Kabarık İngiliz Mastifi: Mastifflerin Uzun Saçları Olabilir mi?

Kabarık İngiliz Mastifi: Mastifflerin Uzun Saçları Olabilir mi?

İngiliz Mastiff'lerinin uzun saçları olabilir mi ve kabarık olabilir mi? Kesinlikle yapabilirler! Tüyler, uzun tüylü bir genetik özelliği miras almış olmaları dışında normal bir İngiliz Mastiff'inden farklı değildir. Yetiştiriciler, uzun saçı bir hata olarak görürler ve geni miras alan bir yavruları varsa üreme hatlarından çıkarırlar. Genellikle bir Kafkas Mastifi ile karıştırılırlar, aksi takdirde Rus Ayı Köpeği .

Kabarık genin nasıl ortaya çıktığına dair bazı karışık düşünceler var, ancak bazı araştırmalar yaparken bulduğum şeyden, uzun saçın, cinsin bazı Saint Bernard'ın cinsine getirilmiş olabileceği zamandan getirildiği düşünülüyor. onu 1900'lerin başlarında yok olmaktan kurtar.Kabarık Mastiffler tüylerinden dolayı daha büyük görünürler, ancak boyut ve özellikler söz konusu olduğunda tüm EM'ler ile aynı kovalara düşerler. Şahsen kabarık bir çoban köpeğine sahibiz ve eğer bizimle takılırsanız size onun hikayesinden biraz bahsedeceğiz!

Kabarıklığımızı Bulmak

Freyja'yı satın aldığımızda uzun zamandır Mastiff için alışveriş yapıyorduk. Amerikan Mastiff Yavrularımız . Onu eve getirdik ve çok geçmeden, ona eşlik etmesi için bir arkadaş bulmaya karar verdik. Yaklaşık 6 aylıktı ve hane halkına eklemek için bir kurtarma arayışına başladık.Bir gün Facebook'ta sörf yapıyordum ve Arizona'daki yerel Mastiff Rescue'muzdan beslememizde ilginç görünümlü bir çoban köpeği belirdi. Onu kontrol etmeye ve Amerikan Mastiff'imiz Freyja'ya ve Chocolate Labrador Retriever'imiz Bailey'e nasıl tepki vereceğini görmeye gittik.

Wilson Köpek Klanı

Kurtarmaya gittiğimizde, yeni tüylü arkadaşımızla tanışmak için bizi bir odaya getirdiler. İçeri girdiğinde, 9 aylık civarı bir yavruydu. Saçları uzundu, ancak 2 yaşında olduğu kadar uzun değildi. Hem eski laboratuvarımızla (o sırada 11 yaşındaydı) hem de yeni en iyi arkadaşı olan AM yavru köpeğimizle son derece iyi anlaştı.

Kurtarma Gönüllüsü ile sohbet ettik ve onu büyütmeyi kabul ettik. Onu eve götürdük ve 3 gün sonra sonsuza kadar bizimle kalacağına karar verdik ve artık evlat edinme zamanı gelmişti. Bir süre 3 köpek ve 4 çocukla biraz çılgıncaydı, ama sonunda çizgimizi bulduk ve o evdeydi. Onun hakkında pek çok soru alıyoruz, bu yüzden birkaçını yanıtlayacağımızı düşündük çünkü internette onlar hakkında birçok yanlış bilgi var gibi görünüyor.O bir Leonberger veya Tibet Mastifi değil

Uhtred, onu Petsmart'a götürdüğümüzde veya sadece yürüyüşe çıktığımızda Leonberger ile sık sık karıştırılıyor. Leonbergers, başka bir büyük cins köpektir ve Uhtred'e çok benziyorlar, ancak kürkleri belirgin şekilde daha yoğun ve uzundur. Fluffy'imiz, bu cinsi karşılaştırırken neredeyse Golden Retriever ceket eşdeğeri gibi görünüyor. Laboratuvara .

Bichon kaniş

Yerel bir kuaförde, onu cins sistemlerinde Tibet Mastiff olarak etiketlediler çünkü onu tımar etmek için gereken maliyeti bize faturalandırıyorlar ve onu etiketlemek için bulabilecekleri en yakın şey bu. O bir Tibet Mastifi değil ve bu köpekler bizim Fluffy'mizden çok daha tüylü görünüyor.

Uzun Saçları Nasıl Oldu?

Daha önce de belirtildiği gibi, birçok yetiştirici, İngiliz Mastiff'lerinin 1900'lerin başlarında nesli tükenmişken, bazı Saint Bernard'ın cinse girdiği zaman olduğunu düşünüyor. Ayrıca, tamamen normal yollardan gelebileceğini ve kısa yerine uzun saçların olduğu tam bir genetik varyasyon olabileceğini gösteren bazı araştırmalar da yapılmıştır.Kesin olan bir şey var, yetiştiriciler onu üretti. Kabarık tüyleri aslında kaç kişinin seveceğini gösteren bazı forum gönderilerini ve bazı Facebook içeriğini okudum, ancak yetiştiriciler genellikle onları üretmiyor. Doğduklarında, bu yavrular yetiştirilmeyecek. Başka bir tüylü mastiff ile yetiştirilmişlerse, genetik olarak yavruların da uzun saçlara sahip olma olasılığı yüksektir.

Fluffy geni aktif olarak yetiştirilen bir şey olmadığı için, genellikle bir yetiştirici köpeğini gen için test eden DNA'sı yoksa ve onu soyundan çıkarırsa rastgele ortaya çıkarlar. Kabarık saç tipleri, daha uzun ve ipeksi saçlardan tamamen dışa kadar değişebilir. büyük tüy topu .

Arkasındaki genetikle ilgileniyorsanız, tam burada güzel bir tablo var bu size genetikte yol gösterecek.

Döküyor mu?

Evet. Amerikan Mastiff'imizden daha çok tüy döküyor, bu da beni muhtemelen normal bir İngiliz Mastiff'inden daha fazlasını tüy döktüğüne inandırıyor. Saç hacminden dolayı merdivenlerimizde, mutfağımızda, yatak odamızda ve hemen hemen her yerde var. İstesek de istemesek de, onu nereye gidersek gidelim yanımızda götürmemiz bir şaka.gümüş laboratuvarı

Golden Retriever'ları olan bir ailemiz var ve o gerçekten onlardan daha fazlasını dökmüyor. O sadece daha büyük ve daha çok saçı var, bu yüzden muhtemelen iki tam yetişkin Altın ile aynı miktarda döküyor, gördüğü iki tanesi kadar ağırlığında (yaklaşık 155 pound). Yani evet, eğer kabarırsanız, sık sık fırçalamaya ve saçla uğraşmaya hazır olun. Bir deshedder yardımcı olabilir kürkü kontrol altında tutmak .

Damat İçin Uzun Vakit Alır mı?

Evet, iki katı tüyle köpeğin iki katı olduğu için tımar etmesi daha uzun sürüyor. Onu çok sık fırçalamalıyız. Her gün ya da her gün saçlarının üzerinde kalmaya özen gösteriyoruz, böylece fazla bunaltıcı olmayacak. Ama sandık alanını ne zaman temizlesek, çatlaklarda her zaman tonlarca saç sarkıyor.

Nispeten hassas bir cildi olduğu için onun için özel bir yulaf ezmesi şampuanı kullanıyoruz. Bu şampuanı hem kendisi hem de Amerikan Mastiff'imiz için kullanıyoruz ve ikisi de ona çok iyi tepki veriyor. Biz yetişemezsek, kulaklarının arkasında da keçeleşmiş saçlar oluyor. Onu kurtarmadan aldığımızda, kulaklarının arkasında kocaman keçeleşmiş saçlar vardı ve onlardan kurtulmak için kulaklarının arkasındaki tüyleri tıraş etmemiz gerekiyordu.

Unutmayın, normal bir İngiliz Mastiff'in sadece daha kıllı bir versiyonu, bu yüzden dev bir cins olması, genel olarak yıkanması daha uzun zaman alacağı anlamına geliyor.Kürkü Yumuşak mı?

Bu soruyu çok alıyoruz çünkü bazı insanlar kürküne dokunup kendileri bulamayacak kadar korkuyorlar. Mastiff sahibi olmak herkese göre değildir. Artık görmesek de, bedeniyle oldukça heybetli. O sadece 2 yaşında, bu yüzden hala içinde köpek yavrusu eğilimleri var ama tam bir aşık ve ona ilgi gösterecek herkesin en iyi arkadaşı olacak. Kürkü oldukça yumuşak, bizim AM'den daha fazlasını söyleyebilirim.

Kürkünü yumuşak ve bakımlı tutmak için özel bir şampuan ve saç kremi kullanmamıza muhtemelen yardımcı olur, ancak kürkü doğal olarak çok yumuşaktır ve çocuklarımız yatağında veya yerde onunla yatmayı severler.

Bundan nerden alabilirim?

En iyi bahsiniz, dışarıdaki her yetiştiriciye sensör koymak ve onlara ne aradığınızı söylemektir. Yetiştirme hatlarında uzun tüylü genin taşıyıcıları olan mastiffler varsa, herhangi bir yetiştiricinin bir Fluffy ile sonuçlanması mümkündür. Bu aynı zamanda yalnızca bir mastiff karışımı Eğer bir kurtarmadan evlat edinirseniz - kağıtlarla bir yavru evlat edinmedikçe gerçekten bilmenin bir yolu yoktur. Gerçekte, gen üretildiği için oldukça nadirdir.Yapılacak en iyi şey, dışarıdaki her yetiştiriciye sensör koymak ve onlara ne istediğinizi söylemek. Ortaya çıkmaları oldukça nadirdir, ancak adınızı çok sayıda yetiştiricinin bulunduğu bir bekleme listesine koyarsanız, sonunda bir tane elde etme şansınız vardır. Kendimizi aldığımızda şanslıydık çünkü AM'imizi aldığımızda kabarık olmasını istedik, bu yüzden kurtarmamız için şanslıydık.

İngiliz Mastiff olduğundan emin misin?

Evet! Aslında, Embark'tan bir evcil hayvan DNA testi yaptırdık çünkü başka bir cinsin taşıyıcısı olup olmadığını merak ediyorduk. Aşağıdaki sonuçları görebilir ve Embark ile olan tecrübemizi merak ediyorsanız, sonuçlardan oldukça memnun kaldığımızı söyleyebiliriz. Embark testi sadece% 100 Mastiff olduğunu doğrulamakla kalmadı, aynı zamanda sağlık taramasını da aldık.

Sağlık taraması yardımcı oldu çünkü diğer sağlık kusurları için sorun belirteçlerini belirleyebilir. Mastiffler, dirsek ve kalça displazisi ile bilinirler ve o, bu genlerin hiçbirinin taşıyıcısı değildi. AM'miz ACL'sini çoktan yırttı (evcil hayvan sigortası için şükür) ve bize kusurun dejeneratif olduğu (yani genetik olduğu ve muhtemelen diğer dizinin başına geleceği) söylendi. Her şey kesinlikle olabilirken, onun sadece safkan bir İngiliz Mastifi olmadığını, aynı zamanda iyi genlere sahip olduğunu ve uzun süre sağlıklı olması gerektiğini bildiğimiz için mutluyuz.

Bir Fluffy Önerir misin?

Kişisel bir seçimdir. Tüylerimizi seviyoruz - ama kişiliğinden dolayı onu seviyoruz. Onu evlat edinmek için uygun bir köpek olarak gördüğümüzde, kurtarmada kesinlikle ayağımızı kapıda tuttu. Bir olasılık olduğunu ilk öğrendiğimizde bir tüy istiyorduk. O zamanlar Bermese Dağ Köpeği ve hatta bir sürü büyük ve dev ırka bakıyorduk. Bernese Dağ Köpeği Karışımı .Kabartmak bizi kapıdan içeri soktu, ama nihayetinde Uhtred'imiz, parlak kişiliği ve sizi girdiğiniz hemen her odaya kadar takip edebilme becerisiyle bizi kazandı. Genel olarak o harika bir köpektir ve onu çok seviyoruz. İstediğiniz köpeği ırka göre almanızı ve görünüşten ziyade ailenizin etrafında o köpekle hissetmenizi tavsiye ederiz, ancak eğer tüylü olması gerekiyorsa, mastiff, sahip olduğumuz herhangi bir köpeğin en sevdiğimiz cinsi haline geldi. . Dev bir köpek ırkını karşılayabileceğinizden emin olun, çünkü size çok yediklerini söyleyebiliriz ve Mastifler için köpek maması pahalı olabilir!

ingiliz kremalı retriever

Son düşünceler

Evet, Mastifflerin uzun saçları olabilir ve bunlara 'tüyler' veya 'tüyler' denir. İnsanların onlara 'uzun paltolar' dediğini de duyduk. Gerçekten pofuduk oğlumuz söz konusu olduğunda, onu seviyoruz ve muhtemelen paltosunun uzunluğu ne olursa olsun onu evlat edinmiş olurduk. Ailenizin ihtiyaçlarını karşılayacak harika bir cins arıyorsanız, İngiliz Mastiff, kabilenize tanıtabileceğiniz en iyi aile köpeklerinden biridir. Daha küçük bir köpeğe harcayacağınızdan daha fazlasını harcamaya hazır olun. Mastiffler daha büyük yataklar gerektirir ve 6-8 bardaktan fazla yiyin mastiff dostu kuru mama her gün.

Kabarıklığımızın evimize getirdiği salyayı, uzun saçları ve ışıltılı kişiliği ona sahip olduğumuz sürece sevmeye devam edeceğiz. Bir kurtarmada bir tüy bulursanız, Embark DNA testi bizim için gerçekten harika bir deneyim oldu ve oğlumuzun mirası hakkında biraz fikir edinmemizi sağladı. Mastiff veya başka bir 'soru işareti' görünümlü köpek ırkı olup olmadığına bakılmaksızın, ne tür bir köpeğiniz olduğunu gerçekten bilmek istiyorsanız, bunu tavsiye ederiz.

Yorumlar

Karen Martin
Yakında altı yaşına girecek bir tüyümüz de var. Az önce
Kelly Wilson (Yazar)
Karen'ı yazdığınız için teşekkürler! Bir kurtarma olarak bizde var, bu yüzden bu konuda pek yardımcı olamam - ama gözlerini dört aç! Birçok Mastiff yetiştiricisi onları rastgele bir şekilde açar ve bu oldukça sürpriz olabilir! İyi şanslar!
Jeremi putzi
Bir de yumuşağım var ve ona kesinlikle bayılıyorum !! Geçen hafta bana lenfoma hastası olduğu ve harap olduğum söylendi! Çok fena başka bir kabarık istiyorum ama bulmanın zor olduğunu biliyorum. Benim kızım senin oğluna çok benziyor.
Kelly Wilson (Yazar)
Yorumunuz için teşekkürler Jeremi - yavru köpeğiniz için çok üzgünüz ve size sevgi ve dualar göndereceğim!
Rhonda White
Kabarık bir tüyüm vardı
Kelly Wilson (Yazar)
Yorum için teşekkürler Rhonda - tüylü oğlumuzu seviyoruz , o harika bir köpek yavrusu!
Lisa
Noel'den bir hafta önce bir tane aldım. Onu seviyorum!!
Kelly Wilson (Yazar)
Kabarıklığınızın tadını çıkarın, onlar en iyisidir!
Missie
Kabarık bir Dane / mastiff karışımımız var! Aynı seninki gibi görünüyor! Çok tatlı!
Kelly Wilson (Yazar)
Missie'ye uğrayıp yorum yaptığınız için teşekkürler! Kabarık tüyleri seviyoruz, sizinkini kucaklayın!
Cindi
Bende de kabarık var, o çok güzel! Biraz çekingen ve korkmuş ama biz onu aldığımızda 8 aylıktı ve biz onu doğurduk
Yulaf
Bende kabarık! Onun adı Rosco! 6 aylık olacak
Kelly Wilson (Yazar)
Kulağa harika bir köpek gibi geliyor, tüyler en iyisi! Yorum yaptığınız için teşekkürler!
Kelly Wilson (Yazar)
Yorumunuz için teşekkürler Cindi! Harika bir köpek yavrusu gibi görünüyor. Tüyleri seviyoruz! Bir brindle mastiff kesinlikle yakında listemizde!
alan conner
Kabarık EM küçük bir kızımız var, tartılıyor
Kelly Wilson (Yazar)
Yorumunuz için teşekkürler Alan! Harika bir köpeğiniz varmış gibi görünüyor!