Purina Pro Plan ve Royal Canin: Köpek Maması Karşılaştırması

Purina Pro Plan ve Royal Canin: Köpek Maması Karşılaştırması

Yavru köpeğinizin bir sonraki yemeği için Purina Pro Plan ve Royal Canin arasında seçim yapmaya mı çalışıyorsunuz? Köpek besleme dünyası konusunda kafanız karışmış veya hangisinin daha iyi olduğu konusunda kararsız kalmış olsanız da doğru yere geldiniz.

Formüllerinde en kaliteli malzemeleri kullanan bu iki popüler gıda markasını karşı karşıya getiriyoruz. Yavru köpeğiniz için en iyi beslenmeyi bulmak, vereceğiniz en önemli kararlardan biridir. En iyi seçeneği bulmak sadece damak zevkini memnun etmekle kalmaz, aynı zamanda onu olabildiğince sağlıklı tutar.Öyleyse, köpeğiniz için en iyi seçeneğin hangisi olduğunu keşfetmek için Purina Pro ve Royal Canin'in ayrıntılarını derinlemesine inceleyelim.

Yiyecek Karşılaştırması: Purina Pro Planı Vs. Royal Canin

 Royal Canin English Bulldog Yavru Köpek Maması

Royal Canin Yavrusu

Chewy.com'da görüntüle
 Royal Canin Yetişkin Konserve Köpek Maması Öne Çıkanlar

Royal Canin KonservesiChewy.com'da görüntüle
 Royal Canin Kıdemli

Royal Canin Kıdemli

dişi alman kurdu isimleri
Amazon.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com veya Amazon.com'a götürür. Bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerMarka Geçmişlerini Karşılaştırma

 Royal Canin ile Science Diet'in Karşılaştırılması

Hem Purina Pro hem de Royal Canin, evcil hayvan maması sektörünün lider markaları . Bir markanın geçmişine bakmak, neyi ve neden temsil ettikleri hakkında size çok şey söyleyebilir. Bu adamların ikisi de dünya çapında köklü ve ahlaklarında çok benzerler. Ancak bazı tüketicileri bir markayı diğerine tercih etmeye ikna edebilecek birkaç önemli ayrıntı var, o yüzden daha yakından bakalım.

Purina Pro Planı Geçmişi

Purina çeşitli aralıklara sahiptir ve Purina Pro Plan, en popüler ve üst düzey hatlarından biridir. Başlangıçta Purina Mills olarak adlandırılan Purina, 1894 yılında kuruldu William H. Danforth adında bir adam tarafından. Sonunda evcil hayvan mamalarında uzmanlaşan bir hayvan yemi şirketi kurdu. Yıllar içinde, adı değiştirilip el değiştirdikten sonra Purina, 2001 yılında Nestlé tarafından 10.3 milyar dolara satın alındı.

Purina dünya çapında bilinir ve çoğu ülkede satılır, bu da onları önde gelen evcil hayvan maması markalarından biri yapar. Dahil olmak üzere araştırma ve üretim için birden fazla siteye sahiptirler. özel hayvan sağlığı araştırma merkezi. Orada öğrendiklerini tariflerine uyguluyorlar. Purina'nın ahlakı, her zaman bilimsel araştırmalara dayalı olarak tüm köpekler ve onların farklı diyet, boyut ve yaş ihtiyaçları için özel beslenme sağlamaktır.Royal Canin Tarihi

Yavru köpeğinizi beslerken güvenlik her zaman aklınızın ön saflarında olmalıdır. Ve bir markanın iyi bilinmesi, otomatik olarak güvenli olduğu anlamına gelmez. Bu nedenle, bir markaya ve yavru köpeğiniz için ne kadar güvenli olduğuna bakarken, geri çağırma geçmişi bakılacak en iyi yerlerden biridir. Gıda geri çağırması, markanın harekete geçmesidir. bir ürünü piyasadan kaldırmak güvenlik nedeniyle.

Gıda geri çağırmaları, Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından yönetilir. Geri çağırmalar tipik olarak üç şekilde yapılır: markanın kendisi tarafından, FDA talebiyle veya yasal yetki kapsamında FDA emriyle. Bir markanın yemeğinin kaç kez geri çağrıldığını anlamak önemlidir. bununla nasıl başa çıktılar. Geri çağırma geçmişlerine bir göz atalım ve nasıl karşılaştırdıklarını görelim.


Hatırlar

 FDA Geri Çağırma

Yavru köpeğinizi beslerken güvenlik her zaman aklınızın ön saflarında olmalıdır. Ve bir markanın iyi bilinmesi, otomatik olarak güvenli olduğu anlamına gelmez. Bu nedenle, bir markaya ve yavru köpeğiniz için ne kadar güvenli olduğuna bakarken, geri çağırma geçmişi bakılacak en iyi yerlerden biridir. Gıda geri çağırma, markanın harekete geçtiği yerdir. bir ürünü piyasadan kaldırmak güvenlik nedeniyle.

Gıda geri çağırmaları, Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından yönetilir. Geri çağırmalar tipik olarak üç şekilde yapılır; markanın kendisi tarafından, FDA talebiyle veya yasal yetki kapsamında FDA emriyle. Bir markanın yemeğinin kaç kez geri çağrıldığını anlamak önemlidir. bununla nasıl başa çıktılar. Geri çağırma geçmişlerine bir göz atalım ve nasıl karşılaştırdıklarını görelim.Purina Pro Planı

Kaynaklar, Purina Pro'nun henüz bir hatırlama . Bu onların ıslak köpek maması içindi. Mart 2016'da Purina, Beneful ve Purina Pro Plan ıslak köpek mamasının birkaç grubunu gönüllü olarak geri çağırdı. onlar keşfetti olmayabilir etiketlerde önerilen doğru vitamin ve mineral seviyelerini içermelidir. Bu, 120 yılı aşkın bir süredir var olduklarını düşünürsek, etkileyici bir geri çağırma tarihidir.

Royal Canin

Royal Canin, Purina'nın sahip olduğu zamanın yarısından daha az bir süredir piyasada. Ama ne yazık ki sahip oldukları Purina'dan daha fazla hatırlama . En dikkate değer olanı, melamin kontaminasyonu nedeniyle ürünlerini iki kez geri çağırmak zorunda kaldıkları 2007 yılıydı. Buydu ülke çapında bir sorun bu, birçok evcil hayvan maması markasını etkiledi ve Çin'den tedarik edilen içerikle ilgiliydi.

labrador retriever vs Alman kurdu

Oradaydı 2006'da başka bir geri çağırma ve bu yalnızca Royal Canin'i etkiledi. Sadece veteriner kliniklerinde satılan seçilmiş konserve mama gruplarını gönüllü olarak geri çağırdılar çünkü yüksek D vitamini seviyeleri olduğundan şüpheleniliyorlardı. Kanada'dan bir veteriner VIN News'e şunları söyledi: tüm şirketler Royal Canin'den öğrenmeli ve bir şirketin bir geri çağırmayı nasıl ele alması gerektiğine dair örnek ders kitabı örnekleri. Kazalar olur ve Royal Canin, yavrularımızın güvenliğini ciddiye aldıklarını kanıtladı.


Gıda İçerikleri

 Sağlıklı Köpek Maması İçerikleri

Hem Purina Pro Planı hem de Royal Canin en kaliteli malzemeleri kullandıklarını iddia etmek . Ancak ne yazık ki birçok evcil hayvan maması markası, önceden köpek beslenmesi bilgisi olmayan müşterileri kandırmak için yanıltıcı etiketler kullanıyor. Ancak bu iddiayı göründüğü gibi kabul etmek yerine, gerçekte hangi malzemeleri kullandıklarına daha yakından bakalım.Purina Pro Planı

Purina Pro's, bilim odaklı bir markadır. 500'den fazla bilim insanı ve köpek beslenme uzmanı . Birkaç araştırma merkezleri var ve köpeklerimiz için en iyi tarifleri bulmak için milyonlar harcıyorlar. Görevleri, dört ayaklı kankalarımızın hayatlarını iyileştirme ve uzatma gücüne sahip olduğu için yalnızca iyi beslenmeyi kullanmaktır.

Birçok köpek beslenme uzmanı ve eleştirmeni, gerçek etin her zaman herhangi bir yüksek kaliteli kuru mamanın ilk bileşeni olması gerektiğini iddia eder. Purina pro neredeyse her zaman gerçek eti ilk bileşen olarak listeler , ama her zaman değil. Bazı formüller önce tahılları veya diğer bileşenleri listeler. Yine de Purina Pro, bunun yalnızca bilimin tahılların hedef köpek kitlesi için daha önemli olduğunu belirttiği zaman olduğunu iddia ediyor. Tariflerinden bazıları, diğer markaların köpek sindirim sistemleri için çok sert olduğunu iddia ettiği mısır, buğday ve soya da kullanıyor. Ama yine bilim, bunun her yavru için böyle olmadığını gösteriyor.

Purina Pro da kullanmak için eleştiriliyor et yan ürünleri ve yan ürün yemekleri bazı formüllerinde gerçek etlere ek olarak. Bazı beslenme uzmanları, bunun gerçek et ve et yemeklerine kıyasla daha düşük kaliteli bir protein içeriği olduğunu söylüyor. Bu konuda farklı görüşler var. Ancak Purina, et yan ürünlerinde tüy, deri veya kıl kullanmadıklarını, sadece organlar ve kan gibi besleyici açıdan faydalı hayvan kısımlarını kullandıklarını belirtiyor. Genel olarak, köpeğinizi yalnızca gerçek etler ve et yemekleri ile beslemek istiyorsanız, Purina Pro sizin için en iyi seçim değildir.Royal Canin

Royal Canin, içerik kullanımı bakımından Purina Pro'ya benzer. Bunlar ayrıca bilim tarafından yönetilen gibi tamamen doğal formüllere odaklanmak yerine Blue Buffalo veya Vahşi Doğanın Tadı . Purina gibi, aradığınız buysa, Royal Canin sizin için en iyi seçim değildir. Ancak bilimin söylediklerine güvenme konusunda rahatsanız, Royal Canin kaliteli malzemeler kullanır.

Royal Canin et yan ürünlerini ve yan ürün yemeklerini de kullanır. Ama Purina'dan farklı olarak, onlar gerçek etten daha fazla et yan ürünü kullanın . Royal Canin ayrıca yan ürün içeriklerinde neleri kullanıp neleri kullanmadıklarını da belirtmemektedir. Onlar abilir tüy ve gaga gibi beslenme açısından faydalı olmayan hayvan parçalarını kullanın. Tam olarak net değil ama kesin olan bir şey var ki Royal Canin, Purina kadar şeffaf değil.

Purina gibi, tariflerinin çoğu mısır, buğday ve soya kullanın . Royal Canin içerik odaklı değil, besin odaklıdır. İçeriklerinden bazıları doğal değildir veya eleştirmenler tarafından her zaman hoş karşılanmaz. Ancak dünya çapındaki popülariteleri ve başarıları, formüllerinin başarılı olduğunu ve yüksek puan aldığını gösteriyor. Genel olarak, Royal Canin ve Purina Pro'nun kullandığı içeriklerde pek çok farklılık bulmak zordur.


Formül Aralığı

Biz insanlar gibi, tüm köpekler farklıdır ve çeşitli beslenme gereksinimleri vardır. Bu nedenle markalar, dört ayaklı kitlesinin tamamının farklı ihtiyaçlarını karşılamak için geniş bir formül yelpazesi oluşturmalıdır. Pek çok tüketici için bir diğer önemli husus, formüller sunan bir marka bulmaktır. üç köpek yaşam aşamasının tümü : köpek yavrusu, yetişkinlik ve yaşlılık. Purina Pro ve Royal Canin'in formül serilerinin karşılaştırmasına daha yakından bakalım.Köpek Formülleri

Royal Canin Yavrusu

 Royal Canin English Bulldog Yavrusu
 • 12 aya kadar olan köpekler için üretilmiştir.
 • Belirli sazlar için özel olarak üretilmiştir.
 • Bağışıklık sistemi sağlığı için antioksidanlar.
 • Dalga şeklindeki mama tanesinin alınması daha kolaydır.
 • Kemikler ve eklemler için kalsiyum takviyesi.
 • Fincan başına 338 kalori.
 • %28 Protein, %15 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Uzmanların çoğu şu konuda hemfikirdir: köpek yavrusu yaşam aşaması en önemli . Çünkü geri kalan hayatlarının temellerini atar ve sağlıklı gelişmelerini sağlar. Bu nedenle, yavru köpeğinizi yavru köpekler için tasarlanmış bir formülle beslemeniz önemlidir. Ekstra enerji ve protein sayesinde büyümekte olan yavrulara ihtiyaç duydukları yakıtı sağlar ve en iyi gelişim için onlara bol miktarda sağlıklı omega yağ asitleri sağlar.

Ama sadece orada bitmiyor. Küçük yavrular ekstra küçük kuru mama parçalarına ihtiyaç duyarlar çünkü ortalama büyüklükteki mama tanesi yenemeyecek kadar büyüktür. Ve büyük yavrular kemiklerinin çok hızlı büyümesini önlemek için optimize edilmiş ve kontrollü seviyelerde kalsiyum, fosfor ve diğer minerallere ihtiyaç duyarlar. Yani, markaların da ihtiyacı var çeşitli köpek mamaları . Bu adamların köpek yavrusu formülü aralığında nasıl karşılaştırıldığını görelim.

Purina pro

Purina Pro'nun sahip olduğu 10 köpek yavrusu ürünü . Bu formüller, farklı büyüklükteki yavrular (küçük, orta ve büyük) için seçeneklerin yanı sıra farklı beslenme gereksinimleri ve hassas cilt ve mide gibi sağlık sorunları içerir. Her seçenek, görme ve bilişsel gelişim için çok önemli olan omega yağ asitleri bakımından zengin bileşenleri listeler.

Royal Canin

Royal Canin toplamda şunları sunar: 23 köpek yavrusu ürünü . Bu seçeneklerin çoğu türe özgüdür. Kaniş, Chihuahua, Rottweiler, Golden Retriever veya Labrador (artı çok daha fazlası) gibi ortak bir cinsiniz varsa, özel cins seçenekleri vardır. Oyuncak ve dev ırklar dahil olmak üzere her beden için bir seçenek var. Ayrıca, sindirim sağlığı ile mücadele eden yavrular için bir veterinerlik seçeneği vardır.

kazanan

Yavru formül turunun galibi Royal Canin . Çok daha geniş bir köpek yavrusu seçenekleri yelpazesine sahipler ve çok küçük yavrular için dev kankalarımıza kadar seçenekleri var. Ayrıca cinse özgü kuru mamalar da vardır. Bu cinse özgü seçeneklerden bazıları, örneğin Bulldog'un düz ağzı gibi, köpeğin belirli ağız şekline göre uyarlanmış benzersiz kuru mama şekillerine sahiptir.


Yetişkin Formülleri

Royal Canin Yetişkin

 Yetişkin İngiliz Bulldog Royal Canin
 • Belirli ırklar için özel olarak üretilmiştir.
 • Besinlerle cilt bariyerini güçlendirir.
 • Bağırsak sağlığını ve dışkı kokusunu iyileştirir.
 • Deri ve tüy sağlığını destekler.
 • Brakisefal ırklar için yemesi kolaydır.
 • Fincan başına 277 kalori.
 • %22 Protein, %12 Yağ, %4,1 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Yetişkinlik bir köpeğin hayatının en uzun aşaması . Köpek ırkına bağlı olarak, yetişkinlik bir ila iki yaşında başlar ve yaklaşık yedi veya sekiz yaşında sona erer. Yetişkin köpeklerin farklı beslenme gereksinimleri ve yaşam tarzları vardır, bu nedenle yavruluk döneminde olduğundan daha fazla çeşitlilik olmalıdır. Purina Pro ve Royal Canin'in nasıl karşılaştırıldığına bakalım.

husky kurt karışımı

Purina pro

Purina Pro'nun sahip olduğu 23 kuru mama seçeneği yetişkin köpekler için. Bunlar, dev ve oyuncak yavrular ve farklı beslenme ihtiyaçları ve tatları dahil olmak üzere çok çeşitli boyutları kapsar. Aktif bir yaşam tarzına sahip yetişkinler için, çalışan veya gösteri yapan köpekler için daha yüksek proteinli diyetler de vardır. kilo yönetimi mama kilolarını yönetmek için yardıma ihtiyaç duyan yetişkinler için mevcuttur. Hassas cilde ve mideye sahip olanlar için hastalığa özel kuru mamalar mevcuttur. Yetişkin aralığında üç ana protein vardır: tavuk, somon ve kuzu, hepsi tahıl içermeyen ve tahıl içeren seçeneklerin bir karışımıdır.

Royal Canin

Royal Canin'de çok çeşitli 96 kuru mama seçeneği yetişkin köpekler için. Ekstra küçük ve oyuncak seçeneklerinden dev köpeklere kadar her büyüklükteki köpek burada kaplıdır. Tavuk, balık ve sığır eti, ördek, kanguru, tavşan, sebze ve geyik eti gibi diğer tatlar için bir seçenekle üç ana protein seçeneğidir.

40 veterinerlik seçeneği vardır, bu nedenle Royal Canin'in dünya çapındaki veterinerlik uygulamaları için neden en iyi seçenek olduğunu anlamak kolaydır. Tüm yetişkin köpeklerin değişen ihtiyaçları için sınırlı içerikli diyetler, bezelye içermeyen, tavuk içermeyen, hassas sindirim, yüksek proteinli ve düşük proteinli kuru mamalar da mevcuttur.

kazanan

En iyi yetişkin maması serisi ödülü, Royal Canin . Yetişkinler için dört kattan fazla seçeneğe sahipler. Köpek sahipleri arasında oldukça popüler olan türe özgü seçeneklerin yanı sıra küçük yavrulardan nazik devlere kadar pek çok seçenek ve mama seçimleri vardır. Bununla birlikte, yetişkin seçeneklerinin neredeyse yarısının veteriner reçetesi gerektirdiğini, dolayısıyla her köpek için mevcut olmadığını belirtmekte fayda var.


Kıdemli Formüller

Royal Canin Kıdemli

 • Hassas beslenme özellikle yaşlı köpekler için yapılır.
 • Antioksidanlar ve prebiyotiklerin bir karışımı ile bağışıklık desteği için doğal savunmaları destekler.
 • Optimum düzeyde EPA ve DHA ile sağlıklı cilt ve tüy sağlığını korur.
 • Sindirimi kolay proteinler ve dengeli bir lif kaynağı ile sağlıklı sindirimi destekler.
 • Özel mama tanesi tasarımı çiğnemeyi teşvik eder ve köpeklerin sevdiği bir lezzete sahiptir.
Amazon.com'da görüntüle

Kıdemli köpekler daha az enerjiye ve daha fazla takviyeye ihtiyaç duyar yetişkin köpeklerden daha iyi hissetmelerini sağlamak için. Kilo alımını önlemek için, kıdemli kuru mamaların eklem sağlığını desteklemek için daha yüksek glukozamin seviyeleri ve daha az enerji ve yağ. Purina Pro ve Royal Canin'in kıdemli seçimlerine bir göz atalım.

Purina pro

Var dört kıdemli özel Purina Pro kuru mama seçenekleri. Çoğu yaşlı köpek için 'tam temel ihtiyaç' olarak adlandırılan genel bir kuru mama vardır. Küçük yavrular için bir, büyük ırklar için bir seçenek vardır. Ve son seçenek, bilişsel işlevi keskin tutmak için botanik yağlarla aşılanmış bir kuru mama olan 'parlak zihinler' olarak adlandırılır. Purina Pro'nun yağ ve enerji bakımından diğer markalara ve onların üst düzey tekliflerine göre ortalama olarak daha yüksek olduğunu belirtmekte fayda var. Yani aktif olmayan bir kıdemliniz varsa, Purina Pro tek başına bu nedenle en iyi seçim olmayabilir.

Royal Canin

Royal Canin'de yaşlılara özel toplam 11 kuru mama vardır. Yine bu sefer dev ırklar hariç tüm bedenler kapsandı. İki veteriner reçeteli diyet ve iki türe özgü kuru mama vardır. 8+, 10+ ve 12+ yaşındaki yaşlı köpekler için de seçenekler vardır ve her seçimde yaşlanan sindirim sistemleri için giderek daha az zengin hale gelir.

kazanan

Tekrar, Royal Canin kazanır kıdemli formül turu. Daha fazla seçeneğe sahipler ve daha fazla boyutu kapsıyorlar. Artı, yaşa bağlı olarak farklı kuru mama taneleri vardır, bu da onu Purina Pro'dan biraz daha özel hale getirir.


Konserve

Royal Canin Konserveleri

 Royal Canin Yetişkin Konserve Köpek Maması
 • Bu diyete dahil olan her besinin, köpeğinizin optimal sağlık ve zindeliğini korumasına yardımcı olmaya katkıda bulunan belirli bir amacı vardır.
 • Vitaminler, amino asitler ve güçlü antioksidanlar, köpeğinizin derisini ve tüylerini beslemenin yanı sıra sağlıklı sinir sistemi işlevini desteklemek için birlikte çalışır.
 • Sosta son derece lezzetli somun tarzı yemek, üstün tat ve doku sağlar.
Chewy.com'da görüntüle

Bazı köpekler için kuru mama her zaman en iyi seçim değildir. Bazı köpekler, ya diş sağlığı ya da yaşları nedeniyle bisküvileri kıramadıkları için her ikisinin karışımına ihtiyaç duyarlar. Veya dehidrasyona yardımcı olduğu için. Ve bazı köpekler biraz mızmızdır ve ıslak mamayı tercih ederler. Nedeni ne olursa olsun, yaş mama konusunda her markanın neler sunduğuna bir göz atalım.

Purina pro

Purina Pro teklifleri 46 konserve yiyecek seçeneği . Sığır eti, tavuk, hindi ve balık dahil olmak üzere geniş bir protein yelpazesi arasından seçim yapabilirsiniz. Islak mamaları, yavru köpekler, yetişkinler ve yaşlılar için de yiyecek ve içecek sağlanmasını sağlar.

Royal Canin

Royal Canin'in sunduğu fırsatlar 73 yaş mama seçeneği geniş kuru mama yelpazesini tamamlar. Bu seçeneklerden 24 tanesi veteriner reçetesi gerektirir. Ancak köpek yavruları, yetişkinler ve yaşlılar ile daha önce olduğu gibi türe özgü seçenekler sunulur. Ana ıslak yemek seçenekleri tavuk, domuz eti ve sığır etidir.

kazanan

Bir kez daha, Royal Canin kazanır daha geniş seçenekleri sayesinde yaş mama yuvarlak.


Son düşünceler

Purina Pro Plan ve Royal Canin, dünya çapında köpek sahipleri arasında çok popüler olan yüksek kaliteli markalardır. Görünüşe göre Royal Canin, formül yelpazesiyle ilgili turları kazandı. Yine de, Purina Pro'nun Purina'nın ürünlerinden sadece biri olduğunu belirtmekte fayda var. Purina Pro, Royal Canin'den daha fazla gerçek et kullanan genel olarak daha yüksek bir protein aralığıdır. Ancak Royal Canin, Purina'dan daha fazla sağlığa özel seçeneğe sahiptir ve daha fazla boyuta ve köpek ırkına hitap etmektedir.

Nihayetinde, bu markalar arasında seçim yapmak, yavrularınızın ihtiyaç duyduğu şeye bağlıdır. Her ikisi de, tamamen doğal bir köpek diyeti yerine bilime güvenmeyi tercih edenler için harika bir seçimdir. Ancak genel olarak, bu markaların her ikisi de tüketiciler ve köpek beslenme uzmanları tarafından benzer şekilde yüksek puan alıyor.

Yorumlar