Rus Ayı Köpeği: Kafkas Çoban Cinsi Bilgileri, Yavru Köpekler ve Daha Fazlası

Rus Ayı Köpeği: Kafkas Çoban Cinsi Bilgileri, Yavru Köpekler ve Daha Fazlası

Bu Kafkas çoban köpeği, Kafkas Dağları'ndan gelen çok büyük bir köpektir. Hayvanları büyük avcılardan korumak için yetiştirilen bu dev köpekler, günümüzde var olan en büyük ırklardan biridir. Kafkas Çoban Köpeği, Rus Ayı Köpeği gibi birkaç farklı isimle bilinirler. Kafkas Çoban Köpeği . O da bazen Kral Çoban ile karıştırıldı , ve Shiloh Çoban ama tamamen farklı türlerdir.

Bullmastiff ve İngiliz Mastiff gibi bu köpekler şaşırtıcı bir şekilde sarhoş büyük boyutlarına rağmen. Hatta bazı sahipler onları uyuşuk olarak tanımladılar. Fazla hareket etmiyorlar ama koruma geçmişleri nedeniyle ailelerini çok koruyorlar.Bu devlerin onlara bakmak için çok özel bir aileye ihtiyaçları var. Çoğunlukla büyük boyutları ve eğitim gereksinimleri nedeniyle, ortalama hane halkı için bir köpek değildir. Ancak, bu nazik devlere adamak için zamanınız ve yeriniz varsa, harika aile köpekleri .

Aileler İçin Önerilir
  • Çocuk Dostu
  • Köpek Dostluğu
  • Eğitim Zorluğu
  • Bakım Bakımı
  • Irk Sağlığı
  • Egzersiz İhtiyaçları
  • Yavru Köpek Maliyetleri

Irk Tarihi

Rus Ayısı Köpeği Tarihi

Kafkas Çobanının oldukça basit bir geçmişi var. Kaynaklanıyorlar Kafkas Dağları , dolayısıyla adı. Bu dağlar aslında birçok büyük köpeğin yuvasıdır.Kafkas Çobanının ataları çiftlik hayvanlarının koruyucu köpekleriydi. Alman çoban köpeği gibi koyunları kurtlar, çakallar ve ayılar gibi çeşitli tehlikeli hayvanlara karşı savundular. Aynı zamanda genel bekçi köpekleri ve özellikle artan ayı aktivitesinin olduğu zamanlarda av köpekleri taşıyorlardı. Genel olarak işleri, halkının arazisini ve mülkünü korumaktı.

20'deinci Yüzyılda Sovyet yetiştiricileri, Kafkas Dağları'ndan bazı köpekleri içeren bir yetiştirme programı başlattı. Bu programdan Kafkas çoban doğdu. Modern Kafkas Çobanı, Gürcü Çoban gibi Kafkas Dağları'ndan çeşitli farklı ırklardan yetiştirildi.

Bu cins, Kafkasya dışında ilk kez 1930'larda Almanya'da ortaya çıktı. Kısa geçmişine rağmen, Kafkas Çobanı tamamen standart bir cinstir. Bu, gösteri halkalarında rekabet edebileceği ve köpeklerin yaşaması gereken standartları kabul ettiği anlamına gelir. Birçok büyük köpek kulübesi kulübü tarafından tanınırlar. Ancak, hala bir Amerikan Kulübesi Kulübü tarafından tam olarak tanınmaya çalışıyorlar. Temel Stok Cinsi .Boyut ve Ağırlık

Kafkas Çoban Boyutu ve Ağırlığı

Kafkas Çoban köpeği devasa bir köpektir. American Kennel Club'a göre şunları yapabilirler: 70 ila 170 pound ağırlığında . Bununla birlikte, daha büyük sürümler bile mevcuttur ve nadir değildir. Erkekler neredeyse her zaman kadınlardan daha büyüktür. Dişiler için minimum ağırlık 99 pound, erkekler için minimum ağırlık 110'dur. Ayrıca çok uzun duruyorlar. Minimum yükseklik 23 inç olmak üzere 30 inç'e kadar ulaşabilirler. Amerikan Mastiff gibi erkekler kadınlardan daha uzundur.

Bu köpeğin ham boyutuna ek olarak, aynı zamanda son derece kaslıdırlar. Güçlü bir şekilde bağlanmış ve kaslı olan bu köpekler, isterlerse oldukça fazla zarar verebilirler. Koyunları ayılardan ve kurtlardan korumak için yetiştirildiler ve modern haliyle ortaya çıkıyor. Tibet Mastiff'ine hem boyut hem de ağırlık bakımından benzerler ve sık sık onlarla karşılaştırıldığında potansiyel köpek sahipleri tarafından.

Ceket ve Renk

Kafkas Çoban Montu ve Rengi

Bu köpekler de oldukça kabarıktır. Onları dış etkenlerden korumak için ağır bir kaplamaları vardır. onları daha da büyük göster . Bu kaplama, yumuşak bir iç kaplama ve kaba bir dış kaplama ile çift katlıdır. Kürklerinin uzunluğu aslında biraz değişebilir. Bazı Rus Ayı Köpekleri çok uzun tüylü ve diğerleri orta derecede kısa tüylüdür. Bu gerçekten sadece miras aldıkları genlere bağlıdır. Belirli bir yavru köpeğin yetişkinken hangi uzunlukta kürke sahip olacağını söylemek çok zordur, çünkü bu genellikle yetişkinliğe kadar tamamen büyümez.Uzun tüylü Rus Ayısı Köpeklerinin boynunda bir 'yelesi' bulunurken, daha kısa tüylü köpeklerde yoktur. Bu, insanların neden onlara Rus Ayı Köpekleri . Orta katlar da bu tüylenmenin bir kısmına sahip olacak, ancak neredeyse telaffuz edildiği gibi olmayacak. Renkleri beyazdan pasa kadar değişir. Siyah lekeler bu cinste oldukça yaygındır ve neredeyse tüm köpekler bunlara sahiptir.

Mizaç

Rus Ayısı Köpeği Mizaç

Rus Ayı Köpeği, baştan aşağı bir bekçi köpeğidir. Yetiştirildiler ve yıllarca kullanıldılar bekçi sürüleri ve dönüm arazi. Bu içgüdüler bugün hala çoktur. Dışarıda eğitilemezler - tam olarak köpekler böyledir.

Bu içgüdüler, köpeğin devasa boyutuyla birleştiğinde, onları idare etmeyi zorlaştırabilir. Bu cinsin nadir olması nedeniyle ısırık istatistikleri mevcut olmasa da, uygun sosyalleşme ve eğitim olmadan, bu köpekler yabancılara karşı agresif ve diğer hayvanlara karşı gereksiz yere kışkırtıcı.

Onlar çok bağımsız ve mutlaka insanlara bağımlı değildir. Bir insan bakıcısının emri olmadan işlerini kendi başlarına yapmak için yetiştirildiler. Kendi başlarına ölüm kalım kararları vermek için tasarlandıkları için, bunu bir arkadaş köpek olarak bile yapmaya çalışacaklar.Başka bir deyişle, biri kapıyı çaldığında, bu cins, size talimatlar için bakmadan, kendi başına bir tehdit olup olmadığına karar verecektir. Bu nedenle sosyalleşme çok önemli . Köpeğinizin doğru kararı vermesini istiyorsunuz ve genç yaşta birçok farklı insanla tanıştırılmadığı sürece bunu yapamaz.

Aile dışından hiç kimseyle karşılaşmayan bir köpek diğer herkesi bir tehdit olarak görecek.

Bu köpekler de çok korkusuzdur. Ne de olsa ayıları avlamak için yapıldılar. Bu bazen, Kafkas Çobanınızın 'tehdit edici' bir arabaya saldırmaya çalışması gibi, ev hayatı sırasında da devreye girebilir. Bu köpeklerin güvende kalabilmeleri için çitle çevrili bir arka bahçeye ihtiyaçları vardır. Şans eseri, bu köpekler de çok zeki. Hızlı öğrenirler ve sosyalleştiklerinde kendilerini beladan uzak tutmada iyidirler.

Kafkas Çobanları da çok düşük enerjili cins . Enerjik ya da heyecanlı değillerdir, bu yüzden onların kazara birini heyecanla yere serecekleri konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Aslında, birçok sahip tarafından neredeyse uyuşuk olarak tanımlanırlar. Zamanlarının çoğunu etrafta yatarak ve fazla bir şey yapmadan geçirirler.Yine de tehdit altında hissettiklerinde çok gürültülü ve korkutucu olurlar. Açıkçası iyi bekçi köpekleri yaparlar, ancak modern zamanımızda bu amaçlar için biraz fazla olabilirler. Rus Ayı Köpeğinin bazı türleri daha agresif diğerlerinden daha. Gerçekten köpeğin ne için yetiştirildiğine bağlı. Koruma amacıyla yetiştirilenler genellikle daha bölgesel ve mesafelidir, ancak refakatçi hatlarındaki köpekler daha rahattır.

Bununla birlikte, bu köpeklerin tümü, uygun şekilde sosyalleştirilmezse, bölgesel ve agresif olabilir. Özellikle 'ailelerinde' olduğunu düşündükleri köpekleri korumalarına rağmen, diğer köpeklerin etrafında bölgesel olma eğilimindedirler.

Sağlık

Kafkas Çoban Sağlık Sorunları

Bu köpekler çok sağlıklı. Çok yakın zamana kadar pratik amaçlar için yetiştirildiler ve bu nedenle diğer safkan köpeklerden çok daha sağlıklılar. Genellikle birkaç kronik hastalıkla sağlıklı bir hayat yaşarlar. Ortalama ömürleri 10-12 yıl , bu kadar büyük bir cins için oldukça yüksek.Karşılaştırma için, bir Saint Bernard sadece 8-10 yıl yaşıyor. Doğru bir şekilde bakıldığında, bu köpeğin yıllarca sizinle olmasını bekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, bu köpek birkaç temel bozukluğa eğilimlidir. Bunların çoğunun riski, uygun bakımla azaltılabilir, bu nedenle bunlara aşina olmak önemlidir.

Kafkas Çobanlarında Kalça Displazisi

Kalça Displazisi büyük ırklarda yaygındır Bu yüzden Kafkas Çobanının bu rahatsızlığa yatkın olması şaşırtıcı değildir. Durum, kalça soketi doğru şekilde oluşmadığında ortaya çıkar. Bu, kalça kemiğinin yuvaya tam olarak oturmasını önler. Uyum ya çok gevşek ya da çok küçük. Şiddetli vakalarda, kemik sokette neredeyse hiç bulunmayabilir. Ayrıca, kemiğin ucu düzgün bir şekilde oluşturulmamış ve pürüzlü olabilir. Bu, olağandışı aşınma ve yıpranmaya neden olabilir.

Hasarı ve ağrıyı azaltmak için, köpek tipik olarak kalçadaki hareketi azaltmaya çalışır. Bu, hastalığın habercisi olan bir 'tavşan sıçramasına' yol açar. Diğer semptomlar arasında eklemde sertlik, hareket etmede zorluk, uyuşukluk, sinirlilik ve ısırma veya kaşınma yer alır. Kalça displazisi, kalça artritinin bir numaralı nedenidir, bu nedenle semptomlar genellikle artrite çok benzer.

Bu bozukluk kalıtsaldır. Bir köpeğin ebeveynleri buna sahipse, sahip olma olasılıkları da daha yüksektir. Neyse ki, çoğu Rus Ayı Köpeği yetiştiricisi kalça displazisi olan bir köpeği üretmeyecek , yaygınlığını azaltıyor. Bununla birlikte, birçok yavru değirmen ve etik olmayan yetiştirici, yine de bu köpeklerle yavrular üretecektir. Bu nedenle, bir köpek yavrusu satın almadan önce ebeveynlerin sağlığını kontrol etmek önemlidir.Bununla birlikte, bu bozukluğa katkıda bulunan birçok çevresel faktör vardır. Bir köpeği tam büyümeden kısırlaştırmak, bu sorunu geliştirme şanslarını ikiye katlayabilir. Üç aylıktan önce eklemlerin tekrarlayan hareketleri de riski artırırken normal egzersiz ve oyun oynama riski azaltır. Tekrarlayan hareket, koşu yapmak ve merdiven kullanmak gibi .

Kafkas Çobanlarında Obezite

Rus Ayı Köpeği bir çok düşük enerjili cins bu da onları obez olma olasılığını artırır. Kendi cihazlarına bırakılırlarsa uygun miktarda egzersiz yapamazlar ve biraz cesaretlendirmeleri gerekir. Arka bahçede çitle çevrili bir ortamda onları dışarıda bırakmak obeziteyi önlemek için yeterli değildir.

Bir hayvan, vücut ağırlıkları optimal ağırlıklarından en az% 20 daha fazla olduğunda obezdir. Bununla birlikte, önerilen kilonun biraz üzerinde olmanın bile olumsuz bir etkisi olabilir. Dahası, bir köpek obez olduğunda, fazla yağı atmasını sağlamak zordur. Önlemek çok daha kolay. Zaten fazla kilolu olana kadar beklemeyin evcil hayvanınızı egzersiz yapın .

Obezitenin nedenleri basittir: çok fazla kalori içeri ve çok az dışarı. Evcil hayvanlar, büyüklüklerine ve enerji seviyelerine göre uygun bir diyette olmalıdır. Orta yaşlı köpekler de yüksek risk . Kontrol edilmediğinde, obezitenin eklem problemleri riskini artırmak da dahil olmak üzere ciddi etkileri olabilir. Sindirim organları ve solunum kapasitesi de olumsuz etkilenebilir. Bu hastalığı önlemek en kolay yol iken kilo alımını tersine çevirmek de mümkündür. Tıpkı insanlar gibi evcil hayvanlar da egzersizlerini artırarak ve yiyecek alımlarını azaltarak yağ yakarlar.

Bakım

Rus Ayısı Köpek Bakımı

Bu köpekler çok saçı var , özellikle daha uzun katları varsa. Onlar büyük köpeklerdir, yani tüyleri kısa olsa bile tımar uzun sürebilir. Yıl boyunca düzenli olarak dökülürler ve evinizin her yerinde kolayca saç bırakabilirler. Kanepenizin köpek tüylerinin altında görünmesini istiyorsanız, bakım bu cins için çok önemlidir. Bu cins, aynı zamanda, iç kat tabakasını döktüklerinde yılda iki kez özellikle kötü bir şekilde dökülür. Buna palto 'üfleme' denir ve çılgın miktarda saç üretebilir. Çoğu zaman, köpekler bu işlemden sonra gözle görülür şekilde daha az tüye sahip olacaktır.

Bu dönemde köpeğinizi almanızı öneririz. profesyonelce bakımlı . Tüm bu fazla kılları almak, köpeğinizi çok daha iyi hissettirecek ve evinizin etrafındaki saç miktarını azaltacaktır. Bu evde yapılabilse de, profesyonellere bırakırsanız, köpeğiniz için genellikle daha hızlı ve daha az streslidir.

Uzun tüylü Kafkas Çobanlarının her gün bakıma ihtiyacı olacak. Matlaşmaya eğilimlidirler ve yaraları önlemek için fırçalanmaları gerekir. Çok uzun oldukları için, onları tımarlamak için bir süre ayırmayı planlayın. Neyse ki, çoğu tımar etmeyi hiç umursamıyor. Fırçalarken orada yatmalarına izin verirseniz, genellikle iyi yaparlar. Gibi bir şey kapabilirsin Oster Shedmonster bu da deshedding'ı bir esinti yapacak.

Kısa kaplamalı varyantlar daha az tımar gerektirir, ancak haftalık fırçalama hala iyi bir fikirdir.

Sadece gerektiğinde yıkanmaları gerekir. Elbette boyutları nedeniyle sahip olacaksınız onları yıkamakta zorluk geleneksel bir küvette. Genellikle, 'banyo' sadece hortum ve biraz köpek şampuanıyla yıkamaktır. Pek çok profesyonel kuaförün bu köpeklere sığacak kadar büyük küvetleri bile yoktur. Dolu bir banyo yapmalarını istiyorsanız, onlara uygun bir bakım seti bulmanız için etrafı aramanızı öneririz.

Rus Ayısı köpekleri de aynı şeyi gerektirecek düzenli bakım diğer ırklar gibi. Özellikle sarkık bırakılırsa, kulaklarının düzenli olarak temizlenmesi gerekecektir. Kafkas Çobanları sarkık kulaklarla doğarken, genellikle kırpılırlar. Bu estetik ve sağlık nedenleriyle. Sarkık kulaklar, özellikle uzun tüylü köpeklerde enfeksiyonlara daha yatkındır. Kafkas Çobanınızın hala sarkık kulakları varsa, onları enfeksiyon için düzenli olarak kontrol etmeyi planlayın.

Ayrıca köpeğinizin tırnaklarını düzenli olarak kesmeniz gerekecektir. Köpeğinizin hayatının erken safhalarında tımar etmeye başlarsanız, bunu evde yapmak kolay olacaktır, özellikle de size nasıl olduğunu gösterecek bir uzman bulursanız. Ancak, onları bir kuaför tarafından kırpmak da uygun bir seçenektir.

Egzersiz yapmak

Kafkas çoban egzersiz

Rus Ayısı köpeği bir dev kanepeli patates . Bütün gün ortalıkta uzanmalarına ve hiçbir şey yapmamalarına izin verirseniz, muhtemelen yapacaklardır. Ancak bu onların sağlığı için iyi değildir. Çok düşük enerji olma eğilimleri, daha önce tartıştığımız obeziteye neden olabilir. Düzenli olarak egzersiz yapmaları önemlidir.

Bununla birlikte, bu köpeklerin diğer bazı ırklar kadar egzersiz yapmasına gerek kalmayacaktır. Büyük olabilirler, ancak özellikle enerjik değiller. Egzersizin sağlık için yapılması gerekiyor, buharı boşaltmaları gerektiği için değil.

Bu köpeklerin ihtiyacı olan tek şey günde iki kez on beş dakikalık hızlı bir yürüyüş. Elbette kilolarına dikkat etmeli ve gerektiğinde egzersizlerini artırmaya hazırlıklı olmalısın. Unutmayın, bu köpeklere sadece dolaşma fırsatı verildiğinde uygun miktarda egzersiz yapmayacaklar. Bunun yerine, aktif olarak yürümeleri veya oynanmaları gerekir. Onları kendi kendilerine egzersiz yapmak için çitle çevrili bir bahçeye koymak işe yaramayacaktır.

Çok düşük enerjili olmalarına rağmen, yürüme için dayanıklılık uzun mesafeler ve yürüyüş. Tabii ki, bu onları iyi durumda tuttuğunuzu varsaymaktır. Tıpkı insanlar gibi, sizinle yürüyüşe çıkmalarını istiyorsanız, bu köpeklerin de formda tutulması gerekir. Yıllarca evin etrafında yatmalarına izin vermek ve sonra yürüyüşe çıkmalarını beklemek iyi bitmeyecek.

Çünkü bunlar çok büyük köpekler ve kalça sorunlarına eğilimli Yavru olduklarında çok fazla egzersiz yapılmamalıdır. Bunun yerine, yavru köpekler ılımlı bir hızda oynanmalı veya çitle çevrili bir alanda koşmaya teşvik edilmelidir. Zorla koşma ve dik yürüyüşler, hala gelişmekte olan eklemlerine zarar verebileceğinden, daha genç yaştaki köpekler için uygun değildir.

Fiziksel ihtiyaçlarının yanı sıra, bu köpekler de oldukça zekidir ve düzenli zihinsel uyarımdan faydalanacaklardır. Bu köpekler, zihinsel ihtiyaçları karşılanmazsa hiperaktif veya yıkıcı olma eğiliminde değildir. Ancak bu sıkılamayacakları anlamına gelmez.

İtaat eğitimi bu amaç için çok faydalıdır. Bu köpeklerin zaten bol miktarda rehberliğe ihtiyacı var, bu yüzden bir taşla iki kuş da öldürebilirsin. Bir Kafkas Çobanının gerçekten ihtiyacı olan tek şey günde bir kez on beş dakikalık kısa bir seans. Bu, bir veya iki komutu uygulamanız ve köpeğinizi zihinsel olarak yıpratmanız için bolca zaman olmalıdır.

Köpeğiniz huzursuz görünüyorsa veya yıkıcı hale geliyorsa, bunun nedeni sıkılmış olmaları olabilir. Bu durumlarda, sayısının artırılması günlük eğitim seansları , köpeğinizi itaat kurslarına götürmek veya başka bir şekilde teşvik etmek bu davranışı engelleyebilir. Yapboz oyuncakları bu cins için oldukça kullanışlıdır, ancak boyutlarına uyacak kadar büyük oyuncaklar bulmak zor olabilir.

Eğitim

Rus Ayısı Köpeği Eğitim İpuçları

Bu köpekler çok büyük ve bu nedenle bol eğitim ve sosyalleşme . Küçük, eğitimsiz bir köpek, yaramazlık yaparsa çok fazla zarar veremez. Ancak, büyük bir köpek olabilir. Bu köpekler çok zekidir. Yeni komutları kolayca öğrenirler ve ne yapmalarını istediğinizi bulmada oldukça iyidirler. Durumları bağımsız olarak değerlendirmek için yetiştirildiler, bu yüzden zekaları oldukça yüksek.

Ancak onlar da çok bağımsız . Komutları dinlemek veya bir ustaya cevap vermek için yetiştirilmezler. Bunun yerine bağımsız olarak çalıştılar ve hayvanları kendi başlarına veya çiftler halinde korudular. Bağımsızlık bu durumlar için iyidir; kendi kararlarını vermelerine yardımcı olur. Ancak, itaat eğitimi sırasında bağımsızlık o kadar iyi değildir.

Bağımsızlıkları ve inatçılığı nedeniyle bu köpekler erken eğitime başla . Asla erken değil trene bir köpek yavrusu. Evlat edinilecek yaşa gelir gelmez eğitime başlayabilirler. Tabii ki, eğitimin ilk birkaç haftası çok kısa seanslar içermelidir. Bununla birlikte, bu ilk haftalar köpeğinizi daha sonra eğitmeyi kolaylaştıran bir temel oluşturabilir.

Şiddetle tavsiye ediyoruz köpek yavrusu sınıfları bu köpek için. Bu sınıflar anahtar komutları tanıtın oturmak ve bırakmak gibi, tasmalı yürüme gibi ve sosyalleşme amaçları için harikadır. Bu köpeklerin çok büyümeden önce uygun şekilde tasma ile yürümelerini sağlamak çok önemlidir. Sürekli çeken 170 kiloluk bir köpeği yürümeye çalışmak sadece stresli değil, neredeyse imkansızdır.

Sosyalleşme

Kafkas Çoban Sosyalleşme İpuçları

Rus Ayı Köpeği için sosyalleşme de önemlidir. Uygun sosyalleşme olmadan bu köpekler agresif ve bölgesel . Genetik mizaçta rol oynarken, çevresel faktörler çok katkıda bulunur. Bir Kafkas Çobanı aşılarını alır almaz, diğer köpeklerle oynamak, yeni insanlarla tanışmak ve yeni yerler görmek için neredeyse düzenli olarak dışarı çıkarılmalıdır. Korkunç bir köpek saldırgan bir köpektir, bu nedenle köpeğinizin bir köpek yavrusu gibi dünyanın pek çok yerinde tanıtılması önemlidir.

Kafkas Çobanınız henüz gençken insanları düzenli olarak evinize getirmelisiniz. Bu köpekler ünlü bölgesel . Evinize giren her yabancının bir tehdit olmadığını öğrenmeleri gerekir. Bu ders, yavru köpeğinizle düzenli olarak tanışmak için arkadaşlarınızı ve aile üyelerinizi evinize getirerek öğrenilir. Bu deneyim, dahil olan herkes için olumlu olmalıdır.

Kafkas Çobanınızı birçok farklı köpeğe tanıtmak için özel özen göstermelisiniz. Bu cins bölgesel doğa En çok diğer köpeklerin etrafında ortaya çıkma eğilimindedir, bu nedenle, diğer köpeklere halka açık yerlerde ve evde tanıtılması çok önemlidir. Bir köpek yavrusu oyun grubuna katılın. Grup itaat dersleri alın. Arkadaşlarınızın köpeklerini evinize getirmelerini sağlayın. Başka köpekleriniz olsa bile, yavru köpeğinizin tanımadığı köpekleri evinize getirmeniz önemlidir.

Beslenme

Kafkas Çoban Beslenme Gereksinimleri

Bu köpeklerin bir çok yemek , muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi. Ancak onlara sadece yiyecek vermek yeterli değildir. Köpeğiniz için sağlıklı bir diyet seçmek, obezite ve diğer sağlık sorunlarını önlemeye yardımcı olabilir.

Köpeğiniz için bir diyet seçerken uymanız gereken birkaç kural vardır. İlk olarak, grensiz her zaman en iyi seçim değil . Bazı yanlış anlamalara rağmen, tahıl köpekler için aslında kötü değildir. Onu yemeye adapte oldular; onlara zarar vermez. Dahası, tahıl içermeyen yiyecekler belirli durumlarda köpeklerimiz için zararlı olabilir ve bu da bizi bir sonraki noktaya getirir.

İkincisi, baklagiller, bezelye ve patates içeren gıdalardan kaçının. Bu bileşenler kalp problemleriyle ilişkilendirilmiştir. özellikle daha büyük ırklarda . Bir köpeğin sindirim sistemini bozabilir ve ihtiyaç duydukları besinleri ve vitaminleri emmelerini önleyebilirler. Tahılsız yiyecekler genellikle bu içerikleri dolgu maddesi olarak içerir, bu da onları çoğu köpek için önermememizin büyük bir nedenidir.

Üçüncüsü, 'butik' diyetlerden kaçının. Pahalı her zaman daha iyi değil . Köpeğinizin maması söz konusu olduğunda, büyük, tanınmış bir şirketle gitmek neredeyse her zaman daha iyidir. Bir köpek maması egzotik içerikler içeriyorsa, uygun şekilde test edilmemiş olması muhtemeldir. Ayrıca yaşlarını yiyecekleriyle eşleştirdiğinizden emin olmalısınız. Kafkas Çobanları yavru olduklarında, bir dev cins köpek formülü büyümelerini teşvik etmek için köpek maması.

Son olarak, ana protein kaynağı olarak egzotik proteinler içeren köpek mamalarından kaçının. Buna ördek, yaban domuzu ve kuzu gibi şeyler dahildir. Bu proteinler köpeklerde kapsamlı bir şekilde test edilmemiştir, bu nedenle beslenme ihtiyaçlarını gerçekten karşılayıp karşılamadıklarını bilmiyoruz. Bu diyetler genellikle tahıl içermez ve başka egzotik bileşenler de içerir.

Yetiştiriciler ve Kurtarmalar

Rus Ayısı Köpeği Kurtarıyor

Kafkas Çobanı daha nadir bir tür olduğu için saygın yetiştirici safkan rotaya gitmek ve bir köpek yavrusu olması gerektiğine karar verirseniz bir zorunluluktur. Bunun için iyi kaynaklar var ve AKC'nin şu anda bir yetiştirici rehberi bile var, bu yüzden evlat edineceğiniz yavruların sağlam bir ebeveyn olduğundan emin olabilirsiniz. Yavru köpeğinizin yaşam için mükemmel bir şekilde sağlıklı olacağının hiçbir garantisi olmasa da, saygın bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu satın almak, Kafkas Çobanınızın geldiği soyları anlamanıza olanak tanır.

Yetiştiriciler genellikle bu yavru için en popüler yollardan biri olsa da, biz her zaman kurtarmanı tavsiye ederim mümkün olunca. Kafkas Çobanları kurtarmalarda ortaya çıkar ve onları genellikle, personelin büyük ve iradeli köpekleri tutmaya alışkın olduğu Mastiff Kurtarma veya Anadolu Çoban kurtarma operasyonunda görürsünüz. Alışveriş yapmadan önce evlat edinmenizi her zaman teşvik edeceğiz, bu yüzden bir yetiştiriciye gitmeden önce yerel dev cinsi kurtarmayı deneyin ve aradığınız yavruyu bulabilirsiniz.

Yavru Köpek Maliyetleri

Rus Ayısı Köpek Yavrusu Maliyetleri

Rus Ayı Köpeğinizi bir yetiştiriciden almayı planlıyorsanız, minimum 1500 $ ödeyin ve muhtemelen daha soyağacına bağlı. Bu köpekler ucuz değildir ve özellikle değerli hatlardan gelenler olmak üzere daha yüksek bir fiyat noktası görmeye hazırlıklı olmalısınız.

Ayrıca diğer köpek yavrusu maliyetlerine de hazır olduğunuzdan emin olmanız gerekecek. köpek kasaları dahil (treni kasaya alırsanız), oyuncaklar, veterinere geziler ve evcil hayvan sigortası. Bu dev bir cins olduğu için, en büyük masrafa - köpek maması - hazırlıklı olmalısınız! Rus Ayı Köpekleri çok yedikleri ve hızlı büyüdükleri için, köpek maması büyük bir masraftır ve yaşamlarının her aşamasında doğru yiyecek aşamasına sahip olduğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz.

Son düşünceler

Kafkas Çobanı, bol miktarda yer ve eğitim gerektiren büyük bir köpektir. Bu köpeklere ayıracak yeriniz ve zamanınız varsa, harika evcil hayvanlar olabilirler.

Ancak, evlat edinmeden önce onlara uygun bakımı sağlayabileceğinizden emin olmalısınız. Büyük ve güzel olabilirler, ancak bu aynı zamanda tonlarca yemek yediği, çok fazla tımar gerektirdiği ve uygun şekilde eğitilmeleri gerektiği anlamına gelir.

Yorumlar