Dalmaçyalı Karışımlar: 20 İnanılmaz Benekli Melez Yavru

Dalmaçyalı Karışımlar: 20 İnanılmaz Benekli Melez Yavru

Dalmation'ın tarihi hakkında pek bir şey bilmiyoruz. Biliyoruz ki bir ebeveyn olarak Dalmaçyalı karışımı en ilginç tasarımcı köpek ırklarından biridir. Dalmaçyalı'nın nereden geldiği tam olarak belli olmasa da, onun bir koç köpek olarak kullanıldığı biliniyor. Genellikle atların ve arabaların yanında onları hem yönlendirmek hem de korumak için koşmak için kullanılırlardı. Daha yakın geçmişinde İtfaiyeciler ve atlı itfaiye araçlarının yanında çalıştı. Sakinleri tehlike konusunda hem yönlendirmek hem de uyarmak için kullanılıyorlardı ve bu neden itfaiyecilerle yakından ilişkili olduğunu.

1961 filmindeki Disney spot ışığı sayesinde, 101 Dalmaçyalı , şimdi ünlü bir şekilde sevimli ve çekici bir köpek arkadaşı olduğu biliniyor. 2020'de şu anda 56. sırada yer alıyor.inci Amerika'daki en popüler köpek ırkı American Kennel Club tarafından . Pençeden omzuna 19 ila 24 inç uzunluğundadır ve 45 ila 70 pound ağırlığındadır, bu da onu büyük bir köpek yapar.Ancak güzel paltosunun altında, Dalmaçyalı güçlü ve kaslıdır. Atılması gereken çok fazla enerjisi var, aksi takdirde olduğu biliniyor evde yıkıcı . Bir koç köpeği olarak geçmişi sayesinde, onu sadık bir aile üyesi yapan güçlü koruyucu içgüdülere sahiptir. Enerjileri, yabancılara karşı çekingenlikleri ve yıkıcı doğaları nedeniyle, daha uysal bir arkadaş yapmak için genellikle diğer ırklarla birleştirilirler. İşte bu kılavuzda, etrafınızdaki en şirin 20 Dalmaçya karışımını listeledik, bu yüzden şanslısınız!

Popüler Dalmaçya Karışımları

Tasarımcı köpekler şu anda ve birçok nedenden ötürü tüm öfke. Sadece farklı ırkların özelliklerini tek bir yavruda birleştirmekle kalmaz, aynı zamanda şu anda yüzlerce yavru olduğu anlamına gelir. benzersiz köpek karışımları bu, komşunuzdan biraz farklı bir şeye sahip olmanızı sağlayacaktır. Sadece bu da değil, kanıtlar birçok tasarımcı köpeğin genetik çeşitlilikleri sayesinde sağlık sorunlarına karşı daha dirençli olduğunu gösteriyor.Herhangi bir tasarımcı köpekte olduğu gibi, hem ebeveynin görünüşü hem de kişilik özelliklerinin bir karışımını miras almasını bekleyebilirsiniz. Kimse bilmiyor tam olarak ne karışım olacak . Bu nedenle, her iki ebeveynin özelliklerini sevmeniz ve sonuç ne olursa olsun her iki ihtiyacını da karşılayabilmeniz önemlidir.

Neredeyse tüm Dalmaçyalı karışık köpeklerden bekleyebileceğiniz şey, onun enerjik, sadık ve koruyucu doğada. Ayrıca çok muhtaç olmayacaklar ve bakımları nispeten kolay olacak. Ama başka ne bekleyebilirsiniz? Peki, öğrenelim!


Boxmatian

Boxmation Mix

Irklar: Dalmaçyalı ve Boxer

Boxmatian, 50 ila 75 pound ağırlığında ve 20 ila 24 inç yüksekliğinde olacak ve görünüşte çok kaslı ve atletik olmasını bekleyebilirsiniz. Olmak Bölüm Boxer , muhtemelen Boxer ebeveyninin daha kare yüzünü ve ağzını miras alacak, ancak Dalmaçyalı ebeveyn etkisi sayesinde Brachycephalic sendromunu ve bununla ilişkili sağlık sorunlarını deneyimlemeyebilir ki bu kesinlikle bir bonus!Bu adam süper enerjik ve eğlenceli olacak, bu yüzden bu adamlardan birini hayatınıza dahil etmek istiyorsanız, kendiniz aktif olmanız ve her gün yaklaşık 60 dakika yoğun egzersiz yapmasını sağlamanız gerekir. Ailesini koruyacak, bu nedenle sosyalleşme bir köpek yavrusu için önemlidir.


Huskmatian

Huskmation

Irklar: Dalmaçya ve Sibirya Husky

Başka bir enerjik adam, bu karma yavru her gün 60 ila 90 dakika arasında egzersize ihtiyaç duyacak, bu yüzden tekrar aktif bir aile şart! Dalmaçyalıların koruyuculuğu ile Husky'nin konuşkan doğasını birleştirerek, elinizde harika bir bekçi köpeği olduğundan emin olabilirsiniz. Yarı Husky olmak , bu karışım size bol miktarda heyecan getirecek.

Huskmatian, muhtemelen ebeveynlerinin paltolarının bir kombinasyonunu miras alacak, Husky'den çok daha kısa ama kesinlikle Dalmaçyalı'dan daha fazla tımarlamaya ihtiyacı olacak. Her iki ebeveynden birinin lekelerini veya maskesini ve farklı renkteki gözleri miras alabilir, böylece benzersiz görünen karma bir yavru olacaktır. 40 ila 65 pound ağırlığında ve 20 ila 24 inç boyunda olacak.
Corgmatian

Düzeltme

Irklar: Dalmaçyalı ve Corgi

Hiçbir şey Corgi karışımından daha sevimli ve Corgmatian, içlerinde en sevimli olanlardan biridir. Muhtemelen Dalmaçyalı ebeveynin renkleri ve lekeleriyle birlikte Corgi ebeveyninin daha kısa boyunu ve daha uzun gövdesini alacak ve 14 ila 20 inç yüksekliğinde ve 30 ila 55 pound ağırlığında olacak.

Her iki ebeveyn de akıllı çalışan köpekler olduğundan, bol miktarda fiziksel ve zihinsel uyarıma ihtiyaç duyacağından ve çok sayıda etkileşimli oyun seansını takdir edeceğinden emin olabilirsiniz. İlk başta yabancılarla biraz mesafeli olacak, ancak ailesi onları evine kabul eder etmez tamamen rahat olacak ve sosyal bir köpek kelebeğine dönüşecek.


Daloodle

Daloodle

Irklar: Dalmaçyalı ve Kaniş

Daloodle ya da bazen Dalmadoodle olarak bilinir, ancak adını söylediğiniz gibi, bu adam muhtemelen suya ve çiftlik hayvanlarına düşkün olan başka bir enerjik fasulye. Sadece adı değil, kişiliği de eğlenceli ve zeki zihnini meşgul etmek için beyin oyunları oynamak için açık bir alana ihtiyacı olacak. O birçok kişiden biri eğlenceli ve kabarık kaniş karışımları bazıları Hipoalerjenik ırklar .

Daloodle muhtemelen siyah, beyaz ve gri renkli, hafif kıvrımlı daha uzun bir ceketi olacaktır. Tamamen hipoalerjenik bir köpek olmayabilir, ancak bu listedeki çoğu kişiden çok daha azını dökecek ve bu bazı aileler için belirleyici bir faktör olabilir. Boyu 17 ila 24 inç arasında ölçecek ve 40 ila 70 pound ağırlığında olacak.
Tzumatiyen

Shih Tzu Dalmaçya Karışımı

Irklar: Dalmaçyalı ve Shih Tzu

Tzumatian, koruyucu ve sakin doğanın karışımı sayesinde ailesi ile rahatlamayı seven harika bir aile köpeğidir. Olduğu gibi çoğu Tzu karışımı Bu aynı zamanda muhtemelen ayrılık kaygısından muzdarip olacağı ve zamanının çoğunu onunla geçirebilecek bir aileye katılmayı tercih edeceği anlamına gelir. Efendisi için her şeyi yapacak tatlı ve şefkatli bir köpektir!

Paltosu Dalmaçyalılardan daha kabarık olacak, ama çok uzun olmayacak, bu yüzden saçını gözlerinin üstüne bağlamanıza gerek kalmayacak. Shih Tzu ebeveyninin herhangi bir rengini alacak, ancak siyah noktalar veya yamalar olacak ve 13 ila 20 inç boyunda ve 20 ila 50 pound ağırlığında olacak.


Dobermatyalı

Dobermatyalı

Irklar: Dalmaçyalı ve Doberman Pinscher

Dobermatian, 55 ila 85 pound ağırlığında ve 21 ila 26 inç yüksekliğinde olacak. Bu adamın kaslı ve güçlü olacağından emin olabilirsiniz, bu yüzden efendisinin güçlü bir köpek bakıcısı olması gerekiyor. Kısa ve şık kürkünün bakımı kolay olacak ve kulakları parlak bir şekilde büyük ve kare etli bir burunlu üçgen şeklinde olacaktır.

Çünkü o yarı Doberman ailesini her zaman koruyacak yoğun bir köpek olacak. Bir yavru kadar iyi sosyalleşmesini ve eğitilmesini sağlamanız gerekecek, böylece aşırı korumacı olmayacak, ancak iyi eğitilmiş olacak ve bu köpek geldikleri kadar sadık olacak (ve yürekten gizli bir tatlım!)
Dalfoundland

Dalfoundland

Irklar: Dalmaçyalı ve Newfoundland

Bu adam, bu listedeki en nadir karışımlardan biridir, ancak evinize birini davet ederseniz, 22 ila 26 inç yüksekliğinde ve 60 ila 110 pound arasında herhangi bir ağırlığa sahip olmasını bekleyebilirsiniz. Bu adam muhtemelen her iki ebeveynin de beyaz ve siyah renklerini miras alacak ve çok fazla dikkat gerektiren tüylü bir paltoya sahip olacak.

Ailesini doğal olarak koruyacak, ancak devasa boyutu ve Newfoundland ailesinden gelen nazik doğası ile muhtemelen evde oldukça uysal olacak. Çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla harika olacak, ancak yine de sadece devasa boyutu nedeniyle çocuklarla denetlenmesi gerektiğini unutmayın.


Dalmeagle

Dalmeagle

Irklar: Dalmaçyalı ve Beagle

Bu mutlu-şanslı karışık Beagle yavrusu Kalabalığın hoşuna gidiyor ve ilk başta ailesini biraz koruyacak olsa da, herkesi eve açık pençeleriyle karşılayacağından emin olabilirsiniz! Ayrıca kanepenin rahatlığını ve sonsuz miktarda ikramları seveceğinden emin olabilirsiniz, aynı zamanda günlük saatlerce yürüyüşleri ve iyi bir koklamayı da sevecektir.Kulakları uzun ve sarkık olacak, kuyruğu uzun ve gökyüzünü işaret edecek ve adımına kadar keyifli bir pınarı olacak. Paltosu kısa ve pürüzsüz olacak ve her iki ebeveynin de siyah, kahverengi ve beyaz renklerini alacak. Boyu 15 ila 22 inç arasında olacak ve 30 ila 50 pound ağırlığında olacak.

köpek çikolata zehirlenmesi zaman çizelgesi

Sinek kuşu

Chihuamatian

Irklar: Dalmaçyalı ve Chihuahua

Chihuamatian, beklenmedik bir karışım, ancak doğru eğitimle oldukça iyi çalışan biri. Çünkü o bir Chihuahua ile karışık , kendi haline bırakılırsa aşırı korumacı olma eğilimindedir, ancak doğru liderle harika bir bekçi köpeği yapan tatlı bir aile arkadaşı olabilir.

Büyük olasılıkla 8 ila 18 inç boyunda ve 20 ila 40 pound ağırlığında olacak, bu nedenle bu Chihuahua karışımını çantanızda taşıyamayacaksınız. Tipik olarak Dalmaçyalıların renkleri ve lekeleriyle büyük boy bir Chihuahua gibi görünecek. Gözleri böcek gibi olacak ve Chihuahua ebeveyninin ceketine bağlı olarak ceketi kısa veya orta olabilir.


Bodatiyen

Bodatiyen

Irklar: Dalmaçyalı ve Border Collie

Bodatian, bol miktarda açık alanı ve onu egzersiz ve çalışma olanakları veya zamanı olanlar için harika bir köpek arkadaşıdır. Bu akıllı köpek yarım Border Collie her gün en az 60 dakika yoğun aktiviteye ihtiyaç duyacaktır. Aksi takdirde yıkıcı ve mutsuz olabilirler. Muhtemelen ailesini koruyacak ve ailesini sürmese de, yabancılardan şüphelenecektir. Bağımsız bir köpeği seviyorsanız, Bodatian harika bir seçim yapar.Yine, paltosu, Border Collies ceketinin uzunluğuna bağlı olacaktır, ancak sadece ebeveyninin ceketine bir bakın ve ortada bir yere düşmesini bekleyebilirsiniz. Rengi büyük olasılıkla her iki ebeveyni gibi siyah ve beyaz olacaktır ve 18 ila 24 inç boyunda ve 40 ila 60 pound arasında herhangi bir ağırlığa sahip olmasını bekleyebilirsiniz.


Dachshmatian

Dachshmatian

Irklar: Dalmaçyalı ve Dachshund

Dachshmatian, sarkık kulaklara sahip orta boy, uzun bir yavru. Büyük kahverengi gözleri tanıştığı herkesin kalbini eritecek ve 10 ila 20 inç uzunluğunda ve 25 ila 45 pound ağırlığında olmasını bekleyebilirsiniz. Dachshund ebeveynlerinin paltosuna bağlı olarak, paltosu kısa veya biraz daha uzun ve ince olabilir, ancak siyah, kahverengi ve beyazların en yaygın renkler olacağını bekleyebilirsiniz.

O, yüksek bir av sürüşüne sahip olacak çok zeki bir köpektir ve bunu inatçılığı ile birleştirerek, bunu tasmalı tutmak isteyebilirsiniz. Ayrıca, her gün iyi bir veya iki boğuşmaya ihtiyacı olan, ancak akşamları eşit derecede kucaklaşmayı seven şaşırtıcı derecede enerjik bir köpektir.


Labmatian

Labmatian

Irklar: Dalmaçyalı ve Labrador Retriever

Labmatian, en popüler Dalmaçya karışımlarından biridir. Bu cins Labrador Retriever'i karıştırır dostluk faktörünü birazcık arttırmak için Dalmaçyalı ile. Bazı Dalmaçyalılar, insanlar kendi alanlarına girdiğinde biraz bölgesel olabilir ve rahatsız olabilir. Labrador Retriever'da karıştırmak, dengeli bir karışım oluşturmak için Labrador'un aile dostu ve tatlı doğasını Dalmaçyalı ile birlikte getirmeye yardımcı olur.

Boyu 19 ila 24 inç arasında ölçecek ve 40 ila 80 pound ağırlığında olacak. Burada elde edeceğiniz görünüm boktan bir çekim, ancak bu türlerin benzer özellikleri olduğu için, muhtemelen safkan bir Dalmaçyalıdan biraz daha kısa ama biraz yapışkan olan bir yavru ile orta ila kısa uzunlukta bir kürk elde edeceksiniz.


Pointermatian

Pointermatian

Irklar: Dalmaçyalı ve Alman Kısa Tüylü İşaretçi

Pointermatian, 18 ila 22 inç boyunda ve 40 ila 65 pound ağırlığında olacak. Bu karışım, boyutları ve ceketlerinin rengi dışında geleneksel Dalmaçyalılardan neredeyse ayırt edilemez. Alman kısa tüylü işaretçi, kahverengi ve beyaz benekli bir ceketi olan bir cinstir, bu nedenle lekeler zaten bu ebeveyn cinsi ile birlikte kalmak için orada.

Av atası sayesinde kuşlara saplantılı olacak ve mutlu kalmak için her gün egzersiz yapması gerekecek zeki bir karma yavru olacak. Ancak eve geldiğinde, kucağınıza sokulmaktan başka hiçbir şeyi sevmeyecek sakin ve nazik bir köpek arkadaşı olacak.


Mavi Dalmaçyalı

Mavi Damatiyen

Irklar: Dalmaçyalı ve Mavi Heeler (Avustralya Sığır Köpeği)

Mavi Dalmaçyalı aslında mavi değil, sadece Kırmızı Heeler ilişkisine kıyasla (bir tür) mavi görünüm veren siyah, beyaz ve gri renklere sahip karışık bir yavru. Paltosu kısa ama kalın ve yoğun olacak ve yıl boyunca orta derecede dökülecektir. Boyu 18 ila 22 inç arasında ve ağırlığı 40 ila 60 pound arasında olacak ve tıknaz bir yavru olacak.

Mavi Dalmaçyalı, çiftlik hayvanlarını gütmek ya da koçluk yapmak gibi, tamamlayacağı ya da üzerinde çalışacağı bir çiftlikten en çok memnun kalacak ve yoğun egzersiz taleplerine ayak uydurabilecek aktif bir aileye ihtiyacı olacak. Harika bir bekçi köpeği ve aile koruyucusu olacak, onu erken sosyalleştirdiğinizden emin olun. Blue Heelers tatlı doğası nedeniyle popüler ebeveyn ırkları haline geldi. diğer sürü ırkları arasında yanı sıra.


Rodoslu Dalmaçyalı

Rodoslu Dalmaçyalı

Irklar: Dalmaçyalı ve Rodezya Ridgeback

Rodezya Dalmaçyalı, bulunması o kadar kolay olmayan başka bir nadir türdür, ancak doğru olanı bulduğunuzda, oğlum buna değecek. Oyuncu ama nazik, koruyucu ama sakin, şefkatli ama çok muhtaç olmayacak. Onu iyi sosyalleştirdiğiniz ve kuvvetli bir şekilde uyguladığınız sürece bu, birçok aile için cennette yapılacak bir eşleşme olacaktır.

Omurgası boyunca bir çıkıntıya sahip olan veya olmayan kısa ama ipeksi bir ceketi olacak. Siyah, kahverengi ve beyazların karışımıyla her iki ebeveynin de renklerini miras alması ve büyük sarkık kulaklara sahip olması muhtemeldir. 22 ila 26 inç boyunda ve 55 ila 75 pound ağırlığında ve görünüşte çok atletik olacak. Bu cins, diğer Ridgeback karışımlarından biraz daha zayıf olacaktır. Rodezya Laboratuvarı .


Pitmaçyalı

Pitmaçyalı

Irklar: Dalmaçyalı ve Amerikan Pitbull Teriyeri

Pitmaçyalı, her zaman hareket halinde olacak oyuncu bir kişiliğe sahip olacak. Ayrıca herkesle hem eğlenceli hem de sosyal olacak dengeli bir köpek olacak, ancak ancak ailesine çok sevdiği için hiçbir zararı olmadığına ikna olduktan sonra. Bu adam için sosyalleşme kilit önemdedir, ancak nazik bir ilişki ve çok sayıda övgü ile sonuna kadar sadık kalacaktır. Gibi herhangi bir Pitbull karışımı ile yerel yasalarınızı kontrol ettiğinizden emin olun.

Paltosu herhangi bir rengi alacak, büyük bir şansla siyah ve beyaz karışıma dahil edilecek ve paltosu kısa ve şık olacaktır. Minimum tımar gereklidir ve 18 ila 22 inç boyunda ve 40 ila 60 pound ağırlığında olacaktır. Kaslı ve atletik olacak, koca bir arsız gülümsemesi olacak.


Altın Dalmaçyalı

Altın Dalmaçyalı

Irklar: Dalmaçyalı ve Golden Retriever

Altın Dalmaçyalı bir güzel Golden Retriever karışık yavru Dalmaçyalı'nın renklendirmeleriyle, genellikle Golden Retriever ebeveyninin ceket uzunluğunu ve yoğunluğunu üstlenecek. Boynunun ve kulaklarının etrafındaki tüylü tüylerle, bu göz alıcı köpeğin safkan bir Dalmaçyalıdan daha tımarlanmaya ihtiyacı var, ama kesinlikle buna değer. 20 ila 24 inç boyunda ve 50 ila 70 pound ağırlığında olan o, hem evin içinde hem de dışında oldukça fazla alana ihtiyaç duyan büyük boyutlu bir köpek.

Karışımına biraz ateş katacak cesur ve koruyucu kişiliğiyle zarif, arkadaş canlısı ve çekicidir. İlk mesafeliğini unuttuktan sonra süper sosyal, birçok aileye uyan başka bir dengeli köpek. Ayrıca her gün 1 saatlik egzersizi takdir edecek ve şüphesiz suya düşkün olacak.


Avustralya Dalmaçyalı

Avustralya Dalmaçyalı

Irklar: Dalmaçyalı ve Avustralya Çoban Köpeği

Sevmek çoğu Avustralyalı karışık ırk Avustralyalı Dalmaçyalı, siyahlar, kahverengiler, kırmızılar ve griler gibi birçok renkte lekeler, yamalar ve beneklerin bir karışımını miras alacak ve hatta Avustralyalı ebeveyninin farklı renkli gözlerine sahip olabilecek çarpıcı derecede güzel bir karma yavru. Boyu 19 ila 23 inç arasında olacak ve 45 ila 65 pound ağırlığında olacak.

Bu, mobilyalarınızın tahrip edilmesini istemiyorsanız, iyi bir şekilde kullanılması gereken enerji yığınları ile başka bir süper akıllı karışımdır, ancak şükürler olsun, onun eğlenceli doğası, onunla hiç bitmeyen oyunlar olduğu anlamına gelir. Her gün yaklaşık 1 saat egzersize ihtiyacı olacak.


Alman

Alman

Irklar: Dalmaçyalı ve Alman Çoban Köpeği

Bu karma yavru, nihai koruyucu köpek! Bir köpek arkadaşında aradığınız şey buysa, o zaman Germatyalı'dan başkasına bakmayın. Bu cins yarı Alman Çoban ve güçlü bir iradeye sahiptir. Bu güçlü çizgiyle birlikte sorumluluk ve güçlü bir lider olma ihtiyacı gelir. Bu teslim edebileceğiniz bir şeyse, o zaman en sadık arkadaşlığı bulacaksınız. Çok zeki, mutlu olmak için ustasıyla beyin oyunları ve antrenman şeklinde çok fazla etkileşime ihtiyacı var.

Ceketi, Alman Çoban ailesinin ceketinin uzunluğuna bağlı olacaktır. Her ikisinin de eşit bir karışımı olacak. Ebeveynlerden birinin veya belki her ikisinin de renklerini ve işaretlerini miras alabilir. O ceketinin altında kaslı ve güçlü bir köpek olmasını bekleyebilirsiniz. 50 ila 80 pound ağırlığında ve 20 ila 25 inç boyunda olacak.

küçük ırk köpek isimleri

Bullmatian

Bullmamtian Mix

Irklar: Dalmaçyalı ve Bulldog

Bu, bu listedeki bir başka nadir karışım, ancak kesinlikle dikkatleri üzerinize çekecek! Daha hantal bir Dalmaçyalı ya da sinsi gibi görünecek Bulldog karışımı , ancak, onu her iki ebeveynin de eşit bir karışımı olacağını tarif edersiniz. Paltosu kısa ve pürüzsüz olacak. Bullmatians, Dalmaçyalı'nın siyah beyaz rengini ve daha büyük lekelerini alacaktır. 18 ila 23 inç uzunluğunda ve 60 ila 80 pound arasında herhangi bir ağırlığa sahip olan bu karışım, bahçesinde hem içinde hem de dışında çok fazla alana ihtiyaç duyacaktır.

Cesur ve koruyucu olacak, aynı zamanda sadık ve tatlı olacak, bu yüzden burada ömür boyu bir arkadaş bekleyebilirsiniz. Sosyalleşmeye ve fiziksel güç ve lider zihniyet açısından güçlü bir lidere ihtiyacı olacak ve ayrıca televizyon karşısında günlük kucaklamalara ihtiyaç duyacak, aksi takdirde kesinlikle huysuzlaşacaktır. Tımar etmesi bu listedeki bazı ırklara kıyasla nispeten kolay olacak olsa da, tüm Bulldog karışımları gibi, bu karma yavru bir daha sönük olacak!


Son düşünceler

Safkan Dalmaçyalı bir güzel köpek ırkı hem içeride hem dışarıda. Bu listedeki her Dalmaçyalı karışımı için aynı şey söylenebilir. Tek yapmanız gereken, hangi karışımın sizi ve yaşam tarzınızı tamamlayacağına karar vermek ve ardından araştırmanıza başlamak.

Sen iken hiçbir şey garanti edilemez tasarımcı bir köpekle, ailesiyle dostça ve şefkatli olması çok muhtemeldir. Dalmaçyalı karışımınız aileleri için biraz koruyucu olabilir ve bu her zaman kötü bir şey değildir. Bu listedeki diğer ırkların bir karışımı ile, herkesin aşık olacağı dengeli bir köpek bulmanız çok muhtemeldir.

Yorumlar