Dachshunds İçin En İyi Evcil Hayvan Sigortası

Dachshunds İçin En İyi Evcil Hayvan Sigortası

Weiner köpekleri olarak da bilinen Dachshund'lar, birçok potansiyel sağlık sorunu olan daha küçük bir cinstir. Bir Dachshund için en iyi sigorta kapsamı, daha büyük bir köpek ırkı için en iyi seçenek olmayabilir. Bu sigorta kılavuzunu Dachshunds'a adamamızın nedeni budur.

Bu cins, son birkaç yılda popülaritesini artırarak son iki yılda ilk on tür arasına girmiştir. Tüm ırklarda olduğu gibi, her köpek benzersizdir ve bütçeniz komşunuzunkiyle aynı değildir. Bu nedenle, ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulmak için bir sağlık sigortası değerlendirmeleri listesi derledik.Dokuz inçten daha kısa boyu ve 32 kiloya kadar ağırlığı olan bu sevimli cins, kazalara ve hastalıklara diğer herhangi bir cins kadar kolayca duyarlıdır. Ve diğer tüm safkanlar gibi, sağlık sorunlarına melez ırklardan daha yatkındırlar, bu da evcil hayvan sigortasını mükemmel bir yatırım haline getirir.

Bir Bakışta

 Evcil Hayvan Sigortası logosunu kucaklayın

En iyi
Etraflı

Embrace'i ziyaret edin
 Evcil Hayvanlar En İyi Evcil Hayvan Sağlık Sigortası Logosu

İçin en iyisi
Yaşlı KöpeklerPets Best'i ziyaret edin
 Trupanion logosu
Trupanion'u ziyaret edin

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak, daha fazla bilgi edinmek ve fiyat teklifi almak için sizi her şirketin web sitesine götürür. Bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekiler

Evcil Hayvan Sigortası Buna Değer mi?

Kısa cevap evet. tarafından yapılan bir anket Liberty Karşılıklı Sigorta belirtir ki Evcil hayvan sahiplerinin %63'ü, evcil hayvanları için beklenmeyen tıbbi bakımı karşılayamadı . Evcil hayvan sigortası, evcil hayvanınız için en iyi tıbbi tedaviyi seçmenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda mali durumunuz için de istikrar sağlar.Hatırlanması gereken en önemli şey, acil bir durum ortaya çıkmadan önce evcil hayvan sigortasına kaydolmanız gerekir . Dachshund'unuzun önceden teşhis edilmiş sağlık sorunları için kapsama güvenemezsiniz. Bu nedenle, köpeğinizi mümkün olan en kısa sürede koruma altına almak çok önemlidir.

 Köpek tasması içinde Dachshund

Dachshund'larda Yaygın Sağlık Sorunları

Dachshund'lar genellikle 12-16 yıl yaşarlar. Ama tüm safkanlar gibi onlar da Genetik nedeniyle belirli sağlık sorunlarına daha yatkın . Köpeğinizin hiçbirinden, bazılarından veya tamamen farklı sorunlardan muzdarip olup olmayacağı konusunda kesinlik yoktur. Bununla birlikte, aşağıdaki sağlık sorunları, semptomlar ve sigorta kapsamı ile ilgili olarak nelere bakmanız gerektiği konusunda size bir fikir verebilir.

İntervertebral Disk Hastalığı (IVDD)

Kaymış veya fıtıklaşmış disk olarak da adlandırılan IVDD, köpeğin omurları arasındaki diskler omurilik kanalına doğru hareket eder veya şişer . Bu aşırı ağrıya, sinir hasarına ve hatta felce neden olabilir. Dachshund'lar, orantısız şekilde kısa uzuvları ve uzun sırtları nedeniyle IVDD'ye karşı özellikle savunmasızdır.IVDD için teşhis ve tedavi son derece maliyetli olabilir. Potansiyel maliyetler arasında X-ışınları, CT (bilgisayarlı tomografi), MRI (manyetik rezonans görüntüleme), ağrı kesici ilaçlar, ameliyat, durumu değerlendirmek için sık kontroller, fizyoterapi, hidroterapi, hastanede kalış ve daha fazlası yer alır. Test ve tedaviden sonra, veteriner faturalarında 3.000 ila 8.000 $ arasında karşı karşıya olabilirsiniz .

Köpek Şeker Hastalığı (DM)

Diabetes mellitus ayrıca şeker diyabeti veya insülin diyabeti olarak da adlandırılır. Dachshunds, Tip I (pankreasın çok az insülin ürettiği veya hiç üretmediği) veya Tip II diyabet (pankreasın insülin yaptığı ancak vücut hücrelerinin buna yanıt vermediği) olabilir. Her iki tür de düzenli gerektirir insülin enjeksiyonları kan şekerini stabilize etmeye yardımcı olmak için.

Dachshund'unuzun diyabetini teşhis etmek genellikle bir idrar tahlili içerir. Tedavi, insülin enjeksiyonları, egzersiz ve diyet dahil olmak üzere sizin tarafınızdan günlük yönetimi içerir. İnsülin ayda 150 $ veya daha fazlaya mal olabilir, ayrıca veterineri daha sık ziyaret etmek ve köpeğinizin özel bir diyete ihtiyacı olabilir. Bunların hepsi cebinizden daha fazla para çıkmasına neden olabilir.

Epilepsi ve Nöbetler

Epilepsi, köpeğinizin beyinde nöbetlere neden olan kontrolsüz elektriksel aktivite patlamaları yaşadığı kalıtsal bir hastalıktır. İlaç sıklıkla reçete edilir nöbetleri kontrol etmeye yardımcı olmak için epilepsili köpeklere. Ne yazık ki, bu ilaçların birçoğu bazı köpekler için ciddi yan etkilere neden olabilir. İlaçla bile, Köpeklerin %30-40'ı nöbet geçirmeye devam ediyor . CBD (kannabidiol) insanlarda etkilidir ve köpekler kullanımından fayda görebilir. Köpeğinize yardımcı olup olmayacağını görmek için veterinerinize danışın.İlaç seçimine bağlı olarak, etrafa bakıyor olabilirsiniz. Yılda 500 $ veya daha fazla sadece ilaçla. İlk teşhis testi, veteriner faturalarınıza ek olarak dikkate alınması gereken bir masraftır.

Progresif Retina Atrofisi (PRA)

Progresif retinal atrofi bir körlüğün yavaş ilerlemesine neden olan kalıtsal hastalık . PRA, her iki ebeveynden de miras alınır ve evde yapılan DNA testleri, PRA mutasyonunu tanımlayabilir (mutasyonun olması, köpeğinizin PRA geliştireceği anlamına gelmez, ancak daha yüksek bir risk altındadır). Ne yazık ki, Dachshund'lar, PRA'ya yatkın olan şanssız ırklar listesinde yer almaktadır.

Elektroretinogram (ERG) adı verilen ve yaklaşık 400 ABD dolarına mal olan bir PRA testi için bir veteriner göz doktoruna yönlendirilebilirsiniz. Ek bir ücret karşılığında genetik test de istenebilir. Ne yazık ki, PRA için bir tedavi yoktur. Fakat, teşhis pahalı olabilir ve kapılar, çitler vb. koyarak köpeğinizin ortamını ayarlamak işe yarayabilir.

Kabartmak

Köpek şişkinliği aynı zamanda gastrik dilatasyon-volvulus veya gastrik torsiyon olarak da bilinir. Bu hayatı tehdit eden hastalık, bir köpek çok fazla veya çok hızlı yediğinde ortaya çıkar. Gazların birikmesi midenin balon gibi şişmesine ve dönmesine neden olarak mideye giden kan akışının kesilmesine neden olur. Tedavi edilmezse, saatler içinde ölümle sonuçlanabilir .Çünkü şişkinlik acil tıbbi tedavi gerektirir , veteriner faturanız kolayca 3.000 $ veya daha fazlasına ulaşabilir. Köpeğinizin tıbbi bakımı, acil veteriner ziyareti, şok tedavisi, sedasyon, ameliyat, geceleme, takip muayeneleri ve daha fazlasını içerebilir.

Diş Hastalığı

Daha küçük köpekler, daha büyük köpeklere göre daha fazla diş hastalığı riski altındadır. Bunun nedeni daha küçük ağızlarıdır, bu da dişlerinin daha sınırlı olduğu ve diş eti hastalığına ve çürümesine yol açabileceği anlamına gelir. Diş temizleme rutini oluşturmak Dachshund'unuz için zorunludur Diş hastalığı riskini azaltmak için.

Dachshund'lar periodontitis, endodontik hastalık, diş çekimi ve aşırı ısırıklara eğilimlidir. Hiçbiri yüksek veteriner faturalarına karşı bağışık değildir. Ortalama köpek diş temizliği 300 ila 700 dolar arasındadır. A diş hastalığı teşhisi 1.000 dolardan fazlaya mal olabilir , şiddetine ve gerekli tedaviye bağlı olarak.Sigortacı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Aralarından seçim yapabileceğiniz düzinelerce şirket var, ancak kapsamları aynı değil. Çok sayıda seçeneğe sahip olmak güzel, ancak karar vermeyi zorlaştırabilir.

 Dachshund köpeği ve veteriner kliniğinde not alan panolu veteriner doktoru

Yaş Sınırlamaları ve Bekleme Süreleri

Çoğu evcil hayvan sigortası şirketinin bir asgari yaş şartı (genellikle altı ila sekiz haftalık) evcil hayvanınızı kaydetmenize izin vermeden önce. Ve bazı şirketler, daha yaşlı köpeklerin yeni kaydı için maksimum yaşı sınırlamaktadır (14 yaş en yaygın olanıdır, ancak bu yalnızca birkaç şirkettir). Ek olarak, bazı şirketler, köpeğiniz belirli bir yaşın üzerindeyse (örneğin, kalça displazisi, çapraz bağ ameliyatı ve ortopedik durumlar) belirli koşulları kapsam dışında bırakabilir.

cocker mama önerisi

Tüm sağlayıcıların, poliçenin başlangıcında evcil hayvanınızın durumu geri ödeme için uygun olana kadar kısa zaman dilimleri olan bekleme süreleri vardır. Unutmayın ki herhangi bir önceden var olan durumlar, kazalar veya bekleme süresinde teşhis edilen veya semptom gösteren hastalıklar teminat kapsamı dışındadır. . Hastalıklar için ortalama bekleme süresi 14 gün, kazalar için ise beş günden azdır.

Kapsam Tipi

Aralarından seçim yapabileceğiniz iki tür sigorta kapsamı vardır: 1. Yalnızca Kaza – Bu poliçeler, kazaları (ör. yırtık bağlar, kırık kemikler vb.), yani temelde herhangi bir ani fiziksel yaralanmayı kapsar. Sadece kaza planları genellikle kaza ve hastalık poliçelerinden daha ekonomiktir. Bu, önceden var olan birçok durumu olan bir evcil hayvan için iyi bir seçenek olabilir.
 2. Kaza ve Hastalık – Bu poliçeler en popüler olanlardır çünkü hem kazaları hem de hastalıkları (örn. kanser, artrit, alerji vb.) ve beklenmedik tıbbi harcamaların çoğunu kapsarlar. Önceden var olan koşullar herhangi bir sağlayıcı tarafından karşılanmadığından, evcil hayvanınızı mümkün olduğunca erken sigorta kapsamına almak çok önemlidir.

Bazı şirketler ayrıca bir sağlık planı (önleyici bakım planı olarak da bilinir) kayıt işlemi sırasında. Bu genellikle rutin veteriner masraflarını (yani yıllık muayeneler, kısırlaştırma/kısırlaştırma prosedürleri, aşılar vb.) kapsar, ancak sağlayıcıya göre değişir. Genellikle yalnızca kaza veya kaza ve hastalık poliçesine ek olarak bulunur, ancak bazı şirketler bunu bir sigorta poliçesi olmadan satın almanıza izin verir. Bu eklenti kapsamı teknik olarak bir sigorta ürünü değildir.

Dachshund'unuz için en iyi seçeneği bulmak için, ne tür bir kapsama ihtiyacınız olduğunu ve bütçenizi düşünmeniz gerekir.

Prim: İndirilebilir, Geri Ödeme ve Ödeme Seçenekleri

Dachshund'unuzun evcil hayvan sigortası kapsamı için ödediğiniz ücrete prim denir ve genellikle aylık veya yıllık olarak ödenir. Buna göre NAPHİA (North American Pet Health Insurance Association), 2021'de ABD'de bir kaza ve hastalık sigortası poliçesi için ortalama aylık prim köpekler için 48,66 dolardı. Tabii ki, bu sizinki de dahil olmak üzere her köpek ve duruma göre değişir, bu yüzden emin olun birden çok teklif al en yüksek puan alan şirketlerden.

Evcil hayvan sigortası şirketleri, çeşitli faktörleri kullanarak primleri hesaplar: cins, posta kodu konumu, yaş, cinsiyet, önceden var olan koşullar, muafiyet, geri ödeme yüzdesi ve ödeme . Listenin başı açıklayıcıdır, bir Dachshund'unuz var ve posta kodunuzu, köpeğinizin yaşını (veya en iyi tahminini), cinsiyetini ve tıbbi geçmişini biliyorsunuz. Ancak muafiyet, geri ödeme ve ödeme nedir?

 • muafiyet – Poliçeniz başlamadan önce ödemeniz gereken para, gönderdiğiniz taleplerinizi geri ödemeye başlar. Bu genellikle her bir poliçe dönemini (yıllık) sıfırlar. Bununla birlikte, bazı şirketlerin olay başına muafiyetleri vardır, bu nedenle köpeğiniz yeni bir duruma her maruz kaldığında bu tutarı ödemeniz gerekir. Her şirketin bu konuda kendi yaklaşımı olabilir, bu nedenle politikanızı anladığınızdan emin olun çünkü yıllık ve olay başına muafiyetler, ödemeniz beklenen para miktarını etkileyebilir.
 • Geri ödeme – Bu, muafiyetinizi ödedikten sonra şirket tarafından geri ödemeye hak kazandığınıza dair bir talebin yüzdesidir. En yaygın geri ödeme seçenekleri %70, %80 ve %90'dır, ancak bazı şirketler evcil hayvanınızın yaşına veya konumuna göre başka seçenekler sunar veya bazı seçimleri kısıtlar.
 • ödeme – Bir sağlayıcının poliçe süresi boyunca geri ödeyeceği maksimum tutar. Daha düşük ödeme limitleri, evcil hayvanınızın pahalı veteriner tedavileri olması durumunda daha fazla masraftan sorumlu olabileceğiniz anlamına gelir.

Birçok şirket size izin verir planınızı bütçenize en uygun şekilde özelleştirin . Örneğin, daha yüksek muafiyet, daha yüksek geri ödeme ve daha düşük ödeme, ödenmesi gereken priminizi düşürür. Bununla birlikte, Dachshund'unuzun sağlığı kötüye giderse ve ödenmesi gereken birkaç veteriner faturanız varsa, bütçenizin izin verdiği şey ile en kötü durum senaryosu arasında bir denge bulmak çok önemlidir.

İstisnalar

İstisnalar poliçenizin kapsamadığı ancak belgelerinizde 'istisnalar' olarak belirtilen koşullar . Bu, önceden var olan durumları, kalıtsal bozuklukları, kas-iskelet bozukluklarını, spesifik diş tedavisini ve daha fazlasını içerebilir.

Diş kapsamı muhtemelen en önemli dışlamadır Dachshunds için birincil sağlık endişesi olan çoğu evcil hayvan sigortası sağlayıcısı için. Bazı sağlayıcıların diş eti hastalığı, diş çekimi, endodontik hastalık ve gelişimsel anormallikler için sınırlamaları veya hariç tutmaları vardır.

Başka bir not, birkaç şirketin ortopedik durumlar için ek bekleme süreleri IVDD gibi. Dachshund'lar IVDD için yüksek risk altında olduğundan, bu durum için ek kısıtlamaları anladığınızdan emin olun. Bu nedenlerden dolayı, politikanızı baştan sona okuyun ve anlayın .

En İyi Poliçeyi Kim Sunar?

Dachshund'lar için cinse özgü ihtiyaçlarına göre en iyi evcil hayvan sigortası seçimlerimiz aşağıdadır. Ve hazır olduğunuzda, biz yaptık ücretsiz fiyat teklifi formu Bu, evcil hayvanınızın ayrıntılarını doldurduğunuzda en iyi evcil hayvan sigortası şirketlerinden özelleştirilmiş poliçe teklifleri sağlar. Evcil hayvanınızın özel özelliklerini girerek, ihtiyaç duyulan koruma kapsamını daha iyi anlayabilirsiniz.

Dachshunds İçin En İyi Genel Evcil Hayvan Sigortası

Kucaklamak

 Evcil Hayvan Sigortası logosunu kucaklayın
 • Herhangi bir talepte bulunulmazsa prim yılda 50 $ azalır
 • Değerlendirmeye bağlı olarak tedavi edilebilir önceden var olan durumları kapsar
 • Tüm politikalara dahil olan sınav ücretleri
 • Davranışsal terapi ve eğitim için kapsam sunar
 • Diş tedavisi dahil
Embracepetinsurance.com'u ziyaret edin

Kucaklama, Dachshund'unuz için en iyi evcil hayvan sigortası olabilir, çünkü detaylı diş kaplama , köpeğinizin ihtiyaç duyacağı bir şey. Embrace's Wellness Rewards, diş temizliği için bir pay sunar ve kaza ve hastalık poliçesi, rutin olmayan diş tedavisi, diş eti hastalığı, diş çekimi, endodontik hastalık, gelişimsel anormallikler ve diş, yüz ve çene travmasını kapsar. Bunun gibi diş sigortası, evcil hayvan sigortası endüstrisinde çok nadirdir.

Kapsamlı diş kaplamasına ek olarak, Embrace ayrıca birkaç istisna ve davranış terapileri, alternatif/bütüncül terapiler ve sınav ücretleri dahil olmak üzere diğer sağlayıcılar tarafından genellikle ihmal edilen öğeler için teminat sunar. Talep işleme ve geri ödeme en hızlı olanlar arasındadır diğer firmalara göre daha uygundur ve bekleme süreleri makuldür.

Ancak, bir ortopedik koşullar için altı aylık bekleme süresi , IVDD dahil. Ancak, buna sahip olmayı talep edebilirsiniz 14 günlük bekleme süresine düşürüldü veterinerinize köpeğinizi muayene ettirerek ve yavrunuzun kemiklerinin, kaslarının, uzuvlarının, omurgasının vb. sağlıklı durumda olduğunu belirten bir feragatname doldurarak.

Yaşlı Köpekler İçin En İyi Evcil Hayvan Sigortası

En İyi Evcil Hayvanlar

 Evcil Hayvanlar En İyi Evcil Hayvan Sağlık Sigortası Logosu
 • Yaş sınırı veya kısıtlaması yok
 • kapsamlı kapsama
 • Sektördeki en düşük fiyatlardan bazıları
 • Yalnızca Kaza planı sunar
PetsBest.com'u ziyaret edin

İkili Durumlar İçin En İyi Sigorta

Trupanion

 Trupanion logosu
 • İki taraflı dışlama olmayan tek şirketlerden biri
 • Talepler, Trupanion Express aracılığıyla 5 dakikadan kısa sürede ödenebilir
 • Tüm planlar için %90 geri ödeme ve sınırsız ödeme
 • Doğumdan itibaren kayıt imkanı sunar
Trupanion.com'u ziyaret edin

Ek İyi Seçenekler

Böbrek

 • Para için mükemmel değer
 • %100 geri ödeme ve sınırsız yıllık ödeme seçenekleri sunar
 • Azalan muafiyet, her yıl 50 $ azalır, poliçe sahibi 0 $ olana kadar tazminat talep etmez
 • Kapsam, yaş ve kilo ile ilgili kaygıları ve kalıtsal ve kronik durumları içerir
figopetinsurance.com'u ziyaret edin

Sağlıklı Pençeler

 • Tüm planlar için sınırsız yıllık ve ömür boyu ödeme
 • Diğerlerine kıyasla ortalama olarak en hızlı talep ödemesi
 • Mükemmel değer ve rekabetçi fiyat
 • Yüksek müşteri memnuniyeti puanları
Healthypawspetinsurance.com'u ziyaret edin

Limonata

 limonata logosu
 • AI güdümlü talep süreci
 • Her ABD eyaletinde mevcut değildir
 • Ev sahibi veya kiracı sigorta poliçeleri ile paketleyebilme
 • İsteğe bağlı sağlıklı yaşam kapsamı
Lemonade.com'u ziyaret edin

Nasıl Tasarruf Edilir

Bazı Dachshund ebeveynleri, aşağıdaki koşullar karşılanırsa sigorta poliçelerinden tasarruf edebilir.

Yıllık Ödeme

Çoğu sigorta şirketi, primlerinizi aylık veya yıllık olarak ödemeniz için iki yol sunar. Çoğu durumda, işlem ücretleri her faturaya eklenir. Bu nedenle priminizi yıllık olarak öderseniz işlem ücretlerini en aza indirebilirsiniz.

Çoklu Evcil Hayvan İndirimi

Birçok evcil hayvan sigortası, evcil hayvanları için çeşitli poliçeler alan sahipler için çoklu evcil hayvan indirimleri sunar. Şirkete bağlı olarak, her evcil hayvanın priminde %10'a varan indirim kazanabilirsiniz ve bu da önemli ölçüde tasarruf sağlar. Bazı şirketler yalnızca ek evcil hayvanlarda birden fazla evcil hayvan indirimi sunar (ilki değil), bu nedenle yeni bir poliçeye kaydolmadan önce bu noktayı açıklığa kavuşturduğunuzdan emin olun.

 Veteriner kliniğinde dachshund köpeğini inceleyen steteskoplu ve veteriner teknisyenli veteriner doktor

Son düşünceler

Gördüğünüz gibi, Dachshund'unuz için sigortaya yatırım yapmaya değer. Prim genellikle evcil hayvan ebeveynlerini caydırır, ancak bu cins için ortak veteriner faturalarıyla ilgili maliyetleri düşündüğünüzde bunun daha bütçe dostu bir seçenek olduğunu anlarsınız. Ayrıca asla cüzdanınız ile en iyi arkadaşınızın sağlığı arasında seçim yapmak zorunda kalmayacağınızı bilmenin rahatlığını yaşayacaksınız.

Seçtiğiniz poliçe ne olursa olsun, kapsamınızı ve sınırlamalarınızı tam olarak bilmek ve anlamak için küçük yazıları okumayı unutmayın. Bir şeyden emin değilseniz veya sorularınız varsa, evcil hayvan sigortası şirketini arayın veya veterinerinizle konuşun.

Yorumlar