. O süper girişken, ancak olmasına izin verirseniz oldukça havlı olabilir, bu yüzden aşırı korumacı olursa onu yönettiğinizden emin olun.

Tipik olarak, ebeveynleri arasında mükemmel bir karışım gibi görünecek ve Pomeranian'ın yüzü ve Shih Tzu'nun kulaklarıyla Pomeranian'ın kabarık ceketini hafif bir bükülme ile miras alacak. 7 ila 9 inç arasında ölçüm yapacak ve 6 ila 13 pound ağırlığında .


Pamuklu Tzu

Pamuklu Tzu

Ebeveyn Irkları: Coton De Tulear ve Shih Tzu

Coton Tzu nadir bir karışımdır, çünkü çoğu insan ebeveynlerinden birini hiç duymamıştır, ancak ikisi de mizaçları bakımından oldukça benzerdir ve bu nedenle sevimli ve şefkatli bir yavru üretirler. O inatçı ve muhtemelen Coton Tzu'dan aşırı itaatkâr bir köpek yapmayacaksın, ama bu sadece nefis cazibesine katkıda bulunur . Uysal ve mutlu bir şekilde yaşam tarzınıza uyacak.

Coton Tzu, 8 ila 16 inç arasında bir ölçü alacak ve 9 ile 11 pound arası ve kalın ve kabarık bir dış cepheye sahip olacak. Öyleyse, bir Shih Tzu arıyorsanız, ancak küçük bir bükülme ile, o zaman Coton Tzu sizin ve tüm aile için harika bir seçenek olacaktır.


Boshih

Boshih

Ebeveyn Irkları: Boston Terrier ve Shih Tzu

Bu biraz şaşırtıcı karışım, masaya birçok sevimli köpek özelliğini getiriyor. Sayesinde zeki ve canlı değil Boston Terrier bu karışımın ana tarafı ama aynı zamanda Shih Tzu gibi sevgi dolu ve çekicidir. Biraz inatçı olabilse de, ona biraz disiplin aşıladıktan sonra kesinlikle zamana ve çabaya değer. Her zaman olduğu gibi, terrier genleri sayesinde arsız bir tarafı miras alacak.

Bu Shih Tzu karışımı, bu listedeki standart karışımlardan daha uzun bacaklara sahip olacak ve 11 ila 20 pound ağırlığında olacak ve 13 ila 16 inç yüksekliğinde ölçün . Daha kısa ve pürüzsüz saç kesimi ile muhtemelen kaslı yapısının birazını göreceksiniz ve muhtemelen Boston'un kendine özgü yarasa kulaklarını miras alacak.


Tepeli Tzu

Tepeli Tzu

Ebeveyn Irkları: Çin Tepeli ve Shih Tzu

Yine, bu daha nadir bir karışım, ancak ilginç görünen bir karışım! Benzer Çin kökenlerine rağmen, her ikisi de mizaç bakımından farklıdır. Tipik olarak, kucakta oturma sevgisi ve bahçede haşarat kovalamaya duyulan sevgi miras kalacaktır. Tepeli Tzu nasıl sıkı çalışılacağını ve çok dinleneceğini bilir. O uyarlanabilirdir ve gününün çoğunu sizinle geçirebildiği sürece, neredeyse her şeyi yapmaktan mutluluk duyar.

Görünüşü, aynı kum karışımı içinde bile çılgınca değişebilir. Tipik olarak, Çin Tepeli köpeği gibi görünecek, ancak biraz daha kısa ve Shih Tzu gibi daha geniş, boynunda ve yüzünde daha kalın saçlarla. Boyu 10 ila 12 inç ölçecek ve 8 ila 14 pound ağırlığında .


Sheltie Tzu

Sheltie Tzu

Ebeveyn Irkları: Shetland Çoban Köpeği ve Shih Tzu

Sheltie Tzu’nun ebeveynleri harika aile köpekleri ve o da farklı değil! Büyükanneden küçüklere kadar diğer köpekler ve evcil hayvanlarla ve tüm insanlarla iyi anlaşıyor ve bu listedeki diğer karışımlara kıyasla biraz daha büyük olması onu çocuklara karşı çok daha sağlam ve hoşgörülü yapıyor. Çok zekidir ve her zaman efendisini memnun etmeye heveslidir, bu nedenle eğitim genellikle çocuk oyuncağıdır. Onu mutlu ve sağlıklı tutmak için makul miktarda egzersize ihtiyacı olacak.

Kabarık top paltosu, kiri temizlemek ve paslanmayı önlemek için günlük tımar gerektirdiği anlamına gelir, ancak efendisiyle zaman geçirmek için bahaneyi sevecektir. Tipik olarak, boyu 11 ila 15 inç arasında değişir ve 14 ila 20 pound ağırlığında .


Bakım Tzu

Bakım Tzu

Ebeveyn Irkları: Cairn Terrier ve Shih Tzu

Cairn Tzu, en iyi aile arkadaşı köpeklerin listesi arasındadır. Sevecen, sevecen, eğlencelidir ve herkesin gününü aydınlatacak. Bu küçük adamı genellikle bahçede koşarken ve oynarken görürsünüz ve küçük çerçevesine rağmen dışarı atacak çok enerjisi vardır, bu yüzden en iyisi bir veya iki frizbiye yatırım yaparsınız. O, etrafta biri olup olmadığını size bildirecek olan tetikte bir yavru ve bir haşarat sorununuz varsa, anında yok olacaklar.

Care Tzu, her iki ebeveynin de pürüzsüz ve ipeksi ya da ince ve kaba saçlarını miras alabilir, ancak her iki durumda da saçlarının düzgün kalmasını sağlamak için günlük bakıma ihtiyacı olacaktır. 9 ila 16 pound ağırlığında olacak ve boyu 9 ila 10 inç arasında olacak.


Horoz-A-Tzu

Horoz Bir Tzu

Ebeveyn Irkları: Cocker Spaniel ve Shih Tzu.

Cock-A-Tzu, bu listedeki en nazik ve şefkatli köpeklerden biridir, ancak bununla birlikte sürekli ilgiye ihtiyacı vardır, bu nedenle yalnızca gününün çoğunu onunla geçirebilecek bir ailenin yanına yerleştirilmelidir, aksi takdirde o açıkça endişeli bir köpek olacak. Cocker Spaniel, daha az akıllı Ebeveyn ırkları, ancak her iki ebeveyn de insanları memnun etme eğilimindedir. Biraz eğitimle, etrafındaki en sadık köpeklerden biri olacak.

Kıvırcık, yoğun saçları nedeniyle günlük fırçalama gereklidir, ancak çok az egzersize ihtiyaç duyduğu için çoğu aile tımarlamaya yatırım yapmak için fazladan zamana sahip olduklarını fark eder. 10 ila 14 inç arasında ölçü alacak ve 14 ila 24 pound ağırlığında olacak .


Jatzu

Jatzu

Ebeveyn Irkları: Japon Çene ve Shih Tzu

Jatzu sizi saatlerce eğlendirecek kıvamlı bir karışımdır. Ebeveyni, Japon Çene genellikle kendisini bir kedi olarak görüyor ve hatta Jatzu'yu daha yüksek bir yer ararken ağaçlara veya raflara tırmanırken bulabilirsiniz. Macera aramadığında, efendisinden rahatlık istiyor ve bu haç, eşit bir eğlence ve şefkat karışımı.

Benzer görünümlü ebeveynlerle Jatzu, her ikisinin de eşit bir karışımı gibi görünür, ancak daha büyük alnıyla onu standart bir Shih Tzu'dan ayırabilirsiniz. Uzun akan ipeksi kilitleri, uzun kulakları ve böcek benzeri büyük gözleri ile büyüleyici görünümlü bir köpek. 8 ila 13 pound ağırlığında ve 8 ila 11 inç ölçülerinde, bu küçük boyutlu yavru çok güzel.


Papastzu

Papastzu

Ebeveyn Irkları: Papillon ve Shih Tzu

Bu oyuncak spaniel karışımı uyanık ve meraklı ve her zaman bir getirme oyununa hazır. Çevik ve atletiktir ve bu nedenle ortalama bir oyuncaktan daha fazla egzersiz gerektirir. Papastzu'yu sık sık gün boyunca birkaç 'zoomie' seansından keyif alırken bulacaksınız ve enerjisini tükettiğinde, onu kolunuzun kıvrımına sarılırken bulacaksınız.

Papillon ebeveyni, Avrupa'daki soylu kadınlara eşlik eden köpekler olarak yetiştirilmiş olan Papastzu, zarif ve karizmatik görünümünü koruyor. Tartım 7 ila 13 pound ve 8 ila 11 inç boyunda olan bu küçük köpek, hala tüm soylu kadınlara ve asillere sahip olacak. Paltosu orta uzunlukta saçlardan olacak ve kulaklarının, boynunun ve kuyruğunun etrafında daha uzun saçlar olacak ve arsız bir küçük sırıtışla.


Pug Tzu

Pug Tzu

Ebeveyn Irkları: Pug ve Shih Tzu

Bu küçük adam tipik olarak ebeveynlerinin eşit bir karışımı gibi görünüyor, genellikle Pug'ın geniş gülümsemesi ve böcek gözleriyle kıllı Shih Tzu olarak tanımlanıyor. Sonuç olarak, o, nereye giderseniz gidin kafaları çevirecek sevimli ve komik görünümlü bir köpek. Tipik olarak, uzunluğu 10 ila 12 inç arasındadır ve 11 ila 16 pound ağırlığında . Saçları orta uzunluktadır ve düz ya da tüylü olabilir ve her iki ebeveynden herhangi birinin rengini alabilir.

Pug Tzu tamamen eğlenmekle ilgilidir ve bu küçük yavru ile asla sıkıcı bir gün olmaz. O, tüm aileyi diken diken olacak, ilginç ve komik bir köpek palyaçosu. Aileni eğlendirmekle geçen bir günlük işten sonra, onu kucağınızda yüksek sesle horlarken bulacaksınız.


Schweenie

Schweenie

Ebeveyn Irkları: Dachshund ve Shih Tzu

Henüz Schweenie için standart bir görünüm yok, onun hala uzun bir çocuk olduğu gerçeği dışında. Dachshund ebeveyninin ceketine bağlı olarak, ceketi kısa ve parlak veya uzun ve ince olabilir ve herhangi bir rengin karışımı olabilir. Kısa bacakları dışa doğru dönebilir veya dönmeyebilir, ancak kulakları uzun ve sarkık olma eğilimindedir. Bu küçük sosisle görünüş piyangosunu oynayacaksınız, ama sonuç ne olursa olsun geri kalanı kadar sevimli! Genellikle 6 ila 12 inç uzunluğunda ve 14 pound veya daha hafif .

Cesur, oyuncu ve tavır dolu, sizi parmak uçlarında tutacak ve her zaman ikramlar için yalvaracak. Bu karizmatik köpek, iyi bir nedenden ötürü daha popüler hale geliyor ve ebeveyninin hoş karakterlerinin kombinasyonu, aile dostudur ve çoğu eve uyarlanabilir.


Sco-Shi

Sco Shi

Ebeveyn Irkları: İskoç Teriyeri ve Shih Tzu

Sco-Shi, bu listedeki birçok karışımdan daha bağımsız olan inatçı ve alıngan bir pooch, bu yüzden sevecen ancak aşırı muhtaç olmayan havalı bir adam arıyorsanız, o zaman bu dikkate alınması gereken harika bir karışım. Cidden zekidir ve komutları kolaylıkla alır. Planlarına uyduğu sürece ustasını memnun etmeye heveslidir, bu yüzden eğitim seanslarını itaatkar hissettiği zamanlar için en iyi şekilde planlamalısınız. Bu meraklı arka bahçe dedektifi, arka bahçede kedileri kovalarken kendini yıpratacak, bu yüzden çok az egzersiz gerekiyor.

Sco-Shi, genellikle bir oyuncak ayıya benzeyen, hayranlık uyandıran dağınık bir köpektir, ancak bu onun biraz tımar gerektirdiği anlamına gelir. 10 inç veya daha azını ölçecek ve 12 ila 20 pound ağırlığında Çoğu şehvetli koyu renkli paltosu olacak.


Shar Tzu

Shar Tzu

Ebeveyn Irkları: Shar-Pei ve Shih Tzu

Shar Tzu, bu listedeki en tıknaz yavrulardan biridir, bu yüzden harika bir köpek sıcak su şişesi yapar! Her yerde tartım 20 ila 40 pound arası ve 12 ila 17 inç arasında ölçülen bu oyuncak karışımı, çantanıza sığacak tipik oyuncağınız değil. Rulolarıyla, ebeveyni kadar olmasa da ve kaslı yapısıyla, çok daha güçlü ve iyi bir oyun dövüşünü seviyor. Kısa ve orta uzunlukta saçlar ona daha yumuşak bir görünüm kazandırır.

Çantasına karşı oldukça korumacı olacak ve yabancılardan biraz şüphelenecek, ancak onların arkadaş olduklarını öğrendiğinde çabucak onlara ısınacak ve kucaklamalarla telafi edecek. Erken sosyalleşmeye ihtiyacı var ve inatçı olduğu için epeyce bir avuç olabilir ama buna değer!


Şifon

Şifon

Ebeveyn Irkları: Brüksel Griffon ve Shih Tzu

Şifon, uzun sakalı, uzun kulakları ve komik dişlek sırıtışıyla iki ebeveyninin mükemmel bir karışımıdır. Genellikle kahverengi bir paltoyla kulaklarının ve burnunun etrafında daha koyu parıltılar olacak ve 9 ila 13 pound ağırlığında ve 8 ila 10 inç boyunda ölçün. Griffon’un popülaritesindeki son artışla birlikte bu karışımın da bir hit olacağı kesin!

Şifon zıplayan ve eğlenceli olacak, ancak aynı zamanda tatlı ve hassas bir yanı da olacak, bu da nadiren yalnız bırakılmayı sevdiği anlamına geliyor. Küçük boyutu ve hassas yapısı nedeniyle, daha büyük çocuklu evlerde daha başarılı olurdu. Ama peşinde olduğunuz tatlı bir yardımcıysa, Shiffon'dan başkasına bakmayın.


Shih Apso

Shih Apso

Ebeveyn Irkları: Lhasa Apso ve Shih Tzu

Sıklıkla birbirine kıyasla ve en bariz karışımlardan biri olan Shih Apso, harika bir aile hayvanı yapan dengeli bir köpek. Küçük çerçevesine rağmen, kişiliğiyle dolup taşan ve efendisinin kucağında uzun bir ertelemeden sonra zıplamayı seven kendine güvenen ve kendine güvenen bir köpek.

Çok fazla tımarlanmaya ihtiyacı olan kabarık bir köpektir, ancak ipeksi ve kalın paltosuyla okşamaktan zevk duyar. O 12 ila 16 pound ağırlığında 8 ila 10 inç yüksekliğindedir ve kompakt çerçevesi ile, sık sık yürümek yerine taşınmayı sevdiği için çantanıza kolayca sığar. Açık gümüşler, kahverengiler ve beyaz, onun tercih ettiği kürk rengi olacaktır.


Peki Tzu

Peki Tzu

Ebeveyn Irkları: Pekingese ve Shih Tzu

Bir başka olası haç, bu küçük köpek inatçı ve bağımsızdır, ancak eşit derecede sevgi dolu ve sadıktır, bu yüzden aralarından seçim yapabileceğiniz başka bir tatlı karışımdır. O inatçıdır, bu yüzden asla yanınızda süper itaatkar bir yavru bulamazsınız, ancak çoğu köpek özelliği gibi. Bağımsızlığını kucaklamaları ve sevgiyle telafi edecek.

Ebeveynlerinin eşit bir karışımı gibi görünüyor ve yüksekliği 8 ila 12 inç arasında olacak ve 10 ila 16 pound ağırlığında . Pekingese'nin düz yüzünü miras alacak, bu da dikkat etmeniz gereken ilişkili solunum sorunlarına eğilimli olduğu anlamına geliyor, ancak Shih Tzu etkisi sayesinde bu kadar ciddi olmamalı.


Shorgi

Shorgi

Ebeveyn Irkları: Corgi ve Shih Tzu

border collie pitbull karışımı

Shorgi, yaşam için gerçek bir zevki olan gülen bir köpek! Bu listedeki diğerlerine kıyasla çok daha fazla egzersize ihtiyacı olacak ve Corgi'nin çoban eğilimlerini miras bile alabilir, ancak bunlar o kadar güçlü olmamalı ve çoğu zaman daha çok kucaklaşacaktır. Diğer evcil hayvanları veya çocukları toplamadığından emin olmak için onu sosyalleştirmek akıllıca olacaktır.

Shorgi'nin kalın bir poposu var ve açık kahverengi, gümüşi ve beyaz dalgalı saçlarla kaplı olacak. Boyu 9 ila 12 inç arasında ölçecek ve 25 pound veya daha hafif . Tipik olarak Corgi kulaklarını miras alır, ancak Shih Tzu ebeveyni gibi onları çevreleyen çok sayıda tüylü kılı olacaktır.


Shorkie Tzu

Shorkie Mix

Ebeveyn Irkları: Yorkshire Terrier ve Shih Tzu

Shorkie karışımı aynı derecede popüler Yorkie karışımı Shih Tzu meraklılarında olduğu gibi ve nedenini görmek çok kolay. Bu minik kıvırcık oyuncak ayı doppelganger, çok sevimli ama tatlı bir karakterle dolu. Bazı sahipler, Shorkie Tzu'larının utangaç olabileceğini söylerken, aileleri ile birlikte zıplayan ve kendinden eminler ve şekerleme arasında topu kovalamaktan başka bir şey sevmiyorlar. Bulabileceğiniz en küçük terrier köpeği istiyorsanız, o zaman bu adam!

Ya uzun ve ipeksi Shih Tzu ceketini ya da ince Yorkie ceketini miras alacak, ancak genellikle koyu kahverengi ve siyah tonları kullanacak. Büyük düğme gözleri ve yalnızca 7 ila 10 inç arasında değişen bir çerçeve ve 9 ila 12 pound ağırlığında , çoğu insanın kalbini kazanacak.


Tzu'yu atla

Tzu

Ebeveyn Irkları: Schipperke ve Shih Tzu

Tipik olarak Skip Tzu, beyaz veya kahverengi renklerde parıltılarla siyah olacaktır ve kürkü yumuşak ve ipeksi olduğundan, paltosunun yönetimi Shih Tzu paltosundan çok daha kolaydır. Herhangi birinin gününü aydınlatmaya yetecek neşeli bir yüzü var ve dik kulakları onu biraz öğleden sonra eğlencesi için uyanık ve her zaman uyanık gösteriyor.

Skip Tzu'nun hiper olduğu biliniyor ve onu sık sık koltuğa ve duvarlara koşarken bulursunuz, ancak o enerjiyi dışarı çıkardıktan sonra sakinleşecek ve ustasına sarılacak eve geldiğinde en sıcak karşılaması.


Tzu Basset

Tzu Basset

Ebeveyn Irkları: Basset Hound ve Shih Tzu

Bu beklenmedik bir kombinasyon, ancak yine, gerçekten iyi çalışan bir kombinasyon! Bir köpek kanepesinin peşindeyseniz, aradığınız karışım bu olabilir. Bu köpek güneşlenmek ve rahatlamaktan başka hiçbir şeyi sevmiyor ve herkesin evine Zen havası getirecek. Sık sık sizi kendisiyle rahatlamaya ikna etmeye çalışır ve sizi sıcak kucaklamaları ve bolca sevgiyle ödüllendirir.

Bu uzun çocuğun ipeksi veya tel gibi orta uzunlukta saçları olacak, ancak Basset'in geleneksel av renklerine sahip olacak. Ayrıca yeri süsleyen uzun sarkık kulaklara sahip olacak, ancak Basset ebeveyni gibi onların üzerinden geçecek kadar uzun olmayacak. Boyu 10 ila 14 inç ölçecek ve 20 ila 40 pound ağırlığında .


Zuchon

Zuchon

Ebeveyn Irkları: Bichon Frise ve Shih Tzu

Snichon olarak da bilinen bu bariz haç, popüler bir Shih Tzu karışımı haline gelen keyifli bir doggo. Oynak, şevkli ve dışa dönük bu küçük adamı en iyi tarif eder, ancak Shih Tzu ebeveyni gibi kucaklaşmayı sever. Biraz tımarlanmaya ihtiyacı var, ancak çok az egzersize ihtiyacı var, bu yüzden daha az aktif aileler veya yaşlılar için harika bir arkadaştır.

Paltosu tipik olarak kahverengi ve gümüş desenli beyaz olacaktır ve ipeksi dalgalı kilitlerinin büyümesine izin verirseniz, genellikle yere düşecektir. O yapacak 10 ila 17 pound ağırlığında ve 9 ile 11 inç arasında ölçün. Düğmeli gözleri ve kıvırcık saçları ile bir oyuncak ayıya çok benzeyecek.


Fo-Tzu

Fo Tzu

Ebeveyn Irkları: Toy Fox Terrier ve Shih Tzu

Çoğu terrier karışımı gibi, bu küçük adam da bu kemirgenleri kısa sürede kovalayacak, bu yüzden mükemmel bir çiftlik köpeği olacak. Eğlencenin ve kucaklamaların tarifi ve gerçek bir komedyen olarak tanımlanıyor. Fo-Tzu'nun sınırsız enerjisi vardır ve mobilyanızı hayal kırıklığından mahvetmesini istemediğiniz sürece onu günde birkaç kez yürümeniz gerekecektir. Korkusuz, cüretkar ve özellikle kucaklaşmaya hazır olduğunda etrafta dolaşmaktan keyif alıyor.

Beyaz, kahverengi ve siyah lekelerin karışımı olan dağınık bir palto yapacak ve yüksekliği 9 ila 11 inç olacak.


İtalyanca Tzu

İtalyanca Tzu

Ebeveyn Irkları: İtalyan Tazı ve Shih Tzu

Olası olmayan başka bir karışım, ancak bu haç, bu listedeki en tatlı ve en hassas poşetlerden biridir, bu yüzden tatlı bir ruhla ilgilenmek istiyorsanız, o zaman bu sizin için pooch. Yalnız bırakılmaktan hoşlanmıyor, bu yüzden ona sınırsız kucaklamalar sağlayabilecek özenli bir aileye yerleştirilmesi gerekiyor. Yabancılara karşı utangaç olabilir, ancak onu daha da sevimli kılan bu nazik taraftır.

Bir Shih Tzu'ya benziyor ama daha uzun bacakları ve daha uzun bir ağzı var, ancak yüzü ve ceketi çok daha gri renklerle aynı kalıyor. O yapacak 7 ila 14 pound ağırlığında ve 11 ila 13 inç ölçün.


Tibet Tzu

Tibet Tzu

Ebeveyn Irkları: Tibet Teriyeri ve Shih Tzu

Tibet Tzu nadir bir karışımdır, ancak birçok sahibi alt edebilen zeki bir kişidir, bu nedenle iyi huylu ve kibar bir köpek haline gelmesini sağlamak için onu itaat eğitimiyle tanıştırmak önemlidir. O sadık ve sevimli bir köpektir ve ebeveyni yanlışlıkla bir terrier olarak adlandırılsa da, hiçbir şekilde bir terrier değildir, bu nedenle daha sakin ve daha büyük bir köpek arıyorsanız mükemmel olan enerjik terrier özelliklerini miras almayacaktır.

Boyu 12 ila 15 inç ölçecek ve 15 ila 25 pound ağırlığında . Uzun ipeksi saçları biraz tımar gerektirecek ve uzun saçlarını korumaya karar verirseniz, görebilmesi için saçaklarını bir yay şeklinde bağlamanız gerekecek.


Son düşünceler

Shih Tzu, karışık yavrularının da aynı derecede popüler olduğunu kanıtlayan çok popüler bir köpektir. Hangi köpeği onunla karıştıracağınızı seçme yeteneği ile ideal köpeğinizi tasarlayabilirsiniz ve yukarıdaki tüm köpeklerin kendine özgü özellikleri vardır. T

işte burada herkese uyacak karışık bir yavru, bu yüzden şimdi tek yapmanız gereken mükemmel karışımınızı seçmek! Yukarıdaki Shih Tzu karışımlarından herhangi biri veya ele almadığımız başka herhangi biri var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Yorumlar