Yorkies İçin En İyi Evcil Hayvan Sigortası

Yorkies İçin En İyi Evcil Hayvan Sigortası

Resmi olarak Yorkshire Teriyeri olarak bilinen Yorkie, Amerika'nın en popüler 10 köpeği arasında yer alan arsız küçük bir yavrudur. Neşeli, erkeksi ve sevecen, bu minik teriyerden yeterince alamıyoruz. Ne yazık ki, küçük boyutu, daha büyük köpeklere kıyasla yaralanmaya daha duyarlı hale getirir. Artı, bir safkan olarak, sağlık endişelerinden paylarına düşen adil paya meyillidirler.

Bunlar, Yorkie ebeveyn sorumlulukları listenizde evcil hayvan sigortası yaptırmanın yüksek olmasının nedenleri arasındadır. Küçük tatlınız için en iyi evcil hayvan sigortasını bulmanıza yardımcı olacak kapsamlı bir kılavuz oluşturduk. Ve her köpek ve sahibi farklı olduğundan, ihtiyaçlarınız için en iyi seçeneği nasıl seçeceğiniz konusunda size yol gösteriyoruz.Yani, olmak üzere olup olmadığınızı Yorkie ebeveyn veya sigorta poliçenizi daha iyi bir poliçeye yükseltmeniz gerekiyorsa, sizi güvence altına aldık. Ayrıca, bazı ebeveynlerin nasıl biraz para biriktirdiğinin sırlarını size veriyoruz. Elbette, sigorta en heyecan verici konu olmayabilir, ancak tıbbi tedavinin ne kadar pahalı olabileceği düşünüldüğünde bu mutlaka okunması gereken bir konu. Öyleyse başlayalım.

Bir Bakışta

Embrace Pet Insurance logosu Derecelendirmemiz

En iyi
Etraflı

KucaklamakKucaklamayı ziyaret edin Evcil Hayvanlar En İyi logosu Derecelendirmemiz

İçin en iyisi
yaşlı köpeklerEvcil Hayvanlar En İyisi

PetsBest'i ziyaret edin Trupanion logosu Derecelendirmemiz

İçin en iyisi
İkili KoşullarTrupanion

Trupanion'u ziyaret edin

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi daha fazla bilgi almak ve fiyat teklifi almak için her şirketin web sitesine götürür. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerEvcil Hayvan Sigortası Buna Değer mi?

Battaniyenin altında hasta küçük köpek

'Evcil hayvan sigortası buna değer mi' en sık sorulan sorulardan biridir. Ancak aylık primler para ayırmaya değer mi?

Evcil hayvan sahiplerinin çoğu için, hızlı cevap evet . Liberty Mutual Insurance, evcil hayvan ebeveynleri ile anket yaptı ülke genelinde ve ankete katılanların yaklaşık üçte ikisinin evcil hayvanları için beklenmedik bir tıbbi faturayı karşılayamadığını tespit etti.

Bunu akılda tutarak, çoğu sahip için evcil hayvan sigortasının buna değer olduğunu söylemek güvenlidir. Sadece sizi ve ailenizi en kötüsünün olması durumunda kendinizi mali sıkıntı içinde bulmaktan korumakla kalmaz, aynı zamanda acil bir durum karşısında değerli Yorkie'niz için en iyi tıbbi seçimleri yapabileceğinizi bilmenin huzurunu da sağlar.


Teriyerlerde Yaygın Sağlık Sorunları

Yorkie

Tüm safkanlar gibi, Yorkie de çoğu köpekten daha fazla sağlık sorununa yatkındır.Tüm köpekler farklıdır ve bu liste hiçbir şekilde ayrıntılı değildir. . Ancak sigorta poliçelerini incelerken nelere dikkat etmeniz gerektiği ve bu koşulları kimlerin kapsadığı konusunda size bir fikir verir. Ayrıca, ne tür maliyetlerin dahil olduğuna dair bir genel bakış sağlar. Hadi bir bakalım.

patella çıkığı

Patella luksasyonu ağrılı bir durumdur.diz kapağı düzgün oturmuyor, esasen yerinden çıkıyor. Ağır vakalarda, köpeğinizin yaşam kalitesini iyileştirmek için tek seçenek ameliyattır. Bu sorunu düzeltmek için ortalama ameliyat maliyeti Diz başına 1.500 $ ve 3.000 $ . Bunun teşhis maliyetini, ameliyat öncesi kan çalışmasını ve komplikasyonları içermediğini unutmayın. Bazı Teriyerler bu durumu her iki dizinde de alarak ikili endişe .

Göz Koşulları

Birçok köpek ırkı gibi, Yorkie de eğilimlidir.birkaç göz durumunas. En yaygın üç endişe katarakt, ilerleyici retinal atrofi (PRA) ve kornea distrofisidir. Diğer birçok göz sorununu daha iyi hijyen ve göz damlası gibi ilaçlarla erken tedavi edebilseniz de, bu üç durum için genellikle ameliyat gerekir.

eşliğinde basit bir göz muayenesinin ortalama maliyetibir antibiyotik damla kürü yaklaşık 100 dolar. Koşullarınıza bağlı olarak, primlerinizi artırması muhtemel olduğundan, böyle düşük bir maliyet talep etmeniz sizin yararınıza olmayabilir. Ancak Yorkie'niz örneğin kataraktları gidermek için ameliyat gerektiriyorsa, ortalama fiyat aşağıdakiler arasında herhangi bir yere düşer: 2.600 dolar ve 3.800 dolar . Bu nedenle, göz ameliyatı çoğu Yorkie ebeveyninin bir sigorta poliçesinde aramak istediği bir şeydir.Portosistemik Şant

Bazen karaciğer şantı olarak adlandırılan Portosistemik şant, karaciğeri etkileyen doğuştan bir durumdur. Anormal bir kan damarı (şant olarak bilinir), karaciğeri tamamen atlayarak toksinleri atmasını engeller.ölümcül olmak. Çoğu durumda, durumu düzenli ilaçlarla tedavi etmek yerine, hastalığı hemen tedavi etmek için ameliyat gerekir.

Tek ve basit bir şantı klempleme ameliyatının maliyeti (birden fazla ve daha karmaşık şant olabilir) arasında maliyet olabilir. 2.000 $ ve 3.000 $ . Yorkie'nizin durumunun ne kadar karmaşık olduğuna bağlı olarak,ameliyat 10.000 doların üzerinde bir maliyete mal olabilir. Portosistemik şant teşhisi altı aylıkken olabilir . Bu nedenle, köpeğiniz herhangi bir semptom göstermeden önce poliçenizi yaptırmanız tavsiye edilir. Teşhis konduğunda, çoğu şirket tarafından kapsanmayacak olan önceden var olan bir durum haline gelir.

Diş Hastalıkları

Küçük köpeklerin, büyük köpeklere kıyasla diş hastalıklarından muzdarip olma olasılığı daha yüksektir. Dişleri küçük ağızlarına sıkışarak diş eti hastalığına ve daha fazla çürümeye yol açar. Diş hastalıklarını önlemek için bir diş temizleme rutini oluşturmanız en iyisi olacaktır. Yine de, birçok Yorkie, özellikle sonraki yıllarda diş problemlerinden muzdariptir.diş kaybına yol açan. Diş temizleme oyuncakları yardımcı da olabilir.Diş temizliğinin maliyeti arasında değişmektedir. 300 ila 700 dolar , köpeğinizin dişlerinin boyutuna ve durumuna bağlı olarak. Gerekirse diş çekimi veya daha fazla tedavi ücreti bu faturaya eklenir. Bu gereksiz bir fatura gibi görünse de, düzenli temizlik diş maliyetlerini düşük tutar uzun vadede (ve nefesinizi de tazeleyin!)

Çökmüş trakea

Çöken trakea, soluk borusu olarak da bilinen trakeal kıkırdağın ilerleyici zayıflamasıdır. Küçük orta yaşlı köpeklerde daha sık teşhis edilir ve Yorkieen çok etkilenen ırklardan biri. Bununla birlikte, birçok köpek ilaç ve temel yaşam tarzı değişiklikleri ile durumlarını iyileştirebilir. yüksek kaliteli bir koşum takımı kullanarak bir boyun kurşun yerine.

Ancak ağır vakalarda daha aşırı ve maliyetli müdahalelere ihtiyaç duyulur. Çökmüş trakea için tek başına teşhis maliyeti 500 ila 2.000 dolar arasında değişebilir. Nefes borusunu güçlendirmek için ameliyatın eklenmesi faturaya 2.000 ila 5.000 ABD Doları ekleyin . Bazı durumlarda, köpeklerin sorunu yönetmek için hala ilaca ihtiyacı vardır.


Sigortacı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yorkshire Teriyeri doktor tarafından sırtından vuruluyor

Piyasada birçok sigorta şirketi var, ancak hangi poliçenin en iyi olduğunu nasıl seçersiniz?Seçim ideal olsa dasigortanızı ihtiyaçlarınıza göre uyarlamak, kararınızı çok daha zorlaştırabilir. Burada, ne zaman göz önünde bulundurmanız gerektiğini size anlatıyoruz. en iyi sigorta poliçesini seçmek Yorkie'niz için.

Kayıt Kuralları ve Bekleme Süreleri

Tüm evcil hayvan sigorta şirketleri, yanlarında aktif teminat taşıdığınız (faturalarınızı ödediğiniz) sürece ömür boyu teminat sunar. Ancak bazı sigortacıların yeni bir politika için kayıt sırasında köpeğinizin yaşıyla ilgili kurallar . Bazı şirketler yavruları yalnızca 8 haftalık olduktan sonra sigortalarken, bazıları yeni bir poliçe başlatmak isteyen daha yaşlı köpekler için yaşı 14'te kapatıyor. Bu yüzden kayıt kurallarını kontrol ettiğinizden emin olun.

Çoğu şirketin ayrıca bir'bekleme süresi.'Bu, sahiplerin yalnızca ihtiyaç duyduklarında sigorta yaptırmalarını engelleyerek şirketi korur. Bekleme süresi, teşhis ve hak talebinde bulunmadan önce beklemeniz gereken minimum süredir. Kazalar için, sigorta kapsamı genellikle birkaç gün içinde başlar. Ancak genellikle hastalıklarda bekleme süresi uzar ve hastalığa göre değişiklik gösterebilir. Farklı şirketlerin farklı kuralları vardır, bu nedenle kontrol edilmesi gereken başka bir koşuldur.

Teminat Türleri ve Primler

Üç ana kapsama türü şunlardır:

 • Sadece kaza– Bu tür bir teminat, yalnızca birkaç örnek vermek gerekirse, zehirlenme, bir aracın çarpması veya yabancı cisimlerin yutulması dahil olmak üzere kazaları kapsar.
 • Kaza ve Hastalık– Önceden var olan koşullar dışında, kazalar ve çoğu hastalık için teminat. Bu, evcil hayvan sahiplerini en beklenmedik tıbbi masraflardan koruduğu için en popüler teminat seçeneğidir.
 • Kaza, Hastalık ve Sağlık– Yukarıdakilerin tümünü ve koruyucu bakım masraflarını da kapsadığı için genellikle en pahalı plandır. Bu ekstra kapsama genellikle 'sağlıklı yaşam planı' olarak adlandırılır. Önleyici bakım genellikle rutin veteriner kontrollerini, aşıları, parazit önlemeyi, diş temizliğini ve daha fazlasını içerir.

En iyi kapsama seviyesini seçmek için, sizin ve Yorkie'nizin neye ihtiyacı olduğunu düşünmeniz gerekir. Çoğu şirket, yukarıdaki üç politika türünü sunar ve çoğu, her birinin birkaç farklı düzeyini sunar. Örneğin, bir şirket üç kaza ve sağlık seçeneği kategorisi sağlayabilir: gümüş, altın ve platin. Onunince baskıyı okumak için gereklisözleşmede neyi imzaladığınızı anladığınızdan emin olmak için. Tüm şirketlerin ve politikaların farklı kuralları, istisnaları, bekleme süreleri ve sınırları vardır.

Sigorta şirketleri primlerden bahsettiğinde, bu, kapsamınızı aktif tutmak için ödediğiniz maliyeti ifade eder. Çoğu şirket size aylık veya yıllık ödeme seçeneği sunar. Buna göre Kuzey Amerika Evcil Hayvan Sağlık Sigortası Derneği (NAPHIA) , bir kaza ve hastalık poliçesi için ortalama ABD aylık primi2020'de 49,51 ABD Dolarıydı. Bu masraf, ortalama bir aile için devasa, beklenmedik bir faturayla karşı karşıya kalmaktan çok daha kolay yönetilebilir.

Muafiyetler ve Talep Limitleri

Dönem ' indirilebilir ” anlamına gelircebinizden ödediğiniz miktarşirket, yapılan taleplerin geri ödenmesi için sizi korumaya başlamadan önce. Politikanıza bağlı olarak, muafiyet yıllık veya olay başına ödenir. Genel olarak, priminiz ne kadar yüksekse, muafiyetiniz o kadar düşük olur. Ancak bu her zaman böyle değildir.

Poliçe seçerken, sınırlar dikkate alınması gereken en önemli faktörlerden biridir. Bir sigortacının çeşitli yolları vardır.size geri ödedikleri tutarı sınırlar. Örneğin, bu duruma göre, takvim yılına göre veya evcil hayvanınızın ömrü boyunca olabilir. Ömür boyu talep limiti seçerseniz, primin daha yüksek olması muhtemeldir. Ancak bazı durumlarda buna değer.

İstisnalar

İstisnalar listesikapsama dahil olmayan koşullar ve senaryolar. Bu, sigorta poliçenizin kontrol edilmesi gereken bir diğer önemli yönüdür. Örneğin, bir politikanın portosistemik şant veya patella luksasyonunu hariç tuttuğunu varsayalım. Bu durumlarda, Yorkie'niz için en iyi seçim olmayabilir. Yorkie'yi etkileyen birincil koşulları karşılamayan herhangi bir sigortacının farkında değiliz, ancak politikalar zaman içinde değişebilir. Bu nedenle, sizin için en önemli olanı kapsadığından emin olmak için her zaman küçük yazıları okumalısınız. İstisnaları poliçe belgelerinde bulabilirsiniz.


Yorkie'niz için Optimal Uyumu Kim Sunar?

Teriyer köpek çimenlerin üzerinde koni içinde

Bazı planlar diğerlerinden daha iyi kapsama alanı ve müşteri hizmeti sunar.

Burada, sizin ve Yorkie'nizin düşünmesi için en iyi evcil hayvan sigortasını sunan bazı şirketleri gözden geçiriyoruz.

En İyi Genel Evcil Hayvan Sigortası

Kucaklamak

Embrace Pet Insurance logosu
 • Herhangi bir talepte bulunulmazsa, prim yılda 50 ABD doları azalır
 • Değerlendirmeye bağlı olarak tedavi edilebilir önceden var olan koşulları kapsar
 • Tüm politikalara dahil olan sınav ücretleri
 • Davranışçı terapi ve eğitim için kapsam sunar
 • Diş tedavisi dahil
Embracepetinsurance.com'u ziyaret edin

Yorkie'nin tüm sağlık endişelerini ve kapsamlarından neye ihtiyaç duyabileceklerini düşündükten sonra, Teriyerler için en iyi genel evcil hayvan sigortası olarak Embrace'i seçtik. Onlar patella luksasyonu ve portosistemik şant dahil olmak üzere, cinste nispeten yaygın sorunlar olan kalıtsal koşulları kapsar . Veteriner değerlendirmesindeki bulgulara bağlı olarak, önceden var olan bazı tedavi edilebilir koşulları da kapsayabilir.

Ek olarak, Embrace en fazla dahil edilecek birkaç şirketten biridir. Yılda 1.000 $ diş hastalığı tedavisi kaza ve hastalık planlarında (ama temizliklerde değil). Bu, çoğu Teriyer ve periodontal hastalığa daha duyarlı olan kompakt ağızları için çok önemlidir. İşte politikalarının dili:

Diş hastalıklarının neden olduğu uygun veteriner tedavi giderlerini, kesintiye tabi tutarı aşan, katkı payı gerekliliklerine ve yıllık 1.000 $'lık maksimum alt sınıra tabi olarak, diş profilaksisi dışındaki tüm tedaviler için ve sonrasında başlayan durumlar için size geri ödeyeceğiz. bekleme süresi ve poliçe süresi boyunca.

Ek bir mali teşvik olarak, Embrace bir uzun vadeli müşteriler için azalan indirim . Bir yıl içinde herhangi bir talebiniz olmadığında, geri ödenebilir bir talepte bulunmadığınız her yıl için yıllık muafiyetiniz 50$ azalır. Sınırsız veteriner desteğine erişim Ne zaman ihtiyacınız olursa, özellikle yeni köpek sahipleri için güven verebilir. Bu avantaj paketi, Embrace'i Yorkshire Teriyerleri için en iyi seçim haline getiriyor.

Yaşlı Köpekler için En İyisi

Evcil Hayvanlar En İyisi

Evcil Hayvanlar En İyi Evcil Hayvan Sağlık Sigortası Logosu
 • Yaş sınırı veya kısıtlaması yok
 • Kapsamlı kapsama
 • Sektördeki en düşük fiyatlardan bazıları
 • Yalnızca Kazaya yönelik bir plan sunar
PetsBest.com'u ziyaret edin

İkili Koşullar için En İyisi (Patella Luxation dahil)

Trupanion

Trupanion logosu
 • İkili istisnası olmayan tek şirketlerden biri
 • Hak talepleri Trupanion Express ile 5 dakikadan daha kısa sürede ödenebilir
 • Tüm planlar için %90 geri ödeme ve sınırsız ödeme
 • Doğumdan itibaren kayıt imkanı sunar
Trupanion.com'u ziyaret edin

Diğer seçenekler

figür

Figo Pet Insurance logosu
 • Para için mükemmel değer
 • %100 geri ödeme ve sınırsız yıllık ödeme seçenekleri sunar
 • Her yıl 50$'a kadar azalan indirilebilir düşüşler, poliçe sahibi 0$ olana kadar talepte bulunmaz
 • Kapsam, yaş ve kilo ile ilgili endişeleri ve kalıtsal ve kronik durumları içerir
figopetinsurance.com'u ziyaret edin

Limonata

limonata logosu
 • AI güdümlü talep süreci
 • Her ABD eyaletinde mevcut değildir
 • Ev sahipleri veya kiracılar sigorta poliçeleri ile paketleyebilme
 • İsteğe bağlı sağlıklı yaşam kapsamı
Lemonade.com'u ziyaret edin

Nasıl Tasarruf Edilir

Bazı Yorkie sahipleri, durumlarına ve haklarına bağlı olarak sigorta poliçelerinde tasarruf edebilir. İşte yollardan bazıları:

İndirilebilirliği Arttırın

Sorumlu olduğunuz para miktarını artırarak (diğer bir deyişle indirilebilir), priminizi genellikle azaltabilirsiniz. Ancak, bunu yaparsanız, bir talepte bulunduğunuzda daha yüksek kesintiyi ödemeye hazır olmalısınız.

Yıllık Öde

Sigorta şirketleri genellikle teminat priminizi ödemenin iki yolunu sunar: aylık veya yıllık. Aylık ödeme yaparsanız, birçok şirket bir 'işlem ücreti' alır. Bu nedenle, paradan tasarruf etmenin iyi bir yolu, mali durumunuz izin veriyorsa yıllık ücreti peşin ödemektir.

Çoklu Evcil Hayvan İndirimi

Birden fazla evcil hayvanınız varsa, bazı sigorta şirketleri, onlarla birden fazla poliçe aldığınızda birden fazla evcil hayvan indirimi sunar. Her evcil hayvanın birey olarak kendilerine uygun bir kapsama sahip olduğundan emin olmak önemlidir. Şirkete bağlı olarak, çoklu evcil hayvan kriterlerini karşıladığınızda %10'a varan indirim kazanabilirsiniz.

Embrace'in Azalan Muafiyeti

ile gitmeye karar verirsen Yorkies için en iyi seçimimiz, Embrace, uzun vadede paradan tasarruf etmenin benzersiz bir yolunu sunarlar. Onlarla aktif bir poliçeniz olduğu ancak bir talepte bulunmadığınız her yıl için, muafiyetinizi 50 $ azaltacaklar. Dolayısıyla, evcil hayvanınız bir yaşındayken ve sonraki üç yıl için herhangi bir talebi olmadığında 250$'lık bir kesintiye tabi olan bir poliçeye kaydolduysanız, dördüncü yıldaki muafiyetiniz o yıl için 100$ olacaktır.


Son düşünceler

Yorkie'niz için bir sigorta poliçesine yatırım yapmak, çoğu aile için buna değer, özellikle de yavrularınız hastalanırsa veya yaralanırsa karşılaşabileceğiniz beklenmedik maliyetleri düşündüğünüzde. Tedavilerin ve ameliyatların yüksek fiyatlarından da görebileceğiniz gibi, küçük bir yavru için bile maliyetler hala çok büyük.

Herhangi bir sigorta poliçesi için noktalı çizgiyi imzalamadan önce, en önemli adım tamamını, hatta küçük yazıları bile okumaktır. Limitleri, istisnaları, bekleme sürelerini, ödeme ayrıntılarını ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz. Her Yorkie ve ebeveyni farklıdır, bu nedenle en iyi seçeneği seçtiğinizden emin olun.sizinbenzersiz ihtiyaçlar. Herhangi bir konuda emin değilseniz, veterinerinizle konuşun veya sigorta şirketini arayın, her ikisi de durumunuzu karşılamak için en iyi seçenekleri konuşmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorumlar