Doberman Pinscher Dökülmesi: Doberman Pinschers Ne Kadar Tüy Döker?

Doberman Pinscher Dökülmesi: Doberman Pinschers Ne Kadar Tüy Döker?

Doberman Pinscher bir çok popüler koruyucu ırk bu onun alır agresif itibar hem evi hem de araziyi uygun şekilde koruyarak. Bu görkemli yavrular, neredeyse bir asırdır dünya çapında hem koruma köpekleri hem de mülk koruyucuları olarak kullanılmaktadır. Onlar büyük bir üne sahip olmak tımar tarafında daha az bakım olduğu için, ancak birçok potansiyel sahip, bir eve getirmeden önce Doberman'ların dökülüp dökülmediğini ve tam olarak ne kadar olduğunu bilmek istiyor.

Bunu yoldan çıkaralım. Doberman Pinscher'lar tüy döküyor . Tek kaplamalı bir cinstirler ve köpek kılı değil “kürk”leri vardır. Birçok sahip tarafından köpek kılı ve köpek kürkü olarak kabul edilenler arasında bir fark vardır. Fino köpeği gibi ırkların daha az tüy döktükleri için tüyleri olduğu kabul edilir. Oysa 'kürk' olan köpekler tek veya çift kaplamalı olabilir ve dökülme eğilimi gösterir.Böyle sadece ne kadar Doberman'ın kulübesine mi? Aşağıdaki makalede, Doberman'ın saçını düzenli olarak yönetmenin en iyi yollarının yanı sıra Doberman Pinscher dökülme sıklığına da atlayacağız. Hadi atlayalım!

İçindekiler

Dobermanlar Ne Kadar Tüy Döker?

Kırmızı Doberman Açık Havada

Dobermanlar ılımlı tüy dökücülerdir ve bakımı kolaydır.doberman kıskaçları ılımlı shedder'lardır. hakkında döküldüler tüm yıl aynı miktar . Tek tüylü bir köpek ırkıdır, yani diğer ırklar gibi yılda iki kez dökmeleri gereken bir astarları yoktur.Dobermanlar ılımlı tüy dökücüler olduğundan, yavrularınızdan sonra haftalık olarak temizlemeyi bekleyebilirsiniz. farklı kabarık kaplamalı ırklar , kürkleri daha kısadır ve mobilyalarınıza veya kıyafetlerinize yapışmaz. dobermanlar Pitbull kadar tüy döker , aynı zamanda tek kaplamalı ırklardır. Orta boy bir köpek istiyorsanız, Dobermanlar harika bir alternatiftir. Labrador kadar döken veya benzer büyüklükteki diğer köpekler.

Doberman Pinscher Mont

Dobermanların tek bir katı olduğundan, yalnızca orta derecede tımar gerekli olacaktır. Pek çok insan, düşük tüy döken bir köpek ırkı olduklarını düşündükleri için bir Doberman'ı sahiplenmek isterler. Bu gerçekten böyle değil. Ancak tüyleri daha kısa olduğu için daha az fark edilirler. Tek kaplamalı bir cins olmak, kış ve yaz aylarında aynı miktarda dökülecekleri anlamına gelir. Golden Retriever gibi köpeklerin bir astarı vardır ve yılda iki kez aşırı tüy dökerler, bu da daha fazla bakım ve temizlik gerektirir.Dobeman Kaban Renkleri

Birçok Farklı Renkte Dobermanlar

Dobermanlar dört farklı ceket renginden birine sahip olabilir.

Sadece dört renk var Doberman için bu, gösteriye geldiğinde izin verilir. Bazı yetiştiriciler diğer kaplama renklerine izin verirken, tanınan sadece 4 tanesi Siyah ve Pas (siyah ve ten rengi), Kırmızı ve Pas (kahverengi ve ten rengi), Mavi ve Pas (gümüş ve ten rengi), Açık Kahverengi ve Pas (açık kahverengi ve ten rengi) bronzluk).

Doberman'ınızın ceket rengi hiçbir etkisi olmayacak onların dökülme sıklığında. Tipik olarak, giysinizin, mobilyanızın ve döşemenizin rengine bağlı olarak az ya da çok ortaya çıkacağı anlamına gelir. Mobilyanızın rengini köpeğinizin palto rengiyle koordine etmek neredeyse imkansız olsa da, daha koyu renkli veya kedinizin paltosuna uyan mobilyalar kürklerini gizlemek için daha iyi bir iş çıkaracaktır.Dobermanların Tüy Dökülmesinin Diğer Nedenleri

dobermanlar Temel olarak köpek sahibi olarak haftada bir kürklerini temizleyen bir 'dökülme standardı'na sahip olun. Ancak Doberman'ınızın dökülme sıklığının artmasının başka nedenleri de var. İşte dikkat etmeniz gereken bu nedenlerden bazıları.

Stres: Rutin değişiklik de dahil olmak üzere strese neden olan herhangi bir şey dökülmeye neden olabilir.
Beslenme: Köpeğinizin diyetindeki değişiklikler ek tüy dökülmesini tetikleyebilir.
şampuanlar: Sert kimyasallar içeren bir şampuan seçmek cilt tahrişine neden olabilir.
Cilt koşulları: Mange gibi cilt koşulları, köpeklerin tüm tüylerini kaybetmesine neden olabilir.
Diğer Hastalıklar: Kanser gibi diğer hastalıklar, köpeğinizin tüm tüylerini dökmesiyle kendini gösterebilir.

Yukarıdakilerden herhangi birinin evinizin çevresinde biraz fazla kürke neden olması muhtemel olsa da, rutin bir değişiklikten kaynaklanan stres genellikle en yaygın olanıdır. değiştirme Doberman'ın köpek maması tüy dökme alışkanlıkları ve bakım ihtiyaçları üzerinde de etkisi olabilir. Herhangi bir önemli potansiyel sağlık sorununu ekarte etmek için endişeleriniz varsa veterinerinizi ziyaret etmek her zaman iyi bir fikirdir.

Doberman Tüy Dökülme İpuçları ve Çözümleri

doberman açık havada

Doberman'ınızın tüy dökme alışkanlıklarını etkili bir şekilde yönetmenin birkaç farklı yöntemi vardır.Böyle, Dobermanlar ortalamadır ne kadar döktükleri ile. Düzenli bakım ve bakım bir zorunluluktur. Ancak, köpeğinizin evin etrafında bıraktığı tüy miktarını en aza indirmek için köpek sahibi olarak yapabileceğiniz başka şeyler de vardır. Doberman'ınızın geride bıraktığı kürk miktarını en aza indirmenin yollarına bir göz atalım.

fırçalama

Doberman'ınızı fırçalamak ilk savunma hattınızdır. Birçok köpek sahibi, akıllıca olmayan düzenli bir saç fırçalama rutini izlemez. Doberman'ı tımar etmenin ne kadar kolay olduğunu düşünürsek . Saçları kısadır ve haftalık olarak saçı uzak tutmak için basit bir iğneli fırça kullanmak çok daha kolaydır. Daha uzun tüylü köpeklerin taranması için çok daha fazla zamana ihtiyacı vardır, bu nedenle haftada en az bir kez bir kıl veya iğneli fırçayı Dobie'nizin paltosunda sürüklemek ilk yapacağınız şey olmalıdır.

banyo

Doberman Ayakta

Doberman'ınızı düzenli olarak yıkamak, daha az tüy döken yumuşak bir tüye sahip olmalarını sağlayacaktır.

Doberman Pinscher'ınızı düzenli olarak yıkamak, evinizde aşırı tüy dökülmesiyle mücadele etmek için ihtiyaç duyacağınız ikinci adımdır. Doberman'ınızı ayda en az bir kez yıkamak isteyeceksiniz. Bundan fazlası aşırı olabilir, özellikle ticari şampuanlar kullanıyorsanız . Aşırı banyo kuru ve tahriş olmuş cilde neden olabilir. Ancak düzenli bir rutin banyo programı, yavrularınız onu evinize sürüklemeden önce gevşek kürkün rahatça çıkarılmasını sağlamaya yardımcı olabilir.şampuanlar

Birçok Doberman hassas bir cilde sahiptir. Bu, yapmak isteyeceğiniz anlamına gelir hassas bir cilt şampuanına yapıştırın veya köpekler için yapılmış yulaf ezmesi şampuanı sakinleştirici etki onların derisi üzerinde. Daha ucuz, ticari sınıf bir şampuan kullanmak cilt tahrişine ve aşırı tüy kaybına neden olabilir. Dobermanlar için dökülme önleyici bir formül kullanılması önerilmez, çünkü buna gerçekten ihtiyaçları yoktur. Çift kat olmadan, tüy dökülmesini azaltmada, yavrularınız için bir Doğal formülden daha iyi yapmayacaktır.

Diyet

Doberman Pinscher Yeme

Beslenme genellikle göz ardı edilir ve hem deri hem de tüy sağlığını geliştirebilir.

Diyet Sıklıkla gözden kaçan Köpeğinizin tüy dökme alışkanlıklarını yönetmek söz konusu olduğunda. Doberman'ınızın yüksek kaliteli kuru mama taneleri yemesini sağlamak, yavrularınızın parlak, pürüzsüz bir kürkü korumak için ihtiyaç duydukları besin maddelerine sahip olmasını garanti edecektir. İyi miktarda köpek maması Omega-3 yağlı asitler hem derilerini hem de tüylerini dengeli tutmaya yardımcı olacaktır. Sonuç olarak, Doberman'ınız için beslenme konusunda uyumayın. Onları üstün kaliteli bir köpek maması beslemek, yavrularınızı daha uzun süre sağlıklı tutmanın yanı sıra deri ve tüy faydalarına sahiptir.Takviyeler

Köpek mamanız eksikse veya Doberman'ınız bezelye veya baklagiller içermeyen özel bir diyet yapıyorsa, bazı besinleri takviye etmek saçlarını kontrol altında tutmak için. Bunu yapabilen birçok takviye var. En popüler olanı, çiğnenebilir veya sıvı formda bir Omega-3 takviyesidir. Omega yağ asitleri genel tüy sağlığını destekler ve Doberman'ınızın evinizin çevresinde veya giysilerinizde kürk izi bırakma olasılığı daha düşük olan yoğun, parlak bir tüye sahip olmasını sağlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Hala Doberman Pinscher dökülme sorularınızı yanıtlamadınız mı? Önceden yanıtlamak amacıyla aldığımız yaygın soruların bir listesini derledik. Burada kaçırdığımız bir şey varsa, yorumlar bölümünde bize bir satır bırakmaktan çekinmeyin!

Doberman'ım Neden Aşırı Dökülüyor?

Bu bağlıdır. Ancak genellikle bir Doberman'ın normalden daha fazla tüy dökmesinin en yaygın nedeni, hayatındaki rutin bir değişiklik veya yeni bir stres etkenidir. Yakın zamanda yeni bir köpek evlat edindiyseniz, yeni bir bebeği karşıladıysanız veya Doberman'ınızın normal rutinini etkileyebilecek herhangi bir şey yaşadıysanız, o zaman muhtemelen yavru köpeğiniz normalden çok daha fazla tüy dökebilir.

Doberman'ımın Çok Fazla Dökülmesini Nasıl Durdurabilirim?

Doberman'ınızın dökülmesini asla 'durduramazsınız'. Tek tüylüdürler ve her zaman tüy dökerler. Yukarıda özetlediğimiz ipuçlarını ve çözümleri takip ederek azaltabilirsiniz.Doberman Tüy Dökülme Sezonu ne zaman?

Doberman'ın kulübesi yıl boyunca. Yaz ve kış aylarında daha fazla tüy dökmezler. Doberman'ın çift kat giyecek 'uzun saçlı' bir versiyonu yok. Tüm yıl boyunca aynı miktarda kürk kaybıyla uğraşacağınızı güvenle varsayabilirsiniz.

Blue Doberman Pinschers diğer Coat Color'lardan daha fazla tüy döküyor mu?

var belgelenmiş kanıt yok Kırmızı, Mavi, Siyah veya Açık Kahverengi bir ceket renginin gösterilmesi, bir Doberman'ın kaybedeceği kürk miktarı üzerinde herhangi bir etkiye sahiptir. Hepsi aynı miktarda dökülüyor. Kaplama rengini değil, dökülme sıklığını etkileyen çevresel değişiklikler çok daha yaygın.

Dobermanlar Diğer Koruyucu Irklardan Daha Fazla Tüy Döker mi?

Dobermanlar aslında birçok farklı koruyucu ırktan daha az tüy dökerler. Ne zaman Rottweiler ile karşılaştırıldığında veya Alman kurdu ile karşılaştırıldığında , kürkleri aslında uygun şekilde tımar edildiğinde çok daha kolay yönetilebilir.

Son düşünceler

Bir Doberman Pinscher'ı evinize kabul etmeyi düşünüyorsanız, tüy dökülmesi endişelerinizin en küçüğü olmalıdır. Tüy dökme alışkanlıkları, rutin fırçalama, banyo ve uygun şekilde formüle edilmiş bir köpek şampuanı ile kolayca yönetilir. Düzenli bakım alışkanlıklarını yerine getirirseniz, Doberman, aileniz için dağınık olmayan bir ev koruyucusu veya refakatçi köpeği yapabilir.

Yorumlar