Beyaz Pitbulls: Genetik, Tartışma, Resimler ve Köpek Fiyatları

Beyaz Pitbulls: Genetik, Tartışma, Resimler ve Köpek Fiyatları

Beyaz Pitbull nadir bir renk mi yoksa diğerleri kadar yaygın mı? Bazı yetiştiriciler daha fazla ücret alacak beyaz önlüklü bir Pitbull için, ama bunun arkasındaki sebep nedir? Beyaz önlüklü pitbull'lar bu rengi doğuştan alır ve genellikle yetiştiriciler tarafından özellikle bu nedenle yetiştirilir. Yavru köpeğinizin aslında beyaz bir pitbull olduğundan emin olun ve Dogo Argentino değil bu çok benziyor!

Amerikan Pitbull Teriyeri aslında çok çeşitli ceket renkleri vardır ndan şeçmek. Gümüş, açık kahverengi, brindle veya ters brindle , , veya mavi , hemen hemen tüm köpek gökkuşağı spektrumu seçeneğine sahip. Ve hepsinin en güzel ve popüler renklerinden biri parlak beyaz .İşte bu rehberde, bu kar kralına tüm ihtişamıyla bakacağız. Görünüşünden mizacına ve onu diğer Amerikan Pitbull Teriyerlerinden farklı kılan özellikleri. Biz de alacağız genetiğe daha yakından bakın güzel ceketinin arkasında. Ve onunla albinizm ve lösizmden muzdarip Pitbull'lar arasındaki fark (endişelenme, hepsini açıklayacağız). Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? Hemen güzel beyaz Pitbull'ların dünyasına atlayalım.

İçindekiler

Alman kurdu dökülmesi için en iyi fırça

Tarih

Pitbull Yavru Köpekler Birlikte

Pitbull'lar bir dizi farklı renkte olabilir.Beyaz bir Pitbull'dan ne bekleyeceğinizi anlamak için Pitbull'un tarihi hakkında biraz bilgi sahibi olmanız gerekir. 19'dainciYüzyılda, İngilizler it dalaşını tercih etti. Onlar Teriyer ve Bulldogları geçti inanılmaz güçleri ve dövüş yetenekleri için. Ve Pitbull'un ataları olan bu adamlar. Spor yasaklandı, ancak insanları spora devam etmeleri için onları Amerika'ya götürdü.

Orada, en büyük ve en güçlü köpekler daha büyük köpekler yaratmak için yetiştirildi ve işte bunlardı. daha büyük köpekler Amerikan Pitbull Teriyeri olarak tanındı. İt dalaşı ve sıçan çukuru geçmişi, bugün haksız itibarına yol açtı. Ama neyse ki, giderek daha popüler hale geliyor ve bir aile favorisi olarak kabul ediliyor. Beyaz Pitbull'lar, diğer Pittie renkleriyle aynı oldukları için her zaman etrafta olmuştur. Diğer renkli Pitbull'lardan daha nadirdirler.

Beyaz Pitbull Renk Genetiği Açıklaması

Çimenlerde Beyaz Pitbull

Beyaz Pitbull'ların benzersiz bir genetik kombinasyonu vardır.Beyaz renkli Pitbull, örneğin saf siyah veya saf kahverengi renkli Pitbull'dan daha nadirdir. Ama neden o? peki, bu hepsi genetikle alakalı boyamasının arkasında. Genetik karmaşık bir konudur, bu yüzden burada sizi sıkmamak için mümkün olduğunca basit bir şekilde inceleyeceğiz. Ama beyaz rengini anlamak için biraz fen dersine ihtiyacın var, işte başlıyor…

Güzel Pibble dahil tüm hayvanlar iki ebeveynden doğar. Belirli bir özellik için, her ebeveyn bir genin yarısına katkıda bulunur ve birlikte bütün bir geni oluştururlar. Vücudunun her yönü, ceket rengi de dahil olmak üzere her bir genin yapısı tarafından belirlenir. Var baskın genler ve çekinik genler ve baskın bir gen her zaman çekinik bir genden üstün olacaktır.

Tüm renkli Pitbull'lar, agouti geni olarak da bilinen lokus 'A' aleli tarafından belirlenen iki temel kaplama rengine sahiptir. İki renk siyah ve kırmızıdır ve bu renk diğer genlerden etkilenebilse de tüm köpeklerin tüyleri bu renklerden biridir. 'S' aleli beyaz renkli kaplamayı belirler.'S' alelinin dört türü vardır:

  • S – Düz renk
  • evet – İrlanda lekelenmesi
  • sp – Benekli lekelenme
  • sw – Aşırı benekli lekelenme

Pitbull, dört 'S' alelinin tümünün taşıyıcısıdır. Esasen, beyaz bir Pitbull'un ya siyah ya da kırmızı bir tabanı vardır, ancak 'S' aleli tüm ceket rengini beyaz renkle kaplar . Deri, burun, dudaklar ve gözler gibi diğer özellikleri, mavi, kahverengi, siyah vb. olabilen diğer Pitbull'larla aynıdır. gerçek beyaz Pitbull veya albinizm veya lösizmden muzdarip bir Pitbull.

Albinizm ve Leucism

Albino Pitbull Teriyeri

Albino geni taşıyan Pitbull'lar, beyaz önlüklü Pitbull'dan genetik olarak farklıdır.

Beyaz Pitbull'lara gelince, albinizm ve lösizmin ne olduğunu da anlamanız gerekir. Gözünüze kestirdiğiniz o güzel beyaz Pitbull, gerçek bir beyaz Pitbull yerine bir albino Pittie olabilir. Albinizm çeşitli sağlık sorunlarıyla birlikte gelir, bu yüzden onları nasıl tanımlayacağınızı bilmeniz gerekir.albinizm çok nadir bir genetik mutasyon ve bitkiler ve insanlar dahil tüm canlıları etkiler. Bir albino Pitbull'un saçlarında, derisinde, gözlerinde ve kan damarlarında tam bir pigmentasyon eksikliği olacaktır. Bir Pitbull'un albino olması için, her iki ebeveynin de mutasyona uğramış geni aktarması gerekir. İki mutasyona uğramış gen devralarak, vücudu melanin üretemez.

Leucistic Pitbull'lar kendilerini albino Pitbull'lar ile gerçek beyazlar arasında bulur. Ve pek çok insan lösizmin farkında olmadığı için, lösistik Pitbull'lar genellikle albino Pitbull'larla karıştırılır. Kürklerinde melanin yok ama çok düşük pigmentasyon seviyeleri diğer tüm özelliklerinde.

Albino Pitbull'lar maalesef birçok sağlık sorununa duyarlı çünkü melanin sadece özelliklerin pigmentasyonunu kontrol etmez. Onlar ayrıca hayatta kalma olasılığı daha düşük Bu sağlık endişeleri nedeniyle yoğun yardım almadan. Neyse ki, lösizm ile ek sağlık sorunları arasında önemli bir bağlantı yoktur.

Ama bir Pitbull'un albino mu yoksa lösistik mi olduğunu nasıl anlarsınız? Bir albino Pitbull'un kan damarları yarı saydam olduğu için gözleri yarı saydam veya çok açık mavi olacaktır. Leucistic Pitbull'lar daha derin pembe özelliklere sahip olacak ve her zaman böyle olacak biraz daha mavi gözler . Ne yazık ki, hatta uzmanlar bazen yanlış anlıyor , bu nedenle tıbbi testler olmadan ikisini birbirinden ayırt etmeniz pek olası değildir.Görünüm

Kırpılmış Kulaklı Beyaz Pitbull

Beyaz Pitbull'lar, ceket rengi hariç diğer Pitbull'lara benzer.

Beyaz renkli Pitbull, görünüşü söz konusu olduğunda, esasen diğer Pitbull'larla aynıdır. Burnu, dudakları ve diğer özellikleri tipik olarak siyah veya koyu kahverengi olacaktır. Gözleri genellikle kahverengi veya mavi olacaktır. Bununla birlikte, bunların hepsinin, ebeveynlerinden miras aldığı diğer genlere bağlı olacağını unutmayın.

Beyaz Pitbull, orta ila büyük boy, kaslı ve tıknaz bir köpektir. Arasını ölçecek 17 ve 21 inç uzun boylu ve o arasında tartılacak 50 ve 65 pound . Beyaz önlüğü çift katlı, kısa ve şık. Vücuda çok dar olduğu için ceketi çok az tımar gerektirir. Kuyruğu uzun ve ince, sırıtışı geniş ve arsız.Mizaç

Dışında Kırpılmış Kulaklı Beyaz Pitbull

Beyaz Pitbull'ların mizaç olarak diğer renklerden bir farkı yoktur.

Tüm Pitbull'lar gibi beyaz Pitbull'un da kötü bir ünü vardır. Ancak Pitbull'lar konusunda eğitim almış olanlar, onların en iyilerden biri olduğunu bileceklerdir. etraftaki en tatlı köpekler . Amerikan Mizaç Testi Topluluğu, şiddetli itibarını sona erdirmek için tüm köpek ırklarını test etti. Yaklaşık 1000 Pitbull'u test ettiler ve Pitbull'ların neredeyse %90'ı kişilik testini geçti . Bu çok yüksek bir puan ve oradaki diğer ailelerin en sevdiği köpeklerden çok daha iyi.

o ailesiyle sevecen ve tatlı ve her dakikasını onlarla geçirmekten başka hiçbir şeyi sevmez. Ne yapmak istersen, bir oyun, erteleme zamanı veya macera için her zaman hazırdır. O çok eğlenceli ve tüm aile için harika bir eğlence kaynağı. Efendisini memnun etmeye heveslidir ve bu nedenle çok eğitilebilir.

Beyaz Pitbull o kadar arkadaş canlısı ki korkunç bir bekçi köpeği yapar ! Onun gerçekliği, haksız şöhretinden dünyalar kadar ayrıdır. Bir yavru olarak iyi sosyalleşirse, diğer köpeklerle de harikadır. Değilse, diğer köpeklere güvenmek için mücadele eder ve korku saldırganlığı gösterebilir (ancak bu herhangi bir köpekle aynıdır). Bununla birlikte, kemirgenleri ve daha küçük hayvanları, çıngırak geçmişini göz önünde bulundurarak sevmiyor.Egzersiz ve Eğitim

Beyaz Önlüklü Pitbull Egzersizi

Beyaz Pitbull'un her gün en az 60 dakika egzersiz yapması gerekir.

Beyaz Pitbull, enerjik bir eğlence topudur. En azından ihtiyacı var Her gün 60 dakika egzersiz , gel yağmur ya da parla. Ne yapmaktan hoşlanırsanız, o da onu sevecek ve onu harika bir egzersiz partneri yapacak. Çok zeki ve hayat dolu olduğu için, eğer izin veriliyorsa, yerel köpek parkına yapılan ziyaretler de dahil olmak üzere egzersiz seanslarını karıştırabilirseniz bunu takdir edecektir.

Onun da çok ihtiyacı var gün boyunca stimülasyon , o solo oyun ol yıkılmaz oyuncaklar , ailesiyle etkileşimli oyunlar veya ustasıyla eğitim seansları. Bir çıkış olmadan, sorunlu ve yıkıcı olabilir. Bu nedenle, egzersiz ihtiyaçlarını karşılayamıyorsanız lütfen onu işe almayın.

Sadık, memnun etmeye hevesli ve zeki, bu da komutları çabucak alacak, eğitilebilir bir köpek olduğu anlamına geliyor. Olumlu ödül eğitim yöntemini kullanarak, kısa sürede en sevdiğiniz evcil hayvanınız olacak. Ayrıca olmazsa olmaz beyaz Pitbull'u diğer köpeklerle sosyalleştirin küçük yaştan itibaren. Ve onu düzenli olarak köpeklerle karıştırmak, onun kibar köpek tavırlarını zirvede tutacaktır. Yürüyen veya koşan bir partneriniz varsa, antrenman yaptığınızdan emin olun. Uygun bir koşum takımı ile Pitbull böylece herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Sağlık

Kanepede Sağlıklı Beyaz Pitbull

Beyaz Pitbull'lar genellikle çok sağlıklı köpeklerdir.

Beyaz Pitbull, sağlığı söz konusu olduğunda diğer tüm Pitbull'larla neredeyse aynıdır. Bir ömür boyu zevk alacak çok sağlıklı bir köpek ırkıdır. 12 ila 16 yıl . En yaygın iki sağlık sorunu kalça displazisi ve cilt rahatsızlıklarıdır. Beyaz köpeklerin sağırlığa daha yatkın olduğuna dair bir düşünce var, ancak bunun için kesin bir kanıt yok.

Beyaz Pitbull'un sahip olduğu tek ekstra kesin endişe, pigmentasyon eksikliği nedeniyle, UV ışınlarına karşı daha fazla risk altında . Önlemlerinizi almalı ve onu güneşten uzak tutmalısınız. Bu mümkün değilse, kulakları ve namlu gibi daha az tüylü bölgelere köpek güneş kremi ihtiyacı olacaktır.

Sağlığı, neden yapmanız gerektiği konusunda önemli bir faktördür. saygın bir yetiştiriciyle çalışın . Saygın bir yetiştirici, bir albino köpeği asla gerçek bir beyaz Pitbull olarak satmaz, oysa yavru değirmenleri satar. Albino Pitbull'lar daha yüksek risk altında cilt rahatsızlıkları, göz rahatsızlıkları, sağırlık, kanser ve daha fazlası gibi birçok ek sağlık sorunu.

Beslenme

Beyaz Önlüklü Pitbull Açık Havada Egzersiz Yapıyor

Pitbull'ların enerji seviyelerine uyması için yüksek kaliteli kuru mama tanelerine ihtiyacı vardır.

Beyaz bir Pitbull'un bir yüksek kaliteli mama tanesi bu ona dengeli bir diyet sağlayacak ve gün boyunca enerji seviyelerini yüksek tutacaktır. Enerjik bir köpek olduğu için en az %25 protein içeren mama taneleri ile beslemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca güzel kürkünü sağlıklı ve ışıltılı tutmak için omega yağları açısından zengin olmalıdır. Etrafında tüketecek 2 ½ su bardağı yemek her gün.

tımar

Beyaz Önlüklü Bakımlı Pitbull

Beyaz Pitbull'un paltosu oldukça görünür olduğu için düzenli tımarın zirvesinde kalmak isteyeceksiniz.

Beyaz renkli bir Pitbull, yalnızca minimum miktarda tımarlamaya ihtiyaç duyar. Sadece ihtiyacı olacak haftada bir fırça . Tüy dökme mevsimlerinde veya koyu renkli bir dekora sahipseniz haftada iki kez fırçalamak isteyebilirsiniz. onun dökülmesini yönetilebilir tutmak .

E bakmak onu her 8 ila 12 haftada bir yıkayın onun kokmasını ve taze görünmesini sağlamak için. Pitbull'ların çoğu hassas bir cilde sahiptir, bu nedenle yatırım yapmak akıllıca bir seçimdir. nazik bir köpek şampuanı . Alternatif olarak, birçok beyaz köpek sahibi, kürklü bebeklerinin parıldamasını sağlamak için beyazlatıcı bir şampuan seçer. Bunu yapmayı seçerseniz, yumuşak veya doğal malzemelerle yapılmış yüksek kaliteli bir beyazlatıcı şampuan seçin.

Yetiştiriciler ve Köpek Yavrusu Fiyatı

Beyaz Pitbull Köpek Yavrusu

Beyaz Pitbull köpek yavrusu için 1.000 dolardan fazla ödemeyi bekleyin.

Beyaz Pitbull, diğer Pitbull'lardan daha nadir bir renktir, bu nedenle onun için biraz daha fazla ödemeyi bekleyebilirsiniz. Saygın bir yetiştiriciden beyaz bir Pitbull'un ortalama fiyatı, 1.000 $ ve 3.000 $ . Her zaman size yavruları ve ebeveynlerini şahsen gösterebilecek bir yetiştirici arayın. Size sağlık izinlerini göstermenin yanı sıra profesyonel bir web sitesine veya önceki müşterilerin doğrulanmış incelemelerine sahip olun.

Yavru değirmenlerden kaçının çünkü yavruları sadece daha az sağlıklı olmakla kalmaz, muhtemelen size gerçek bir beyaz kılığına girmiş albino yavru . Veya sağlıksız köpeklerin şansını artıran beyaz Pitbull'larını kendi aralarında çiftleştireceklerdir. Bu nedenle, sağlıklı bir beyaz Pittie istiyorsanız, lütfen ne pahasına olursa olsun yavru değirmenlerinden kaçının.

Beyaz bir Pitbull'a bağlıysanız, sağlıklı ve albino olmayan bir yavru köpeğiniz olup olmadığını belirlemenin tek yolu, finansal olarak taahhütte bulunmadan önce yavrularla ve ebeveynleri ile şahsen tanışmaktır. Alternatif olarak, ülke genelindeki kurtarma merkezlerinde kaç tane Pitbull olduğunu göz önünde bulundurarak, birini kurtarmayı da düşünebilirsiniz. başlamak için harika bir yer Pitbull Kurtarma web sitesi .

Son düşünceler

Artık gerçek arasındaki farkı biliyorsun beyaz pitbull ve albinizm veya lösizmden muzdarip Pitbull'lar. İki koşul arasındaki farkı söylemek zor olsa da, ne aradığınızı biliyorsanız gerçek beyazı belirlemek daha kolaydır. Ancak bu beyaz Pitbull hızlandırılmış kursu sayesinde, ihtiyacınız olan tüm bilgilerle gerçek bir beyazın peşine düşebilirsiniz.

Köpeklerinin sağlığını umursamadıkları için köpek değirmenlerinden ve tehlikeli yetiştiricilerden uzak durun. Ve gerçek bir beyaz yerine bir albino yavrusu satın alma şansınız var. Genel olarak, tavsiye ederiz gerçek bir beyaz Pitbull'a yapışmak . Ama kendinizi elinizde bir albino Pitbull ile bulursanız, onlar da aynı derecede sevecen ve tatlıdır. Ama lütfen onları yavruları için yetiştirmeyin.

Yorumlar