Barınaklar İçin En İyi Köpek Maması: Köpek Yavruları, Yetişkinler ve Yaşlılar

Barınaklar İçin En İyi Köpek Maması: Köpek Yavruları, Yetişkinler ve Yaşlılar

Sheltie veya daha resmi olarak, Shetland çoban köpeği , en iyi şekilde oyuncu, enerjik ve parlak olarak tanımlanan sevimli bir köpektir. Bu küçük köpek, onu devam ettirmek için doğru yakıta ihtiyaç duyan tüylü bir cep roketidir. Ama orada çok fazla yemek seçeneği varken, iyiyi kötüden nasıl bilebilirsin? İşte nihai köpek maması rehberimizde bu soruyu ve çok daha fazlasını yanıtlıyoruz.

Sheltie'nin üç yaşam aşaması vardır ve her birinde biraz farklı beslenmeye ihtiyacı vardır. Yavrudan yetişkine, her aşamada sizi ele alıyor ve hangi malzemeleri aramanız gerektiğini gösteriyoruz.Tüm yiyecek gerçeklerini topladıktan sonra, her Sheltie yaş grubu için en iyi köpek mamasını bulduk. Şimdi tek yapmanız gereken Sheltie'nize en uygun olanı seçmek.

Bir Bakışta: Barınaklar İçin En İyi Yiyecekler

Yabani Köpek Yavrusunun Tadı Derecelendirmemiz

Yavru Köpekler İçin En İyisi

Yabani Köpek Yavrusunun TadıChewy.com'da görüntüle Çiftçi Derecelendirmemiz

Yetişkinler İçin En İyisi

Çiftçinin Köpeği

TheFarmersDog.com'da görüntüleyin Blue Buffalo Kıdemli Köpek Maması Derecelendirmemiz

Yaşlılar İçin En İyisiBlue Buffalo Kıdemli Köpek Maması

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri yorumları alabileceğiniz Chewy.com'a götürür. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerSheltie Yavrusu Besin İhtiyaçları

Sığınak ve köpek maması yığını

Yavru köpeğiniz hala büyüyorsa, köpek maması çok önemlidir.

Sheltie yavruları ufacık minik ama sonunda15 ila 25 kiloluk köpeklere dönüşmekolgunlukta. Bu onu küçük ila orta boy bir köpek yapar. Küçük bir sığınak mı yoksa daha büyük bir sığınak mı olacağının harika bir göstergesi olan ebeveynlerine bir bakın. Çoğu Sığınak, orta boy köpekler için tasarlanmış mama tanelerini yiyebilir. Ancak, yavru köpeğinizin daha küçük olması muhtemelse, ona küçük ırklar için tasarlanmış bir mama maması vermek istersiniz. Aksi takdirde, parçalar onun için çok büyük olabilir.

Sheltie yavru köpeğinizi yaşına uygun bir mamayla beslemek çok önemlidir. Bazı yaşam evreleri mamaları, yavrular için uygun olduklarını belirtirken, her zaman en iyi seçenek değildir. Sheltie'nize hayata en iyi başlangıcı vermek istiyorsanız, ona dengeli bir diyet sağlayan yüksek kaliteli bir yiyecek verin. Bunun için bir temel, protein içeriğidir. Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Birliği (AAFCO), yavruların minimum %22 protein içeriği . Et her zaman listelenen ilk içerik olmalıdır. Köpek mamaları, büyüyen ihtiyaçları için optimize edilmiş beslenmeyi sağlar.

Yavru köpek beslenmesinin en önemli yönlerinden biri omega yağ asitleridir. Organ gelişimini desteklerler ve özellikle bilişsel işlev ve göz gelişimi için önemlidirler. Yakıta ek olarak, omega yağ asitleri kürk sağlığına, eklemlere ve genel sağlık durumuna da yardımcı olur. sağlayan yiyecekleri arayın dokosaheksaenoik asit (DHA) ve araşidonik asit (ARA) , anne sütünde bulunan besinler. Balık, et yemekleri, yumurtalar ve balık yağları bu besinlerin harika kaynaklarıdır.Yetişkin Sığınağı Besin İhtiyaçları

İki Shelties içme suyu

Her türden köpeğin temiz suyla nemlendirilmesi gerekir.

saatyaklaşık 12 ay, Sheltie'nizi büyük adam yemeğine, yani yetişkin yemeğine değiştirmelisiniz. Mide rahatsızlığını önlemek için bunu yavaşça yapmak isteyeceksiniz, ancak her köpek mamasının talimatları vardır. Yetişkin çeşitler daha az yağ, protein ve enerji içerir çünkü büyüme periyodu çoğunlukla tamamlanmıştır. AAFCO, yetişkin köpeklerin minimum %18 protein içeriğine ihtiyaç duymasını önerir.

Şimdiye kadar, Sheltie'nizin birküçük veya orta köpek. Standart 15 ila 25 pound olmasına rağmen, bazı Sığınaklar ağırlık olarak 11 pound kadar küçük olabilir. Küçük bir köpeğin en çok kabul gören tanımı, 20 kilodan daha az olan bir köpektir. Eğer küçükse, ona küçük köpekler için tasarlanmış bir mama vermenizi öneririz. Ve eğer orta boy ise, her cinsten bir mama tanesi yeterli olacaktır.

Yetişkinlik döneminde, Sheltie'nizin beslenme ihtiyaçlarıdengeli bir diyete odaklanın. Yüksek kaliteli mama taneleri bunu sağlar ve bunlar, onun en iyi sağlığı ile vasat sağlığı arasındaki fark olabilir. Hayvansal protein, sağlıklı karbonhidratlar, lif, omega yağları, vitaminler ve minerallere ihtiyacı olacak. Sheltie'nizin midesi hassassa, onu sınırlı içerikli bir diyetle beslemenizi ve bağırsakta sağlıklı bakterileri teşvik etmek için probiyotikleri göz önünde bulundurmanızı öneririz. İçindekiler listesinde 'kurutulmuş lactobacillus plantarum fermantasyon ürünü' gibi kurutulmuş fermente ürünleri arayın.Kıdemli Sığınak Besin İhtiyaçları

Kasenin yanında yatan sığınak

Yaşlı köpeklerin, yavru köpeklere göre daha az iştahı vardır.

Sheltie'niz arasında kıdemli bir köpek olarak kabul edilir.yedi ve sekiz yaşları. Bu yüzden zamanı geldiğinde, onu kıdemli bir yemeğe geçirmeniz gerekecek. Yaşlanan köpekler özellikle ani yiyecek değişimine karşı hassastır, bu nedenle yavaş bir geçiş gereklidir. Kıdemli köpek maması, zayıflayan bağışıklık sisteminin zinde ve sağlıklı kalması için ekstra desteğe ihtiyacı olduğundan daha fazla vitamin ve mineral içerir. Meyve ve sebzelerin yanı sıra ilave takviyeleri arayın.

Altın ihtiyarınızı yaşlı bir köpek maması beslemek önemlidir çünkü içerdikleridaha az yağ ve enerji. Kıdemli Sığınaklar, yaşlılık yıllarında daha az aktiftir, bu nedenle yalnızca yaktıklarını yemesini sağlamak çok önemlidir. Aksi takdirde, kilo alma ve diyabet ve eklem sorunları gibi kiloyla ilgili sağlık sorunlarının gelişmesi riskini alırsınız. Ayrıca, midesi zengin yiyecekleri sindirmekte zorlanabilir.Kıdemli mama taneleri de daha yüksektirglukozamin ve kondroitin,ve bu besinler ağrıyan eklemlerini destekler. Çok fazla ağırlık taşımasa da, Shelties yaşamları boyunca çok aktif ve zıplıyor. Eklemleri yıllar boyunca çok çalıştı, bu nedenle et yemekleri, balık, balık yağı, bitkisel yağlar, yeşil dudaklı midye ve ilave takviyeler gibi eklemleri destekleyen maddeler arayın.

Sheltie Puppies için En İyi Köpek Maması

Sheltie yavrularının ihtiyacı varanne sütünü kesmekyaklaşık altı haftalıkken. Onu evinize kabul ettiğinizde, zaten zor şeylerde olmalı. Yetiştiricinize zaten ne yediğini sorun, böylece devam edebilirsiniz. Veya bir başkasına geçmek istiyorsanız, yavaş yavaş geçiş yapmak için önceki mama tanesinin birazına ihtiyacınız olacak. İşte Sheltie yavrusu için favori seçimlerimiz.


Vahşi Pasifik Akıntısı Yavrusunun Tadı

Yabani Köpek Formülünün Tadı
 • Gerçek somon ilk malzemedir.
 • Tahılsız tarif.
 • Kas büyümesi için yüksek protein içeriği.
 • Bağışıklık sistemi sağlığı için antioksidanlar.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Bardak başına 360 Kalori.
 • %27 Protein, %15 Yağ, %5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Taste of the Wild, harika tarif lezzetleri ile bilinir ve bu onların yavru köpekler için balık bazlı seçeneğidir. Somon ve okyanus balığı unu, bu listedeki ilk iki malzemedir ve somon füme ve somon unu daha aşağıda listelenmiştir. Büyük balık aroması, Sheltie'nizi çılgına çevirecek, ayrıca sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için ihtiyaç duyduğu omega yağlarıyla dolu. Aynı zamanda yaygın olarak kullanılan bu proteine ​​alerjisi olanlar için tavuksuz bir tariftir.

%5'lik yüksek bir lif içeriği sunar ve birçok probiyotik içerik listelenmiştir. Canlı, doğal olarak oluşan mikroorganizmalar ile midesi her lokmada desteklenir. Yucca schidigera da listelenmiştir ve bu, dışkı kokusunu ve gazını azaltmaya yardımcı olur. Yavaş salınan enerji kaynakları için tatlı patates ve bezelye içeren tahılsız bir reçetedir. Yaban mersini ve ahududu, bağışıklığı desteklemek için antioksidanlar sağlar.SeverizBu tarifin bağırsak sağlığına odaklandığını. Bu kadar çok probiyotik içerikle, bağırsaklarındaki dost bakterilerin geliştiğinden emin olabilirsiniz.


Merrick Lil' Plates Tahılsız Gerçek Tavuk ve Tatlı Patates Yavrusu

Merrick Lil
 • Küçük ırk yavru köpekler için tahılsız kuru mama.
 • İlk malzeme olarak gerçek kemiksiz tavuk.
 • Yüksek seviyelerde omega yağ asitleri, glukozamin ve kondroitin.
 • Plakları azaltmaya ve dişleri temiz tutmaya yardımcı olmak için gevrek bir dokuya sahip küçük mama tanesi boyutu.
 • ABD'de pişirilir.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif özellikle küçük ırk yavru köpekler için tasarlanmıştır. Bu nedenle, daha küçük bir Sheltie olması muhtemelse, bu onun için en iyi seçenek olabilir. Kibble parçaları küçük ve gevrek olduğundan kolaylıkla yiyebiliyor. Bu tarif, tahıl yerine patates ve bezelye listeler ve hindiba kökü, sindirim sistemini düzenli tutmaya yardımcı olur. Probiyotik maddeler de listelenmiştir.

Bu, ilk iki malzemeyi kemiksiz tavuk ve tavuk yemeği olan bir tavuk tarifidir. Keten tohumu ve somon yağı ile birlikte tavuk unu, büyüyen eklemler için yüksek düzeyde glukozamin sağlar. Elmalar ve yaban mersini, bağışıklık sistemi için antioksidanlar sağlar ve eklenen vitamin ve mineral takviyeleri, ekstra bir destek artışı sağlar.

SeverizBu tarifin yüksek bir omega 3 yağ asidi içeriğine sahip olduğunu. Gelişmekte olan ihtiyaçları için harika olan, ayrıca ceketi harika görünecek.


Amerikan Yolculuğu Köpek Tarifi

Tahılsız Köpek Maması Amerikan Yolculuğu
 • Tahıl içermeyen köpek yavrusu formülü.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Besleyici meyve ve sebzeler içerir.
 • Omega yağ asitleri için somon ve keten tohumu yağı.
 • Kas büyümesini desteklemek için yüksek protein.
 • Kupa başına 380 Kalori.
 • %30 Protein, %12 Yağ, %5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, ilk üç bileşen olarak listelenen kemiksiz kuzu eti, tavuk yemeği ve hindi yemeği ile üçlü bir et proteini sunar. Menhaden balık unu da listelenmiştir ve bu, %30'luk yüksek protein içeriğine katkıda bulunur. Bunu somon yağı ile birleştirirseniz, onun çalışkan eklemleri için de en yüksek seviyede glukozamin elde etmiş olursunuz. Keten tohumu, kürküne ve derisine özen gösterir.

Bu, ikincil enerji kaynağı olarak bezelye ve nohut kullanan tahılsız bir reçetedir. Yaban mersini, havuç ve kuru yosun besin açısından yoğundur ve bağışıklık sistemi için harika bir antioksidan ve büyüyen kemikler için kalsiyum kaynağıdır. Bu tarif, bağırsak sağlığı için uzun bir probiyotik içerik listesine sahiptir. Ve taurin kalp sistemini destekler.

Severizbu tarifin bu listedeki en yüksek protein içeriğine sahip olduğunu. Büyük etli tadı veya daha büyük kas kütlesi olan daha büyük Shelties'i sevenler için harika bir seçenek.


Blue Buffalo Wilderness Köpek Yavrusu Formülü

Doğal Denge Köpek Maması
 • Sınırlı içerikli yiyecek.
 • Bezelye ve mercimek ücretsiz.
 • Çiftlikte yetiştirilen ördek ilk malzemedir.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 395 Kalori.
 • %25 Protein, %12 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, hassas bir sindirim sistemine sahip olan ve ekstra sindirim yardımına ihtiyaç duyan Sheltie yavruları için en sevdiğimiz seçimdir. Sınırlı içerikli formüller yalnızca gerekli maddeleri içerir ve tahrişe neden olabilecek gereksiz hiçbir şey içermez.

Bu tahılsız ve bezelyesiz tarifte tek hayvansal protein olarak ördek, ilk iki bileşen olarak ördek ve ördek unu kullanılır. Bu, sindirimi kolaylaştırır ve bu ete karşı hoşgörüsüz olanlar için tavuk içermez. Menhaden balık yağı eklemlerini ve tüylerini destekler. Bu tarif ayrıca gelişen bir bağışıklık sistemini desteklemek için vitamin ve mineral takviyeleri ile güçlendirilmiştir.

SeverizBu tarifin, hassas sindirim sistemlerine sahip sığınaklar için en iyi seçenek olan sınırlı içerikli bir diyet olduğunu.


Blue Buffalo Can Koruma Formülü Küçük Irk Köpek Yavrusu

Blue Buffalo Küçük Irk Köpek Yavrusu Yaşam Koruması
 • Antioksidanlar içeren Super 7 paketi.
 • Beyin sağlığı için DHA.
 • Deri ve tüyler için Omega yağ asitleri.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • İlk malzeme kemiksiz tavuk.
 • Kupa başına 415 Kalori.
 • %29 Protein, %17 Yağ, %5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, kaselerinde daha küçük mama tanelerine ihtiyaç duyan küçük cins yavrulara yönelik başka bir mama tanesidir. İlk iki malzeme olarak kemiksiz tavuk ve tavuk yemeğinin listelendiği tavuk bazlı bir tariftir. Menhaden balık unu, yumurta ve balık yağı, bilişsel ve göz gelişimi ve diğer büyüyen ihtiyaçlar için DHA ve ARA sağlar.

Blue Buffalo, yavru yaşam aşaması için optimize edilmiş yedi antioksidan bakımından zengin besin içeren özel LifeSource Bits'lerini bu tarife dahil etti. Yaban mersini, kızılcık ve kuru yosun dahil. Bu, yavruların midelerine karşı nazik olan yumuşak yulaf ezmesi, arpa ve kahverengi pirinç kullanan tahıl içeren bir formüldür. Dost bakterileri de teşvik etmek için birçok probiyotik bileşen vardır.

SeverizBu tarifin fincan başına en yüksek yağ ve kalori sayısına sahip olması, onu çılgın enerji seviyelerine sahip yavru köpekler için harika bir seçenek haline getiriyor.


Yetişkin Barınakları İçin En İyi Köpek Maması

Sheltie'niz yetişkinliğe ulaştığında, ona verdiğiniz markanın yetişkin versiyonunu besleyebilirsiniz. Veya, durumunuz veyaonun diyet ihtiyaçlarıdeğiştiyse, tamamen başka bir yiyeceğe geçmek isteyebilirsiniz. İşte yetişkin Sığınakları için en iyi seçimlerimiz.


çiftçinin köpeği

Çiftçi
 • Taze pişirilir, şoklanır ve size gönderilir.
 • Kişiye özel yemek planları.
 • Veteriner tarafından tasarlanmış 4 sağlıklı seçenek: sığır eti, tavuk, hindi veya domuz eti.
 • İnsan sınıfı bileşenlerle yapılmıştır (dolgu maddesi veya koruyucu içermez).
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kalori ve besin değerleri tarife göre değişir.
TheFarmersDog.com'da görüntüleyin

Farmer's Dog'un maması, taze, insan kalitesinde malzemeler sayesinde lezzetlidir. İlk öğe her zaman ettir ve derisi, kürkü ve bilişsel işlevi için zengin besinlerle dolu protein sağlar.

Sağlıklı sebzeler bağışıklık sistemine antioksidan sağlarken protein kemikleri ve dişleri güçlü tutar. Bu mama tahılsız olsa da, taze pişmiş pirinçle karıştırmak, yavrularınızın beslenmesi ve cüzdanınız için sağlıklı bir dengeyi desteklerken ilave karbonhidrat ve lif eklemenin harika bir yoludur! Yetişkin aşaması için bu, bir Sheltie için en iyi köpek mamasından biridir.

Severiz Bu tarifin tüm taze malzemelerle yapıldığını ve doğrudan size gönderilmek üzere hızlı dondurulduğunu.


Yabani Yüksek Çayır Tadı Tahılsız

Yabani Yüksek Çayır Yavrusu Mamasının Tadı
 • İlk malzeme olarak gerçek et.
 • Gerçek meyvelerden ve süper gıdalardan elde edilen vitaminler ve mineraller, omega yağ asitleri ile hazırlanmıştır.
 • Antioksidanlar ve prebiyotikler ile birlikte türe özgü K9 Suşu Tescilli Probiyotikler içerir.
 • Yalnızca güvenilir ve sürdürülebilir yerel ve küresel kaynaklardan kaliteli malzemeler kullanan bir aile markası tarafından ABD'de üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, köpek yavrusu tavsiyesi için seçtiğimizden farklı bir lezzet seçeneği. Bu seçenek, manda, kuzu ve tavuk unu, kavrulmuş bizon, kavrulmuş geyik eti, dana eti ve okyanus balık ununu listeleyen yüksek çayır formülüdür. Bu nedenle, eğer Sheltie'niz etli bir tadı seviyorsa, bu tarife bayılacağını söylemek güvenlidir. %32 oranında yüksek protein içeriği sunar.

Et yemekleri ve yumurtalar da devam eden bilişsel işlev için DHA sağlar. Kurutulmuş hindiba kökü bağırsaklarına prebiyotik lif sağlar ve probiyotikler bağırsaklarını daha da destekler. Bağışıklık için uzun bir vitamin ve mineral listesi vardır ve yaban mersini ve ahududu antioksidan takviyesi sağlar. Bu, bu diyette daha iyisini yapanlar için tahılsız bir reçetedir.

SeverizBu tarifin, bağırsak dostu bakterileri teşvik eden ve hassas mideler için sindirim sürecini çok daha kolay hale getiren birçok probiyotik içeriği olduğunu.


Merrick Lil' Plates Tahılsız Gerçek Tavuk ve Tatlı Patates

Merrick Lil
 • Küçük köpekler için tavuklu tahılsız kuru mama.
 • İlk malzeme olarak gerçek kemiksiz tavuk.
 • Prebiyotik ve probiyotik lif ile formüle edilmiştir.
 • Plakları azaltmaya ve dişleri temiz tutmaya yardımcı olmak için küçük mama tanesi boyutunda gevrek bir doku ile yapılmıştır.
 • ABD'de pişirilir.
Chewy.com'da görüntüle

Bu seçenek, ilk yılı için önerdiğimiz köpek mamasının yetişkin versiyonudur. Yani, eğer bir yavru olarak bu konuda başarılı olduysa, bir yetişkin olarak bu seçeneği iyi yapmalıdır. Bu listede %38 ile ortak en yüksek protein içeriğine sahiptir. Kemiksiz tavuk ve tavuk unu ilk iki bileşendir ve hindi unu ve somon unu, çeşitli amino asitler için protein kaynaklarının üçlüsünü tamamlar.

Bu, besleyici bir enerji kaynağı olarak tatlı patates ve bezelye kullanan tahılsız bir reçetedir. Et yemekleri, tavuk yağı ve somon yağı, canlı eklemlerini destekler ve tüylerinin parlak kalmasını sağlar. Bu mama tanesi, ortak en düşük lif içeriğine sahiptir ve bu da onu çok fazla lif işlemek için mücadele eden köpekler için iyi bir seçenek haline getirir. Birkaç probiyotik ayrıca sindirim ve bağışıklık desteğine yardımcı olur.

SeverizBu tarifin, orta/normal büyüklükteki mama tanelerini yemekte zorlanan daha küçük Barınaklar için en iyi seçenek olduğunu.


American Journey Aktif Yaşam Formülü Somon, Esmer Pirinç ve Sebzeler

American Journey Aktif Yaşam Formülü Somon, Esmer Pirinç ve Sebzeler
 • İlk bileşen olarak gerçek, kemiği çıkarılmış somondan %25 yüksek kaliteli protein sağlar.
 • Besin maddeleri ve antioksidanların hassas karışımı.
 • Omega-3 ve omega-6 yağ asitlerinin dengeli karışımı.
 • Buğday, mısır, soya, kümes hayvanı yan ürünleri, yapay renkler, yapay tatlar veya yapay koruyucular yok.
Chewy.com'da görüntüle

Yavru versiyonuna kıyasla yetişkin Sheltie için farklı bir lezzet seçtik. Bu seçenek, sağlıklı kahverengi pirinç ve yumuşak yulaf ezmesi kullanan tahıl içeren bir formüldür. Pek çok Sığınağın düzenli kalması için tahıllara ihtiyacı vardır, bu yüzden bu onlar için harika bir seçenek. İlk iki bileşen, eklemleri ve tüyleri için çok sayıda sağlıklı yağ ve glukozamin sağlayan somon ve menhaden balık unu.

Bu tarif, birçok köpeğin ihtiyaç duyduğu yüksek lifli bir diyettir. Sadece bazı köpeklerin düzenli kalmasına yardımcı olmakla kalmaz. Ancak barınağınız öğünler arasında fazladan aç görünüyorsa, bu onun daha uzun süre tok hissetmesine yardımcı olur. Yaban mersini, kızılcık ve kuru yosun onu sağlıklı tutmak ve formda tutmak için antioksidanlarla doludur.

SeverizBu tarifin, birçok telaşlı Shelties'in sevdiği balık bazlı bir tarif olduğunu. Ayrıca, kürkü ve eklemleri için harika olan omega yağlarıyla doludur.


Doğal Denge L.I.D. Sınırlı İçerikli Diyetler Tahılsız Ördek ve Patates

Doğal Denge L.I.D. Sınırlı İçerikli Diyetler Tahılsız Ördek ve Patates
 • Köpekler için sınırlı içerikli kuru mama.
 • İlk bileşen olarak çiftlikte yetiştirilmiş ördek içerir.
 • Beslenmeyi, kaliteyi ve lezzeti sağlamak için üretilmiştir.
 • İlave bezelye, bezelye proteini, mercimek, baklagiller, mısır, buğday veya soya içermez.
 • Dünyanın en iyi malzemeleri kullanılarak ABD'de üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, sınırlı içerikli diyet köpek yavrusu tavsiyemizle aynı ürün, ancak elbette yetişkin versiyonu. Sığınakların hassas sindirim sistemlerine sahip olduğu bilinmektedir, bu yüzden bu seçim çoğuna uygundur. Ördek, yağsız ve besleyicidir ve hassas Barınaklar için herhangi bir sert diyet değişikliğinden kaçınmak için aynı lezzete bağlı kaldık. %24'lük protein içeriği AAFCO tavsiyelerini aşıyor ancak çoğu kişinin sindiremeyeceği kadar zengin değil.

Patates ve tatlı patates, tahılın yerini alır ve bunlar, düzenli kalmak için yavaş salınan enerji ve lif sağlar. Keten tohumu ve menhaden balık unu, cildini içten dışa besler ve en iyi şekilde görünmesini ve hissetmesini sağlar. Bağışıklık sistemini güçlü tutmak için birçok vitamin ve mineral takviyesi vardır ve taurin kalp sağlığına dikkat eder.

SeverizBu tarifin sindirim sistemi hassas olanlar için en iyi seçenek olduğunu ve mide rahatsızlığını önlemek için çok az malzemeye ihtiyaç duyduğunu söylüyor.


VICTOR Purpose Nutra Pro Dry

VICTOR Purpose Nutra Pro Dry
 • Kaynaklı ve ABD'de üretilmiştir.
 • Üstün kaliteli tavuk unu ile %92 et proteininden oluşur.
 • Protein oranı yüksek ve düşük karbonhidrat içeren besleyici yoğun tarif.
 • Vitaminler, mineraller, esansiyel yağ asitleri, protein ve amino asitlerle güçlendirilmiştir.
 • Glutensiz tahıllardan yapılmıştır.
 • Eşsiz VPRO Karışımı.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, tüm gün boyunca çobanlık yapan çalışan Sığınaklar için en iyi seçimimiz. %38 ile ortak en yüksek protein içeriğine sahiptir ve bakım için enerji ve amino asitler ile çalışkan kaslar sağlar. Tavuk unu ilk malzemedir ve besleyici kan unu ikincisidir. Menhaden balık unu ve sığır unu, yorgun eklemleri için de bol miktarda glukozamin sağlar.

Bu, yüksek protein, yüksek yağ, düşük karbonhidrat oranlarının yakıt için optimize edildiği, zayıf ve güçlü bir figür yönetildiği anlamına gelen bir performans mama tanesidir. L-karnitin ayrıca enerji ve metabolizmayı destekler. Bu tarif, organik kurutulmuş deniz yosunu ve havuçtan elde edilen antioksidanlarla güçlendirilmiştir, probiyotikler ise bağırsakların bu zengin ve etli tarifi sindirmesine yardımcı olur.

SeverizBu tarifin, tarlada uzun saatler güterek çalışan barınaklar için en iyi seçenek olduğunu.

akc yıldız köpek testi

Kıdemli Barınaklar İçin En İyi Köpek Maması

Sheltie'nizi üst düzey bir yemeğe geçirme zamanı geldiğinde, bunu yavaşça yapmalısınız. Yaşlı köpekler, diyet değişikliklerine eskisinden daha duyarlıdır. en büyüğünü beslemekkıdemli bir köpek maması bir zorunlulukturçünkü kilo alımını önlemek için daha düşük yağ ve enerji içeriği içerir. Diğer beslenme ihtiyaçlarını da karşılayın. En iyi beş seçimimize bir göz atalım.


Purina Pro Plan Yetişkin 7+ Rendelenmiş Tavuk ve Pilav

Purina Pro Plan Yetişkin 7+ Rendelenmiş Tavuk ve Pilav
 • İlk bileşen olarak gerçek tavuk da dahil olmak üzere yüksek kaliteli protein ile yapılmıştır.
 • Garantili canlı probiyotiklerle güçlendirilmiştir.
 • Yumuşak etli parçalarla karıştırılan sert mama tanesi keyifli bir deneyim yaratır.
 • Kıyılmış Tavuk ve Pirinç Karışımı.
 • Bir omega-3 yağ asidi olan EPA ve glukozamin, eklem sağlığını ve hareketliliğini desteklemeye yardımcı olur.
Chewy.com'da görüntüle

Purina Pro Plan, bu mama tanesini yedi yaş ve üzeri köpekleri göz önünde bulundurarak yarattı; bu, Sheltie'nizi üst düzey yiyeceklere geçirmenin tam zamanı. Tavuk ilk bileşendir ve yumurta ürünleri ve balık unu da DHA ve ihtiyaç duyduğu diğer besin maddelerini sağlamada uzun bir yol kat eder. Bunlarla beyni, altın yıllarında uyanık kalması ve iyi çalışması için desteklenir.

Soya, mısır ve buğdayın da listelendiği ana karbonhidrat bileşeni olarak pirinci kullanan tahıl içeren bir reçetedir. Bu tarif, yavaşlayan bağırsak sağlığı ve probiyotik lifi için probiyotik bileşenlerle güçlendirilmiştir. Vitamin ve mineral takviyeleri, zayıflayan bağışıklığını destekler ve genç ve zinde hissetmesini sağlar.

Severizbu tarifin mama taneleri ile karıştırılmış gerçek tavuk parçalarına sahip olduğunu. Bu, Fido'ya her öğünde lezzetli bir yemek yiyormuş gibi hissettirecektir.


Merrick Lil' Plates Tahılsız Gerçek Tavuk ve Tatlı Patates Senior

Merrick Lil
 • Küçük cins yaşlı köpekler için tahılsız kuru mama.
 • İlk bileşen olarak gerçek kemiksiz tavuk içerir.
 • Yüksek düzeyde omega yağ asitleri, glukozamin ve kondroitin ile geliştirilmiştir.
 • Plakları azaltmaya ve dişleri temiz tutmaya yardımcı olmak için gevrek bir dokuya sahip küçük bir mama tanesi boyutunda oluşturulmuştur.
 • ABD'de pişirilir.
Chewy.com'da görüntüle

Bu seçenek, her yaşam aşaması boyunca Sığınak için seçtiğimiz seti tamamlar. Bu mama tanesi, daha küçük mama tanelerine ihtiyaç duyan küçük çocuklar için tasarlanmıştır. %32 protein içeriğine sahiptir ve ilk malzemeleri tavuk ve tavuk yemeğidir. Somon unu ve somon yağı, eski eklemlerini desteklemek için gereken glukozamin seviyelerini artırarak piyasada görülen en yüksek seviyelerden birini sağlar.

Bu tahılsız tarif, tatlı patates ve bezelye de dahil olmak üzere yavaş salınan enerji kaynakları için besleyici sebzeler kullanır. Elma ve yaban mersini, çeşitli vitamin ve minerallerle birlikte ihtiyaç duyduğu gücü sağlar ve zayıflayan bir bağışıklık sistemini destekler. L-karnitin metabolizmayı uyarır ve bu zengin mama tanesini sindirmesine yardımcı olur.

SeverizBu tarifin, bu listedeki en yüksek protein içeriğine sahip olması, onu zengin, etli bir lezzeti seven telaşlı yaşlılar için en iyi seçim haline getiriyor.


Amerikan Yolculuğu Kıdemli Tarifi

Amerikan Yolculuğu Kıdemli Tarifi
 • Tahıl içermeyen formül.
 • MCT'ler beyin sağlığını desteklemek için.
 • Yaşlanan eklemler için glukozamin takviyesi.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidanlar.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Kupa başına 329 Kalori.
 • %32 Protein, %10 Yağ, %7 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif somon bazlıdır ve somon ilk bileşen olarak listelenmiştir. Bu karşı konulmaz balık tadı, deri ve tüylerin beslenmesine yardımcı olur. Hindi yemeği ve tavuk yemeği, kısa bir süre sonra hayvansal protein üçlüsünü tamamlar. Bu bileşenler glukozamin açısından zengindir ve yaşlanan eklemleri için bu listedeki en yüksek ikinci içeriğe katkıda bulunur.

Bu tahılsız tarif, ana enerji kaynakları olarak tatlı patates, bezelye ve nohut içerir. Yaban mersini, balkabağı ve kuru yosun gibi diğer bileşenler, antioksidan gereksinimleri tamamlar. Kabak, yatıştırıcı sindirim özellikleriyle bilinir. ve uzun bir probiyotik listesi ekstra gastrointestinal destek sağlar.

SeverizBu tarifin %7 ile en yüksek lif içeriğine sahip olması, bu mama tanesini sonsuza kadar aç olan ve öğünler arasında daha fazla doyuma ihtiyaç duyan Sığınaklar için en iyi seçenek haline getiriyor.


Blue Buffalo Kıdemli Köpek Maması

Blue Buffalo Life Protection Kıdemli Formülü
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Eklem sağlığı için glukozamin takviyesi.
 • Bağışıklık sağlığı için vitaminler ve mineraller.
 • Kolay sindirilebilir lif için kahverengi pirinç.
 • Kanatlı yan ürün yemekleri yok.
 • Kupa başına 371 Kalori.
 • %23 Protein, %13 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, bu kılavuzda daha önce yaptığımız köpek yavrusu tavsiyesinin kıdemli versiyonudur. Yani, eğer bir yavru olarak en sevdiği şey buysa, kıdemli olarak bunu iyi yapmalıdır. Küçük ırklar için yapılmış, her mama tanesi küçük ağızlar için yönetilebilir. Bu tahıl içeren tarif, kahverengi pirinç ve yulaf ezmesi içerir. Lif oranı yüksektir ve bağırsak sağlığı için probiyotik bileşenleri listeler.

Bu seçenek, %23 ile en düşük protein içeriğine sahiptir; bu da, zengin formülleri sindirmekte zorlanan yaşlılar için bunu en iyi seçim haline getirebilir. Kemikleri alınmış tavuk ve tavuk unu, yaşlanan eklemler için beslenme ve glukozamin açısından zengin ilk iki bileşendir. Yaban mersini, kızılcık ve zerdeçal, bağışıklık için antioksidanlar açısından zengindir. Ve kurutulmuş yosun kemik sağlığına yardımcı olur.

SeverizBu tarifin, kaselerinde daha küçük mama tanelerine ihtiyaç duyan küçük Barınaklar için harika bir seçim olduğunu.


Nutro Ultra Kıdemli Gıda

Nutro Ultra Kıdemli
 • Sınırlı içerikli yiyecek.
 • Yağsız hayvansal proteinlerden yapılmıştır.
 • Yaşlılar için glukozamin takviyesi.
 • Yapay renkler veya tatlar yok.
 • Deri ve tüy sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Bardak başına 316 Kalori.
 • %26 Protein, %11 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, Sheltie karışımı için yeni bir öneri, ancak yaşlılar için harika bir seçenek. Yaşlanan bağışıklık sistemini güçlendirmek için çeşitli süper gıdalar kullandığı için 'süper plaka' olarak adlandırılır. Antioksidanlar açısından zengin maddeler arasında hindistancevizi, chia tohumu, yumurta ürünü, lahana, balkabağı, ıspanak, yaban mersini, elma ve havuç bulunur.

Tavuk ve tavuk yemeği, protein üçlüsünü tamamlamak için kısa bir süre sonra listelenen kuzu ve somon yemekleri ile ilk iki bileşendir. Bunlar birlikte, kas bakımı için hem zengin hem de yağsız etler ve çeşitli amino asitler tüketmesini sağlar. Ayçiçek yağı, keten tohumu ve balık yağı, parlak tüylerini korumasını ve beynini uyanık tutmasını sağlar.

SeverizBu tarifin, eskisinden çok daha az aktif olan ve kilolarına dikkat etmesi gereken yaşlılar için en düşük kalori sayısına sahip olduğu.


Son düşünceler

İşte karşınızda beyler ve kızlar! Yavruluktan altın yıllara kadar tüm Sheltie seçimini ele aldık. Artık, kasesine ne koyacağınız konusunda en iyi kararı verebilmeniz için ihtiyacınız olan tüm besin değerleriyle donanmış durumdasınız. Ve önerilerimize bağlı kalarak, köpek maması söz konusu olduğunda Barınaklarınızın mahsulün kremasını aldığından emin olabilirsiniz. Umarız sizin için daha kolay bir karar vermişizdir ve Shetland Çoban Köpeğiniz sonsuza kadar minnettar olacaktır.

Yorumlar