Royal Canin ve Hill's Bilim Diyeti: Köpek Maması Karşılaştırması

Royal Canin ve Hill's Bilim Diyeti: Köpek Maması Karşılaştırması

Köpeğinizin fiziksel ve zihinsel sağlığının her yönü, iyi veya kötü bir diyetten olumlu veya olumsuz olarak etkilenebilir, bu nedenle beslenmesini doğru yapmanın muhtemelen bir evcil hayvan sahibi olarak sahip olduğunuz en büyük sorumluluk olduğunu söylemek doğru olur. Yavru köpeğinizin günden itibaren yediği besinler onun sağlığını, karakterini ve tüm hayatını etkileyebilir. Bu yazıda, iki köpek maması devini karşılaştırıyoruz. Royal Canin ve Hill’in Bilim Diyeti .

Kelimenin tam anlamıyla yüzlerce farklı köpek mamaları piyasada, ancak Royal Canin ve Science Diet en iyisini yap . Bu kılavuzda, bu yarışmacıları birkaç farklı kategoride karşılaştıracağız ve neden aradığınız cevap olabilecekleri ve hangisinin sizin ve köpeğiniz için daha iyi olabileceği hakkında bilmeniz gereken her şeyi vereceğiz.Bu yan yana karşılaştırma kılavuzunu okuduktan sonra, her markayı ve geçmişini, güçlü ve zayıf yönlerini, kullandıkları besin değerlerini ve ortak bileşenleri, fiyatları ve daha fazlasını net bir şekilde anlayacaksınız. Amacımız, yavrularınız için hangi markanın en iyi olduğunu bulmanız için size ihtiyaç duyduğunuz kadar bilgi sağlamaktır. Hemen konuya girelim!

Yiyecek Karşılaştırması: Royal Canin ve Bilim Diyeti

Royal Canin Küçük Irk Maması
Bizim Puanımız

Küçük Irk Seçim

Royal Canin Küçük IrkChewy.com'da görüntüle
Science Diet Medium Breed Yetişkin
Bizim Puanımız

Orta Irk Seçim

Science Diet Yetişkin

Chewy.com'da görüntüle
Bilim Diyeti Büyük Irk
Bizim Puanımız

Büyük Irk SeçimBilim Diyeti Büyük Irk

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Marka Geçmişlerini Karşılaştırmak

Royal Canin ile Bilim Diyetinin Karşılaştırılması

Bu yiyeceklerin her birini adil bir şekilde sallamadan önce, her markanın geçmişine ve geçmişlerinin bize üretim süreçleri hakkında neler söyleyebileceğine bakmalıyız. Ne zaman uzun bir dönem yapmayı düşünürsen köpeğinizin diyeti için değişiklik , yavrularınızın vücuduna ne koyacağınıza daha derinlemesine bakmak önemlidir.

İyi haber şu ki hem Royal Canin hem de Bilim Diyeti her ikisi de üst düzey markalar ve saygın geçmişlere sahip. Benzer üretim süreçlerine sahipler ve yiyecekleri hemen hemen her cinsin evcil hayvan ebeveynleri tarafından büyük bir saygı görüyor. Royal Canin, cinse özgü yiyecekler yaratmasıyla bilinir ( Yorkie gibi , boksör , veya Shih Tzu ) yüksek bir başarı oranına sahiptir ve Science Diet ayrıca küçükten orta, büyük ve hatta birçok farklı boyuttaki köpek için yüksek kaliteli mama ürettiği için bilinir. Dane gibi dev ırklar için yem .

Royal Canin Tarihi

Royal Canin, 1968'de Veteriner Hekim Jean Cathary tarafından köpeklerde birçok cilt probleminin ortaya çıktığını gördüğü için Fransa'da kuruldu. zayıf beslenme nedeniyle . İlk olarak, iştah açıcı sarı çorba adı verilen ilk tarifini yarattı ve bunun durumu nasıl etkilediğini izlemesine izin verdi. Başarısını belgeledikten sonra, son 50 yıl ve daha uzun süredir çoğu kuru gıda için temel olan ilk tahıl bazlı kuru mamasını yaratmaya devam etti.

1972'de Royal Canin, halihazırda beslenme uzmanlığı kurmuş olan Guyomarc'h Group tarafından satın alındı. özel köpek diyetleri ve kaynaklarıyla ürün yelpazesini genişletip ürünlerini Avrupa çapında sattılar. 1980 yılında, büyük ırklar için ilk köpek yavrusu tarifini yayınladılar ve on yıldan fazla bir süredir köpek ve kediler için beslenme geliştirmek için referans mama. ABD'ye ihracat 1985 yılında ve kısa bir süre sonra Paribas Group'a arttı Guyomarc'h Group'u satın aldı daha sonra markayı dünya çapında genişleten.Felsefeleri değişmedi ve dünyanın her yerine yerleşti, bu da 'evcil hayvanlar için daha iyi bir dünya yaratmak' dır. Royal Canin, evcil hayvan ansiklopedileri için ödüller kazanarak, hayvanlar için obezite klinikleri oluşturarak ve sürdürerek evcil hayvan beslenmesinde dünyanın önde gelen otoritesi olarak yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor. dünya standartlarında yiyecek üretmek .

Bilim Diyet Tarihi

Morris Frank olarak bilinen, körlere rehber köpekler için bir gezici destekçi, başlayan katalizördü. Hill's Science Diet Aralık. Rehber köpeği Buddy böbrek yetmezliğinden muzdarip bu yüzden sağlığını iyileştirmek ve ömrünü uzatmak umuduyla Dr. Mark Morris adlı bir Veterinerin yardımına başvurdu. Dr Morris, zayıf beslenmenin köpekler üzerindeki etkisini zaten araştırmış ve Buddy’nin böbrek sorunlarının temel nedeninin bu olduğuna inandığından, Buddy için özel yiyecekler tasarladı.

Haklı olduğu ve diğer birçok köpek sahibinin belirli sağlık koşullarını kolaylaştırmak ve bazen iyileştirmek için mamayı bir sağlık takviyesi olarak satın aldığı ve kullandığı kısa sürede anlaşıldı. 1940'ların sonlarında, yemeğine olan talep o kadar arttı ki Dr Morris, yiyeceklerini üretmek ve paketlemek için Hill paketleme şirketi ile ortaklık kurdu. Fazla mesai Dr Morris’in oğlu, bunu şu anda Hill's Science Diet olarak bilinen şeye dönüştürdü ve artık her yaşam evresi ve evcil hayvanların özel ihtiyaçları için 50'den fazla farklı evcil hayvan maması içeriyor.

Şirket artık Colgate-Palmolive grubu ve dünya çapında 86 ülkede mevcuttur ve dünya çapında diğer herhangi bir markadan daha fazla Veteriner kendi evcil hayvanları için kullanmaktadır. Hills, günümüzde mevcut en yüksek kalitede evcil hayvan beslenmesini üretmesiyle ünlüdür.beagle kırması

Besin Değeri Karşılaştırması

Yemek söz konusu olduğunda, köpeklerimizin hassas mideleri olabileceğini hepimiz biliyoruz ve vücutlarının neye tahammül edeceğine ya da belki de değil, dikkat etmezsek alerjileri ve bağırsak problemleri alevlenebilir. Temel ihtiyaçlarını anlamak onların ve günlük beslenme gereksinimleri, onları neyle beslediğimizin ve bu yiyeceği nasıl bulduğumuzun temeli olmalıdır.

Yiyecekler, bir köpeğin vücudunu ve zihnini hem besler hem de sürdürür ve bunu yapmak için protein, yağ, lif ve kalori içeriği gibi vücutlarının ihtiyaç duyduğu yapı taşlarını içermesi gerekir. Her markanın besin değerini karşılaştırmak için, popüler büyüklükte genel mama mamasına baktık ve aşağıdaki tablo ortalama besin bileşenlerini karşılaştırıyor.

Royal Canin Küçük IrkBilim Diyeti Küçük IrkRoyal Canin Orta IrkScience Diet Medium BreedRoyal Canin Büyük IrkBilim Diyeti Büyük Irk
Protein % 27 % 23,8 % 25 % 23,8 % 27 % 24.3
Yağlar % 16 % 16.7 % 14 % 16.7 % 17 % 16.4
Lif % 1.3 % 1.7 % 1,2 % 1.7 % 1.3 % 1.7
Kcal / Kupa 360 370 350 370 361 363

Tüm marka ambalajlar, düzenlenmiş ve gerekli bilgiler Amerikan Gıda Kontrol Yetkilileri Derneği (AAFCO) tarafından belirlenen, protein, yağ ve lif olmak üzere üç ana bileşene sahip yiyeceklerinin içerikleri hakkında.Bu bilgi, köpeğiniz için sağlıklı bir beslenme seçimi yapmanız için önemli olsa da, bunların tam olarak ne olduklarını ve köpeğiniz için ne anlama geldiklerini bilmeniz gerekir. Öyleyse, köpeğinizin bu bileşenlerden ne gibi faydalar sağladığına ve hangi markanın zirveye çıktığına dair bir özet.

Protein içerikli

Tıpkı insanlar gibi köpekler de yeterli amino asit oluştur vücuda büyümesi ve kendini onarması için ihtiyaç duyduğu yapı taşlarını sağlamak, çünkü enerji yaratmak, hasarlı hücreleri yenilemek, güçlü kaslar oluşturmak ve saç, cilt ve bağları uçta tutmak için bu proteinin diyetle alınması çok önemlidir. en iyi durum. Aynı zamanda, köpeğinizin gün boyunca ayakta kalmasını sağlayacak kullanılabilir enerji sağlar ve çok fazla karbonhidratın aksine, köpeğinizin obez olmasına neden olmaz.

Yukarıdaki tablodan Royal Canin'in, ürün başına ortalama% 3 daha fazla protein ile protein içeriği açısından tüm boyut kategorilerinde en üst sırada yer aldığını görebiliriz. Her cins ve büyüklük için gerekli protein miktarı farklıdır, bu yüzden emin olun yerel veterinerinize sorun veya köpeğinizin ihtiyaçlarının neler olduğu konusunda çevrimiçi bir Veterinerin kılavuzuna başvurun.

Yağ içeriği

Yağ, köpekler için sağladığı başka bir temel bileşiktir enerji ve yağda çözünen vitaminler iyi tansiyonu ve sağlıklı ve güçlü bir vücudu teşvik eder. Köpeğinizin kilosuna ve enerji seviyelerine bağlı olarak, yağ alımı değişecek, ancak aşırı kilolu olmaması için eklemlerine ve organlarına gereksiz baskı uygulayacak şekilde izlediğinizden emin olun.Tabloda, iki marka arasındaki farkın göz ardı edilebilir göründüğünü görebiliriz. yan yana karşılaştırma ama burada ele alınması gereken bir gerçek var. Bilim Diyeti daha yüksek bir yağ / protein oranına sahiptir, sadece küçüktür, ancak not edilmelidir. Köpek mamasının yağ / protein oranı ne kadar yüksekse, köpeğinizin besinlerden ziyade kalorileri absorbe etme şansı o kadar artar, bu da onların daha hızlı kilo almasına ve besin eksikliğinden dolayı sağlıksız olmasına yol açabilir.

Lif İçeriği

Daha yüksek lif içeriği bir köpeğin iştahını doyurmaya yardımcı olabilir Yiyecekleri toplu hale getirmenin daha kolay bir yolu olduğu için daha uzun süre tok hissetmelerini sağlamak kalori eklemeden . Lif aynı zamanda sindirime yardımcı olur ve köpeğinizin bağırsak hareketlerini düzenli ve sağlıklı tutar. Bağırsaklardaki lif, yiyeceklerin parçalanmasına yardımcı olur ve vücudun daha fazla besin ve vitamin emmesine izin verir. Lif içeriği söz konusu olduğunda, Science Diet'in üç boyutlu üründe Royal Canin'den neredeyse% 0,5 daha fazla lif içerdiğini görmek açıktır.

Lezzet Seçimi Karşılaştırması

Söylendiği gibi, çeşitlilik hayatın tuzu biberi ve bu da gerçek beslenmeyi sağlıyor. Tüm köpekler Tavuğun tadı hoşuna gitmez ve hatta bazı köpeklerin Tavuk alerjisi bile vardır, bu nedenle markaların müşterilerine çeşitlilik sunması ve hem Royal Canin hem de Science Diet'in farklı tatlar ve tarifler sunması önemlidir.

Bilim Diyeti her ikisini de sunar. Tavuk veya Kuzu aromalı mama kahverengi pirinç ve arpa ile Royal Canin sadece bir lezzet sunuyor. Bununla birlikte, her ikisi de, köpek büyüklüğü başına aynı besin dengesine sahip et parçaları içeren bir sos torbası sunar. Öyleyse, yavru köpeğinize bir muamele etmek isterseniz, ikisini daha çekici hale getirmek için karıştırabilir veya sos benzeri bir doku oluşturmak için mama parçasına biraz su ekleyebilirsiniz.

Köpeğinizi herhangi bir nedenle bir tattan diğerine geçirmeniz gerekiyorsa, pakette önerildiği gibi yavaşça yaptığınızdan emin olun, çünkü aynı ürün ailesinden olmasına rağmen bileşenler midesini rahatsız edecek kadar farklı olabilir.

Maliyet karşılaştırması

Maliyet önemli bir faktör köpeğiniz için bir mama seçerken dikkate alın. Elde ettiğin şeyin karşılığını kesinlikle ödüyor olsan da, yüzlerce mama torbasına harcamak ya da en pahalı olanını almak zorunda değilsin. Bütçenize karar verin ve köpeğinizin hangi beslenme ihtiyaçlarına bağlı olduğuna bağlı olarak, bütçenize giren kibbles arasında seçim yapın.

Bu nedenle, işleri sizin için kolaylaştırmak amacıyla, Royal Canin ve Bilim Diyeti Benzer bir karşılaştırma için hem ağırlık hem de kalori içeriğine göre yukarıdaki ürünler. Bu şekilde, para için basit bir değer hesaplaması yapılır, çünkü dolar başına ne kadar çok yiyecek alırsanız, uzun vadede o kadar iyi değer olacaktır.

Royal Canin Küçük IrkBilim Diyeti Küçük IrkRoyal Canin Orta IrkScience Diet Medium BreedRoyal Canin Büyük IrkBilim Diyeti Büyük Irk
Çanta Boyutu (Lbs.) 14 Lb. 33 Lb. 30 Lb. 33 Lb. 35 Lb. 33 Lb.
Ortalama Maliyet / Lb. 2,63 ABD doları 1,75 ABD doları # 1.79 1,75 ABD doları 1,67 ABD doları 1,58 ABD doları
Ortalama Maliyet / Kcal .14 .094 .102 .094 .092 .087

Genel olarak, Science Diet üç bedene özgü üründe daha ucuz görünmektedir. Sadece dolarınız için daha fazla yiyecek almıyorsunuz, cebinizde onun için diğer ikramlar ve oyuncaklar için daha fazla bozuk para var. Yani, Bilim Diyeti para tacının değerini alır.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu markalı ürünlerin nasıl yığıldığı ve karşılaştırıldığı ile ilgili çoğu soru ele alınmış olsa da, daha fazla soru ortaya çıkarabilecek daha geniş çaplı başka sorunlar da vardır. Öyleyse, merak ediyorsanız, işte en sık sorulan beslenme sorularından bazıları:

S: Bu ürünlerdeki protein etten mi?
C: Pek çok marka gibi hem Royal Canin hem de Science Diet protein kaynağı olarak Tavuk, Kuzu ve Hindi'yi listeliyor, ancak içerik listesine baktığınızda, etin orta miktarda et unu ve et yan ürün unu içerdiğini görüyorsunuz. Tavuk unu ve Tavuk yan ürün unu.

Et 'yemeği', protein açısından taze etten daha yüksek olan konsantre bir et türüdür çünkü kemikler, kıkırdak ve besinler ve glukozamin bakımından yüksek . Yan ürün öğünlerinde gaga, pençe, yumurta vb. Gibi açıklanmamış içerikler bulunur ve bu nedenle mutlaka et değildir ve besin açısından mükemmel değildir. Ne yazık ki, hem Royal Canin hem de Science Diet, bazı tariflerinde yan ürün yemeklerini kullanıyor.

S: A bu markalar tahıl içermiyor mu?
C: Kısa cevap hayır. Royal Canin’in ve Science Diet’in tariflerinin çoğu, diğer birçok köpek maması gibi protein ve lifi artırmak için tahıl bazlı ürünler içerir. Her iki marka da intoleransı olan köpekler için belirli tahıl içermeyen ürünler sunuyor. Bir köpeğin beslenmesinde tahılın sağlığa yararları ve zararları ile ilgili daha geniş soru hala inceleme altındadır.

S: Hangi marka daha değerli?
C: Her iki marka da çeşitli toplayıcı web siteleri tarafından içerik kalitesi açısından ortalama köpek maması üreticileri olarak kabul ediliyor. Bununla birlikte, her ikisinin de hastalıkları hafifleten ve daha sağlıklı köpekleri destekleyen köpekler için iyi dengelenmiş sağlıklı bir diyet sağlama konusunda iyi bir geçmişi vardır. Pound Hill’in Bilim Diyeti ikisinden daha ucuzdur, bu da genellikle daha iyi bir değer olduğu anlamına gelir.

S: Yavru köpeğim için hangi ürünü almam gerektiğini nasıl bilebilirim?
C: Her iki marka da Veterinerler tarafından paranın karşılığı olan köpekler için sağlıklı ve dengeli bir diyet ürünü olarak büyük ölçüde onaylanmış ve önerilmiştir. Her iki marka da ürün yelpazesini Veterinerlik uzmanlarına danışarak geliştirdi, ancak yavru köpeğinizin beslenme ihtiyaçları benzersiz olduğu için kendi Veterineriniz, yavrularınızın ihtiyaçlarını değerlendirmek ve ürün yelpazesinden en iyi mamayı tavsiye etmek için en iyi konumdadır.

Lehte ve aleyhte olanlar

MarkaArtılarıEksileri
Royal Canin Kanıtlanmış Tarih Daha Yüksek Ortalama Fiyat
Sindirim Kolaylığı Sınırlı Tatlar
Tahılsız Tarifler Bazı Yan Ürünleri Kullanır
Bilim Diyeti Kanıtlanmış Tarih Düşük Protein Seviyeleri
Değer Bazı Yan Ürünleri Kullanır
Tahılsız Tarifler Et İçermeyen Malzemelerle Güçlendirilmiş Protein

Son düşünceler

Royal Canin ile Science Diet'i karşılaştırırken, inanılmaz derecede benzer geçmiş hikayeler ve her ikisi de boyut, cins, hastalık veya yukarıda belirtilenlere göre özel olarak tasarlanmış dengeli ve sağlıklı evcil hayvan maması üretme çabalarından ötürü gurur duyuyorlar. Popülerlikleri ve başarıları, ürettikleri şeylerin çoğunun olması gerekeni yaptığını ve sindirim intoleranslarından veya diğer sağlık sorunlarından muzdarip köpeklere yardımcı olduğunu kanıtlıyor.

Dışarıda daha egzotik gıda içeriklerine sahip başka markalar varken, bu markalar içlerindeki araştırma ve geliştirmeye dayalı olarak makul bir fiyata kaliteli yiyecekler üretiyor. Öyle ki, onları hangi markanın daha iyi olduğu konusunda ayırmak inanılmaz derecede zor ve bu nedenle bu makaleye karşı bir çekiliş ilan edildi. Gerçekten köpeğinize ve onun benzersiz beslenme gereksinimlerine ve tercihlerine bağlıdır.

Yorumlar