Amerikan Mastiff Cinsi Bilgileri: Mizaç, Tarih, Sağlık ve Daha Fazlası

Amerikan Mastiff Cinsi Bilgileri: Mizaç, Tarih, Sağlık ve Daha Fazlası

Amerikan Mastiffleri farklı bir köpek cinsidir ve sadece 'herhangi bir kişinin' sahip olabileceği veya sahip olması gereken bir köpek türü değildir. İngiliz Mastiff'lerinden farklılar ve bunu biliyoruz çünkü aslında Wilson ailesinde her birimiz var.

Amerikan Mastiffleri büyük ve güçlü köpeklerdir ve mizaçları yetiştiriciye göre değişebilir. Cins hakkında yaptığım sohbetlerden, cinsin yaratıcısının biraz daha aktif ve bazıları daha zayıf olan yavruları var. Kızımız Freyja çöplerin en küçüğüydü ve 2 yaşında yaklaşık 130 pound ile doldu. Hala bir cüce için oldukça büyük!Aşağıda daha fazla ayrıntıya gireceğiz, ancak Amerikan Mastiff temelde 15/16 İngiliz Mastifi ve 1/16 Anadolu Çoban köpeğidir. Yüzde, konuştuğumuz kişiye göre değişir, ancak oran küçüktür. Tam olarak nasıl geri döndüğünü görmek için yakında bir Kalkış Testi kullanmayı planlıyoruz çünkü bu test tüylü bir mastiff olan Rescue Mastiff Uhtred için çok anlamlıydı.

Irk tarihine, mizacına ve daha fazlasına biraz daha bakalım.

Amerikan Mastiff Tarihi

American Mastiff, 20 yılı aşkın bir süre önce Flying W Farms'tan Fredericka Wagner tarafından geliştirildi. 2000 yılında, Kanada Kulübesi Kulübü, ırkı 'safkan ırk' olarak tanıdı. Amerikan Mastiff aslında bir noktada AKC sertifikasına sahipti, ancak Amerikan Mastiff Yetiştiricileri konseyi, düzenleme nedeniyle buna karşı karar verdi (en azından forum kazısı yaparken bulabildiğim buydu).beagle dökülür mü

Amerikan Mastiff, birkaç nesil öncesine kadar tamamen İngiliz Mastiff'iydi. Anadolu Çoban çizgiye getirildi. Anadolulular genetik özellikleri diğer molosser köpekleriyle paylaşmak , tıpkı pitbull ve mastiff gibi. Bu yavrular daha sonra, salyasız İngiliz Mastiff'ine benzer bir köpek yaratmak için bu noktadan ileriye doğru yetiştirildi. Anadolu Çoban köpeğinin Mastiff çizgisine geçmesi dudak çizgisini sıkılaştırmaya ve onlara biraz daha zayıf bir vücut ve görünüm kazandırmaya yardımcı oldu.

Başlangıçta daha zayıf olmaları, İngiliz Mastiff'lerinden çok daha küçük oldukları anlamına gelmez. Aslında Amerikancımız aslında İngiliz erkeğimizle aynı boydadır, ondan daha doludur ve yaklaşık 155 pounddur ki bu da gerçek bir safkan İngiliz Mastiff için daha küçük taraftadır.Amerikan Mastiff'in de belirtildiği gibi oldukça kuru bir ağzı var. Bizim Freyja'mızın reklamı yapıldığı gibi daha sıkı bir dudak çizgisi var ve EM'imizden daha az salya akıyor.

Fiziksel Özellikler ve Boyut

American Mastiff'ler, İngiliz Mastiff akrabaları kadar büyük olabilir. Aslında, Arizona'da yerel olarak başka AM sahipleriyle tanıştım ve AM'leri 200 pound'un çok üzerinde. Tam olarak büyüdüklerinde erkekler tipik olarak 32 ila 26 inç yüksekliğinde herhangi bir yerde olurken, dişiler yaklaşık 30 ila 34 inç olacaktır. Freyja'mız yaklaşık 31 inç uzunluğundadır ve bu bizim EM'imize uymaktadır. Aşağıdaki videoda çok benzer göründüklerini görebilirsiniz.

Ortalama bir erkek yaklaşık 180 pound ağırlığındadır, ancak 200 kiloyu geçebilirler. Kızların sonu genellikle 140 ila 180 pound arasındadır. Bahsettiğimiz gibi, kızımız çöpün en küçüğüydü, bu yüzden hafif tarafı yaklaşık 10 pound. Her köpek farklıdır ve sonuç olarak Amerikan Mastiff'in boyutu değişebilir. Genel olarak konuşursak, gerçek bir EM boyutunda çok uzak değildirler.Mont ve Boyama

Amerikan Mastiff'lerinin kısa ve yoğun bir ceketi var ve İngiliz Mastiff'lerine oldukça benziyor. Apricot, Fawn, Brindle ve Reverse Brindle gibi benzer renklerde gelirler. Bir ton dökmezler ve genellikle bu, paltolarının düzenli fırçalanmasına ayak uydurarak yönetilebilir.

Bazılarının göğsünde EM'lerde yaygın olan beyaz lekeler vardır. Bu bir hata olarak kabul edilmez, ancak AM'ler tipik olarak görünmediğinden, bir üreme hatası olarak kabul edilse bile gerçekten endişelenmez. Freyja’nın kürkü yumuşak ve sevimli ve iki yaşında bile neredeyse köpek kürkü gibi hissediyor. Doğduğunda açık kahverengi bir kayısıydı ve daha gerçek bir altın kayısı rengine doğru yaşlandıkça koyulaştı.

Tüm Amerikan Mastiff'lerdeki ağız siyahtır ve bazı köpeklerde başın tepesine kadar uzanır. Freyja'nın yüzü, onu eve getirdiğimizde tamamen siyahtı ve yaşlandıkça, vücuduna girdikçe alnındaki siyahın bir kısmı soldu. Bazı Amerikan Mastifflerin namlularında daha fazla siyah olacak ve yüzlerinin daha fazlasını kaplayacak. Bazıları Anadolu Çobanının küçük yüzdesine göre daha fazlasını alır ve aslında namluda daha az siyah vardır.

Mizaç

American Mastiff, İngiliz Mastiff'e çok benzer. Aslında özelliklerinin çoğu taşınır. Yetiştirici web sitelerinden bazıları onları ne utangaç ne de kısır, kontrollü ve kendine güvenen ancak ailelerine karşı sabırlı olarak listeliyor. Bağlı oldukları aileleri bir şekilde tehdit edilmedikçe, doğaları gereği saldırgan değildirler.pomeranian kaç lira

Deneyimlerimize göre, bunların hepsi çok doğru. Tek bir köpek mi yoksa gerçek bir Amerikan Mastiff özelliği mi olduğunu söyleyemesem de, Freyja'mız şimdiye kadar sahip olduğumuz tüm köpeklerden daha eğlenceli ve buna 13 yılı aşkın süredir sahip olduğumuz Çikolata Laboratuvarımız da dahil.

Uhtred ve Freyja - İngiliz ve Amerikan Mastiffleri

Bizim Freyja'mız günlerce şımarık ve tavırlı ve her zaman 'mastıf zamanı' dediğimiz şeyi yapıyor. Bu temelde sizi dinleyeceği anlamına gelir, ancak kendi zamanında. Bazı insanlar bunun büyük bir sorun olduğunu düşünebilir, ancak o sadece bazen inatçıdır ve sonunda istediğinizi yapar, sadece kendi zamanında yapar. Cırt cırtlı bir levha gibi olan EM'mizden çok daha bağımsızdır, ancak çoğu zaman sizinle aynı odada olmayı çok sever.

Çocuklarımızla arasında kesinlikle harika. Sabırlı ve tatlıdır ve 'baş kucaklamaları' dediğimiz şeyi her zaman hızlı bir şekilde verir ki bu kesinlikle mastıf için benzersiz olan bir şeydir. Siz onu okuduktan sonra kafasıyla size yaslanmayı seviyor ve siz onu tekrar sevene kadar orada kalıyor.

Bazıları varken İngiliz Mastiff safçıları Bir Amerikan Mastiff'in bir köpek olmaktan başka bir şey olduğunu düşünmeyen bir yerde, mizacın EM'imize çok yakın olduğunu söyleyebiliriz. Biraz daha havlayabilir, ancak bunun köpeğe özgü olduğunu ve eski laboratuarımız daha yavruken havladığı için bunun ırka özgü olmadığını düşünüyoruz. Bunun öğrenilmiş bir davranış olduğunu düşünüyoruz çünkü tanıştığımız çoğu Amerikan Mastiff açıkça havlamıyor. Genel olarak, AM'lerin mizacımızın herhangi bir köpekte sahip olduğumuz en iyi mizaçlardan biri olduğunu düşünüyoruz.Eğitim

EM'ler gibi, Amerikan Mastiff'ler de deneyimlerimizden gençken BAŞLADI. Deneyimli bir eğitmen kesinlikle bir fark yaratabilir ve yavrularınızı temel itaat ilkeleri ile tanıştırmanıza yardımcı olabilir, bu da şiddetle tavsiye ederiz çünkü bu köpekler yaşlandıkça büyür. Bu, aşağıdaki havlayıcımızın kanıtladığı gibi inatçı bir cinstir.

Amerikan Mastiff'inizin hileleri ve temel itaat eğitimi derslerini alması bir Labrador veya Golden Retriever'den daha fazla zaman alırsa şaşırmayın. Mastiffler etiketlenmiştir diğer ırklardan daha az akıllı ama bunun nedeni büyük ölçüde farklı beceriler için yetiştirilmiş olmalarıdır.

Aslında Mastiff'lerimizin oldukça akıllı olduğunu ve diğer köpeklerden daha akıllı olabileceğini düşünüyoruz. Bizimkilerimizin emirlerimizi anladığını hissediyoruz - ama onlar o kadar sertler ki istediklerini yapıyorlar zaten. Bu onlara 'aptal' etiketini verir ama gerçekten yersizdir. Güçlü bir liderseniz ve eğitime ayak uydurursanız, AM'niz çok iyi davranabilir. Freyja'mız tasma üzerinde çok iyi yürüyor ve olumlu pekiştirme ve tekrarla çok iyi bir dinleyici haline geldi.Sandık eğitimi de herhangi bir köpek için bir zorunluluktur ve sadece bunu bekleyin BÜYÜK bir sandığa ihtiyacın var bir AM için. Son derece büyük iki sandığımız var ve yavrularımız sandıklarını seviyorlar ve kapılar ardına kadar açıkken bile rutin olarak orada çarpıyorlar.

Egzersiz yapmak

Amerikan Mastiffleri, bir İngiliz Mastiff'inden biraz daha fazla egzersiz gerektirir, ancak çok fazla değil. Blok etrafında bir yürüyüş oldukça yeterli ve egzersiz ihtiyaçları köpeğe göre değişiyor gibi görünüyor. EM'miz, AM'ye oldukça iyi ayak uyduruyor ve birkaç saat boyunca dışarıda kalması günde sadece 10 dakika sürüyor.

American Mastiff'ler, Giant Breed köpekleridir ve bu, yemek yemek ve uyumak için çok fazla zaman harcadıkları anlamına gelir! Aslında, ilk 6 ayda yavru köpeğinizi çok fazla egzersiz yapmadığınızdan veya eklemlerine ve bağlarına zarar verebileceğinizden emin olmanız gerekir.

O kadar hızlı büyürler ki, günlük olarak sadece kısa bir yürüyüşe ihtiyaç duyulur ve bundan çok daha fazla zorlanmak daha uzun vadeli hasara neden olabilir. Güvenli tarafta olmak için koşmak ve zıplamak yok. Yürüyüşlerimizi canlı bir günlük rutine devam ettirdik ve bu bile Frejya'nın aile minivanımızdan atlayarak ACL'sini yırtmasını engellemek için yeterli değildi.Beslenme

Amerikan Mastiff köpekleri büyük köpeklerdir ve çok fazla yerler. Günde 6 - 12 fincan yüksek kaliteli büyük cins köpek maması ve tercihen tahıl içermez çünkü mideleri bazen hassas olabilir. Bunun üzerinde matematik yaptığınızda, sahip olma maliyetleri bir Mastiff gerçekten toparlamaya başlar!

Ayrıca, onlara farklı bir tat vermek için ıslak yiyecekleri veya tavuk / domuz eti / sığır etini normal sert mama ile karıştırıyoruz. Bunu yaparken hiçbir yan etki fark etmedik, ancak ne zaman bir tür tahıl eklesek, tam tersi bir tepki alıyoruz, bu yüzden bunu minimumda tutmaya çalışıyoruz.

Daha yüksek kaliteli köpek maması daha pahalıya mal olur ve yavrularınız büyüdükçe çok fazla yiyecektir. Buna göre bütçe, sadece kuru köpek maması için ayda yaklaşık 150,00 $ harcıyoruz. Yıllar içinde bu çok para kazandı ve güzel bir aile tatili olabilirdi. Bir köpeğe sahip olmanın gerçek maliyetini asla küçümseme!

Yetiştirici Bulmak

Yetiştirici bulmak oldukça kolaydır. Var sadece 11 AM onaylı yetiştiriciler ülkede. American Mastiff'imizi Flying W Farms'tan aldık ve yavrularımızı almak için ülke boyunca uçtum. Ülkenin her yerinde yetiştiricileri var.

Cinsin bütünlüğü çok uzun süre bozulmadan tutulduğundan, aynı cinsten daha fazla yetiştirmeye başlamak için diğer Amerikan Mastiff yetiştiricilerinin onayını ve iznini gerektirir. Aslında, Freyja'nın kısırlaştırıldığına dair kanıt gösterene kadar CKC köpek evraklarını alamadık. Bu, Flying W Farms açısından akıllıca bir şey çünkü, onaylı yetiştiriciler listesini küçük tutmak ve arka bahçe yetiştiricilerinin riskini azaltmak için.

Bir Amerikan Mastiff kurtarma aracı bulamayacaksınız, çünkü köpeğinizi tutamayacak bir pozisyondaysanız, köpeğinizi satın aldığınız yetiştiriciye geri vermeyi teklif etmelisiniz. Daha sonra onları oradan farklı bir aileye yerleştirmeye çalışırlar.

Bu Irk Size Uygun mu?

Aşağıdaki durumlarda bir Amerikan Mastiff'i beğenebilirsiniz:

 1. Gerçekten büyük köpekleri seviyorsun
 2. İnatçı bir köpek yetiştirmek için sabrınız var
 3. Çoğu gün ailenizle içeride olmak isteyen bir köpeğe sahip olmaktan zevk alıyorsunuz
 4. Çocuklarla harika olan bir cinse ihtiyacınız var
 5. Ara sıra saçmalamayı önemsemezsin
 6. Köpeği satın alacak paranız var ve 'Giant Breed' köpek malzemelerini karşılayabilirsiniz
 7. Köpeğinizin dikkatini çekmek için evde sık sık biri var

Aşağıdaki durumlarda bir Amerikan Mastiff sizin için değildir:

 1. Herhangi bir saçmalamayı sevmiyorsun (daha az salya akıyorlar ama yine de salya akıyor)
 2. Çok fazla çalışıyorsun ve yavru kedinle vakit geçiremeyeceksin
 3. Son derece aktif bir köpek istiyorsun
 4. Çok küçük çocuklarınız var ve çok büyük bir köpek yavrusu onları devirebileceğinden endişeleniyorsunuz
 5. 8-10 yıldan daha uzun yaşayacak köpekler istiyorsunuz
 6. Bir köpek için büyük bir ameliyatı karşılayamazsınız, mesela ACL yırtığı

Son düşünceler

Evinize devasa bir cinsin girmesine açıksanız, bu inatçı ve sevgi dolu ise, o zaman bir Amerikan Mastiff sizin için doğru cins olabilir. Evinize ne getirdiğinizin farkında olmalısınız çünkü köpeklere eğitim vermeleri ve sahip olmaları pahalı olabilir. Ama Amerikan Mastiff'i kadar seven çok az köpek var.

Bir AM yavrusu satın almaya karar verirken yetiştiricilerle ilgili araştırmanızı yaptığınızdan emin olun. 11 onaylanmış yetiştiricinin dışındaki bir Amerikan Mastiff'in reklamını yapan biri, muhtemelen size “arka bahçede yetiştirilmiş” bir Anadolu Çoban Mastifi Karışımı sunuyor. Gerçek Amerikan Mastiffleri 20 yılı aşkın süredir yetiştirilmektedir ve 11 onaylı yetiştiricinin dışına çıkmak, kendinizi başarıya hazırlamaz.

mini goldendoodles ne kadar

Her zaman olduğu gibi, erkenden uygun eğitim ve sosyalleşme anahtardır ve hem siz hem de yavrularınız için çok daha mutlu bir hayata yol açacaktır.

Yorumlar

K
Bana en çok uyan Mastiff'i ve şu anda listenin başında Amerikan Mastiff'in olduğunu araştırma sürecindeyim. EM de listemde olduğu için bu bilgi harika. Gönderdiklerinden çok şey öğrendim. Teşekkür ederim.
Kelly Wilson (Yazar)
İyi şanslar! Kızımızı kesinlikle seviyoruz! O en tatlı yavru ve kucaklaşmayı seviyor!
Paula Villarreal
AM'imizi Flying W.'den alacağız. Çok heyecanlıyız. Bilgi için teşekkürler.
Kelly Wilson (Yazar)
Bizimki de burada Paula. İyi şanslar, yavru köpeğinizi seveceksiniz!