English Cream Golden Retrievers: Irk Bilgisi, Renk Tartışması ve Daha Fazlası

English Cream Golden Retrievers: Irk Bilgisi, Renk Tartışması ve Daha Fazlası

Golden Retriever uzun zamandır en sevdiğimiz aile köpeklerinden biri olmuştur ve onlarca yıldır ilk 3 favori ırkın etrafında dolaşmıştır. Muhtemelen dünyada hiç Altın ile tanışmamış bir kişi yoktur. Peki ya bir İngiliz Kremalı Golden Retriever? 'Normal' Golden Retriever'lardan herhangi bir farkı var mı?

Bu cins bilgi kılavuzunda burada cevaplayacağımız bu soru ve daha fazlası. Belki de hayatınıza bir İngiliz Kremalı Golden Retriever'i kabul etmek üzeresiniz. Ya da birisinin özel İngiliz Kremalı Golden Retriever'inden bahsettiğini duyarsınız ve ilginizi çeker. Burada bulunma nedeniniz ne olursa olsun, bilmeniz gereken her şey hakkında size bilgi vereceğiz.Golden Retriever için ceket renginden çok daha fazlası var. Ve arasında birden fazla fark var farklı Golden Retriever türleri . Öyleyse, arkanıza yaslanın, rahatlayın ve English Cream ile ilgili her şeyi öğrenirken kendinize bir ikindi çayı ve kek ikram edin.

Aileler İçin Önerilir
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostluğu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Yavru Köpek Maliyetleri

Irk Tarihi

Sahada İki Farklı Golden Retriever

Golden Retriever'in geçmişi 19inci Century İskoçya İngiliz aristokrat köpek yetiştiricisi Lord Tweedmouth'un Altın'ı yarattığı yer. Yaratmak istedi nihai silah köpeği . Bataklıklarla çevrili olmak, hem karada hem de suda iyi çalışan bir köpeğe ihtiyacı olduğu anlamına geliyordu.Lord Tweedmouth, bilinmeyen altın renkli dalgalı kaplamalı bir köpeği, ciğer renginde olan, soyu tükenmiş bir Tweed Water Spaniel ile çiftleştirdi. Golden Retriever'lerin ilk çöpü doğdu ve hepsi çeşitli altın tonlarında sarı kaplıydı. Bu yavrular ve sonraki yavrular arkadaşlara hediye edildi.

Alman kurdu border collie karışımı

İlk yavrulardan birinin, kızıl İrlanda Seteri olan Lord Tweedmouth’un oğluna hediye edildiği düşünülmektedir. Ve kırmızı Setter'iyle yeni Golden yavrularını yetiştirmenin, koyu kırmızı Golden Retriever'ların nasıl ortaya çıktığı olduğuna inanılıyor. İngiliz krem ​​rengi sonra ortaya çıktı en soluk Golden Retriever'ları birlikte yetiştirmek .

Farklı Golden Retriever Alt Tipleri

İngiliz Cream Retriever Yavruları

Golden Retriever'lerin popülaritesi ile dünyayı gezme ve görme şansı geldi. Seyahatle birlikte transatlantik üreme geldi ve yüzyıllar süren yerel üremeden sonra farklı Golden Retriever alt türleri geldi. Sadece bir Golden Retriever ırkı olmasına rağmen, 3 farklı alt tip Golden Retriever: Amerikan, Kanada ve İngilizce.Amerikan en çok Amerika'da, Kanada'da Kanada'da ve İngilizce, Avrupa ve Avustralya'da yaygındır. Her alt tipin kendi cins standardı vardır. Amerikan Kulübesi Kulübü , Kanada Kulübesi Kulübü , ve Kennel Kulübü (KC), sırasıyla.

Doğru, Golden Retriever'in üç alt türü var ve burada İngiliz Kreması olarak da bilinen İngiliz Golden Retriever hakkında bilgi edineceğiz. İngiliz Kremalı Golden Retriever karışım değil . Sadece bir Golden Retriever ırkı olmasına rağmen, hepsi arasında küçük farklılıklar . Bu farklılıklar, siz ve aileniz için hangi alt türü seçtiğinizi belirleyebilir veya belirlemeyebilir. İngiliz Kreması İngiliz Kreması olarak bilinir çünkü kendisi İngiliz. Ve çünkü o daha hafif olma olasılığı daha yüksektir renkli.

İngiliz Kremalı Golden Retriever

İngiliz Kremalı Golden Retriever Yavru Oturan

İngiliz Kremleri de özellikle Amerika'da farklı isimlerle anılır. Diğer isimler arasında Nadir Beyaz Avrupalı ​​Retriever'lar veya Exquisite Platinum Imported Golden Retriever'lar bulunmaktadır. Popüler inanışın aksine, sadece soluk renginden daha çok öğrenilecek farklılıklar var. Ama hata yapmayın, İngiliz Kremi onun için en popüler parlak beyaz ceket ! Hemen başlayalım!Mizaç

English Cream Golden Retriever'larla çalışanlara göre, İngiliz Kremleri ile Amerikalı kardeşi arasında açık bir fark var. İngiliz Kremleri daha sakin ve daha olgun görünmek Amerikan Altınları ile karşılaştırıldığında. İngiliz Kremleri nadiren hiper veya aşırı gürültülüdür, oysa birçok Amerikan Altınları öyledir.

Bu, İngiliz Kremlerinin aktif ve eğlenceli olmadıkları anlamına gelmez, çünkü öyleler. Ve American Goldens'ın rahatlayamadığı durum da söz konusu değil. Ancak daha sakin ve daha nazik bir Golden arıyorsanız, İngiliz Kremi en iyi seçiminizdir. Bu farkın dışında, kişilikleri söz konusu olduğunda diğer Gold Retriever türleri ile aynıdırlar.

İngiliz Kremalı Golden Retrieverlar süper tatlı ve arkadaş canlısı . Sadece ailesiyle değil, daha önce hiç tanışmadığı yabancılarla da. Daha sakin olduğu için, American Golden’ınkine kıyasla yabancılarla pek karşı karşıya değil. Ayrıca bahçede oyun oynamayı çok seviyor ve çok aktif. Vücudunu ve zihnini canlandırmak için egzersiz seansları arasında çok fazla oyun süresine ihtiyacı var. Scottish Highlands'den çalışan bir köpek olarak, dışarıda çok zaman geçirmek temiz havada.

İngiliz Kremleri geveze köpeklerdir ve ona hızlı bir şekilde 'bırak' komutunu öğretmeniz gerekir. Neyse ki onlar Çok efendi , oynarken bile. O kadar yumuşak ki, Golden Retriever sahipleri 'Yumurta mücadelesi' . Evet, doğru okudunuz, bir Golden Retriever bir yumurtayı kırmadan ağzında tutabilir. Bunu English Bull Terrier'imle deneyeceğimi sanmıyorum!Yukarıdakilere ek olarak, çok sadıktır, bu nedenle tatlı görünümlü itaatkar bir köpek arıyorsanız, İngiliz Krem Altın sizin için olanıdır. Daha sakin ve eğitilmesi daha kolay olduğu için, yaptığını keşfediyor harika bir terapi köpeği . Sen onun gözbebeği olacaksın ve o senin ikinci gölgen olacak.

Boyut ve Görünüm

Karda İngiliz Kremalı Golden Retriever

İngiliz Krem cinsi standardı, İngiliz Kremlerinin ölçmesi gerektiğini belirtir 21 inç ila 24 inç boyunda pençeden omuza. Sağlıklı bir İngiliz Kreması ağırlıkta olmalıdır 55 ile 75 pound arası . Bu, Amerikan Golden Retriever için cins standardı ile aynıdır. İngiliz Kremalı Golden Retriever'ların beyaz bir ceketi vardır ve bu, Altın turuncudan sarıya kadar değişen Amerikan muadillerinden farklıdır. daha derin kırmızı .

Bununla birlikte, İngiliz Kremleri ile çalışanlar, cins standardının aynı olmasına rağmen, Amerikalı meslektaşlarından biraz daha stoklu olduğunu belirtiyorlar. Ve tıpkı herhangi bir köpek ırkı gibi, erkekler tipik olarak dişilere kıyasla boy ve kilo ölçeğinin daha büyük ucundadır.

Sadece biraz değil daha tıknaz ve daha büyük kemikli ama aynı zamanda biraz daha büyük kafaları var. Bu, onu taşımak için daha güçlü, daha kalın ve daha kaslı bir boyuna sahip oldukları anlamına gelir. Ayrıca biraz daha geniş ağızlıklara sahiptirler, bu da daha güçlü bir çene ile sonuçlanır. Gözleri birbirine daha yakın konumlanmıştır ve daha yuvarlak olma eğilimindedirler. Kulakları, kulakları daha yükseğe ve daha geriye yerleştirilmiş Amerikan Altınları ile karşılaştırıldığında, gözleri ile aynı seviyededir.İngiliz Kremalı Golden Retriever’in görünümündeki en dikkat çekici fark (beyaz kürkü dışında) üst çizgisi seviye . Üst çizgisi, boynu ile kuyruğu arasındaki çizgidir. American Golden’ın üst çizgisi biraz daha eğimliyken bir Alman çoban köpeğinin eğimli kıçları gibi . Bu, İngiliz Kremine gururlu ve genel olarak daha sıkı bir görünüm kazandırır.

Ceket ve Renkler

Beyaz Kaplamalı İngiliz Kremalı Retriever

Cins standardına göre, İngiliz Kremalı Golden Retriever'in rengi ' herhangi bir altın veya krem ​​tonu , ne kırmızı ne de maun ”. Golden Retriever'in diğer alt türleri krem ​​rengini tanımıyor. Aslında, bir Golden Retriever aşırı derecede soluksa, Amerikan cins standartlarına göre istenmeyen olarak görülür.

Bu, İngiliz Kremalı Golden Retriever'ların mutlaka krem ​​rengi olması gerekmez ve daha altın sarısı renkte olabilirler. Ancak, daha açık krem ​​en popüler renk olduğu için, fiyatlandırmaları muhtemelen daha yüksek olacaktır çünkü onlara daha fazla talep vardır.İngiliz Kreması'nın ceketi orta uzunlukta ve kulaklarının, boynunun ve kuyruğunun çevresinde daha uzundur. Uzun saçları tüylü kürk olarak bilinir ve bu saç, paltosunun geri kalanından biraz daha dalgalıdır. Ceketi yumuşak ve dokunuşa ipeksi. Çift ceketi var ve tımar bölümünde tartışacağımız iki ağır dökülme mevsimi ile tüm yıl boyunca ılımlı bir tüy dökücü.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Tenis Topu ile İngiliz Kremalı Retriever

İngiliz Kremalı Golden Retriever, Amerikalı meslektaşından daha az gürültülü, ancak bu daha az egzersize ihtiyacı olduğu anlamına gelmiyor. Geleneksel bir çalışma türü olduğu için çok fazla egzersize ihtiyacı var. Harcamak için bekleyin her gün en az 1 saat şiddetli egzersiz yapmak İngiliz Kreması, yağmur yağsın veya parlasın. Bunu yapamazsanız, İngiliz Kremalı Retriever'inizin enerjisini eşyalarınızdan almasını bekleyin.

Egzersiz seansları arasında çok fazla etkileşimli oyun süresine de ihtiyacı olacak. Golden Retriever 4'türinci çoğu akıllı köpek ırkı yani zihinsel uyarılmaya ihtiyaçları var. Oynaması için bol miktarda oyuncağa yatırım yaptığınızdan emin olun. Veya kupanın altındaki topu bulmak gibi ikinizin de oynayabileceği DIY beyin oyunları tasarlayın.

İngiliz Kremalı Golden Retriever, egzersiz ihtiyaçlarını garanti edebilecek ve zeki zihnini meşgul edecek aktif bir aileyle birlikte yaşamaya ihtiyaç duyar. Bu nedenle ve insanlarının refakatini arzulayan muhtaç bir köpek olduğu için ihtiyacı var. zamanının çoğunu onunla geçirebilen bir aile.İngiliz Kreması için apartman yaşamı işe yaramayacak. Daha büyük bir eve ihtiyacı var kendi bahçesine erişim kalbinin içeriğinde dolaşıp rahatlayabileceğini. Açık havada bir köpek ırkı olduğu için çok çabuk kabin ateşi çıkacaktır.

İhtiyaçları karşılandığı sürece her tür aileye harika bir aile eki yapar. İngiliz Kremalı Retrieverler çocukları severim ve onlara karşı naziktir ve bu yüzden Amerika'nın en sevilen aile ırklarından biridir. Ayrıca bir yavru kadar iyi sosyalleşirse diğer evcil hayvanlarla da iyi geçinir.

Eğitim

İngiliz Cream Retriever Oturan

İngiliz Kremalı Golden Retriever's favori ödül muhtemelen bir tenis topu olacaktır veya yenilebilir bir muamele yerine ağzına alabileceği herhangi bir başka nesne. Ancak, sizinki farklı olabilir, bu nedenle English Cream'inizin istediği şeyle çalışmak çok önemlidir. İyi davranışa yanıt olarak bunları bir ödül olarak kullanmak, pozitif pekiştirme eğitimi . Ve bu en etkili eğitim yöntemidir.

Neyse ki, İngiliz Kremalı Golden Retriever zeki ve sadık, onu süper eğitilebilir kılıyor. Bu yüzden en sevilen terapi köpeği seçeneğidir. Bu onun olduğu anlamına gelir ilk kez bir köpek sahibine uygun . Daha sakin ve daha olgun olmak, acemi bir köpek sahibi için iyi bir seçenek olmasının bir başka nedenidir.

Bir sandık eğitimi Retriever boyutlu sandık İngiliz Kreması için iyi bir fikir. Bu ona yalnızca kendi diyebileceği güvenli bir alan sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda onu evde bırakmanız gerektiğinde size huzur sağlayacaktır.

Sağlık

Sağlıklı İngiliz Kremalı Retriever

English Cream Golden Retriever, nispeten sağlıklı bir köpektir. İngiliz Kremalı Golden Retriever'in karşılaştığı beş temel sağlık sorunu şunlardır:

Kalça ve dirsek displazisi - dirsek ve kalça yuvasının kemikle tam olarak birleşmediği yer burasıdır. Zamanla bağları ve kemiği yıpratarak ağrıya ve aşınmaya neden olur. Bu, çoğu büyük cins köpekleri etkiler ve genellikle yaşla birlikte gelir.

Kardiyak endişeler - Cinsi etkileyen birkaç kalp hastalığı var, ancak çoğundan daha yaygın olan bir kalp hastalığı var. DCM olarak kısaca bilinen dilate kardiyomiyopati, kalbin genişlediği, zayıfladığı ve zayıfladığı yerdir.

Göz doktoru sağlığı - üç göz kaygısı Golden Retriever'i diğer koşullardan daha fazla etkiler. Bunlar progresif retinal atrofi, katarakt ve Golden Retriever üveittir (GRU). GRU en yaygın olanıdır ve gözün orta tabakasının iltihaplandığı ve sonunda kalıcı göz kaybına neden olabileceği yerdir.

Nöronal ceroid lipofuscinosis - bu bir merkezi sinir sistemi hastalığıdır ve tipik olarak 13 aylıkken koordinasyon kaybı, nöbetler, anksiyete ve körlük belirtileri gösterecektir. Bir Altının bunu miras alması için, her iki ebeveyninin de ona sahip olması gerekir, bu yüzden köpeklerini tarayan saygın bir yetiştirici ile çalışmak çok önemlidir.

Kanser - bu aynı zamanda cins için büyük bir endişe kaynağıdır ve burada, bir Amerikan kremine göre bir İngiliz Kremalı Golden Retriever'i benimsemenin faydalı olduğu yer burasıdır. Araştırmalar, Amerikan Golden Retriever'ların% 61'inden fazlasının kanserin, İngiliz Golden Retriever'lerde% 38'in üzerinde olduğunu göstermiştir. Her iki oran da diğer köpek ırklarına göre çok yüksek olmasına rağmen, English Cream Golden kanser oranı önemli ölçüde daha düşük .

Beslenme

İngiliz Cream Retriever Aşağı Bakıyor

İngiliz Golden Retriever'in yüksek kaliteli bir mama yemeye ihtiyacı var. Çünkü bu Golden Retriever'in bir alt türü, aynı Golden Retriever'lar için harika mama tanecikleri English Cream Retriever için çalışacak. Yavru köpeğinize dengeli bir beslenme için ihtiyaç duyduğu her şeyi sağlayan bir yiyecek seçtiğinizden emin olmak isteyeceksiniz. Diyeti ona yüksek kaliteli et proteinleri, sağlıklı karbonhidratlar, omega yağları, lif, meyve ve sebzeler sağlamalıdır.

köpekler çekirdek yer mi

Büyük bir cins olduğu için yaşam evresine uygun besine de ihtiyacı var. Bu, özellikle köpek yavrusu aşamalarında önemlidir, çünkü büyük ırklar için hazırlanmış köpek maması var optimum besin dengesi . Hızlı kemik büyümesini kontrol edecekler, bu da kalça ve dirsek displazisi geliştirme olasılığının daha düşük olduğu veya en azından geciktirdiği anlamına geliyor.

İngiliz Kremasını besleyeceğiniz miktar, büyüklüğüne, enerji seviyelerine ve yaşına bağlı olacaktır. Ancak olgunluğa ulaştığında, muhtemelen her yerde yemek yiyecektir. 2 ila 3 bardak arası her gün. Her zaman paket talimatlarını takip ettiğinizden emin olun ve aşırı veya yetersiz beslememek için bunları takip edin.

Bakım

İngiliz Kremalı Retriever Dökülme

İngiliz Kremalı Golden Retriever, yıl boyunca orta derecede tüy döken çift tüylü bir köpektir. İlkbahar ve kış olmak üzere iki dökülme mevsiminde yoğun bir şekilde tüy döker. Bu, benzer Golden Retriever’in saç dökülme alışkanlıkları , dökülmesini nasıl yöneteceğinizi öğrenmeniz gerekecek. English Cream Retriever'lar ağır kırıcılar.

Diş fırçalama rutininden en iyi şekilde yararlanabilmek için yapmanız gerekenler doğru fırçayı al ceketi için. Düzenli bir fırçalama rutini, döktüğü miktarı azaltmaya yardımcı olacaktır. İngiliz Kremalı Golden Retriever, diğer renkli Golden Retriever ile aynı miktar .

Ayrıca diğer renkli Golden Retriever'lara kıyasla aynı miktarda banyoya ihtiyacı var. Bir gösteri köpeği, hassas bir köpek veya çok kirli bir köpek olmasına bağlı olarak, İngiliz Kremi için ne tür bir şampuana ihtiyacınız olduğunu belirleyecektir. Onu süper beyaz ve parlak tutmak istiyorsanız, ceketinin parıldamasını sağlamak için parlatıcı bir şampuan kullanmayı deneyebilirsiniz. English Cream Retriever'ların cildi hassas olabilir, bu nedenle bunu düzeltmek için yapılan şampuan cilt tahrişi başlamadan önce.

sacli kopek

Yetiştiriciler ve Yavru Köpek Maliyetleri

İngiliz Kremalı Retriever Yavrusu

İngiliz Kremalı Golden Retriever, bir Golden Retriever'dir. KC cinsi standardına göre yetiştirildi . Amerika'da daha fazla Amerikan Golden Retriever olmasına rağmen, bir avuç yetiştirici İngiliz standardına göre İngiliz Krem Altınları üretecektir. Saygın bir yetiştirici, İngiliz Kremalı Golden Retriever'ları Avrupa'nın en iyi yetiştiricilerinden ithal edecek ve kesinlikle İngiliz Kremleri üretecektir.

Yapabilecekler kanıtlamak için belgeler üretmek soy ve onların İngiliz Kremalı Golden Retriever oldukları. Sadece çok hafif altın Amerikan Golden Retriever'lar değil. İngiliz Kremalı Golden Retriever'lar için genellikle artan bir maliyet vardır, çünkü Avrupa'dan en iyi örnekleri satın alıp göndermenin çok maliyetli olması nedeniyle.

İngiliz Kremalı Golden Retriever'in ortalama fiyatı bir yere düşüyor 1.500 ABD Doları ile 3.500 ABD Doları arası . Fiyat, bulunduğunuz yere, arz ve talebe, yetiştiricinin itibarına ve yavruların soyuna bağlı olacaktır. Bazı İngiliz Krem Altınları, saygın yetiştiricilerden on binlerce dolar alabilir.

Elbette, bütçe her zaman önemli bir husustur, ancak asla bir arka sokak yetiştiricisiyle çalışma konusunda cazip olmayın. Ödediğinizin karşılığını aldığınız doğru. Saygın yetiştiriciler yavrularının sağlığına önem verirken yavru değirmenler sadece karı önemsiyor . Sağlık bakımı pahalıdır, bu nedenle onlar ya da anneleri için herhangi bir endişe duymadan olabildiğince çok yavruyu dışarı pompalarlar.

Kurtarma ve Sığınaklar

İngiliz Kremalı Retriever Açık Havada

Golden Retriever çok popüler bir aile hayvanı olmasına rağmen, birçoğu kurtarma barınaklarında bulunmaktadır. Ancak, Amerika'da daha az İngiliz Kremalı Golden Retriever olduğu için, kurtarma merkezlerinde daha az İngiliz Kremleri .

Yerel kurtarma merkezinizde bir İngiliz Kremalı Golden Retriever bulmakta zorlanıyorsanız, özel cins kurtarma web sitelerine bakmalısınız. Başlamak için harika olanı Golden Retriever Club of America Ulusal Kurtarma Komitesi . Eyalete göre kurtarma merkezlerini tüm iletişim bilgileriyle listelerler. Bir İngiliz Kremasını kurtarmak daha kolay olamazdı!

Kurtarma aynı zamanda ilk satın alma fiyatından tasarruf edebileceğiniz anlamına gelir. Benimseme ücretleri 50 ila 350 ABD Doları arasında herhangi bir yerde , saygın bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu fiyatından daha ucuzdur. Bu, İngiliz Kreminizin nereden geldiğinden veya onları etik bir yetiştirici yetiştirip yetiştirmediğinden emin olamayacağınız anlamına gelir. Ancak, bir hayat kurtardığınızı düşünürsek, bu sadece küçük bir şey.

Aile Hayvanları Olarak

 • İngiliz Kremi, insanlarını seven sevgi dolu ve şefkatli bir köpektir.
 • Ailesinin duygularıyla çok uyumlu ve harika bir terapi köpeği yapıyor.
 • İngiliz Kreması, küçük çocukları olan aileler ve diğer hayvanlar için mükemmeldir.
 • Mutlu olmak için her gün en az 60 dakika yoğun egzersize ihtiyacı var.
 • English Cream, aile dostları ve yabancılarla çok arkadaş canlısıdır.
 • English Cream Retriever'lar harika bekçiler değildir.
 • Akıllı ve eğitilebilirler, ilk kez köpek sahipleri için harika arkadaşlar olurlar.
 • English Creams, yıkıcı davranışlardan kaçınmak için bol miktarda zihinsel uyarıma ihtiyaç duyar.
 • O ağır bir dökücü ve seni o kadar çok seviyor ki paltosunu seninle paylaşacak.
 • Dökülmeye devam etmek için, dökülmesini yönetmek için düzenli bir bakım rutini oluşturun.
 • O çok eğlenceli ve sizi ve ailenizi yıllarca eğlendirecek.

Sıkça Sorulan Sorular

Potansiyel English Cream Retriever sahipleriyle karşılaştığımız bazı genel sorular var. En sık sorulan sorularımızın bir listesini derledik ve bunları aşağıda yanıtladık.

English Cream Golden Retriever nedir?

English Cream Golden Retriever, üç Golden Retriever alt türünden biridir. Kennel Club (American Kennel Club'ın İngiliz versiyonu), Amerikan standardına göre biraz farklı bir Golden Retriever cins standardına sahiptir. İngiliz Kremleri İngiliz standardını karşılayacak şekilde üretilir ve Kennel Club kremayı renk olarak kabul ettiği için İngiliz Kremleri olarak bilinir. Transatlantik üreme nedeniyle, diğer iki alt türe göre biraz farklı bir görünüme ve kişiliğe sahiptirler.

English Cream Golden Retriever'lar ne zaman büyümeyi bırakır?

English Cream Golden Retriever'lar, 1 yaşında tam boylarına ulaşma eğilimindedir ve 2 yaşında maksimum ağırlıklarına ulaşır. İngiliz Kremleri, Amerikan Golden Retriever'e kıyasla daha tıknaz ve daha büyük kemikli olma eğilimindedir.

English Cream Golden Retriever'lar iyi bir aile hayvanı olur mu?

Evet, İngiliz Kremalı Golden Retrieverlar harika aile hayvanları yapar. Sadece çok arkadaş canlısı, şefkatli ve tatlı değil, aynı zamanda çocuklara ve diğer hayvanlara karşı da çok nazik davranıyorlar. İngiliz Kremleri, Amerikan alt tipinden daha az gürültülüdür, bu nedenle daha sakin bir köpek arıyorsanız, İngiliz Kreması sizin için daha iyi bir seçenektir.

English Cream Golden Retriever yetiştiricisini nasıl bulurum?

Aramaya başlamak için en iyi yer, çevrimiçi bakmaktır. Bu şekilde, birlikte çalışmak isteyeceğiniz bir avuç yetiştiriciyi arayabilirsiniz. Birkaç tane bulduğunuzda, onları daha derinlemesine araştırmalı ve saygın olduklarından emin olmak için diğer müşteri incelemelerine bakmalısınız.

Ayrıca aşağıdaki gibi sosyal medya gruplarına da katılın: English Cream Golden Retriever Facebook grubu . Burada benzer düşünen insanlarla konuşabilir ve aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Kiminle çalışmaya karar verirseniz verin, her zaman onlarla, yavru köpeklerle ve ebeveynleriyle yüz yüze görüşün ve tüm sağlık izinlerini ve İngiliz Kremi mirasının kanıtlarını görmeyi isteyin.

Son düşünceler

İngiliz Kremalı Golden Retriever bir harika aile köpeği . Diğer Golden Retrieverler kadar tatlı ve şefkatlidirler. Amerikalı kardeşlerinden her zamankinden biraz daha tıknazdır, ancak onu bir köpek kalabalığının arasında öne çıkaran hafif krem ​​paltosu.

Biraz daha sakin ve birçok köpek sahibinin tercih ettiği daha olgun bir şekilde karşımıza çıkıyor. İngiliz Kremasının sizin fincan çayın olduğundan eminseniz, sizin ve ailenizin pişmanlık duymayacağınızı bilin. Ona ihtiyacı olanı verdiğinizden emin olun, böylece ikiniz de sonsuza dek mutlu yaşayacaksınız.

Yorumlar