Köpekler Makarna ve Peynir Yiyebilir mi? Yapabilirler, Ama Yapmamalılar!

Köpekler Makarna ve Peynir Yiyebilir mi? Yapabilirler, Ama Yapmamalılar!

Köpekler peynir ve makarna yiyebilir mi? Yavru köpeğiniz için güvenli olup olmadığını merak ederek büyük olasılıkla bu sayfaya girdiniz, çünkü yanlışlıkla bazılarını yediler ya da kasıtlı olarak onlara masa artıkları beslediniz. Kısa cevap Evet , köpekler onu yiyebilir ama muhtemelen yememeliler. Birçok nedenden ötürü düzenli olarak yemek yemeleri sağlıklı değildir. Köpeğiniz yanlışlıkla biraz yerse, muhtemelen iyi olacaktır. Ancak, yavrunuza bir kutu kraft beslediğinizde bunu düzenli bir şekilde yapmamalısınız. Tüylü arkadaşınızın nasıl tepki vereceği birçok faktöre bağlı olacaktır, ancak çoğu köpeğin bir kısmını kazayla ya da çok nadir durumlarda bir tedavi olarak yutması durumunda sorun yoktur.

Her tür işlenmiş gıdada olduğu gibi, yavrularınız düzenli olarak yedikleri takdirde birkaç sorunla karşılaşabilir. insan yemeği yememeleri gerekir . Makarna ve peynir, kabul edilebilir ve kabul edilemez çizgisine giren gıdalardan biridir. Onun işlenmiş malzemelerden yapılmıştır ve bazı köpeklerin sindirmekte gerçekten zorlanabileceği buğday (glüten) içerir.Mac & Cheese yemenin yavrularınız için harika olmamasının başka nedenleri de var, bu yüzden hepsine ayrıntılı olarak bakacağız. Aşağıda tartışıyoruz ne bekleyebilirsin Yavrularınızı zaman zaman bazı masa artıklarıyla beslemeye karar verirseniz. Hemen başlayalım.

köpekler neden ayaklarını yalar?

Besin Değeri ve İçerikleri

Mac ve Köpekler İçin Peynir

Makarna ve Peynirde bir ton yok gerçek gerçek besin değeri köpeğiniz için. Karbonhidrat, protein ve diğer besinleri içerdiğinden, besin değeri tamamen eksik değildir. Ayrıca süt, tereyağı ve diğer malzemelerin eklenmesinden dolayı kalori ile doludur.Bazı insanlar çoğu kutulu peynirli makarna ftalat denen bir şey içerir . Bu, plastikler, kauçuklar ve sabunlar gibi şeylerde bulunan kimyasal bir bileşiktir. Bu kimyasallar, üretim süreci sırasında, özellikle toz peynirden birçok gıdada bulunabilir. Bu bileşikler kansere neden olduğu biliniyor Bu yüzden bazı insanlar 2017'de kutulu Mac & Cheese yemeye yemin ettiler.

Buğday

Buğday, makarna içeren herhangi bir kutulu yiyeceğin temel bileşenlerinden biridir. Bu, glüten içerdiği ve bazı köpeklerin glüten duyarlılığı . Bu olduğunda köpeğinizin Gassy olmasına ve potansiyel olarak koşmalarına neden olabilir. Buğday, kalori ve işlenmiş glüten köpeğinizin sindirim sistemine sık sık girmemesi için yavrularınızın yalnızca çok nadir durumlarda Mac ve Peynir yemesine izin vermeniz önerilir.

Şeker

Köpeğinizin GI kanalında çok yavaş parçalanan makarnaya şeker dahildir. Aşırı yiyen makarna Glikoza dönüşmeye başlayacak ve yavrularınız hepsini işlemediği zaman başlayacaktır. yağ olarak saklamak . Bu, çok hızlı kilo alımına neden olabileceğinden, yavru kedinizin çok sık yemesini önermememizin nedenlerinden biridir. Köpeğiniz kilo almaya başlarsa, evcil hayvan sahibi olarak maliyetleriniz büyük olasılıkla bir evcil hayvan sahibine geçtiğinizde artacaktır. düşük kalorili köpek maması .Peynir Tozu Malzemeler

Peynir tozu, yapay bileşenlerin ve renklendirmenin devreye girdiği yerdir. Peynir tozunun içinde yapay tatlandırıcılar, renkler ve daha fazlasını bulacaksınız. Bu özellikle insanlar için harika olmasa da, aynı zamanda köpekler için harika değil . Köpekler, yapay malzemeleri sindirmekte zorlanırlar ve bu, makarna ve peynirleri aşırı yediklerinde halsizliğe, uyuşukluğa ve kilo alımına neden olabilir.

Köpekler İçin Güvenli mi?

Ev yapımı Mac ve Peynir

Bu soruyu biraz daha önce yanıtladık, ancak evet, güvenli ancak çok küçük miktarlarda. Yavru köpeğinizin buğday veya glüten intoleransı olduğunu biliyorsanız, o zaman kesinlikle beslememelisin bunu köpeğinize veya makarna içerebilecek diğer kutulu akşam yemeklerine. Gluten intoleransı, köpeğinizin bağırsaklarının gevşemesine, gazlaşmasına, ciltte kızarıklık veya tahrişe ve bir dizi başka soruna neden olabilir.

Bunun nedeni genellikle çoğu köpeğin laktoz intoleransından muzdarip olmasıdır; bu kötü olsa da, tüylü arkadaşınız fazla tüketmediği sürece hayati tehlike oluşturmamalıdır. Ayrıca, bu makalenin çoğunun kutulu versiyona odaklandığını da belirtmek gerekir. Tarifinizi evde pişirdiyseniz, muhtemelen daha az işlenmiş malzemeye sahip olacak ve yavrularınız için biraz daha güvenli olacaktır.Köpeğim Ne Kadar Yiyebilir?

Mac ve Cheese için yalvaran köpek

Köpek mamasına benzer şekilde, bu da köpeğin büyüklüğüne bağlı olacaktır. Bir kerede çok fazla peynir ve peynir yiyen daha küçük köpekler, vücutlarında büyük cins bir köpeğe göre pound başına daha yüksek bir yoğunluğa sahip olacaktır. Bu, daha büyük cins köpeklerin, daha büyük bir mideye sahip oldukları için muhtemelen biraz daha kolay sindirebileceği anlamına gelir. Bu, büyük ırkınız bir kutunun tamamını yemediği sürece. Yavru köpeğinizin boyutu ne olursa olsun, yavrularınız yeni bir şey yedikten sonra hastalık belirtileri gösteriyorsa, mümkün olan en kısa sürede veterinerinize başvurmanızı öneririz.

beyaz yavru köpek cinsleri

Ne Sıklıkta Alabilirler?

Yalvaran köpek

Köpeğinizi sadece çok nadir durumlarda Makarna ve Peynir ile beslemelisiniz. Ayda bir veya iki kez masa artıkları olduğu için onu ara sıra yavrunuza beslemek kötü değildir. Daha büyük miktarlarda yemelerine izin vermeden önce köpeğinizi az miktarda test edin. Bunu belirledikten sonra mideleri onu sindirebilir , o zaman diğer yiyeceklere ek olarak daha sık kullanılabilecek bir şey haline gelir.

rednos köpek

Daha Sağlıklı Alternatifler

Sağlıklı Köpek Maması Alternatifleri

Açıkçası, köpeğinizin insan sınıfı Mac ve Peynir yemek yerine yiyebileceği başka birçok sağlıklı alternatif var. Bazı markalar teklif Glutensiz tarifler Ayrıca, glüten intoleransı varsa, köpeğiniz için daha yararlı olabilir.

Tüm söylenenlerle birlikte, köpeğinizi gerçek çiğ ve doğal yiyeceklerle beslemek çok daha sağlıklıdır. Köpeğinizin Mac ve Peynir yerine yiyebileceği besleyici yoğun yiyecekler vardır. İkram olarak önerdiğimiz bazı yiyecekler şunları içerir:Yukarıdaki yiyeceklerin tümü doğal gıdalardır ve pişmiş veya çiğ olsun olmasın, kutulu Makarna ve Peynirden daha fazla besin, antioksidan ve vitamin içerir. Yukarıdaki beş seçeneğin tümü, uzun vadede yavrularınız için daha iyi olacak ve büyüdükçe sağlıklı bir bağışıklık sistemi oluşturmalarına yardımcı olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

S: Köpekler Kraft'ın markasını yiyebilir mi?
A: Kraft markası kesinlikle en popüler olanıdır. Marka ne olursa olsun, yavaş başlamanızı ve köpeğinizin midesinin bununla başa çıkabileceğinden emin olmanızı öneririz.

S: Köpekler Velveeta markasını yiyebilir mi?
C: Velveeta ve Kraft arasında bazı küçük farklılıklar var, ancak evet, bu aynı gri alana denk geliyor. Yavru köpeğiniz iyi olmalı, ancak yavaşça test etmek isteyeceksiniz.

S: Köpekler Annie'nin markasını yiyebilir mi?
C: Annie'nin içeriği biraz daha iyi içerikli organik bir formüldür. GI yollarında buğday veya glüten ile iyi çalışmazlarsa köpeğinize rahatlık sağlayacak glütensiz bir ürüne sahiptirler.Son düşünceler

Peki köpekler peynir ve makarna yiyebilir mi? Söylediğimiz gibi cevap evet, onu yiyebilirler ama gerçekten yememeliler. Normal kuru köpek maması için sağlıklı bir alternatif değildir, özellikle de köpeğiniz bir kıdemli köpek ve bir kilo alma olasılığı . Mac ve Peynir son derece yoğun kalorilidir ve yağ kazanmasına neden olabilir ve hatta yavrularınızı diyabetik yoldan başlatabilir. Ayda yalnızca bir kez gerçekleşecekse uzun vadeli etkilerden büyük olasılıkla güvende olsanız da, daha sağlıklı alternatiflere bakmanızı öneririz.

Yorumlar