Chug Dog Irk Bilgisi: Chihuahua Pug Mix

Chug Dog Irk Bilgisi: Chihuahua Pug Mix

Chug köpeği bir Chihuahua ve Pug arasında karışım . Chug'u sevgiyle etiketleyen bu popüler chihuahua karışımı, hemen hemen her eve uyum sağlayabilir. Ailenize tüylü bir arkadaş eklemeyi özlüyorsanız, ancak küçük bir yerde yaşıyorsanız, cesaretiniz kırılmasın! Chug, herhangi bir dış mekan olsun veya olmasın, bir apartman dairesinde veya küçük bir evde mükemmel bir şekilde mutludur.

Chihuahua ve Pug kendi başlarına popüler olsa da, safkan köpekler pahalıya mal olabilir! Bu yüzden birçok insan onun yerine melez bir cinsi benimsiyor. Ve bu durumda, bir seçim yaparak her iki dünyanın en iyisinin tadını çıkarabilirsiniz. Chihuahua-pug karışımı veya 'Chug' cins olarak da bilinir.Bu kılavuzda sizi bu harika melez ırkla tanıştırıyoruz. Bu süper sevimli küçük yavrunun siz ve aileniz için mükemmel bir köpek arkadaşı olup olmayacağına karar vermenize yardımcı olacak tüm bilgileri size sağladık.

Aileler İçin Önerilir
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostluğu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Yavru Köpek Maliyetleri

Ebeveyn Irkları

Chug köpeği hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek için, her ebeveyn cinsi hakkında biraz daha fazla şey öğrenmemiz gerekiyor. Chihuahua ve Pug, kendi başlarına popüler ırklardır. Her iki cins de mükemmel aile köpekleridir, Pug daha çok dost canlısı bir aile yavrusu olarak bilinir. Bir Chug'un aileniz için mükemmel bir köpek olup olmadığına karar vermeden önce hem Chihuahua hem de boksör hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız çok önemlidir.Genellikle bir ebeveynin genlerinin diğerinden daha büyük bir etkisi olacaktır. Bazı köpek yavruları annelerine daha çok bakacak. Bazı kardeşler daha çok babalarına benzeyecek. Karışık cins bir köpek yavrusu satın almak bir piyango gibidir! Bir yetişkin olarak nasıl ortaya çıkacağı konusunda net bir fikriniz olmayacak. Aşağıda daldık ve biraz daha bakıyoruz hem Chihuahua hem de Pug .

Chihuahua

Chihuahua Köpek Sarı Arka Plan

küçük Chihuahua şemsiyesi altına düşer oyuncak grubu . Bu yavrular küçük olsalar da, boyut olarak eksik oldukları şey, kişiliklerinden çok daha fazlasıdır!

Meksika'nın ulusal sembolü, birçok ünlünün favorisi. Zengin ve ünlülerin cüzdanlarında şık bir şekilde binerken görülebilirler. Chihuahua kuşkusuz süper sevimli olmasına rağmen, cinsin en iyi ihtimalle alıngan olduğu için bir üne sahiptir ve en kötü ihtimalle agresif . Chihuahua, 'koltuk altı piranha' takma adını boşuna kazanmadı!Chihuahuas çabuk olabilir . Tehdit altında hissederlerse küçük parmaklarını kıstırırlar. Ayrıca Chihuahua kırılgandır ve oyun süresi çok sertleşirse kolayca yaralanabilir. Chihuahua'nın bir havlayan olduğunu da bilmelisiniz. Yakın komşularınız varsa, özellikle apartman sakinleri iseniz, bu size sorun yaratacaktır.

Chihuahualar, kucak köpekleridir. Günlerini en sevdikleri insanın kucağında geçirmekten memnun olacaklar. Sağlıklı bir Chihuahua'nın 20 yıla kadar uzun bir ömrü vardır. Bu, bu cinsin en uzun ömürlü olduğu anlamına gelir. Bir Chug evlat edinirseniz, Chihuahua'nın bazı sağlık sorunlarını miras alabilir. Diğer popüler Chihuahua karışımları Dahil etmek corgi chihuahua karışımı ve Pomchi .

Boksör

Pug Turuncu Arka Plan

Pug başka bir üyesidir oyuncak grubu ve sıklıkla köpek dünyasının komedyeni olarak görülüyor ! Pug, başlangıçta Çin soylularının bir arkadaşı olarak yetiştirildi ve bugün bir aile hayvanı olarak bu rolü yerine getirmeye devam ediyor. Tatlı doğaları nedeniyle, genellikle Porgi gibi karışımları içeren tasarımcı köpek hareketinde diğer saf ırklarla melezlenirler. corgi ve pug arasında bir karışım .Puglar diğer köpekler, kediler ve çocuklar için iyidir, bu da cinsi bir aile köpeği için ideal seçim yapar. Diğer oyuncak türlerinin çoğundan daha büyük ve daha sağlam olan pug, oyunu denetlemek için hazır olmanız koşuluyla, bir dereceye kadar kaba muhafazayı tolere edecektir.

Sağlıklı bir boksör 14 yıla kadar yaşayabilir. Bununla birlikte, boyutuna göre, pug kesinlikle bazı sağlık sorunları ile birlikte gelir ve nefes almakta güçlük çekebilir (brakisefalik sendrom) ve bu sevimli düz yüzler onları ısıya toleranssız hale getirir. Yüzlerinin şekli nedeniyle de göz sorunlarıyla karşılaşabilirler.

Puglar genellikle öğrenmeyi seven ve pozitif eğitim yöntemlerine çok iyi yanıt veren istekli küçük çocuklardır, özellikle de bol miktarda ikram varsa. AKC’nin cins standardında herhangi bir yükseklik belirtilmemiş olmasına rağmen, pug omuzda yaklaşık 25 ila 30 inç boyunda büyür ve 14 ila 18 pound arası .

Chihuahua Pug Karışımı (Chug)

Chug köpek çim döşeme

Chug, bir Chihuahua ve bir boksörün çiftleştirilmesiyle oluşturulan karma bir cinstir. Chugs, sevimli, komik pug'dan alıngan Chihuahua'ya kadar geniş bir kişilik yelpazesine sahiptir. Bir Chug genellikle etrafta olmak çok eğlencelidir ve evcil hayvanlar da dahil olmak üzere evin diğer tüm üyeleriyle iyi geçinir.Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere birçok ülkeyi vuran tasarımcı köpek çılgınlığı ile Chugs çok aranıyor. Bu nedenle, meşru Chug yetiştiricilerinin yavruları için yüksek bir fiyat talep etmeleri alışılmadık bir durum değildir.

Bununla birlikte, Chug karma bir cins olduğundan, karakteri ve fiziksel görünümü, en çok hangi ebeveyni aldığına bağlı olacaktır. Arzu edilen özelliklerin yanı sıra, Chug ayrıca nefes alma sorunları, havlama eğilimi ve diğer köpeklere karşı saldırganlık gibi kalıtsal sorunlara da sahip olabilir.

Mizaç

Çimlerde yuvarlanan Chug köpek

Chug kesinlikle ilgiyi seviyor! Onlara verdiğiniz kadar sizden alacaklar. Sürekli olarak sevginize ve şefkatinize ihtiyaç duyan bir köpeğe sahip olmak istemiyorsanız, Chug sizin için en uygun seçenek olmayabilir. Chug'ların doğal bir kaygısı vardır. Bunu Chihuahua ebeveynlerinden miras alırlar, ancak hiçbir yerde bir Chihuahua kadar yoğun değildir.

Chug köpekleri, gündüzleri evde onlarla yeterince vakit geçirebilecek bir aileyle birlikte olmalıdır. Uzun süre yalnız bırakıldıklarında pek iyi olmazlar. Çok fazla aktiviteye ihtiyaçları yoktur, onları eğlendirmek için sadece varlığınıza ihtiyaç duyarlar.Chug köpeği, yavruluktan çıktıktan sonra motive olmuş oyuncak değildir. Yavru köpekler olarak daha küçük oyuncaklara ihtiyaç vardır boyları küçük ve ağızları daha küçük olduğu için. Yetişkin olduklarında, oyuncaklardan çok yiyeceklerle motive olacaklar. Chug'lar kucak köpeğidir ve yetişkinler gibi oldukça yumuşaktırlar. Bu yavrular, siz gece televizyon izlerken kucağınızda takılmaktan mutlu olacaklar. Agresif değillerdir ve genellikle herkesle anlaşırlar.

Boyut ve Görünüm

Sandalyede Daha Küçük Chug

Daha önce de belirttiğimiz gibi, melez köpekler görünüşlerinin bir kısmını her bir ebeveynden alırlar ve birinden diğerinden daha fazla etkilenirler. Bununla birlikte, Chugs tipik olarak, omuzda altı ila 12 inç boyunda, sekiz ila 20 pound ağırlığında büyüyen küçük köpeklerdir.

Bu daha küçük boyutlu bir cins. Daha büyük bir köpek istiyorsanız, bu sizin için uygun bir karışım değil. Özellikle atletik değildirler ve Pug ebeveynlerinin düz yüzünü miras alabilir, bu da daha sıcak havalarda ağır aktiviteyi kısıtlayabilir. Pug ebeveynlerinin deri rulolarını miras alabilir veya almayabilirler. Bu, büyük ölçüde hangi ebeveynin genetik yapısında daha büyük bir rol oynadığına bağlı olacaktır.labrador için en iyi yiyecek

Ceket ve Renkler

Fawn Coat ile Chug Köpek

Chugs uzun veya kısa saçlara sahip olabilir ve dökülürler. Tipik olarak Pug ebeveynleri kadar tüy dökmek son derece yoğun kürklü yapar. Kaban renkleri siyah ve kahverengi, kahverengi, siyah ve ten rengi, krem, çikolata, koyu kahverengi, merle, açık kahverengi, benekli veya benekli içerir. Chug köpeğinin benekli ceketi, beyaz ceketi veya mavi merle ceketi olmayacak.

Köpekler tek kaplamalı veya çift kaplamalı köpekler olabilir. Çift ceketi miras alırlarsa, yıl boyunca saç kurutma makineniz olacak demektir. Çift kaplamalı Chugs ayrıca yaz ve kış aylarında daha fazla tüy döktü. Bu zaman dilimlerinde, düzenli olarak tımar etmenizi ve uygun olduğunda tüyleri temizlemenizi öneririz. Paltoları genellikle daha kısa olacaktır.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Chihuahua Pug karışımı egzersiz

Chug küçük bir köpek olduğu için egzersiz gereksinimleri nispeten küçüktür . Chug'unuzu mutlu ve sağlıklı tutmak için her gün kısa bir yürüyüş ve içeride ya da arka bahçenizde biraz oyun zamanı yeterlidir.

Chihuahua-pug karışımı dışarıda mutlu bir şekilde yaşamayacak. Öncelikle, her iki ebeveyn cinsi de insan aileleriyle güçlü bir bağ oluşturur ve uzun süre yalnız bırakılırsa ayrılık kaygısından kolayca muzdarip olabilir. Bu, aşırı havlamaya ve yıkıcı davranışlara yol açabilir.Yani, kısaca, sizin Chug'un içeride yaşaması gerekiyor seninle ve ailenle. Sıcak bir ortamda yaşıyorsanız, yavru köpeğinizi düzenli olarak havalandırılan bir yerde tuttuğunuzdan emin olun, böylece Pug Chihuahua karışımınız nefes alma problemlerinden muzdarip olmaz.

Eğitim

Oyuncakla oynarken Chug

Chug'unuzu köpek eğitimi ve sosyalleşme derslerine götürmeye başlamanız çok önemlidir. yeterince büyüyünce ve aşılarını tamamladı.

Yavru köpek eğitim okulu, Chug'unuza diğer köpekler ve sahipleriyle nasıl geçineceğini öğretecek. Yavru köpeğiniz, ebeveynlerinin Chihuahua tarafının peşinden giderse bu özellikle önemlidir. Hangi ebeveynin en büyük etkiye sahip olduğuna bağlı olarak, Chugs inatçı veya eğitilmesi kolay olabilir.

Genellikle kurtarmalar da dahil olmak üzere tüm köpeklere temel itaat öneriyoruz - ve evde sahipleriyle devam eden itaat eğitimi, öğrenmelerine devam etmek ve olumlu davranışları pekiştirmek için her zaman en iyi yöntemdir. Bir koşum takımı ile antrenman yapmayı planlıyorsanız, daha küçük köpekler için yapılmış bir tane almak isteyeceksiniz. Kontrol edebilirsin Puglar için favori koşum takımlarımız tam burada .

Sağlık

Sağlıklı Chihuahua Pug karışımı

Çoğu Chihuahua ve Pug safkan, pek çok ortak sağlık problemini paylaşmaz. Yavrularının sağlıksız olması olası değildir. Bununla birlikte, bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu alırsanız, her zaman sağlık sertifikalarını görmeyi isteyin. Her iki cinsi de etkileyebilecek tüm koşullar için yavrularınızın ebeveynlerinin sağlık taramasından geçtiğine dair kanıt isteyeceksiniz.

mix köpek cinsi

Karışık cins köpekler genellikle daha az genetik sağlık kusurundan muzdariptir. Bunun nedeni, iki türün melezlenmesiyle akraba üremesinin azalmasıdır. Bu iyi bir haber, ancak her zaman sağlık sigortası öneriyoruz. Aslında, evcil hayvan sigortasının cüzdanınızı neden kurtarabileceğine dair harika bir hikaye okumak istiyorsanız, maliyetin ne kadar olmasını bekleyebileceğinizle ilgili bu makaleye göz atın. köpeğiniz ACL'sini yırtıyorsa .

Beslenme

Chug Köpek Yeme Meyve

Chug köpeğinizi beslemeye gelince, onları boyutuna ve yaşam evresine göre beslemek isteyeceksiniz. Bir köpek yavrusu olarak, onlara küçük cins köpek maması verin . Yetişkinliğe yaklaştıkça, onları yetişkin formülüne taşıyabilirsiniz. Altın yıllarına girdiklerinde, bağışıklık sistemlerini sağlıklı tutmak için onları Kıdemli bir formüle taşıyın.

Hem Chihuahua hem de pug, dişlerin aşırı kalabalıklaşmasından muzdarip olabilir, bu da plak birikmesine izin vererek köpeği köpek periodontal hastalık yetişkinlikte. Bu nedenle, köpek yerken plağa neden olan bakterileri sıyıracak kuru mama maması seçin.

Chug'unuzu üreticinin gıda ambalajı konusundaki yönergelerine göre beslediğinizden emin olun. Chug ikramlarınızı da verebilirsiniz, ancak pugların aşırı yemeye eğilimli olduğunu ve hızla obez hale gelebileceğini unutmayın.

Bakım

Kısa saçlı Chihuahua Pug karışımı köpek

Bahsedildiği gibi, Chugs tek katlı veya çift katlı olabilir. Genellikle daha kısa veya orta uzunlukta kürkleri olur. Tüyleri ne kadar uzun olursa olsun, çift tüylü köpekler daha çok tüy döker. Chug köpeği de farklı değil. Tüy dökme mevsimi boyunca haftada en az üç kez tımar edilmeleri gerekecek ve yılın geri kalanında haftalık fırçalamaya ihtiyaç duyacaklardır. Deshedding, Chug'un saçlarını koltuğunuzdan ve giysilerinizden uzak tutmanıza yardımcı olabilir.

Ayrıca, köpek yavrusu ebeveyninden miras almışsa, köpeğin yüzündeki kırışıklıkları ve kıvrımları da temizlemeniz gerekecektir. Ayda bir banyo yapılması önerilir. Bundan daha fazlası, Chug'unuzun cildindeki yağlara zarar verecektir. Ayrıca herhangi bir cilt enfeksiyonuyla uğraşmak zorunda kalmamak için cilt rulolarını iyice kurutduğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz. Bir hassas cilt şampuanı tavsiye edilir.

Aile Hayvanları Olarak

Havuzda Chug

Chug şüphesiz çekici ve tatlıdır, ancak bu sevimli küçük köpeklerden biri sizin için iyi bir aile hayvanı seçimi yapar mı?

 • Chihuahua-pug karışımı arkadaş canlısı bir köpektir.
 • Chugs sosyaldir ve çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinir.
 • Chihuahua-pug karışımı düzenli tımar gerektirir.
 • Bu Chug, özellikle yaz ve kış aylarında yıl boyunca dökülür.
 • Evcil hayvan tüyü alerjisi olan kişiler için chug'lar tavsiye edilmez.
 • Chug, bir apartman dairesinde veya küçük bir evde mutlu bir şekilde yaşayacak kadar küçüktür.
 • Chihuahua-pug karışımı çok fazla egzersize ihtiyaç duymaz.
 • Chugs tembel yavrular .
 • Chug tek kişilik bir köpek olabilir.
 • Chihuahua-pug karışımı, genetik sağlık sorunlarını miras alabilir.
 • Her zaman yetiştiricinizden sağlık sertifikaları isteyin.

Chihuahua-pug karışımı size mükemmel bir evcil hayvan gibi geliyorsa, nereden bulursunuz? Açık olan seçim, bir yetiştiriciye gitmektir. Ancak, mümkünse önce bir kurtarmaya bakmanızı öneririz. Kurtarma, tasarımcı köpekleri bulmak için harika yerlerdir. Her birinin avantajlarına ve dezavantajlarına bakalım.

Yetiştiriciler ve Köpek Fiyatları

Pug Chihuahua Mix Köpek

Chihuahua-pug karışımı henüz oldukça popüler bir melez cins olarak kabul edilmedi. Bu nedenle, Chug köpek yavrularının fiyatı hala nispeten uygun.

Şu anda, iyi yetiştirilmiş bir Chug köpek yavrusu fiyatı bir yerlerde 500 - 750 $ arası . Fiyat, yetiştiricinin bulunduğu ülkenin neresinde olduğundan ve ebeveyn köpeklerin gösteri halkasında ne kadar başarılı olduğuna göre etkilenecektir. Yerel veterinerler saygın yetiştiriciler tavsiye edebilir ve yerel pug ve Chihuahua kulüpleri de iyi bir bilgi kaynağı olabilir.

Chug Kurtarır

Kurtarma Pug Chihuahua mix köpek

İstenmeyen bir yetişkin Chug köpeğine ev vermek istiyorsan kurtarmaları araştır. Bir köpek yavrusu satın almak yerine bunu her zaman teşvik ediyoruz. Chug'lar zaman zaman hem pug kurtarma merkezlerinde hem de chihuahua kurtarma merkezlerinde kurtarma köpekleri olarak ortaya çıkıyor. Ayrıca, yararlı kişiler ve bağlantılar bulabileceğiniz aşağıdaki web sitelerine bakın:

Son düşünceler

Hayatınızı paylaşacağınız küçük bir köpek istiyorsanız, Chihuahua-pug karışımı, doğru boy köpek değerlendırmek. Bu arkadaş canlısı, mutlu-şanslı cins, sonsuz sadakat ve şefkatle nezaketinizi geri ödeyecek. Chug köpeği ideal bir aile köpeği yapar, çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla da iyi geçinir. Chihuahua-pug karışımı çok fazla egzersize ihtiyaç duymaz ve küçük bir eve veya daireye rahatça sığar.

Negatif olarak, Chug köpeği, ebeveyn ırkları için ortak olan birkaç sağlık sorunundan muzdarip olabilir ve bu yavrular oldukça fazla tüy dökerek, alerjisi olan aileler için onları uygun olmayan evcil hayvanlar haline getirir. Hala bir Chihuahua-pug karışımının sizin için ideal köpek gibi geldiğini düşünüyorsanız, ne bekliyorsunuz? Bugün aramaya başlayın!

Yorumlar

Shana
Chug'umu seviyorum… Bella… O sahip olduğum en iyi köpek. İnsanlar her zaman bana onun ne olduğunu soruyor… çünkü o çok tatlı… ve iyi davranıyor. Keşke onun resmini gönderebilseydim? ???
Kelly Wilson (Yazar)
Hey Shana - bana e-posta gönderirseniz ((e-posta korumalı)), resminizi bu sayfada sizin için yayınlamaktan ve kredi vermekten memnuniyet duyarım!
Kevin Jones
Merhaba Kelly! Bir Chug'um var ve onun resmini göndermek istiyorum. Şimdiye kadarki en iyi köpek !!
Kelly Wilson (Yazar)
Merhaba Kevin - (e-posta korumalı) adresinden bana e-posta göndermekten çekinmeyin ve gönderilmesini sağlayacağız! Teşekkürler!
Esther Szuwala
2 çocuk var, kardeşler
Kelly Wilson (Yazar)
Harika yavrulara benziyor, teşekkürler yorum, Esther!
Cindy
Bir chihuahua karışımı aldım ve bunun Chug olduğunu düşünüyorum… suratında Pug'a benziyor… o çok tatlı ve şimdiye kadar lazımlık için dışarı çıkma konusunda gerçekten çok iyi. Onunla uzun ve sevilen bir doldurma zamanı bekliyorum.
Kelly Wilson (Yazar)
Cindy yorumunuz için teşekkürler! Harika bir yavruya benziyor!