Corgis İçin En İyi Fırça: Türler, Bakım İpuçları ve Daha Fazlası

Corgis İçin En İyi Fırça: Türler, Bakım İpuçları ve Daha Fazlası

Corgilerin boyu kısadır, ancak küçük boyutları, dökülme potansiyellerinin göstergesi değildir. Bu gütme ırkı çift katlıdır ve tutarlı bir şekilde makul miktarda tüy döker.

Astar, aşırı koşullarda vücut ısısını düzenlemeye yardımcı olan yumuşak, narin tüylere sahiptir. Hem sıcak hem de soğuk havalar için gereklidir. Dış kaplama, koruma sağlayan ve nemi, kiri ve kalıntıları iten uzun tüylere sahiptir.Tahmin edebileceğiniz gibi, Corgi gibi çift tüylü köpekler daha fazla tımar gerektirir. Sağlıklı bir tüyü korumak için haftada en az bir kez doğru fırçalama gereklidir. Ve sonbaharda ve ilkbaharda mevsimlik kulübelerde, kendinizi günlük olarak yavrularınızı fırçalarken bile bulabilirsiniz.

Bir Bakışta: Corgis için En İyi Fırça

Furminator Tüy Dökücü Fırça Derecelendirmemiz

En İyi Genel

FURminator Tüy Dökücü FırçaAmazon.com'da görüntüle Hertzko Tüy Dökücü Fırça Derecelendirmemiz

Bütçe Seçimi

Hertzko Deshedding Tool

Amazon.com'da görüntüle Bakım Eldivenleri Derecelendirmemiz

Bakım EldivenleriEldiven Eldivenleri

Amazon.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri yorumları alabileceğiniz Amazon.com'a götürecektir. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerCorgi Bakım Alışkanlıkları

Corgi ceket, saç dökülmesi ile yakın fırçalanmış

Bakım, Corgi'nize bakmanın önemli bir parçasıdır.

Önemli ölçüde dökülen bir cins olarak, bu fazla tüyleri tıraş etmek isteyebilirsiniz. Lütfen bunu yapma. Çift kaplamalı köpekler için tıraş uygun değildir . Yaz aylarında serin kalmak için tıraş olmaları gerekmez. Astar, vücut sıcaklıklarını sıcak havalarda düzenlemek için uygun bir şekilde tasarlanmıştır.

Doğru aletlerle nazik ama kapsamlı fırçalama, bunu yapmanın en iyi yoludur. Corgis ceketinize özen gösterin . Tımar, gevşek saçları çıkarmak ve doğal yağları yeniden dağıtmak için günde yaklaşık on beş ila yirmi dakika sürer.

Tüy dökmekten bıkan sinirli köpek sahipleri, ağır bir el ile tımar etmek için cazip gelebilir. Tüyleri kalın ve dayanıklı olsa da, sert fırçalama cildi tahriş edebilir ve yavrularınız için rahatsızlığa neden olabilir, bu nedenle her zaman yavaş ve istikrarlı olanın yarışı kazandığını unutmayın.Corgis İçin Fırça Çeşitleri

Corgis çift katlıdır, yani kürklerinin iç ve dış katmanlarında farklı uzunluklarda ve dokularda saçlar vardır. Herhangi bir eski fırça yapmaz. Birçoğu dış kaplamayı bile geçemez, bu da hala bakımsız bir astarınız olduğu anlamına gelir.

Kıl Fırçalar

Corgi fırçalanmaktan uzağa bakıyor

Ne yazık ki, kıllı fırça Corgis üzerinde o kadar etkili değil.

Köpek fırçası denilince akla gelen ilk şey muhtemelen kıllı bir fırçadır. Ve belki de çoğu yeni sahibinin Corgi'lerini fırçalamayı seçebileceği şey budur. Bununla birlikte, kıllar genellikle gevşek tüyleri etkili bir şekilde çıkarmak için çok uzaktadır. Yani dünyadaki tüm fırçalamalar dökülme probleminize yardımcı olmaz.

tırmıklar

Karnına fırçalanan çimenlerin üzerinde yatan Corgi

Tırmık fırçası, adından da anlaşılacağı gibi, köpeğin tüylerini çıkarmak için çektiğiniz bir tırmık gibi görünür.Tırmık fırçaları kalın dış kaplamayı geçmekte ve alt kaplamadaki gevşek tüyleri çıkarmakta harikadır. Ancak, çok agresif bir şekilde kullanıldığında zarar verebileceklerinden, tırmık fırçaları ile nazik bir el gereklidir.

daha ince fırçalar

Daha ince bir fırça, kıllı bir fırçaya benzer ancak astara ulaşmak ve gevşek tüyleri yüzeye çıkarmak için tasarlanmıştır. Daha ince fırçalar, saçları ve kalıntıları temizlemek, yağları dağıtmak ve dolaşımı iyileştirmek için iyi olan bükülmüş, sıkı aralıklı metal kıllara sahiptir. Tırmıkla benzer şekilde, bu fırçalar çok agresif kullanılırsa kolayca rahatsızlığa neden olabilir.

Bakım Eldivenleri

Bakım eldiveni ile Corgi

Eldivenler, Corgi'nizin bakım rutinindeki başka bir araçtır.Muhtemelen bir Corgi için listemizde en az kullanışlı olan şey olsa da, bir tımar eldiveninin bir amacı vardır. Sadece tımar için o kadar iyi çalışmıyor. Bakım eldivenlerinin kalın dış kaplamayı geçmeleri pek olası değildir, ancak bitirme için iyi çalışırlar. Naziktirler ve yeni köpek sahipleri ile güvensiz köpekler arasında bağ kurarak doğrudan teması teşvik ederler.

Corgis için En İyi Fırçalar

Corgi gibi çift kaplamalı bir cins için faydalı bakım araçları arasında, astara ulaşabilen ve gevşek tüyleri, kiri ve kalıntıları etkili bir şekilde ancak nazikçe çıkarabilen iyi bir tırmık fırçası bulunur. Ayrıca iyi bir bitirme fırçasından oluşur. Son işlem için kullanılan fırça tipi büyük ölçüde tercihinize bağlıdır.

Birçok evcil hayvan sahibi, daha hassas dişlere sahip olduğu ve gevşek tüylerin giderilmesine yardımcı olmak için ikinci bir katman sağladığı için, bitirme işlemi için daha ince bir fırçayı tercih eder. Ancak çoğu, geleneksel bir kıl fırça veya tımar eldiveni kullanır ve bunlar da terbiye için iyi çalışır.

Corgis Dökülmesi İçin En İyi Tırmıklar

Bakım setinizdeki en önemli araç, dökülme tırmığı , bu yüzden iyi bir taneye yatırım yapın çünkü bir ton mil alacaktır. Hem sizin hem de köpeğiniz için dayanıklı, rahat ve etkili bir şey seçmek istiyorsunuz.
FURminator Deshedding Tool

Furminator Bakım Deshedder
 • Tüm kat uzunlukları için özel olarak tasarlanmıştır.
 • Optimum bakım için patentli teknoloji.
 • Bir düğmeye basarak saçı serbest bırakın.
 • Kavramalı ergonomik tutamak.
 • Son kattan geçer.
 • Kalın katlar için mükemmeldir.
 • Ölü saçları %90'a kadar azaltır.
Amazon.com'da görüntüle

Her zaman hayranların favorisi olan FURminator, kullanımı kolay, temizlemesi kolay ve ergonomik tasarımıyla listemizde en üst sırada yer alıyor. Paslanmaz çelik kıllardan yapılan FURminator sağlam, dayanıklıdır ve paslanmaz.

FURminator, bir düğmeye basarak tüyleri serbest bırakan ve kürkü temizlemeyi kolaylaştıran patentli bir FURejector tasarımına sahiptir. Ayrıca, fırçalarken köpeğin derisinin yaralanmasını önleyen patentli bir tasarım öğesi olan Skin Guard ile tasarlanmıştır.

maltıpoo

Severiz Bu fırçanın kullanımı rahattır ve elinize ergonomik olarak oturur. Bu genellikle gözden kaçan ancak önemli bir özelliktir. Fırçayı her gün 15-20 dakika kullanırsanız, rahat tasarımı takdir edeceksiniz.


Well & Good Prostyle Çift Kat Dökülme Tırmığı

Well & Good Prostyle Çift Kat Dökülme Tırmığı
 • Rahat bir tutamak ile ergonomik tasarım.
 • Özel olarak tasarlanmış parmak ve başparmak tutamakları içerir.
 • Saçları, kiri, döküntüleri ve paspasları etkili bir şekilde gevşeten ve düğümleri çözen dayanıklı dökülme aleti.
 • Dişler orta ila uzun tüylü köpekler için tasarlanmıştır.
Amazon.com'da görüntüle

İşe yarıyor ve muhtemelen bu konuda sevdiğimiz en açık şey bu. FURminator, Corgis üzerindeki hem dış hem de astarlara kolayca ulaşır ve tüm gevşek tüyleri alır. Ve bu çok fazla gevşek saç!

Elinize rahatça oturan ergonomik bir tutacağı ve köpeği koruyan tırmığı koruyan iyi tasarlanmış.

Severiz Temizlemesi kolaydır ve piyasadaki birçok rakip fırça gibi tıkanmaz.


Rubold Demating Aracı

Rubold Demating Aracı
 • Çok amaçlı fırça: İki farklı boyuttaki diş ile dolaşmaları ve gevşek saçları giderir.
 • Yuvarlatılmış kenarlar, böylece dişler bakım sırasında cildi tahriş etmez.
 • %100 para iade garantisi
Amazon.com'da görüntüle

Corgi'nizin doğal güzelliğini ortaya çıkarmak için aynı anda dolaşın, saçın ve fırçalayın. Rubold Dökülme Aleti, çift kaplamalı köpeklerin tımarlanmasında nazik ancak etkili olan iki katmanlı ofset dişlere sahiptir. Bu fırçanın kullanıcı dostu tasarımı, tımar sırasında köpeğinize zarar vermeyecek yuvarlatılmış köşelere sahiptir.

Severiz mükemmel tasarımı için bu çift taraflı fırça. Bir tarafta daha az diş bulunur, bu da paspasları ve karışıklıkları çıkarmanıza olanak tanır. Diğer tarafta, gevşek saçları çıkarmak için harika olan daha fazla çatal bulunur.Bu fırça hem etkili hem de naziktir. Çoğu köpek, hatta daha önce tımar konusunda soğukkanlı olanlar bile bu fırçayı takdir eder.


Corgis İçin En İyi Slicker Fırçalar

Tüm gevşek saçlar, karışıklıklar, kir ve kalıntılar temizlendikten sonra, paltoyu taramanın zamanı gelmiştir. Son tarama, sağlıklı, parlak bir tüy için doğal yağları dağıtır ve hoş bir görünüm bırakır. Etkili bir hepsi bir arada fırça bulmak zordur, ancak daha ince bir fırçanın tımar işlemini tamamlaması için bu harika seçenekleri bulduk.

Hertzko Slicker Fırça

Hertzko Tüy Dökücü Fırça
 • Damatlık yaparken tüyleri çıkarmak kolaydır.
 • Minimum ağrı ile paspasları kolayca çıkarır.
 • Artan kan dolaşımını teşvik eder.
 • Basit yapı ve metal kıllar.
 • Kalın, birbirine dolanmış kürkleri çıkarmak için harika.
 • Düzenli bakım ve fırçalama için mükemmeldir.
 • Rahat kaymaz tutuş.
Amazon.com'da görüntüle

Hertzko'nun bu ince fırçası, tüm özellikleriyle birlikte gelir. Bakım seansları sırasında yorgunluğu önleyen rahat, ergonomik bir tasarıma sahiptir. Tırmıklar gibi, bu daha ince fırçalar da gevşek tüyleri ve paspasları çıkarır, bu nedenle tırmıkla tımar etmekten kaynaklanan daha ağır dökülmeleri takip etmek için harika bir seçimdir.

Severiz Hertzko fırçası, bir düğmeye basarak tüyleri kolayca serbest bırakan kendi kendini temizleyen bir tasarıma sahiptir. Köpekler daha ince bir fırçayla taranmayı severler çünkü birbirine yakın olan kıllar, onları fırçalarken hafif bir masaj sağlar, bu da harika hissettirir ve dolaşımı iyileştirmeye yardımcı olur.


Çift Kaplamalı Köpekler için Happy Dogz Pro Slicker Brush

Çift Kaplamalı Köpekler için Happy Dogz Pro Slicker Brush
 • Ergonomik tasarım, bakımı ellerinizde daha rahat hale getirir.
 • Artrit veya karpal tünel sendromundan muzdarip herkes için harika.
 • Piyasadaki daha yumuşak kaygan fırçalardan biri.
 • Üretici garantisi
Amazon.com'da görüntüle

Happy Dog, çok yönlü ve uzun ve kısa tüylü köpekler üzerinde çalışan harika bir ince fırça teslim etti. Paslanmış saçları çözerken ve çıkarırken kiri, döküntüleri ve gevşek saçları çıkararak çift görevi çeker. Üretici, ömür boyu %100 para iade garantisi ile bu ürünün arkasında durmaktadır.

Severiz Bu fırça, elinize rahatça oturması için ergonomik olarak tasarlanmış hoş ve sağlam bir tutamağa sahiptir. Birbirine yakın olan kıllar, kısa tüylü köpekler için bile uygun olacak kadar yumuşaktır.


Corgis İçin En İyi Kıl Fırçalar

İyi bir ince fırça bulamıyorsanız veya yavru köpeğiniz onlardan hoşlanmıyor gibi görünüyorsa, kılları üzerinde yuvarlak çıkıntılar olan bir kıl fırçası da bitirme fırçası olarak kullanılabilir. Corgis'in uzun, kaba saçlı bir çift katı olduğundan, birden fazla fırçaya ihtiyacınız var. Kıllı bir fırça, özellikle bir tarafında daha yumuşak kıllara sahip çift taraflı bir fırça, sağlıklı bir parlaklık için kaplamayı bitirmek için iyi çalışır.

Bu cins için en iyisi olan çift taraflı kıllı fırçalara bazen iğneli ve kıllı fırçalar da denir. Fırçanın bir tarafında, birbirinden cömertçe aralıklı yuvarlak uçlara sahip pimler bulunur. Diğer tarafta, birlikte paketlenmiş kıllar gibi yumuşak kıllar vardır.

Safari Pimi ve Kıl Fırça

 • Çift taraflı fırça, kalın, çift kat dahil çoğu kat türünü temizler ve parlatır
 • Çevre dostu malzemelerle üretilmiştir.
 • Kalite garantisi.
Amazon.com'da görüntüle

Safari iğnesi ve kıl fırçası, köpeğinizin kürkünü temizlemek ve parlatmak için çifte görev üstlenir. Bu fırça, çevre dostu bambu saplı dayanıklı bir tasarıma sahiptir. Bu ürün, bakım ekipmanı konusunda elli yıllık deneyime sahip ABD merkezli bir şirket tarafından yapılmıştır.

Bu fırça boyutu için kulp biraz küçük. Rakiplerden daha rahat, sözde 'ergonomik' kulplar mevcuttur.

Severiz bir iğne ve kıl fırçası olarak. Hafif temizlik ve bitirme işleri için bir amacı vardır, ancak dökülme için farklı bir fırça satın almanız gerekebilir.


Profesyonel Çift Taraflı Pimli ve Kıllı Fırça

 • Yumuşak ve rahat olacak şekilde tasarlanmış tek iğneli ve kıllı fırçalardan biri.
 • Kaliteli evcil hayvan araçlarına kendini adamış evcil hayvan sahipleri tarafından kurulan şirket.
 • %100 memnuniyet garantisi.
Amazon.com'da görüntüle

Bu yüksek kaliteli iğneli ve kıllı fırça, evcil hayvanınızın en üst düzeyde rahatlığı için tasarlanmıştır. Pim fırçası tarafında, her bir pim, yuvarlak uçlu yumuşak ve esnektir. Ek olarak, her pimin yumuşak ve esnek kalması için bir havalandırma deliği vardır. Jel dolgulu sap oldukça rahattır.

Severiz Bu fırça, elinizde rahat hissettiren kalın, kaliteli bir tutamağa sahiptir. Şirket, kârın bir yüzdesini doğrudan evcil hayvan hayır kurumlarına bağışlayarak önemli amaçları desteklemeye kararlıdır.


Corgis İçin En İyi Bakım Eldivenleri

Bakım eldivenleri, temizlik veya tüy dökme için en etkili araç olmayabilir. Tırmık fırçasının yanı sıra dökülmeyi kesinlikle yapmazlar. Sınırlamalarına rağmen, bakım eldivenlerinin Corgi'nizin bakım rutininde bir amacı vardır.

Bu eldivenler nazik, masaj yapan bir bakım deneyimi sağlamak için harikadır. Evcil hayvanınızla bağ kurarken aynı zamanda banyo süresini iyileştirebilir ve tımar işlemini tamamlayabilirsiniz.

HandsOn Pet Bakım Eldivenleri

Handson Bakım Eldivenleri
 • Yatıştırıcı bir bakım deneyimi sağlar.
 • Düşük bakım ve temizlenmesi kolaydır.
 • Giymek için rahat.
 • Nazik bir masajla tam bir uygulamalı deneyim sağlar.
Amazon.com'da görüntüle

HandsOn Eldivenler, rahatlatıcı bir masaj sağlarken nazikçe bakım yapan, aşındırıcı olmayan, esnek kauçuk nodüllerle kaplıdır. Çoğu yavru iyi bir sevişmeyi sevdiği kadar, bu eldivenlerle tımar edilmeye bayılacaklar.

Severiz bu eldivenlerin kullanımı ve temizliği en kolay bakım araçlarından biri olduğunu. İşiniz bittiğinde, ellerinizi birbirine sürtün ve eldivenleri durulayın (ancak, borularınızı tıkamadan saçları temizlemek için tahliyeyi kapattığınızdan emin olun). Bu, evcil hayvanınızın banyo ve tımar zamanı hakkında nasıl hissettiğini değiştiren gerçekten yenilikçi bir tımar ürünüdür.


True Touch Deshedding Eldiven

 • Geleneksel fırçaların ulaşamadığı ulaşılması zor alanlara erişir.
 • Tımar konusunda çekingen olan evcil hayvanlar için nazik bir deneyim.
 • Çoğu saç ve hayvan türü için harika.
Amazon.com'da görüntüle

Köpeğinizi okşarken tımar edebileceğinizi hayal edin. Bu, bir tımar eldiveninin bir faydasıdır. Köpek için nazik ve olumlu bir bakım deneyimidir. Her eldivende nazik bakım için 180 yumuşak silikon uç bulunur.

Severiz silikon yumrular harika bir iş çıkarır ve temizlenmesi kolaydır.


Deshedding Tools'da Mansiyon Ödülü

Bu fırça, gevşek saçları çıkarmak için yumuşak dişlerle donatılmış üç ayrı paslanmaz çelik kenarlı, ergonomik olarak tasarlanmış yuvarlak bir silindire benziyor.

King Komb Köpek Fırçası

King Komb Köpek Fırçası
 • Gevşek tüyleri kırmadan veya kesmeden nazikçe alır.
 • Elinize rahatça sığar.
 • Çift amaçlı, ayrıca mobilyalardaki başıboş tüyleri de yok eder.
Amazon.com'da görüntüle

Corgi Bakım İpuçları

Kalp şeklinde saç yığını ile Corgi

Corgis sevimlidir ama dökülmeye meyillidirler.

Corgi'nizin paltosu ile mücadele ediyorsanız veya dökülmenin kontrol dışı bir düzeye çıktığını düşünüyorsanız, bakım rutininizi yeniden değerlendirmenin zamanı gelmiş olabilir. Sağlıklı bir tüy oluşturmanın ve gereksiz tüy dökülmesini azaltmanın ilk adımı, yüksek kaliteli bir diyet beslemektir.

Yemek durumunu hallettikten sonra, Corgi'nizi kaliteli bir köpek şampuanı ve saç kremi ile yıkayarak başlayın. Bir tımar eldiveni, banyo zamanı için harika bir araçtır. İyi bir kural, Corgi'nizi ayda bir kez yıkamaktır.

Sadece köpeğiniz yeni yıkandıktan ve iyice kurutulduktan sonra tüylerini fırçalamaya başlamalısınız. Tırmık fırçası ile sağlam bir 15-20 dakika astardaki tüm gevşek tüyleri alır ve kalan karışıklıkları veya keçeleri giderir.

Kaplamayı pürüzsüz hale getirin ve güzel bir bitirme fırçasıyla yüzeye parlaklık kazandırmak için doğal yağları dağıtın , bu son görev için daha ince veya kıllı bir fırça kullanın. Köpeğinizin tüylerini dökmek ve tüylerinin sağlıklı görünmesini sağlamak için günlük fırçalamayı gerektiği kadar tekrarlayın.

Son düşünceler

Corgis, dökülmeyi kontrol altında tutmak için düzenli bakım gerektiren çift kaplamalı bir cinstir. Bunlar önemli tüy dökücülerdir ve gevşek saçlar yaşam alanınızı hızla ele geçirebilir. İyi haber şu ki, düzenli bir tımar rutini, tüy dökme durumunu yönetmeye yardımcı olabilir.

Yüksek kaliteli bakım aletleri yatırıma değer. Corgi'nizi fırçalamak için her hafta saatler harcamalı ve deneyimin hem kendiniz hem de evcil hayvanınız için olumlu olmasını istiyorsunuz.

Yorumlar