Bichon Frise Dökülme: Bichon Frise Ne Kadar Dökülür?

Bichon Frise Dökülme: Bichon Frise Ne Kadar Dökülür?

Bichon Frise döküyor mu? Bilmek seni şaşırtabilir döktüklerini ama çok az! Bu küçük boy yavrular sevimli küçük bir ayı gibi görünmek ve arayan birçok köpek sahibi tarafından aranmaktadır. düşük dökülme hipoalerjenik köpek . Bichon Frise küçük ama sağlam bir yavrudur. American Kennel Club'a göre , dünyadaki en iyi 'kişilik köpeklerinden' bazılarının yanında duruyor. En ayırt edici özelliği, dokunması cennet gibi parlak ve kadifemsi ceketi.

köpekler 101 teriyer

Ama dökülüyor mu ve bakılması gereken bir kabus mu? Evet, döküyor ama çok fazla tüy dökmez . Tımar programına gelince, yüksek bakım gerektiren bir köpektir. Bu nedenle, onu olduğu en sevimli ebegümeci tüyü yığını gibi görünmesini sağlamak için ceketini en iyi nasıl kullanacağını öğrenmek çok önemlidir.Ayrıca sizi en iyi araçlardan geçireceğiz. onu harika görünmesini sağla ve hayatınızı kolaylaştırmak için. Saç dökülmesi, en sevdiği arkadaşı olan veterinere bir yolculuğa çıkması gerektiğinin bir işareti olduğunda. Bu yüzden, daha fazla düşünmeden, sizi Bichon Frise ve onun göz alıcı paltosuyla tanıştıralım.

Bichon Frise Mont

Adımlarda Bichon Frise

Bichon Frise, bir bulutun içine girmiş gibi görünüyor ve onu sallamamaya karar verdi. O hipoalerjenik bir köpek tek katmanlı bir paltoyla doğmuş. Ve bir yaşına geldiğinde, koruyucu tüyler olarak da bilinen üst tabakası büyümeye başlayacak. Bu ve sıkı bukleleri nedeniyle dökülme programı diğer köpek dişlerinin çoğundan farklıdır.Bichon Frise tutuyor, ama o çok hafif tutuyor diğer çift katmanlı palto köpekleriyle karşılaştırıldığında. Kaybettiği saç, bulutuna geri dönecek, bu da evinizin etrafında saç uçuşu görmeyeceğiniz anlamına geliyor. Bu yüzden hipoalerjenik bir köpektir. Tek kat katmanı olan çoğu hipoalerjenik köpeğin aksine, Bichon Frise'nin çift katmanlı bir ceketi vardır.İki katman, mevsime göre düşerek onu kışın sıcak, yazın daha serin tutmak için birlikte çalışır. Yani o mevsimlik bir dökücü, ama dediğimiz gibi, düştüğü zaman, aslında ceketine takılıyor.

Bu nedenle, yoğun dökülen mevsimler ve her yerde saç yığınları yerine, zaman zaman yalnızca biraz saç göreceksiniz. Ve ailede beyaz renkli saçlı insanlar varsa, onda çok az fark göreceksiniz. Ceketinde sıkı bukleler Onu fırçalamaya gelince daha fazla dikkat gerektiren, bu kılavuzda daha ayrıntılı olarak inceleyeceğiz.Bichon Frise Rengi

Bichon Frise olan köpek bulutu bir ana renge sahiptir ve bu beyazdır. Birçok Bichon Frises tamamen beyaz ve bazılarının kayısı, devetüyü ve krema aksanları vardır. Ama spor yapmak için hangi rengi seçerse seçsin, emin olabilirsin hepsi aynı şeyi döküyor . Ve hepsi aynı miktarda tımar gerektirir.

Bichon Frise Dökülme Frekansı

Tarlada Bichon Frise

Bichon Frise saçını kaybediyor yıl boyunca hafifçe ve dökülme mevsimlerinde biraz daha ağır. Ama diğer çift kaplamalı köpekler kadar yakın değil. Tüy dökerken, eski saçlarının çoğu tekrar bulutlara düşecek ve onu fırçalayıncaya ya da yıkayana kadar çoğunu göremeyeceksiniz.

Bu şu anlama gelir zeminde veya elbisenizde daha az saç ve daha fazlası fırça ve çöp kutusunda. Ve bu, çoğumuzun, özellikle de köpek alerjisi olan bizlerin, küçük köpek yardımcımız olarak Bichon Frise'ı seçmesinin nedenlerinden sadece bir tanesidir.Hipoalerjenik Köpekler

Bichon Frise hafifçe tüy döktüğü için kendini hipoalerjenik köpek grubunda bulur. Ama bu tam olarak ne anlama geliyor? Hipoalerjenik, bir şeyin Hastalarda alerjik reaksiyona neden olma olasılığı düşüktür veya daha az olasıdır. Bunun bir tepkiye neden olmayacağı anlamına gelmediğine dikkat etmek önemlidir. Olması daha az olasıdır. Bichon Frise, bu atamadan dolayı son derece popülerdir. düşük dökülme Goldendoodle olduğu gibi .

Yani, hipoalerjenik köpekler, alerjisi olanlar için daha tolere edilebilir . Bunun nedeni, Bichon Frises'in daha az tüy döktüğü için daha az tehlikeye sahip olmasıdır. Dander, köpeklerin döktüğü kürke yapışan şeydir ve yünlü kürk, ölü deri, palto yağları ve tozdan oluşan bir koleksiyondur. Tüm bunlar tükürük ve idrarla birlikte hastalardaki tepkilere neden olan şeydir.

Saç Dökülmesinin Diğer Nedenleri

Bichon Frise dışarıda koşuşturuyor

Neyse ki, Bichon Frises yıl boyunca hafifçe döktüğü için olması gerekenden daha fazla saç döktüğünü fark etmek daha kolay. Ve bunu fark ederseniz, veterinere gitme vakti gelmiştir. Tüm Bichon Frises'in farklı olduğunu ve bazılarının diğerlerinden daha fazla saç kaybedeceğini bilmek önemlidir. Bu nedenle, Bichon Frise'iniz için neyin normal olduğunu anlayın .

Köpeklerde aşırı tüy dökülmesinin en yaygın nedenlerinden biri stres bizim gibi. Bichon Frise, evdeki mutsuz duyguları veya koşullardaki bir değişikliği yakalayan hassas bir ruhtur. Taşınma evi veya bir ilişkinin bozulması gibi. Mutsuz olduğunda saçları daha sık dökülür, ancak işler tekrar düzeldiğinde bu durmalıdır.Aşırı saç dökülmesi de olabilir hamilelik belirtisi . Daha fazla bulut için Horah! Annelerin hormonları arttığında, ilk meydana gelen şeylerden biri saç dökülmesidir. Ve bu insanlarda da aynı. Doğum yapar yapmaz hormonları ve saç dökülme programı normale dönmelidir.

Saç dökülmesinin nedenini tam olarak belirleyemezseniz, bir olasılık vardır. bir hastalık veya enfeksiyon belirtisi , bu yüzden onu kontrol ettirmen gerekiyor. Yüzeysel bir deri enfeksiyonu veya pire ve diğer parazitlerin bir sonucu olabilir. Ama aynı zamanda daha uğursuz bir şeyin işareti de olabilir. İltihaplı cilt veya yamalar halinde saç dökülmesi, onu veterinere götürmeniz gerektiğinin başka bir işaretidir.

Bichon Frise’nizin Ceketini Yönetme

Bichon Frise fırçalanıyor

Diğer köpekler kadar yakın bir yere dökülmemiş olabilir ama kutlamalara henüz başlamadı. Dışarıdaki diğer köpekler kadar tımarlanmaya ve daha fazlasına ihtiyacı var. O kesinlikle yüksek bakım köpeği . İşte bulut ceketini yönetmenin ve cennet gibi görünmesini sağlamanın ana yolları.

Fırçalama

Fırçalamak, paltosunu yönetmenin en iyi yolu olacak. Zaten bildiğiniz gibi, kaybettiği saç paltosuna geri dönecek ve bu yüzden fırçalamak, onu nasıl çıkaracağınızdır. Fırçalama olacak kürkünün dolaşmasını önlemek ve doğal tüy yağlarını etrafa yayacak ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.Bichon Frise'i fırçalamanız gerekecek her gün . Ceketine geri düşen saç ve sıkı bukleleri, dolaşmaya ve matlaşmaya eğilimlidir. Günlük dikkat olmazsa, karışıklıklar hızla kartopu yaparak paslanmaya dönüşür ve bu çok acı verici olabilir.

Fırçalar

Tıpkı hayattaki her şey gibi, bir işin yapılmasını istiyorsanız, onu doğru bir şekilde yapmanız gerekir. Ve bu doğru araçlarla başlar. Onu fırçala toplu iğne fırçası , çünkü bu, kiri ve ölü kılları gidermeye yardımcı olacaktır. Baştan ayağa iyice fırçaladıktan sonra, ceketinin içinden geçmek için bir tarak son bir rötuş için. Bu, kilitlerini olması gerektiği gibi kıvırcık ve esnek tutacaktır.

Birçok Bichon Frise sahibi ayrıca Bichon Frises'lerini ayda bir makas . Ceketini şekillendirecek ve vücudunun çizgilerine göre şekillendirecekler. Ona, meşhur olduğu mükemmel ebegümeci şeklini veriyor. Mükemmel görünümle fazla telaşlanmayanlar için bu gerekli bir adım değil.Şampuan

Banyo Bichon Frise Şampuanı

Doğru şampuanı almak da saç dökülmesini etkili bir şekilde yönetmenin başka bir yoludur. Çünkü tenine uymayan bir tane alırsanız, daha da fazla dökebilir. Hassas bir cilde sahipse, almanız gerekecek nazik bir şampuan bu onu rahatsız etmeyecek. Yulaf ezmeli şampuanlar harika bir seçenektir veya doğal malzemelerle yapılanlardır.

Nazik bir formüle ihtiyacı yoksa ve onu kar beyazı tutmak istiyorsanız, tercih edebilirsiniz parlatıcı bir şampuan. Bu, gösteri Bichon Frises ile popülerdir. Alternatif olarak, o bir köpek tüyü döktüğü için dökülme önleyici şampuanları tercih edin , ancak bu genellikle Golden Retriever gibi ağır sundurmalar .

Dolaşmaya eğilimli kürkü ve bukleleri nedeniyle, ayrıca bir şampuan önerebiliriz. şartlandırma formülü veya malzemeler. Bu, ceketinin dolaşma şansını azaltacak ve ona yumuşak kadifemsi bir parlaklık da verecektir. Ayda bir banyo yapın ve herhangi bir deri enfeksiyonu geliştirmesini veya ceketinde küf sporlarını teşvik etmesini önlemek için iyice kuruladığınızdan emin olun.

Diyet

Bichon Frise'inizin, tüylerini sağlıklı ve mümkün olduğunca dökülmeden korumak için en kaliteli beslenmeye ihtiyacı vardır. Birçok mal sahibi, kasesine koyduğunuz şeyin onun sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olacağının farkında değil. Aramak dengeli, yüksek kaliteli mama bol miktarda omega yağ asidi sağlar. Balık, balık yağı, yumurta ürünleri, keten tohumu ve yağlar gibi malzemeler tüylerini besler.Vitaminler ve mineraller, Biotin, çinko, E vitamini ve folik asit gibi ürünler de sağlıklı cildi ve tüyleri destekleyecektir. Ne yazık ki, düşük bütçeli mama taneleri dengeli bir diyet sağlamaz ve güzel bir ceketi de teşvik etmez.

Takviyeler

Takviyeler, sıvı yağlar ve gerçek balıklar olmadan diyetine yeterince omega yağı almasını sağlamanın kolay bir yoludur. Balık yağı takviyeleri sadece cildini ve tüylerini sağlıklı tutmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sadece ihtiyacı olduğunda tüy dökmesini de sağlar. Ayrıca esnek eklemleri teşvik etmek ve organ işlevini ve genel sağlığı iyileştirmek gibi başka sağlık yararları da vardır.

Sıkça Sorulan Sorular

Bichon Frise yüksek bakımlı köpek Tımar programına gelince. Ve çoğu zaman, birçok mal sahibinin dökülmesi ve bunun en iyi nasıl yönetileceği hakkında çeşitli soruları vardır. İşte en sık sorulan sorular.

Bichon Frise çok mu döküyor?

Tüy dökmesine rağmen çok fazla tüy dökmez. Döktüğü minimal saç genellikle paltosunun içine düşer, yani evde daha az saç görürsünüz. Çift ceketi olduğu için dökülme mevsimlerinde biraz daha fazla tüy dökecektir.

Bichon Frise'imi tımara götürmem gerekiyor mu?

Onu tımarhaneye götürmek zorunda değilsiniz, ancak çok bakım gerektirdiği için birçok Bichon Frise sahibi yapıyor. Birçoğu onu klips, banyo ve fön için ayda bir kez bakıcıya götürür ve gerisini her gün kendileri yapar.

Bichon Frise'imde karışıklıklar var, bunlardan nasıl kurtulabilirim?

Bichon Frise, bukleli kalın bir çift katlıdır ve bu nedenle, her zaman karışıklık kazanacaktır. Ve bu paspasa dönüşmediği sürece sorun değil. Düğümleri parmaklarınızla çözmeye çalışın veya fırçanızla onları alay edin. İçeride bırakılan bir sis spreyi kullanmak sadece onları kızdırmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda daha fazla karışıklığı da önler.

Bichon Frise'imi veterinere ne zaman götürmeliyim?

Bichon Frise'niz bir Labrador kadar dökülüyorsa, muhtemelen bir sorun vardır. Ya da yamalar halinde dökülüyorsa ya da derisi ağrılı, ağrılı ya da iltihaplıysa, bu tıbbi yardıma ihtiyacı olduğunun kesin bir işaretidir.

Son düşünceler

Bichon Frise’ın ceketi ve dökülmesini en iyi şekilde nasıl yöneteceğiniz hakkında bilmeniz gereken her şey bu. Evet, tüy döküyor ama diğer köpekler kadar değil. Ve döktüğü saç, kabarık ceketine geri düşüyor, yani yerde ve giysilerinizde çok daha az.

Onu her gün doğru aletlerle fırçalayarak, doğru şampuanı kullanarak ve iyi bir diyetle besleyerek dökülmesini minimumda tutacaksınız. Bazı sahipler Bichon Frise'lerini bir kuaförüne göndermeyi seçerken, bazıları bunu kendileri yapmayı tercih ediyor. Ama her iki durumda da, günlük bir köpektir.

Yorumlar