Rottweiler Corgi Mix Gerçekler

Rottweiler Corgi Mix Gerçekler
Corgi, Karışık Cins Köpekler, Rottweiler

Rottweiler Corgi Mix Gerçekler

Ava Channing 10 ay önce Yorum Yok Önceki Makale Sonraki Makale

İçindekiler • Corgi Rottweiler Karışımı
 • Corgi Rottweiler Karışımı Almamanız İçin 3 Neden
 • Rottweiler ile Bir Corgi Geçmeniz İçin 3 Neden
 • Diğer Corgi & Rottweiler Karışımları
  • Corgi Karışımları
 • Corgi Rottweiler Karışımının Görünümü, Kişiliği ve Özellikleri
 • Satılık Corgi Rottweiler Yavruları ile Karışık
 • Rottweiler'ınızı Corgi ile karıştırmak
 • Corgi Rottweiler Mix Sağlık Sorunları
 • Corgi Rottweiler Gıda İhtiyaçları ile Karışık
 • Rottweiler Crossgi ile Corgi Egzersiz Gereksinimleri
 • Rottweiler Corgi Mix Eğitimi
 • Corgi Rottweiler ve Aileleriyle Karışık
 • Referanslar:

Corgi Rottweiler Karışımı

Corgi Rottweiler karışımı, tanınmış ırklar Rottweiler ve Corgi arasındaki haçtır. Rottgi olarak da adlandırılan bu melez, Corgis'in sevimli fiziğini ve Rottweiler'ın bağımsızlığını birleştirir. Bu özel karışım insanların etrafında olmayı sever ve evlerini iyi korur.

Corgi ve Rottweiler'in genetik farklılıkları ve diğer varyansları, yavruları etkiler, ancak melez yavru genellikle üstün özellikler kazanma eğilimindedir.Corgi Rottweiler Karışımı Almamanız İçin 3 Neden

 1. Sağlık sorunlarına eğilimli olabilir. Rottweiler Corgi karma köpekleri yaşlandıkça yapısal kusurlardan muzdarip olabilirler. Dikkat etmeniz gereken sağlık sorunları bu makalenin sağlık bölümünde yer almaktadır.
 2. Yüksek enerjisini tüketmek çok zaman alıyor. Bu özellik, özellikle atletik insanlar için tüm sahipler için bir dezavantaj değildir. Evden sık sık ayrılan ve evde kalmayı tercih eden insanlar için dezavantaj olabilir. Bu karışım, uyarılmamış ve sıkılmışsa asi ve daha yaramaz hale gelebilir.
 3. Çok bağımsız olma eğilimindedir. Bu özellik, bu karışık ırkın eğitim sürecini olumsuz etkileyebilir. Köpek zaman zaman itaatsiz olabilir.

Rottweiler ile Bir Corgi Geçmeniz İçin 3 Neden

 1. İnanılmaz bir arkadaştır. Her iki ebeveyn ırkı da insan varlığının tadını çıkarır. Ailenin tüm üyeleri için doğuştan gelen bir sadakat ve samimiyeti vardır.
 2. Yoğun bir bakım rejimi gerektirmez . Paltosunun matlaşmaya karşı korunmasını sağlamak için haftada sadece birkaç saat ayırmanız gerekir.
 3. Nazik ve sevecen bir mizaç vardır. Bu özellikler köpekleri birlikte yaşamayı sevindirdiğinden yeni sahipleri kendine çeker.

Diğer Corgi & Rottweiler Karışımları

Yaşam tarzınıza uygun köpek cinsini seçmek son derece önemlidir. Her yıl on binlerce köpek evlat edinilmeye hazırlanıyor çünkü sahibi araştırmalarını yapmadı.Rottweiler Corgi'nin yaşam tarzınıza uygun olduğundan emin değil misiniz? 50'den fazla popüler Corgi karışımı veya Rottweiler karışımından birini kullanmayı düşünün.

Benim kişisel favorilerim Husky Corgi veya Corgi Bernese Dağ Köpeği çünkü çok şirinler, ancak araştırmanızı yapın ve aşağıdaki karışımları kontrol edin.

Corgi Karışımları

Avustralyalı Çoban CorgiPitbull Corgi
Border Collie CorgiPomeranian Corgi
Beagle CorgiKaniş Corgi
Chiuhuahua CorgiPug Corgi
Dachshund CorgiCorgi Rottweiler
Alman Çoban CorgiTerrier Corgi
Büyük Dane CorgiPitbull Corgi
Labrador CorgiShiba Inu Corgi

Corgi Rottweiler Karışımının Görünümü, Kişiliği ve ÖzellikleriAğırlık22 ila 135 lbs
YükseklikOmuzda 10 ila 27 inç
BoyutKüçükten büyüğe
Ceket TipiKaba ve orta uzunlukta
Kaplama RengiSiyah, samur, açık kahverengi, ten rengi ve kırmızı kombinasyonu olabilir
Atma MiktarıHafif ila orta
GözlerSiyah veya kahverengi
BurunSiyah
Kulaklarsarkık
MizaçSevgi dolu, Bağımsız, Akıllı, Alert
Yaşam Beklentisi8 ila 14 yıl
HipoalerjenikOlabilir
Çocuk DostuOlabilir
Yeni Sahipler DostuEvet
Cins TanımaHatırlamıyorum

Rottweiler yavruları ile karıştırılan Corgi'nin ağırlığı 22 ila 135 pound arasında değişebilir. Rottweiler yavruları ile karıştırılan Corgi'nin yüksekliği 10 ila 27 inç arasındadır.

golden retriever için en iyi köpek maması

Corgi yavruları ile karıştırılmış Rottweiler, orta uzunlukta bir çift kaplamaya sahip olacak. Hava koşullarına dayanıklı ve su geçirmez bir kaliteye sahiptir. Paltolarının renkleri siyah, samur, açık kahverengi, bronz ve kırmızı bir karışım olabilir.

Corgi'nin Rottweiler ile kombinasyonu, Rottweiler ebeveyn ırkının saldırganlığını dengelemeye yardımcı olur. Karışık yavruların nazik ve sevecen doğasının nedeni bu olabilir.

Bacaklarının ortalama uzunluktan kısa olduğunu fark edersiniz. Bu özellik, Rottweiler'in coşkusu ve yüksek enerji seviyeleri ile karıştırılan Corgi'yi caydırmaz ve engellemez. Bu yavru eğlenceli ve eğlenceli.Ayrıca insanların sevgisi ve şirketi için özlem duyuyor. Bu özellik köpeği ayrılma kaygısı geliştirmeye yatkın hale getirebilir. Erken sosyalleşme ve yeterli itaat eğitimi yoluyla ayrılık kaygısının gelişmesini önlemeye yardımcı olabilirsiniz. Genel olarak, Corgi Rottweiler köpekleri doğru miktarda koruma yeteneğine sahip harika bir arkadaştır.

Ayrıca Corgi soyundan geçen bazı sürü içgüdülerini de alabilir. Çocuklarla ve küçük hayvanlarla olan ilişkilerinin denetlenmesi gerekir.

Satılık Corgi Rottweiler Yavruları ile Karışık

Rottweiler köpekleri ile karıştırılmış tatlı ve samimi Corgi'yi edinmek yeni sahipler için zor olabilir. Meşru bir yavru almanın yollarından biri evcil hayvan dükkanlarından kaçınmaktır. Evcil hayvan dükkanlarındaki yavrular genellikle kısıtlayıcı ve optimal olmayan bir ortamda yetiştirilir. Evcil hayvan mağazalarının tek avantajı erişilebilirliğidir, ancak melezlerin kalitesi garanti edilmez.Güvenilir yetiştiriciler hakkında, özellikle de evlerinize yakın olanlar hakkında, güvenilir kaynaklardan ilgili bilgileri toplamak için bir süre ayırmanızı tavsiye ederim. Güvenilirliğin bir işareti, üreme alanına şeffaflıktır. Akrabalı yetiştirmenin önlendiği mahallelerinde genellikle kişisel ziyaretlere izin verirler. Profesyonellik için bir başka işaret, ebeveyn ırklarının ve yavruların sağlık durumunun hesap verebilirliğidir.

Çevrimiçi melez satın almak da son derece cesaret kırıcı. Bu yavru köpek edinme yöntemi genellikle üreme sürecinde ve ödeme prosedürlerinde belirsizliğe yol açar.

Corgi Rottweiler Mix köpekleri şu anda güvenilir yetiştiricilerin bir listesine sahip değildir. Rottweiler ve Corgi ırkları için doğrulanmış yetiştiricilerin listesi:boksörler için en iyi köpek maması
 • Louis, MO'daki Büyük St. Louis Gaitway’in Pembroke Welsh Corgi Kulübü
 • Pembroke Welsh Corgi Amerika Kulübü, Inc.
 • Curig Corgis - Edmonton, AB
 • Castell Corgis - Parma, ID
 • Rüzgar Arama Corgis - Oswego, KS
 • Darkstarr Rottweilers - Newberry, FL
 • SilverHill Rottweilers - Kenly, Kuzey Carolina
 • Rottweiler yavrusu · Sparta, NJ
 • Vladen-Starke Rottweilers - Fernandina Beach, FL

Evlat edinmeye izin veren hayır merkezleri de bulabilirsiniz. Bu şaşırtıcı geçici barınakların üyeleri köpekleri kendi evcil hayvanları gibi önemsiyorlar. Bunlar, yeni köpekler edinmek için çevrimiçi satın almaktan veya evcil hayvan mağazalarından satın almaktan daha iyi yerlerdir. Kontrol etmek için kurtarma merkezlerinin listesi aşağıdadır:

 • West Star Ranch - Pahrump, NV
 • Washington, DC East Coast Corgi Kurtarma
 • Queen’in Kuzey Hollywood, CA'daki En İyi Stumpy Köpek Kurtarma
 • AZ Corgi Kurtarma - Peoria, AZ
 • KS'deki Corgi Bağlantısı
 • Gulfstream Guardian Angels Rottweiler Kurtarma Kuzey ve Güney FL
 • Yükselen yıldız Rottweiler kurtarma Lake Worth, FL
 • R.E.A.L Rottweiler Kurtarma Polk, OH

Rottweiler'ınızı Corgi ile karıştırmak

Corgi köpekleriyle çaprazlanan Rottweiler, çok az ila orta derecede tımar rutine ihtiyaç duyar. Paltoları uzunluklarına rağmen çoğu zaman hafifçe dökülür.

Tımarın en önemli özelliği, haftada bir veya iki kez ceketin taranması veya fırçalanmasıdır . Tımar ederken bölgedeki karışıklığı önlemenin bir yolu Rottweiler Corgis'in ceketini köpürtmek. Özellikle köpeğin tasması görüşünüzü kısıtlıyorsa, ceketin tüm alanlarını açığa çıkarmak önemlidir.Tımarın gözden kaçan bir yönü köpekler üzerindeki psikolojik etkidir. Sahibi, köpeğin bakım sürecine olan konfor ve aşinalık seviyesine açık olmalıdır. Rottweiler köpekleriyle karıştırılan Corgi'nin tarak veya fırçanın hissine aşina olmasına yardımcı olmak da köpeğin sahibiyle olan ilişkisini geliştirecektir. İşlem, el taramasından gerçek bir ince fırça veya metal tarak kullanmaya geçmeyi içerecektir. Bu birkaç hafta sürebilir, bu yüzden sabır çok önemli bir unsur olacaktır.

Tımarlamanın önemli bir işlevi, yavru ceketinde deformiteler, tahriş, kızarıklık ve kel noktalar aramaktır. İnce fırçanın bir pim fırçasına göre bazı avantajları vardır. Sahibinin Rottweiler Corgis'in orta uzunlukta çift katlarının yoğun katmanlarını düzeltmesini sağlar. Bu yetenek etkili ve görsel olarak çekici bir görünüm sağlar. İnce fırça, köpeğin cildine masaj yapabileceği için köpeğin rahatlamasına da yardımcı olabilir. Köpeğin sakin yerleşimi, daha kolay ve daha eğlenceli bir bakım faaliyetine yardımcı olur.

Köpeklerin günlük banyoya ihtiyaç duyduğu bir efsanedir. Köpeğin görünür kirli lekeleri olduğunda veya hoş olmayan bir koku verdiğinde temizlenmesi gerekir. Nötr pH bileşenlerine sahip bakım formülasyonlarını kullanmayı tercih etmelisiniz.

Günlük aktiviteler köpeğin koşmasına ve etrafta oynamasına neden olur. Bu faaliyetler Rottweiler Corgis'in küçük bölümlerindeki kalıntı ve kire katkıda bulunur. Önemli bir kısım köpeğin gözleri. Gözlerinde düzenli bir görsel kontrol yapmalı, şişlik, göz akıntısı, yabancı cisimler veya kızarıklık kontrolü yapmalısınız. . Görsel kontrolden sonra, gözleri temizlemek için göz mendilleri kullanabilirsiniz. Göz küresini silmekten kaçının ve gözlerinize fazla baskı uygulamaktan kaçının. Daha az invaziv göz bakımı için göz damlası olarak köpek gözü durulama formülasyonları da mevcuttur.

Köpeğinizi yönetmenin ayrılmaz bir parçası, potansiyel olarak yetersiz beslenme ve kusur belirtileri olup olmadığını düzenli olarak kontrol etmektedir. Ayrıca yavruların görünümünü korumak için damatların yardımını da isteyebilirsiniz.

Corgi Rottweiler Mix Sağlık Sorunları

Corgi köpeğiyle çaprazlanan Rottweiler'in 8 ila 12 yıla kadar yaşaması bekleniyor. Bir köpeğin sağlığının bozulması, genetik makyajın yanı sıra birçok faktöre bağlıdır. Dikkate alınması gereken çevresel faktörler vardır.

Rottweiler Corgis ciddi ve ölümcül sağlık sorunlarına eğilimli olabilir. Bir ana cinsin sağlık sorunları diğerinden daha fazla ifade edilebilir. Bir Rottweiler ve Corgi arasında bir çarpıda görülen bazı yaygın sağlık sorunlarının listesini aşağıda bulacaksınız:

 1. Kalça ve dirsek displazisi: Bu yaygın bozulma, bacaklarının benzersiz konfigürasyonunun bir sonucudur. Displazi, genç yaşta eklemlerin şişmesine ve diğer enflamatuar belirtilere neden olabilir.
 2. Obezite: Corgi ebeveyn ırkı, gerekli kalori alımından daha fazla yiyecek tüketmeye benzer. Bu davranış, köpeği kanser, eklem hastalıkları ve sırt ağrısı gibi çeşitli hastalıklara yatkın hale getirdiği için cesaret kırılmalı ve yönetilmelidir.
 3. İntervertebral disk hastalığı: Şiddetli ağrıya ve potansiyel felce neden olacak başka bir yapısal durumdur.
 4. Dejeneratif miyelopati: Bu üzücü rahatsızlık arka bacakların hareketsizliğini tetikler.
 5. Von Willebrand hastalığı: Bu endişe verici hastalık çok miktarda kan kaybına neden olur. Buna genetik mutasyon neden olur.

Yavru köpeklerinizin de hastalığa karşı birincil korunmaya ihtiyacı olabilir. Ciddi enfeksiyonlardan kaçınmak için bu yararlı yöntemi kullanmanız önerilir. Kızamık, kuduz ve DHPP aşı kombinasyonu önerilen aşılardan bazılarıdır. Evcil hayvanınıza, özellikle sağlığıyla ilgili belirtilere karşı daha dikkatli olmalısınız. Rottweiler'in risk faktörleri ve sağlık durumu ile karıştırılmış Corgi'nin kapsamlı ve kavrayıcı bir görünümü, genetik test sonuçları ile sağlanmaktadır. Bu melezliğin optimal sağlığını sağlamanın bir başka yolu güvenilir veteriner hekimlere danışmaktır.

Corgi Rottweiler Gıda İhtiyaçları ile Karışık

Rottweiler köpekleriyle karıştırılan Corgi'nin beslenme durumu, gün boyunca geçmelerine yardımcı olur. Genel sağlık durumunun belirleyicisinde önemli bir faktördür.

Köpeğin büyüklüğü, ağırlığı, metabolizması, yaşı ve fiziksel aktivite seviyesine göre yeterli miktarda yiyeceğe ihtiyacı olacaktır. Yetişkin bir Rottweiler Corgi karışım köpeği için geniş kapsamlı kabul edilebilir toplam gıda gereksinimi, günde iki ayrı yemek süresine bölünmüş 1/2 bardak ila 1 bardak yüksek kaliteli kibble arasında değişir.

Bu melez, büyük miktarda protein ve yağ kaynağı gerektirir. Bu makrobesinlerin yanı sıra, esansiyel mineraller açısından zengin gıda kaynakları bulmalısınız. Yavru köpeklerin doğru gelişimi için ortak ve en önemli mineraller fosfor ve kalsiyumdur. Bu mineraller kemiklerin ve bağışıklık sisteminin büyümesi için gereklidir.

Köpeğe kuru gıda vermek, köpeğin diş sağlığının gücünü ve genel kalitesini korumaya yardımcı olacaktır. Aşağıda, Corgi köpekleriyle geçen Rottweiler için onaylanmış kuru yiyeceklerin bir listesi bulunmaktadır.

 • Fromm Puppy Gold Formülü: Bu köpek formülasyonu buğday, soya veya mısır gibi alerjiye neden olabilecek gıda ürünleri içermez. Gençler için uygun kalsiyum / fosfor oranını içerdiği için sağlıklı yavru köpekler geliştirmek için uygundur. Ayrıca beynin ve gözlerin gelişimini arttırmak için DHA açısından zengin somon yağı içerir.
 • Orijen Orijinal: Bu formülasyon yetişkinler için uygundur. Bileşenler olarak% 80 et ve% 20 sebze, meyve ve diğer organik ürünlere sahip olmak gurur duyar. Gerçekten köpeklerini düşük karbonhidratlı ve organik bir yolla yetiştirmek isteyen sahiplere yöneliktir.
 • Doğanın Çeşitliliği İçgüdü Ham Boost Tavuk Yemek Formülü: Bu kuru gıda, hindi ve tavuk gibi çeşitli şekillerde çeşitli etler içerir. Dondurularak kurutulmuş ham parçalara atfedilebilecek ilave bir tada sahiptir. Köpeğin ceketinin ve cildinin beslenmesi için sağlıklı yağ asitleri vardır. Ayrıca daha iyi sindirim için probiyotiklere sahiptir.
 • Wellness CORE Tahılsız Orijinal Formül: Bu iyi bilinen gıda, saf hindi ve tavuktan oluşan% 34 protein içeriğine sahiptir. Et yan ürünleri içermez. Köpeğin eklemlerinin gelişiminden sorumlu bileşenlere sahiptir. Ayrıca, ette farklı bir tercihe sahip bazı melezler için uygun bir balık formülü çeşidine sahiptir.
 • Hill’in Bilimsel Diyet Aktif Ömür Küçük ısırıklar Kuru Köpek Maması: Yedi yaş ve üstü köpekler bu formülasyonun hedef kitlesidir. Yapay tat içermez ve arpa, pirinç ve tavuk gibi doğal içeriklere sahiptir. Sindirimi kolaylaştırır. Ek bir bileşen, ceketi nemlendirmeye ve köpeğin cildinin parlaklığını geliştirmeye yardımcı olan Omega-6 yağ asitleridir.
 • Rachael Ray Nutrish Sadece 6 Sınırlı Madde Doğal Kuru Köpek Maması: Bu köpek maması formülasyonunda bulunan altı bileşen öğütülmüş pirinç, sığır eti hamuru, kuzu unu, tavuk yemeği, tavuk yağı ve kahverengi pirinçtir. Yapay koruyucu içermeyen organik bir formülasyondur.

Bu melezleme, özellikle gözetimsiz bırakıldığında aşırı besleme eğilimi gösterebilir. . Uygulamalı test ve göz testi, obezite ve aşırı yeme riskini belirlemek için basit testlerdir. Köpeğin kaburgalarını hissetmek için bazı manevralar yapacaksınız. Basınç uygularken kaburgaları hissedemiyorsanız, köpek zaten aşırı kilolu veya obezdir.

Bir veteriner hekimden sağlık bilgisi almanız önerilir. İstişare sırasında da bazı yanlış anlamaları açıklayabilirsiniz.

Rottweiler Crossgi ile Corgi Egzersiz Gereksinimleri

Corgi köpekleriyle çaprazlanan Rottweiler, yüksek fiziksel aktivite yoğunluğu gerektirir. Faaliyetler en az 45 dakika sürmelidir.

Bu yüksek enerjili köpek için uygun bakım, zihinsel ve fiziksel uyarımın yeterli karışımını içerir. Yürüyüş ve getirme, Corgi köpekleriyle geçen Rottweiler için uygun aktivitelerden bazılarıdır.

Rottweiler, bir insanın ısırık gücünün iki katı kadar güçlü bir ısırığa sahip olduğu bilinmektedir. Bu karışık cins çiğneme eğilimindedir. Bu yavru,% 100 pamuklu Pacific Pups Products XL Köpek Halat Oyuncaklarının tadını çıkarabilir. Ayrıca ürünlerini satın aldığınızda Pacific Pups kurtarma organizasyonunu da destekleyeceksiniz.

işaret ışığı

Hava elverişsiz olduğunda, egzersiz için evin içinde köpekle kalmak daha iyi olurdu. Frisco Köpek Egzersiz Kalemi, Geçmeli Kapı ile sağlam metal tel ile satın alabilirsiniz. Bu büyük satın alma evin dışına da yerleştirilebilir ve metal ankrajlarla sabitlenebilir. Çift kilit özellikli kolay erişilebilir bir kapıya sahiptir. Ayrıca, kancaları kullanarak iki kalem bağlayarak oyun alanını genişletme seçeneğiniz de vardır.

Turşu Cebi, zorlu çiğnenenler için eğlenceli, dayanıklı ve sevimli bir oyuncaktır. Köpek yavrusu ile meşgul olabilir ve kapsamlı fiziksel aktivite ihtiyacını azaltabilir. Köpek, yiyecek kırıntılarını yayar ve turşu oluklarında davranır, bu oyuncakla yeterli zihin oyunlarına sahip olacaktır. Bunu suda da kullanabilirsiniz, çünkü ayakta kalabilir.

Rottweiler Corgi Mix Eğitimi

Rottweiler köpekleriyle çaprazlanan Corgi, verimli bir şekilde eğitilebilir. Zaman zaman inatçı olabileceklerine dikkat edilmelidir. Zirve davranışını başarmak için köpeğin hayatının erken dönemlerinde eğitimi teşvik ediyorum. Rottweiler Corgis eğitimi için bazı ipuçları:

 • Pozitif Ödüllere Dayalı Sistem: Bu eğitim yöntemi esas olarak olumlu davranışları teşvik etmek için muamelelerin ve olumlu jestlerin kullanılmasını içerir. Öğrenme için motivasyonel bir ortamın geliştirilmesine yardımcı olur ve rahatsızlıktan kaçınır. Bunu uygulamanın diğer yolları nazik övgü ve göbek ovma sözleridir.
 • Tasma Kopması: Corgi ile ilgili bir köpek ırkı olan bir sahibin sorumluluğundadır. Köpeğe saygılı yürümeyi öğretme sürecidir. Nazik olmayı ve direndiğinde köpeğe sabırla rehberlik etmeyi içerir.

Corgi Rottweiler ve Aileleriyle Karışık

Bazı aileler, olası sağlık koşulları nedeniyle bu karışımdan kaçabilirler. Bunun yanı sıra, Corgi Rottweiler karma köpekleri iyi bir aile arkadaşıdır. Bu yavrular, Corgi ırkı Rottweiler ırkı saldırganlığını evcilleştirdikçe harika evcil hayvanlar yaparlar. Bazen, sürü içgüdülerini sergileyebilirler. Köpeğin küçük çocuklar ve diğer küçük hayvanlarla etkileşimi sırasında özel dikkat gösterilmelidir. Çocuklara, özellikle uyku ve yemek dönemlerinde köpeği zararlı veya tehdit edici bir şekilde provoke etmekten kaçınmayı öğretmek önemlidir.

Rottweiler yavrularıyla karıştırılan Corgi, uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmaz. Genellikle çevrelerindeki insanlardan dikkat isterler. Bir seyahat için uzakta olmayı planlıyorsanız, birisinin köpeğinizi izlemesini sağlamak için bazı düzenlemeler ayarlayabilirsiniz.

Eğitimin bir bileşeni olan erken sosyalleşme, etkileşimler açısından uyum ve esneklikte çok önemli bir rol oynayacaktır. Bu süreç, köpek yavrusu korkusuz ve kendinden emin bir yetişkine dönüşecektir. Bu süreç köpeğin yeni insanlar ve diğer köpeklerle rahat ve ayırt edici hale gelmesine yardımcı olacaktır. Bu sonuçta terapi ve hizmet köpekleri olma potansiyellerini geliştirir.

Süreci, yavru yaşamının 2 1/2 haftasında başlatabilirsiniz. İlk süreç, köpek yavrusu her gün belirli bir süre boyunca ele alınmasını içerir. Bir sonraki aşama, dört haftalıktan köpek yavrusu yaşamının 16 haftasına kadar. Bu aşamada ek bir teşvik olacak . Köpeğin çeşitli hayvan, koku, insan ve manzara türlerini tanımasına yardımcı olacaksınız.

Referanslar:

 1. Morita, Tomoya ve diğ. 'Pembroke Welsh Corgi'de Sınıflandırılmamış İnterstisyel Akciğer Hastalığına Bağlı Pulmoner Hipertansiyon'. Veteriner Tıp Bilimleri Dergisi, cilt. 80, hayır. 6, 23 Nisan 2018, s. 939-944., Doi: 10.1292 / jvms.17-0716.
 2. Cheyuo, Cletus ve ark. 'Büyüyen Kafatası Kırığı: Rottweiler Isırması Sonrası Olgu Sunumu ve Literatürün Gözden Geçirilmesi'.Nöroloji ve Nörofizyoloji Dergisi, cilt 09, hayır. 02, 10 Nisan 2018, DOI: 10.4172 / 2155-9562.1000461.
 3. Harper, Deborah S.Pembroke Welsh Corgi. Howell Kitap Evi, 1999.
 4. Rendell, Ruth.Rottweiler. Çapa Kanada, 2013.
 5. https://en.wikipedia.org/wiki/Welsh_Corgi
 6. https://en.wikipedia.org/wiki/Rottweiler

Yorumlar