Kabarık Köpek Irkları: Uzun Saçlı 34 Küçük, Büyük ve Dev Köpek

Kabarık Köpek Irkları: Uzun Saçlı 34 Küçük, Büyük ve Dev Köpek

Kabarık köpek ırkları kesinlikle sarılmaya neden olur! Ama işte aralarından seçim yapabileceğiniz çok güzel, tüylü, tüylü arkadaşlar var, bu sevimli köpek dişlerinden hangisini bir sonraki aile arkadaşınız olarak seçeceğinize karar vermek gerçek bir meydan okumadır. Var kabarık köpekler her büyüklükte, küçük, orta, büyük ve dev cins tüylü yavrular.

Eve tüylü bir cins köpek getirmeden önce düşünmeniz gereken çok şey var. Sık sık tımar etmeye hazır mısınız? Dökülme önleyici şampuan kullanmaya hazır mısınız? Yılda iki kez, yavrunuzun ceketi patladığında astarı çıkaran bir fırça kullanmaya hazır mısınız? Göreve hazırsanız, kabarık köpekler sahip olabileceğiniz en iyi yavrular !Bu kılavuzda, arama zahmetini ortadan kaldırıyoruz. mükemmel tüylü köpek ve sizi her büyüklükte en sevdiğimiz 34 tüylü köpek ırkımızla tanıştırıyoruz. Hemen başlayalım ve bir göz atalım!

çay fincanı pomeranya

Küçük Tüylü Köpek Irkları

Küçük Kabarık Pomeranyalılar

Bu köpeklerin her biri etrafındakinden daha uzun büyümüyor Omuzda 12 inç. Küçük bir eviniz varsa veya bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, bu minyon yavrulardan biriyle en iyisi olacaksınız. Çoğu küçük köpek ırkının, büyük kuzenlerine göre daha uzun bir yaşam beklentisi vardır. Sizinle 18 yıla kadar vakit geçirecek kadar şanslı olabilirsiniz. bulanık arkadaş . İşte aşık olacağınız muhteşem küçük tüylerden bir seçki!
Coton de tulear

Coton de tulear

Coton de tulear bir Afrika köpek ırkı Bu kesinlikle bol miktarda kabarık çekiciliğe sahiptir. Bu neşeli küçük köpekler etrafta dikilip büyüyor 10 inç boyunda omuzda. Bu onları küçük bir ev için ideal kılar. Coton, onu iyi durumda tutmak için oldukça fazla tımar gerektiren güzel bir beyaz ceketi var. Yavru köpeğinizin bakımını yapmak için bolca zamana ihtiyacınız olacak.

Köpeğiniz ilgi odağı olmayı sevecek çünkü bu küçük adamlar insanlarla birlikte gelişiyor. Akıllı, sadık ve sakin olan Coton, yaşlıların arkadaşı olarak idealdir, özellikle de sahipleri bütün gün buralarda ise.


Kelebek

Kabarık Küçük Papillon

Papillon, bir arkadaş köpek olarak yetiştirildi ve aileler için harika evcil hayvanlar yapıyorlar. Bu küçük adamlar, beyaz bir temel renge ve siyah, ten rengi veya kahverengi lekelere sahip muhteşem uzun, kabarık paltolara sahiptir. Tımar edilmelerine ihtiyaçları olsa da ceketin paslanmasını önlemek , harika haber şu ki, bu köpekler tüy dökmüyor, bu yüzden her gün evinizi süpürmek konusunda endişelenmenize gerek yok!Papillon'un ana dezavantajı, en ufak bir provokasyonda havlama eğilimi göstermeleridir, ki bu, yakın komşularla veya bir apartmanda yaşıyorsanız pek iyi gitmez.


Bichon frise

Bichon frise

Bichon Frise cıvıl cıvıl, sevgi dolu küçük bir köpektir. büyük bir kişiliğe sahip yumuşak, kıvırcık bir ceket ve hoş bir oyuncak yüz gibi. Bu köpekler sahiplerinin yanında olmayı severler ve çok uzun süre yalnız bırakılırlarsa ayrılık kaygısından muzdarip olabilirler. Bu yavrular küçük, kabarık ve beyazdır. düşük dökülme katları .

İsterseniz, Bichon'un ceketinin hemen uzamasına izin verebilir ve onu bir oyuncak ayı haline getirebilirsiniz veya o ünlü kabarık, beyaz paltoyu üretmek için AKC cinsi döşeme standardını takip etmeyi seçebilirsiniz.
Havanca

Kabarık Havanese Köpek

Havanese, inanılmaz derecede sevecen, sevgi dolu bir türdür. lapdog tanımı . Bu yavrular günlerini sahiplerinin yanında geçirmeyi çok severler, öyle ki Havanese evinizi çok uzun süre yalnız bırakırsanız havlamaları komşular için bir sorun olabilir.

Havanese, Küba'ya özgü tek köpek türüdür. Bu yavrular neşeli ve eğlenceyi severler, ancak bu uzun, ipeksi ceket, dolaşmadan ve güzel görünmesini sağlamak için çok dikkat çekiyor.


Pekingese

Pekingese köpeği

Pekingese, bekçi köpeği ve evcil hayvan olarak tutulduğu Çin'den geliyor. Kraliyet ailesi tarafından benimsenen Pekes'in onlar hakkında muhteşem, kibirli bir havası var ve onlar en kolay cins değil trene. Yine de sevimli ve uzun akan paltoları nedeniyle küçük köpek sever çevrelerinde oldukça popüler hale geldiler.

Bununla birlikte, karakteristik aslan yelesi ve uzun, yumuşak tüyleri olan bu süper kabarık köpekler, küçük çocuğu veya başka evcil hayvanları olmayan bir evde deneyimli sahipler için güzel evcil hayvanlar yapabilir. Onlar en zeki köpek ırkları değil mi dışarıda, ama çok sevgi dolu ve ailelerine bağlılar.
Lhasa Apso

Lhasa Apso

Lhasa Apso Tibet'ten geliyor, bu cesur küçük köpeklerin kraliyet saraylarını korumak için kullanıldığı, bugün hala yaptıkları bir iş. Bunlar bağımsız, cesur köpeklerdir. ailelerine şiddetle sadık ama yabancılara karşı oldukça uzak olabilirler. Oynamayı severler ve onları meşgul etmek için çeşitli köpek oyuncaklarıyla iyi performans gösterirler.

Lhasa Apso, eğitilmesi en kolay köpek değildir ve bu nedenle, deneyimli bir eve en uygun olanıdır. Hoş ve yumuşak bir ceketi olmasına rağmen, Lhasa Apso, Yorkie'ye benzer tüy dökmediği için bakım gereksinimleri minimum düzeydedir.


Pomeranya

Pomeranya

Pomeranian her zaman gösterinin yıldızıdır ve tam boy bir yavru olabilir veya bir daha küçük çay fincanı boyutu . güven ve yaramazlık dolu olmak. Bu küçük köpekler meraklı, gürültülü ve ilgi odağı olmayı sevmek . Küçük boyutlarına rağmen, Pomlar zamanlarını sahipleriyle birlikte maceralara atmaya bayılırlar ve onlar da oldukça eğitilebilirler.

Bu yavruların çok güzel tüyleri var. oyuncak ayı ceket Bu, onu iyi durumda tutmak için günlük tımar gerektiriyor ve ayrıca bu kadar küçük yaratıklar için etkileyici bir şekilde tüy döküyorlar! Ayrıca oldukça pahalıdırlar. biraz nakit harcamaya hazır olun Bu tüylü küçük yavrulardan birini satın almak istiyorsanız!
Cockapoo

Cockapoo

Cockapoo bir standart kaniş karışık cins bu kaniş ve bir Cocker spaniel ile kesişiyor. Cockapoo, ebeveyn ırkların her birinden en iyi karakter özelliklerini paylaşır. Cockapoos son derece tatlı huyludur ama çok zeki , onları eğitmeyi kolaylaştırır ve bir aile hayvanı için mükemmel bir seçimdir. Eğlenceyi seven ve komik olan bu cins kesinlikle eğlenceli!

Cinsin tüyleri oldukça kalın ve kabarıktır ve güzel görünmesi için günlük fırçalamaya ihtiyacı vardır. Sıcak havalarda onu rahat ettirmek için köpeğinizin kırpılmasını da tercih edebilirsiniz.


Oyuncak kaniş

Kabarık Oyuncak Kaniş

Toy Poodle son derece zeki ve eğitilmesi çok kolay . Hoş yumuşak tüylü bir paltoyla övünseler de kanişler tüy dökmez ve bakım ihtiyaçları minimum düzeydedir.Olumsuz tarafı, Toy Poodle olabilir yalnız bırakılırsa kolayca sıkılır havlamaya ve yıkıcı davranışlara yol açabilir. Bununla birlikte, siz ve aileniz aktifseniz ve köpeğinizle dışarı çıkıp dolaşmaktan hoşlanıyorsanız, Poodle yavrularınız onu mutlu etmek için ihtiyaç duyduğu tüm egzersize ve uyarılmaya sahip olmalıdır.


Shih Tzu

Shih Tzu

Shih Tzu, adının 'Aslan Köpek' anlamına geldiği Tibet'ten geliyor. Alıngan ve karakter dolu olan bu köpekler, Çin kraliyetinin mülkü ve itirazlarını görmek kolaydır. Büyük kahverengi gözler ve muhteşem bir şekilde asi kabarık bir ceket, bu yavrulara maça kucaklaşma faktörü verir!

O güzel paltoyu iyi durumda tutmak için köpeğinizi sosyalleştirmeye ve onu tımar etmeye biraz zaman ayırmanız gerekecek. Ancak Shih Tzu, süper bir aile hayvanı yaptığı için tüm çabalarınızı değerli kılacaktır. ve sadık arkadaş .


Yorkshire Teriyeri

Yorkshire Teriyeri

Yorkie şımarık küçük bir yaratık gösteriş yapmayı seven ve ailede ilgi odağı olun. Bu yavruların sahiplerine olan sevgisinden asla şüphe edilmese de, çok koruyucu olabilir yabancılar yaklaştığında ve yüksek av güdüsü, aile kedisi etrafında onlara güvenemeyeceğiniz anlamına gelir.Yorkie’nin uzun, ipeksi ceketini görmek bir zevktir ve güzel kalması için fazla çaba sarf etmez, çünkü bunlar gerçekten minik köpeklerdir. Bu türler bir mal sahibine çok bağlı olabilir, bu nedenle geliştirebilecekleri ayrılık endişesini en aza indirmek için sürekli olarak evde olmayı planladığınızdan emin olun.


Orta Ölçekli Kabarık Köpek Irkları

Orta Boy Kabarık Irk

Biraz daha büyük bir şey arıyorsanız, ancak çok büyük bir yavru için yeriniz yoksa, orta büyüklükteki bir şey peşinde olduğunuz şey olabilir. Orta büyüklükteki tüylü köpekler daha fazla tımar alır ve minik kuzenlerinden daha fazla tüy dökerler.

Ancak, siz ve aileniz dışarıdaysanız ve Yürümenin ve egzersiz yapmanın tadını çıkarın dışarıda, biraz daha büyük bir köpek yaşam tarzınıza daha uygun olabilir. Bu cinslerin çoğu 13 ila 15 yıl yaşar ve omuzda 20 inç uzunluğa kadar büyüyebilir. İşte tam da aradığınız şey olabilecek orta büyüklükte tüylü köpek yavruları.


Shetland çoban köpeği

Shetland çoban köpeği

Sheltie, geleneksel olarak tepe çiftliklerinde çalışan ve koyun sürülerinin kontrolüne yardımcı olan bir çoban ırkıdır. Çoğu çoban cinsi gibi, Shetland Çoban Köpeği de son derece zeki , öğrenmesi hızlı ve eğitmesi kolay. Barınaklar, sevgi dolu mizaçları da dahil olmak üzere birçok nedenden dolayı harika aile köpekleridir.

Barınaklar ayrıca insan ailelerinin yanında olmayı severler ve genellikle diğer evcil hayvanlarla da iyi geçinirler. Bu aktif, canlı köpeklerin, onları mutlu ve sakin tutmak için her gün bol miktarda egzersize ihtiyacı vardır.


Amerikan Eskimo

Amerikan Eskimo Köpeği

Amerikan Eskimo köpek enerjik, meraklı ve zekidir, bu da bu ırkı bir köpeğin eşleşmesini isteyen aktif bir aile için mükemmel bir seçim haline getirir. Amerikan Eskimo Köpeğinizin yer verildiğinde dolaşabileceği geniş bir alana sahip olması için daha büyük bir avluya sahip olmanız önerilir.

Bu köpekler yapar çok fazla zihinsel ve fiziksel uyarıma ihtiyaç duyar onları mutlu etmek ve can sıkıntısının ve yıkıcı davranışların ortaya çıkmasını önlemek için evcil hayvanınıza bunu sağlamak önemlidir. American Eskimo, sahiplerine çok sadıktır ve uzun süre yalnız bırakılmasından hoşlanmaz.


Fin Lapphund

Fin Lapphund

Fin Lapphund, aslında ren geyiği sürmek için kullanılan bir çalışma cinsi olan Finlandiya'daki Laponya'dan geliyor. Lappies, mutlu etmeyi seven ve son derece eğitilebilir olan inanılmaz derecede arkadaş canlısı köpeklerdir.

Ancak, yapacağınız gibi çalışan bir cinsten beklemek , bu köpeklerin çok fazla egzersize ihtiyacı vardır ve uzun süre yalnız bırakılırsa havlamaya meyillidir. Ayrıca, bu güzel bereketli ceket, köpeği en sert kış havalarında sıcak tutmak için tasarlanmış olsa da, aşırı derecede tüy döker.


Keeshond

Almanca Keeshond

Keeshond sadık bir aile köpeğidir kim oldukça sosyal ve ayrılık kaygısı belirtileri göstermeden uzun süre yalnız bırakılamaz. Ayrıca, bu yavrular havlamayı severler ve eğer bir apartman dairesinde yaşıyorsanız veya yakın komşularınız varsa bu sizin için bir sorun olabilir. Bu yavrulardan birini alırsanız, Keeshond’un kalın, kabarık tüyü sürekli olarak döküldüğü için tımar etmenin tadını çıkarmanız gerekir.

Bu yavrular çocuklarla harikadır ve harika aile hayvanları yapabilirler. Pomeranian'a benzer şekilde Alman Spitz köpek soyundandırlar. Genellikle Spitz ile karşılaştırılırlar çünkü çok benzerler.


Chow Chow

Chow Chow köpek

Chow Chow, kusursuz bir görünüme sahip bir köpeğin süper kabarık bir oyuncak ayısıdır. Bu güçlü köpekler ayakta durmak için büyüyebilir Omuzda 20 inç ve başın etrafında belirgin bir kabarık saç kırışması var. Sırlar kırmızı, mavi, siyah, krem ​​veya tarçın rengi olabilir ve mavimsi siyah dilleri vardır.

Chows, sevimli tüy yumağı gibi görünebilir, ancak diğer köpeklerden ve yabancılardan şüphelenebilirler ve sahiplerine karşı çok koruyucu olabilirler. Bu yüzden, yavru köpeğinizi sosyalleştirmek ve eğitmek için zaman ayırmanız gerekecek. Bu köpekler gerçekten sadece başka evcil hayvanların veya çocukların olmadığı deneyimli evler için uygundur.


Avustralya çoban

Avustralyalı çoban

Aussie, iyi vakit geçirmek için her zaman hazır olan eğlenceli bir köpektir. Bu, tüm gün boyunca devam edecek şekilde yetiştirilmiş bir çalışma türüdür. bir sığır sürücüsünün sert ve yuvarlanması Veya benzeri. Bu nedenle, her gün en az iki saatinizi köpeğinizi egzersiz yapmak için hava nasıl olursa olsun ayırmaya hazır olmalısınız.

Avustralyalılar, ihtiyaç duydukları egzersizi yapamazlarsa çok yıkıcı olabilirler ve ayrıca bu kabarık paltoyu güzel tutmak için onları tımar etmeye zaman ayırmanız gerekecektir. Avustralyalılar harika bir aile köpeğidir ve çocukları ve diğer evcil hayvanları olan bir eve mutlu bir katkı sağlayabilir.


Sakallı kömür ocağı

Sakallı kömür ocağı

Sakallı Collie, zeki, aktif ve şanslı olmasıyla tanınan, çalışan bir türdür. Bununla birlikte, yeterli egzersiz ve stimülasyon yapılmazsa, bu köpeklere yıkıcı olabilir . Sakallı Collies genellikle itaatkardır ve eğitilmesi kolaydır, bu da herhangi bir aktif ailenin evine harika bir katkı sağlar.

Sakallı collie'ler, border collie ve pürüzlü collie kuzenlerinden daha az popülerdir, ancak benzer mizaçlara sahiptirler. Bu cins, son derece zeki köpekleri nasıl eğiteceğini anlayan sağlam bir sahibine ihtiyaç duyar.


Border Collie

Border Collie

Border Collie'yi dışarıda bırakamazsınız! Border Collie cinsi köpekler, yeteneklerine bağlı olarak, en zeki köpek ırklarından bazılarıdır. yeni komutlar öğren çok çabuk. Bu cins oldukça eğitilebilir ve bunu çeviklik kursunun yanı sıra temel itaat eğitimi sırasında sergileyebilir.

Border Collie epeyce döküldü ve çok aktif bir aileye ihtiyaç duyar. Ailenize onları eğitmek için ayıracak çok zamanınız yoksa ve onları düzenli olarak çalıştıracak kadar büyük bir bahçeniz yoksa eve bir Border Collie getirmeniz tavsiye edilmez.


Büyük Kabarık Köpek Irkları

Alaska Kurdu

Rehberimizin bu bölümünde, etraftaki en büyük tüylü köpek ırklarından bazılarına bakmaya devam ediyoruz. Bol miktarda dış alana sahip büyük bir eviniz varsa ve siz ve aileniz Great Outdoors'da vakit geçirmek , bu daha büyük ırklardan biri size uyabilir.


Sibirya kurdu

Sibirya kurdu

Sibirya kurdu koşmayı, keşfetmeyi ve oynamayı seven maceracı, aktif bir köpektir. Söylemeye gerek yok, bu çarpıcı tüylü yavrulardan biri, çok fazla egzersize ihtiyaç duydukları için aktif, açık havada yaşayan bir aile için en uygun olanıdır.

Huskies girişken, zeki ve çok aile odaklı , başlangıçta bir ekip olarak çalışmak üzere yetiştirildikleri için, kızakları donmuş atıkların üzerine çekerek. Husky'nizi haftada iki kez, köpek paltosunu havaya uçururken daha sık fırçalamanız gerekecek ve onu her gün fırçalamanız gerekebilir.


Bouvier des Flandres

Bouvier des Flandres

Bouvier, omuzda 28 inç duracak şekilde büyüyebilen güçlü, korkusuz bir köpektir. Bu köpek sporcular başlangıçta çiftliklerde çalışmak üzere yetiştirilmişlerdi ve bu köpeklerden birini alırsanız hazırlıklı olmanız gerekir. egzersiz yapmak için zaman harcamak her gün.

colorado'daki en iyi köpek parkları

Sert görünümlerine rağmen, Bouvier çok nazik ve şefkatlidir ve çocukların ve insan sahiplerinin yanında olmayı sever. Bununla birlikte, cins yabancılardan ve diğer köpeklerden şüphelenebilir.


Avrasya

Avrasya

Eurasier, sahnede oldukça yeni olan bir Alman köpek türüdür. Bu yavrular yabancılara ve diğer köpeklere karşı ihtiyatlıdır, ancak genellikle agresif değil . Bir aile hayvanı olan Eurasier sakin, zeki ve meraklıdır, sahiplerini sever ve yeni aktiviteler öğrenmekten hoşlanır .

Bu köpeklerin çok fazla egzersize ihtiyacı yoktur ve soğuk tavırları onları harika evcil hayvanlar yapar. Bununla birlikte, köpeğinizi yürüyüşe geçirmediğiniz zaman, Eurasier’in kalın çift katının tımarından daha fazlası olacaktır, özellikle de paltonun “patladığı” iki mevsimlik mega dökülme mevsiminde.


Alaska Kurdu

Alaska Kurdu Köpeği

Sıklıkla Sibirya Husky ile karıştırıldı Alaskan Malamute bir güçlü çalışan cins Bu, bugün hala zorlu arktik arazide kızak yapmak için kullanılıyor. Sevecen ve arkadaş canlısı olmasına rağmen, Malamute, büyük ölçüde kazma, kovalama ve dökülme eğilimleri nedeniyle, bir aile evi ise, bir avuç olabilir.

Bu köpekler aynı zamanda inatçı ve eğitilmesi zor olabilir, bu da onları ilk kez bir köpek sahibinden çok deneyimli bir eve daha uygun hale getirir. Malamutların çift katlarının paspaslanmasını önlemek için bolca tımarlamaya ihtiyaçları vardır ve paltonun yılda iki kez üflenmesi dikkat edilmesi gereken bir şeydir!


Eski İngiliz Çoban Köpeği

Eski İngiliz Çoban Köpeği

Eski İngiliz Çoban Köpeği, çoban köpeği olarak kullanıldı. Hala çalışan bir cins olarak sınıflandırılsa da, Eski İngiliz artık bir aile hayvanı olarak yaşamaktan mutlu. Büyük olasılıkla 'Kanca' filminde Nana adlı köpek olarak bir Eski İngiliz Çoban Köpeği görmüşsünüzdür.

Tüylü köpek ırkları söz konusu olduğunda, bu yavrulardan çok daha kabarık gelirler! Bu köpekler kalın, bol tüyleri, dikizci saçları ve yuvarlanan ayı gibi yürüyüşleriyle ünlüdür. Arkadaş canlısı ve yumuşak OES, özellikle kırsalda bir gün geçirmek ve uzun yürüyüşler yapmaktan hoşlanan bir ev için sevimli bir aile hayvanı yapar.


Kaba Collie

Kaba Collie

The Rough Collie, ikonik Lassie kitaplarına ve filmlerine ilham veren cinstir. Bu güzel tüylü köpekler sahiplerine adanmıştır, zeki ve her zaman tetikte ve koruyucu . Collie bir son derece eğitilebilir köpek ve çeviklik eğitimi ve temel itaat komutları konusunda çok iyidir.

Bu yavrular duygulara karşı oldukça hassastır ve biraz utangaç olabilirler. Uzun, süper kabarık kürkü tımar etmek için zaman alıcı olsa da, Rough Collie harika bir aile hayvanıdır.


Samoyed

Samoyed

Samoyed, sahip olmasıyla ünlü çarpıcı bir köpektir. inanılmaz derecede kabarık beyaz ceket . Bu mutlu, konuşkan köpekler sevgi dolu, sadık ve hayatı seviyor gibi görünüyor. Özellikle insan aileleriyle vakit geçirebildikleri zaman mutlu olurlar. Maalesef bu sadakat sorunları getirebilir çünkü bu yavrular sahiplerinden uzakta olmayı sevmiyorlar. Bu ayrılık kaygısına ve istenmeyen havlamaya yol açar.

Bununla birlikte, Samoyed’in şirket ve yüksek enerjili kişiliğe olan ihtiyacını karşılayabilirseniz, ömür boyu sevgi dolu ve sevimli, kabarık bir arkadaşınız olacak.


Alman Kurdu

Uzun Tüylü Alman Kurdu

İster inanın ister inanmayın, Alman Çoban Köpeği uzun tüylü bir cekete sahip olabilir ! GSD, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en popüler ikinci köpek ırkıdır ve daha belirgin aile köpekleri . Katları birden fazla renkte olabilir. En popüler renkler siyah ve ten rengi, beyaz önlük , mavi ceketler ve bazıları tamamen siyah . Alman Kurdu ayrıca kolluk kuvvetleri ve askeri personel tarafından uyuşturucu ve diğer kaçak malları bulmak için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Daha uzun tüylü GSD'ler, bu listede uzun saçlı görünen ancak tipik olarak kısa tüylü köpekler olan diğer ırkların aksine, yetiştiriciler tarafından bir hata olarak kabul edilmez.


Dev Kabarık Köpek Irkları

Dev Kabarık Irk

Küçük, orta, büyük ırkları ele almış olsak da, uzun ve kabarık tüyleri olan bazı dev ırklar da var! 'Dev cins' kategorisine giren çok sayıda ırk vardır, yani 100 pound'dan daha büyüktür. Bu devasa tüylü köpekler, büyük sevgi dolu yavrular olabilir ve sahipleriyle zaman geçirmekten keyif alabilir. Sadece bir sürü saça hazırlanın!


Büyük Pireneler

Büyük Pireneler

The Great Pyrenees, ten rengi, gri, porsuk veya kırmızımsı kahverengi tonları ile beyaz veya beyazın güzel, yemyeşil, hava koşullarına dayanıklı bir kaplamasını taşıyan süper boyutlu, süper kabarık bir köpek ırkıdır.

Cins, koyunları kurtlardan ve dağ avcılarından korumak ve korumak için yetiştirilmiş, son derece güçlü ve güçlüdür. Bu köpekler bağımsızdır ve bazen eğitmek için inatçıdır, ancak aynı zamanda sakin ve ailelerine sadıktırlar.


Tibet Mastifi

Tibet Mastiff

Tibet Mastiff, 30 inç uzunluğunda ve 175 pound ağırlığında büyük bir köpektir! Bu heybetli hayvanlar bir zamanlar hayvanları kurtlara, ayılara ve diğer vahşi avcılara karşı korumak için kullanılıyordu. Bununla birlikte, korkunç görünümlerine rağmen, bu sevimli tüylü köpeklerin kocaman kalpleri vardır. Özellikle insan aileleri söz konusu olduğunda yumuşak yanları var. Kocaman tüylü arkadaşınızın bakımlı ve kucaklanarak vakit geçirmekten başka hiçbir şeyi sevmediğini göreceksiniz.

Cins, eğitim söz konusu olduğunda inatçı olduğu için bir üne sahiptir. Yabancıların, diğer evcil hayvanların ve çocukların etrafında sorun yaratabilirler. Ancak köpeğinizi genç yaştan itibaren sosyalleştirmek ve eğitmek için zaman ayırırsanız, bu bir sorun olmamalıdır.


İngilizce Mastiff

Kabarık İngiliz Mastiff

İster inanın ister inanmayın, İngiliz Mastiff aslında kabarık bir paltoyla gel ! İngiliz Mastiff, bazen üreme sırasında ortaya çıkan uzun saçlı bir gene sahiptir. Bu, bazen Saint Bernard'ın İngiliz Mastiff hattına getirildi 1800'lerde bir ara cinsi kurtarmak için. Uzun Tüylü İngiliz Mastiff cins hatası olarak kabul edilir. Kabarık bir İngiliz Mastiff'iniz varsa, büyük olasılıkla yavru, üreme hatlarına dahil edilmeyecektir.

Uzun Saçlı İngiliz Mastiff kesinlikle tüy dökecek! Saç dökülmesini önleyen bir şampuan kullandığınızdan emin olmak ve ardından dökülmeyi azaltmak için yavru köpeğinizi sık sık tımar etmek isteyeceksiniz. Ceket yılda iki kez patladığında, evinin etrafında epeyce saç bekleyebilirsin. Fırçalama bir zorunluluktur!


Newfoundland

Newfoundland

Yeniler, 150 pound ağırlığa sahip büyük köpeklerdir. Bununla birlikte, büyük boyutlarına rağmen, bu köpekler özünde çok yumuşaktır. Ailenin bir parçası olmaktan zevk alıyorlar. Bu nazik devler sakin, sadık ve inanılmaz derecede sevgi dolu. Bugün Newfoundland, çalışan bir kurtarma köpeği, terapi köpeği olarak veya zorlu arazilerde ekipman taşıma geleneksel rollerinde kullanılmaktadır.

Bu süper tüylü köpeklerden birini barındırmak için büyük bir eve ihtiyacınız olacak. Ayrıca, bu yavrular çok tüy döktüğü için evcil hayvanınızın bakımını yapmaktan da zevk almanız gerekecektir. Ve onlar da salya akıtıyor! Yeni başlayanlar siyah, gri, kahverengi veya siyah beyaz olabilir.


Leonberger

Leonberger

Leonberger, 170 pound ağırlığında ve omuzda 30 inç'e kadar ayakta duran dev bir köpektir. Bu büyük köpeklerin aptal, aptal bir kişiliği vardır ve enerji doludur, bu da onları biraz avuç yapar. Ayrıca öğrenmeleri yavaş olabilir ve bu da eğitimi zorlaştırabilir. Artı tarafta, Leonberger, herkes için sonsuz sevgiye sahip, olağanüstü eğlenceli bir aile hayvanı yapar.

Leonbergers'ın onları sıcak tutacak şekilde tasarlanmış kalın bir çift ceketi vardır. Ayrıca en zorlu kış ortamlarında onları hava şartlarından korur. Bu, ceketi iyi durumda tutmak için çok fazla tımar yapılması gerektiği anlamına gelir. Bu yavrular da çok tüy döküyor.


Bernese dağ köpeği

Bernese dağ köpeği

Eşit ölçüde aptal ve sevimli gerçekten büyük bir köpek arıyorsanız, o zaman Bernese sizin için olanı olabilir. Bu büyük yavruların bol miktarda egzersize ihtiyacı var, ama aslında çok sakin ve memnun etmeye hevesliler.

Berners çok eğitilebilir, ancak boyutları onları yapabilir biraz kazaya meyilli ve küçük bir eviniz varsa, bu 100 kiloluk köpeklerden biri iyi bir seçim değildir. Çocuklarla harikalar ve çok evcil hayvanlı bir evde gayet iyi.


Kafkas çoban

Kafkas çoban

Kafkas Çoban aynı zamanda Rus Ayısı Köpeği ve kabarık tüylü en büyük ırklardan biridir. Bu canavarlar tamamen büyüdüklerinde 200 pound'a yaklaşabilirler. Sahiplerine karşı son derece korumacıdırlar ve sürüleri korumak için kullanılır Rusya'da.

Bu dev cins köpeklerden birine sahip olmayı planlıyorsanız, bol miktarda sert alana sahip olduğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz. Dolaşmayı severler, böylece işlerini yapabilirler. Bu cins mükemmel bir bekçi köpeği yapar. Evinizde bu büyüklükte bir tane bulundurabilirseniz, aile ile mükemmeldirler. Onları düzenli olarak tımar etme görevini yerine getirmeniz gerekeceğini unutmayın.


Aziz Bernard

Aziz Bernard

Saint Bernard, klasik bir cinstir. yüzyıllardır buralarda . Bu dev cins, uzun saçları ve önyükleme yapmak için tüylü bir paltosu olmasıyla bilinir! Saint Bernards harika aile köpekleri yapar ve en yakın oldukları insanları oldukça koruyabilir.

Saint Bernard devriye gezmek için büyük bir avluya ihtiyaç duyacak ve aşırı sıcak iklimlerde asla dışarıda yaşamamalı. Bu yavrular çalışan köpeklerdir ve gençken bir enerji çıkışına ihtiyaç duyacaklardır. Büyüdükçe biraz sakinleşmeye başlayacaklar. Çift katları, tutarlı bir tımar gerektirir. Bu aynı zamanda birçok Saint Bernard karışımı için de geçerlidir. Saint Berhusky .


Son düşünceler

Gördüğünüz gibi, aralarından seçim yapabileceğiniz bir sürü güzel tüylü köpek türü var. Eviniz ve aileniz için mükemmel tüylü köpek ırkını seçmek için bu makalede verdiğimiz bilgileri kullanın. Tüm tüylü köpek ırklarının düzenli tımarlamaya ve egzersize ihtiyacı olduğunu ve evinizin taze görünmesini ve kokmasını sağlamak için elektrikli süpürgeyi düzenli olarak çıkarmaya hazırlıklı olmanız gerektiğini unutmayın!

Yorumlar