Saint Bernard Sibirya Husky Mix: Saint Berhusky Irk Bilgisi

Saint Bernard Sibirya Husky Mix: Saint Berhusky Irk Bilgisi

Saint Bernard Husky karışımı, farklı bir tasarımcı köpek türüdür. O Saint Bernard'ı karıştırır ve Sibirya kurdu. Diğer husky karışımları kadar yaygın olmayan bir tanesidir. Huskypoo ya da Alman Çoban Husky karışımı . Bu alışılmadık combo bir harika arkadaş köpek tımar etmeyi umursamadığın sürece.

Bazen Saint Berhusky olarak anılan Saint Bernard Husky karışımı tipik olarak bir Husky'den daha büyük olacaktır. Ayrıca Saint Bernard'dan biraz daha küçük olacaklar. Bu yavru mükemmel bir aile köpeği olacak. Onları çocuklar için 4/5 olarak derecelendirmiş olsak da, bu tamamen büyüklüklerinden dolayı . Bu karışımın, Saint Bernard ebeveynleri nedeniyle ölçekleri 100 pound'a yaklaştırması alışılmadık bir durum değildir.Saint Berhusky'yi bir yetiştiriciden alabilirsin ve onları kurtarmalarda da bulabilirsin. Alışveriş yapmadan önce evlat edinmenizi her zaman teşvik ediyoruz! Bir köpeği kurtarmak bir hayat kurtarabilir ve yerel bir barınakta aileniz için mükemmel Saint Berhusky'yi bulma şansınız var. Bu güzel ve ilginç karışım hakkında daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz? Aşağıda bu meraklı yavru hakkında bilmeniz gereken her şeye bakıyoruz!

Aileler İçin Önerilir
  • Çocuk Dostu
  • Köpek Dostluğu
  • Eğitim Zorluğu
  • Bakım Bakımı
  • Irk Sağlığı
  • Egzersiz İhtiyaçları
  • Yavru Köpek Maliyetleri

Ebeveyn Irkları

Bir karışım benimsemek, zarı aldığınız şeyle attığınız anlamına gelir. Genellikle, iki safkan ebeveynden bir karışım üretildiğinde, mizaç, görünüm ve diğer nitelikler toparlanacaktır. bir cinsten biraz daha fazla . Ayrıca her iki ebeveyn türünün de olumlu özelliklerinden yararlanmanız muhtemeldir. Bu, birçok popüler yavruda görüldüğü gibi sıklıkla gerçekleşir.Saint Berhusky ile daha büyük bir köpek alacaksınız. Bu köpek öğrenecek ve temel komutlara uyacak Daha hızlı geleneksel bir Saint Bernard'dan, ama Yavaş Sibirya kurdudan daha. Bu yavrunun nasıl olacağına dair her ayrıntıyı gerçekten bilmeden önce, ebeveyn ırkları hakkında bir geçmişe sahip olmak önemlidir. Sibirya Kurdu ve Saint Bernard'a genel bir bakışla başlayalım.

Sibirya kurdu

Siberya Husky Kameraya Bakarken

Sibirya Husky, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en popüler köpek ırklarından biridir. Tüylü çift katlarıyla ve çarpıcı mavi gözler , insanların neden bu türe aşık olduğunu anlamak kolaydır. Husky, Sibirya'dan geliyor, dolayısıyla adı. Onlar bir orta boy köpek ve yolcuların yanı sıra buzlu arazide malları taşımak için soğuk havalarda kullanıldı. Bu nedenle çalışan köpek ırkı olarak sınıflandırılırlar. Bu, daha yüksek enerji seviyelerine neden olur, bu da, kötü davranışları önlemek için yavrularınızın düzenli olarak egzersiz yapması gerektiği anlamına gelir.

Sibirya Husky, uzun tarafta 20 ila 23,5 inç uzunluğunda duruyor. 'Büyük cins' bölgesine geçebilirlerse de, bu biraz nadirdir. Erkek veya dişi olup olmadıklarına bağlı olarak, tamamen büyüdüklerinde tipik olarak 35 ila 60 pound ağırlığında olacaklar. Sibirya kurdu dost köpeklerdir sahiplerinden zevk alan ve uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmayanlar. Görünüşleri nedeniyle, genellikle diğer safkanlarla eşleştirilmiş bulacağınız popüler bir tasarımcı köpek ırkıdırlar. Örnekler şunları içerir: Alaskan Malamute Husky karışımı ve Labrador Husky karışımı .Aziz Bernard

Alandaki Saint Bernard

Saint Bernards, çoğu evde Sibirya kurdudan daha az popülerdir. Bu cins son derece iyi bilinirken pop kültür referanslarından , salyaları, dökülmeleri ve yabancılarla uzaklaşma insanları erteleyebilir. Ancak insanların genellikle görmediği şey, bu yavruları en iyi aile köpekleri yapan iç kısımdaki nazik devdir. Çocuklara karşı inanılmaz derecede naziktirler ve kulak çekme ve kuyruk çekme hareketlerine karşı çok toleranslıdırlar.

Ortalama bir köpek sahibini Saint Bernard sahipliğinden caydırabilecek başka bir şey de büyüklükleridir. Bu yavrular genellikle “dev cins” bölgelerine girerler. İçin nadir değildir erkekler 150 poundun üzerine yaklaşacak tamamen büyüdüğünde. Daha uzun paltolarla bundan daha büyük görünürler. Erkekler ayrıca 30 inç kadar uzun olabilir, bu da diğer dev ırklara rakip olur. devasa Kafkas Ovcharka ya da Anadolu Çoban .

pomeranian vs yorkie

Saint Berhusky

Saint Berhusky

Saint Berhusky, eşsiz bir karışımdır. Yabancılara biraz mesafeli olsalar da, Husky genleri onları genellikle biraz daha sosyal Saint Bernard ebeveynlerinden daha. Bu yavrular, mavi gözleri ve normalde Husky ebeveyninde görülmeyen sıra dışı kaplama / renk kombinasyonları nedeniyle düpedüz ilgi çekicidir. Çocuklarla harikalar ve safkan bir Saint Bernard'a göre hafif bir aktivite seviyesi artışı elde ediyorlar. Muhtemelen birçok sorunuz var. Bir apartman dairesinde yaşayabilirler mi? Çocuklarla arası iyi mi? Diğer evcil hayvanlarla iyi mi? Bunların hepsini ve daha fazlasını cevaplayacağız. Hadi kazalım!Mizaç

Yerde Saint Bernard Husky Mix

Genel olarak, iki tür karıştırıldığında, her ebeveynin kişiliğinin bir karışımını elde edersiniz. Bir Husky'den daha yumuşak, ancak bir Saint Bernard'dan daha enerjik olan Saint Berhusky, çok dengeli köpek . Bu karışım yabancılarla daha sosyal olacak, bu da evinizde sık sık ziyaretçiniz varsa iyi bir şeydir. Bu yavru, bekçi köpeği olmaktan çok bekçi köpeği olmaya daha uygundur. Sizi yabancılara karşı uyaracaklar ve ailelerini koruyacaklar, ancak bu onların birincil doğası değil.

Berhusky inatçıdır ve eğitilmesi daha uyumlu safkanlardan veya melez ırklardan daha zor olacaktır. Saint Bernard, IQ ölçeğinde daha düşük puanlar diğerlerinden daha fazla ve bu yol açabilir daha fazla tekrara ihtiyaç duymak temel itaat eğitimi komutlarını öğrenmek. Bu sinir bozucu olabilir, ancak tekrarlama anahtardır ve kolayca eğitilebilen bir türden daha fazla zaman alacaktır.

Husky zekiyken, her ebeveynden biraz alacaksınız. Berhusky'niz büyük olasılıkla zeki ama aynı zamanda son derece bağımsız bir düşünür olacaktır. Bu meydan okuma olabilir ilk kez köpek sahipleri için. Aziz Berhusky harika bir aile arkadaşıdır ve evdeki tüm çocuklara bayılır. Genç yaşta uygun şekilde sosyalleşirlerse, diğer hayvanlarla da iyi anlaşabilirler.

Boyut ve Görünüm

Çok Büyük Aziz Berhusky

Erkeklerin 100 pound'a yaklaşması nadir değildir. Saint Bernard Husky karışımı çoğu durumda dev bir cins olarak kabul edilmezken, yakınlaşabilirler. Kendinizi muhtemelen ağırlığa sahip bir köpeğe hazırlamak isteyeceksiniz. 70 ile 90 pound arası ve 25 inç yüksekliğe kadar çıkın. Saint Bernard ebeveynlerinden daha zayıf ve aynı zamanda daha aktif olacaklar.Büyük olasılıkla, Husky ebeveyninden miras kalan, kıvrılan bir kuyruğa sahip olacaksınız. Kafa bir Husky'den daha büyük ve engelleyici, ancak bir Saint Bernard'dan daha küçük olacaktır. Bu karışım daha büyük görün gerçekte olduğundan daha çok kabarık çift katmanlı ceketleri . Saint Bernard Husky karışımı, bazılarına boyutlarından dolayı korkutucu görünebilir, ancak mizaçları genellikle tam tersidir. Ayrıca, Husky'nin tanındığı mavi gözleri deneyimleme şansınız da olacak.

Ceket ve Renkler

Saint Berhusky Tan Kaban

Saint Bernard Husky Mix, kalın bir kabuğa sahip olacaktır. Bu ceket, Saint Bernard ebeveyninden daha kaba, ancak dış yapraklardan daha az sert olacaktır. Baş, kulak ve boyun bölgesinde muhtemelen daha yumuşak saçlara sahip olacaksınız ve vücutta daha kalın bir tüy olacak. Çift kaplamalı oldukları için paltolarını dökecekler veya 'patlayacaklar' yılda iki kez . Bu, bu dönemlerde dökülmenin normalden daha fazla olacağı anlamına gelir. Bu, sonbaharda ve yaz mevsiminden önce gerçekleşir. Bakım için epey zaman harcayacaksınız, bu nedenle saç dökülmesini önleyici bir şampuan satın almak iyi bir fikirdir.

Saint Berhusky'nin renk kombinasyonu köpekten köpeğe değişecektir. Beyaz, siyah, kahverengi ve aradaki herhangi bir şey olabilirler. Yaygın olan, biraz siyah ve kahverenginin karıştığı beyaz bir kürktür. Baskın kürk rengi beyaz olsa da, tamamen beyaz bir köpeğe sahip olma potansiyeli bile küçüktür.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Dairede Husky Saint Bernard Mix

Sibirya Husky Saint Bernard karışımları en azından Her gün 45-60 dakika egzersiz gençken. Tipik olarak 3-4 yaş aralığında yaşlanmaya başladıklarında bu gereksinim düşmeye başlayacaktır. Yine de yetişkinler olarak bile günde 30 dakika tavsiye edilmektedir. Bu, Saint Berhusky'nizin zihinsel çıktısı için iyidir ve başınızı belaya sokma potansiyelini en aza indirmenize yardımcı olacaktır.Bu karışım, daha büyük bir avluda ve boyutları nedeniyle biraz alana sahip oldukları bir evde en iyi sonucu verecektir. Bir apartman dairesinde kalabilirler ancak yeterli günlük egzersize ihtiyaç duymak . Husky Saint Bernard karışımı, zihnini eğlendiren geri getirme, koşma ve diğer sosyal aktivitelerden keyif alacak. Berhuskies, yeterli zihinsel uyarı olmadan yaramazlığa girebilir ve bu çoğu zaman onlara yol açar. yapmamaları gereken şeyleri çiğnemek veya başka yıkıcı davranışlarda bulunmak.

rus kopegi

Eğitim

Saint Bernard Husky mix eğitimi

Saint Bernard Husky karışımınızı itaat eğitimine kaydettirmeniz önerilir: temel komutları öğrenin katılacak yaşa geldiklerinde. Bu cinsin bağımsız bir çizgisi var, bu yüzden köpek yavrusu gibi eğitim çok önemlidir. Genellikle ilk komutta öğrenmeyecekler, bu yüzden sabırlı olmanız gerekecek. Bu cins, ilk kez köpek sahipleri için sınırda. Daha büyük bir cinsi yönetme yeteneğinizden emin değilseniz, eğitilmesi biraz daha kolay olabilecek farklı bir karışıma bakmanızı öneririz.

Sağlık

Berhusky Köpek

Saint Berhusky genellikle oldukça sağlıklı olacaktır. Boyutlarından dolayı, ömürleri tipik olarak daha kısa olacaktır. Bu karışımın sürmesi için kesinlikle bir potansiyel var 10 yaşına kadar veya uygun bir egzersiz ve beslenme rejimi izlerlerse daha fazla. Karışım nedeniyle, ebeveynlerinin muzdarip olduğu yaygın rahatsızlıklardan muzdarip olma olasılıkları daha düşüktür. Yaşlandıkça birincil endişe eklem sağlığı ve kalça displazisi potansiyeli .Beslenme

Saint Bernard Husky Yeme

Saint Bernard Husky karışımının beslenme ihtiyaçları, yaşam evrelerine bağlı . Yavru köpeklerde, büyük cins kuru köpek maması köpek maması yemelerini sağlamak en iyisidir. Daha büyük bir erkeğiniz varsa, düşünmeye değer olabilir dev cins köpekler için yapılmış köpek maması . Yaşlandıkça, büyük cins köpek maması yetişkin formülüne geçilmesi önerilir. Berhusky'niz Kıdemli yıllarına girmeye başladığında, Glukozamin takviyesi içeren bir Kıdemli formül muhtemelen bir sonraki duraktır.

Köpeğinizin yaş evresi ne olursa olsun, kuru mama yemini sağlıklı meyve ve sebzelerle tamamlamanızı her zaman tavsiye ederiz. Bazı iyi seçenekler meyve için kivi veya kuşbaşı dolmalık biber hızlı bir sebze için. Çoğu köpek hem meyve hem de sebzeleri sever ve harika bir kaban yap çoğu kuru köpek maması için. Özellikle köpeğiniz büyüdüğünde, her zaman aşırı işlenmiş yiyeceklerden kaçınmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde, kilo vermek için köpeğinizi düşük kalorili köpek mamasına koyarken bulacaksınız.

Bakım

Uzun Saçlı Berhusky

Yavru köpeğinizi fırçalamaya hazır olun! Saint Bernard Husky karışımlarında ÇOK saç var! İyi bir tüy dökücü alet ve iyi bir tarak veya fırçaya yatırım yapmak isteyeceksiniz. Size tavsiye ediyoruz yavrularını her gün fırçala ! Eğer senin köpeğin beyaz ceketi var , mobilyalarınızı korumaya hazır olun. Her iki ebeveynin de hassas bir cilde sahip olduğu biliniyor, bu nedenle Berhusky'nizin cildi için doğru olanı bulmak için bazı farklı şampuan formüllerini denemeniz gerekebilir.

Yavru ve Yetiştiriciler

Berhusky ile Yavru ve Yetiştiriciler

Saint Bernard Husky karışımı söz konusu olduğunda, bir yetiştirici bulmak genellikle gerçek bir Berhusky karışımı elde etmenizi sağlamanın en iyi yoludur. Bu tasarımcı köpeğin yetiştiricileri, daha nadir bir cins olduğu için daha zor bulunur. Yine de oradalar ve herhangi bir köpek yavrusu satın almadan önce yetiştirici üzerinde bazı kapsamlı takipler yapmak isteyeceksiniz. Bekleyebilirsin 700 $ ve üstü öde Bir Berhusky yavrusu için, bazı yavruların 1.500 dolara yaklaştığı.Kurtarma ve Sığınaklar

Burada, Köpeğinizi Sevin'de köpekleri kurtarmanın çok güçlü savunucularıyız! Önce bir Saint Bernard kurtarmasına ya da bir Sibirya Husky kurtarma . Karışık cins köpeklerin bu kurtarma tesislerine girmesi alışılmadık bir durum değildir. Neredeyse her zaman bir köpek yavrusu satın almaktan daha ucuza gelirler ve çoğu zaman diş çıkarma aşamasını atlarsınız. Ayrıca potansiyel olarak biraz bagaj da alacaksınız, ancak bu çok tutarlı bir eğitim rejimi ile aşılabilir. Çoğu kurtarma ve öldürme içermeyen barınaklar hücum edecek yaklaşık 250 - 500 $ bir yetiştiriciye ödeyeceğiniz tutarın bir kısmı olan bir köpeğin evlat edinilmesi için.

Aile Hayvanları Olarak

Saint Berhusky, harika bir aile hayvanıdır. Çocuklarla harikadırlar ve uygun şekilde tanıtılırsa yabancılara ve diğer hayvanlara karşı makul olabilirler. Bir aile hayvanı olarak endişelenmeniz gereken birincil şey bu karışımın boyutu. Küçük çocuklarınız varsa, yavrularınızın başka bir şeyden çok bir çocuğu devirmesi çok daha olasıdır. Bu yavru ile potansiyel olarak üçlü haneye girmek ağırlık için bu tehlikeli olabilir. Bununla birlikte, bu köpekler geleneksel olarak inanılmaz aile hayvanlarıdır.

Son düşünceler

Saint Bernard Husky karışımı, evinize yıllarca mutluluk getirecek bir köpektir. Boyutuna uygun bir kalbi olan eşsiz bir türdür. Muhtemelen sen olacaksın köpek parkından bahsetmek ne zaman ziyaret ederseniz, insanlar 'bu hangi cins?' İster bir köpek yavrusu sahiplenin, ister bir köpeği kurtarın, harika bir aile arkadaşı, bekçi köpeği ve çocuklarınız için (eğer varsa) en iyi arkadaş olacak harika bir karışım elde edeceğinizi bilmelisiniz.

Yorumlar