Kaliforniya İçindeki En İyi Köpek Parkları (Huntington Beach, Barrington & More)

Kaliforniya İçindeki En İyi Köpek Parkları (Huntington Beach, Barrington & More)

Kaliforniya dır-dir Arizona'nın hemen yanında ve Altın Devlet olarak bilinir. Burada yapılacak çok şey var; Bu güzel yerin sunduğu olanakların tadını çıkarmaya başlamak için en azından birkaç haftalığına gelmeniz gerekecek. Dağlar, göller, çöl, çarpıcı Pasifik kıyı şeridi ve mükemmele yakın iklimi ile Great Outdoors'u seviyorsanız, ne zaman olsa bile kendinizi burada evinizde hissedeceksiniz. tatildesin !

Kaliforniya'ya gelen pek çok ziyaretçi köpeklerini yanlarında getirmeyi sever ve Kaliforniyalı köpek severler, ülkenin her yerinden köpekleri ziyaret etmeyi sever. Los Angeles, Malibu, San Diego ve San Francisco gibi büyük şehirlerde bile evcil hayvanınızın yerlilerle birlikte bacaklarını esnetebileceği ve sırtında sıcak güneşin tadını çıkarabileceği çok sayıda köpek parkı vardır.Kaliforniya, bu şekilde farkındalık yaratmanın her yıl daha fazla insanı barınaklardan istenmeyen köpekleri evlat edinmeye teşvik edeceği umuduyla kısa süre önce resmi devlet hayvanı olarak 'barınak köpeği' olarak adlandırdı. Benimseyerek barınak köpeği büyük olasılıkla bir harika melez yavru ya da şans eseri safkan bir köpek yavrusu da alabilirsin!

Bu yazıda, köpeğinizi Kaliforniya'ya yanınızda getirme konusunda bilmeniz gereken her şeyi size anlatıyoruz. Ayrıca eyaletteki en popüler on köpek parkının bir listesini de derledik!

Lisanslar

Köpek ruhsat yasaları Kaliforniya'da ilçeye göre değişir, bu nedenle seyahat etmeden önce gerekli olan şeyleri ziyaret etmeyi planladığınız bölgedeki yerel bir veterinere danışmalısınız.

Bununla birlikte, genel bir kural olarak, dört aylıktan büyük tüm köpekler kuduza karşı aşılanmalıdır. Los Angeles da dahil olmak üzere bazı ilçeler, tüm köpeklerin kısırlaştırılması ve mikroçipe sahip olması konusunda ısrar ediyor.

Kaliforniya'daki tüm köpeklerin ruhsatlı olması gerekir. Kalacağınız bölgedeki herhangi bir hayvan bakım tesisinde çevrimiçi olarak veya şahsen bir lisans alabilirsiniz.California Tasma Yasaları

California eyalet çapında bir tasma yasasına sahip değildir, ancak kasabalarındaki ve şehirlerindeki yerel yönetimler kendi tasma yönetmeliklerini çıkarırlar. Bu nedenle, evcil hayvanınızı ziyaret etmeden veya yerini değiştirmeden önce yerel tasma yasalarını kontrol etmeniz gerekir.

Genel olarak, köpeğinizin tasmasız belirlenmiş köpek parklarının dışında 'geniş alanda' koşmasına izin verilmez. Köpeğiniz tasmalıyken kontrolünüz altında olmalıdır. Bu yasaya uyulmaması sizi yerel yasa uygulayıcılarla sıcak suda görebilir.

Ayrıca, köpeğinizi yalnızca tasmalı alanlarda gezdirmek istiyorsanız, köpeğinizin tasmasının en fazla altı fit veya daha kısa olması gerektiğini unutmayın.Genel Köpek Parkı Kuralları

Halkın ve köpeklerinin güvenliği için, Kaliforniya'daki her köpek parkının kendi kuralları vardır. Köpek parkı kuralları, her parkın giriş kapısının dışında belirgin bir şekilde sergileniyor. Tipik olarak, köpek park kuralları aşağıdaki gibidir:

 1. Köpeğinizin dışkısını derhal çıkarmalısınız.
 2. Dört aylıktan büyük köpekler tamamen aşılanmalı, ruhsatlı olmalı ve yaka ve kimlik etiketi takmalıdır.
 3. Kızgın dişi köpeklerin köpek parklarına girmesine izin verilmez.
 4. Parkta saldırgan köpeklere izin verilmez.
 5. Tüm köpekler kısırlaştırılmalı veya kısırlaştırılmalıdır.
 6. Parkta tasmasız köpekler denetlenmelidir.
 7. Alkol, yiyecek veya ikramlara izin verilmez.
 8. Köpek ısırması durumunda, sahiplerin güncel etiket bilgilerini ve telefon numaralarını değiş tokuş etmeleri gerekir.
 9. Parkta kişi başı üçten fazla köpeğe izin verilmiyor.
 10. Parka bulaşıcı hastalıkları olan köpeklerin girmesine izin verilmez.
 11. Parkta köpekler dışında hayvanlara izin verilmiyor.

Ayrıca, köpek parkı otoparkında evcil hayvanınızı aracınızda gözetimsiz bırakmanıza izin verilmediğini unutmayın.

Favori Kaliforniya Köpek Parklarımız

Golden State'i ziyaret ederken evcil hayvanınızı egzersiz yapabileceğiniz harika yerler hakkında fikirleriniz olması için, Kaliforniya'daki en popüler on köpek parkının bu listesini derledik.


Huntington Dog Beach

Huntington Dog Beach bulunur ( buraya ) Huntington Beach'teki Pacific Coastal Highway'in dışında.Köpek plajı yavru köpeğinizin sahilde serbestçe koşabileceği ve okyanusta yüzebileceği popüler bir köpek destinasyonudur. Hatta yaz boyunca bir veya iki dalgayı yakalamaktan hoşlanan köpek köpekleri için köpek sörfü yarışmaları bile düzenliyorlar!

Küçük bir park ücreti olsa da köpek plajı ücretsizdir. Özel bir gönüllü ekibi köpek sahilini işletiyor ve tesisin bakımı için yapılan bağışlar minnetle kabul ediliyor.

Plajın kendisi 2,4 mil uzunluğunda ve umumi tuvaletler ve ziyaretçilerin konforu için sağlanan bir piknik alanı var. Köpek çöp torbaları sağlanmaktadır. Ancak, denizde oynamak susamış olabileceğinden ve burada su çeşmeleri bulunmadığından köpeğiniz için temiz su getirmeniz gerekecektir.


Alga Norte Köpek Parkı, Carlsbad

Kuzey Alg bulunan nispeten yeni bir köpek parkıdır ( buraya ) Carlsbad şehrinde.Park, yaklaşık 30.000 fit kare büyüklüğündedir ve büyük ve küçük köpeklerin oynaması, sosyalleşmesi ve egzersiz yapması için ayrı alanlara sahiptir. Burada mütevazı bir dizi köpek çevikliği ekipmanı, bir köpek içme çeşmesi, çöp torbaları ve çöp kutuları ve gölgeli piknik masaları ve banklar bulacaksınız.

Alga Norte Köpek Parkı, her gün 08:00 ile 22:00 saatleri arasında açıktır ve tasmasız bir parktır.


Laurel Canyon Köpek Parkı, Los Angeles

Los Angeles şehrini ziyaret ediyorsanız, Laurel Canyon Dog Park'a ( buraya ).3 dönümlük park, irili ufaklı yavrular için bir oyun alanı sunuyor ve kanyonun yakınında bulunuyor. Kanyonda bir yürüyüş yaptıktan sonra köpekler tasmasız bir boğuşmanın tadını çıkarabilir ve ıssız, dayak yolu dışındaki gözlerden uzak, köpeğinizin tasmasız oynaması için size bol miktarda açık alan sağlar. Parkın Mulholland Drive'a yakınlığı, burayı ünlülerin dikkatini çekmek için de mükemmel bir yer olarak gösteriyor!

Burada gölgeli alanlar ve banklar vardır, ancak köpeğiniz için kendi suyunuzu ve kaka torbalarını getirmeniz gerekecektir.

Park her gün gün doğumunda açılır ve günbatımında kapanır. Cuma günleri parkın gerekli bakım için sabah 6'dan 11'e kadar kapandığını unutmayın.


Rosie’nin Köpek Plajı, Long Beach

Rosie’nin Köpek Sahili bulunur ( buraya ) Long Beach'te. Park, kumda tasmasız koşmanın ve okyanusta dalmanın tadını çıkaran köpekler için harika bir yer.Aracınız için Granada Bulvarı'ndaki park yerinde veya sahil için Bennet Caddesi'nde bol miktarda yer bulacaksınız. Otopark ücretini 08:00 ile 18:00 arasında yapmanız gerekir. Ancak, köpek sahili 06:00 - 20:00 saatleri arasında açıktır, bu nedenle bu saatler dışında sahil otoparkı ücretsizdir. Plajda, Argonne Bulvarı'ndaki otoparkın yakınında bir köpek çeşmesi var.

Plaja yetişkin başına sadece bir köpek getirmenize izin verildiğini ve köpeklerin her zaman görsel ve sesli kontrol altında olması gerektiğini unutmayın. Köpeğinizin pisliğini gidermek için yanınızda uygun bir atık kabı bulundurmalısınız ve bunu sağlanan atık kaplarına attığınızdan emin olun.


Fiesta Adası Köpek Parkı, San Diego

Fiesta Adası Köpek Parkı tasmasız bir parktır ( buraya ) köpeğinizin kumda, kum tepelerinin üzerinde, göletlerin içinden ve hatta okyanusun içinde koşması ve oynaması için sonsuz alan sunan San Diego'da.

Mission Körfezi'ndeki bu büyük, kumlu adanın çoğu köpekler için tasmasız bölge olarak belirlenmiştir. Yavruların oynayabileceği çok sayıda kum tepesi, etrafta dolaşmak için 1,25 mil uzunluğunda bir döngü ve köpeklerin yüzmesi için sakin körfez suları vardır. Park yaklaşık 100 dönüm büyüklüğündedir, dolayısıyla herkes için bolca yer vardır. Kontrol edin Fiesta Adası Köpek Parkı videosu bu bağlantıda .

alman çoban karışımı

Buradaki manzara çok güzel, ancak tesis yok, bu yüzden köpeğiniz için su, kaka torbaları ve bir kepçe getirmeniz gerekecek.


Country Kennels Dawg Su Parkı, Murrieta

Murrieta'yı ziyaret ederseniz, kontrol etmelisiniz. Country Kennels Dawg Su Parkı ( buraya ).

Su parkı, aynı zamanda tımar, yatılı ve çeviklik eğitimi sunan bir köpek kulübesi kompleksinin bir parçasını oluşturur. Yavru köpeğinizin su parkını kullanması için para ödemeniz gerekiyor, ancak tüylü arkadaşınız için o kadar eğlenceli ki, küçük maliyeti önemsemeyeceksiniz! Parka giriş için bir köpek 12 dolar, ikinci bir köpeğiniz varsa 6 dolar.

Su parkının yanı sıra, yavrular için bir oyun alanı ve dinlenme alanı vardır. Kulübelerin personeli, tesisleri kullanırken tüm köpekleri denetler.

Köpeğinizin parka girmesine izin verilmeden önce, aşı sertifikasını ibraz etmeniz gerektiğini ve uygunluk açısından değerlendirileceğini unutmayın.


Runyon Kanyon Parkı, Hollywood

Runyon Kanyon Parkı ( buraya ), yavruların güzel, doğaya dönüş hissine sahip 90 dönümlük sarp sarma parkurlarından kaçabilecekleri inanılmaz derecede doğal bir köpek parkıdır. Size şehrin çarpıcı, panoramik manzarasını sunan ve tamamlanması yaklaşık bir saat süren bir döngü var.

Park her gün gün doğumundan gün batımına kadar açıktır. Park girişlerini 2000 Fuller Bulvarı ve 7300 Mulholland Drive'da bulacaksınız.

Gibi bu videodan göreceksin , gidişat hem siz hem de evcil hayvanınız için oldukça yorucu olabilir, bu nedenle özellikle sıcak havalarda yavru köpeğinizin ayak uyduracak kadar formda olduğundan emin olun. Evcil hayvanınız ve poşetleriniz için su getirmeniz gerekecek. Köpeğin pisliğini almalı ve verilen kaplara atmalısınız.


Sepulveda Havzası Tasmasız Köpek Parkı, Encino

Sepulveda, Los Angeles’ın çitlerle çevrili en büyük köpek parkıdır ( buraya ), köpeğinizin koşması ve oynaması için altı dönümlük çitle çevrili alan sunar. Park, gün doğumundan cumartesiye gün batımına ve cuma günleri sabah 11'den akşam karanlığına kadar açıktır. park açılışı.

Parkta küçük köpekler, çekingen köpekler ve büyük köpekler için ayrı alanlar var. Parkın hemen yanında bol miktarda park yeri var. Parkta, her alan için çeviklik kursları, kaka kepçe programı ve son teknoloji köpek su çeşmeleri bulacaksınız. Parkta köpeklere ve sahiplerine gölge sağlamak için çok sayıda güzel ağaç dikildi ve oturup dinlenebileceğiniz veya diğer köpek sahipleriyle günün vaktini geçirebileceğiniz birkaç bank var.


Barrington Köpek Parkı, Brentwood

Barrington Köpek Parkı ( buraya Veterans Barrington Park, Brentwood'da.

1,5 dönümlük park, Los Angeles'taki Brentwood'un kentsel yayılmasında küçük ve huzurlu bir vaha sağlar. Tasmasız park güzelce korunur ve köpekleri ve sahiplerini sıcak günlerde güneşten korumak için uzun gölgeli ağaçlara sahiptir.

Burada, biri küçük ya da ürkek yavrular, diğeri ise daha büyük, serseri köpekler için çitle çevrili iki alan bulacaksınız. Küçük parkın çoğu, gölgelikli bir ağaç ve bir bankın bulunduğu bir köşe dışında güneşe açıktır.

Küçük köpek koşusu kullanan köpekler için ağırlık sınırı 30 pounddur ve yetişkin başına üçten fazla köpek almanıza izin verilmez. Büyük köpek alanında gölgelik için çok sayıda ağaç vardır ve teknik olarak büyük köpekler için ayrılmış olmasına rağmen, küçük yavrular yine de kabul edilir.

Köpekler için çeşmeler mevcuttur. Ayrıca, parkın her tarafında köpek atık istasyonları bulunmaktadır. İsterseniz kaka poşetleri kullanabilirsiniz, ancak tüm istasyonlarda tercih ederseniz kullanabileceğiniz tırmık ve kepçe tavası vardır.

Yavru köpeğinizi her gün güneşin doğuşundan gün batımına kadar, bakım çalışmaları için parkın sabah 6'dan akşam 10'a kadar kapandığı Salı günleri hariç, buraya getirebilirsiniz.

Köpek parkının dışını köpek arkadaşınızla keşfetmeyi seviyorsanız, keyifli peyzajın tadını çıkarmak için onu parkı çevreleyen kaldırımlar boyunca tasmalı bir yürüyüşe götürebilirsiniz.


Silver Lake Köpek Parkı, Silver Lake

Silver Lake Köpek Parkı bulunur ( buraya ) Los Angeles’ın doğu tarafındaki Silver Lake banliyösünde. 1,25 dönümlük park her gün 06: 30-22: 00 arası açık, Salı ve Cuma günleri 08: 30-10: 00 arasında bakım çalışmaları için kapalıdır.

Park, küçük ve büyük köpekler için iki ayrı alana çevrilmiştir. Yoğun sabah ve akşam saatlerinde, park çok meşgul olduğundan park etmek zor olabilir. Başkaları içeri girerken veya çıkarken köpeklerin kaçmamasını sağlamak için tasmasız alanlar çitle çevrilmiştir ve çift kapılı girişlere sahiptir.

Park oldukça basit ve her alanda tek bir köpek su çeşmesinin yanı sıra birkaç olanağa sahip. Çit hattı boyunca birkaç ağaç ve çimenlik alan vardır, ancak gölge azdır. Bununla birlikte, büyük köpek alanında iki küçük kanopi sağlanmıştır ve küçük köpek koşusunda üstü kapalı bir piknik masası vardır.

Köpeğinizle tasmalı bir yürüyüş yapmaktan hoşlanıyorsanız, Silver Lake Rezervuarı'nın etrafından geçen 2,2 mil uzunluğundaki dairesel yürüyüş ve koşu yolunu kontrol edin.


Son düşünceler

Köpeğinizle Golden State of California'yı ziyaret etmeyi planlıyorsanız, evcil hayvanınızın tasmasız eğlenebileceği çok sayıda doğal, güvenli çitlerle çevrili köpek parkı bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

California ayrıca, köpeğinizin okyanusta serinletici ve serinletici bir dalış yapmak isteyebileceği sıcak günlerde mükemmel bir sığınak olan birkaç köpek dostu plaja sahiptir. California'ya gitmeden önce, köpeğinizin aşılarının güncel olduğundan emin olun ve lisanslı olduğunu.

Yorumlar