İngiliz Mastiff ve Bullmastiff: Nasıl Farklılar?

İngiliz Mastiff ve Bullmastiff: Nasıl Farklılar?

Bu özet olarak İngiliz Mastiff ve Bullmastiff arasındaki farklara bakacağız; her ikisi de eşit derecede büyük kalpleri olan büyük köpekler! Göre Amerikan Kulübesi Kulübü Bullmastiff şu anda 51'de yer alırken, İngiliz Mastiff, 193 tanınmış ırktan 29'unda yer alarak biraz daha popülerdir.

Her iki cins de benzer kökenlerden gelir, ancak genel olarak gerçekten oldukça farklıdırlar. Her iki cins de harika aile hayvanları yapar ve ABD ve İngiltere'de oldukça popülerdir, ancak bazı insanlar bu nazik devlerin her ikisinin de büyüklüğü nedeniyle diğer ırkları seçer.Hata yapmayın, bu yavrulardan herhangi birini evinize getirirseniz, evinize insan büyüklüğünde bir köpek getirmeyi taahhüt etmiş olursunuz. Başka mastiff türleri de var ( Amerikan çoban köpeği gibi ) son yıllarda ortaya çıkan, ancak bu iki cins klasiktir.

Irk Karşılaştırma Tablosu

İşte bu nazik devlerin her ikisi için karşılaştırma kolaylığı sağlayan bazı hızlı yangın gerçekleri:İngilizce MastiffBullmastiff
Uzunluk ağırlık 30 inç ve üstü (M)
27,5 inç ve üstü (F)

160-230 pound (M)
120-170 pound (F)
25-27 inç (M)
24-26 inç (F)

110 - 130 pound (M)
100-120 pound (F)
Temel Özellikler Tatlı huylu, sevgi dolu, uysal Sevecen, zeki, koruyucu
Enerji Hafif egzersiz (biraz tembel) Ortalama
Sağlık Ortalama Ortalama
Ömür 6-10 yıl 7-9 yıl

Irk Geçmişi Karşılaştırması

Genel inanışın aksine, Mastiff bir cins değildir, ancak bir şemsiye terimi benzer boy ve boydaki bir grup köpeği tanımlıyor. Aslında en az 18 farklı türde Mastiff köpeği vardır ve daha fazlasının olup olmadığı konusunda tartışmalar vardır. Örneğin, çoğu insan Alman Mastiff'in daha çok Danua olarak bilindiğinin farkında değil!

İngiliz Mastiff, İngiltere'den doğdu ve yüzyıllardır etrafta. Julias Caesar, İngiltere'yi işgali sırasında onları bile tarif etti. 55 B.C . askerlerle birlikte savaşan toprakların etkileyici savunucuları olarak. Onlardan o kadar etkilendi ki onları Roma'ya geri götürdü ve arenada aslanlara ve diğer hayvanlara (ve bazen de insanlara!) Karşı savaşmak için gladyatör olarak kullandı.

Bullmastiff, bir İngiliz Mastiff'i bir İngiliz Bulldog ile yetiştirmenin sonucudur ve birkaç nesil sonra, Britanya'da 1920'lerin ortalarında resmen kendi başlarına bir cins olarak kabul edildiler ve kısa bir süre sonra 1930'ların başlarında ABD tarafından izlendi. Bullmastiffs takma adı ' Oyun Muhafızının Gece Köpeği 'başlangıçta geceleri topraklarına izinsiz giren bir kaçak avcıyı yakalayacak kadar hızlı ve cesur olarak yetiştirildikleri için uygun, ama onu öldürmeyecek kadar eğitilebilir ve zeki.Boyut Farkları

Bu köpeklerin ikisi de KOCAMAN ! Yani, handa fazladan yer yoksa, korkarım ikisi de sana göre değil. Ayrıca kanepenizde onlar için yeterli yer olup olmadığını da düşünmelisiniz ve yoksa daha büyük bir alana yatırım yapın ya da ezilmeye hazır olun. Duyduğum kadarıyla, çoğu Mastiff ebeveyni başka türlü olamazdı!

Yukarıdaki tabloda görebileceğiniz gibi, İngiliz Mastiff, daha ağır olduğu için ödülü kazanır, aslında kayıtlardaki en ağır köpek, adlı bir İngiliz Mastiff'iydi. Zorba , devasa bir ağırlığa sahip olan 343 pound . Bu Guinness Dünya Rekoru, 1989'da kaydedildi ve hala namağlup kalıyor. Yani, çocuğunuz Noel için bir Pony isterse, muhtemelen bir İngiliz Mastiff satın almakla kurtulabilirsiniz!

İki köpekten daha büyük olmasına rağmen, İngiliz Mastiff şaşırtıcı derecede uygundur. apartman hayatı uysal yaratıklar oldukları ve günlük yürüyüşlerini yaptıkları sürece günün geri kalanında rahatlamaktan mutlu olurlar. Öte yandan Bullmastiff'ler, egzersiz söz konusu olduğunda biraz daha talepkar oldukları için apartman hayatına uygun değildir. Biraz ihtiyacı var kaba ve yuvarlanma bir dairenin hoş görmeyeceği ekstra enerjiyi atmak için. Her iki köpek de sandık olduğu sürece sandık eğitiminde başarılı onlara geniş alan sağlayacak kadar büyük uzatmak.İngiliz Mastiffleri ayrıca kabarık bir cekete sahip olabilir (köpeklerin çok küçük bir yüzdesinde buna sahiptir) ancak uzun tüylü çok BÜYÜK bir köpeğin = çok fazla dökülme olduğunu not eder!

Kişilik Farklılıkları

Hem İngiliz Mastiff hem de Bullmastiff, arkadaş canlısı ve uysal atalarından daha, ama onlar hala cesur ve koruyucu ailelerinin ve mülklerinin. Kişilik olarak benzerler ve her ikisi de harika aile arkadaşları olan nazik devleri severler. Ancak karakterde bazı küçük farklılıklar var.

İngiliz Mastiff, etkileyici yapısına rağmen bir Televizyon bağımlısı ve ailesiyle kucaklaşmak için kanepede zıplamaktan başka bir şey sevmiyor. Yine de uyarın, onlar bir Chihuahua kadar olduklarını düşünüyorlar ve her tarafınıza tırmanmakla ilgilenmiyorlar!

Bullmastiff, ancak, biraz daha fazla bağımsız İngiliz Mastiff'ten daha fazla ve yine de koltuğa ve size atlayacak olmasına rağmen, o kadar muhtaç değildir ve kısa süreler için kendi şirketinde mutlu olacaktır.Bullmastiff'in biraz daha fazla olduğu biliniyor bölgesel ve İngiliz Mastiff'inden daha düşmancadır ve bilinmeyen hayvanları kendi bölgesinden uzaklaştıracaktır, bu nedenle topraklarınızı çitle çevirdiğinizden emin olmanız önemlidir. Elbette, İngiliz Mastiff hala etrafta istenmeyen biri olup olmadığını size bildirecektir, ancak genellikle evdeki yabancıları daha çok kabul ederler. İkisi de çiğnemeyi severler ve güçlü çeneleri vardır, bu yüzden onları bazı suistimalleri kaldırabilecek oyuncaklar .

Eğitim Farklılıkları ve Benzerlikler

Hem İngiliz Mastiff hem de Bullmastiff, bir şeyleri kendi zamanlarında yaptıkları için eğitmek özellikle kolay değildir. 'Mastiff Saati' . Bullmastiff'in ikisinden biraz daha inatçı olduğu söyleniyor ve bu ekstra inatçılık İngiliz Bulldog ebeveyni üzerinde suçlanabilir.

Zorluklar nedeniyle, ikisinden birinin eğitimiyle karşılaşabilirsiniz, onları olabildiğince erken eğitmeye başlamanız en iyisidir. Koruyucu çizgilerinden dolayı çalışan bekçi köpeği sosyalleşme çok önemlidir. Her zaman olduğu gibi, tutarlılık eğitimin anahtarıdır ve her ikisinin de bir Scooby Snack'i sevmesi, ilgilerini korumanıza yardımcı olacaktır.

Egzersiz Gereksinimleri Karşılaştırması

Hem İngiliz Mastiff hem de Bullmastiff, egzersiz ölçeğinde ortalamadır. İngiliz Mastiff ailesi ile gün boyu mutlu bir şekilde sakinleşirdi. Ancak, bu büyük ünitenin sağlıklı kalması için, sizi başka türlü ikna etmeye çalışmasına rağmen kalbin pompalaması için yürüyüşlere ihtiyacı olacaktır.Öte yandan Bullmastiff, biraz daha eğlenceli ve biraz daha eğlenceli olduğu için İngiliz Mastiff'inden biraz daha fazla egzersiz gerektirir. gürültücü İngiliz kuzeninden daha. Bullmastiff'ler, günlük yürüyüşlerinin yanı sıra, bu enerjinin bir kısmını dışarı atmak için, kısa süreli aktif egzersizler yapabilirlerdi. Bu egzersizden çok zihinsel uyarımı için.

Her iki cinsi de gençken aşırı egzersiz yapma konusunda dikkatli olmalısınız. hızlı oran Kemik / eklem büyümesini etkileyebileceğinden vücutlarının büyüdüğü yer. Yürüyüşlerin kısa tutulduğundan emin olun, aşırı egzersiz yapmalarına izin vermeyin ve yatak veya kanepe gibi yüksekliklerden atlamaların kesinlikle minimumda tutulduğundan emin olun. Herhangi bir şüpheniz varsa, Veterinerinizle görüşün.

Sağlık Benzerlikleri

Her iki köpek de oldukça benzer sağlıkları açısından ve ne kadar büyük olduklarını düşünerek çok uzun ve mutlu hayatlar yaşayabilirler. Benzer miktarda köpeğe de ihtiyaçları var özellikle mastiffler için yiyecek ve sağlıklı besin gereksinimleri.Genellikle ikisi de Kalça ve Dirsek Displazisi, Mide Torsiyonu gibi aynı sağlık sorunlarını paylaşırlar. kabartmak Retinanın körlüğe yol açan bozulması olan Progresif Retinal Atrofi. Herhangi bir türden bir Mastiff'e sahipseniz, kendinizi şunlara alıştırmanız gerektiğini unutmayın. Mide Torsiyonu ve bununla ilişkili semptomlar. Köpeğiniz bu semptomlardan herhangi birini gösteriyorsa, onu derhal veterinere götürmeniz gerekir.

Görünüşe göre Bullmastiff'in sağlığındaki İngiliz Mastiff'e kıyasla tek temel fark, bazen bunlardan muzdarip olmalarıdır. Brakisefalik sendrom . Bu deneyimledikleri yer nefes almada zorluk İngiliz Bulldog'un düz yüzü ve burnu nedeniyle. Bu, ilaçla veya ameliyatla tedavi edilebilir, ancak bu her zaman bir sorun değildir.

Bunun da ötesinde, Bullmastiff'in ağrıya karşı yüksek bir toleransı vardır ve bu, yavrularınızda bir sorun olduğunda bunu tespit etmeyi zorlaştırabilir.

Maliyet karşılaştırması

Bir İngiliz Mastiff'in fiyatı bir yetiştiriciden 1.500 $ 'dan başlarken, Bullmastiff'in fiyatı 1.000 $' dan başlar. Miraslarına ve özelliklerine bağlı olarak yavru için daha fazla ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz.Bull Mastiff'i satın almak biraz daha ucuz olsa da, genellikle daha fazla olacaktır. sigortalamak pahalı Sorunları her zaman miras almamasına rağmen, önemli miktarda sağlık sorunları ile tanınan İngiliz Bulldog ebeveynleri nedeniyle.

Bununla birlikte, İngiliz Mastiff aynı zamanda büyüklüğü nedeniyle çok daha fazla yemek yiyecektir, bu nedenle beslemesi Bullmastiff'ten daha pahalı olacaktır. Mastiff forumlarına göre, her birinin fiyatı yine de ortalamada.

Hangi Cins Daha İyi?

Özetlemek gerekirse, İngiliz Mastiff ve Bullmastiff mizaç olarak benzerdir; ikisi de tatlı, sadık ve ailelerine karşı koruyucu ve ikisinin de verecek çok sevgisi var!

İki cins arasında çok büyük bir fark yoktur, ancak birkaç farklılıktan biri, hangi köpeğin sizin için olduğu konusunda anlaşmayı bozan faktör olabilir. Aralarındaki en büyük ve en belirgin fark, İngiliz Mastiff'in Bullmastiff'ten çok daha büyük olmasıyla büyüklükleridir.

Diğer temel fark, Bullmastiff'in biraz daha aktif olması ve biraz daha enerjik ve eğlenceli egzersize ihtiyaç duymasıdır. Dolayısıyla, bir bahçeniz varsa ve daha atletik bir köpek arıyorsanız, Bullmastiff sizin için daha iyi bir seçenek olabilir.

poogle

Son olarak, Bullmastiff biraz daha bölgeseldir ve çevresini İngiliz Mastiff'inden daha sık ve daha vahşi bir şekilde koruyacaktır. Yani, daha fazla bekçi köpeğinin peşindeyseniz, belki Bullmastiff aradığınız kahramandır. Ya da rahat bir arkadaşı tercih ediyorsanız, İngiliz Mastiff olan soğutulmuş makine tercih edilebilir.

Her iki durumda da, ikisi de büyük yürekli doggolar ve sizi ve ailenizi sonsuza dek sevecekler!

Yorumlar