Cane Corso İçin En İyi Köpek Maması: Yavrular, Yetişkinler ve Yaşlılar

Cane Corso İçin En İyi Köpek Maması: Yavrular, Yetişkinler ve Yaşlılar

Cane Corso (çoğul: Cani Corsi) inanılmaz, cesur bir köpektir. Onlar korkusuz koruyuculardır ve evinizi istenmeyen misafirlere karşı cesurca korurlar. Yapacak çok işleri olduğundan, bu köpeklerin mükemmel formda kalmaları için eksiksiz ve dengeli beslenmeye ihtiyaçları vardır. Ve çok büyük oldukları göz önüne alındığında - sonuçta onlar İtalyan Mastiff'leri - kesinlikle buna uygun bir iştahları olmalı!

İyi beslenme, köpekler dahil tüm canlılar için sağlığın temel taşıdır. Cane Corso'nun gururlu sahibi olarak, muhtemelen sadık dostunuz için en iyi yemeği seçmek istersiniz. Ancak piyasada çok fazla yiyecek seçeneği bulunduğundan, Corso'nuz için hangisinin doğru olduğunu belirlemek kafa karıştırıcı olabilir.Bilgili bir seçim yapabilmeniz için tüylü arkadaşınızın beslenmesi hakkında bilmeniz gereken her şeyi içeren bu kılavuzu bir araya getirdik. Yaşamlarının her aşamasında beslenme ihtiyaçları hakkında konuşacağız ve köpek yavrularından yaşlılık yıllarına kadar denenecek en iyi köpek maması hakkında önerilerde bulunacağız. Ve kendinizi aşırı kilolu bir Corso ile bulursanız, bunun için de önerilerimiz var!

Bir köpeğin beslenme ihtiyaçlarını anlamak, özellikle köpeklik, yetişkinlik ve son yıllarda değiştikleri için yaşam kaliteleri için çok önemlidir. Cane Corso'nuzun en iyi beslenmesine neyin girdiğine daha yakından bakalım.

Bir Bakışta: Cane Corso İçin En İyi Yiyecekler

Diamond Naturals Köpek Maması Derecelendirmemiz

Yavru Köpekler İçin En İyisielmas doğal

Chewy.com'da görüntüle Çiftçi Derecelendirmemiz

Yetişkinler İçin En İyisi

Çiftçinin KöpeğiTheFarmersDog.com'da görüntüleyin Nutro Natural Choice Büyük Irk Kıdemli Derecelendirmemiz

Yaşlılar İçin En İyisi

Nutro Doğal Seçim

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri yorumları alabileceğiniz Chewy.com'a götürür. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.İçindekiler

Beslenme alışkanlıkları

Otların arasında Korsikalı köpekler

Her köpek bir bireydir ve farklı beslenme alışkanlıkları vardır.

Köpekler de yaşam boyunca ilerledikçe alışkanlıklar değişir. Çalışan bir köpek, genellikle sadece aile hayvanları olan köpeklerden daha fazla kaloriye ihtiyaç duyar. Genel olarak konuşursak, daha aktif köpekler kanepede tembellik etmekten memnun olanlardan daha fazla yer. Corso'nuzun ne kadar yediği, yaşına, boyutuna ve aktivite düzeyine bağlıdır. Dev bir cins oldukları göz önüne alındığında, daha küçük köpeklerden çok daha fazlasını yemeleri gerekir.

Sizin için porsiyon seçerken cane corso , her zaman boyutlarını dikkate almayı unutmayın. Corso yavrularının büyümek için yapacak çok şeyi vardır ve büyümenin güvenli bir hızda gerçekleşmesi önemlidir. Çok hızlı büyümek, kolayca önleyebileceğiniz sağlık sorunları yaratabilir. Cani Corsi, yaklaşık 19 aylıkken tam gelişime ulaşır. Veterinerinizin tavsiyesi ile porsiyon boyutlarını ayarlamalısınız. Corso yavru köpeğinizi günde üç öğün beslemelisiniz, yaklaşık 18 aylıkken büyümeleri yavaşladığında günde iki öğüne geçmelisiniz. Yetişkin köpekler günde iki öğüne sadık kalmalıdır. Bu, yaşlı köpekler için aynıdır, ancak yaşamlarının bu aşamasında en az miktarda yerler.Aşırı yeme köpek obezitesine yol açabileceğinden, köpeğinizin mamasını serbestçe otlatmasına izin vermemeniz önemlidir. Bu, birçok önlenebilir hastalık için bir yoldur ve bir köpeğin ömrünü önemli ölçüde kısaltabilir. Köpeğinizin kilosunu izlemek, sağlığını sağlamak için zorunludur. Veterinere egzersiz ve sık sık geziler, onları mükemmel durumda tutmaya yardımcı olur. Ancak, egzersizden hemen önce veya sonra yemek yememelerine dikkat edin, çünkü bu aşırı derecede tehlikeli olan mide rahatsızlığına veya potansiyel olarak mide burulmasına yol açabilir.

Diyet İhtiyaçları

Köpekler yaşamları boyunca beslenme ihtiyaçlarını değiştirirler. Değişiklikler birkaç faktöre bağlıdır. Bir köpek yavrusu, yetişkin veya yaşlı olsun, her yaşam aşamasında ihtiyaç duydukları şeyleri gözden geçiriyoruz. Köpeğiniz çeşitli hastalıklara yatkın olabileceğinden, onları sağlıklı tutmak için iyi beslenme ilk savunma hattınızdır. Yavrularınızın en iyi sağlıkları için özel bir diyete ihtiyacı varsa, veterinerinizle birlikte çalıştığınızdan emin olun.

Cane Corso Köpek Yavrusu Besin İhtiyaçları

Ağzında sosisli sandviç olan Cani Corsi köpek yavrusu

Yavru köpeğinizin büyük, güçlü vücuduna dönüşmesi için çok çalışması gerekiyor.

Birçoğu bundan daha ağır olsa da, yetişkinliklerinde 100 kilonun üzerinde ağırlıktalar! Bu nedenle, onlara büyük veya daha iyi köpek yavruları için özel olarak formüle edilmiş mamalar vermeniz gerekir. dev cins . Bu şekilde, yavru köpeğiniz uygun büyüme ve gelişme için ihtiyaç duyduğu tüm besin maddelerine sahip olur ve çok hızlı bir hızda olmaz. Anormal büyüme tehlikeli olabilir, bu yüzden işleri yavaştan almak en iyisidir. Bu nedenle, 'tüm yaşam evreleri' için pazarlanan yiyeceklerden kaçınmalısınız.Yavru köpeğinizin yaklaşık %22 protein ve %8 yağdan oluşan bir diyete ihtiyacı vardır. Daha büyük ırklar için köpek maması, bu ihtiyaçları karşılamak için gerekli tüm besin maddelerine sahiptir. Yavru köpeklere yönelik mamalar, daha küçük porsiyonlarda bile daha fazla beslenme sağlamak için besleyici ve kalori yoğundur. Köpeğiniz için doğru porsiyon boyutunu bulmak için pakete veya üreticinin web sitesine bakın. Her zaman olduğu gibi, rehberlik için veterinerinize danışın.

Yetişkin Cane Corso Beslenme Gereksinimleri

Parti şapkalı Cani Corsi

Yavrudan yetişkin mamasına geçiş yapmak karmaşık olabilir.

Yavrularınızın büyümesi için ne kadar kaldığından emin değilseniz, geçiş özellikle önemlidir. Yavru köpeğinizi yaklaşık 12 aylık olduklarında yetişkin mamasına geçirebilirsiniz. . Mide rahatsızlığı veya sadece seçici bir Corso olması durumunda yeni yiyeceklerine çok hızlı geçmemeye dikkat edin! Bunları birkaç gün içinde değiştirmek en iyisidir. Yavru köpeğinizin mamasını yavaş yavaş yetişkin mamasına ekleyerek yavaş yavaş eski mamasına ekleyin. Sadece yetişkin yemeği kalana kadar birkaç gün bunu yapmaya devam edin.Corso'nuz, yavruyken yaptıkları kalori yoğun yiyecekleri yememelidir. Ancak, porsiyon boyutları artık çok daha büyük, çünkü çok daha büyükler! Büyümeyi bıraktıklarından, odak noktası güçlü bir vücut geliştirmekten o vücudun sağlığını korumaya geçer. Bunu başarmanın en iyi yolu onlara bol miktarda kaliteli protein vermektir. Bu onların ana enerji kaynağı ve ayrıca çok sayıda sağlam kas inşa etmek için gereken yakıttır. Bu aşamada %21-25 protein içeren bir Cane Corso vermelisiniz. Bununla birlikte, yavru olduklarından daha az yağa ihtiyaçları vardır - yaklaşık %6'sı adildir.

Bu yavrular her gün sadece iki öğün yemek yemelidir. Bundan daha fazlası aşırı beslenmeye yol açabilir, bu da daha sonra şişkinliğe ve obeziteye yol açabilir. Bunlar ölümcül koşullar olabilir, bu nedenle aşırı beslemeden kaçınmak önemlidir. Corso'nuzun karnının sürekli olarak en iyi şekilde hissetmesini sağlamak için kusma ve ishal gibi mide rahatsızlığı belirtilerini de kontrol edin.

Kıdemli Köpek Beslenme Kursu

Cani Corsi kemikli masanın yanında çene dinleniyor

Köpeğinizi yaşlı mamasına geçirmek için en iyi zamanı bulmak için veterinerinize danışın.

Bu dev bir cins köpek, yani 6 yaş civarında son yıllarına ulaştılar. Bununla birlikte, tüm köpekler farklıdır ve Corso'nuz diğerlerinden biraz er ya da geç kıdemli statüsüne ulaşabilir. Veteriner, köpeğinizin kıdemli yaşam aşamasına ne zaman ulaştığını belirlemek için aktivite seviyesini ve genel sağlığı dikkate alabilir. Zamanı geldiğinde, yavru mamadan yetişkin mamaya geçiş yaptığınız gibi üst düzey mamaya geçmelisiniz.Tüm hayvanlar gibi, bir Cane Corso da yaşlılık yıllarında gençken olduğundan daha az aktiftir. Daha yavaş metabolizmaları göz önüne alındığında, daha az kalori almalılar . Evcil hayvan ebeveynleri olarak, kalori tüketimini günlük hareketlerine uyan bir şeye ayarlamalısınız. Onları aynı miktarda yiyecekle beslemek, hızlı bir şekilde obeziteye yol açabilir ve bu, onların son yıllarında daha da fazla kaçınmanız gerekir. Bir köpeğin bağışıklık sistemleri eskisi kadar etkili olmadığı için onları hastalıklara karşı korumak zorunludur.

Yaşlı köpeklerin yetişkin köpeklerden daha az protein yemesi gerektiği yanlış bir kanıdır. Aslında, sağlıklı kas kütlesinin korunmasına yardımcı olduğu için onlara eskisinden daha fazla protein vermek faydalıdır. Yaşlı köpeklerde eskisi kadar sık ​​hareket etmedikleri için kas kaybı büyük bir sorundur. Onlara %28 ila 32 arasında bir protein verin. Bu miktar kas kaybını önlemeye yardımcı olmalıdır.

Yeni bir vurgu var Glukozamin ve Kondroitin köpeklerin diyetlerinde, çünkü bunlar çevik kalmalarına yardımcı olacak en iyi besinlerdir. Bunlar eklemlerini güçlendirmeye ve yaşlılıkta bile güçlü kalmalarına yardımcı olur. Bu ayrıca artrit gibi hastalıklardan kaynaklanan eklem ağrısını önlemeye yardımcı olabilir. Son olarak, yaşlı köpeğinizin zayıflamış bağışıklık sistemini güçlendirmek için vitaminler, mineraller ve antioksidanlar için bol miktarda meyve ve sebze içeren köpek maması yemesi gerekir.

Mide Hassasiyetleri

Bu tür, hayatlarının bir noktasında mide hassasiyetleri geliştirebilir. Bu olursa, minimum düzeyde işlenmiş gıdaların beslenmesine yeniden vurgu yapılır. Dolgu maddeleri, yapay renkler ve tatlar gibi gereksiz bileşenler içeren köpek mamasından kaçınmak, hassasiyeti ve alerjileri azaltmaya yardımcı olabilir.

Yüksek kaliteli köpek maması, eksiksiz ve dengeli beslenme için gerekli besinleri sağlar. ve genel sağlık. Bu da obeziteye karşı koruyucudur. Sık sık mide rahatsızlığı veya alerji geliştirdiğini fark ederseniz, sınırlı içerikli bir diyete geçmeyi düşünebilirsiniz.

Cane Corso'nuzu Ne Beslemelisiniz?

En iyi seçimlerimizde yüksek kaliteli malzemelere özel bir önem veriyoruz. Birçok köpek beslenme uzmanı ve veteriner, kuru mamanın dengeli beslenmenin en iyi kaynağı olduğunu düşünüyor. Ayrıca onları beslemek için en uygun yiyeceklerden biridir. Ancak, köpeğinizi en yüksek kaliteli yemeklerle beslemek istiyorsanız, The Farmer's Dog gibi taze, insan kalitesinde bir köpek mamasını da düşünmelisiniz.

Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Birliği (AAFCO) yönergelerine uyan markaları seçtik ve gıdanızın sıkı standartlardan geçmesini sağladık.

Önerilerimize geçmeden önce, Corso'nuzun yemeğini seçerken dikkat etmeniz gereken malzemeleri tartışalım. Hangilerini seçmeniz ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini belirliyoruz.

Çiğ et ile kasede kıyılmış lahana

Yüksek kaliteli beslenme, sağlık için çok önemlidir.

İyi beslenme, bilmeniz gereken belirli bileşenlerden gelir. İşte yemek seçerken öncelik vermeniz gereken malzemeler.

Protein

Protein, köpeğinizin diyetinin önemli bir parçasıdır. Bu nedenle kaliteden ödün vermemelisiniz. Köpeklerin gerçek et içeren yiyecekleri yemeleri gerekir. Köpeğinizin sınırlı içerikli bir diyette olmaması şartıyla, birden fazla protein kaynağına sahip yiyecekleri seçmelisiniz. Balık, kümes hayvanları ve otlaklarda yaşayan hayvanlardan elde edilen etler, proteinlerini artıran harika bileşenlerdir. Bunlar ayrıca içerik listesindeki ilk öğeler arasında olmalıdır, bu etlerin formüldeki birincil bileşenler olduğunu gösterir.

Meyve ve sebzeler

Köpeklerimizin et yemeyi sevdiğini hepimiz biliyoruz, ancak dengeli beslenme sağlamak için meyve ve sebzelerden de zevk almaları önemlidir. Meyve ve sebzeler, genel sağlığı artırmaya yardımcı olan mükemmel vitamin, mineral, lif ve antioksidan kaynaklarıdır. Bu süper yiyecekler çoğu kaliteli köpek mamasında bulunur. Aynı markaların çoğu, bağırsak sağlığı için prebiyotik görevi gören bitkisel lif de içerir.

Sağlıklı yağlar

Bir Cane Corso, diyetinde sağlıklı yağa da ihtiyaç duyar. Mükemmel bir ekstra enerji kaynağıdır ve beyin aktivitesini beslemeye yardımcı olur. Bazı harika yağ kaynakları, tavuk yağı ve keten tohumu yağı ile çeşitli balık yağlarıdır. Omega yağ asitleri ayrıca göz ve beyin gelişimine yardımcı olur ve cildin ve tüylerin sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Köpekler Neler Beslenmemeli

İşte köpek maması seçerken kaçınmanız gereken bazı malzemeler. Bunlar çok az besin değeri ekler. Bu nedenle, bir köpeğin sağlığına hiçbir katkıda bulunmazlar ve hatta ona zarar verebilirler.

Mandıra

Köpekler aslında laktoz intoleransıdır ve süt ürünlerini çok iyi işleyemezler. Süt bazlı bileşenler mide rahatsızlığını ve alerjileri tetikleyebilir. Bu, gevşek dışkıya, gaza ve bazen daha ciddi durumlarda kusmaya neden olabilir. Bu, yağsız süt tozu ve peynir altı suyu tozu gibi süt yan ürünlerine kadar uzanır.

Buğday, Gluten ve Diğer Tahıllar

Birçok tahıl ve diğer karbonhidratların köpeklerin sindirimi zordur. Bu nedenle birçok köpek maması markası tahılsız formüller üretmiştir. Bunlar bir köpeğin midesini kolaylaştırır. Buğday ve mısır, düşük kaliteli köpek mamalarında en yaygın kullanılan tahıllardan bazılarıdır. Bunlar köpeğinizin midesini potansiyel olarak tahriş etmenin yanı sıra kan şekerini de yükseltir. Bu olabilir diyabetli köpekler için tehlikeli . Bu, tüm tahılların veya karbonhidratların kötü olduğu anlamına gelmez! Örneğin esmer pirinç ve tatlı patatesler düşük glisemik indekse sahiptir ve bol miktarda besin sağlar.

Her köpek için doğru olmadığı için tahılsız bir diyete büyük bir geçiş yapmadan önce daima veterinerinize danışın. Aslında, bazı çalışmalar onu tehlikeli kalp problemleriyle ilişkilendirdi , bu nedenle, Corso'nuz için sağlıklı bir şekilde yaptığınızdan emin olmak için bu geçiş için bir plan yapmak üzere veterinerinizle birlikte çalışmak isteyeceksiniz.

Katkılar ve Dolgular

Dolgu maddeleri bir köpeğin beslenmesi için hiçbir şey yapmaz. Yiyeceklerin daha besleyici veya daha etli görünmesini sağlamak için eklenirler. Yapay koruyucular mutlaka tehlikeli değildir, ancak yapay tatlar ve renkler yardımcı olmaz. Dikkat edilmesi gereken başka bir şey de tek başına “et” kelimesidir. Bu size gerçek et kaynağı veya o etin kalitesi hakkında hiçbir şey söylemez.

Cane Corso İçin En İyi Köpek Maması

Cane Corso için en iyi köpek mamasını seçmek için çok çaba harcandığından, aramayı sizin için basitleştirdik. Aşağıda, tüm dünyada yüksek puan alan, sevilen markaların sunduğu en iyi köpek mamalarından bazılarını listeliyoruz. Bu köpek mamaları, yaşam evresi ne olursa olsun Corso'nuza en eksiksiz ve dengeli beslenmeyi sağlar.

Yavru, yetişkin ve yaşlı yaşam evreleri için beş farklı mama seçtik. Ayrıca biraz fazla irileşmiş ve kilo vermesi gereken köpekler için seçenekler de ekledik. Tavsiyelerimizin, köpeklerin gelişmesi için ihtiyaç duyduğu tüm besinleri içeren piyasadaki en iyi kalitelerden bazıları olduğundan emin olabilirsiniz.

yavru köpekler

Büyümek için yapılacak çok şey olduğundan, yavru köpeğinizin büyümesinin sağlıklı bir hızda yapıldığından emin olmalısınız. Hayata sağlıklı bir başlangıç ​​yapmalarına yardımcı olmak için besin açısından yoğun yiyeceklere ihtiyaçları vardır. Bu aynı zamanda onlara istedikleri kadar koşmak ve oynamak için yeterli enerjiyi sağlamaya yardımcı olur. Corso'nuzun cinsine uygun köpek mamaları Yavruluk boyunca uygun gelişimi sağlar.


elmas doğal köpek yavrusu

Diamond Naturals Köpek Maması Büyük Irklar
 • Mısır, buğday, dolgu maddesi veya yapay tatlar yok.
 • Beyin ve görme sağlığı için DHA.
 • Deri ve tüyler için Omega yağ asitleri.
 • Bağışıklık sağlığı için güçlü antioksidanlar.
 • Kupa başına 342 Kalori.
 • %27 Protein, %15 Yağ, %3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Diamond Naturals, büyük ırk köpek yavruları için özel olarak hazırlanmış bu formülde ilk içerik olarak gerçek kuzu kullanır. Bu, güçlü kaslar geliştirmeye yardımcı olur ve yavru köpeğinize büyümesi, öğrenmesi ve oynaması için enerji verir! Gerçek meyve ve sebzeler, genel sağlığı ve bağışıklığı artırmak için tonlarca vitamin, mineral ve antioksidan sağlar. Omega yağ asitleri, köpeklerin tüylerinin parlak olmasına ve cildinin temiz kalmasına yardımcı olurken, aynı zamanda retina ve bilişsel gelişime de yardımcı olur.

Severiz Bu formülü yavru köpeğiniz için yüksek oranda sindirilebilir tutmaya yardımcı olan probiyotikler. Bu formülde mısır, buğday, dolgu maddesi veya yapay içerik yoktur.


Blue Buffalo Wilderness Köpek Yavrusu

Blue Buffalo Büyük Irk Köpek Yavrusu Yiyecek Wilderness
 • Tahıl içermeyen köpek yavrusu formülü.
 • Beyin gelişimi için DHA.
 • Soya, mısır ve buğday içermez.
 • Deri ve tüyler için Omega yağ asitleri.
 • Protein açısından zengin formül.
 • Kupa başına 411 Kalori.
 • %35 Protein, %14 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Blue Buffalo, favori markalarımızdan biridir - inanılmaz seçimleri nadiren hayal kırıklığına uğratır. Aynı şey, Cane Corso gibi büyük ırklara yönelik bu harika köpek maması için de geçerlidir. Bu tarif, yüksek lezzetlilik ve üstün protein içeriği için ilk bileşen olarak gerçek tavuğu kullanır. Sağlıklı beyin ve göz gelişimini desteklemek ve böbrek sağlığını güçlendirmek için anne sütünde bulunan yağ asitleri olan DHA ve ARA içerir.

SeverizBlue Buffalo'nun özel LifeSource Bitleri, bu hassas zamanda yaşam evresi gereksinimlerini karşılamaya yardımcı olmak için özel bir vitamin, mineral ve antioksidan karışımı içerir.


Nutro Ultra Büyük Irk Köpek Yavrusu

Nutro Ultra Büyük Irk Köpek Yavrusu
 • Birinci sınıf yağsız proteinler, antioksidan bakımından zengin meyve ve sebzeler, kepekli tahıllar ve sağlıklı yağların karışımı.
 • Yüksek kaliteli doğal ve bütünsel bileşenler.
 • Büyüyen yavru köpekler için özel olarak tasarlanmıştır.
 • Mama, AAFCO Köpek Maması Besin Profilleri tarafından belirlenen besin seviyelerini karşılar.
 • Yapay renkler, tatlar veya koruyucular yok.
Chewy.com'da görüntüle

Nutro'nun bu özel formülü üç farklı yağsız hayvan proteini içerir: çiftlikte yetiştirilmiş tavuk, merada beslenen kuzu ve somon. Bunlar, güçlü ve yağsız kaslar oluşturmaya yardımcı olan tamamlayıcı amino asitler sağlar. Bu mama büyük cins köpek yavrularının ihtiyaçlarını tam olarak karşılar. İyi, besin açısından yoğun, kepekli tahıllar, sindirim sistemini uçtan uca tutmaya yardımcı olur. Glukozamin ve Kondroitin, büyüyen kemikleri ve eklemleri için gereken desteği sağlar.

SeverizBu tarifin sağlıklı bir bağışıklık sistemini, güçlü bir kalbi ve parlak bir zihni korumak için antioksidanlara sahip olduğunu. Bu formül yapay renkler, tatlar veya koruyucular olmadan yapılmıştır.


amerikan yolculuğu, köpek yavrusu

American Journey Büyük Irk Köpek Maması
 • Tahılsız tarif.
 • Bütçe dostu.
 • Gerçek tavuk ilk malzemedir.
 • Beyin ve görme gelişimi için DHA.
 • Tahıl, buğday veya soya yok.
 • Kupa başına 374 Kalori.
 • %30 Protein, %12 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

American Journey'den bu tahılsız köpek maması, önlerinde bir ömür boyu macera yaşayan yavru köpekler için harika bir diyettir. Bu formül özellikle Corso'nuz gibi büyük cins köpek yavrularında sağlıklı gelişimi desteklemek için oluşturulmuştur. Tarif, yoğun, lezzetli lezzet ve büyüyen kasları desteklemeye yardımcı olmak için ilk bileşen olarak gerçek tavukla başlar. Hassas bir kalsiyum ve fosfor dengesi, köpeğinizin sağlıklı büyümesini sağlar. DHA ve ARA veya beyin ve göz gelişimini desteklemek için eklendi.

SeverizBu tarifin tahıl, buğday, mısır, soya veya yapay içerik içermediğini unutmayın. Mideleri hassas olan yavru köpekler için harikadır.


Wellness Core Büyük Irk Köpek Yavrusu

Büyük Irk Sağlık Çekirdeği
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Premium malzemeler.
 • Et yan ürünleri yok.
 • Yüksek konsantrasyonlu hayvansal protein.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Kupa başına 387 Kalori.
 • %35 Protein, %14 Yağ, %5.5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Wellness, bu mükemmel büyük cins köpek mamasını doğal iyiliğe vurgu yaparak geliştirmiştir. Corso'nuz bu tarifin sağlıklı lezzetine bayılacak! Bu formül, tavuk ve hindiden elde edilen üstün kaliteli proteini brokoli, havuç ve elma gibi tonlarca besin açısından zengin meyve ve sebzeyle birleştirir. Somon yağından elde edilen DHA, bilişsel ve retina gelişimine yardımcı olurken, kürkün güzel ve parlak kalmasına yardımcı olur. Kalsiyum, fosfor ve glukozamin, yavru köpeğinizin kemiklerini ve eklemlerini büyüdükçe güçlü tutmaya yardımcı olur.

SeverizBu tarifin, köpeğinizin bağışıklık sisteminin iyi çalışmasını sağlayan antioksidanlara sahip olduğunu. Sindirimi sorunsuz bir şekilde ilerletmek için probiyotikler ve genel vücut sağlığı için taurin de vardır.


Yetişkin Cani Corsi için En İyi Köpek Maması

Cane Corso'nuz sağlıklı bir yetişkine dönüştükten sonra, sağlıklarını korumanın ve işte veya oyun oynarken aktif ve çevik yaşam tarzlarını beslemenin zamanı geldi. Kalori ihtiyaçlarını anlamak, obeziteyi uzak tutmak için zorunludur. Köpeğinizin yetişkinlik döneminde formda kalmasına yardımcı olmak için tüm ihtiyaçlarına cevap veren bir mama seçin.


çiftçinin köpeği

Çiftçi
 • Taze pişirilir, şoklanır ve size gönderilir.
 • Kişiye özel yemek planları.
 • Veteriner tarafından tasarlanmış 4 sağlıklı seçenek: sığır eti, tavuk, hindi veya domuz eti.
 • İnsan sınıfı bileşenlerle yapılmıştır (dolgu maddesi veya koruyucu içermez).
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kalori ve besin değerleri tarife göre değişir.
TheFarmersDog.com'da görüntüleyin

Farmer's Dog'un yemekleri, taze, insan kalitesinde içerikleri sayesinde sağlıklıdır. Hangi tarifi seçerseniz seçin, ilk bileşen her zaman et olup, yavrularınıza sağlıklı cilt, tüy ve bilişsel işlev için protein ve zengin besinler sağlar. Sağlıklı sebzeler bağışıklık sistemine antioksidan sağlarken protein kemikleri ve dişleri güçlü tutar. Bu yemek tahılsız olsa da, taze pişmiş pirinçle karıştırmak, yavrularınızın beslenmesi ve cüzdanınız için sağlıklı bir dengeyi desteklerken, biraz karbonhidrat ve lif eklemenin harika bir yoludur!

Severiz Bu marka hakkında her şey! Yetişkin aşaması için bu, Cane Corso'nuz için en iyi köpek mamasından biridir. Aslında, insan sınıfı bileşenleri ve AAFCO destekli tarifleri o kadar iyidir ki, acıktığınızda bile yiyebilirsiniz!


Doğal Denge Sınırlı İçerik Büyük Irk

Doğal Denge L.I.D. Sınırlı Malzeme
 • Bu eksiksiz ve dengeli tarifin ilk malzemesi gerçek kuzu etidir.
 • Tahıl içeren kahverengi pirinç formülü glütensizdir.
 • Esansiyel amino asitler, büyük BFF'nizin güçlü kaslarını korumaya yardımcı olur.
 • Büyük cins yetişkin köpeklerin ihtiyaçlarını karşılamak için formüle edilmiştir.
 • ABD'de üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

Natural Balance, gıda hassasiyeti olan büyük cins köpekler için bu sınırlı içerikli formülü yarattı. Bu formül kahverengi pirinç taneleri içeriyor olsa da, bu alerjisi olan köpekler için glütensiz-harika bir haber! Kahverengi pirinç ayrıca optimal sindirim için bol miktarda lif içerir. Kuzu, bu tarifin ilk bileşenidir ve güçlü kaslar için doğal olarak oluşan amino asitlerin mükemmel bir kaynağıdır. Mamanın şekli, büyük çeneler ve dişler için uygun çiğnemeyi teşvik eder.

Severizbunun temiz dişleri ve sağlıklı diş etlerini desteklemeye yardımcı olduğunu. Eklenen vitaminler ve mineraller, yetişkin Corso'nuzun ihtiyaçlarını karşılamak için tam ve dengeli beslenmelerini sağlamak için tam olarak formüle edilmiştir.


Blue Buffalo Wilderness Büyük Irk

Blue Buffalo Wilderness Büyük Irk
 • Tavuk veya yan ürün içermez.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Çiğ gıda diyetine harika bir alternatif.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Yüksek Protein formülü.
 • Kupa başına 373 Kalori.
 • %28 Protein, %13 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Blue Buffalo'nun özel diyeti, kurtların vahşi doğada yediklerinden, onları güçlü ve keskin tutan tüm iyi şeylerden ilham almıştır. Bu lezzetli formül, büyük dostunuza ihtiyaç duyduğu tüm proteini vermek için kırmızı eti vurgular. Kemiksiz sığır eti, kuzu eti ve geyik eti gibi birçok protein kaynağından elde edilir ve gerçek sebze ve meyveler bu mamanın beslenme profilini dengeleyerek büyük ırk yetişkinlerinizin ihtiyaçlarını karşılar. Eklem sağlığını desteklemek için Glukozamin ve Kondroitin eklenir, böylece Corso'nuz daha uzun süre daha güçlü kalır.

Severizbu formülün yan ürün küspeleri, mısır, buğday veya soya içermediğini.

cane corso kaç yıl yaşar

Bütünsel Seçme Yetişkin Dev Irk

Bütünsel Seçme Yetişkin Dev Irk
 • Kalp sağlığı için taurin.
 • Sindirim sağlığı için probiyotikler.
 • Sindirim için Sağlıklı Lif.
 • Sağlıklı meyve ve sebzelerden yapılmıştır.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 433 Kalori.
 • %24 Protein, %14 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Holistic Select, bu doğal köpek mamasını büyük köpeğiniz için mükemmel bir mama tanesi boyutunda yarattı. Probiyotikler, lif ve sindirim enzimleri, köpeğinizin genel bağırsak sağlığını artırmaya yardımcı olur. Bu formül, köpek arkadaşınızı olabildiğince sağlıklı tutmak için vitaminler, mineraller, antioksidanlar ve taurin ile doludur. Omega-3 yağ asitleri, köpeğinizin cildini temiz tutmada harikalar yaratır ve tüylerinin parlamasını sağlar.

SeverizBu eşsiz tavuk ve yulaf ezmesi tarifi, köpeğinizin büyük iştahını doyurmak için yeterince lezzetli protein sağlarken, hem sahada hem de evde yaşam tarzlarını beslemek için gereken karmaşık karbonhidratları sağlar.


Merrick Backcountry Ham İnfüzyon Büyük Irk

Merrick Backcountry Ham İnfüzyon Tahılsız Kuru Köpek Maması Büyük Irk
 • Büyük köpek ırkları için dondurularak kurutulmuş çiğ kuru mama.
 • İlk bileşen olarak gerçek kemiksiz tavuk içerir.
 • Dondurularak kurutulmuş ham kaplamalı mama tanesi ve dondurularak kurutulmuş çiğ ısırıklar içerir.
 • Protein açısından zengin ve yüksek oranda sindirilebilir formülde ördek ve kuzu içerir.
 • ABD'de pişirilir.
Chewy.com'da görüntüle

Köpekler için çiğ beslenmenin faydalarını muhtemelen duymuşsunuzdur. Basitçe söylemek gerekirse, çiğ diyetler harika olabilir, ancak genellikle beslenme açısından yeterince dengeli değildirler. Merrick, Corso'nuz için çiğ yiyeceklerin lezzetini anlıyor, ancak iyi dengelenmiş besinler ve çiğ yiyeceklerin iyiliğinden oluşan bu formülle uzlaşmayı atlıyor. Kemiksiz tavuk, ördek ve kuzu eti, bu tarifi protein açısından zengin ve yüksek oranda sindirilebilir hale getirir. Her bir mama tanesi dondurularak kurutulmuş, çiğ kaplanmış olup, dondurularak kurutulmuş, çiğ ısırıkların ek faydası vardır. Glukozamin ve Kondroitin, köpeğinizin eklemlerini korur çünkü Merrick, büyük ırk arkadaşınızı olabildiğince güçlü tutmak ister.

SeverizGlucosamine ve Chondroitin, köpeğinizin eklemlerini korur çünkü Merrick, büyük ırk arkadaşınızı olabildiğince güçlü tutmak ister.


Kıdemli Cane Corso için En İyi Köpek Maması

Yaşlı bir köpeğin yeni özel ihtiyaçlar geliştirmesi muhtemeldir, bu nedenle onlara tüm temelleri kapsayan yiyecekler vermek çok önemlidir. Bu aynı zamanda daha az harekete uyum sağlamak için kalori alımını ayarlamak için de mükemmel bir zamandır. Glukozamin ve Kondroitin, tüylü arkadaşınızın tekrar genç hissetmesine yardımcı olmak için eklemlerini güçlü tutma konusunda harikalar yaratır.


Blue Buffalo Kıdemli Yaşam Koruma Büyük Irk

Blue Buffalo Kıdemli Büyük Irk Formülü
 • Eklem sağlığı için glukozamin.
 • Cildi ve tüyleri destekleyen Omega yağ asitleri.
 • Kas bakımı için L-karnitin.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Yan ürün yemekleri yok.
 • Kupa başına 344 Kalori.
 • %20 Protein, %10 Yağ, %7 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Blue Buffalo, lezzetli formülleriyle şaşırtmaktan asla vazgeçmiyor. Bu harika kıdemli formül, köpeğinizin hayatını korumak ve korumak içindir. Bu tarif, yüksek kaliteli protein için birinci sınıf et, kompleks karbonhidratlar için iyi tahıllar ve maksimum beslenme için gerçek meyve ve sebzeler içerir. Kemikleri çıkarılmış tavuk, bu formülün tadı seçici olsa bile oldukça lezzetli olmasını sağlarken, aynı zamanda yaşlı köpeğinizi güçlü tutmak için gerekli proteini sağlar.

SeverizGlukozamin ve Kondroitin, köpeğinizin kalçalarını ve eklemlerini, kaç yaşında olurlarsa olsunlar çevik kalmalarını sağlamak için desteklemeye yardımcı olur. Kalsiyum ve fosfor ayrıca tüylü arkadaşınızın dişlerini korumaya yardımcı olurken kemiklerin güçlü kalmasına yardımcı olur.


Orijen Kıdemli

Orijen Kıdemli Köpek Maması
 • Taze tavuk eti ilk malzemedir.
 • Sebzeler bal kabağı ve ıspanak içerir.
 • Glukozamin ve kondroitin sülfat içerir.
 • Sadece düşük glisemik karbonhidratlar kullanır.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Kupa başına 414 Kalori.
 • %38 Protein, %15 Yağ, %8 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

ORIJEN, köpeğinizi içten dışa doğru besleyen bir üst düzey formül yaratmıştır. Bu marka her zaman yaşlanan köpeğinizin aktif ve güçlü kalması için her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğu yüksek kaliteli proteini vurgular. Bu tarifin inanılmaz bir %85'i balık ve kümes hayvanı malzemelerinden geliyor - bu kesinlikle eski Corso'nuzu tatmin edecek! Her parça, köpeğinizin damak tadına hitap etmesi için dondurularak kurutulmuş karaciğer ile kaplanmıştır.

SeverizBu tarifin ayrıca köpeğinize tam bir sağlık için ihtiyaç duyduğu tüm vitaminleri, mineralleri ve antioksidanları vermek için ıspanak, armut ve lahana gibi süper yiyecekler içerdiğini.


Şimdi Taze Kıdemli Büyük Irk

Şimdi Taze Kıdemli Gıda
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Büyük ırk ağırlık yönetimi için formüle edilmiştir.
 • Balık ve kümes hayvanı proteininin dengeli karışımı.
 • Sindirim sağlığı için prebiyotikler.
 • Glutensiz formül.
 • Kupa başına 376 Kalori.
 • %25 Protein, %11 Yağ, %5.5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Köpeğinizin yalnızca en tazesini yemesini istiyorsunuz ve Now Fresh bunu da istiyor. Her köpeğin, özellikle de yaşlıların iştahını kabartacak bir tarif yarattılar. Protein kaynakları olarak, kıdemli köpeğinizin kaslarının bütünlüğünü korumak için birlikte çalışan taze hindi, somon ve ördek içerirler. Meyve ve sebzeler, güçlendirilmiş bir bağışıklık sistemi ve aktif bir yaşam sürmek için gereken tüm vitaminleri, mineralleri ve antioksidanları sağlar.

SeverizGlukozamin ve Kondroitin eklemlerini desteklerken, bu tarifin eski yavrularınız için sindirimi olabildiğince pürüzsüz hale getiren prebiyotikler ve probiyotikler içerdiğini.


Amerikan Yolculuğu Kıdemli Tarifi

Nutro Natural Choice Büyük Irk Kıdemli
 • Tavuk––yüksek kaliteli bir protein kaynağı––ilk bileşen olarak.
 • GDO'suz malzemelerle üretilmiştir, tavuk yan ürünü unu, mısır, buğday veya soya içermez.
 • Temel antioksidanlarla formüle edilmiştir.
 • Sağlıklı eklemleri desteklemek için doğal glukozamin ve kondroitin kaynakları içerir.
 • 6 yaş ve üzeri büyük cins kıdemli köpekler için idealdir.
Chewy.com'da görüntüle

Kıdemli Corso'nuz tamamen doğal ve lezzetli yiyecekler yemeyi hak ediyor. Nutro bu ihtiyaca hem beslenmeyi hem de lezzeti vurgulayan, her damak tadına uygun bu tarifle cevap veriyor! Köpeklerin severek tükettiği bu formülde tavuk ilk malzeme olarak kullanılıyor. Doğal lif, uygun sindirim için iyi bir ortam yaratırken, Glukozamin ve Kondroitin ortopedik sağlığı destekler. Köpeğinizi hastalık durumunda bile olabildiğince güvende tutmak için antioksidanlar eklenir.

SeverizBu ürünün herhangi bir GDO, tavuk yan ürünü küspesi, mısır, buğday, soya veya köpeğinizin sağlıklı kalması için ihtiyaç duymadığı herhangi bir şey içermediğini.


Kilolu Cani Corsi için En İyi Köpek Maması

Cane Corso'nuz biraz fazla mı ağırlaştı? Müdahale etme zamanı! Daha önce tartıştığımız gibi, obezite önlenebilir birçok hastalığa açılan bir kapıdır. Bir köpeğin ömrünü kısaltır ve yaşam kalitesini etkiler. Obezite nedeniyle kalp hastalığı, eklem ağrısı, solunum problemleri, dolaşım sorunları ve cilt rahatsızlıkları gelişebilir.

Ne zaman köpeğinizin kilo vermesine yardımcı olmak , kilo vermeye başladıklarını görene kadar porsiyon boyutlarını yavaşça azaltabilirsiniz. Ekstra yardıma ihtiyacınız varsa, veterineriniz size kesin miktarlar verebilir. Köpeğinizin kilo verme yolculuğu sırasında tok tutan ve besleyen mamaları beslemek önemlidir. Şu anda daha az kaloriye ve daha az yağa ihtiyaçları var. Bununla birlikte, kaslarını korumak ve yağ kaybettikçe daha fazlasını yeniden inşa etmek için hala bol miktarda proteine ​​​​ihtiyaç duyarlar. Corso'nuzun kilo kaybını yavaşlatabileceğinden, bu süre zarfında dolgu maddelerinden daha fazla kaçının.


Mavi Bufalo Yaşam Koruma Formülü Büyük Irk Sağlıklı Ağırlık Yetişkin

Mavi Buffalo Yaşam Koruma Formülü Büyük Irk Sağlıklı Ağırlık Yetişkin
 • Yüksek kaliteli protein ve L-Karnitin.
 • Glukozamin ve Omega 3 ve 6 yağ asitleri.
 • Kalsiyum, fosfor ve temel vitaminler.
 • Vitaminler, şelatlı mineraller ve antioksidanlar.
 • Mısır, buğday, soya veya tavuk (veya kümes hayvanları) yan ürün yemekleri yok.
Chewy.com'da görüntüle

Blue Buffalo, köpeklerin formda kalmasına yardımcı olmak için bu Yaşam Koruma formülünü geliştirdi. Bu son derece besleyici mama, köpeğinizin kilo verirken aktif kalması için ihtiyaç duyduğu her şeyi içerir. Glukozamin ve Kondroitin, köpeğinizin iskelet sistemine ekstra sigorta sağlar. L-Carnitine yağdaki kalorileri azaltır, böylece Corso'nuz gereksiz parçalar olmadan maksimum besin alır.

SeverizKilolar eriyip giderken köpeğinizin keskin görünmesini sağlamak için deriye ve tüylere özen gösteren omega yağ asitleri.


Son düşünceler

Cani Corsi yemek kasesi ile

Köpeğiniz, işte veya oyunda olsun, yaşamın her aşamasında mutlu ve sağlıklı olmayı hak ediyor.

Cane Corso cinsi, gezegendeki en cesur, sadık ve güvenilir köpeklerden biridir. Evcil hayvan ebeveynleri olarak rolümüz, sağlıklarını sağlamak için onlara en iyi beslenmeyi vermek ve en iyi hayatlarını yaşamalarına yardımcı olmaktır.

Corso'nuzun beslenme ihtiyaçlarını anlamak, vücutlarını nasıl sağlıklı tutacağınız konusunda size harika bir fikir verir. Bu aynı zamanda zihinlerini keskin, gözleri net ve paltolarını parlak tutar. Köpeklerimiz hayatlarını bize her gün adadığından, bu özveriyi sunabileceğimiz en iyi şeyle eşleştirmek adil olur. Onlarla uzun ve mutlu bir hayat yaşamak istiyoruz, bu yüzden en iyi sağlık ve zindelikleri için iyi beslenmelerine bağlı kalalım.

Yorumlar