Belçika Malinois İçin En İyi Köpek Maması: Yavrular, Yetişkinler ve Yaşlılar

Belçika Malinois İçin En İyi Köpek Maması: Yavrular, Yetişkinler ve Yaşlılar

aranıyor Belçika Malinois'iniz için en iyi köpek maması ? Egzersiz, bu cinsle mutluluğun anahtarıdır, ancak doğru beslenme olmadan bunların hiçbiri mümkün değildir. Bu nedenle, Mal'ınızın mutlu bir tavşan olması için ona doğru beslenmeyi bulmanız gerekir. Ama hangi besinlere ihtiyacı var? Yaşlandıkça ihtiyaçları değişiyor mu? Ve kaliteli bir mama tanesini kalitesiz mamadan ayıran nedir?

Burada bu Belçika Malinois beslenme rehberi, tüm sorularınızı ve daha fazlasını cevaplayacağız. Tüm bu cevapları kullanarak, Belçika Malinois için en iyi köpek maması olduğunu düşündüğümüz şeyleri de seçtik. Ve bu kılavuzu okuduktan sonra, kasesine tam olarak ne koyacağınızı bileceksiniz. O, enerjisini beslemek için en kaliteli beslenmeye ihtiyaç duyan, çalışkan, kaslı bir köpektir. 40 ila 80 kiloluk vücut .Ancak her Mal aynı olmadığı için seçenekler bulduk. her Mal ve her bütçe için . Yani, ister bir köpek meslektaşınız olsun, ister bir aile hayvanı olsun, ikinizi de koruduk. Öyleyse, doğrudan atlayalım.

Bir Bakışta: Belçika Malinois İçin En İyi Köpek Maması

Blue Buffalo Wilderness Köpek Yavrusu Derecelendirmemiz

Yavru Köpekler İçin En İyisi

Mavi Bufalo YavrusuChewy.com'da görüntüle Çiftçi Derecelendirmemiz

Yetişkinler İçin En İyisi

Çiftçinin Köpeği

TheFarmersDog.com'da görüntüleyin Purina Pro Kıdemli Büyük Irk Derecelendirmemiz

Yaşlılar İçin En İyisiPurina Pro Kıdemli

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com'a götürecektir. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerBelçika Malinois Yavrusu Besin İhtiyaçları

Bir Belçikalı Malinois köpek yavrusu sonunda büyük boy bir cinse dönüşecek ve büyük cins köpek yavrularının benzersiz bir beslenme ihtiyaçları seti var. Bu nedenle, köpeklik döneminde 12 aylık olana kadar , ihtiyacı olacak büyük cins köpek maması . Genel köpek mamaları işe yaramaz çünkü hızlı kemik büyümesini kontrol etmezler. Ve bunu kontrol etmek, kalça displazisi de dahil olmak üzere kemik hastalıkları riskini azaltmanın anahtarıdır.

Doğduğu günden itibaren çalışkan ve aktif bir yavrudur. Enerjik bedeni ve akıllı zihni, yüksek kaliteli yakıta ihtiyaç duyar. Bütçe mağazası kibbles, Mal ile kesmeyecek. Bunun yerine, karşılayabileceğiniz en iyi mama tanesini seçin Yavru köpeğinizin sağlıklı bir yaşamın temellerini atması için ihtiyaç duyduğu tüm gelişimsel güce sahip olmasını sağlamak için.

Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Birliği'ne (AAFCO) göre, tüm yavruların en az %22 protein içeriği . Bir Mal, büyük kas kütlesini beslemek için ideal olarak en az %24 proteine ​​ihtiyaç duyar. İlk bileşen her zaman olmalıdır gerçek et proteini , ve tüm et malzemeleri de Mal'ınızın ne yediğini bilmeniz için adlandırılmalıdır.

Hastalık ve hastalıklarla savaşabilmesi için bağışıklık sisteminin vitaminler ve mineraller . İçindekiler listesinde taze meyve ve sebzelerin yanı sıra takviyeleri arayın. Kurutulmuş bacillus acidophilus fermantasyon ürünü gibi prebiyotik lifler ve probiyotik bileşenler, bağırsaklarında dost bakterileri teşvik eder. Sağlıklı dışkı ile sonuçlanan sindirim sistemine yardımcı olurlar.Kötü bir üne sahip olmasına rağmen, omega yağ asitleri önemlidir sağlıklı gelişim ve genel sağlık için. Dokosaheksaenoik asit (DHA) ve araşidonik asit (ARA), bilişsel işlev ve göz gelişimi için de çok önemlidir. Anne sütünde doğal olarak bulunurlar ve yüksek kaliteli mama taneleri de onları içerir. Et yemekleri, balık yağları, yumurta ve keten tohumu gibi malzemeleri arayın.

Yetişkin Belçika Malinois Besin İhtiyaçları

Bir yaşında, yetişkin formülüne geçmeniz gerekecek. Köpek mamasında başarılı olduysa, yetişkin versiyonu bazen başlamak için harika bir yerdir. Alternatif olarak, farklı bir formül arayabilirsiniz. Sadece onu yavaşça değiştirdiğinizden emin olun. Yüksek kaliteli bir mama tanesi dengeli bir diyet sağlar yetişkin diyetinin odak noktasıdır. Belçika Malinois aktif bir cins olduğu için, köpeğinizin kalori ihtiyaçlarını iki kez kontrol etmek her zaman iyi bir fikirdir. çevrimiçi bir kalori hesaplayıcı ile veya başka bir araç.

Çalışkan bir köpek olarak, protein beslenme şovunun yıldızıdır. Yetişkinlikte, AAFCO ihtiyacı olduğunu belirtir. minimum protein içeriği %18'dir. Bu onun büyük kas kütlesini sağlıklı ve enerjik tutacaktır. Et ve et yemekleri burada idealdir. Genel sağlık için omega yağ asitleri, prebiyotik lif, probiyotik bileşenler, vitaminler ve mineraller açısından zengin mama taneleri arayın.

Kıdemli Belçika Malinois Besin İhtiyaçları

Sekiz yaşına geldiğinde, onu kıdemli mama tanesine geçirmeyi düşünmeniz gerekecek. Tüm köpekler farklıdır ve hala yetişkinliğinde olduğu kadar sıkı çalışıyorsa, onu bir yıl kadar daha bırakmak isteyebilirsiniz. Esasen, kıdemli mama taneleri protein, yağ ve enerji bakımından daha düşük çünkü yaşlıların eskisi kadar ihtiyacı yok.Yüksek kaliteli mama taneleri yine de dengeli bir diyet sağlayacaktır, ancak birkaç farkla. Fazladan ihtiyacı olacak eklemleri için glukozamin ve kondroitin , ve et yemekleri harika bir doğal kaynaktır. Ayrıca zayıflayan bağışıklık sistemi için ek vitamin ve minerallere ve yaşlanan sindirim sistemine yardımcı olacak probiyotiklere ihtiyacı olacaktır.

Belçika Malinois Yavruları için En İyi Köpek Maması

Köpek Maması Yiyen Belçika Malinois Yavruları

Belçika Malinois yavrularının, büyük ırklar için tasarlanmış yüksek kaliteli bir köpek mamasına ihtiyacı olacaktır.

Belçika Malinois köpek yavrusu, yaklaşık 6 haftalık olduklarında annelerinin sütünden kesilmelidir. Bu olduğunda, besleyici bir kuru mama yemeye başlamalarının zamanı geldi. Bu muhtemelen onlar için yedikleri yiyecek olacak. hayatlarının ilk yılı . Mal'ın daha hassas bir mideye sahip olduğu biliniyor, bu yüzden yavru köpeğinizin ilk yemeğini düşünürken bunu aklınızda bulundurun. Sınırlı içerikli formüller, kümes hayvanları içermeyen formüller , veya bezelye içermeyen köpek maması formülleri Mal'ınızın hassas bir midesi varsa, köpek yavrusu döneminde iyi çalışabilir. Belçika Malinois yavruları için favori mamalarımıza bir göz atalım.
Wellness Core Ham Rev

Wellness Core Ham Rev
 • Tahılsız Köpek Yavrusu Formülü.
 • Dondurularak kurutulmuş yiyecekler.
 • Yavru köpekler için güçlendirilmiştir.
 • Deri ve tüy sağlığı için Omega Yağ Asitleri.
 • Beyin gelişimi için DHA.
 • Kupa başına 422 Kalori.
 • %38 Protein, %17.5 Yağ, %5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Wellness Core, yüksek protein aralığıdır ve bu formül, dondurularak kurutulmuş hindi ısırıklarının çiğ parçalarıyla biraz daha ileri gider. Kemiksiz tavuk, tavuk yemeği, hindi yemeği ve hindi kalpleri kullanılan yüksek kaliteli etlerdir. Sadece büyük kas kütlesi için çeşitli amino asitler almakla kalmayacak, aynı zamanda Mal yavrunuzun çıldıracağı tatlarla dolu. Bu büyük ırklar için uygundur.

Yukarıdaki bileşenlere ek olarak, somon yağı ve keten tohumu, günah sağlığı ve organ gelişimi için ekstra omega yağları sağlar. Muz, ıspanak, brokoli, lahana ve elma, sağlıklı bağışıklık için antioksidanlar sunar. Ve çeşitli kurutulmuş fermente bileşenler, zengin etleri sindirmede gastrointestinal sistemine yardımcı olur. Taurin ayrıca kalp sağlığı için listelenmiştir.

Severiz Bu tarifin, ham maddeler de dahil olmak üzere yüksek kaliteli et sayesinde en yüksek protein içeriğini sunduğunu.


Amerikan Yolculuğu Köpek Formülü

American Journey Büyük Irk Köpek Maması
 • Tahıl içermeyen köpek maması.
 • Gerçek somon ilk malzemedir.
 • Beyin fonksiyonu için DHA.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Yapay renkler veya tatlar yok.
 • Kupa başına 352 Kalori.
 • %32 Protein, %14 Yağ, %4,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

American Journey'in köpek yavrusu formülü, birincil protein kaynağı olarak somonu kullanır, tavuk unu ve hindi unu ikinci ve üçüncü sırada yer alır. Bu, büyük vücut ihtiyaçları için üçlü amino asit seçimi, omega yağları, enerji ve glukozamin sağlar. Ve yine, büyük etli tadı. Bu seçenek, en yüksek yağ içeriklerinden birine sahiptir, bu nedenle ihtiyaç duyduğu tüm köpek yetiştirme gücüne sahip olduğundan emin olabilirsiniz.Yukarıdaki bileşenlere ek olarak, somon yağı ve balık unu da beyin ve göz gelişimi için DHA sağlar. Bu mama tanesi probiyotik bileşenlerle güçlendirilmiştir ve kurutulmuş pancar küspesinin yanı sıra sindiriminin düzenli olacağı kesindir. Tatlı patates ve nohut, tahılların yerini alır ve yavaş salınan enerji ve ekstra lif sağlar. Havuç, yaban mersini ve kuru yosun da besin açısından yoğundur. American Journey ayrıca mükemmel bir köpek mamasıdır. bütçesi olanlar için. Daha düşük maliyetle bile, kendi Taste of the Wild gibi diğer markalarla karşılaştırıldığında .

Severiz Bu tarifin, tüy sağlığı ve genel gelişimi için harika olan yüksek düzeyde omega yağ asitleri sunduğunu.


Blue Buffalo Wilderness Köpek Yavrusu Formülü

Blue Buffalo Büyük Irk Köpek Yavrusu Yiyecek Wilderness
 • Bütçe dostu köpek maması.
 • Gerçek tavuk ilk malzemedir.
 • Büyük ırk yavru köpekler için yapılmıştır.
 • Beyin gelişimi için DHA içerir.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Kupa başına 411 Kalori.
 • %35 Protein, %14 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu biri Blue Buffalo'nun yüksek proteinli ürünleri , ve kemiksiz tavuk ve tavuk yemeği ilk malzemelerdir. Menhaden balık unu, yumurta ve balık yağı da bilişsel işlevini artırmak için DHA sağlar. Bu, tahıl içermeyen başka bir seçenektir ve bezelye, tapyoka ve tatlı patates, ekstra enerji rezervleri için sağlıklı karbonhidratlar ve lif sağlar.

Bu mama tanesi, kolay sindirim için altı probiyotik bileşenle güçlendirilmiştir. Kuru hindiba kökü ve yonca gibi sindirimi kolay lifler de bu işleve yardımcı olur. Blue Buffalo, büyük ırk yavrular için süper gıdalar ve optimum besinlerle dolu bu formüle özel LifeSource Bits'lerini ekledi. Ayrıca kasesine ekstra doku da ekliyorlar.

Severiz Bu tarifin en yüksek lif içeriğine sahip olduğunu, yani Mal yavrunuzun daha sert taburelere ihtiyacı varsa, bu onun için daha iyi bir seçenek olabilir.


Bilim Diyeti Büyük Irk Köpek Yavrusu

Bilim Diyeti Dev Köpek Maması
 • Balık yağından elde edilen doğal DHA.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidan takviyesi.
 • Kemik gelişimi için kalsiyum takviyesi.
 • Yapay renkler, tatlar veya koruyucular yok.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 373 Kalori.
 • %24.5 Protein, %12 Yağ, %3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif bilime dayanmaktadır ve bilim adamları tarafından yapılmıştır. Büyük cins yavruların ihtiyaçlarını araştırdılar ve bu formülü buldular. Böylece Mal'ınızın ihtiyacı olan her şeyi bu mama tanesinden alacağından emin olabilirsiniz. Bu, yumuşak kahverengi pirinç ve buğday kullanan tahıl içeren bir seçenektir. Bu mamaya vitamin ve mineral takviyeleri eklenir.

Bu tarif en düşük protein içeriğine sahip olmasına rağmen, birçok yavru daha düşük içerikte çok daha iyi sonuç verir. Ancak yine de AAFCO gereksinimlerini aşıyor. Tek protein kaynağı olarak kuzu eti kullanır, bu da sindirimi genellikle daha kolay olduğu için hassas mideler için idealdir. Yumurta ve balık yağı, DHA ve ARA'yı sağlar ve keten tohumu, beslenmiş cilt ve tüy için omega sağlar. Science Diet, yüksek kaliteli bir marka olmasına rağmen, diğer markalardan daha pahalı .

Severiz Bu tarifin birincil protein kaynağı olarak yumuşak kuzu eti kullandığını ve bu da diğer yaygın et proteinlerini sindirmek için mücadele edenler için idealdir.


Purina Pro Büyük Irk Köpek Yavrusu

Purina Pro Köpek Büyük Irk
 • Bütçe dostu köpek maması.
 • Yüksek proteinli tarif.
 • Sindirim sağlığı için probiyotikler.
 • Beyin gelişimi için DHA.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidanlar.
 • Kupa başına 419 Kalori.
 • %38 Protein, %13 Yağ, %4.75 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Purina bu tarifi yarattı Pro gıda ürünleri için akılda büyük köpek yavruları ile. Gerçek tavuk, enerji ve lif sağlamak için pirinç ve mısır ile birlikte ilk bileşendir. Bu mama tanesi %12 nem içeriğine sahiptir, yani diğer mama tanelerinden daha yumuşaktır. Ayrıca bağırsak sağlığına yardımcı olmak için canlı probiyotiklerle garanti edilir.

Balık unu, yumurta ve balık yağı, yavrunun organ gelişimi ve bilişsel işlevi için hayati önem taşıyan DHA ve ARA besinlerini sağlar. Ayrıca güçlü ve parlak saçlar için biotin ile birlikte cildini ve ceketini esnek tutacaklar. Bu mama ayrıca, bağışıklığının hastalıklarla savaşma gücüne sahip olmasını sağlamak için çeşitli vitamin ve minerallerle güçlendirilmiştir.

Severiz Bu tarifin, büyüyen yavruların ihtiyaçları için harika olan en yüksek kalori içeriğine sahip olduğunu.


Yetişkin Belçika Malinois için En İyi Köpek Maması

Yemek Bekleyen Yetişkin Belçika Malinois

Yetişkin Mals, yaklaşık 12 aylıkken yetişkin bir formül yemeye başlar.

Mal'ınız yaklaşık vurduğunda 12 ila 15 aylık , bir geçiş zamanı yetişkin büyük cins formülü . Genellikle, yavru köpeğiniz bir marka ile yavruluğunu başarıyla atlattıysa, o markaya bağlı kalmak ve onu yetişkinliğe taşımak en iyisidir.

Bununla birlikte, köpeğiniz yeni yetişkin mamasına ilişkin sorunlar yaşamaya başladıysa veya yalnızca bütçe nedenleriyle bir geçiş arıyorsanız, konu mama bulmak olduğunda birkaç harika seçenek vardır. yetişkin Belçika Malinois'iniz için en iyi köpek maması . Benzer alman kurdunun beslenmesi , Mal'ınızın aktivite düzeyine uygun bir köpek maması istiyorsunuz. Aşağıda listelenen markaların her biri bunu yapacaktır. Favorilerimize bakalım.


çiftçinin köpeği

Çiftçi
 • Taze pişirilir, şoklanır ve size gönderilir.
 • Kişiye özel yemek planları.
 • Veteriner tarafından tasarlanmış 4 sağlıklı seçenek: sığır eti, tavuk, hindi veya domuz eti.
 • İnsan sınıfı bileşenlerle yapılmıştır (dolgu maddesi veya koruyucu içermez).
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kalori ve besin değerleri tarife göre değişir.
TheFarmersDog.com'da görüntüleyin

Farmer's Dog, farklı çalışan köpeklerin ihtiyaçları için özelleştirilmiş çeşitli tahılsız formüller üreterek onu Belçika Malinois için ideal hale getirir. Veteriner tarafından hazırlanan dört farklı tarifle (hindi, sığır eti, tavuk, domuz eti), et her zaman ilk malzemedir, ardından sağlıklı sebzeler gelir. Aslında, Farmer's Dog, insan sınıfı malzemelerle yapıldığı için gerçek yiyecek gibi görünüyor, kokuyor ve tadı var.

Protein içeriği ve eklenen besin takviyeleri, performans köpekleri için dengeli, güç dolu bir yemek sağlar. Kibble yarışmasıyla karşılaştırıldığında, her biri Çiftçinin Köpeği tarifi et yemeği değil, esas olarak gerçek etten elde edilen %40'a yakın protein içerir. Bu, Mal'ınızı devam ettirmek için çalışma enerjisini ve kalorileri sağlar. Eklenen vitaminler, kedinizin tüylerinin gür görünmesine ve gür hissetmesine yardımcı olur.

Köpeğiniz diyetinde tahıllardan da hoşlanıyorsa, karıştırmak için biraz pirinç pişirebilirsiniz. Bu, Mals'ınızın yemeğine daha fazla çeşitlilik katacak ve öğünleri biraz daha uzatarak paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Severiz The Farmer's Dog'un özelleştirilmiş yemek planlarının, çalışan Belçika Malinois köpekleri için optimum protein ve besin içeriğini sunduğunu.


Merrick Büyük Irk Tahılsız

Merrick Büyük Irk Köpek Maması
 • İlk 5 malzeme et ve sebzelerdir.
 • Optimum protein ve yağ dağılımı.
 • Çoğu Protein hayvansal kaynaklardan gelir.
 • Eklem sağlığı için glukozamin takviyesi.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 382 Kalori.
 • %30 Protein, %15 Yağ, %3,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, ilk iki malzemeyi oluşturan kemiksiz tavuk ve tavuk sayesinde bu listedeki en yüksek ikinci protein içeriğine sahiptir. DHA'sı, genel sağlığı için somon unu ve yumurtaların yanı sıra diğer omega yağ asitleri sayesinde sağlanır. Bu bileşenler aynı zamanda eklemlerinin ihtiyaç duyduğu besin maddelerinin pazardaki lider seviyelerine katkıda bulunur.

Bezelye, tatlı patates, elma ve yaban mersini gibi taze meyve ve sebzeler, bağışıklığı için vitamin ve mineral sağlar. Bu, tahıl içermeyen bir seçenektir. Taurin, kalp sağlığı için listelenmiştir ve metabolizmasını desteklemek için l-karnitin eklenmiştir. Sindirim sistemini destekleyen dört probiyotik bileşen listelenmiştir ve yucca schidigera özü dışkı kokusunu azaltacaktır.

Severiz Bu tarifin, çalışkan eklemlerini desteklemede mükemmel olan en yüksek glukozamin ve kondroitin seviyesine sahip olduğunu.


American Journey Büyük Irk Yetişkin

American Journey Büyük Irk Yemi
 • Bütçe dostu köpek maması.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Gerçek meyve ve sebzelerden yapılmıştır.
 • Yüksek protein içeriği.
 • Omega yağ asitleri ve DHA ile yapılmıştır.
 • Kupa başına 370 Kalori.
 • %30 Protein, %12 Yağ, %5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, köpek yavrusu seçeneğinin devamı niteliğindedir ve şimdi yetişkinlere yönelik olması dışında neredeyse tamamen aynıdır. İlk iki malzeme kemiği çıkarılmış somon ve hindi unu, hemen ardından balık unu. Dolayısıyla, bu tarif sadece etli bir tatla dolu olmakla kalmaz, aynı zamanda köpeğinizin büyük kas kütlesini, enerji ihtiyaçlarını ve köpeğinizin eklemleri için daha yüksek glukozamin içeriğini de halleder.

Bu tahılsız bir seçenektir ve bezelye, nohut ve tatlı patateslere dayanır. Ayrıca, sindirim sistemini düzenli tutmasına ve tok hissetmesine yardımcı olacak lif içeriğine de katkıda bulunurlar. Yaban mersini, kuru yosun ve havuç gibi besin açısından yoğun içerikler bağışıklığını artırır.

Severiz Bu tarifin, birincil balık proteini sayesinde sağlıklı omega yağ asitleri açısından yüksek olduğunu. Bu tarif cilt ve tüy sağlığı için harikalar yaratacak.


Blue Buffalo Wilderness Denali

Mavi Buffalo Denali Akşam Yemeği
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Gerçek balıktan yapılmıştır.
 • Omega yağ asitlerinde yüksektir.
 • Sağlıklı, yavaş yanan karbonhidratlarla yapılmıştır.
 • Mısır, buğday ve soya içermez.
 • Kupa başına 396 Kalori.
 • %30 Protein, %16 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Blue Buffalo, somon severler arasında çok popüler olan birinci sınıf bir ürün serisi yarattı. Bu tarif yüksek miktarda balık proteini içerir ve birçok köpeğin can attığı bir vahşi av diyetini takip eder. Fantastik balık tadı nedeniyle, telaşlı köpekler için mükemmel seçim Malinois gibi.

Bu tarif, Mal'ınızı tüm gün boyunca enerjili tutacak ikinci en yüksek yağ ve kalori içeriğine sahiptir. Tapyoka, fasulye ve terli patates gibi malzemelere dayanan tahılsız bir seçenektir. Bu tarifin lif içeriği daha yüksektir ve tok hissetmesine yardımcı olacak ve sindirim sistemini düzenli tutacak probiyotik bileşenler.

Severiz Ham, organ ve kıkırdak bileşenleri sayesinde bu tarifin açık ara en yüksek protein içeriğine sahip olduğunu.


Bilim Diyeti Büyük Irk Yetişkin

Bilim Diyeti Büyük Irk
 • Veteriner onaylı marka.
 • Deri ve tüy sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidanlar.
 • Doğal malzemelerle yapılmıştır.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 367 Kalori.
 • %19 Protein, %12 Yağ, %3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, köpek yavrusu formülünün devamı niteliğindedir, bu nedenle Mal'ınız bir yavru olarak bunu iyi yaptıysa, muhtemelen bu konuda da başarılı olacaktır. Yine ilk malzeme olan kuzu eti kuzu eti kullanılır. Yine, bu, diğer önerilerimize kıyasla düşük bir protein içeriğidir, ancak bazı Mal'lar daha az zengin bir seçenekte daha iyi sonuç verir.

Bu, tahıl içeren bir seçenektir ve ana enerji kaynakları olarak buğday, mısır ve sorgum kullanır. Bağışıklığını desteklemek için vitamin ve mineral takviyeleri ile güçlendirilmiş, civciv yağı ve keten tohumu cildinin ve tüylerinin sağlığını desteklemektedir. Kalp sağlığı için taurin eklenir ve l-karnitin metabolizmasını destekler.

Severiz Bu tarifin büyük ırk yetişkinlerin bilimsel ihtiyaçlarına dayandığını.


Kıdemli Belçika Malinois için En İyi Köpek Maması

Kıdemli Belçika Malinois

Bir Kıdemli Mal, çok aktif olmadıkça kalori sayısını geri çevirebilir.

Belçikalı bir Malinois, son yıllarına yaklaşık 6 veya 7 yaşlarında girer. Bu gerçekleştiğinde, yaşlanan eklemleri ve kemikleri için ek desteğe ihtiyaçları olacak. Bu, ihtiyacınız olacak anlamına gelir Glukozamin seviyesi yüksek yiyecekler ve kondroitin, özellikle aktif köpekler için. Daha az aktif köpekler için, kalorisi daha düşük olan kuru mamalara bakmayı düşünün. Çoğu Mal, altın yıllarında çok fazla kilo almayacak olsa da, yavrularınızın daha az aktif olup olmadığını göz önünde bulundurmanız gereken bir şey. bizimkilere bakalım Belçika Malinois yaşlıları için favori köpek maması .


Merrick Kıdemli Köpek Maması Formülü

Merrick Kıdemli Köpek Maması Formülü
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Kemiksiz tavuk ilk malzemedir.
 • Glukozamin ve kondroitin takviyesi.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Daha düşük kalori sayısı.
 • Kupa başına 370 Kalori.
 • %30 Protein, %12 Yağ, %3,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, büyük cins yaşlılar düşünülerek tasarlanmamıştır. Ama tüm büyük cins kutuları işaretler, bu yüzden onu Mal için seçtik. Tavuk ve tavuk yemeği ilk iki malzemedir ve kısa bir süre sonra somon yemeği takip eder. Bu tarif, hala aktif olan ve daha büyük bir etli tadı tercih eden yaşlılar için ideal olan ortak en yüksek protein içeriğini sunar.

Merrick'in Tahılsız kıdemli tarifi ayrıca, bazı kıdemli köpeklerin ihtiyaç duyduğu en düşük lif içeriğine sahiptir, çünkü çok fazlası sindirim sisteminde düzensizliklere neden olabilir. Bu tarif ayrıca ekstra dost bakterileri destekleyen probiyotikleri de listeler. Vitamin ve mineral takviyeleri bağışıklık sistemini destekleyecektir ve bunun yerine tatlı patates ve bezelye kullanan tahılsız bir formüldür.

boksörler için en iyi köpek maması

Severiz Bu tarifin Mal'ın yaşlanan eklemleri için en yüksek glukozamin ve kondroitin içeriğine sahip olduğunu.


American Journey Kıdemli Köpek Maması

Amerikan Yolculuğu Kıdemli Tarifi
 • Bütçe dostu formül.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Yaşlanan yavrular için glukozamin takviyesi.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • MCT'ler beyin sağlığı için.
 • Kupa başına 329 Kalori.
 • %32 Protein, %10 Yağ, %7 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bir yavru ve bir yetişkin olarak bu tarifi iyi yapan kıdemli Mallar için, bir kıdemli olarak bunu iyi yapmalıdır. Bu tarif, üçlü protein sayesinde ortak en yüksek protein içeriğine sahiptir, yani aktif kasları olan enerjik yaşlılar için uygundur. Yukarıdaki ürün gibi, bu ürün de özellikle büyük ırklar için değildir. Ancak aynı zamanda yüksek bir glukozamin içeriğine sahiptir, bu nedenle kutuları tekrar işaretler.

Bu, cildini ve kürkünü beslemek için birçok omega yağ asidi sağlayan somon bazlı bir reçetedir. Bu, tahıl içermeyen bir seçenektir ve bunun yerine tatlı patates ve balkabağı gibi prebiyotik lifler kullanır. Yaban mersini ve mikroalgler gibi besin açısından yoğun maddeler vücudunu hastalıklara karşı zinde tutar.

Severiz bu tarifin prebiyotik lifler sayesinde ortak en yüksek lif içeriğini sunduğunu. Bu, aç Mals'ı daha uzun süre tok tutmak için mükemmeldir.


Blue Buffalo Kıdemli Köpek Maması

Blue Buffalo Büyük Irk Kıdemli Maması
 • Bütçe dostu köpek maması.
 • Eklem sağlığı için glukozamin.
 • Kas tutulması için L-Carnitine.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Kanatlı yan ürün yemekleri yok.
 • Bardak başına 344 Kalori.
 • %20 Protein, %10 Yağ, %7 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Burada başka bir Blue Buffalo ürünümüz var, ancak bu onların Life Protection serisinden. Bu, dengeli bir diyete konsantre olduğu anlamına gelir. Kemiksiz tavuk, ekstra et ve glukozamin ekleyen tavuk unu ile ilk bileşendir. Ayrıca tavuk aroması için çıldırmış olan Mallar için de idealdir. Üst düzey kilo alımını önlemek için metabolizmasının desteklenmesini sağlamak için L-karnitin eklenir.

Blue Buffalo'nun, Mal'ın yaşlanan bağışıklık sisteminin ihtiyaçlarını desteklemek için yedi süper gıda bileşeniyle dolu olan LifeSource Bit'leri karışıma eklenir. Buna ek olarak, kalp sağlığı için taurin ve sindirim sistemindeki dost bakterileri artırmak için probiyotik maddeler eklenir. Somon unu ve keten tohumu, kuruyan cildini ve tüylerini esnek ve sağlıklı tutar.

Severiz Bu tarifin fincan başına en düşük kaloriye sahip olduğu, yani artık o kadar aktif olmayan Mallar için ideal bir seçenek olduğu anlamına geliyor.


Hill's Science Diet Kıdemli Formülü

Bilim Diyeti Büyük Irk Kıdemli
 • Veteriner onaylı marka.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidan takviyesi.
 • Eklem sağlığı için glukozamin takviyesi.
 • Doğal malzemelerden yapılmıştır.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 353 Kalori.
 • %15,5 Protein, %10,5 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu kıdemli formül, önceki iki seçenek gibi kuzu eti yerine tavuk eti kullanır. Ama tavuğa alerjisi olmadığı sürece, üzerinde de iyi yapacaktır. Tavuk yemeği Bu yağsız formül düşük kalorili, yağsız ve l-karnitin içerir. Bu, kıdemli Mal'ınızın çok fazla kilo alma şansını azaltır.

Keten tohumu, folik asit, E vitamini ve biyotin bileşenleri sayesinde onu sağlıklı tutmak için hala yeterli miktarda omega yağ asidi içerir. Elma, brokoli, havuç ve kızılcık, bağışıklık sistemine antioksidanlar sağlar. Kuru pancar küspesi, son yıllarda sindirim sistemini çalışır durumda tutar.

Severiz Bu tarifin Mal gibi kıdemli büyük cins köpeklerin bilimsel ihtiyaçlarına dayandığını.


Purina Pro Büyük Irk Kıdemli

Purina Pro Kıdemli Büyük Irk
 • Bütçe dostu köpek maması.
 • Bağırsak sağlığı için probiyotikler.
 • Gerçek tavuktan yapılmıştır.
 • Beyin sağlığını destekleyen bitkisel yağlar.
 • Eklem sağlığı için glukozamin takviyesi.
 • Kupa başına 451 Kalori.
 • %29 Protein, %14 Yağ, %5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, önerdiğimiz köpek mamasının kıdemli versiyonudur. Gerçek tavuk ilk malzemedir ve bu tarif, yol protein içeriğinin ortasını sunar. Yumurta, balık yağı ve balık unu, diğer organlarının gerektiği gibi çalışmasını sağlamanın yanı sıra yavaşlayan beynini de çalıştıracaktır. L-arginin gibi bitkisel yağlar, zihninin keskin ve uyanık kalmasına yardımcı olmak için verimli yakıt sağlar.

Glukozamin, eklemlerini esnek tutan et yemeklerinden sağlanır. Bu, birçok yaşlı köpeğin sindirim sistemini düzenli tutmak için ihtiyaç duyduğu tahıl içeren bir seçenektir. Bu formül vitamin ve mineral takviyelerinde güçlendirilmiştir. Ve her mama tanesinin bağırsaklarında dost bakterileri teşvik etmek için probiyotiklere sahip olması garanti edilir.

Severiz Bu tarifin en yüksek yağ ve kalori içeriğine sahip olması, bu tarifi altın yıllarında hala aktif olan yaşlılar için en iyi seçenek haline getiriyor.

Son düşünceler

İnşallah dünyamızı yarattık Belçika Malinois beslenme sizin için çok daha net. Yavruluk döneminden altın yıllarına kadar ihtiyaç duyduğu şeylerden, ona mümkün olan en iyi beslenmeyi verecek bilgiye sahipsiniz. Yol boyunca tavsiyeler ile burada her Mal ve her bütçe için bir şeyler var. Ve yukarıdaki önerilerimizden birini seçerek, daha iyi Mal sağlığı ve mutluluğu için bir adım atıyorsunuz.

Yorumlar