Fransız Bulldog Kulakları Nasıl Temizlenir

Fransız Bulldog Kulakları Nasıl Temizlenir

Fransız Bulldog'unuzu temiz ve sağlıklı tutmak, sorumlu bir köpek sahibi olmak için çok önemlidir. Fransız Buldozerleri, hayattan daha büyük yarasa kulaklarıyla tanınırlar. Sadece yoldan geçenlerin dikkatini çekmekle kalmaz, aynı zamanda çok fazla kir ve mikrop çekerler. Bu yüzden onları nasıl temizleyeceğinizi bilmeniz gerekir.

Ancak kulağın içini nemli bir bezle silmek kadar basit değildir, bu da durumu daha da kötüleştirebilir. Kulaklarını iyice temizlemek ve bunu nasıl düzgün yapacağını bilmek için veteriner onaylı kulak temizleme ürünlerine ihtiyacınız var. Çok az temizlik yaparsan kulak enfeksiyonu riskine girersin, çok fazla temizlik yaparsan da kulak enfeksiyonu riskine girersin. Köpek kulakları hassastır ve ne yaptığınızı bilmiyorsanız çok fazla zarar verebilirsiniz.İşte bu Fransız Bulldog kulak temizleme kılavuzunda, kulaklarını temizlemenin neden önemli olduğunu, bunu ne sıklıkta yapmanız gerektiğini ve daha doğrusu nasıl temizleyeceğinizi size gösteriyoruz. İhtiyacınız olan tüm bilgilere daha yakından bakalım.

Bir Bakışta: En İyi Kulak Temizleme Ürünleri

Vetnique Labs Oticbliss Kulak İçi Temizleyici

Chewy.com'da görüntüle

Vet Organics EcoEars Köpek Kulak TemizleyiciChewy.com'da görüntüle

Pet MD Aloe ve Okaliptüs Kulak Mendiliköpekler patates yer mi
Chewy.com'da görüntüle

İçindekiler

Fransız Bulldog'unuzun Kulaklarını Temizlemek Neden Önemli?

Fransız Buldozerleri yarasa kulaklarıyla ünlüdürler ve onları ne zaman ve nasıl temizleyeceklerini öğrenmek çok önemlidir. Köpek kulakları olabilir bakteri üreme alanı, özellikle kulak kanalını sürekli olarak kire, döküntüye ve alerjenlere maruz bırakan dik kulaklar. Zamanla bu kir, birikinti ve balmumu birikerek ağrılı enfeksiyonlara neden olur. Kontrol edilmezse kalıcı kulak enfeksiyonları ve temizlenmemiş kulaklar kalıcı kulak hasarına yol açabilir.Fransız Bulldog'unuzun Kulaklarını Temizlemeye Ne Zaman Başlamalısınız?

Frenchie'nizin kulaklarını gençken kulak mendilleriyle tutmaya ve temizlemeye başlamanız yardımcı olacaktır. Ancak, kulaklarını yalnızca normalden daha fazla kulak kiri üretirlerse kulak temizleme solüsyonuyla temizlemelisiniz. Erken yaşlardan itibaren kulaklarını tutmak ihtiyaç duyabilecekleri zaman onları temizlemeyi çok daha kolay hale getirir. Enfeksiyon belirtileri için köpeğinizin kulaklarını her hafta kontrol edin.

Biraz açık renkli ağda normal ve sağlıklıdır ve bunu unutmamak önemlidir. Tüm köpeklerin kulak kanallarının bir solüsyonla temizlenmesine ihtiyacı yoktur. . Frenchie'nizin kulaklarını aşırı temizlemek, kulak enfeksiyonları ve aşırı hassas cilt. Bu nedenle, kulak temizleme solüsyonunu çıkarmadan önce temizlenmeye ihtiyaç duyduklarından emin olun. Sağlıklı bir kulağın neye benzediğini öğrenin. Pembelerse, kirli veya iltihaplı değillerse ve kokusuzlarsa, muhtemelen kapsamlı bir temizliğe ihtiyaçları yoktur.

Fransız Bulldog'unuzun Kulaklarını Ne Sıklıkta Temizlemelisiniz?

Frenchie'niz ortalamadan daha fazla kulak kiri üretiyorsa veya başını daha sık sallıyorsa veya kulaklarında hafif bir koku veya genel bir değişiklik fark ederseniz, kulak solüsyonunu patlatma zamanı gelmiştir. Frenchie'nizin kulaklarını ayda en az bir kez temizlemelisiniz. Temizleme süreleri arasında aşırı miktarda balmumu birikiyorsa, bunları daha sık temizlemeniz gerekebilir. Durum buysa, altta yatan bir sorunun tedaviye ihtiyacı olması durumunda veteriner tavsiyesi almak en iyisidir.Kulaklarının enfekte olduğuna dair işaretler iltihaplanma, maya kokusu veya rahatsızlık. Bu, veterineri ziyaret etme zamanı anlamına gelir. Enfekte olmuş bir kulağı temizlemek genellikle durumu daha da kötüleştirir. kulak akarları genellikle enfeksiyona neden olur, ancak genellikle insan gözüyle görülemezler. Düzenli veteriner sağlık kontrolleri, tedavi gerekmeden önce sorunların önlenmesine yardımcı olur.

Önemli Hususlar

Hazırlanmak

Kendinizi bu yeni deneyime hazırlamanız gerekir. Bunu, ihtiyacınız olan tüm ürünleri kullanıma hazır hale getirerek yapın. Kendinizden emin olmak için bunu nasıl yapacağınızı anlayın. Köpekler sahiplerinin duygularını anlar , bu yüzden gerginseniz korkabilirler. Apaçık görünebilir, ancak ilk izlenimler önemlidir, bu yüzden doğru şekilde anlamak çok önemlidir.

Bir Konum Seçin

Sessiz ve sakin bir yer seçmek başarının anahtarıdır. Örneğin, Fransızınız banyodan nefret ediyorsa, kulaklarını temizlemek için en kötü yer banyodur çünkü anında nefret edeceklerdir. Köpeğinizin sakin hissettiği bir yer seçin . Frenchie'nizin mücadele etmesini bekliyorsanız, mutfak gibi silinebilir zeminlerle kolayca temizleyebileceğiniz bir yer seçmek akıllıca olacaktır. Kulak temizliği meşakkatli bir iştir.

Yardım isteyin

Fransızların kulaklarını temizlediğinizden emin olduğunuzda, bunu kendi başınıza yapabileceksiniz. Ama en azından ilk birkaç kez yardım eli istemek mantıklıdır. Eğer mümkünse, Fransızınızın aşina olduğu birine sorun, bir aile üyesi veya yakın bir arkadaş gibi. Frenchie'nizi kucaklarına veya yanlarına oturtmalarını isteyin. Frenchie'nizin kıvranma olasılığı varsa, onları nazikçe ve güvenli bir şekilde dizginlemelerini isteyin. Bu, onları sabit tutmaya odaklanmadan temizliğe devam edebileceğiniz anlamına gelir.Pozitif Takviye Kullanın

Fransız Bulldoglarınızın kulaklarını temizlemek yeni bir deneyimdir ve muhtemelen onlar için garip bir duygu olacaktır. Onun uymadıkları için onları cezalandırmamak esastır hemen. Deneyime alışmalarına izin verin ve tüm ürünleri ve ellerinizi koklayın. ile bu yeni deneyimi olumlu hale getirin çok sayıda olumlu sözel övgü ve göbek masajları yapın ve iyi ve uyumlu davranışları lezzetli ikramlarla ödüllendirin.

en iyi küçük köpek sandığı

Yavaş Başlat

Bu yeni deneyimi yavaş ve sakin bir şekilde alabilmek için bir parça zaman ayırın çünkü acele etmemek önemlidir. Köpeğinize sizinle ve kulak temizleme asistanınızla dinlenmesi için zaman tanıyın. Yerleştikten sonra, kulaklarını temizlemenize alışmaları için dış kulakları temizleyerek başlayın. Devam etmekten memnunlarsa, bir kulağın içini temizleyin. Ve eğer aşamalı değillerse, diğer kulağa devam edin. Emin değillerse veya direniyorlarsa daha sonra tekrar deneyin. Sonunda buna alışacaklar ve bir oturuşta kulaklarını temizlemenize izin verecekler.

Rutin Yap

Frenchie'nizin kulaklarını düzenli olarak temizlemek, sağlıkları için çok önemlidir. Kulak temizliğini düzenli bakım rutinlerinin bir parçası haline getirmek ve dişlerini fırçalamak ve ceket önemlidir. Kulaklarını ne kadar çok temizlerseniz, onunla daha rahat olurlar. Ve sonunda, olumlu pekiştirme ve lezzetli ikramlarla bundan zevk alabilirler.

Neye ihtiyacın var

Vetnique Labs Oticbliss Kulak İçi TemizleyiciChewy.com'da görüntüle

Vet Organics EcoEars Köpek Kulak Temizleyici

Chewy.com'da görüntüle

Pet MD Aloe ve Okaliptüs Kulak Mendili

Chewy.com'da görüntüle

Frenchies kulaklarınızı temizlemek için sadece birkaç malzemeye ihtiyacınız var. Öncelikle pamuk yün toplarına, gazlı bezlere veya köpek dostu kulak mendilleri . Pamuk uçlu bezler (Q-ipuçları) veya sivri uçlu herhangi bir şey kullanmayın. Kiri kanaldan aşağı itme, enfeksiyona neden olma veya kulağın iç yapısına zarar verme riskiniz vardır. Ayrıca temiz, kuru bir havlunuz ve bol miktarda lezzetli ikramınız varsa yardımcı olur.Ayrıca bir ihtiyacınız var kulak temizleme solüsyonu . Çevrimiçi olarak listelenen birçok DIY kulak temizleme çözümü vardır. Ancak veteriner onaylı bir solüsyon kullanmak çok daha güvenlidir. Birçok ev yapımı kulak temizleme solüsyonları zararlı kimyasallar içerir veya köpek derisini tahriş eden maddeler ve diğerleri kulağı temizlemez.

Fransız Bulldog'unuzun Kulaklarını Nasıl Temizlersiniz?

Fransız Bulldog'unuzun kulaklarını nasıl temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır. beş kolay adım.

kulakları kontrol et

Frenchie'nizin rahat ve rahat olduğundan emin olun. Kulağın içine bakın ve kızarıklık, aşırı akıntı ve kötü koku olup olmadığını kontrol edin. Bunlardan herhangi birini görebilir veya koklayabilirseniz, Fido'yu veterinere götürme zamanı. Az miktarda açık renkli ağda normal ve sağlıklıdır. Kulak temizleme mendillerini alın ve kulak kanalını temizlemeden önce kiri ve kiri temizlemek için kulak girişinin etrafını hafifçe silin.

Kulak Temizleme Solüsyonunu Uygulayın

Kulak temizleme solüsyonu şişesinin ucunu köpeğinizin kulağına sokun, çok uzağa sokmamaya özen gösterin. Bakterilerin girmesine neden olabileceğinden şişenin kulağa değmesine izin vermeyin. Çözeltiyi serbest bırakmak için şişeyi kulak kanalına sıkın. Kulak kanalının dolu olduğunu görene kadar beklemek önemlidir. Aksi takdirde, etkili bir temizlik için yeterli olmayabilir.Kulağa masaj yapın

Kulak kanalı dolduğunda, kulağın tabanına hafifçe masaj yapın yaklaşık 30 saniye Bu, solüsyonun fazla mumu parçalamasına ve kiri ve kalıntıları temizlemesine izin verecektir. Tüm mumu parçalamanın çözümü bu olduğundan, bir çalkantı sesi duymak normaldir.

Kafa Sallama ve Temizleme

Sırada dağınık kısım var ve havlunuzu hazırlamanız gerekiyor. Kulağınıza masaj yapmayı bırakır bırakmaz Frenchie'niz muhtemelen başını sallayacaktır. Yapabiliyorsanız, fazla sıvıyı ve çalkalanan pisliği yakalamak için havluyu kullanın. Sonraki, fazla solüsyonu ve mumu çıkarmak için bir mendil kullanın kulağın içinden. Parmaklarınızı kanalın çok aşağısına sokmayın. Amerikan Kulübesi Kulübü tavsiye ediyor bir boğum derinliğinden daha fazla değil .

Fransızınızı Ödüllendirin

Son olarak ve kesinlikle en az değil, Fransızınızı ödüllendirmek lezzetli ikramlar, göbek masajı ve olumlu övgü cesur olduğun için Ardından, diğer kulak için adımları tekrarlayın.

Sıkça Sorulan Sorular

French Bulldog Kulaklarını Temizlemenin En Kolay Yolu Nedir?

Kulak temizliğini sakin ve nazik bir deneyim haline getirmek gereklidir. Başarılı olmak istiyorsanız onları ödüllendirmek de önemlidir. Anlaşmayı tatlandırmak için lezzetli ikramlar kullanmaktan korkmayın. Bazı sahipler, bir yüzeye köpek dostu fıstık ezmesi sürmenin, siz onları tımar ederken dikkatlerini dağıtmaya yardımcı olduğunu düşünüyor. Bu yönteme başvurursanız, kulağının içini temizlerken ekstra özen gösterin.

bir köpeğe sahip olmanın maliyeti nedir

Köpeğimin Kulaklarını Temizlemek İçin Hidrojen Peroksit Kullanabilir miyim?

Hayır, köpeğinizin kulaklarını temizlemek için asla hidrojen peroksit kullanmamalısınız. Bazı insanlar kulaklarını temizlemek için yaygın olarak kullanılan bu ev ürününü kullanır. Ancak köpeklerin kulakları insanlardan daha hassastır ve sağlıklı cilt hücrelerine zarar verebilir.

Fransız Bulldogunuz Onları Temizlemenize İzin Vermiyorsa Ne Yapmalısınız?

Frenchie'nizin sizi kulaklarına yaklaştırmaması anlaşılabilir bir durumdur. Birinin temizlik ekipmanını kulak kanallarınıza sokmasına izin vermek garip bir deneyim. Yavaş ve istikrarlı olan kulak temizleme yarışını kazanır. Keyifli bir deneyim yaratmak için onları sevdikleri bir şeyle ödüllendirmek de önemlidir. Gerçek bir mücadele verirlerse, bunun üstesinden nasıl geleceğinizi size gösterebilecek profesyonel bir kuaför veya bir veterinerle konuşun.

Son düşünceler

Fransız Bulldog'unuzun kulaklarını temizlemek, bakım rutinlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Kulak temizleme sürecini çok daha kolay yönetilebilir hale getirmek için, kulaklarını duyarsızlaştırmak için genç yaştan itibaren kulaklarını kontrol etmeye ve tutmaya başlayın. Köpeğinizin kulaklarının çevresinde iltihap, maya veya güçlü bir koku veya genel bir rahatsızlık fark ederseniz, kapsamlı bir kulak muayenesi için bir veterinere görünmelisiniz.

Bazı Fransızların kulak kanallarının iyice temizlenmesine ihtiyacı olmayabilir, ancak birçoğunun ihtiyacı vardır. Genel bir silme yerine ne zaman kapsamlı bir temizliğe ihtiyaç duyduklarını bilmek önemlidir. Ancak bunları her hafta kontrol ederek, neye ihtiyaç duyduklarını ve ne sıklıkta olduğunu bileceksiniz. Beş kolay adım ve ürün önerileriyle, kısa sürede bir Fransız kulak temizleme uzmanı olacaksınız.

Yorumlar