Akitalar İçin En İyi Köpek Maması: Yavrular, Yetişkinler ve Yaşlılar

Akitalar İçin En İyi Köpek Maması: Yavrular, Yetişkinler ve Yaşlılar

Akita'nız için en iyi köpek mamasını mı arıyorsunuz? Akita bir güçlü ve kaslı köpek o Japonya adasından geliyor . Bulabileceğiniz en sadık köpek ırklarından biridir. Ancak bu türün tam potansiyeliyle çalışması için doğru Akita yakıtına ihtiyaçları var. Ve orada çok fazla mama tanesi varken, tam olarak nereden başlıyorsunuz? Kendimiz köpek sahipleri olarak, tam olarak nasıl hissettiğinizi biliyoruz.

Bu nedenle, piyasayı araştırdık. sadece Akitas için en iyi köpek maması . Yavruluğundan son yıllarına kadar, her yaşam aşaması için özenle beş tane mama tanesi seçtik. Her biri için bir şey olduğundan emin olduk akita ve sahibi de. Ve bu beslenme rehberini okuduktan sonra eliniz boş dönmeyeceğinize söz veriyoruz.Ayrıca Akitaların tam olarak hangi besinlere ihtiyacı olduğunu araştırdık ve bunu okuduktan sonra bir Akita beslenme uzmanı olacaksınız. Neyse lafı fazla uzatmadan konuya girelim ve mükemmel köpek mamasını bulun kabarık arkadaşın için.

Bir Bakışta: Akita için En Sevdiğimiz Yiyecekler

American Journey Tahılsız Köpek Maması Derecelendirmemiz

Akita Köpek Seçimi

amerikan yolculuğu, köpek yavrusuChewy.com'da görüntüle Çiftçi Derecelendirmemiz

Yetişkin Akita SeçimiÇiftçinin Köpeği

TheFarmersDog.com'da görüntüleyin Purina Pro Kıdemli Büyük Irk Derecelendirmemiz

Akita Kıdemli SeçimiPurina Pro Kıdemli

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com'a götürecektir. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerAkita Yavrusu Besin İhtiyaçları

Akitas eninde sonunda büyük veya dev köpeklere dönüşmek . Bu nedenle, konu köpek yavrusu beslenmesi olduğunda bir numaralı kural, onu bir mama ile beslemeniz gerektiğidir. daha büyük köpek yavruları için formüle edilmiş yüksek kaliteli mama tanesi . Kemikleri hızlı bir şekilde büyür ve büyük cins köpek maması kemik büyümesini kontrol etmeye yardımcı olur. Bunu optimum kalsiyum ve fosfor oranı ile yapar. Bu, daha sonraki yaşamında kemik hastalıkları geliştirme şansını azaltır.

Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Birliği (AAFCO), tüm yavruların yemek yemesini tavsiye ediyor. en az %22 protein içeriği . Bu, büyüyen vücutlarına geliştirmek için ihtiyaç duyduğu yakıtı sağlar ve ekstra köpek yavrusu eğlencesi için enerji sağlar. En kaliteli mama tanesinin kesin işareti, ilk bileşen olarak gerçek et proteinidir. Tüm et malzemeleri de isimlendirilmelidir.

Omega yağ asitleri önemlidir sağlıklı gelişim ve genel sağlık için. Ayrıca kalın paltosunu da gür tutacaklar. Dokosaheksaenoik asit (DHA) ve araşidonik asit (ARA) anne sütünde doğal olarak bulunur ve beyin ve göz gelişimi için çok önemlidir. Sağlıklı yağ ihtiyaçları için et yemekleri, balık yağları, bitkisel yağlar, keten tohumu ve yumurta gibi malzemeleri arayın.

Gelişmekte olan bağışıklık sisteminin ihtiyaçları vitaminler ve mineraller sağlam bir hastalıkla mücadele makinesine dönüşmek. Meyveler, sebzeler ve takviyeler diyetinde çok önemlidir. Tatlı patates, balkabağı ve pancar küspesi gibi prebiyotik lifler sindirimini düzenli tutar. Kurutulmuş bacillus acidophilus fermantasyon ürünleri gibi probiyotik bileşenler, dost bakterileri teşvik eder.Yetişkin Akita Besin İhtiyaçları

Bir Akita yaklaşık iki yaşına kadar tam olarak olgunlaşmayacak olsa da, Akita'nızı yaklaşık bir yaşında yetişkin bir mama tanesine geçirmeye çalışmalısınız. Yine, yüksek kaliteli bir mama tanesi arayın. dengeli beslenmeye odaklanır. Dengeli bir diyet, yüksek kaliteli protein, sağlıklı karbonhidratlar, lif, omega yağ asitleri, vitaminler ve mineraller içerir. Bazı Akitalar, yetişkinliğe girerken biraz daha fazla life ihtiyaç duyacaktır. Bir düşünün doğal lif ile güçlendirilmiş köpek maması formülü yavrunuz tuvalete giderken gergin görünüyorsa.

Protein, büyük kaslarının korunmasını ve beslenmesini sağlamak için hala ana odak noktasıdır ve mama tanesi minimum %18 sağlamalıdır. mama taneleri ara omega yağ asitleri açısından zengin derisinin ve kalın kürkünün muhteşem görünmesini sağlamak için.

Akita, aktif olmasına rağmen, arsız bir atıştırmalığı sever. Bu nedenle, yiyecek tüketimine dikkat etmelisiniz çünkü pound biriktirdiği biliniyor izin verirsen çabuk Akita'nız fazla kiloluysa, daha düşük kalorili mama tanesi birkaç kilo vermeye yardımcı olmak için.

Kıdemli Akita Besin İhtiyaçları

Akita yaş civarında kıdemli olacak sekiz yaşında. Altın yıllarına ulaştığında, köpeğinizi kıdemli mama tanesine çevirin . Son yıllarında iki temel besin glukozamin ve kondroitin , çünkü ikisi de yaşlanan eklemlerini destekler ve onları esnek tutar. Vitaminler ve mineraller de bağışıklığını güçlendirmek için çok önemlidir. Bir kaç tane var glukozaminle zenginleştirilmiş köpek maması formülleri sırf bu amaç için yaratılmıştır.Yaşlılar daha az yağa ve enerjiye ihtiyaç duyarlar çünkü yaşlılar eskisinden çok daha az hareket eder. Bu özellikle Akita için önemlidir. Birçok veteriner, kıdemli Akitas'ı düşük kalorili veya 'hafif' bir diyetle beslemenizi tavsiye eder. Akita, sonraki yıllarda böbrek hastalıklarına eğilimlidir ve daha hafif bir diyet, bu sorunları geliştirme şansını azaltacaktır.


Akita Yavruları için En İyi Köpek Maması

Köpek Maması Yiyen Akita Yavruları

Akita Puppies hızlı bir büyüme oranına sahiptir ve hızla büyüyen kemiklerini destekleyebilecek bir mama tanesine ihtiyaç duyar.

Akita'nız gençken, büyüme hızları hızlıdır. Yaşlandıkça daha büyük çerçeveleri nedeniyle, oldukça fazla zaman harcarlar. yavruyken hızlı büyümek . Bu, hızlandırılmış kemik gelişimini desteklemek için tasarlanmış bir köpek yavrusu mamasına ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. Ayrıca, Omega yağ asitleri açısından zengin bir formül seçerek, bebeğinizin yumuşak ve ipeksi bir tüye sahip olmasını sağlamak için yapı taşlarını yerleştirmek isteyeceksiniz. Bağışıklık sağlığı da önemlidir, bu nedenle antioksidanlarla güçlendirilmiş bir formül bulmanız önerilir. Akita yavruları için favori köpek mamalarımıza bir göz atalım.
Amerikan Yolculuğu Kuzu Formülü

Tahılsız Köpek Maması Amerikan Yolculuğu
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Bütçe dostu.
 • Mısır, buğday, soya veya yan ürün yok.
 • Yapay koruyucu veya tatlandırıcı içermez.
 • Gerçek balık ilk malzemedir.
 • Kupa başına 380 Kalori.
 • %30 Protein, %12 Yağ, %5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

American Journey, favoriler listemizdeki en yeni marka. marka son derece popüler hale gelmek , ve bütçeye uygun ancak yüksek kaliteli mama taneleri yaparlar. Bu ürün yüksek protein içeriğine sahiptir ve ilk üç bileşen olarak kemiksiz kuzu, tavuk unu ve hindi unu listeler. Bu, sağlıklı gelişim ve organ fonksiyonu için ihtiyaç duyduğu artan gücü ve omega yağlarını sağlar.

Bu tahılsız bir seçenektir ve bunun yerine enerji ve lif ihtiyaçları için tatlı patates ve nohutları listeler. Kurutulmuş fermantasyon ürünleri ve pancar küspesi gibi probiyotik bileşenler de düzenli sindirime yardımcı olmak için listelenmiştir. Bu mama tanesi vitamin ve mineraller açısından da güçlendirilmiştir. Menhaden unu ve somon yağı, büyük eklemleri için çok önemli olan DHA ve glukozamin sağlar.

Severiz Bu tarifin bütçe dostu olduğunu ve çoğu yavrunun tadı sevdiğini.


Wellness Core Büyük Irk Köpek Yavrusu

Büyük Irk Sağlık Çekirdeği
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Omega yağ asitleri ile güçlendirilmiştir.
 • Beyin gelişimi için DHA.
 • Sindirim sağlığı için probiyotikler.
 • Süper gıdalar antioksidanlar sağlar.
 • Kupa başına 387 kalori.
 • %35 Protein, %14 Yağ, %5.5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Wellness Core, bu listedeki en yüksek ikinci protein seçeneğini sunan yüksek proteinli bir mamadır. İlk iki malzeme, hindi unu ile birlikte kemiksiz tavuk ve tavuk yemeğidir. Yemek malzemeleri ayrıca, sağlıklı gelişimi ve parlak bir Akita kürkü için ihtiyaç duyduğu omega üçlüleri ve sağlıklı yağları sağlar.Ispanak, muz, brokoli ve havuç gibi meyve ve sebzeler vitamin ve mineral sağlar. Ve ekstra bir bağışıklık artışı için karışıma ekstra vitamin ve mineraller eklenir. Sebzelere ek olarak, prebiyotik lif ve probiyotik bileşenler, sindirim sistemini düzenli ve sağlıklı tutar. Bu tahılsız bir mama tanesidir ve mercimek, bezelye ve patates enerji ve karbonhidrat sağlar.

Severiz Her bir mama tanesinin mide-bağırsak sisteminde dost bakterileri teşvik etmek için probiyotik bileşenlerle kaplandığını.


Holistic Select Büyük Irk Köpek Yavrusu

Holistic Select Büyük Irk Köpek Yavrusu
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidan takviyesi.
 • Sindirim sağlığı için probiyotikler.
 • Doğal lif.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 433 Kalori.
 • %25 Protein, %16 Yağ, %4,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, bu listedeki en düşük protein içeriğini sunuyor, ancak yine de önerilen miktarı aşıyor. Bazı köpekler daha düşük protein içeriğiyle daha başarılıdır, bu yüzden bu tarif onlar için! Kuzu unu ve tavuk unu, büyük kas kütlesi için çeşitli amino asitler sağlayan ilk iki bileşendir. Somon yağı, beyin ve göz fonksiyonu için DHA sağlar.

Bu, tahıl içermeyen başka bir seçenektir ve prebiyotik lifin bolluğu sayesinde yüksek lif kategorisine girer. Bu, düzenli sindirim ve daha sağlıklı dışkılama konusunda yardıma ihtiyacı olan Akitalar için idealdir. Papaya, balkabağı, yaban mersini, kızılcık ve nar gibi egzotik içerikler, gelişen bağışıklık sistemi için antioksidan takviyesi sağlar.

Severiz Bu tarifin özellikle büyük ve dev köpek yavruları için tasarlandığını. Yani süper büyük bir Akita yavrusuysa, bu onun için mükemmel bir seçenek.


Blue Buffalo Wilderness Köpek Yavrusu

Blue Buffalo Büyük Irk Köpek Yavrusu Yiyecek Wilderness
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Gerçek tavuk 1 numaralı malzemedir.
 • Beyin desteği için DHA
 • Kanatlı yan ürün yemekleri yok.
 • Gerçek sebzelerle güçlendirilmiş antioksidanlar.
 • Kupa başına 411 Kalori.
 • %35 Protein, %14 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu birinci sınıf bir köpek maması ürünüdür Blue Buffalo kataloğundan ve seçtiklerimiz arasında en yüksek protein içeriğine sahiptir. Gerçek et, organlar ve kıkırdak dahil olmak üzere birden fazla et proteini türü içerir. Bu size iğrenç gelebilir, ancak Aktia yavrunuz buna bayılacak. Bu bileşenlere ek olarak, keten tohumu ve balık yağı, büyüyen vücudunun ihtiyaç duyduğu tüm DHA ve ARA'yı sağlar.

Bu mamaya vitamin ve mineral takviyeleri eklenir. Ayrıca gerçek meyve ve sebzelerle yapılır. Liste yaban mersini, kızılcık, havuç ve tatlı patates içerir. Bunların her biri genel sağlık için antioksidanlar sağlar. Taurin, kalp sağlığı için listelenmiştir ve probiyotik bileşenler, her şeyi iyi sindirmesine ve yediği tüm iyiliği emmesine yardımcı olur.

Severiz Bu tarifin pazarda lider protein seviyelerine sahip olduğunu. Ve büyük etli tat arayan Akitalılar için en iyi seçenek.


Instinct Ham Büyük Irk Köpek Yavrusu

İçgüdü Büyük Irk Köpek Yavrusu
 • Dondurularak kurutulmuş ham maddeler içerir.
 • Kafessiz tavuk.
 • Kümes hayvanları, balık ve diğer etlerin bir karışımı.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 485 Kalori.
 • %33,5 Protein, %18.5 Yağ, %5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarifin sadece kuru mama taneleri değil, aynı zamanda karışıma eklenen çiğ yemek kabanları da var. Bu ürün, organlar da dahil olmak üzere sekiz gerçek et bileşeni ile protein açısından zengin başka bir reçetedir. Bardak başına yağ içeriği ve kalori sayısı bu listede en yüksek olanıdır, bu da onu süper zıplayan veya büyüyen Akitalar için ideal bir seçim haline getirir.

Yumurta ürünü, balık unu ve somon yağı, beyin ve göz gelişimi için çok önemli DHA ve ARA besinlerini sağlar. Kabak çekirdeği, kızılcık, montmorillonit kili ve kuru yosun, hastalıklarla savaşabilmesini sağlamak için antioksidanlar açısından zengindir. Kurutulmuş fermente ürünler probiyotik sağlar ve hassas mideler için tahıl, patates, mısır, buğday ve soya içermez.

Severiz bu tarifin ham parçalar eklediğini. Böylece ekstra doku, ekstra besin ve daha büyük bir tat sağlar.


Yetişkin Akitalar için En İyi Köpek Maması

Dışarıda Çimenlerin Üzerinde Yetişkin Brindle Akita

Yetişkin Akitaların sağlıklı bir iştahı olacaktır ve beslenmesi pahalı olabilir.

Yavru köpeğiniz yavru aşamasından çıktığında, yetişkin bir mama tanesine geçmenin zamanı gelmiştir. Bu tipik olarak, mideleriyle aynı fikirde olması koşuluyla, yavrularınızın son yıllarına kadar yiyeceği köpek mamasıdır. Akita büyük bir köpek olduğu için biraz daha fazla harcama yemek faturalarına yetişmek için. Beslenme kalitesini daha sıkı bir bütçeyle dengelemenin önemli olduğu yer burasıdır. Her fiyat noktasında yetişkin Akitas için en sevdiğimiz yiyeceklere bir göz atalım.


çiftçinin köpeği

Çiftçi
 • Taze pişirilir, şoklanır ve size gönderilir.
 • Kişiye özel yemek planları.
 • Veteriner tarafından tasarlanmış 4 sağlıklı seçenek: sığır eti, tavuk, hindi veya domuz eti.
 • İnsan sınıfı bileşenlerle yapılmıştır (dolgu maddesi veya koruyucu içermez).
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kalori ve besin değerleri tarife göre değişir.
TheFarmersDog.com'da görüntüleyin

The Farmer's Dog, en hızlı büyüyen taze köpek maması üreticilerinden biridir ve köpek sahiplerinin onu sevmesinin birçok nedeni vardır! Tümü ilk malzeme olarak bütün et ve ardından taze sebzelerin yer aldığı, aralarından seçim yapabileceğiniz dört tarifle, köpeğiniz her öğünde daha fazlasını isteyecektir.

Tavuk, sığır eti, hindi veya domuz eti olsun, her tarif bağışıklığı güçlendiren vitaminler ve minerallerle doludur. Tahıl içermeyen her karışım, bazı köpekler arasında ortak hassasiyet olan mısır, buğday ve soya içermez.

Severiz Bu tarifin taze etlerden yapıldığını ve Amerika Birleşik Devletleri'nde USDA sertifikalı bir mutfakta üretildiğini ve pişirildiğini. Köpek maması alışverişini yapılacaklar listenizden çıkararak birkaç haftada bir kapınıza teslim edilmesi de zarar vermez!


American Journey Büyük Irk Yetişkin

American Journey Büyük Irk Yemi
 • Tahılsız tarif.
 • Besleyici meyve ve sebzelerden yapılmıştır.
 • Yüksek protein formülü.
 • Beyin gelişimi için DHA.
 • Daha büyük ırklar için glukozamin takviyesi.
 • Kupa başına 370 Kalori.
 • %30 Protein, %12 Yağ, %5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Akita'nız bir yavru olarak American Journey tarifinde başarılı olduysa, bir yetişkin olarak da bunu iyi yapmalıdır. Kemiksiz somon ve hindi unu ilk iki malzemedir ve balık unu da mevcuttur. Bu, büyük kas kütlesine, ceketi ve genel sağlığı kadar iyi bakıldığı anlamına gelir. Protein ve omega yağları sayesinde.

Bu tarif yaban mersini, havuç ve kuru yosun sayesinde besin açısından yoğun. Ve ekstra bir bağışıklık artışı için vitamin ve mineral takviyeleri de listeler. Bu tarif tahılsızdır ve bezelye, nohut ve tatlı patates, büyük vücudunu beslemek için ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlar. Bu tarif, büyük eklemleri için de yüksek glukozamin ve kondroitin içerir.

Severiz Bu tarifin balık bazlı olduğunu, yani kalın Akita ceketi için alternatif bir lezzet ve bol miktarda omega üçlüsü sunduğu anlamına geliyor.


Wellness Core Büyük Irk Formülü

Wellness Core Büyük Irk Yetişkin
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Tavuk ilk malzemedir.
 • Büyük köpekler için daha büyük mama tanesi.
 • Bağırsak sağlığı için probiyotikler.
 • Mısır, soya, buğday veya buğday-gluten içeriği yok.
 • Kupa başına 342 Kalori.
 • %34 Protein, %12 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, köpek yavrusu formülünden geliyor, yani bir köpek yavrusu olarak yaptıysa, bu tarifte başarılı olması gerektiği anlamına geliyor. Yüksek protein aralığındandır ve bu listedeki en yüksek ikinci protein içeriğini sunar. Bu, büyük Akita'nız için çok fazla lezzet ve enerji anlamına gelir ve kemiksiz tavuk, tavuk yemeği ve hindi yemeği ilk üç malzemedir.

Bu mama tanesi sindirim sağlığına odaklanır ve tahılsız bir seçenektir. Ispanak, brokoli, lahana, havuç, yaban mersini ve elma ile bağışıklık sisteminin hastalıklara karşı güçlü kalacağından emin olabilirsiniz. Bu mama tanesi, eklemleri için harika olan, listelenen et yemekleri sayesinde glukozamin ve kondroitin açısından güçlendirilmiştir.

Severiz Bu tarifin en yüksek lif içeriğine sahip olduğunu ve her bir mama tanesinin probiyotiklerle kaplandığını. Yani sindirim bölümünde ekstra yardıma ihtiyacı olan Akitas'ın üzeri bu mama ile kaplanmıştır.


Vahşi Pasifik Çayı'nın Tadı

Vahşi Pasifik Çayı Köpek Mamasının Tadı
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Gerçek sebzelerden antioksidanlar.
 • Deri ve tüy sağlığı için yağ asitleri.
 • Tahıl, mısır, buğday veya dolgu maddesi yok.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Bardak başına 360 Kalori.
 • %25 Protein, %15 Yağ, %3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

En tanınmış köpek maması markalarından biri olan Taste of the Wild'ın pasifik akışı formülü, birçok köpek sahibi arasında son derece popüler . Bu tarif, ilk iki bileşen olarak somon ve okyanus balığı ununu listeler. Bunlar yüksek kaliteli protein kaynaklarıdır. Tatlı patates, Patates ve mercimek birincil karbonhidrat ve enerji kaynağıdır. Eklem yastıklaması glukozamin ile destekleniyor ve bağışıklığı vitamin ve mineral takviyeleri ile güçlendiriliyor.

Bu tarif, listemizdeki en düşük lif içeriğine sahiptir ve çok fazla lif sindirmekte zorlanan bazı Akita'lar için önemli bir seçenektir. Neyse ki, bu formül ona ekstra lifli bir destek vermek için kurutulmuş fermente probiyotik bileşenleri listeliyor. Bu tahılsız bir seçenektir ve ayrıca bazı köpekler için yaygın tahriş edici olan mısır, buğday ve soya içermez.

Severiz bu tarifin sürdürülebilir kaynaklardan yapıldığını ve burada Amerika Birleşik Devletleri'nde üretildiğini. Mideleri hassas olan Akitalar için de harika bir seçenek.


Orijen Dry Yetişkin Köpek Maması

Orijen Orijinal Yetişkin Maması
 • Tahıl içermeyen formül.
 • %85 hayvansal içeriklerden üretilmiştir.
 • 5-6 bütün av eti.
 • %66 taze veya ham maddeler.
 • Kaynaklı ve Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 449 Kalori.
 • %38 Protein, %18 Yağ, %4 Lif.
Amazon.com'da görüntüle

Orijen, yüksek kaliteli tahılsız köpek maması üretmesiyle ünlüdür. Orijinal tarifleri biyolojik olarak uygun olarak hazırlanmıştır, yani köpeğinizin bağırsak sağlığının birincil odak noktası olmasını sağlamak için mükemmel bir dengeye sahiptir. Orijinal karışımları, Bölgesel kırmızı ve altı balık kombinasyonu dahil olmak üzere üç farklı lezzet vardır.

Bu, tahıl içermeyen bir seçenektir ve protein için bitkilere ihtiyaç duymaz. Yani bu, aralarındaki en etli tarif. 2/3'ü taze veya çiğ olmak üzere %85 kaliteli hayvansal içerik içerir. Malzemelerin 5-6 tanesi Akita'nızın seveceği farklı türde av etleridir. Orijen en ucuz marka değil yine de, bu seçeneği yalnızca bütçeniz karşılayabiliyorsa araştırmalısınız.

Severiz bu tarifin bu listedeki en yüksek protein içeriğine sahip olduğunu. Bu, onu enerjik ve daha büyük Akitalar için harika bir seçenek haline getirir.


Purina Pro Dev Irk Formülü

Purina Pro Yeni Dev Irk Köpek Maması
 • Bütçe dostu formül.
 • Eklem desteği için glukozamin.
 • Prebiyotik lif sindirim sağlığını destekler.
 • 100 poundun üzerindeki daha büyük Akitalar için yapılmıştır.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 370 Kalori.
 • %26 Protein, %12 Yağ, %4.5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, 100 poundun üzerindeki dev ırklar düşünülerek yapılmıştır, yani büyük Akitalar için yapılmıştır. Bu tarif, ağırlığına rağmen tüm Akitalar için uygundur. İlk bileşen tavuktur ve balık unu ve yumurta da onun büyük kas kütlesi için protein sağlar. Beyin fonksiyonu için DHA'nın yanı sıra. Purina, bu tarifin daha büyük köpekler için optimum protein-yağ oranını sunduğunu belirtiyor.

köpekler üzüm yermi

Bu, pirinç, mısır ve yulaf ezmesi kullanan tahıl içeren bir üründür. Genel sağlığı için kalp sağlığını ve diğer vitamin ve mineralleri destekleyecek taurini listeler. Balık yağlarına ve balık yemeklerine ek olarak, biotin ve folik asit muhteşem tüylerini içten dışa besler. Purina, bütçeye uygun bir yemek yaratmak için mükemmel bir iş çıkarıyor. Purina tek gıda hattından daha sağlıklı .

Severiz Bu tarifin, 100 pound ve üzeri ağırlığa sahip dev köpek ırkları için özel olarak tasarlandığını.


Kıdemli Akitalar için En İyi Köpek Maması

Karda Kıdemli Akita

Kıdemli Akitalar, altın yıllarına girerken bir glukozamin ve kondroitin takviyesine ihtiyaç duyacaklar.

Akita'nız 7 yaşına geldiğinde altın yılları başlar. Bu cins hem oldukça aktif hem de büyük boyutlu olduğundan, bir glukozamin artışı son derece önemli onların sonraki yıllarında. Bu, kemik ve eklem bozulmasını önlemeye yardımcı olacak ve yavrularınızın sonraki yıllarını ağrısız yaşamasını sağlayacaktır. Aşağıdaki favorilerimizin her biri, daha az aktif ve yaşlanan kıdemli Akita'nızı desteklemek için daha az kalori ile daha yüksek bir glukozamin içeriğine sahiptir.


Amerikan Yolculuğu Kıdemli Formülü

Amerikan Yolculuğu Tahılsız Aktif Yaşam
 • Bütçe dostu kıdemli karışım.
 • Antioksidanlar bağışıklık sağlığını güçlendirir.
 • Glukozamin ve kondroitin takviyesi.
 • Buğday, mısır, soya veya kümes hayvanı yan ürünleri yok.
 • Yapay koruyucu veya renk içermez.
 • Kupa başına 319 Kalori.
 • %25 Protein, %11 Yağ, %7 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Son olarak American Journey ürünlerini üst sürüm ile bitiriyoruz. Yani, tahmin ettiniz, eğer bir yavru ve yetişkin olarak bu konuda başarılı olduysa, kıdemli olarak bu konuda başarılı olmalı. Bu, özellikle büyük köpekler için tasarlanmamıştır, ancak daha büyük bir cins mamanın tüm kutularını işaretler. Protein içeriği bu listedeki en yüksek ortaktır ve bu da onu enerjiye sahip yaşlılar için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Üçlü protein sunar, yani çeşitli amino asitler ve besinler alır. Bu tarif tahıl içerir ve birincil karbonhidrat olarak yumuşak kahverengi pirinci kullanır. Yaşlanan midesi için mükemmel olan probiyotikler listelenmiştir ve balkabağı da nazik bir prebiyotiktir. Yaban mersini ve deniz mikroalgleri mineral bakımından zengindir ve bağışıklığıyla savaşmasını sağlar. Hindistan cevizi yağı cildini ve tüylerini besler.

Severiz Bu tarifin, listemizdeki önde gelen protein içeriği yüzdelerinden birini sunduğunu söyleyebiliriz. Bunu daha büyük Akitalar veya hala aktif olanlar için mükemmel bir seçenek haline getiriyor.


Nutro Sağlıklı Büyük Irk Kıdemli

Nutro Büyük Irk Kıdemli Maması
 • GDO olmayan maddeler.
 • Çiftlikte yetiştirilmiş tavuk.
 • Doğal lif içerir.
 • Doğal glukozamin kaynakları.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 306 Kalori.
 • %22 Protein, %11 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu Nutro tarifi bu listeye yeni bir tanesidir, ancak bunun nedeni birçok eski Akita'ya ihtiyaç duydukları şeyi sunmasıdır. Daha düşük protein içeriğine sahiptir ve yağları ve kalori sayısını düşürür. Tavuk ve tavuk unu ilk iki malzemedir ve oradaki etik tüketiciler için çiftlikte yetiştirilirler. Bu, tahıl içeren bir tariftir ve pirinç ve arpa kullanır.

Bu tarif, büyük eklemleri için doğal glukozamin ve kondroitin kaynakları içerir. Vitamin ve mineral takviyeleri, bağışıklık sistemini sağlıklı kalması için besinlerle besler. Tüm malzemeler GDO'suzdur ve bu tarif mısır, buğday ve soya içermez, bu nedenle hassasiyeti olanlar için naziktir.

Severiz Bu tarifin en düşük kalori ve düşük protein içeriği sunduğunu. Bu da bunu daha az aktif olan Akitalar için ideal bir seçenek haline getiriyor.


Mavi Buffalo Kıdemli Formülü

Blue Buffalo Kıdemli Büyük Irk Formülü
 • Bütçe dostu tahıl içeren formül.
 • Kahverengi pirinç, yavaş yanan karbonhidratlar sağlar.
 • Yaşlanan Akitalar için glukozamin takviyesi.
 • Bağışıklık sistemi sağlığı için antioksidanlar.
 • Kas tutulması için L-Carnitine.
 • Kupa başına 344 Kalori.
 • %20 Protein, %10 Yağ, %7 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, önceki ikisinden farklı bir Blue Buffalo ürünü çünkü son yıllarında çok daha az proteine ​​​​ihtiyacı var. İşte bu tarif en az proteini sunuyor, bu da onun sisteminin sindirmesini yumuşatıyor. Kemiksiz tavuk, birincil et proteinidir ve ilk bileşendir. Tavuk unu, doğal bir glukozamin kaynağıdır ve ekstra lezzet katar.

L-karnitin metabolizmasını destekler, bu da kilo almasını engeller. Kalp sağlığı için taurin gibi diğer vitamin ve mineral takviyeleri. Omega yağ asitleri cildini mümkün olduğunca esnek tutacaktır. Somon unu ve keten tohumu, ceketinin parlak görünmesini sağlayacaktır. Bu tarif, bağırsaklarındaki dost bakterileri desteklemek için probiyotik bileşenlerle güçlendirilmiştir.

Severiz bu tarifin mama tanelerine ek olarak LifeSource Bits sunduğunu. Bu parçalar, en iyi kıdemli sağlığına kavuşması için süper gıdalar ve besinlerle doludur.


Purina Pro Büyük Irk Kıdemli

Purina Pro Kıdemli Büyük Irk
 • 7 yaşından büyük yavrular için özel olarak üretilmiştir.
 • Eklem sağlığı için glukozamin.
 • Bütçe dostu formül.
 • Bağırsak sağlığı için probiyotiklerle güçlendirilmiştir.
 • Purina marka yemek yiyen Akitalar için mükemmel bir geçiş.
 • Kupa başına 451 Kalori.
 • %29 Protein, %14 Yağ, %5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Purina, yüksek kaliteli mama tanelerini bütçeye uygun bir fiyata üretmesiyle ünlüdür. Purina Pro'nun kıdemli formülü bir istisna değildir. Bu formül, eklem sağlığı için ek glukozamin içerir ve diğer markalara kıyasla daha az kalori içerir. Ayrıca, yavrularınızın zihnini keskin tutmak için tasarlanmış doğal botanik yağlara sahiptir.

Bu formül, Akita'nızın son yıllarında kas tutulmasına yardımcı olan L-Karnitin içerir. Bu formül ayrıca yaşlanan yavrularınızın sindirim sisteminin sorunsuz çalışmasını sağlamak için probiyotiklerle güçlendirilmiştir. Diğer Purina Formüllerinde olduğu gibi, bu mama da ilk malzeme olarak gerçek tavuktan yapılmıştır. Yavru köpeğiniz yetişkinlik döneminde zaten bir Purina pro marka mama yiyorduysa, bu mama yaşlanan yavrularınız için kolay bir geçiş olacaktır.

Severiz Bu tarifin önde gelen glukozamin ve kondroitin seviyelerine sahip olması, onu daha yaşlı Akitalar için harika bir seçenek haline getiriyor.


Hill's Science Diet Büyük Irk Kıdemli

Bilim Diyeti Büyük Irk Kıdemli
 • Veteriner onaylı marka.
 • Bütçe dostu formül.
 • Glukozamin ve kondroitin takviyesi.
 • Doğal malzemelerden yapılmıştır.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 353 Kalori.
 • %15,5 Protein, %10,5 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Düşük protein içeriğinin sizi aldatmasına izin vermeyin. Bu, son yıllarda çok fazla eti sindirmekte zorlanan Akitalar için ideal olabilir. L-karnitin de onu zayıf tutmak için listelenmiştir. Tavuk unu hala ilk bileşendir ve bu aynı zamanda yaşlanan eklemleri için doğal bir glukozamin kaynağı sağlar. Buna bitkisel yağlar ve keten tohumu gibi omega yağ asitleri de dahildir.

Keten tohumu, E vitamini, folik asit ve biotin gibi yağlar ve bileşenler sayesinde kürkü bakımlıdır. Bu tarif vitamin ve minerallerle doludur. Elma, brokoli, havuç ve kızılcık ile yapılır ve bağışıklığını da artırır. Taurin, kalp sağlığı için listelenmiştir. Bu, birçok kıdemli köpeğin iyi yaptığı arpa, pirinç ve buğdaya dayanan tahıl içeren bir diyettir.

Severiz Bu tarifin bilime göre kıdemli köpeklerin ihtiyaçlarına dayandığını. Böylece yaşlanan Akita'nıza bu tarifle iyi bakılacağından emin olabilirsiniz.


Son düşünceler

Şimdiye kadar, bilmeniz gereken her şeyi öğrendiniz Akita beslenmesi hakkında . Hayatının her aşamasında, en iyi yemeği almasını sağlayacak bilgiye sahipsiniz. Gelişim aşamasından altın yıllarına kadar. Çok fazla parça aldığı zamanlar da dahil.

Yukarıdaki önerilerimizden birini seçerek, Akitas için en iyi köpek maması parmaklarınızın ucunda. Ve bu seçeneklerden birini seçerek kendinize çok zaman kazandırabilirsiniz. Ve daha da önemlisi, Akitas beslenmeniz, sağlığınız ve mutluluğunuz için doğru seçimi yaptığınızdan emin olabilirsiniz.

Yorumlar