Golden Retrievers: Irk Bilgisi, Ağırlık, Mizaç ve Daha Fazlası

Golden Retrievers: Irk Bilgisi, Ağırlık, Mizaç ve Daha Fazlası

Golden Retriever veya Golden, American Kennel Club’ın Sporting Group’unun popüler bir üyesidir ve şu anda A.K.C.’nin listesinde üçüncü sırada yer almaktadır.

Labrador benzer Altınlar, avlanma alanında çalışmak, atış suyu ve av kuşları almak için yetiştirilen gundoglardır. Bununla birlikte, cins aynı zamanda harika bir aile hayvanıdır. Güvenilir altın her zaman memnun olmaya heveslidir ve ayrıca oldukça eğitilebilirdir.Bu yavrular yavruluklarından asla çıkmıyor gibi görünüyorlar, yaşlılık yıllarına kadar mutlu, eğlenceli ve iyimser kalıyorlar. Altınlar çocukları, diğer köpekleri ve hatta aile kedisini sever!

Mülkünüzü davetsiz misafirlerden koruyacak alıngan bir bekçi köpeği istiyorsanız, başka bir yere baksanız iyi olur. Golden Retriever, bir hırsızı kovalamaktan çok, karnını ovmak için sırt üstü yuvarlanma olasılığı daha yüksek olan büyük bir yumuşaktır!

Bir golden retriever'ı karşılamaya karar vermeden önce evine , cins hakkında daha fazla bilgi edinmeniz gerekecek. Bu yüzden, asil golden retriever hakkındaki tüm sorularınızı yanıtlamak için bu kılavuzu bir araya getirdik.Tarih

golden retriever ırkı Viktorya döneminde yaratıldı. Bugünün Altınının, sarı av köpeği, düz tüylü av köpeği, kırmızı setter ve Tweed su spaniel dahil olmak üzere çeşitli ırkların bir karışımı olduğu düşünülüyor.

Golden retriever'lara çok benzeyen köpekler, dönemin eski resimlerinde ve saptırma kitaplarında görülebilir. Bu köpekler Guisachan arazisinde İskoç toprak sahibi Lord Tweedmouth tarafından yetiştirildi.Cins, nihayet 1911'de İngiliz Kennel Kulübü tarafından 'Retriever' olarak sınıflandırıldı. Yellow veya golden retriever adı ilk olarak 1920'de tanındı. American Kennel Club, golden retriever'ı ilk olarak 1932'de kaydettirdi.

Modern golden retriever, Spor Grubu .

Altınlar kendilerini av köpekleri, çalışan köpekler ve çok sevilen arkadaşlar ve aile hayvanları olarak kurdular ve aşağıdakiler dahil birçok farklı alanda çalışıyorlar: • Arama kurtarma
 • Terapi
 • Kundaklama tespiti
 • İlaç tespiti
 • Engelliler için yardım çalışması

Altınlar ayrıca çeviklik, dalma ve flyball gibi aksiyon sporlarından da keyif alır. Golden Retriever'in kalıcı popülaritesinin ana nedeni, ırkın harika mizacı ve kişiliğidir.

Golden’ın karakteri kibar, kibar ve sahibini memnun etmeye her zaman heveslidir. Altın avcılar sevgi arayanlardır ve çok insan odaklıdır. İyi yetiştirilmiş bir Altın, tüm bu karakter özelliklerine sahip olacaktır. Bununla birlikte, son yıllarda düzensiz yetiştirme, diğer köpeklere ve insanlara yöneltilebilecek içe dönük, agresif özelliklerle ortaya çıkan bazı golden retriever'ların ortaya çıkmasına neden oldu.

Golden Retriever'in coşkusu böyledir ki, insanlara atlamak bir sorun olabilir. Evinizde küçük çocuklarınız varsa bu gerçek bir sorundur, bu nedenle evinizde terbiyeli bir köpek sahibi olmak istiyorsanız erken itaat eğitimi ve sosyalleşme çok önemlidir.

Altınlar son derece eğitilebilir ve temel itaat çalışmalarına iyi uyum sağlar.Bazı golden retriever'lar uzun süre gözetimsiz bırakılırsa asi hale gelebilir. Havlamak, kazmak, çiğnemek ve yiyecek çalmak, yeterli egzersiz veya zihinsel uyarımı olmayan izole bir Altın tarafından sergilenebilecek davranışlardır.

Sağlık

Goldens genellikle ortalama ömrü on ila 13 yıl arasında olan sağlıklı köpekler olmasına rağmen, cins, potansiyel sahiplerin bilmesi gereken birkaç genetik sağlık durumuna eğilimlidir:

 • Hemanjiyosarkom
 • Lenfosarkom
 • Mast hücresi tümörleri
 • Kemik kanseri
 • Kalça displazisi
 • Dirsek displazisi
 • Göz problemleri
 • Subaortik darlık

Hemanjiyosarkom: Hemanjiyosarkom (H.A.S.), genellikle kan damarları oluşturan endotel hücrelerinde gelişen bir kanser türüdür. Hastalığın nedeni bilinmemektedir. Bununla birlikte, güneş ışığı, Golden Retriever gibi soluk tenli köpeklerin iç uyluklarında, göbek derisinde, göz kapağı zarlarında ve göz kapaklarında durumun gelişmesine neden olabilir.

Lenfosarkom: Lenfosarkom, en yaygın üçüncü köpek kanseridir. Durum, lenfoid dokuyu ve lenfositleri (belirli bir kan hücresi türü) etkiler. Vücudun etkilenebilecek alanları arasında lenf düğümleri, karaciğer, dalak, kemik iliği ve gastrointestinal sistem bulunur.Kalça displazisi: Kalça displazisi, uyluk kemiği başı kalça soketi eklemine düzgün oturmadığında gelişen kalıtsal bir durumdur. Sonunda kalça displazisi, düzeltmek için pahalı cerrahi tedavi gerektiren kronik, ağrılı artrite yol açar.

Dirsek displazisi:Dirsek displazisi, dirsek ekleminin deforme olduğu veya düzgün gelişmediği başka bir genetik durumdur. Hastalık nihayetinde osteoartrite neden olur.

Subaortik darlık: Subaortik stenoz, aortik kalp kapakçığının daralmasına neden olan bir durumdur. Aort kapağı, kanın köpeğin kalbini vücudun geri kalanına giderken terk etmesini sağlayan kapakçıktır. Aort darlığı, kapakçığın daralmasına neden olarak kalbi, kanı kapaktan dışarı atmaktan çok daha fazla çalışmaya zorlar. Bu durum sonuçta kalp kası yetmezliğine ve diğer ilişkili sorunlara yol açar.Diğer durumlar: Ne yazık ki, golden retriever'lar, aşağıdakiler de dahil olmak üzere, kalıtsal olmayan diğer bazı koşullara karşı savunmasızdır:

 • Epilepsi
 • Kulak enfeksiyonları
 • Alerjiler
 • Cilt durumu
 • Hipotiroidizm

Bu nedenle, bir golden retriever alırsanız, köpeğinizin yaşamı boyunca epeyce veteriner ziyaretine hazırlıklı olmalısınız!

Sağlık Sertifikaları

Altın alıcıları etkileyen sağlık koşullarının çoğu genetiktir. Bu nedenle, yavru köpeğinizin yetiştiricisinden, yavru ebeveynlerinin yukarıda listelenen koşullardan muaf olduğunu kanıtlayan yazılı bir sertifika göstermesini istemelisiniz.

Yavru köpeğinizin yakınlarının sağlık taraması kayıtlarını şu arama yaparak kontrol edebilirsiniz: Köpek Sağlığı Bilgi Merkezi (CHIC) veri tabanı. Ayrıca Golden Retriever Club of America, CHIC'e kayıtlı her köpeğin kalça ve dirsek değerlendirmelerinin, Ortopedik Hayvanlar Vakfı (PennHP) . Ek olarak, bir O.F.A. kardiyoloji muayenesi ve muayenehaneden göz muayenesi Canine Eye Registry Foundation gerekmektedir.Tüm test sonuçları CHIC veritabanına dahil edilmelidir. Böylece, yavru köpeğinizin ebeveynleri ve büyükanne ve büyükbabalarının aldığı puanları kontrol edebilirsiniz. Puanlama sisteminin yavru köpeğiniz için ne anlama geldiğini anlamıyorsanız, veterineriniz size her şeyi açıklayabilecektir.

Egzersiz yapmak

Altın avcıların bol miktarda egzersize ihtiyacı vardır; ideal olarak günde iki saatlik yürüyüşler. Altınlar su köpekleridir ve yüzmeyi severler, bu nedenle köpeğinizi eğlenceli bir oyun randevusu için yerel plajınıza veya göle götürmek isteyebilirsiniz.

Altınlar, dalma, çeviklik ve itaat dahil olmak üzere çoğu köpek sporunu sever ve bu, köpeğinizin fazla enerjisini yakmanın harika bir yoludur. Çocuklarınız, altın av köpeğinizin getirmesi için tenis topları fırlatarak saatlerce eğlenecek. Ayrıca, ona hileler öğreterek köpeğinizi eğlendirebilirsiniz.

Bununla birlikte, yavru köpeğinizin hayatının ilk iki yılında egzersizi aşırı yapmamanız önemlidir. Golden’ın büyüme plakaları bu dönemde hala oluşuyor ve çok fazla egzersiz onlara zarar verebilir. Bu nedenle, köpeğinizin hayatının ilk birkaç yılında zıplamayı içeren aktivitelerden kaçının.

Eğitim

Sahiplerin Altınları hakkında en çok sevdikleri şeylerden biri, zekası ve öğrenmeye ve memnun etmeye istekli olmasıdır.

Yavru köpeği boyunca onu birçok farklı durum ve insanla tanıştırarak Golden'ınızın akıllı doğasından yararlanın. Yavru köpeğiniz yeterince büyüdüğünde ve tüm aşılarını aldığında, onu köpek yavrusu kurslarına götürün.

Ayrıca American Kennel Club’ın S.T.A.R. Yavru Köpek Programı.

Altınlar aynı zamanda hızlı öğrenenlerdir köpek yavrusu olarak sandık eğitimi söz konusu olduğunda .

Boyut ve Yaşam Koşulları

Altın avcılar büyük köpeklerdir! Erkek Altınlar omuzda 23 ila 24 inç yüksekliğinde, 65 ila 75 pound ağırlığında durabilir. Dişiler biraz daha küçüktür, 12,5 ila 22,5 inç boyunda ve 55 ila 65 pound ağırlığındadır.

Dışarıda yaşayabilirler mi?

Altınlar çok insan odaklıdır. Bahçenizde mutlu bir şekilde yaşayacak bir köpek istiyorsanız, golden retriever sizin için doğru seçim değildir.

Yalnız, sinirli bir golden retriever hızla havlamaya, bahçenizi kazmaya ve genellikle yıkıcı olmaya başlayacaktır. Kısacası; a Golden, insan ailesiyle iç mekanda yaşamaya ihtiyaç duyar.

Beslenme

Golden Retriever yavru köpeğinizi beslemeyle ilgili dikkat etmeniz gereken ilk şey, yavru köpeklerin yetişkin köpeklerden daha sık yemesi gerektiğidir.

Bu nedenle, yetişkin bir golden retriever günde bir veya iki kez beslenmelidir, ancak bir köpek yavrusu günde üç veya daha fazla küçük besine ihtiyaç duyabilir.

Yavru köpeğinizin yetiştiricisine, yavru köpeğin yemeye alışkın olduğu türden yiyecekleri sormanız iyi bir fikirdir. Yavru köpeği ilk altı ay boyunca o markada tutun ve ardından yüksek kaliteye geçin. Golden Retriever'lar için formüle edilmiş yetişkin maması .

Ödüller, Altınınız tarafından takdir edilecek ve aynı zamanda çok faydalı bir eğitim yardımı olabilir. Bununla birlikte, köpeğinizi fazla beslememeye dikkat edin, çünkü golden retriever'lar çok fazla yiyecek alırlar ve çok az egzersiz yaparlarsa hızla aşırı kilolu olabilirler.

Köpeğinizi ne kadar besleyeceğiniz konusunda üreticinin yönergelerini izleyin ve herhangi bir şüpheniz varsa, veterinerinizle sohbet edin.

Ceket ve Bakım

Golden Retriever, çeşitli altın tonlarında gelir. koyu kırmızıdan neredeyse beyaza. Altınların kalın, su itici bir çift katları vardır ve çok ağır tüy dökücülerdir. Kürkün üzerinde kalmak için çok çalışmanız gerekecek, bu yüzden doğru yere yatırım yapın bakım ürünleri -e saç dökülmeye devam et .

Paltosunu iyi durumda tutmak ve önlemek için her gün bir golden retriever fırçalamanız gerekecek. aşırı dökülme . Evinizin köpek tüyü ile kaplanmadığından emin olmak istiyorsunuz!

Evinizde evcil hayvan tüyü alerjisi hastaları varsa veya dağınıklıktan nefret eden, evden gurur duyan biriyseniz, golden retriever sizin için iyi bir köpek seçimi olmayacaktır.

köpek biber yermi

Golden Retrieverler su seven köpeklerdir. Golden'ınız suya daldığında, ceketindeki tüm göl pisliği, deniz tuzu ve klordan kurtulmak için ona temiz, tatlı su ile durulamanız gerekecek. Bunun nedeni, Altınların cilt sorunlarına eğilimli olabileceğinden, köpeğinizin cildini olabildiğince temiz tutmanız gerekecek.

Evcil Hayvanlar gibi

Şimdi sevimli, asil golden retriever hakkında daha fazla şey öğrendiniz, bir Golden'ın siz ve aileniz için mükemmel bir evcil hayvan olup olmadığını görebilmeniz için ana noktaları yeniden gözden geçirelim:

 • Küçük bir yeriniz varsa veya bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, golden retriever almayın.
 • Bunlar, oynayabilecekleri bir dış alan da dahil olmak üzere çok fazla alana ihtiyaç duyan büyük köpeklerdir.
 • Golden Retriever'in güzel, dalgalı bir ceketi var.
 • Ne yazık ki, aynı zamanda çok ağır bir köpek kulübesidir, bu nedenle köpeğinizi her gün bakım yapmak için bolca vaktinizin olması gerekecek ve bu karışıklığı önemsemeniz gerekmeyecek!
 • Evinizde evcil hayvan alerjisi olanlar varsa, golden retriever iyi bir seçim değildir.
 • Altın avcılar, küçük çocuklar ve diğer köpekler dahil herkesi sever.
 • Bununla birlikte, canlı, asi bir Altın tarafından ayaklarından düşebilecek küçük çocuklarınız varsa, bu potansiyel bir sorun olabilir.
 • Dışarıda vakit geçirmekten, yürümekten, koşmaktan veya bisiklete binmekten hoşlanmıyorsanız, yapma bir golden retriever alın.
 • Altınlar çalışan bir türdür ve çok fazla egzersize ihtiyaç duyarlar.
 • Siz ve aileniz havuz dalışı, çeviklik veya itaat gibi köpek sporlarını denemekten hoşlanıyorsanız, golden retriever ideal bir seçim olabilir.
 • Altın avcılar, insan ailelerinden uzun süre ayrı kalmaktan hoşlanmazlar. Bu nedenle, Altınınız dışarıda yaşamaktan mutlu olmaz. Ayrılık kaygısı aşırı havlamaya ve yıkıcı davranışlara neden olabilir.

Bu nedenle, arka bahçesi olan büyük bir eviniz varsa ve aileniz aktif, açık havada yaşam tarzına sahipse, Golden Retriever mükemmel bir aile hayvanı olur. Altınlar çocukları ve diğer hayvanları da sever, bu nedenle farklı yaşlardan ve türlerden birçok sakini olan yoğun bir ev, bir golden retriever için iyi olurdu!

Golden Retriever Puppy Satın Alma

Golden retriever'ların genellikle sekiz yavruya kadar yavruları vardır. Çoğu Golden yetiştiricisi, yavrularını en az sekiz haftalık olana kadar tutar. Bu, yavruların sosyalleşme sürecine başlaması için zaman tanır ve yetiştiriciye her yavrunun kişiliğini tanıma şansı vererek yetiştiricinin her yavruyu mükemmel yuvaya yerleştirmesini sağlar.

Bir golden retriever yavrusu aramaya başlamak için iyi bir yer, Golden Retriever Club of America’nın web sitesi . Kulübün dış kuruluşlar, açık artırmalar ve evcil hayvan dükkanları aracılığıyla yavru köpeklerin satışını yasaklayan etik kurallarına kaydolan bir yetiştirici bulun.

Esasen, üreme köpeklerinin uygun köpek sağlığı kuruluşları tarafından sağlık taraması yaptırdığına dair size yazılı kanıt sağlayabilecek bir yetiştirici bulmanız gerekir. Ayrıca, köpeğinizi tutamazsanız, yavru köpeğinizin yetiştiricisi, hayatının herhangi bir noktasında Altını geri alacağına dair size yazılı bir güvence vermelidir.

Golden Retriever yetiştiricileri aramak için bir başka iyi yer de American Kennel Club’ın web sitesindeki cins sayfası .

Safkan Yavru Köpek Maliyetleri

Saygın bir satıcıdan satın alınan iyi yetiştirilmiş safkan bir golden retriever, 500 ila 3.000 $ 'a mal olabilir. Fiyat, nerede yaşadığınıza ve yavru köpeğin ebeveynlerinin başarılarına bağlı olarak değişebilir. Daha hafif kaplanmış İngiliz çeşidi kesinlikle daha pahalıya mal olacak. Bunlar genellikle şu şekilde pazarlanır: İngiliz Kremalı Retrieverler , ancak İngiltere'de daha hafif bir paltoyla ortaya çıkan Golden Retriever'lar.

Puppy Mills

Bir golden retriever yavrusu çok ucuz bir fiyata sunulursa, dikkatli olun! Olasılık, yavru köpeğin bir arka bahçedeki yetiştiriciden veya bir köpek yavrusu fabrikasından gelmiş olmasıdır.

Yavru değirmenler veya çiftlikler, olabildiğince kısa bir zaman ölçeğinde olabildiğince çok yavru doğurur. Bütün fikir, çok hızlı bir şekilde çok para kazanmaktır. Ne yazık ki, değirmenlerin üreyen köpekleri acınacak koşullarda yaşayarak acı çekiyor.

Yavru değirmenler, üreyen hayvanlarının sağlık taramasından geçirilmesi zahmetine girmez çünkü veterinerlik testleri ile ilgili maliyetler yetiştiricinin alt sınırını azaltır. Sonuç olarak, fabrikalardan gelen yavrular genellikle kalıtsal sağlık sorunları ile gelir ve çoğu zaman aşılanmaz veya kurtları da giderilir.

Bu işletmeler genellikle yavrularını fabrikalardan satın aldıkları için, küçük evcil hayvan dükkanlarından da uzak durmalısınız.

Kurtarmalar

Ne yazık ki, birçok golden retriever barınaklarda ve kurtarma merkezleri tam ABD'nin karşısında Yetişkin bir golden retriever'a sonsuza dek bir yuva vermekten mutluluk duyuyorsanız, mükemmel yavru köpeğiniz için bunlardan birini aramayı düşünebilirsiniz.

İdeal evcil hayvanınızı bulmanıza yardımcı olabilecek kişiler için bölgenizdeki golden retriever kulüplerine de sorabilirsiniz. Ayrıca Petfinder web sitesi, kurtarma merkezi bilgileri için iyi bir kaynaktır.

Uyarı kelimesi; barınaklardaki birçok köpeğin bir geçmişi yoktur, bu yüzden ne elde ettiğinize dair bir sorun vardır. Eve götürmeye karar verdiğiniz golden retriever'ın birçok sağlık sorunu olduğunu veya hatta sağlıksız bir mizacına sahip olabileceğini keşfedebilirsiniz.

Bu nedenle, barınaktan, ailenize iyi bir şekilde yerleşip yerleşmediğini görmek için köpeği birkaç haftalık kısa bir deneme düzenlemesiyle eve götürüp götüremeyeceğinizi sormaya değer. Bunun gibi 'satın almadan önce dene' düzenlemeleri her iki taraf için de son derece iyi sonuç verebilir. Seçtiğiniz golden retriever, herhangi bir nedenle ailenize uymuyorsa, köpeği barınağa geri gönderebilirsiniz, o da onun için daha uygun bir ev bulabilir.

Golden Retriever Karışımları

Birçok farklı tür vardır Golden Retriever Karışımları popüler olan. En popüler olanlardan bazıları şunlardır:

Okurlarımızdan Altınlar Hakkında Her Şey

Aşağıda LoveYourDog'un kurucusu Janet Wall'a geçmişte Golden Retriever'ları hakkında yazmış olan okuyucuların bazı alıntıları var. Bu düşüncelere onları sağlayan çocuklar tarafından çok fazla yürek ve ruh katıldığı için bu sayfanın bütünlüğünü korumak istedik!

Adım Katie ve 13 yaşındayım. ben çeviklik yapmaya başladı Golden Retriever'imle, dört yaşındaki Dusty Snickerdoodle, ben 11 yaşındayken. Ailem bana 9 yaşındayken kendi köpeğimi verdi ve bir Golden Retriever seçtim. Dusty ile rekabetçi bir köpek sporu yapmak istediğimi biliyordum, ancak doğru olanı bulamadım. Animal Planet'ta çevikliği keşfettim. Dusty için mükemmel: Hızlı, güçlü ve beni memnun etmek için yaşıyor. Bunun bizim için spor olduğunu biliyordum.

Dusty’nin hayatı boyunca tek eğitmeni ve idarecisiydim. Erken çeviklik eğitimine 6 aylıkken arka bahçede başladım. Atlayışlar ve küçük engeller yapmak için bulabildiğim her şeyi kullandım. Bol miktarda yiyecek ve sarılmayı kullanarak Dusty'yi atlayışları mutlu bir şekilde aşması için eğittim. Bir yaşına geldiğinde, kısa atlama dizilerini tasmasız koşabilirdi. İlk doğum gününden kısa bir süre sonra onu bir grup çeviklik sınıfına kaydettirdim.

Eğitmenimizin yanı sıra daha fazla yiyecek ve kucaklamanın da yardımıyla Dusty'ye atlayışların üzerinden uçmayı, tünellerde yarışmayı, A-çerçevesinden tırmanmayı, köpek yürüyüşünü zum yapmayı ve örgü direklerinde yılan yapmayı öğrettim. Bu engelleri yapmayı severdi, ama sallanmaktan nefret ederdi. Eğitmenimiz ve ben her şeyi denedik: sonuna yiyecek koymak, onu yukarı itmek, tahtayı devirmesine yardım etmek, ileriye doğru koşmak, onu çağırmak. Hiçbir şey yardımcı olmadı. Arka bahçemdeki minyatür sallanmaya atlayacaktı ama sınıftaki büyük sallantı onu ölümüne korkuttu. Sallanma ve köpek yürüyüşü bir köpeğe benzediğinden, köpek yürüyüşünden de kaçınmaya başladı. Sonunda krem ​​şanti ve fışkırtma peynirine olan sevgisini keşfettim. Çırpılmış krema ve peynir yığınlarını sallanmaya fışkırtırdım ve o mutlu bir şekilde yaladı. Sallanmakta hala yavaşken, bunu her zaman yapıyor ve eskisi gibi köpek yürüyüşünde yarışıyor.

Dusty tasma takarken daha uzun kurslar yapmayı öğrendi. Eğitime başladıktan birkaç ay sonra, tasma kullanmamıza izin verilen gösteri ve git adlı özel bir gösteriye girdik. Hala bir sallanma sorunu yaşıyor olmasına ve onu zorlamak zorunda olmama rağmen, ikimiz de çok eğlendik. Onu daha hafif bir tasma ile çalıştırmaya başladım ve sonunda tasmasız kaldım. Yavaş bir süreçti. Eğitim merkezimizde daha ileri sınıfa girdik ve antrenörümüzün yakında yarışmamıza izin vereceğini ummaya başladım.

Dusty’nin ilk yarışması, eğitime başlamamızdan bir yıl sonra, Şubat 2002’de yapıldı. Derslerde çok başarılıydı, ancak gösteride kursu insanları birkaç kez 'ziyaret etmek' için terk etti. Çoğu Golden Retriever ilk gösterisinde 'ziyarete' gider, ancak Dusty ikinci gösterimizi ziyaret etmeye devam etti. Ve üçüncü. Ve dördüncü. Onun yanında kalmazsam, ara sıra ziyarete gider.

İlk temiz koşumuz (mükemmel bir koşu) Haziran 2002'de gerçekleşti. O birincilik aldı ve ben çok mutluydum! Bir sonraki gösteride, dört koşusu da mükemmeldi. 28 Temmuz 2002'de (Dusty’nin üçüncü doğum günü), Acemi Çeviklik unvanımızı aldık.

Dusty ve ben her zaman yetişkinlere karşı yarıştık ve çok iyi iş çıkardık. 14 mavi kurdele kazandı ve şu unvanlara sahibiz: AKC Açık Çeviklik ve Çeviklik Mükemmel Jumper; USDAA Çeviklik Köpeği; NADAC Acemi Çevikliği ve Acemi Jumper; ASCA Normal Standart Acemi ve Süveter Standart Acemi.

Çeviklik Dusty ve benim için harikaydı. İlişkimizi daha da güçlendirdi ve bana nasıl iyi bir köpek eğitmeni olunacağını öğretti. Amacım Dusty için ve benim USDAA ve AKC şampiyonluklarını kazanan ilk genç idareci ve Golden Retriever takımı olmak. Her zaman daha hızlı koşmak ve daha doğru olmak için çalışıyoruz. Köpeği olan herkese çeviklik yapmayı tavsiye ederim. Kursu çalıştırmak için köpeğinizi eğitmek çok eğlencelidir. Her zaman gergin olsam da rekabet heyecan verici. Çeviklik kursunda Dusty ile hissettiğim bağlantı gibisi yok. Dusty gerçek bir çevik köpek. ' Katie, 13 yaşında

“Yüzmeyi, oyun oynamayı ve köpeğim Koa (Golden Retriever) ile yürüyüşe çıkmayı seviyorum. Yaşlanıyor ama yine de köpek yavrusu olduğu zamanki kadar eğlenceli! Köpeğim ben ve kız kardeşimle Colorado nehrine gitmeyi seviyor! ' İsimsiz, 13 yaşında, Kaliforniya, ABD

Köpeğimin adı Muska. Annem ona çok duygusal olduğu için adını verdi. O 11 yaşında ve cinsi bir Golden Retriever. Onu çok seviyorum. O benim en iyi arkadaşım. Benim için özel çünkü beni seviyor ve ben onu seviyorum. ' Ben, 8 Yaş, Kowloon Tong, Hong Kong, Asya

“Bir Golden Retriever'im var, adı Shine ve bir Cocker Spaniel, adı Shadow. Oturmak, burada kalmak, bir çitin üzerinden atlamak gibi pek çok şey yapabilirler. Ayrıca güzel ve zeki köpekler. ' Juliana, 14 yaşında, Caracas Venezuela

Max (Golden Retriever) 9 aylık. Evde olmayı seviyor. Büyüyor ama yine de babamın kucağına binmeyi seviyor. En sevdiği oyun halat çekme. ' Jayden, Yaş 7, Güney Dakota ABD

'Penny adında bir Golden Retriever köpeğim var. Nasıl oturulacağını, kalacağını (uzun süre), uzanacağını ve “Duvara yaslanmamı” biliyor. Bu benim en sevdiğim numara !! Ona öğretmek için tek yaptığım şey bir muamele yapmaktı
duvarda ve onu almak için zıpladığında, ona 'DUVARA KARŞI, GÜVENDESİN!' dedim. Sonra bir silah veya uyuşturucu aradım. Her zaman temize çıkmıştır. ' Lacey, 15 yaşında, Louisiana USA

Köpeğim Goldie (Golden Retriever) harika, çünkü ben yalnızken bana eşlik ediyor ve ne zaman sessizce oturup kime havlayacağını biliyor. Onu dünyadaki herhangi bir köpekle takas etmem. '
Dianne, 10 Yaş, Subang Jaya / Selangor / Malezya

Köpeğimi seviyorum Bay Ayı. O bir Golden Retriever. O büyük bir bebek ve ovulmayı seviyor. Onu çok seviyorum.' Zachary, Yaş 8, Tennessee, ABD

Molly (Golden Retriever) çok sevimli. Havlamıyor. Yemek için yalvarmayı sever. Pişmemiş havuç ve maruldan nefret ediyor. Noel hediyelerini de seviyor. ' Rachel, Yaş 16, Kansas ABD

'İki köpeğimizle, bir Golden Retriever ve bir Cocker Spaniel ile yonca tarlasında saklambaç oynuyoruz. Çim ve yonca çok yükseliyor ve annem beni göremeyecekleri bir yerde tutarken ben saklanıyorum. Sonra onlara beni bulmalarını söyler ve beni bulana kadar tarlada koşup zıplarlar. Çoğu zaman beni bulmak için üstüme atlarlar. Cok eglenceli.' Keri, 8 yaşında, Nebraska, ABD

“Max adında 8 haftalık bir Golden Retriever'im var. Zaten yalvarabilir, topuklayabilir, oturabilir ve babamın gazetesini alabilir. VE basketbol takımım, futbolum ve futbolum için oynuyor! ' Jake, Yaş 13, Texas USA

Köpeğimin adı Rusty (Golden Retriever) ve o bir tatlım… adını renginden alıyor. Ne zaman biri dışarı çıksa veya kapıya biri gelse, çok havlar ama o kadar arkadaş canlısıdır ki asla kimseyi ısırmaz! Köpek bisküvilerini, sevilmeyi, küçük ışıkları kovalamayı, topunu oynamayı ve çiğnemeyi ve tembel olmayı seviyor. ' Mitchell, Güney Dakota ABD

Cookie adında bir köpeğim var. O bir Golden Retriever. Çok enerjisi var ve onu çok seviyorum. Onunla oynamayı ve ona çeviklik yapmayı öğretmeyi seviyorum. ' Jaimee, Yaş 13, Manitoba, Kanada

Köpeğim bir golden retriever ve ÇOK oyunbaz. Evi korumak yerine, herhangi bir yabancıdan onunla oynamasını isterdi! Oldukça iri olduğu için mahalledeki birçok insan ondan korkuyor! ' Victoria, 12+ yaş, Singapur

“İki Golden Retriever yavrum var. İsimleri Doo ve Clay. Onları ilk aldığımda 10 haftalıktı ve ikisini de kucağımda tutabiliyordum. Şimdi 18 haftalıklar ve ikisi de kucağıma oturmaya çalışmak için kavga ediyorlar. Onlar çok şirin. En sevdikleri şey birlikte güreşmektir. Çimlerde yuvarlanan küçük oyuncak ayılar gibi görünüyorlar. ' Dana, Yaş 14, Güney Karolina ABD

Köpeğim bir Golden Retriever. O çok güzel. Neredeyse 10 yaşında. Artriti var ama her zaman benimle dolaşıyor. Onu ben doğduğumda yakaladık. ' Elizabeth, Yaş 10, Pensilvanya ABD

'Yeni evimizi aldığımda yeni bir köpek yavrusu alacağım ama çok yakında büyük bir köpek olacak. Uzun süre hala köpek yavrusu olacak. Golden Retriever yavrusu olacak. Çok yakında Golden Retriever köpeği olacak. ' Samantha, Yaş 7, Texas USA

Köpeğim bir Golden Retriever. O dünyanın en iyi köpeğidir. İrlandalı bir Setter'e benziyor. Bazen çok komik. ' Kelsey, Yaş 9, Grosse Ile, Michigan ABD

Köpeğim Jodie, benim en iyi arkadaşım. İnsanların bana saldırıyormuş gibi davranması gibi, bazen biraz aptal oluyor. Beni ısırdı! O bir Golden Retriever. Size söyleyeyim, insanlar onu İrlandalı bir setter olarak görüyorlar! Jodie en iyisi (o da benden bir ton hoşlanıyor)! Keşke hiç ölmeseydi. ' Michelle, 9 yaşında, Missouri, ABD

Köpeğim Sunny'yi (Golden Retriever) seviyorum çünkü çok tatlı ve beni her zaman koruyarak bana yardım ediyor. Oyun oynamayı seviyor ve çok iyi ve dünyayı seviyor! ' Jodie, 12 Yaş, Tilbury Ontario, Kanada

Ünlü Golden Retrieverlar

 • Homeward Bound ve Homeward Bound II'den Gölge,
 • Liberty, ABD Başkanı Gerald Ford'un köpeği
 • Hızlı, Drew Carey Show'dan
 • Adam Sandler’ın filminde Güneş Dansı, Tıkla
 • Duke, Bush’un Baked Bean reklamlarından
 • Comet, Full House TV şovundan Altın
 • Dostum, Air Bud ve tüm Air Bud devam filmlerinde
 • Brandon, Punky Brewster'ın Altın'ı

Son düşünceler

Bu nedenle, çocuklar ve diğer evcil hayvanlar da dahil olmak üzere herkesle iyi geçinen bir köpek arkadaşı istiyorsanız, altın av köpeği sizin için doğru seçim olabilir.

Altın avcıların bol miktarda egzersize ihtiyacı var ve yürüyüş gezileri, plaj gezileri ve bisiklet gezintilerinde size sevinçle katılacaklar. Yarışmalara girme arzunuz varsa, Golden'ınız itaat, dalma ve çeviklik dahil olmak üzere birçok köpek sporunda mutlu bir şekilde yer alacaktır.

Golden Retriever'ların büyük bir dezavantajı, ağır tüy dökücüler olmalarıdır, bu nedenle her gün köpeğinizi tımar etmek için bolca zaman ayırmanız gerekir. Ayrıca halılarınızı, döşemelerinizi ve giysilerinizi döken köpek kılı ile paylaşmanıza da gerek yok!

Mükemmel köpek arkadaşınızı bulmada bol şans!

Yorumlar