Saint Berdoodle Cinsi Bilgisi: Saint Bernard Kaniş Karışımı

bu Kutsal Berdoodle anne ve babasının en iyisidir. o muhteşem Saint Bernard'ı karıştırır ve her zaman popüler olan standart boyutlu kaniş . O aynı zamanda Aziz Berpoo olarak da bilinir. Saint Bernard Kaniş karışımı . Bu yeni melez melez köpek yavrusu, bu iki sevimli ırk arasında seçim yapamayanlar için mükemmel bir seçimdir. Çünkü Saint Berdoodle ile 2'ye 1 tasarımcı anlaşması elde edersiniz.

Büyük bedeni, hareketli ve eğlenceli kişiliğiyle birleştiğinde, çok fazla alana ihtiyacı olduğu anlamına gelir. Ayrıca ona dışarıda bolca egzersiz ve oyun zamanı garanti edebilecek bir aile. Bu eksiksiz kılavuz, bu güzel çocuğu düşünenler için mutlaka okunmalıdır çünkü bu karışım her aileye uygun değil .Ancak ona ihtiyacı olanı sağlayabilenleri tatlı bir sürpriz beklemektedir. O sevimli, tatlı ve çok eğlenceli. Öyleyse, sen ve Saint Berdoodle'ın olup olmadığını öğrenelim. uyumlu arkadaşlar.

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık70-150 Pound
  • yükseklik simgesiYükseklik20-26 inç
  • ömür simgesiÖmür9-13 Yaş
  • renk simgesiRenklerSiyah, Beyaz, Krem, Kayısı, Kırmızı, Kahverengi, Gri, Gümüş
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Ebeveyn Irkları

Saint Berdoodle'ın nereden geldiğini bilmek çok önemlidir, çünkü size yardımcı olacaktır. ondan ne bekleyebileceğini anla . Ailesini anlayarak, onun sizin için doğru melez köpek olduğundan emin olmak için gerekli adımları atıyorsunuz. Ne yazık ki, birçok sahip köpek ırklarını araştırmakta başarısız oluyor, bu yüzden birçoğu kurtarma barınaklarına geri dönüyor.Aziz Bernard

Yerde Yatan Aziz Bernard

Saint Bernard, dünya çapında daha iyi bilinen köpek ırklarından biridir.

Saint Bernard, şüphesiz dünyanın en ünlü köpeklerinden biridir. Dört İsviçre dağ ırkından biridir ve hepsinin en büyüğüdür. Saint Bernard 26 ila 30 inç boyunda duruyor ve bir 120 ila 180 pound arasında . Geleneksel olarak alıştı mahsur kalan yolcuları kurtarmak muazzam gücü sayesinde hain İsviçre Alpleri'nde. Yani, bu adamın çalışkan bir köpek olduğundan emin olabilirsiniz.

O da tatlı bir köpek nazik dev köpek kulübünün bir parçası olan. Saint Bernard'lar kendilerini ailelerine adamıştır ve sıcak gülümsemeleri ve sevimli görünümleriyle yabancıları hoş karşılar. Ayrıca muhtemelen isteyebileceğiniz en iyi köpek bakıcılarından biridir! Bu yüzden Peter Pan hikayelerinde ona Nana rolü verildi - tahmin ettiniz, çocuğun dadı.o eğlenceli, çekici ve karizmatik bir köpek herkesin hayran olduğu kişi. Doggy drool hayranı olmayanlar hariç! Ancak, bunun için onu affedebilirseniz, yaklaşık 8 ila 10 yıl boyunca sadık bir yardımcı bekleyebilirsiniz. Saint Bernards, melezler olarak daha popüler hale geliyor. Aziz Berhusky güzel bir örnek olarak.

Kaniş

Köpek parkında çimenlerin üzerinde oturan kaniş

Kanişler birden fazla boyutta gelir ve birçok karışımın popüler ebeveyn ırklarıdır.

Fino köpeği aynı derecede tanınabilir, ancak daha küçük ve daha uyumlu boyutu sayesinde aileler arasında daha popüler. Kanişin üç boyutu vardır ve bu standart boyutlu kaniş burada seçilmiş kişidir. Boyu 15 inçten fazla olmalı ve 40 ila 70 pound ağırlığında.Standart boyutlu Kaniş başlangıçta ördek avcısı Almanyada. Fransız milleti daha sonra ona aşık oldu ve onu bir kucak köpeği olarak da zevk alabilmeleri için yetiştirdi. Her üç boyut da çok fazla eğlenceli enerjiye sahiptir. Ve bunu zekasıyla birleştirdiğinizde, onu mutlu etmek için çok fazla uyarılmaya ihtiyacı olduğundan emin olabilirsiniz.

O kıvırcık ve hipoalerjenik ceket , bu yüzden diğer köpeklerle karıştırılması en popüler köpeklerden biridir. Sadece alerjisi olanlar için daha kolay olmakla kalmaz, aynı zamanda daha az tüy döker. Ve herkesin sevdiği oyuncak ayı sevimliliğini de ekliyor. daha birçok yaygın var karalama karışımları Saint Berdoodle'dan daha iyi. Bazıları Bernedoodle'ı dahil et ya da giderek daha popüler Shepadoodle .

Kutsal Berdoodle

Karda Aziz Berdoodle

Saint Berdoodle, her iki ebeveyn ırkının bir kombinasyonu gibi görünecek.

Aziz Berdoodle iki ebeveyninin karışımı ve bunları ayrıntılı olarak araştırmak çok önemlidir. Yetiştiricinizden standart boyutlu bir Kanişten mi yoksa minyatür boyutlu bir Kanişten mi yetiştirildiğini öğrenmek de çok önemlidir. Neyse ki, her iki boyut da genellikle her iki dünyanın en iyisi .Minyatür Saint Berdoodle'ın boyutuna ve fiyatına kısaca değineceğiz, ancak bu kılavuz öncelikle standart boyutlu Saint Berdoodle içindir.

Mizaç

Karda oynarken Saint Bernard Fino köpeği karışımı

Aileler için harika olan Kaniş Saint Bernard karışımı genellikle arkadaş edinmek için hızlıdır.

Tüm insanlar büyük köpekleri sevmez (deli, biliyoruz), ama bu büyük köpek tüm insanları sever. O süper arkadaş canlısı ve herkesin oyun arkadaşı olmak istiyor . Bu da köpekleri sevenler için harika. Ve bu onu, sürekli olarak hafta sonları partiler ve toplantılar düzenleyen sosyal bir aile için harika bir ek yapar. Kimin ziyaret ettiği umrunda değil çünkü çok fazla telaş içinde olduğunu biliyor.

Bu sebeple o korkunç bir bekçi köpeği yapar . Fazlasıyla arkadaş canlısı ve güveniyor. Yani, onun büyüklüğü nedeniyle harika bir aile koruyucusu olacağını düşünüyorsanız, ne yazık ki yanılıyorsunuz.Çok arkadaş canlısı olduğu ve her zaman ilgi beklediği için, eğlenceli ve eğlenceli kişilik. Ve sizi ve tüm aileyi saatlerce eğlendirecek biri. Bebeklerden yaşlılara kadar herkesi sever ve harika bir aile hayvanı yapar.

Ona verecek enerjiye ve zamana ihtiyacın var, ama getirme ve frizbi oynamak çok fazla bir şey değil, değil mi? Hepsi için değil. Ama bu adama ayıracak vaktin olup olmadığını merak ediyorsan, o senin için köpek cinsi değil. O oldukça olabilir yoğun bir köpek , ve o her zaman senin yanında olacak. Hepsi bu özelliği beğenmiyor, ancak hazırlıklı olmanız gereken bir şey.

Aynı zamanda, arsız bir öğleden sonra ertelemesinin de hayranıdır. rahat St Bernard etkisi . Yani, bir maraton Netflix partneri arıyorsanız, kesinlikle buna hazır. Memnun etme hevesi ve insan arkadaşlığı için özlem yanında olmadan çok üzüleceği anlamına gelir. Mutsuz veya endişeli bir köpek, hızla yıkıcı ve sorunlu bir köpek olabilir.Boyut ve Görünüm

Aziz Berdoodle Gözlerin Kar Dışında

Genellikle Bernedoodle kuzenlerine benzeyen Saint Berdoodle, çeşitli boyut ve renklerde olabilir.

Bu adamın büyük bir köpek olacağı açık, ama sadece büyük mü konuşuyoruz? Fino köpeği ebeveyni standart boyutlu bir Fino köpeği ise, aşağıdakiler arasında ölçüm yapacaktır: 20 ve 26 inç uzun ve arasında herhangi bir yerde tartın 70 ve 150 lira . En azından büyük bir köpek olacak, ancak daha büyük Saint Bernard Kaniş karışımı dev köpek kategorisine girecek. Bu, beslenmesi söz konusu olduğunda akılda tutulması gereken bir şey, size daha sonra yol göstereceğiz.

Bazen yetiştiriciler minyatür boyutlu Kaniş kullanacak ve daha sonra minyatür Saint Berdoodle olarak bilinecek. Bu adamlar daha nadirdir ve anne, güvenlik nedenleriyle her zaman St Bernard ebeveynidir. Minyatür bir Saint Berdoodle, ortalama olarak 15 ila 20 inç boyunda ve 40 ila 70 pound arasında ölçecektir.

Tipik olarak, standart boyutlu Saint Bernard Fino köpeği karışımı, Fino köpeğinin daha kıvrımlı ceketiyle daha küçük bir St Bernard gibi görünecektir. Herkesin damak zevki farklı olduğu için köpekler konusunda tarafsız olmaya çalışıyoruz. Ama bu adam tamamen sevimli ve tamamen yabancıların seni durdurmasına izin vereceksin evcil hayvanlar ve özçekimler için sokakta. Zamanında gitmek istiyorsanız yolculuk sürenize fazladan 20 dakika ekleyin.Yüzünü çevreleyen uzun sarkık kulakları var ve dik durmak yerine her zaman aşağı sarkıyor. Onun düğme burnu ve büyük yuvarlak gözler genellikle koyu renklidir . Ne yazık ki, ebeveynlerinden herhangi birinin mavi gözleri, cinste bir kusur olarak görülüyor ve bu nedenle farklı renkli gözler nadirdir.

Ceket ve Renkler

Aziz Berdoodle Yavrusu

Aziz Berdoodles, siyah, kahverengi, beyaz ve aradaki herhangi bir renk arasında değişebilir.

Saint Berdoodle'ın paltosu neredeyse her zaman kıvırcıktır. Bukleleri genellikle Fino köpeğinin paltosu gibi sıkı değildir ve bunun yerine tipik olarak gevşek ve yumuşak . Kanişin peşine daha çok düşerse, daha az tüy döker ve daha çok St Bernard ebeveynine benziyorsa, daha ılımlı bir mevsimlik tüy dökücü olacaktır.

Öyle ya da böyle, Saint Berdoodle'ın hipoalerjenik bir köpek olduğuna asla güvenmeyin Kaniş ebeveyni gibi. Hiçbir köpek tamamen hipoalerjenik değildir . Ancak, Saint Bernard gibi ağır bir parçalayıcı ile karıştırıldığında, kesinlikle birkaç saç kasırgası içindesiniz.

Fino köpeği ebeveyni sayesinde seçebileceği çok çeşitli renklere sahiptir. Kayısı, siyah, mavi, kahverengi, krem, beyaz, gri, gümüş ve kırmızı spor yapabilir. Onun en popüler iki rengi beyaz ve siyah ve beyaz ve kahverengi . Bazen biraz kırmızı ile karışıma atılır. Tipik İsviçre renklerini alanlar, daha arzu edilir göründükleri için daha yüksek bir fiyat etiketi taşıma eğilimindedir.

Kalın ceketi ve dayanıklı St Bernard genleri nedeniyle, soğuk iklimler için iyi donanımlı . Ve daha sıcak ortamlarda yaşayabilmesine rağmen, kalın ceketi onu daha soğuk koşullara daha uygun hale getiriyor.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Tarlada döşeme Saint Bernard Kaniş Karışımı

Saint Bernard Kaniş karışımı, Saint Bernard ebeveynlerinden daha aktiftir.

Saint Berdoodle, çevresine ihtiyaç duyan enerjik bir köpektir. Her gün 45 dakika egzersiz . Fino köpeğinden daha sakin ama bir St Bernard'dan daha fazla egzersiz yapması gerekiyor. Egzersizinin yoğun olması gerekmiyor ve öyle de olmamalı. Eklemlerini ağır darbelerden korumak önemlidir.

Bunun yerine, bu adam güzel bir parkın etrafında rahatça dolaşmayı, en yakın gölde yüzmeyi veya yerel köpek oyun alanını ziyaret etmeyi sevecektir. Fino köpeği ebeveyni gibi zeki olduğu için, egzersiz programını renklendirin onu ilgilendirmek için farklı etkinliklerle.

Saint Berdoodle'ın daha büyük bir eve ihtiyacı olduğunu söylemeye gerek yok. hem içeride hem dışarıda bol miktarda alan . Telaşlı olmamasına rağmen, ne yazık ki, küçük bir apartman dairesi, bu büyüklükteki aktif bir cins için bunu yapmayacaktır. Ayrıca yavrularınıza biraz sağlamayı da planlamalısınız. daha büyük köpek oyuncakları Saint Berdoodle'ınız onları iyi kullandığı için dayanıklılık sorunları yaşamamaları için.

Onun St Bernard ebeveyni, çocuklara çok düşkün , bu yüzden dadı köpeği olarak bilinir. Diğer ebeveyni de çocuklarla harika. Bu nedenle, bir köpek yavrusu kadar iyi sosyalleştiği sürece, çocuklu bir evde fevkalade iş yapacağından emin olabilirsiniz. Tıpkı tüm köpekler gibi, özellikle de bu adam gibi iri olanlar gibi, onları büyük cübbesiyle çarpması ihtimaline karşı onu her zaman denetlemeniz gerekir.

Eğitim

Saint Bernard Kaniş Karışımı Koşusu

Saint Bernard Kaniş karışımlarını eğitmek kolaydır.

Saint Berdoodle, Mary Poppins'in dediği gibi, her yönden pratik olarak mükemmel. Ancak, sadece kendi başına bu şekilde olmaz. Sahibinden ve birilerinin rehberliğine ihtiyacı var. ona kibar köpek görgü kurallarını öğret . Annesi veya babası olarak adım atmanız gereken yer burasıdır. O büyük bir köpek ve sorun çıkarırsa bir avuç olacak.

İlk olarak, o olması gerekiyor sosyalleşmiş . Saygın bir yetiştirici, yürüyebildiği anda bu sürece başlayacaktır. Kendi annesi ve yavru arkadaşları da ona bazı temel kurallar öğretecek. O zaman, onu eve getirir getirmez, iyi çalışmaya devam etmelisin. Onu tanıdık olmayan insanlarla, yerel köpek parkındaki diğer köpeklerle ve onun da maruz kalabileceği yüksek seslerle tanıştırın.

Olumlu pekiştirme eğitimi onu herhangi bir şey yapmak için eğitmenin en iyi yolu. Neyse ki, Saint Bernard Fino köpeği karışımının eğitilmesi nispeten kolaydır ve onunla başa çıkmak için deneyimli bir köpek sahibi olmanıza gerek yoktur. Kaniş zekası, Saint Bernard'dan doğayı memnun etme hevesiyle geçti. öğrenmeye istekli . Birkaç izin günü olabilir (ama kimin yok). Ve birlikte tutarlı itaat eğitimi , kısa sürede uslu bir köpek yavrusu olacak.

Aziz Berdoodle'ın ayrılık kaygısından muzdarip olması muhtemeldir, bu nedenle yavruyken onu biraz bırakmanız çok önemlidir. Aksi halde kaygısı dayanılmaz hale gelebilir. Ayrıca harika bir fikir sandık treni ve tasmalı tren senin Aziz Berdoodle'ın. Elinizde yaşlandıkça idare etmesi zorlaşan büyük, asi bir yavru istemezsiniz.

Sağlık

Aziz Berdoodle Diğer Köpeklerle Oynarken

Aziz Berdoodles tipik olarak çok sağlıklı köpeklerdir.

Saint Berdoodle, yaşam süresinin tadını çıkaracak nispeten sağlıklı bir köpektir. 9 ila 13 yıl . Bu, büyük bir köpek için, çoğunlukla Fino köpeği ebeveyninin sağlığına bağlı olan mükemmel bir yaşam süresidir.

Kalça ve dirsek displazisi : her iki ebeveyni de kalça displazisinden muzdarip ve St Bernard ebeveyni de dirsek displazisinden muzdarip. Eklem displazisi, esasen kalça ve dirsek eklem yuvalarının malformasyonudur ve bu, sonraki yaşamında hareketliliği ile ilgili sorunlara neden olacaktır.

Göz koşulları : her iki ebeveyni de çeşitli göz rahatsızlıklarından muzdarip. En yaygın olanları ilerleyici retinal atrofi, elmas göz (entropion ve ektropionun birleşimidir) ve katarakttır. Tedavi edilmezse hepsi körlüğe yol açabilir.

Dejeneratif miyelopati: onun St Bernard ebeveyni bu duruma yatkındır. Daha sonraki yaşamda felce ve diğer komplikasyonlara yol açan bir omurga hastalığıdır.

Genişletilmiş kardiyomiyopati :DCM olarak da bilinen St Bernard ebeveyni bu duruma özellikle yatkındır. Burası kalbinin büyüdüğü ve zayıfladığı ve düzgün çalışamadığı yerdir.

Herhangi bir karma cinste olduğu gibi, sağlık sorunlarını her iki ebeveynden de devralabilir, bu nedenle her iki cinsin sorunlarına daha yakından bakmak çok önemlidir. Bu şekilde, talihsizlik olursa, hangi semptomlara dikkat etmeniz gerektiğini bilirsiniz ve hemen görülmesini sağlayabilirsiniz. ile her zaman güncel kalın düzenli veteriner randevuları ve en iyi sağlığı için aşılar.

Beslenme

Saint Bernard Kaniş karışımı için beslenme

Beslenme ihtiyaçları, yavrularınız için boyutlarına göre değişecektir.

St Berdoodle, büyük bir kasesi olan büyük bir çocuk. yapacak üç ila beş bardak yiyecek tüketin bir gün. Bu, ne kadar kilolu olduğuna, kaç yaşında olduğuna ve aktivite seviyelerinin nasıl olduğuna bağlıdır. Bütçenizin elverdiği en kaliteli mamayla onu beslemelisiniz çünkü bu onun genel sağlığını olumlu yönde etkileyecektir.

için tasarlanmış yiyeceğe ihtiyacı var. büyük veya dev ırkların beslenme ihtiyaçları , yine, ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak. Beslenme özellikle önemlidir yavruluk döneminde dev ırklar çünkü kemiklerinin büyüme hızını kontrol edecekler. Buna karşılık, bu, eklem displazisi gibi kemik hastalıkları geliştirme riskini azaltabilir.

Dengeli bir diyet, yüksek kaliteli protein, karbonhidratlar, lif, omega yağ asitleri, vitaminler ve mineraller içerir. yüksek düzeyde glukozamin de gereklidir çünkü büyük eklemlerini destekleyecektir. Et yemekleri, balık yağları ve yeşil dudaklı midye bu oranı yüksek yiyeceklerdir.

St Berdoodle adı verilen bir durumdan muzdarip olma riski altındadır. mide torsiyonu , aynı zamanda bloat olarak da bilinir. Bu, daha çok büyük köpeklerde görülen bir problemdir, bu yüzden kendinizi bilgilendirmelisiniz. Esasen, bir köpeğin midesinin şişip büküldüğü yerdir ve hayatı tehdit eden bir durum bu hemen dikkat gerektirir. Bundan kaçınmak için St Berdoodle'ınızı egzersizden hemen önce veya sonra asla beslemeyin.

tımar

Saint Berdoodle çimenlerde oturuyor

Aziz Berdoodles'ın bakıma ihtiyacı olacak, ancak Saint Bernard Ebeveynlerinden çok daha az.

Saint Berdoodle'ın muhtemelen bir büyük kabarık ceket yani gevşek kıvrılmış . Ayrıca orta derecede dökülen bir çift katlı olması muhtemeldir. Şanslıysanız, Fino köpeği ebeveyninin peşine düşebilir ve yıl boyunca çok az tüy dökebilir.

E bakmak haftada birkaç kez onu fırçala kürkünü sağlıklı tutmak, dolaşmaları önlemek, ölü tüyleri çıkarmak ve doğal kürk yağlarını yaymak için. Aynı zamanda onunla bir bağ kurma fırsatı olarak da hareket eder. Bukleleri üzerinde çalışabilecek ve onu akıllı görünmesini sağlayacak daha ince bir fırça arayın.

Her dört ila sekiz haftada bir veya gerektiği gibi ve gerektiği zaman yıkanması gerekir. Onu asla bu miktardan daha fazla yıkamayın çünkü doğal cilt yağlarına zarar verme riskiniz var. Göz problemlerini göz önünde bulundurarak, haftada bir kez gözlerini kontrol et ve değişiklikleri not alın. Herhangi bir değişiklik fark ederseniz, sorunları erkenden yakalamak için veterineri ziyaret etmeye değer.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Aziz Berdoodle Yavrusu Dışında

Kaniş Saint Bernard karışımı bir yetiştiricide oldukça pahalı olabilir.

ipeksi teriyer

Saygın bir yetiştiriciden bir Saint Bernard Kaniş karışımı köpek yavrusu maliyeti, ortalama olarak, 1.500 ila 3.000 ABD Doları arasında . Saygın bir yetiştirici ile çalışmanın önemi yeterince vurgulanamaz. Yavrularının sağlığına dikkat edecekler ve onları sadece sağlıklı ebeveynlerden yetiştirecekler.

Saint Bernard Kaniş karışımı çok popüler hale geliyor ve bununla birlikte kötü yetiştiricilerin artması geliyor. Yavru değirmenleri, yavrularının sağlığına önem vermez ve bunun yerine sadece onlardan maksimum kazanç elde etmeyi önemser. Sizi cezbetmek için daha düşük bir fiyat sunarlar, ancak bunun nedeni sağlıkları ve gelişmeleri için çok az veya hiç para harcamamalarıdır. Bu yüzden lütfen kaçının, kaçının, kaçının!

bu fiyat birçok faktöre bağlıdır arz ve talep, konum, itibar ve soy dahil. Sıra dışı işaretlere veya 'mükemmel' St Bernard rengine sahip bir köpek yavrusu da daha yüksek bir fiyat talep edebilir.

her zaman emin ol Fino köpeği ebeveyninin ne büyüklükte olduğunu öğrenin çünkü bu, yavrularınızın boyutunu belirleyecektir. Ve boyut farkının çok büyük olabileceğini söylediğimizde bize güvenin! Minyatür Saint Berdoodle'lar, çiftleşme sürecine harcanan ekstra önlemler, beceri ve çaba nedeniyle standart boyutlu Saint Berdoodle'lardan daha pahalıdır.

Kurtarma ve Barınaklar

Bir Saint Bernard Kaniş karışımını kurtarmayı düşünüyorsanız, sıraya katılmanız gerekebilir. Bu adamlardan birini bir kurtarma merkezinde bulmak nadir olmakla kalmaz, aynı zamanda süper hızlı yakalandı . Yerel kurtarma merkezlerinizi ziyaret etmek için biraz zaman ayırın, personelle konuşun ve ilginizi bildirin.

Özel tür kurtarma organizasyonlarıyla iletişime geçerek bu yavrulardan birini kurtarma şansınızı artırabilirsiniz. Amerika Kaniş Kurtarma karşısında evlat edinilecek köpekleri listeler ve St Bernard Kurtarma Vakfı köpekleri eyalete göre listeler. Her ikisi de, ortaya çıktığında Saint Berdoodle dahil olmak üzere ırklarını ve üreme karışımlarını kurtarır.

Aile Hayvanları Olarak

 • Saint Berdoodle, herkesle iyi geçinen arkadaş canlısı bir köpektir.
 • O sevecendir ve yaygara ve dikkat çekmeyi sever.
 • Bu karışım yalnız bırakılmaktan nefret eder.
 • Büyük bir avluya erişimi olan büyük bir evde yaşaması gerekiyor.
 • Saint Bernard Kaniş karışımları çocuklara düşkündür ve çok nazik olacaktır.
 • Çok evcil hayvanlı bir eve harika bir katkı sağlar.
 • Her gün 45 dakika egzersiz yapması ve ailesiyle oyun oynaması gerekiyor.
 • Saint Berdoodle, hafif ila orta dereceli bir parçalayıcıdır.

Son düşünceler

Saint Berdoodle, herkesin sevdiği ve taptığı muhteşem, sevimli bir yavrudur. Arkadaşlarından yabancılara, artık ilgi odağı olmayacaksın, olacak. O bir büyük köpek mutlu olmak için evde bolca alana ve geniş bir bahçeye erişime ihtiyacı olan. Ayrıca gizlice hassas bir ruh olduğu için zamanının çoğunu onunla geçirebilecek bir aileye ihtiyacı var.

Onun ihtiyaçlarını karşılayabileceğinizi düşünüyorsanız, bu iyiliğe sonsuz sevgi, sadakat ve öpücüklerle karşılık verecektir. sonraki için 9 ila 14 yıl , isteyebileceğin en iyi arkadaşa sahip olacaksın. Egzersiz çabalarınızda size katılacak, çocukları eğlendirmenize yardımcı olacak ve en yeni boxset'leri izlerken yanınızda oturacak.

Onu çantanıza sığdıramayabilirsiniz, ancak her yere sizinle birlikte gitmeyi bekleyecektir. Neyse ki, sevimli yüzüyle karşı koyamayacaksınız!

Yorumlar