Golden Retriever Dökülmesi: Golden Retrieverler Ne Kadar Dökülür?

Golden Retriever Dökülmesi: Golden Retrieverler Ne Kadar Dökülür?

Golden Retriever dökülür mü? Kısa cevap evet, kesinlikle döktüler. Ama ne kadar? Bu, deneyimlediğiniz ırkların türüne bağlı olarak biraz öznel bir sorudur. Eğer bir kabarık köpek bu, yelpazenin daha büyük boyutlu tarafında, Golden Retriever alışkın olduğunuza kıyasla bir parça çocuk oyuncağı olabilir.

Ayrıntılara girmeden önce, şunu bilmelisiniz: Golden Retriever, yıl boyunca orta derecede ve dökülme mevsimlerinde yoğun bir şekilde dökülür. . Bu gerçekten kaçmak ya da onu engellemek yok. Ancak yapabileceğiniz şey, Golden Retriever'ınızın tüy dökülmesini etkili bir şekilde yönetmek ve burada size tam olarak nasıl yapılacağını göstereceğiz.Bu kılavuzu okumak, Golden Retriever kulübesi ile mücadele edenler için bir zorunluluktur çünkü havalı çocukların dediği gibi, mücadele gerçektir. Ancak ipuçlarımız ve püf noktalarımızla, tünelin sonunda altın bir ışık var. Palto tipinden, ne sıklıkta ve ne zaman tüy döktüğünden kulübesini yönetmek için en iyi ürünlere kadar bilmeniz gereken her şeyi ele alacağız. Daha fazla uzatmadan, bilinmesi gereken her şeyi öğrenelim bizim favori köpek Goldilocks.

Golden Retriever Mont

Golden Retriever'in ceketi en tanınmış özelliğidir. Uzun altın ışıltılı saçları onun hakkında sevdiğimiz şeylerden biridir. Ancak dışarıdaki Golden Retriever anneleri ve babaları için, popoda çok büyük bir ağrı da olabilir.Bir çift ceketi var. iki kat saç . Her katmanın cildini korumaya ve onu sıcak tutmaya yardımcı olan farklı rolleri vardır. Astarı yoğun ve kabarıktır, bu da onu sıcak tutar. Dış katmanı, onu elementlerden koruyan uzun saçtır. Birlikte fevkalade sıcak bir ceket oluştururlar.Çalışan köpek ırkları en ağır tüy bırakanlardır çünkü hepsinin farklı iklimlerde onları sıcak veya serin tutmak için tasarlanmış tüyleri vardır. Golden Retriever, aslen İskoç Yaylaları, Bütün gün ustasıyla çalışabilmesi için kalın bir cekete ihtiyacı vardı.

Golden Retriever Renkleri

Golden Retriever çimenlerde döşeme

Golden Retriever her zaman altındır, ancak spor yapabileceği birçok altın tonu vardır. Soluk İngiliz kremalı Golden Retriever'lardan kırmızı Golden Retriever , hepsi aynı şekilde dökülür. Bu da aynı bakım programına ve ihtiyaçlarına sahip oldukları anlamına gelir.Şimdi bunu biliyorsun altın barakadan kaçamazsın Bazı sahipler, Golden Retriever'lerinin rengini dekorlarıyla eşleştirmeyi faydalı buluyor. Örneğin, beyaz veya açık renkli mobilyalarınız varsa, daha soluk krem ​​olan Golden Retriever’in saçının, tilki kırmızısı Golden Retriever’ın saçına kıyasla daha az görünür olduğunu göreceksiniz.

Golden Retriever Dökülme Frekansı

Golden Retrieverlar tüm yıl boyunca ılımlı sundurmalar . Bu yüzden, tüy dökmeyen bir köpek arıyorsanız, siz ve bu altın çocuk birbirinize geçemeyeceksiniz. Dökülme mevsimi söz konusu olduğunda, o ağır bir atıcıdır. Esasen bu, ceketlerinin 'patladığı' ve yeni sezona hazır olarak yeni bir tane yetiştirdikleri anlamına geliyor.

Çünkü sahip uzun bir ceket diğerlerine göre dökülmesi çok daha belirgin olacak az tüylü köpek ırkları . Bunu yönetmek için yapabileceğiniz şeyler var, ancak muhtemelen etrafınızda bir Golden Retriever varken evinizi süpürmek için fazladan zaman harcayacaksınız.köpek isim önerileri

Golden Retrieverler Döküldüğünde

Dökülme mevsimleri, Golden Retriever'in en çok tüy dökeceği dönemlerdir. Bu, sahiplerin köpeklerinin ceketlerini havaya uçurmak . Golden Retriever'inizi her gün paltosunu havaya uçururken bakım yapmanız gerekecek. Mevsim dökülmediği zamanlarda, iki günde bir kapsamlı bir fırça, tüylerini idare etmek için yeterli olacaktır.

Dökülme mevsimleri genellikle kış ve ilkbahar ayları . Hafif yazlık paltosunu daha soğuk aylar geldiğinde hazır hale getirerek kalın kışlık paltosunun yerini alacak. Daha sonra ilkbaharda, ağır hizmet tipi kışlık ceketini kaybedecek ve hafif bir yazlık cekete yer açacaktır. Bu, vücudunun vücut ısısını düzenlemenin bir yoludur.

Tetikleyicileri Atma

Sundurmada Golden Retriever

Golden Retriever'larda ek dökülmeyi tetikleyebilecek birkaç şey vardır. Bazıları diğerlerinden daha yaygındır ve bazıları veteriner müdahalesi gerektirir. Neyin endişeye neden olup neyin olmadığına bir göz atalım.

Tetikleyici # 1: Hava Durumu Değişiklikleri

Hava durumundaki değişiklik, dökülmenin en büyük tetikleyicisidir, ancak bu değiştiremeyeceğiniz bir şeydir. Neyse ki, etkileyebileceğiniz başka dökülme tetikleyicileri var.Tetikleyici # 2: Stres veya Kaygı

Stres, dökülme hızını etkileyebilecek bir başka önemli faktördür. Köpekler, özellikle Golden Retrieverlar olmak üzere ailelerinin duygularıyla çok uyumludur. stresini topla . Sahipler genellikle, herhangi bir endişe veya yaşamlarında önemli bir değişiklik yaşıyorlarsa, köpeklerinin tüylerinin normalde olduğundan daha hızlı döküldüğünü fark ederler. Örnekler şunun sonucu olabilir ilişki bozulması veya taşınan ev .

Tetikleyici # 3: Parazitler, Pireler veya Alerjiler

Aşırı tüy dökülmesi, pire gibi bir çeşit parazitlere sahip olduğunun veya diyetine, otuna veya kimyasallarına alerjisi olduğuna dair bir işaret olabilir. Ekstra kaşınma saç dökülmesinin artmasına neden olur.

Tetikleyici # 4: Deri Enfeksiyonları

Benzer şekilde saç dökülmesi de olabilir cilt enfeksiyonu belirtisi . Bunlar daha ciddidir, ancak genellikle ceketin hemen altında deride görülebilir. Bu genellikle veteriner müdahalesi gerektirir ve Golden Retriever'ınızın olması gerekenden daha fazla tüy döktüğünü düşünüyorsanız, veterinerinize ulaşmanızı tavsiye ederiz.

Tetikleyici # 5: Diğer Sağlık Sorunları

Aşırı dökülme, tıbbi olarak ilgili durumların bir sonucu da olabilir. Bu, kanseri veya diğer ciddi sağlık sorunlarını içerebilir. Tıpkı bir cilt enfeksiyonu gibi, Golden Retriever'in paltosuyla ilgili olağan dışı görünen herhangi bir şey için veterinere gitmeyi öner.Golden Retriever'in Saç Dökülmesini Yönetmek

Golden Retriever banyosu

Burada, Golden Retriever'ınızın tüy dökülmesini yönetmek için en önemli ipuçlarımıza göz atacağız. Tüm köpeklerin farklı olduğunu ve bazı tekniklerin köpeğiniz üzerinde çalışabileceğini ve diğerlerinin çalışmayabileceğini unutmayın. Sabırlı olun ve buna bağlı kalın ve herhangi bir şekilde yardımcı olursa, yalnızca bir bonus olabilir.

Fırçalama

Düzenli fırçalama, Golden Retriever'in ceketini yönetmenin en iyi yolu . Sadece ceketinin dolaşmamasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ceketindeki fazla kılları da çekmeye yardımcı olur. Bu aynı zamanda saçlarının koltuğunuza düşmesini de önler ve süpürmek için de size zaman kazandırır.

Tüy dökülme mevsimi boyunca her gün ve yılın geri kalanında gün aşırı fırçalayın. Kapsamlı bir Golden Retriever fırçalama seansı, yaklaşık 20 dakika sürer . Ayrıca kulaklarının, boynunun, bacaklarının ve kuyruğunun etrafında tüylü kürk (daha uzun kürk) vardır. Ve bu saçlar çok daha kolay karışacak, bu yüzden burada ekstra özen gösterin.Tımar etmek sadece onun dökülmesini yöneterek hayatınızı kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda bağ kurmanın harika bir yolu onunla. Öyleyse, bir taşla iki kuş vurun ve herkes mutlu olsun! Emin olun Golden Retriever onaylı köpek fırçası başlamadan önce tımar rutini .

Deshedding Ürünleri

Golden Retriever ince fırça

Fırçalama seansınızdan en iyi sonucu almak için, doğru aletlere ihtiyacın var . Golden Retriever için bir fırça öneriyoruz ve bir deshedding aracı ve evet, farklılar. Günlük bakımı için, paltosunu uçurduğu zamanlar için bir tüy alma aletiyle birlikte ince bir fırça veya toplu bir fırça öneririz.

Kabuk alma aracı tırmık gibi görünür ve alt tabakayı gevşetmek ve yukarı çıkarmak için üst kaplamasına nüfuz etmek ve altına ulaşmak için tasarlanmıştır. Bu şekilde, doğrudan çöp kutusuna koyabilirsiniz evinin etrafında bulmak yerine .

Astarını tırmıklayarak zaman geçirdikten sonra, ince fırçayı kullanarak fazla kılları kırbaçlayabilir ve tüylerinin sağlıklı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca yardımcı olur doğal kürk yağlarını sürmek bu da cildinin beslenmesine yardımcı olacaktır.Bazı Golden Retriver sahipleri köpeklerini tıraş etmeyi tercih edecek. Bu, özellikle sıcak iklimlerdeki köpek sahipleri için geçerlidir. Bu, Golden Retriever'ınızın serin kalmasını kolaylaştırır ve süreçteki dökülme sorununu çözer. Bir çift kullanmak isteyeceksiniz köpek dostu saç kesme makineleri Bu rotaya gitmeye karar verirseniz iş için.

Şampuan

Bulmak her zaman önemlidir Golden Retriever'iniz için doğru şampuan . Öyleyse, parlatıcı bir şampuana ihtiyacı olan bir gösteri köpeği veya yumuşak bir yulaf ezmesi çözeltisine ihtiyaç duyan hassas bir köpek olsun, bir şey almalısınız. onun ihtiyaçlarına uygun .

Düzenli bir fırçalama ve banyo rutininin dökülmesini azaltmak için hiçbir şey yapmadığını fark ederseniz, kullanmayı deneyebilirsiniz. dökülme önleyici formül . Ancak, Golden Retriever'inizi asla 8-12 haftadan fazla yıkamadığınızdan emin olun. Cildini daha da tahriş eder ve cildini ürettiği doğal yağlardan arındırır. Bu, doğal pH dengesini bozacak ve dökülmesini artırabilir.

Golden Retriever'inizin dökülmesine neden olan bir cilt rahatsızlığı varsa, veterineriniz muhtemelen ilaçlı bir şampuan öner . İlaçlı şampuanlar, cilt endişesinin kaynağını gidermek için tasarlanmıştır ve bu da dökülmesini azaltacaktır.

Diyet

Bir köpeğin beslenmesinin bıraktığı miktarı etkileyebileceğini bilmek sizi şaşırtabilir. Golden Retriever'inize yüksek kaliteli köpek maması besleme sadece onu sağlıklı tutmanın en iyi yolu değil, aynı zamanda tüylerinin yumuşak ve esnek görünmesini de sağlar. Onu en kaliteli köpek mamasıyla beslemeniz gerekmez, ancak onu her zaman karşılayabileceğiniz en iyi şekilde besleyin.

Yüksek kaliteli mama taneleri omega yağ asitleri ile doludur ve Golden Retriever'inizin tüylerini içten dışa doğru besleyecek olan da budur. Derisi beslenirse, paltosu aşırı derecede dökülmez. Balık, balık yağı, keten tohumu ve yumurta ürünleri gibi malzemeler aramak için harika malzemelerdir. E vitamini, folik asit ve biotin de tüylerin parlak ve sağlıklı olmasına katkıda bulunacaktır.

Takviyeler

Golden Retriever'iniz yiyeceklerinden yeterince omega yağ asidi almıyorsa, ona takviyeler verdiğinizden emin olun. Balık yağı takviyeleri vücudunun ihtiyacı olan her şeyi almasını sağlamanın en iyi yoludur ve bunlar hap veya sıvı halde gelir.

Omega yağ asidi takviyeleri sadece cildine ve tüylerine özen göstermekle kalmaz, aynı zamanda onun için de gereklidir. genel refah. Diğer sağlık yararları arasında yüksek beyin fonksiyonu, göz ve kalp sağlığı, sağlıklı kan hücreleri bulunur ve eklem desteği de sağlarlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Golden Retriever, paltosu ve dökülmesini nasıl yöneteceği söz konusu olduğunda en sık sorulan sorulardan bazıları.

S: Golden Retriever'lar neden bu kadar çok tüy döküyor?
C: Golden Retriever'lar çift tüylü köpeklerdir ve tüm çift tüylü köpekler tüy döker. Köpeklerin dökülmesi doğal ve sağlıklıdır. Bu olmadan, vücut ısısını düzenleyemez veya sıcak / soğuk kalamazdı. Çoğu Golden Retriever sahibi onun tüy dökmesiyle başa çıkmaktadır, ancak tüy dökmeyen bir köpek arıyorsanız, Golden Retriever sizin için köpek değildir.

S: Tüy dökmesini önlemek için Golden Retriever'ımı tıraş edebilir miyim?
C: Kesinlikle hayır. Ne yaparsan yap, Golden Retriever'inizi asla tıraş etmeyin. Vücut ısısını etkili bir şekilde düzenleyebilmesi ve onu kar, yağmur ve UV ışınları gibi elementlerden koruyabilmesi için çift katlıdır. Onsuz, sağlığını riske atarsınız ve o çok kötü olabilir.

S: Golden Retriever'ları seviyorum ama ağır şekilde tüy döken bir köpek istemediğimde ne yapmalıyım?
C: Ne yazık ki, bir Golden Retriever istiyorsanız, onunla yaşamayı öğrenmelisiniz. Yapabileceğinizi düşünmüyorsanız, tamamen başka bir köpek ırkını düşünmeniz gerekir. Bir Goldendoodle daha iyi olabilir çünkü hipoalerjenik Kaniş genleri genellikle daha az tüy döktüğü anlamına gelir.

S: Veterineri görme zamanının gelip gelmediğini nasıl anlarım?
C: Golden Retriever'ınız bildiğiniz diğer Goldens'lerden çok daha fazla döküyorsa, alerjiler, stres veya enfeksiyonlar gibi yukarıda belirtilen nedenlerden kaynaklanıyor olabilir. Hala neden tüy döktüğünü anlayamıyorsanız veya yer yer döküyorsa veya derisi pullanmış veya iltihaplıysa, veterinere gitme zamanı gelmiştir.

Son düşünceler

Artık Golden Retriever'in tüm yıl boyunca ve dökülme mevsiminde oldukça ağır tüy döktüğünü biliyorsunuz. Ve paltosu uzun olduğu için farkedilir olacak. Dolayısıyla, onu elinizden geldiğince en iyi şekilde yönetmek çok önemlidir. Bu kılavuzdaki adımlarla, onu etkili bir şekilde yönetmek için en iyi şansınızı elde edeceksiniz.

Doğru bakım fırçalarına, etkili bir şampuana yatırım yapın ve onu karşılayabileceğiniz en iyi diyetle besleyin. Onu omega yağ asitleriyle dolu bir mama ile beslemek, cildi ve kürk sağlığı için çok önemlidir ve başka birçok faydası da vardır. Ancak genel olarak, Golden Retriever, ekstra dökülme sıkıntısına tamamen değer.

Yorumlar