Alerjiler ve Hassas Kaşıntılı Cilde Sahip Köpekler İçin En İyi Şampuanlar

Alerjiler ve Hassas Kaşıntılı Cilde Sahip Köpekler İçin En İyi Şampuanlar

Çoğu köpek sahibi, evcil hayvanlarının hayatının bir döneminde kaşıntılı bir köpeğe sahip olacaktır. Sevgili köpek arkadaşınızın tahrişi gidermek için cildini kaşıyıp çiğnemesini izlemek çok üzücü. Peki köpeğinizin kaşıntısını durdurmak için ne yapabilirsiniz?

Ve bir köpeğin ilk etapta hassas bir cilt geliştirmesine neden olan nedir? Pekala, özellikle siz ve kaşıntılı evcil hayvanınızı göz önünde bulundurarak derlediğimiz bu kapsamlı kılavuzda yardım elinizin altında! Alerjiler de dahil olmak üzere köpeğinizin kaşınmasının birçok nedenine bakacağız ve yardımcı olacak doğru banyo çözümünü bulmaya yardımcı olacağız.Bu kılavuzda, köpeklerde derinin kaşınmasına neyin neden olduğunu ve sorunu önlemek ve iyileştirmek için hangi adımları atabileceğinizi öğreneceksiniz. Ayrıca, köpeklerde kaşıntılı, hassas cilt sorununu çözmek için özel olarak formüle edilmiş en etkili, en kaliteli köpek şampuanlarından altı tanesinin bir listesini de ekledik.

Bir Bakışta: Kaşıntılı Ciltler İçin Favori Köpek Şampuanlarımız

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Amazon.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Köpeğimin Derisi Neden Kaşınıyor?

Köpeklerde derinin kaşınmasının birkaç nedeni vardır. Genellikle yavru köpeğinizin mevsimsel bir şey, diyetlerinde yanlış bir şey veya pire gibi daha mevsimlik bir şey nedeniyle kaşınıp kaşmadığını tespit edebilirsiniz. Sonuç olarak, hassas ciltler için birden fazla neden vardır, bu nedenle en iyi çareyi bulmak, nedeni bulmakla başlar.

Aşağıda, yavru köpeğinizi neyin etkileyebileceğine dalacağız. Bazı nedenler muhtemelen diğerlerinden farklı eylemler gerektirecektir. Ancak nedeni ne olursa olsun, yavru köpeğinizin temiz kalmasına ve cildi tahriş etmemesine yardımcı olabilecek neredeyse her zaman reçetesiz satılan bir çözüm vardır.

Bakteriyel ve Mantar Koşulları

Bakteriyel ve mantarlı cilt sorunları, genellikle köpeğinizin cildini kaşımasına neden olan başka bir sağlık sorununun ardından ortaya çıkan ikincil sorunlardır. Deri hasarı, bakterilerin çoğalmasına, daha fazla kaşıntıya ve kronik bir problemin ortaya çıkmasına neden olur.Saçkıran bir solucan değil, her türden köpekleri etkileyen yaygın bir mantar durumudur. Saçkıran sadece köpekleri değil diğer hayvanları da etkileyebilir. Ve insanlar da saçkıran alabilir!

Saçkıran, kabuklu bir örtüyle saç dökülmesi lekeleri olarak görünebilir. Bazen mantar ciltte saç dökülmesine ve pürüzlü, kırık saç yamalarına eşlik eden gri, pullu bölgelere neden olur.

Hormon Dengesizlikleri, Sıcak Noktalar ve Otoimmün Sorunlar

Kaşıntılı, kuru cilt, hormon dengesizliğinin neden olduğu çeşitli sağlık durumlarının belirtisi olabilir. hipotiroidizm veya Cushing hastalığı . Bazı otoimmün durumlar, örneğin lupus ve pemfigus köpeğin cildinin susuz kalmasına, hassaslaşmasına ve kaşınmasına neden olabilir.Sıcak noktalar ayrıca nemli dermatit olarak da adlandırılır. Bu kırmızı, iltihaplı, tahriş olmuş cilt bölgelerine enfeksiyon, alerji, böcek ısırıkları ve aşırı tımar neden olur.

Kuru Cilt ve Alerjiler

Bir köpeğin cildi susuz kaldığında kaşınıyor. Kuru bir ortamda yaşamak, çok fazla banyo yapmak ve vasat kalitede yiyecekler yemek bir köpeğin cildinin susuz kalmasına neden olabilir. Bazı durumlarda, yemeğine balık yağı ekleyerek veya belki de evinizde kullanmak için bir nemlendirici satın alarak köpeğinizin cilt durumunu iyileştirebilirsiniz.

Bazı köpeklerin derilerinin kaşınmasına neden olabilecek alerjileri vardır. Alerjik reaksiyonlara yiyecekler, temizlik kimyasalları, şampuanlar, ilaçlar veya polenler neden olabilir. Alerjiler aslında köpeklerde cilt kaşıntısının en yaygın nedenlerinden biridir. Aslında pek çok köpeğin çimenlere alerjisi vardır ve çoğu köpek sahibinin farkında bile değildir!

Alerji Nedenleri

Bazı alerjiler, özellikle bitkiler ve polenler tarafından tetiklenenler kalıtsaldır. Köpeklerde en yaygın alerji semptomu, vücudun her yerinde veya sadece bir bölgede lokalize olan deride kaşıntıdır. Diğer alerji semptomları arasında hapşırma, öksürme, burundan veya gözlerden akıntı ve bazı durumlarda ishal ve kusma yer alır.Alerjiden etkilenen köpeklerin çoğu bir yaşın üzerindedir. Farklı alerji türleri, köpeğinizin cildini farklı şekillerde etkiler. Köpeklerde şiddetli kaşıntıya neden olabilecek diğer yaygın alerji nedenleri şunlardır:

Pire Alerjisi: Pire alerjisi, pirelerin tükürüğüne aşırı enflamatuar bir tepkidir ve köpeklerde en yaygın böcek alerjenidir. Pire ısırıkları neden pire alerjisi dermatiti (FAD). FAD'li hayvanlar, sürekli olarak ısırır ve kaşınır, bu sırada büyük tüy lekeleri çıkarılır.

Solunum Yolu Alerjisi (Atopi): Atopi veya soluma alerjisi genellikle ağaç, çimen ve yabani ot polenleri ile ilişkili alerjik bir reaksiyondur. Küf, küf ve ev tozu akarları da duyarlı köpeklerde atopiye neden olabilir. Polen alerjisi olan kişilerde olağan semptomlar hapşırma ve burun akıntısıdır. Bununla birlikte, çoğu köpekte atopi, deride kaşıntı (kaşıntı) ile kendini gösterir. Antiinflamatuar bir madde içeren hipoalerjenik şampuanlarla banyo yapmak, köpeğin kaşıntılı, iltihaplı cildi için çok rahatlatıcı olabilir.

Gıda Alerjisi: Gıda alerjisi (aşırı duyarlılık) genellikle buğday glüteni, tavuk yumurtası, soya, sığır eti, tavuk ve kuzu etinde bulunan belirli gıda proteinlerine yanıt olarak gelişir. Köpeklerde gıda alerjisi sindirim sorunlarına neden olmanın yanı sıra cilt kaşıntısına da neden olabilir.İletişim Alerjisi: Köpeklerde temas alerjisi oldukça nadirdir. Bir köpek bir alerjenle temas ettiğinde şiddetli, lokalize bir cilt reaksiyonu meydana gelir. Yaygın temas alerjenleri arasında piretrin içeren pire tasmaları, bahçe böcek ilaçları, çimenler, sentetikler ve yün dahil malzemeler bulunur. Temas alerjisi genellikle köpeğin alerjenle temas noktasında ayak ve mide gibi küçük bölgelerini etkiler. Tipik olarak, hipoalerjenik bir şampuanla yıkamak, cildin kaşıntılı, iltihaplı bölgelerini yatıştırmaya yardımcı olabilir.

Alerjilerle Başa Çıkmak

Cilt kaşıntısına neden olan alerjiler diğer bozukluklarla karıştırılabilir ve bazen onlarla eş zamanlı olarak ortaya çıkabilir. Bu nedenle, derhal veterinerinize danışmadan köpeğinizin problemini teşhis etmeye asla çalışmamalısınız.

Veterineriniz, evcil hayvanınız için uygun bir tedavi yöntemi belirlemeden önce muhtemelen kaşıntı ve cilt probleminin temel nedenini belirlemek için tam bir teşhis değerlendirmesi önerecektir. Köpeğinizin kaşıntısını başarılı bir şekilde gidermek için tüm ailenizin veteriner hekiminizin tavsiyelerine çok dikkatli bir şekilde uyması gerekeceğini unutmayın.Cilt Yatıştırıcı Malzemeler

Kaşıntılı ciltler için tüm yüksek kaliteli köpek şampuanları cildi yatıştırıcı bileşenler içermelidir. Cildi yatıştırıcı bileşenler genellikle bitkilerden elde edilir ve çoğunun da antioksidan faydaları vardır. Tüm cilt yatıştırıcı bileşenler tüm cilt tiplerinde kullanıma uygun olmalıdır. Bununla birlikte, köpeğinizin derisinin kaşınmasının nedeninden emin değilseniz, köpeğinizi yıkamadan önce daima veterinerinize danışın.

Genel cilt yatıştırıcı bileşenler arasında allantoin, papatya (bisabolol özü), dulavratotu kökü, aloe vera, E vitamini veya Kolloidal yulaf ezmesi bulunur.

Kolloidal Yulaf Ezmesi

Kaşıntılı cilt için köpek şampuanlarının çoğu, birincil bileşenlerinden biri olarak koloidal yulaf ezmesi içerir.

Yulaf ezmesi yüzyıllardır iltihaplı, kaşıntılı cilt için bir tedavi olarak kullanılmıştır ve çok etkili olduğu kanıtlanmıştır. Ancak yulaf ezmesi türü şampuanlarda kullanılır kurabiyelerinizde veya kahvaltılık gevreklerinizde bulacağınız çeşitle aynı değildir!' Kolloidal Yulaf ezmesi, saf yulaf ezmesinin öğütülmesi ve bir sıvı içinde süspanse edilmesi ile yapılır. Yulaf ezmesini bu şekilde kullanmak, içeriğin köpeğin derisi tarafından doğal, ham haliyle kullanılacağından daha kolay emileceği anlamına gelir.

Kolloidal yulaf ezmesi, her ikisi de cildin hassas pH dengesini geri kazanmaya yardımcı olurken cilt tahrişini ve kaşıntıyı gideren avenantramitler ve fenoller içerir. Yulaf ezmesinin içerdiği, cilde faydaları olduğu bilinen aşağıdaki maddelerdir:

 • Avencin bileşikleri , (mantar önleyici özellikler)
 • Flavonoidler , (ultraviyole-A (UVA) ışınlarını emer)
 • Fenoller ve nişastalar , (cildi nemlendirin)
 • Saponinler , (cildi temizlemek)
 • E vitamini , (güçlü antienflamatuvar)

Yulaf ezmesi, tüm bu oldukça faydalı maddelerin yanı sıra, bazı cilt rahatsızlıklarının neden olduğu tahrişi ve kızarıklığı gidermeye yardımcı olabilecek selüloz ve lif içerir. Bu nedenle, kaşıntılı ciltler için iyi bir köpek şampuanı ararken her zaman yulaf ezmesi içeren bir ürün arayın. Ayrıca, iyi bir ürün, içerik listesinde E vitamini ve aloe'ye sahip olacaktır. Bu maddelerin her ikisi de güçlü anti-inflamatuar özelliklere sahiptir.

cavpoo

Cilt Bakımı

Bir köpeğin derisi bir insandan çok daha incedir. Köpeğin üst deri tabakası (epidermis) yalnızca üç ila beş hücre kalınlığındayken, sizinki on ila 15 hücre kalınlığındadır. Bu nedenle, köpeğinizin tüylerini mükemmel durumda tutmak, evcil hayvanınızın cildini korumak için çok önemlidir.

Köpeğini fırçalamak bir dökülme aracı ile Ölü tüyleri, kiri ve tüyleri tüylerden temizleyerek yeni saçların uzamasını sağlar ve kan dolaşımını uyarır. Keçeleşmiş kürk ayrıca alerjileri tetikleyerek kaşıntılı ve hassas cilde neden olabilecek çevresel kirleticileri ve safsızlıkları da barındırabilir. Köpeğinizin tüyleri daha uzunsa, düzenli bir saç dökülmesi rutini ile nem alma şampuanı yardım edecek.

Düzenli olarak fırçalanmayan tüyler düğümlenebilir. Düğümler ve paspaslar cildi çekerek köpeğiniz için rahatsızlığa ve tahrişe neden olabilir. Ayrıca keçeleşmiş tüyler havanın köpeğin cildine ulaşmasını engeller. Deri nefes alamıyorsa, köpek vücut ısısını etkili bir şekilde düzenleyemez.

Potansiyel Alerjenlerin Giderilmesi

Köpeğinizi tımar etmenin önemli bir unsuru, yüzünün etrafını temizlemek özellikle ağzı ve kulakları. Ayrıca, evcil hayvanınızın ayaklarını ve kasıklarını tazelemeyi unutmayın. Tüm bu alanlar, köpeğin cildinde kaşıntı ve tahrişe neden olabilecek alerjenleri toplamaya açıktır. Ayrıca emin olmak isteyeceksiniz. öğütücü kullan alerjenleri yok etmek için tırnaklarını düzenli olarak düzeltmek.

Bu alanlarda nazik bir şampuan bile almak istemezsiniz. Bunun yerine, veterinerinizden veya çevrimiçi olarak alabileceğiniz özel temizleme bezleri ve topikal dezenfektan temizleyiciler kullanın. En önemlisi, köpeğinizin dudaklarını ve ağzını temizleyin. Burada barındırılan herhangi bir bakteri, köpek kendini tımar ederken yalama yoluyla köpeğin vücudunun diğer bölgelerine yayılabilir.

Düzenli Banyo Yapmanın Önemi

Sağlıklı bir cilt için köpeğinizi düzenli olarak yıkamak çok önemlidir. Banyo işlemi sırasında, alerjenleri evcil hayvanınızın tüylerinden ve deriden uzakta yıkarsınız.

Köpeğinizi yıkamak için her zaman yatıştırıcı, doğal maddeler içeren hipoalerjenik bir şampuan kullanın. Köpeğin cildi ve tüyü temizse, bakteri ve diğer tahriş edici maddelerin evcil hayvanınızın cildini kızdırması ve kaşınmaya neden olması çok daha az olasıdır.

Kirli, dağınık olmayan bir kürk kuruyabilir ve kırılgan hale gelebilir, yer yer dökülebilir. Sonuç olarak, köpeğin derisinde sıcak noktalar oluşarak yalama, ısırma ve kaşınmaya neden olabilir. Deri yağlı ve pullu hale gelebilir ve köpeğin kulaklarından ve derisinden maya gibi bir koku gelebilir.

Hassas Ciltleri Yönetmek

Peki, köpeğinizin hassas cildini yönetmek için hangi adımları atabilirsiniz? Ne tür bir şampuanın en iyisi olduğunu düşünmeden önce, hassas cildi yönetmeye yardımcı olmak için atabileceğiniz birkaç adım var. Yavru köpeğinizin anında daha iyi hissetmesine yardımcı olabilecek bazı adımlara bakalım.

 • Köpeğinizi profesyonel bir bakıcıya götürün!
 • Profesyonel bir köpek kuaförü, köpeğinizin derisini ve tüylerini en iyi duruma getirebilir.
 • Ve deneyimli bir kuaför, bazı etkili çözümler önerebilmelidir.
 • Hassas, kaşıntılı ciltler için köpeğinizi özel olarak formüle edilmiş şampuanla yıkayın.
 • Bu, toz ve polenler gibi potansiyel alerjenlerden kurtulmanıza yardımcı olabilir.
 • Bu aynı zamanda dehidrasyonun tahriş edici etkileriyle mücadele etmek için cildi yeniden nemlendirecektir.
 • Bazı köpekler, belirli yiyecek gruplarına karşı hassastır.
 • Köpeğinizin hassas olduğu yiyecekleri belirleyin ve ortadan kaldırın.
 • Gıda alerji testi hakkında daha fazla bilgi için veterinerinize danışın.
 • Dışarı çıktıktan sonra köpeğinizin pençelerini silmeyi unutmayın.
 • Bu, cilt hassasiyeti ve kaşıntıyı tetikleyebilecek polen gibi dış mekan alerjenlerini gidermeye yardımcı olabilir.
 • Derisinin durumunu iyileştirmeye yardımcı olması için köpeğinizin mamasına E vitamini takviyesi ekleyin.
 • Ayrıca, veterinerinizden köpeğinizin cildindeki kuru, kaşıntılı bölgelere doğrudan uygulayabileceğiniz bir miktar E vitamini yağı isteyin.

Şampuanlar Yardımcı Olabilir mi?

Çoğu durumda, özellikle hassas ciltler için formüle edilmiş köpek şampuanı sorunu hafifletmeye yardımcı olabilir. Ancak, Kendin Yap tedavisi rotasına geçmeden önce kaşıntının nedenini tam olarak öğrenmek için veterinerinize danışmanız her zaman tavsiye edilir.

Bazen parazitleri, bakterileri veya saçkıranı öldürmek için formüle edilmiş uzman bir veteriner köpeği şampuanı uygun olabilir. Veya alerji etkisiyle mücadele edecek bir ürün, bir dizi antihistamin ilaçla birlikte reçete edilebilir.

Şampuan Satın Alma Rehberi

Kapsamlı kılavuzumuzun bu bölümünde, hassas ciltler için en iyi köpek şampuanı olarak kabul ettiğimiz ürünü satın almadan önce neleri göz önünde bulundurmanız gerektiğini tartışacağız. Satın almadan önce dikkate alınması gereken birçok faktör var. Bu faktörlerden bazıları, bileşenler, nemlendiriciler, PH Dengesi ve daha fazlasını içerir.

Her şeyden önce, köpek şampuanlarında kaşıntılı cilt için hangi malzemeleri bulmayı bekleyebileceğinize ve ardından yavrularınızı yıkamadan önce almanız gereken diğer önemli hususlara daha yakından bakalım.

Malzemeler

Yerel evcil hayvan malzemeleri mağazanızdaki raflara bir bakış, size piyasada kaç farklı köpek şampuanı olduğunu hızlı bir şekilde gösterecektir. Peki, hassas ciltler için en iyi köpek şampuanını nasıl seçebilirsin?

İlk yapmanız gereken, köpeğinizin kaşıntısına neyin sebep olduğunu belirlemek için veterinerinizle konuşmak olmalıdır. Köpeğinizin altında yatan bir sağlık sorunu varsa, veterineriniz, diğer ilaçlar veya topikal tedavilerle birlikte kullanıldığında kaşıntıyı hafifletmeye yardımcı olacak uzman bir veteriner şampuanı yazabilir. Tıbbi bir durum köpeğinizin derisinin kaşınmasına neden olmuyorsa, kaşıntılı cildi yatıştırmak için formüle edilmiş bir şampuanla yıkanmaktan fayda görebilir.

Hipoalerjenik köpek şampuanı çok hafif ve nazik olacak şekilde tasarlanmıştır ve çok düşük bir alerjik reaksiyonu tetikleme riski sunar. Köpeğinizin derisi kaşıntılıysa, sadece doğal maddeler içeren bir şampuan arayın. Cildi kurutarak kaşınmayı daha da kötüleştirebilecek alkol, sabun ve kimyasallar içeren herhangi bir şeyden kaçının.

Kaşıntılı ciltler için iyi köpek şampuanı, kolloidal yulaf ezmesi, hindistancevizi yağı, karite yağı, aloe vera ve neme yardımcı olan diğer maddeler dahil köpeğin cildini aktif olarak nemlendirecek bileşenler içerir. Dikkat edilmesi gereken diğer güzellikler, E vitamini ve biotin gibi cildi destekleyen besinlerdir.

pH Dengesi

Bir köpeğin derisinin pH seviyesi 6,5 ile 7,5 arasındadır. Dehidratasyon ve kaşıntıyı önlemek için doğru pH dengesi çok önemlidir. Bu nedenle, daima pH dengeli, köpeğe özgü bir şampuan seçin. Asla köpeğiniz için insan şampuanı kullanın! İnsan cildinin pH seviyesi köpeğinizinkinden farklıdır ve insan şampuanı evcil hayvanınızın cildi ve tüyleri için çok fazla serttir.

Canlı Hayvanlarda Test Etme

Bir köpek aşığı olarak, köpek arkadaşınızı yıkamak için hayvanlar üzerinde test edilmiş bir şampuanı kullanmak istemezsiniz. Ne yazık ki, bazı şirketler şampuanlar da dahil olmak üzere insan ve evcil hayvan ürünlerini test etmek için hala hayvanları kullanıyor. Hangi ürünlerin zulümsüz olduğunu ve sahip olduğunu kontrol etmek için asla hayvanlar üzerinde test edildi, listeye bir göz atın bu bağlantıda çevrimiçi .

Ayrıca şuradan bir uygulama var: Zulümsüz'ü Seçin hayvanlar üzerinde test edilmemiş tüm kozmetik ve şampuanları listeleyen ücretsiz olarak indirebileceğiniz.

Çin de dahil olmak üzere bazı ülkelerin, ithal edilen tüm güzellik ürünlerinin o ülkede dağıtılmadan önce hayvanlar üzerinde test edilmesini şart koşan yasaları olduğunu unutmayın. PETA, bir internet sayfası hangi küresel üreticilerin hala hayvanlar üzerinde test kullandığını öğrenebilirsiniz.


Kaşıntılı Ciltler İçin Favori Köpek Şampuanlarımız

Piyasada çok sayıda köpek bakım şampuanı varken, çoğu standart banyo için üretilmiştir. Rehberimizin bu bölümünde, piyasadaki kaşıntılı ciltler için en iyi altı köpek şampuanını araştırmak ve incelemek için zaman ayırdık. Bu liste her şeyi kapsamamaktadır, ancak yavrularınızın cildini sakinleştirmesine yardımcı olacak makul fiyatlı çözümlerin iyi bir temsili olduğunu düşünüyoruz.

Her zaman önce lisanslı bir veterinerin tavsiyesini almanızı tavsiye etsek de, yavrularınızın kuru veya hassas cildinin nedenini teşhis ettikten sonra - genellikle banyo yapmaya başlamak kabul edilebilir. Aşağıdaki altı seçenek, kaliteli malzemeleri makul bir fiyata dengeler ve köpeğinizin birkaç yıkamada daha iyi hissetmesine yardımcı olur. Favorilerimize bakalım.


Aloe Vera ile Pençeler ve Dostlar

Paws & Pals 5'i 1 Arada Yulaf Ezmeli Köpek Şampuanı,…
 • SADECE ORTAKINIZ İÇİN EN ETKİLİ DOĞAL PET ŞAMPUAN: ...
 • ÖDÜN VERMEDEN KÖPEĞİNİZ İÇİN KALİTELİ ŞAMPUAN: Köpeğiniz bir…
 • BESLEYİCİ FORMÜLÜ: Şampuanımız yulaf ezmesi içerir, bu da yardımcı olur ...
 • YIRTILMAYAN SABUNSUZ FORMÜL, KÜVET SÜRESİNİ OYNATMA SÜRESİNE DÖNDÜRÜYOR: Bizim ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Kaşıntılı ciltler için önerilen köpek şampuanları listemizin başında Aloe Vera içeren Paws and Pals gelmektedir. Şampuan, kuru, hassas cildi desteklemek ve köpeğinizin tüylerini yumuşatmak için özel olarak formüle edilmiştir. Şampuanda kullanılan malzemeler tamamen doğal ve vegan dostudur. Şampuanın tamamen doğal bileşenleri arasında yulaf ezmesi, biberiye, Shea yağı, aloe, jojoba ve hindistancevizi yağı bulunur.

Paws and Pals şampuanı, evcil hayvanınızın tüylerini beslemek ve onun hassas, hassas cildine bakım yapmak için çalışan çok yüksek kaliteli bir üründür. Şampuan ayrıca evcil hayvanınızı hoş bir şekilde kokulu bırakır ve bazı köpekleri etkileyebilecek kötü köpek kokusundan arındırır.

Gözyaşı içermeyen şampuan sabun içermez, bu nedenle üründen herhangi birinin yanlışlıkla bu hassas alanlarla temas etmesi halinde köpeğinizin burnunu, gözlerini, kulaklarını veya ağzını tahriş etmez veya alevlendirmez.

Severiz Bu şampuanın, köpeğinizin cildini ve tüylerini derinlemesine temizlemek ve nemlendirmek için% 100 doğal yağlar içerdiği. Aynı zamanda vegan dostudur, toksik değildir ve zulüm içermez ve paraben, sabun veya sert kimyasallar içermez. Pro-vitamin B5 ile geliştirilmiş göz yakmayan bir formüldür ve Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.


Hindistan Cevizi Kireç Mine ile Wahl Kuru Cilt

Wahl Kuru Cilt ve Kaşıntı Giderici Evcil Hayvan Şampuanı ...
 • ABD'de üretilmiştir - Yulaf ezmeli evcil hayvan şampuanımız pH dengelidir, ...
 • Yulaf Ezmesi Formülü - Bu hindistan cevizi misket limonu kokulu evcil hayvan şampuanı ...
 • Daha Az Daha Fazlası - Wahl daha yüksek bir hindistancevizi konsantresine sahiptir ...
 • Alerji Dostu - Köpek simgemiz Rocket, ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

ABD'li üretici Wahl, çok köklü bir evcil hayvan şampuanları ve saç kremleri üreticisidir. Ürünleri çok yüksek kalitededir ve dünya çapında birçok profesyonel köpek bakıcısı tarafından kullanılmaktadır. Wahl'ın kaşıntılı ciltler için yulaf ezmesi formüllü şampuanı, köpeğinizin cildini nemlendirmek, korumak ve nazikçe temizlemek için hindistancevizi, misket limonu ve mineçiçeği içerir.

Şampuan, köpeğinizin cildine karşı nazik olmaya devam ederken kiri ve çevresel kalıntıları etkili bir şekilde kesmek yerine kolayca zengin ve kalın bir köpüğe dönüşür. Köpeğinizin tüyü, dokunulduğunda temiz ve ipeksi olmasının yanı sıra süper parlak görünecektir.

Şampuan, bitki kaynaklı bileşenler içerir ve paraben, alkol, PEG-80 veya sert kimyasallar içermez. Ayrıca hassas cilt formülü, evcil hayvanınızın hassas cildini tahriş etmemesi için pH dengelidir.

Severiz Bu şampuanın ABD'de pH dengeli bir formülle yapıldığını. Aynı zamanda paraben, alkol ve PEG-80 içermez. Sağlıklı ve nemli bir cilt sağlamak için yulaf ezmesi içerir ve hindistancevizi misket limonu kokusuna sahiptir. Konsantre formül, bir şişe şampuandan diğer markalara göre% 70 daha fazla banyo yapacağınız anlamına gelir. Aynı zamanda birçok profesyonel köpek bakıcısı tarafından da kullanılmaktadır.


Rocco & Roxie Yatıştırıcı Formül

Rocco & Roxie - Kuru Yulaf Ezmesi Köpek Şampuanı…
 • TEMİZLİKLER VE CALMS - Kuru, kaşıntılı veya tahriş olmuş cildi olan köpekler için ...
 • DOĞANIN EN İYİ İÇERİKLERİ - Süper sakinleştirici yulaf özünden yapılmıştır ...
 • GÜVENLİ, ETKİLİ, DOĞAL - Maskeleme boyası yok. Kurutulmuş alkol yok…
 • BANYO ZAMANI BİR ESİNLİK YAPIN - Bir gün oyun oynayarak dakikalar içinde yıkayın. Bizim…
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Rocco & Roxie’nin Soothe formüllü köpek şampuanı, cilt hassasiyeti sorunları olan köpeklerde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Şampuan, hasarlı, kaşıntılı cildi iyileştirmek ve nemlendirmek için birlikte çalışan en yüksek kaliteli bileşenlerin bir karışımını içerir. Yulaf özü ve zeytinyağı, cildi yatıştırıcı özellikleri nedeniyle dahildir; Shea yağı, parlak, parlak ve sağlıklı görünen bir tüy elde etmek için her saçı nemle besler.

Severiz bu şampuanın sert kimyasallar, parabenler, deterjanlar veya herhangi bir sentetik boya içermediğini. Kuru veya kaşıntılı cildi aktif olarak yatıştırırken nazikçe temizler. Tüylerin doğal yağlarını geri kazandırmak ve cildi nemlendirmek için formüle edilmiştir. Biberiye özü, kaşıntıya neden olabilecek kuru, pul pul cildi geri kazandırmak için köpeğin kıl köklerine etki eder ve aloe vera tahriş olmuş hassas cildi yatıştırır ve yatıştırır. Ayrıca para iade garantisi vardır.


Veterinerin En İyi Hipoalerjenik Köpek Şampuanı

Veterinerin Köpekler İçin En İyi Hipo-Alerjik Şampuanı |…
 • HASSAS CİLT İÇİN GÜVENLİK - Veterinerin En İyi Hipo-Alerjenik Köpeği…
 • DOĞAL ÇÖZÜM - Veteriner hekim tarafından formüle edilmiş anahtar doğal, ...
 • GEREKLİ OLDUĞU GİBİ KULLANIN - Veterinerin En İyi Hipo-Alerjenik Köpek Şampuanı şunlar olabilir ...
 • DİĞER TEDAVİLERLE ÇALIŞIR - Şampuanımız diğerlerini etkilemez ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Vet'in En İyi Hipoalerjenik köpek şampuanı, hassas, kaşıntılı cilde ve kuru, kırılgan tüylere sahip köpeklerde kullanılmak üzere özel olarak formüle edilmiştir. Şampuan sabun içermez ve aloe vera gibi doğal maddeler içerir. Sağlıklı cildi desteklemek için E vitamini de eklenmiştir.

Severiz Sabun içermeyen formül kaşıntılı cildi rahatlatır ve kuru ve kırılgan katları nemlendirir. Hipoalerjeniktir ve cilt sorunları olan yavrular için mükemmeldir. Veteriner hekimler tarafından tavsiye edilen doğal maddeler içerir ve diğer topikal pire & kene ürünleriyle birlikte kullanılabilir. Şampuanı, köpeğinizin derisindeki topikal kene ve pire ürünlerini yıkamadan kullanabilirsiniz.


Evcil Hayvanlar Çocuk Kaşıntı Önleyici Şampuandır

Pet Yulaf Ezmesi Kaşıntı Önleyici Şampuan ve Saç Kremi…
 • KAPSAMLI KAŞIK ÖNLEYİCİ FORMÜL: Doğal yulaf ezmesi, kabartma tozu, ...
 • VET ONAYLANDI VE İNANILMAZ KOKUYOR: Hafif ama şaşırtıcı yulaf ezmesi…
 • PET ALERJİ DOSTU: Tamamen doğal ve hipoalerjenik…
 • TEAR FREE & KEPEĞİ ÜCRETSİZ: Yapacağım tek doğal köpek şampuanı ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Pets Are Kids Anti-Itch Şampuan, organik yulaf ezmesi, aloe vera ve kabartma tozu kullanılarak yapılır ve hassas cildin neden olabileceği kaşıntı ve sıcak noktalardan anında kurtulma sağlamak için formüle edilmiştir. Şampuan, evcil hayvanınızın sansasyonel kokmasını sağlayan hafif bir yulaf ezmeli kurabiye kokusuna sahiptir! Ürün profesyonel bakımcılar tarafından kullanılır ve veterinerler tarafından da tavsiye edilir.

Evcil Hayvanlar Çocuklardır, şampuanlarında sadece doğal içeriklerin yanı sıra hipoalerjenik tüy yumuşatıcı, anti-bakteriyel ve anti-fungal bileşenler de kullanır. Tüm bunlar köpeğinizin kaşıntısını hafifletmeye yardımcı olur.

Bir şişe Pets Are Kids şampuanı satın aldığınızda, köpeğinizin bir resmini üreticilere göndermeyi seçebilirsiniz. Bunu yaparsanız, şirket kârının bir kısmını kanserli bir evcil hayvana bağışlayacaktır. Karşılığında yardım ettiğiniz köpeğin bir resmini alacaksınız, bu da size gününüzü neşelendirecek sıcak, tüylü bir his verecek.

Severiz para iade garantisi ile birlikte gelir ve ABD'de yerel kaynaklı ve sürdürülebilir malzemelerden üretilir. % 100 doğal ve bitki bazlı bileşenlerden yapılmıştır. Hipoalerjeniktir ve toksik değildir ve yavrularınızdaki kaşıntılı deriyi önlemeye yardımcı olmak için özel olarak formüle edilmiştir.


Aloe Vera ile Evcil Hayvan Hoş Vanilyalı Yulaf Ezmesi

Aloe Vera İçeren Vanilyalı Yulaf Ezmeli Köpek Şampuanı -…
 • KOLLOİDAL YULAF KEÇESİ hassas köpek cildini besler ...
 • Vanilya ve lavanta ile zenginleştirilen bu şampuan, ...
 • HASSAS CİLTLER İÇİN GELİŞTİRİLMİŞ ALOE VERA tarifimiz doğal kullanır ...
 • GÜVENLİ ve ETKİLİ Aloe ile kolloidal yulaf ezmesi son derece…
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Pet Pleasant Vanilla Yulaf ezmesi şampuanı, kuru ve kaşıntılı ciltle mücadele etmek için en üst düzeyde nemlendirme için kolloidal yulaf ezmesi ve aloe vera içerir. Formül de hipoalerjeniktir, bu nedenle süper hassas cilde sahip köpekler bile kullanımından faydalanacaktır.

Kenelerin ve pirelerin sorun olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, bu böcek zararlılarını doğal olarak caydıran lavanta ve vanilyanın eklenmesini takdir edeceksiniz. Ürün, köpeğinizin tüylerine hoş bir koku verecek ve bazı yavruların maruz kaldığı hoş olmayan köpek kokusunu ortadan kaldıracak şekilde formüle edilmiştir.

amerikan yolculuğuna karşı vahşi tadı

Severiz ABD yapımı bu şampuanın% 100 para iade garantisi ile birlikte geldiği. Evcil hayvanınızın cildinin esnek kalmasına ve kaşıntının giderilmesine yardımcı olmak için nazik bir nemlendirici etkiye sahiptir. Ayrıca kürk bebeğiniz için kaşıntılı cildi yatıştırmaya yardımcı olmak için kolloidal yulaf ezmesi, vanilya, lavendar ve aloe vera içerir.


Sıkça Sorulan Sorular

Rehberimizin bu bölümünde, evcil hayvanları kaşıntılı cilt problemi yaşayan köpek sahipleri tarafından en sık sorulan bazı soruları yanıtlıyoruz. İhtiyaç duyduğunuz bilgileri görmüyorsanız, bize bir e-posta gönderin veya sorunuzu yorumlar bölümünde sorun. Size yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız!

S: Köpeğimin cildi neden hassas?
C: Köpeğinizin çeşitli nedenlerle hassas bir cildi olabilir. Alerjiler, köpeğinizin cilt hassasiyetinin sorumlusu olabilir. Ayrıca, köpeğinizin cildinin iltihaplanmasına ve cildinin tahriş olmasına neden olan bir parazit istilası, bakteri veya mantar enfeksiyonu olabilir. cildin salgıladığı.

S: Köpeğimin neden cilt alerjisi var?
C: Köpek alerjilerine genellikle hayvan tüylerinde, polenlerde ve böcek tükürüğünde bulunan alerjenler neden olur. Bazı alerjilere belirli yiyecekler ve ilaçlar da neden olur. Tüm bu alerjik reaksiyonlar, evcil hayvanınızın kaşıntılı ve hassas bir cilde sahip olmasına neden olabilir. Bazı alerjiler genetiktir, bu nedenle köpeğinizin cilt hassasiyeti problemini ebeveynlerinden birinden miras almış olması mümkündür.

S: Ev yapımı köpek şampuanı yapmalı mıyım?
C: İnternette ev yapımı köpek şampuanı için pek çok tarif var. Teorik olarak, evdeki mutfağınızda köpek şampuanı yapabilirsiniz. Bununla birlikte, köpeğinizin cilt hassasiyeti varsa veya derisi çok kaşınıyorsa, bu kılavuzda sunduklarımız gibi profesyonel olarak formüle edilmiş bir şampuan kullanmak daha iyidir.

S: Ev yapımı köpek şampuanı için iyi bir tarif var mı?
A: Evet. American Kennel Club web sitesinde ev yapımı köpek şampuanı için birkaç tarif denemek isteyebilirsiniz.

S: Hassas cildi olan bir köpeği ne sıklıkla yıkamalıyım?
C: Hassas cilde sahip köpekler çok sık yıkanmamalıdır çünkü bu, cilde elastikiyetini veren ve esnekliğini sağlayan tüm doğal yağları kaldırarak cildi kurutabilir. Veteriner hekim tarafından tavsiye edilmedikçe, köpeğinizi ayda bir defadan fazla yıkamamalısınız.

S: Köpeğimde hassas cilde sahip bir saç kremi kullanmalı mıyım?
C: Cilt hassasiyeti göz önünde bulundurularak formüle edilmiş bir ürün seçmeniz koşuluyla, hassas cilde sahip bir köpek üzerinde saç kremi kullanmanın bir sakıncası yoktur. Yulaf ezmesi, aloe vera ve tüyü yumuşatarak bakımını kolaylaştıracak diğer doğal maddeler içeren bir saç kremi ara.

Son düşünceler

Köpeğinizin derisi kaşıntılıysa, evcil hayvanınızın hassasiyetine neyin neden olduğunu öğrenmeniz, evcil hayvanınızın gelecekteki sağlığı için hayati önem taşır. Köpeklerde kaşıntılı cilt genellikle alerji, kötü beslenme veya aşırı banyodan kaynaklanır. Soruna neyin neden olduğunu anladıktan sonra, kuru ve kaşıntılı cildini rahatlatmaya yardımcı olacak doğru şampuanı seçerek yardımcı olmak için üzerinize düşeni yaptığınızdan emin olmanın zamanı gelmiştir.

Köpeğinize hassas cildi yatıştırmak için formüle edilmiş bir şampuanla yıkamak, evcil hayvanınız için çok faydalı olabilir. Köpeğinizin derisi kaşıntılıysa ve sürekli kendini kaşımıyorsa, çiğniyorsa veya ısırıyorsa, sorunu evde tedavi etmeye çalışmadan önce her zaman veteriner hekime danışın. Veteriner size düzenli olarak banyo yapmanız için yeşil ışık verirse, baktığımız en iyi seçimlerimizden herhangi biri, yavru köpeğinizin kısa sürede daha iyi hissetmesine yardımcı olacaktır.

Yorumlar