Golden Retriever Cocker Spaniel Mix: Golden Cocker Retriever 101

Hiç köpeğiniz olmadıysa veya küçük çocuklarınız varsa ve size tapmak ve sizi aktif tutmak için sadık bir cins arıyorsanız, şanslısınız! Size Designer Dog dünyasında fırtınalar estiren bir cins olan Golden Cocker Retriever'ı tanıtalım!

Her zaman popüler olan Golden Retriever ve sadık Cocker Spaniel'in bu kadar mutlu bir mizacı, çocuklara karşı bir nezaket ve sonsuz bir sevgi ve sadakat arzına sahip bir yavru yaratması şaşırtıcı değil. Bu karışım, akıllı, aktif ve son derece arkadaş canlısı , bu cinsi etraftaki daha popüler Tasarımcı ırklarından biri haline getirdi.Golden Spaniel karışımı, spor yapan köpeklerden geliyor ve bu enerjik genler şimdiye kadar mevcut olsa da, bu karışım gerçekten sevgi dolu bir aileye eşlik eden bir hayvan olarak parlıyor. Evinize sıcaklık ve kahkaha katacak mükemmel bir aile köpeği arıyorsanız, Golden Cocker Retriever'den başkasına bakmayın!

Ebeveyn Irkları

Tasarımcı köpeklerin popülaritesi son birkaç on yılda arttı. Bu uygulama, yeni bir cins yaratmak için iki farklı safkan ebeveynin yetiştirilmesiyle başlar. Golden Cocker Retriever durumunda, ebeveynler bir safkan Golden Retriever ve Cocker Spaniel.Bazı yetiştirilmiş meraklı çevrelerde tartışmalı kabul edilirken, tasarımcı köpeklerin faydaları vardır. Uygulama, sevimli yeni ırkların neredeyse sonsuz olasılığını ortaya çıkardı, ancak belki de en önemlisi, bu tasarımcı köpeklerle doğuyorlar. genel sağlık iyileştirmeleri safkan ebeveynlerine kıyasla.

Bu melezler, her ebeveynden farklı özellikler aldığından, karma bir türün nasıl görüneceğini ve hareket edeceğini tahmin etmek zordur. Daha öngörülebilir ebeveyn ırkları hakkında bilgi edinmek, Golden Cocker Retriever'ı anlamaya yardımcı olabilir. Şimdi Golden Retriever ve Cocker Spaniel'e daha derin bir göz atalım.

Golden Retriever

Golden Retriever bir çılgınca popüler arkadaş köpek sıcak, canlı ve nazik yapısından dolayı. Golden Retriever şu anda, ırkı 'dost canlısı, zeki ve sadık' olarak tanımlayan American Kennel Club tarafından 3. en popüler köpek ırkı olarak sıralanmıştır. Bu cins, 55 ila 75 pound ağırlığında, orta ila büyük bir köpektir. Yaşam beklentisi 10 ila 12 yıldır ve bu cins, o yıllardan birindeki herkesi ailesini sevmeye ve memnun etmeye adayacak.Golden Retriever'in kökenleri 1800'lerde, bir Lord Tweedmouth'un hem karada hem de suda geri getirilebilecek en uygun av köpeğini yaratmak için yola çıkmasıyla başladı. Tweedmouth'un çok az şey biliyordu, şimdiye kadar var olan en çok aranan köpek ırklarından biri haline gelecek olanı yaratıyordu. Popülerlikleri 1930'larda Amerika'da hızla yükseldi ve bu türün eğitilebilirliği ve tatlı doğası nedeniyle o zamandan beri yüksek kaldı. Diğer popüler Golden Retriever karışımları şunları içerir: Golden Retriever Husky Karışımı , ve GSD Altın karışımı .

İngiliz Cocker Spaniel

American Kennel Club tarafından 1946'da tanınan Cocker Spaniel, 'nazik, akıllı ve mutlu' olarak tanımlanıyor. Cocker Spaniel sadık ve tatlı bir yavru Ailesi tarafından kuşatıldıklarında gelişen. Sevdikleri kişilere güçlü bağlılıkları nedeniyle ve kolayca strese girebilecek hassas bir cins olma eğilimindedirler. Bu cins, ortalama olarak 20 ila 30 pound ağırlığında, orta büyüklükte bir köpek olarak kabul edilir. Yaşam beklentisi 10 ila 14 yıldır.

İspanyol av köpeklerinden inen Amerika Birleşik Devletleri'ndeki görünüm, bir Cocker Spaniel'in gemide olduğu bildirilen Mayflower'ın gelişiyle 17. yüzyıla kadar izlenebilir. Cocker Spaniel, AKC tarafından 1950'lerin en popüler türü olarak kabul edildi, kısmen 'Leydi ve Serseri' filmi ve Başkan Nixon’un sevgili Cocker Spaniel Daması sayesinde.Golden Retriever Cocker Spaniel Karışımı

Golden Cocker Retriever, ebeveynleri gibi, sporcu cins grubuna aittir ve rekabetçi köpek sporlarında başarılıdır. Dakota Sport Retriever, Golden Retriever-Cocker Spaniel karışımı veya bir Cogol olarak da bilinen bu karışım, American Canine Hybrid Club (ACHC) ve Designer Dogs Kennel Club (DDKC) tarafından tanınmaktadır.

Bu melezin kökeni hakkında pek bir şey bilinmiyor, ancak popülerlik, diğer birçok tasarımcı ırkının yanı sıra son 20 yılda giderek arttı. Bir ailenin en sevdiği şeyin ne olduğuna bir göz atalım!

Görünüm

Genel olarak, bir Golden Cocker Retriever, Golden Retriever ebeveyninin daha küçük bir versiyonuna çok benzeyecektir. Bununla birlikte, bu karışıma bazen 'gizemli köpek yavrusu' denir çünkü yetiştiriciler, tamamen büyüyene kadar gerçekte nasıl görüneceklerinden asla emin olamazlar.

Bunu akılda tutarak, kuyruklarının ve kulaklarının uzun olacağını, bir Golden Retriever'e benzeyen kuyruğu ve bir Cocker Spaniel'e benzeyen kulaklarıyla tahmin edebilirsiniz. Göz rengi değişir ve mavi veya yeşilin açık tonları veya daha yaygın olarak kahverengi olabilir. Bu karışımın orta büyüklükte bir ağzı vardır ve genellikle siyah bir burnu vardır.Mizaç

Mizaç söz konusu olduğunda, Golden Cocker Spaniel ebeveynlerinin herhangi bir harika özelliğine sahip olabilir ve çok sayıda vardır! Hem sevecen hem de uysal olarak bilinen, aynı zamanda sosyal ve enerjik olarak bilinen bu tür ile her iki dünyanın da en iyisini elde edersiniz.

Sürekli havlayan olmasa da, Golden Cocker sessiz bir cins olarak kabul edilmez ve ara sıra çeşitli uyaranlarla havlayabilir. Bu karışım aynı zamanda son derece sadık bir cins. Bu kombinasyon mükemmel bir bekçi köpeği yapar. Ancak, tatlı ve arkadaşça tavır bu karışımı çok iyi yapmaz. koruma köpek.

Her iki ebeveyn de köklü aile favorileridir ve her yaştan çocukla iyi geçinir. Golden Cocker Retriever farklı değil. Cins, çocukları sever ve ne zaman küçüklere karşı ekstra nazik ve daha büyük çocuklarla daha oyunbaz olacaklarını bilecek kadar zekidir. Bu içgüdü, bu karışımı çocuklu her aile için ideal hale getirir. Golden Spaniel Mix, ailenin etrafında olmayı sever ve bu karışım, uzun süre onlardan ayrıldıklarında iyi sonuç vermez.

Yavru Köpekler ve Maliyetler

Bu cins için altlık boyutları değişebilir. Çöp başına 4 ila 12 yavru. Sayı genellikle annenin büyüklüğüne bağlıdır, eğer anne bir Golden Retriever ise, bir Cocker Spaniel'den doğan bir çöpten daha fazla yavru bekleyebilirsiniz.Bu cins için fiyatlar, yetiştiricinin konumuna, popülerliğe ve yavruların herhangi bir ayırt edici özelliğe sahip olup olmadığına bağlı olarak da dalgalanmaktadır. Genelde arasına bakıyorsun 500 ve 2000 dolar Golden Cocker Retriever köpek yavrusu için. Bir Golden Cocker Retriever, görünüş olarak, özellikle de kaplama renklerinde çok büyük farklılıklar gösterebileceğinden, olası yavrularla şahsen tanışmak yardımcı olabilir. Belirtildiği gibi, köpek, alışılmadık bir kürk veya göz rengi gibi benzersiz veya farklı özelliklere sahipse yetiştiricilerin fiyatları artabilir. Bir yavru seçerken bunu aklınızda bulundurun.

Bu popüler yavruların fiyatı ürkütücü görünüyorsa, yerel barınaklarınızı ve kurtarmalarınızı kontrol etmek harika bir alternatif olabilir. Bir hayat kurtarmanın yanı sıra, tek başına fiyattaki düşüş, bir Golden Cocker Retriever kurtarması bulmak için gereken ek araştırmaya değer olabilir. Kurtarma organizasyonları genellikle yeni yavrunuzun tıbbi masraflarının bir kısmını karşılamak için bir bağış ücreti talep eder, bu da size bir hayat kurtarırken yüzlerce dolar tasarruf ettirir!

Eğitim

Zeka ve işbirliği, bu karışımı çok hoş bir tür haline getiriyor ve köpek eğitiminde önceden deneyimi olmayan ilk kez sahipler için ideal . Golden Retriever Cocker Spaniel karışımı, memnun etmeyi seven hızlı bir öğrenicidir. Bu karışım zihinsel zorluklardan hoşlanır, bu nedenle bu cinsi sürekli olarak yeni görevlere ve püf noktalarına sokmak, bu karışık cinsi uyarabilir ve bağınızı güçlendirebilir.Olumlu pekiştirme eğitimi ve sosyalleşme, yavru olduklarında başlamalıdır. Bu karışım, Cocker Spaniel tarafından miras alınan hassasiyetle bilinir. Sesinizi yükseltmek veya sert tepkiler sadece onları caydırmaya hizmet eder ve hatta olumsuz bir etkisi olabilir. Olumlu pekiştirme, arzu ettikleri olumlamadır ve bu cinsle çok olumlu sonuçlar üretecektir.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Golden Cocker Retriever bir Getirmeyi, koşmayı ve hatta yüzmeyi seven aktif yavru! Sizi koltuktan kaldıracak bir yavru arıyorsanız, bu karışım mükemmel bir motivasyon aracı olabilir. Bu karışım diğer yüksek enerjili ırklardan daha az talepkar olsa da, dışarı çıkma ve aktif olma fırsatını asla geri çevirmeyecekler.

Bu karışım çoğu iklimde iyi sonuç verir , ancak çok sıcak havalarda uygulanmamalıdır. Göle veya okyanusta bir sıçrama, bu cinsin yaz aylarında aşırı ısınmadan enerji yakması için harika bir yol olabilir. Golden Cocker Retriever ile frizbi gibi oyunlar oynamak, egzersiz yaparken onlarla bağ kurmanın harika bir yoludur.

Bu karışım bir meraklı köpek uygun şekilde yıpranmadığı takdirde kendilerini her türlü yaramazlığın içinde bulabilen. Bu, küçük hayvanları avlamayı veya arka bahçede kazmayı içerebilir. Bu davranışı caydırmak istiyorsanız, sağladığınızdan emin olun. Günde en az 60 dakika aktivite. Bu tek bir uzun yürüyüşte yapılabilir veya iki kısa yürüyüşe bölünebilir.Bu egzersiz gereksinimlerinin karşılanması koşuluyla, bir Golden Cocker Retriever birçok farklı yaşam durumuna oldukça uyarlanabilir. Bu cins için arka bahçesi olan geniş bir evde yaşamak ideal olsa da, sorumlu apartman sakinlerinin bu karışımı göz ardı etmesine gerek yoktur.

Boyut

Golden Cocker Retriever, orta büyüklükte bir köpek olarak sınıflandırılır ve genellikle 30 ila 65 pound ve 12 ila 20 inç boyunda . Bu cinsin bu yelpazenin hangi ucuna düştüğü, daha büyük ebeveynleri, Golden Retriever veya daha küçük ebeveyn olan Cocker Spaniel'den sonra almalarına bağlı olacaktır.

doberman rottwieler

Genel olarak, bir Golden Cocker Retriever, tipik Golden Retriever'ınızdan biraz daha küçük ve ortalama Cocker Spanielinizden biraz daha büyük ve daha geniş olacaktır. Sonuç olarak, bu karışım oldukça yönetilebilir bir boyutta, bir arabada kolayca seyahat edecek ve maceralarınız sizi nereye götürürse götürsün katılabilecek kadar kompakt.

Sağlık

Golden Cocker Retriever için bakımlı bir köpeğin ortalama ömrü yaklaşık Uygun egzersiz ve dengeli beslenme ile 10 ila 15 yıl . Bu son kısım önemlidir, çünkü bu cins obeziteye son derece duyarlıdır ve bu da birçok sağlık sorununa neden olabilir. Bu yavru genel olarak sağlıklı bir köpek olsa da, en iyi yaşam kalitesini sağlamak için veterinerinizle düzenli kontroller yaptırmak ve onları tüm aşıları ve aşıları konusunda güncel tutmak önemlidir.

Dikkat edilmesi gereken sağlık sorunları; kalça displazisi, konjestif kalp yetmezliği, OKB, şişkinlik, epilepsidir. hipotiroidizm ve katarakt. Golden Cocker Retriever, hava sirkülasyonu zayıf olan ve kolayca bakteri oluşturabilen Cocker Spaniel benzeri kulakları nedeniyle kulak enfeksiyonlarına karşı da savunmasızdır.

İle melez canlılık kendi tarafında, bu karışım ebeveynlerinden miras kalan koşullara dirençli olabilir. Ancak, bu koşulları anlamak ve semptomlara dikkat etmek, sorumlu bir evcil hayvan sahibi için önemlidir.

Beslenme

Yukarıda belirtildiği gibi, Golden Cocker Retriever'lar obeziteye eğilimlidir, bu nedenle bu cins için doğru beslenme özellikle önemlidir. Bu cins yiyecekleri sever ve yakından izlenmelidir, böylece bu yavru aşırı yemesin.

Pek çok köpek maması markasının, kendi Golden Cocker Retriever'ınız için neyin doğru olduğuna karar vermenize yardımcı olacak, boyuta göre ürünlerinde listelenmiş bir beslenme rehberi olacaktır. Genel olarak, Günde 2-3 bardak kaliteli, tahıl içermeyen kuru gıda günlük gereksinimleri karşılamalıdır.

Bu sadece bir tahmindir ve her Golden Cocker Retriever farklı olacaktır. Bu önemli bir veterinerle konuş tüm temel besinleri kaplarken aşırı beslemediğinizden emin olmak için.

Ceket ve Renkler

Golden Cocker Spaniel'in belki de en öngörülemeyen kısmı, birçok farklı formda olabilen kürk rengi ve dokusudur. Bu karışım bir Cocker Spaniel gibi kıvırcık palto veya Golden Retriever gibi düz bir palto. rağmen imza altın rengi Her iki ebeveynin de en yaygın kürk boyasıdır ve ayrıca krem, siyah, ten rengi, kırmızı ve hatta merle renklerinde de bulunabilir.

Ancak bazı tutarlılıklar var. Kaplamaları genellikle suya dayanıklı, orta uzunluktadır ve bu karışım genellikle yoğun bir alt kaplamaya sahiptir. Bu karışık cins, yıl boyunca ılımlı bir miktar döker ve hipoalerjenik olarak kabul edilmez.

Bakım

Neyse ki herhangi bir potansiyel sahip için, bir Golden Cocker Retriever nispeten düşük bakım. Sadece gerektiğinde yıkanmalıdır. Golden Cocker Retriever bir ılımlı dağıtıcı saçı uzak tutmak için haftalık fırçalama gerektirir.

Bu cinsin tırnakları ayda bir veya iki kez kırpılmalı ve haftada birkaç kez dişleri fırçalanmalıdır. Tercih ederseniz, ceket birkaç ayda bir kesilebilir ancak bu gerekli değildir. Bu rutin, bakım rutinleri ile herhangi bir olumsuz ilişkiden kaçınmak için, bu cins sadece birkaç haftalıkken başlamalıdır.

Bu karışım suda oynayarak vakit geçirmeyi çok seviyor. Bu, egzersiz yapmanın harika bir yolu ve kirlenmenin hızlı bir yoludur! Bu cins her yüzmeden sonra yıkanmalı ve kulakları iyice kurutulmalıdır. Aşırı nem kulak enfeksiyonlarına yol açabilir ve öğrendiğimiz gibi bu tür için yaygın bir durumdur.

Aile Hayvanları Olarak

Golden Cocker Spaniel, birçok farklı aileye ve ortama uyarlanabilir. Bu yavruyu bu kadar çok yönlü yapan şeyi gözden geçirelim:

 • Nazik ve sakin doğasıyla tanınan bu yavru, çocuklar için harikadır.
 • Rahat mizaçları onları çok eğitilebilir kılar.
 • Bu, ilk kez köpek sahipleri için harika bir melez yavru.
 • Bu karışım, yüksek bakım gerektiren bir cins olarak kabul edilmez.
 • Bu nedenle, sadece ara sıra fırçalama ve banyo gibi temel bakım gerektirirler.
 • Hem insanlarla hem de hayvanlarla arkadaş canlısı ve dışa dönükler.
 • Halihazırda evcil hayvanı olan bir aileye katılmakta sorun yaşamayacaklar.
 • Sevgi dolu doğaları nedeniyle, bu yavru aileye çok bağlıdır ve güçlü bağlar kurar.
 • Bu bir Arkadaş ayrılık kaygısına eğilimli köpek yapımı.
 • Bu cins uzun süre yalnız bırakılmamalıdır.
 • Bu karışım aktif bir türdür ve makul miktarda egzersiz gerektirir.
 • Bu cins aile odaklı bir cinstir ve tüm ailenizle bağ kuracaktır.

Bu karışım tüm kutuları işaretliyor mu? Dürüst olalım, neden olmasın? Bir sonraki adım, kendi Golden Cocker Retriever'ınızı bulmaktır!

Golden Cocker Retriever Bulmak

Yerel Golden Retriever ve Cocker Spaniel kulüplerinizle konuşmak, güvenebileceğiniz bir yetiştirici bulmaya başlamak için iyi bir yerdir. Etik bir şekilde ve köpeklerinin yararına çalışan saygın ve güvenilir bir yetiştirici seçmek, yapılacak sorumlu şeydir.

Bilinçli bir karar vermeye yardımcı olmak için, ebeveyn köpekler için sağlık sertifikaları talep etmenizi, yavrularla yüz yüze görüşmenizi ve yetiştiricinin yorumlarını okumanızı tavsiye ederim. Lütfen asla yavru değirmenlerden veya köpek çiftliklerinden satın almayın. İnsanlık dışı uygulamalar nedeniyle birçok eyalette yasadışı hale gelmekle kalmıyor, aynı zamanda bu tesislerden yetiştirilen köpekler de genellikle sağlıksız.

Popülerlikleri nedeniyle yerel kurtarma organizasyonlarınızdan bir Golden Cocker Retriever bulmak daha zor olsa da, evlat edinme son derece tatmin edici bir deneyimdir ve çabanıza değer olabilir. Neyse ki çevrimiçi kurtarma siteleri, sitenin cins ve konum parametrelerini uygulama becerisi nedeniyle bu aramayı çok daha kolaylaştırabilir. Kurtarmak hayat kurtarır - lütfen evlat edinmeyi düşünün!

Son düşünceler

Golden Cocker Retriever, Amerika'nın en popüler iki köpeğinin bir karışımıdır. Onları ulusal bir favori yapan özelliklerin çoğunu bu karışıma aktarmışlardır. Ne aşk değil? Golden Retriever Cocker Spaniel karışımı zeki, sadık ve sevgi dolu. Bu cins, ilk kez sahipler ve çocuklu aileler için kolayca yönetilebilir. Bu çok yönlü tür, onlara sahip olacak kadar şanslı ve hak ettikleri sevgiyi ve ilgiyi göstermeye istekli olan her aileye sonsuz miktarda neşe getirebilir.

Yorumlar