Pitbull Boxer Mix Irk Bilgisi: Kişilik, Yavru Köpekler ve Daha Fazlası

Pitbull Boxer Mix Irk Bilgisi: Kişilik, Yavru Köpekler ve Daha Fazlası

Karışık cins köpekler genellikle en iyi aile arkadaşlarından bazılarını yapabilir. Pek çok insan safkan köpeklere ilgi duysa da, pek çok insan olduğunu unutmayın. harika köpekler Ülkenin dört bir yanındaki kurtarma merkezlerinde, tıpkı sonsuza kadar sevilen bir evi hak eden. En önemlisi, çoğu zaman çılgın ve çok sevgi dolu Boxer Pitbull Mix.

Pitbull Boxer karışımları, yetiştirildikleri mirasa bağlı olarak farklı kişiliklere ve özelliklere sahip olabilir. Yine de çoğu durumda, Amerikan pitbull teriyerinin sadakatini boksörün samimiyeti ile alacaksınız.Bunun gibi bir karışımı seçmeden önce, bu köpeğin sahip olabileceği olası özellikler hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek faydalı olabilir. Farklı Pitbull karışımları farklı özelliklere sahip ve bu melez köpek yavrusu farklı değil.

'Pitbull' Terimini Anlamak

'Pitbull' terimi, son yıllarda gelişen bir terimdir. Aslında belirli bir tür değil, daha çok birkaç farklı 'zorba' türü için her şeyi kapsayan bir terimdir. En yaygın olarak American Pit Bull Terrier ile ilişkilidir. Diğer bazı cinsler de bazen 'Pitbulls' olarak anılır ve bunlar arasında Staffordshire Bull Terrier, Amerikan Staffordshire Teriyeri ve Amerikan Bulldogu .Terim, öncelikle sorumsuz yetiştiriciler ve sahipler ve medyadaki sansasyonelliğin bir sonucu olarak, şimdi olumsuz çağrışımlarla ilişkilendirilen bir terimdir.

Tanımı Cins Özgü Mevzuat birçok ülke ve belirli Eyaletler arasında, bu tür bir cinse sahip olmanın doğrudan yasaklanması veya kısıtlanması arasında değişen, yalnızca histeriyi yükseltmeye ve haksız mitleri sürdürmeye hizmet etmiştir.

'Pitbull' şemsiye terimine giren çoğu ırk, son derece güçlü ve güçlü olanlardır, bazıları geleneksel olarak dövüş köpekleri olarak yetiştirilmiştir ve şimdi genellikle bireyler tarafından bir statü sembolü olarak veya yem veya dövüş köpekleri olarak çalışmak için sahip olunmaktadır. yasadışı işlemler.Bu tür köpeklerin kazandığı itibar adaletsizdir. Sorumlu bir şekilde yetiştirilmeleri ve onlara doğru sevgiyi verecek bir sahiplerinin olması koşuluyla, eğitim ve sosyalleşme , iyi aile hayvanları yapabilirler. Evet, güçlüler ve geçmişleri göz önüne alındığında, her zaman diğer köpeklerin arkadaşlığından hoşlanmazlar, ancak doğru evde, gerçekten sadık ve sevgi dolu bir arkadaş olabilirler.

Bu makalede, 'Pitbull'a atıfta bulunduğumuzda, terimin daha genel kapsayıcı kullanımı yerine, özellikle Amerikan Pit Bull Terrier'den (APBT) bahsediyoruz.

Tarih

Amerikan Pit Bull Teriyerinin başlangıçta Staffordshire Bull Terrier ile aynı olduğu düşünülüyor. Her ikisi de ilk olarak on dokuzuncu yüzyıl İngiltere'sinde geliştirildi ve önce boğa güreşi, sonra da yasadışı it dalaşı için kullanıldı.1930'larda, bazı yetiştiriciler, dövüşmek yerine, bir evcil hayvan olarak cinsin güçlerini geliştirmeye odaklanmaya başladılar ve bu noktada, Staffordshire Bull Terrier resmen tanınan bir cins oldu, ancak APBT olmadı. 1972'de Amerikan Staffordshire Teriyeri, AKC tarafından resmi bir cins olarak tanıtıldı ve bu, türün daha da bilenmiş bir versiyonuydu.

Amerikan Pit Bull Terrier hala AKC tarafından resmi olarak tanınmıyor, ancak kendi başına bir cins olarak kabul ediliyor. Birleşik Kennel Kulübü (UKC) ve Kıta Kulübesi Kulübü (CKC) .

Boxer Almanya'da ortaya çıktığı sanılıyor ve yine kökenleri bir dövüş köpeği gibidir. Yavaş yavaş koruma ve avlanma becerileri ile popüler hale geldiler ve Almanya'da polis köpeği olarak kullanılan ilk köpekler oldular.

AKC onları resmi olarak 1904'te tanıdı, ancak popülariteleri 1930'lara kadar artmadı. Son zamanlarda, sürekli olarak Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en popüler ırklardan biri olarak sıralandılar ve 2017'de, 11. en popüler cins.Görünüm

Hem Boxer hem de APBT kaslı ve atletik köpeklerdir. Boxer biraz daha ağırdır, ancak daha uzun ve daha ince olma eğilimindedir. APBT, daha geniş bir göğüs ve kafa ile daha doludur. Her iki cinsin de kısa ve pürüzsüz tüyleri vardır.

Boksör genellikle açık kahverengi veya brindle rengidir, ancak genellikle siyah veya beyaz lekelere sahiptir. Boksörler de bazen tamamen beyazdır, ancak bu renk AKC tarafından bir cins standardı olarak kabul edilmemektedir. Amerikan Pit Bull Teriyerleri çok daha geniş bir renk yelpazesine sahiptir, bu nedenle bu, bir Boxer Pit Bull karışımında daha büyük bir kaplama rengi seçimi olma şansının daha yüksek olduğu anlamına gelir.

Siyah, beyaz, açık kahverengi, kahverengi, ten rengi ve brindle dahil olmak üzere karışık ve düz kaplama renklerinde olabilirler. Ayrıca kırmızı ve mavi renklerde gelirler ve bu çeşitler genellikle Blue Nose veya Red Nose Pit Bulls olarak adlandırılır, çünkü burunları ve tırnakları da standart siyah renkten ziyade kürk rengiyle aynıdır.

Bazı melez köpeklerin aksine, Boxer Pit Bull Mixes, iki cinsin boyut ve şeklindeki benzerlikler nedeniyle tek tek köpekler arasında çok kökten farklı görünmeyecektir.Kişisel özellikler

Hem Boxer hem de American Pit Bull Terrier başlangıçta koruma ve dövüş özellikleri için yetiştirilmişken, Boxer son yıllarda bir arkadaş olmaya daha uygun bir köpek geliştirmeye daha fazla odaklandı.

beagle koşum

Kişiliklerindeki en büyük fark, muhtemelen Boksörlerin diğer köpeklere karşı saldırgan olmalarının bilinmemesidir. Biraz fazla hevesli, çılgın, çılgın ve hatta biraz hiperaktif olabilirler, ancak genellikle eğlenceyi severler ve insanlara ve diğer köpeklere son derece sevecen olurlar.

Amerikan Pit Bull Terrier, inanılmaz derecede kararlı ve ailesine sadık olduğu için bilinir. Hatta bazen çocuklara olan sevgi ve hoşgörü düzeyleri nedeniyle 'dadı köpekleri' olarak da anılırlar. Genellikle güçleri ve büyüklükleri nedeniyle insanlarla etkileşimi seven köpekler olsalar da, daima çocuklarla birlikte denetlenmelidirler. Aynı zamanda önemlidir çocuklara köpeklerle etkileşime geçmenin doğru yolunu öğretin . Bir çocuk kendi alanlarına ve sınırlarına saygı duymazsa, köpeklerin en hoşgörülüleri bile sabır seviyelerinin ötesine itilebilir.APBT, doğru eğitim ve sosyalleşme ile diğer köpekler ve hayvanlarla birlikte iyi yaşayabilir, ancak bazen diğer köpekleri sevmediği bilinen bir türdür ve reaktif ve agresif olabilirler. Bir Boxer APBT karışımınız varsa, tek bir köpek ailesinin evinde yaşamaya daha uygun olabilecekleri anlamına gelebilir veya uyumluluğu değerlendirmek için dikkatli tanıtımlar gerekecektir.

APBT, genellikle diğer safkan yavrularla geçti Labrador gibi.

Köpeğinizin heyecanlı Boxer doğasından daha fazlasını miras alması durumunda, küçük çocukların yanlışlıkla çok kaba olmadıklarına dikkat edin.

Her ikisi de çok fazla insan ilgisini çeken köpeklerdir. Bu, çoğu Boxer Pitbull karışımının, günün büyük bir bölümünde arkadaşlarının olduğu bir evde yaşamaktan fayda sağlayacağı anlamına gelir. Özellikle APBT'ler, çok fazla kendi başlarına bırakılırsa ayrılık kaygısından muzdarip olabilir.Eğitim

Her iki cinsin gücü göz önüne alındığında, eğitim ve sosyalleşme son derece önemli olacaktır. Köpeğiniz bazı Boxer'ların hiperaktif doğasına sahipse, biraz vahşi ve yönetilmesi zor olabilir. Onlar da coşkusuyla yapabilecekleri bir köpektir. zıplamayı sevmek .

Bazı APBT'ler gibi diğer köpeklerle iyi değillerse, çok güçlülerse ve iyi bir tasma kontrolüne sahip değilseniz, bu durum sizin için, onlar ve diğer köpekler için tehlikeli olabilir.

Çok yönlü ve yönetilebilir bir köpeğiniz olmasını sağlamak için her iki köpeğin de başlangıçtan itibaren olabildiğince fazla eğitime ve sosyalleşmeye ihtiyacı vardır.

Her ikisi de zeki köpeklerdir, memnun etmeye heveslidirler ve olumlu, ödül temelli eğitim yöntemlerine son derece iyi yanıt verirler.

Her ikisinin de güçlü çeneleri vardır ve çiğnemeyi severler. Teklif ettiğinizden emin olmak çok sayıda sert, etkileşimli çiğneme oyuncağı ve ek zenginleştirme, evde potansiyel olarak yıkıcı davranışlardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Egzersiz yapmak

Her iki cins de genellikle yüksek enerjili köpeklerdir. Boxer Pit Bull Mix'iniz, muhtemelen günde sadece bir kısa yürüyüşle kanepede patates olmak isteyecek bir köpek olmayacaktır. Günlük en az bir veya iki iyi yürüyüşten veya diğer fiziksel aktivitelerden faydalanacak bir köpektir. Hatta bir tür köpek sporuna katılmaktan bile zevk alabilirler.

Boksörler bir brakisefalik, düz yüzlü cins, ve bu, diğer köpeklerden daha hızlı ısınabilecekleri anlamına gelir. Köpeğiniz Boxer'ın yüz şeklini devralırsa, almamaları için daha fazla özen gösterilmesi gerekecektir. sıcak havalarda ısı tükenmesi koşullar, özellikle egzersiz yaparken.

Yaz aylarında rahat bir sıcaklıkta kalmalarına yardımcı olmak için sabahları ve akşamları ilk iş olarak onları yürümek gerekebilir.

Bakım

Boxer Pit Bull Mix'inizin yüksek bakım bakım rejimine sahip olma olasılığı düşüktür. Her iki cinsin de kısa ve pürüzsüz bir ceketi vardır, bu nedenle bir klip çekmek için bakımcılara pahalı bir yolculuk gerekmeyecektir.

Yine de her ikisi de dökülür, bu nedenle haftada bir kez iyi bir köri tarağı stili fırçayla çıkarmak, ölü tüyleri kaldırmak, ceketi ve cildi iyi durumda tutmak ve evin etrafında bulunan kıl sayısını en aza indirmek için faydalı olacaktır. Evcil hayvan tüylerini kolayca kaldıran bir elektrikli süpürge ve giysileriniz için tüy bırakmayan bir rulo muhtemelen yine de iyi bir yatırım olacaktır.

Sağlık

Boxer Pit Bull Mix'inizi bir kurtarma sığınağından alırsanız, ebeveynlerin geçmişini bilmeyeceksiniz. Potansiyel olarak maliyetli tıbbi faturalardan kaçınmak için her zaman evcil hayvan sigortasını düşünmenizi öneririz.

Köpeğinizi bir köpek yavrusu olarak satın aldıysanız, onları ebeveynlerini sağlık kontrolünden geçiren sorumlu bir yetiştiriciden satın aldığınızdan emin olmanız önemlidir, böylece başkalarına aktarılabilecek koşulları olan köpeklerden bilerek ürememeleri sağlanır.

Boxer, özellikle, bilmeniz gereken, miras alınabilen birkaç koşula sahiptir.

Boksörler, cilt kanserleri, lenfoma ve dahil olmak üzere bazı farklı kanser türleriyle yaygın olarak ilişkilendirilen bir cinstir. mast hücre tümörleri .

Ayrıca dahil olmak üzere kalp rahatsızlıkları geliştirdikleri bilinmektedir. Genişletilmiş kardiyomiyopati (DCM) ve Aort Darlığı. Her iki durum da yeterince erken teşhis edilirse yönetilebilir, ancak tedavi edilemez ve genellikle köpeğin ömrünün kısalmasına neden olur.

Boksörler ayrıca kalça displazisi gibi eklem problemlerine yatkınlığa sahiptir ve bu erken başlayan artrite yol açabilir.

Amerikan Pit Bull Teriyerleri genellikle Boxer'lardan daha az kalıtsal koşullara sahip olarak görülür, ancak yine de bir dizi koşula daha yatkındır.

Ayrıca kalça displazisine eğilimlidirler, daha yaygın olarak cilt rahatsızlıkları ve alerjiler geliştirebilirler ve hipotiroidizm (metabolizmalarının yavaşlamasına neden olan yetersiz bir tiroid) gelişmesiyle bağlantılıdırlar. Neyse ki cilt sorunları ve hipotiroidizm, genellikle ilaçla veya diyet veya yaşam tarzındaki değişikliklerle başarılı bir şekilde yönetilebilen durumlardır.

Beslenme

Yüksek enerjili, kaslı ve makul büyüklükte bir köpeğiniz olması muhtemeldir. Süre bir boksörü besleyeceğiniz çoğu kuru yiyecek işe yarayacaksa, karışımınız için enerji seviyelerine bağlı olarak yüksek kaliteli bir diyet için bütçe ayırmak isteyeceksiniz. Köpeğinizin alerjisi varsa (bazı APBT'ler gibi), veterinerinizin veya kalifiye bir köpek beslenme uzmanının tavsiyesi üzerine belirli bir diyet beslemeniz gerekebilir.

Bazen bir dışlama diyeti Alerjinin gıdayla ilgili olup olmadığını ve reaksiyona hangi gıdanın neden olabileceğini belirlemek için bir süre yapılması gerekir. Bu keşfedildikten sonra, yalnızca koşulu bozmayan bileşenleri içeren bir yiyecek seçmek gerekebilir.

Pitbull Boxer Karışımınızı Bulmak

Ne yazık ki, Pit Bull tipi köpeklere eklenen haksız damgalanma nedeniyle, bu köpeklerin çoğu ve bunların karışımları, barınaklarda diğer bazı ırklara göre daha uzun süre çürüyebilir. Bu, yerel kurtarmanızda sevgi dolu bir evi hak eden bir Boxer Pitbull karışımı bulmanız için iyi bir şans olduğu anlamına gelir.

Bir köpek yavrusu istiyorsanız ve bu karışımdan bir çöpü olan bir yetiştirici bulursanız, araştırmanızı yapmanız çok önemlidir. Sorumlu bir yetiştirici, ebeveynler üzerinde uygun sağlık kontrollerini yapan, sevgi dolu bir ev ortamında annenizi ve yavrularını birlikte ziyaret etmenize izin verecek, uygun erken sosyalleşme ve muameleyi yapacak ve anne ve yavruları onlar gelinceye kadar ayırmayacaktır. sütten tamamen kesilmiş ve en az sekiz haftalık.

Son düşünceler

Bir Boxer Pit Bull Mix, harika aile hayvanı . Her iki cins de genellikle olağanüstü derecede şefkatlidir ve insanları sever. Çok fazla egzersiz ve zenginleştirme gerektiren yüksek enerjili bir köpek olmaları muhtemeldir, bu nedenle çoğu gün kendileri için arkadaş olan aktif bir evden faydalanırlar.

APBT özelliklerinden daha fazlasını miras alırlarsa, diğer köpeklerin arkadaşlığından mutlaka hoşlanmayabilirler, bu nedenle evdeki tek köpek olmaya uygun olabilirler veya diğer köpeklerle tanışırken dikkatli tanıtımlara ihtiyaç duyabilirler.

Aynı zamanda güçlü bir köpek olma ihtimalleri yüksektir ve herhangi bir asi ya da asiyi durdurmak için eğitime zaman ayırdığınızdan emin olurlar. yönetilemez davranış da önemli olacak.

Yerel kurtarma merkezinize göz atmayı unutmayın, çünkü burası sevgi dolu bir evi bekleyen türden bir karışımdır.

Yorumlar

Sarah
İki kızımın karışımı iki Boxer Pitt'im var. Anne 6 yaşında ve bebeklerinden biri
Kelly Wilson
Merhaba Sarah! Köpekten köpeğe saldırganlığı kırmak zor olabilir. İlk olarak, olası sağlık koşullarını ortadan kaldırmak için veterinere gitmenizi öneririz. Sağlık sorunları birçok türde düzensiz davranışa neden olabilir. Bu yaşta, sağlık sorunları göz ardı edilirse, muhtemelen bir egemenlik mücadelesi vardır. Hakimiyet meydana geliyorsa, yavrularınız birbirlerinin yanında olduğunda kurallar ve sınırlar belirlemeniz gerekir. Bunu yapmıyorsanız, her iki köpeği de düzenli olarak egzersiz yapmanızı tavsiye ederim. Köpek saldırganlığı çoğu zaman en iyi şekilde profesyonel bir eğitmen tarafından halledilir. Henüz yapmadıysanız, sorunların üstesinden gelmenize yardımcı olması için bölgenizde bir eğitmen aramanızı tavsiye ederim. İyi şanslar!