Yumuşak Kaplamalı Buğday Terrier Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Yumuşak Kaplamalı Buğday Teriyeri, ayrıca kısaca Buğday olarak bilinen , Amerika Birleşik Devletleri'nde daha az yaygın bir cins. Ancak arkadaş canlısı, neşeli ve derinden bağlı kişiliği, yavaş yavaş onu köpek sahipleri arasında giderek daha popüler bir tür haline getiriyor.

Buğday hakkında sadece biraz bilgi arıyorsanız ya da yakın zamanda benimsemiş ve birkaç ipucu arıyorsanız, öğreneceksiniz. bilmen gereken her şey Bu kapsamlı kılavuzdaki cins hakkında.Onun geçmişi hakkında bilgi edineceksiniz ve bu onun kişiliğini nasıl etkiler . Ayrıca onun zaman alan bakım rejimi ve bazen inatçı kişiliği hakkında da bilgi edineceksiniz. Ne de olsa o bir teriyer! Yani bu, bu cinsin herkes için mükemmel olmadığı anlamına gelir. Bununla birlikte, Buğday birçok yaşam tarzı için mükemmel bir uyum olabilir. Bu cinsin bir sonraki köpek arkadaşınız olarak mükemmel bir uyum olup olmadığını öğrenelim!

Yumuşak Kaplamalı Buğday Teriyeri Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık30-40 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik17-19 inç
  • ömür simgesiÖmür12-14 yıl
  • renk simgesiRenklerbuğday
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Buğday Renkli Köpek Açık Havada

Cins, köklerini İrlanda'ya kadar takip eder.İrlanda dünyaya birçok güzel şey hediye etti. Dünyanın en iyi edebiyatlarından bazılarından lezzetli pürüzsüz viskiye. Ama hepsinden iyisi, üç güzel teriyer köpekleri ! bu Kerry Mavi Korkunç , İrlandalı Teriyer , ve bu küçük saçmalık, Yumuşak Kaplamalı Buğday Teriyeri . Birçok saf ırktan farklı olarak, Buğdayın tarihi tam olarak belgelenmemiştir. Ancak, üç İrlandalı teriyer türünün de aynı köpek atasını paylaştığına inanılıyor.

Buğday olmak için yaratıldı çok yönlü bir çiftlik köpeği. Görevleri arasında tavuk kümesini korumak, efendisini ziyaretçilere/davetsiz misafirlere karşı uyarmak, gütmek ve haşereleri yok etmek vardı. Geceleri çocukları eğlendirmek için aile evine kabul edildi. Ardından ustasıyla ateşin önünde hak edilmiş bir dinlenme izler. Bu köpek adam yaptığı her şeyde mükemmeldi ve tüm aile tarafından çok sevildi.

Buğdaylar genellikle 'fakir adamın köpeği' çünkü sıradan insanların kalmasına izin verilmedi İrlanda Kurt Köpekleri , Beagle'lar , veya yasalara göre İspanyollar. Bu adamlar soylulara ya da zenginlere ayrılmıştı. Bu yüzden Buğday işçi sınıfının köpeğiydi ve çok çalışmak ve çok oynamak onun mantrasıydı. Kuyruğu, vergi tahsildarına vergi tahsilatlarından muaf olduklarını bildirmek için demirlendi.İlk Buğdayların 1946'da Amerika'ya geldiğine inanılıyor. Ancak 1962 yılına kadar Amerika Yumuşak Kaplamalı Wheaten Terrier Kulübü oluşturulmuştur. İlk toplantıları St. Patrick Günü'nde Boston'da yapıldı (belli ki!). AKC, onları 1973'te resmi bir cins olarak tanıdı. Buğday, Amerika'da açık ara en popüler olanıdır. O sürekli 50 arasında sıralanıyorincive 60incien popüler köpek türü Amerikan Kennel Club köpek listelerinde.

Mizaç

Genç Beyaz Köpek Açık Havada

Cins, mükemmel bir aile arkadaşı olarak bilinir.

AKC, Wheaten'in kişiliğini dört kelimeyle özetliyor; arkadaş canlısı, mutlu ve derinden bağlı. O sahip yaşam için gerçek bir aşk , ve hayatında bir Buğday ile asla sıkıcı bir an olmaz. En sıkıcı günlerde bile, Buğday'ın sırıtışı kulaktan kulağa yayılacak. Hava nasıl olursa olsun tüm aileyi neşelendirmek. Bu kabarık tüy yumağı, her zaman aile ile oyun oynamaya heveslidir. Ve bir cins özelliği, süper heyecanlandığında bir daire içinde dönüyor!Yalnızlık hayatı bu adamın en kötü kabusu! o arkadaşlık ister , ve bu onu seven ya da nefret eden özelliklerinden biridir. Günün her anında size eşlik edecek yoğun bir köpek arıyorsanız, bu adam tam size göre. Ancak birkaç saatliğine kendilerini mutlu bir şekilde eğlendirecek ve kendi gününüze devam etmenize izin verecek köpekleri tercih ederseniz, işe yaramayacaktır.

Ama her bulutun (eğer böyle görüyorsan!) gümüş bir astarı vardır, değil mi? Güvenilir bir çiftlik köpeği olarak bu adam, yıllar boyunca insanlarla yakın bir bağ kurdu. Ve onu bir çiftlikte çalıştırmasanız bile, ailedeki herkes onun gözbebeği olacak. İnsanlara adanmış , bu cins kendini sürünün bir parçası olarak görmekten hoşlanır. Seni sonsuz İrlanda aşkı ve salyalı öpücüklerle şımartacak!

Doğal olarak keskin içgüdüleriyle birleşen bağlılığı, onu parlak bir bekçi köpeği . Alarm zilinizin gücü tükendiyse harikadır. Gürültüye duyarlı komşularınız varsa veya zaten kiracı gürültü uyarısı alıyorsanız, o kadar da iyi değil! Ancak uyarı havlamalarını herhangi bir koruyucu davranışla takip etmeyecek - bunun için fazla arkadaş canlısı. Bekçi köpeği, evet. Bekçi köpeği, kesinlikle hayır!

O çok arkadaş canlısı ve kibar ve genel olarak tanışmak bir zevk. Herkes ona aşık oluyor ve neden giderek daha popüler hale geldiğini görmek kolay. İlgi odağı olmayı sever ve özellikle çocuklara düşkün . Muhtemelen onun kadar aptal oldukları için. Komik bir çekiciliği olduğu kadar yumuşak bir yanı da var. En sevdiği insanlarla kanepede sarılmak en büyük hobisidir.Boyut ve Görünüm

Sarı Çiçekler Açık Havada Köpek

Yumuşak Kaplamalı Buğdaylar, nadiren 40 pounddan daha ağır olan orta boy köpeklerdir.

Buğday orta boy bir köpek kim 30 ila 40 pound ağırlığında. Pençeden omzuna kadar 17 ila 19 inç boyundadır. Dişi Buğdaylar erkek kardeşlerinden daha küçük olma eğilimindedir. onun altında kabarık ceket , ona şaşırtıcı bir güç ve güç veren kompakt, teriyer kası var. Genel olarak tipik İrlanda teriyeri kare taslağına sahiptir.

Onun yüz şekli dikdörtgen ve ortalama köpek kafatasına kıyasla biraz daha uzun. Gözleri koyu renklidir ve geniş bir burnu ile düz siyah renklidir. Buğdayın kulakları küçüktür ve hafifçe gözlerine doğru bakar. Kuyruğu genellikle kenetlenir, bazen doğaldır, ancak her zaman yüksek tutulur. Buğdayınızı gösteri halkasında göstermek istiyorsanız, cins standardı .

Ceket ve Renkler

Buğdayın paltosu en sevilen özelliğidir. Bu oyuncak ayı kaplı yavru kabarık ve güzel. Onu hipoalerjenik köpek grubuna sokan tek bir ceketi var. Her ne kadar hiçbir köpek gerçekten hipoalerjenik ! Ama onu yapabilir hafif alerjisi olanlar için daha kolay . Yumuşak ve ipeksi bir dokuya sahip olması onu terrier köpek grubunda benzersiz kılıyor.İrlanda ceketi ve Amerikan ceketi olmak üzere iki ceket tipi vardır. İrlanda ceketi genellikle Amerikan ceketinden daha dalgalı ve ipeksi. Ve Amerikan ceketi daha ağır ve dolgun olma eğilimindedir. Amerika'da cins standardı Amerikan ceketini tercih ediyor . Ancak İrlandalı ırk meraklıları, orijinal çalışma ceketi olarak görüldüğü için daha ince ceketi tercih ederler. Amerikan ceketini çok kabarık görüyorlar.

Orası İrlanda kaplı pek çok Buğday yetiştiricisi değil Amerikada. Bu yüzden, bu sizin için önemliyse, yetiştiriciyle yavrularının hangi kürkleri olduğu hakkında konuştuğunuzdan emin olun. Bazı yetiştiriciler, mutlu bir ortam yaratmak için iki tüy türünü karıştırmaya çalışırlar ve bunlara 'Ağır İrlandalı' adı verilir. Genel olarak, tüy tipi onların kişiliğini hiçbir şekilde etkilemez.

Kabul edilen bir tüy rengi var, o da buğday rengi. Soluk bejden canlı ışıltılı altına kadar değişen herhangi bir buğday tonu olabilir. Bazen gözler ve namlu gri-mavi gölgeli olur ve bazen ceketin içinde saklanan kırmızı ve beyaz tüyler bulunur. Yavrular çok daha koyu doğarlar ve ceketleri yavaş yavaş hafifleyecektir. Gerçek renklerini ancak iki yaşına geldiklerinde bileceksiniz. Ve onların dalgaları da dışarı çıkmak için o zamana kadar bekleyecek.çarpışma testi köpek kasaları

Egzersiz Gereksinimleri

Oyuncakla Oynayan Aktif Köpek Cinsi

Bunlar, düzenli olarak egzersiz yapabilecek bir aile gerektiren aktif köpeklerdir.

Buğday, terrier genlerine sahip çalışkan bir ırktır. Yani yüksek düzeyde günlük egzersize ihtiyacı var, değil mi? Hayır, aslında! Ve bu onun büyük bir çekiciliği. Diğer birçok terrier ırkında gördüğümüz gibi sürekli fiziksel uyarıma ihtiyaç duymadan tipik arsız terrier doğasına sahiptir. o günde 30 dakika egzersize ihtiyacı var , egzersiz gereksinimlerini ortalama hale getiriyor. Bu, günlük yürüyüşlere saatler ayıramayan aileler için harika.

Yine de ihtiyacı olan şey, bol miktarda zihinsel uyarımdır. Açık hava egzersizleri arasında, gün boyunca ailesiyle etkileşimli oyuna ihtiyacı var. Onun da ihtiyacı var eğlenceli ve şaşırtıcı köpek oyuncaklarına erişim zihnini harekete geçirmek için. Bunlar olmadan, şüphesiz sıkılacak ve yıkıcı olacaktır. Kemirgen köpeklerinin çoğu kazmayı sever, ki bu canı sıkıldığında yapacağı bir şeydir.

Yaşam koşulları

Evde Yatan Yumuşak Kaplamalı Buğday Teriyeri

Bu cins, onlarla tutarlı bir şekilde evde olan bir aile ile en iyisini yapacaktır.Buğdayın tercih ettiği yaşam koşulları söz konusu olduğunda çok fazla gereksinimi yoktur. Gerçekten, sadece iki tane var, bu da onu kesinlikle rahat bir luke yapıyor. Birincisi, evinin herhangi bir büyüklük, daire veya büyük mülk olabileceğidir, ancak kaçış geçirmez olmalı .

Bu yavrular, özellikle hızlı ve tüylü bir şeyin peşinde koşan kaçış sanatçılarıdır. Yaklaşan trafik olup olmadığını daha az umursayamazdı; o sincabı yakalayacak! Onun güvenliği ve sizin huzurunuz için evi ve bahçeyi güvence altına almalısınız.

İkincisi, ailesinin günün büyük bir bölümünde evde olması gerekiyor. Yine, büyük ya da küçük, ne tür bir evde ya da apartman dairesinde yaşadığınızı gerçekten umursamıyor. Yalnız olmadığı sürece . Ciddi bir ayrılık kaygısı vakası potansiyelini hafife almayın. Bu yüzden, evden uzakta uzun saatler çalışıyorsanız lütfen bu adamı almayın. Genel olarak, bu iki gereksinimi karşılayabilirseniz, çok uyarlanabilir bir köpektir.

Her türlü aile ile yaşayabilir. Çocuklara düşkündür ve genç ailelere büyük katkı sağlar. Çoğu zaman yapmak en iyi köpek kardeş herhangi bir çocuk isteyebilir! Çok büyük değil ama çoğu çocuk için çok küçük de değil. Aynı şekilde, emekli bir çiftle ya da bir bekarla yaşayabilirdi. Ayrıca diğer evcil hayvanlarla da yaşayabilir. Son derece yüksek bir av sürüşüne sahip olmasına rağmen, ailesindekiler arkadaş, yemek değil! Tüylü veya tüylü, aile birimi dışındaki her şey,niyetkovalanmak.

Eğitim

Kaldırımda Döşeme Kabarık Tan Köpek

Bu cins son derece zekidir ve eğitim sırasında memnun etmeye isteklidir.

Buğday, sahibini memnun etmek için yaşayan oldukça zeki bir köpek ırkıdır. Yani çoğu durumda eğitilebilir biri! Bize bir şekilde terrier olduğunu hatırlatmalı ve bunu biraz inatçı . Çoğu gün, iyi eğitim alacak. Ama bazen, burnunu yukarı çevirecek. Yine de, hepimizin kötü günleri olduğu için onu bırakacağız!

Ondan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, erken ve tutarlı bir eğitime ihtiyacı var. Olumlu pekiştirme eğitimi, Buğday'ı eğitmenin en iyi yoludur. Sözlerine çok sert davranırsan somurtacak! Yüksek av sürüşü, muhtemelen bir şeyleri kovalamayı seviyorum , bu yüzden iyi davranışların ödülü olarak atabileceğiniz oyuncaklara yatırım yapın.

Kibar bir pooch'a dönüşmesi için, onun bir köpek yavrusu kadar iyi sosyalleşti . Aksi takdirde, dünyadaki her şeyi bir tehdit olarak görecek ve büyüyüp korkmuş ve endişeli bir köpeğe dönüşecektir. Onu olabildiğince çok köpekle karıştır ve onu diğer insanlara, manzaralara, seslere ve ortamlara maruz bırak. Sadece eğlenceli olmakla kalmaz, aynı zamanda onunla gelecekteki hayatınızı da çok daha kolay hale getirecektir.

Buğdaydan kaçış yok endişeli bir çizgi var , özellikle çok uzun süre yalnız bırakıldığında. Yavruyken onu kısa süreliğine bıraktığınızdan emin olun ki alışsın. Ayrıca treni sandıklamak harika bir fikir. Sadece tüm köpeklerin doğal olarak can attığı barınağı sağlamakla kalmaz. Ama gitmen gerektiğinde bu onu rahatlatacaktır. Ayrıca, siz orada değilken en sevdiğiniz eşyalara erişimi olmadığı anlamına gelir.

Bize ragmen bu adamın tasmasını bırakmanı tavsiye etmem kamusal alanda, bu bazı aileler için her zaman en iyi yol değildir. Artı, kaçarsa işe yarar. Onu tasmasından kurtarmak istiyorsan, onun üzerinde çok çalışman gerekecek. hatırlama eğitimi . Yine de inanılmaz derecede yüksek bir av sürüşüne sahip, bu yüzden onu iyi eğitseniz bile doğal içgüdülerinin devralabileceği konusunda uyarınız. Bu kararı size bırakacağız!

Sağlık

Otların arasında Sağlıklı Köpek

Yumuşak Kaplamalı Buğday Teriyerleri, boyutlarındaki diğer cinslere kıyasla genellikle çok sağlıklıdır.

Buğday nispeten sağlıklı bir köpek ırkıdır ve onun tipik yaşam süresi 12 ila 14 yıl . Tüm köpek sahiplerinin yavrularının ömrünü uzatmak için yapabileceği birçok şey vardır. Veterinerlerde düzenli sağlık kontrollerine bağlı kalmak, karşılayabileceğiniz en iyi beslenmeyi sağlamak ve onları düzenli egzersizle formda tutmak gibi şeyler. Basit şeyler, yavrularınızın en iyi sağlığı için gerçekten en etkili olanlardır.

Buğday belirli sağlık koşullarına eğilimli gen kalıtımı nedeniyle diğerlerinden daha fazla. Bu da, Buğday sağlığı araştırmanıza başlamak için harika bir yeriniz olduğu anlamına gelir. Ancak unutmayın, bu özel bir liste değildir çünkü tüm köpekler farklıdır. En yaygın sağlık sorunlarına ve bunlarla ilişkili semptomların neler olduğuna bir göz atalım.

kalça displazisi

Kalça displazisi yaygın bir sağlık sorunudur. Bu, kalça yuvası ve uyluk kemiği düzgün oturmadığında ortaya çıkar. Bu ağrılı hareketliliğe ve kalça çıkığına neden olabilir. Her zaman yüksek kalça puanlarını test eden bir yetiştiriciyle çalışın. Egzersiz intoleransı, ayakta durmakta, uzanmakta veya merdiven çıkmakta zorlanmak tüm belirtilerdir.

Göz Koşulları

Progresif retinal atrofi en sık görülen göz rahatsızlığıdır. Buğdayın bundan muzdarip olma olasılığı diğer ırklardan daha fazladır. Kalıcı görme kaybına neden olabilir. Kötü görüş, ışık hassasiyeti veya bir şeye çarpma fark ederseniz, veterinerleri ziyaret etme zamanı.

Protein Kaybeden Nefropati

Bu, böbrek yoluyla aşırı miktarda protein ve plazma kaybına neden olan, genetik olarak bulaşan bir hastalıktır. Diğer sağlık sorunlarına yol açan anemi ve yüksek kolesterole neden olabilir. Semptomlar artan susuzluk ve idrara çıkma, kilo kaybı, ishal, karın şişmesi, nefes almada zorluk ve böbrek yetmezliğini içerir. İlaç ve diyetle kontrol altına alınabilir.

Protein Kaybeden Enteropati

Yukarıdaki durum gibi, bu da aşırı protein kaybına neden olur, ancak gastrointestinal sistem yoluyla. Semptomlar aynıdır ve ilaç ve diyetle de tedavi edilebilir.

Addison Hastalığı

Bu aynı zamanda hipoadrenokortisizm olarak da bilinir. Adrenal hormonların yetersiz üretimi olduğunda ortaya çıkar. Bu da başka koşullara yol açar. Tespit edilmediği takdirde, şiddetli vücut stresine ve şoka ve ani ölüme neden olan toksik potasyum seviyelerine yol açabilir. Erken belirtiler arasında kusma, iştahsızlık ve az iştahsızlık sayılabilir. Bu belirtiler diğer durumlarla karıştırılabilir, bu nedenle veterinerinize bunun Buğdaylarda daha yaygın olduğunu hatırlatın.

böbrek displazisi

Bu, böbrek anormal şekilde geliştiğinde ortaya çıkan başka bir böbrek rahatsızlığıdır. Bu da erken böbrek yetmezliğine neden olabilir. Artan susuzluk ve idrara çıkma, kusma, iştahsızlık ve sık idrar yolu enfeksiyonları bu durumun belirtileridir.

Beslenme

Aç Köpek Açık Havada

Aktivite seviyeleri nedeniyle, bu köpek, aktif ırklar için yapılmış mama tanelerini en iyi şekilde yiyecektir.

Tipik bir çalışmayan Buğday 1,5 ila 2 bardak kuru kibble tüketin her gün. Yavrunuzu beslediğiniz miktar, enerji seviyelerine, yaşına ve onu beslediğiniz mama tanesine bağlı olacaktır. Buğdayı aşırı beslememek önemlidir, bu nedenle paket talimatlarını uyguladığınızdan emin olun. Paltosu fazla kilolarını gizleyebilir, bu yüzden kilosunu düzenli olarak kontrol ettiğinizden emin olun.

Yavrunuzu beslemek önemlidir kaliteli bir kibrit dengeli bir beslenme sağlar. Veterineriniz, karşılaşabileceği tüm potansiyel böbrek sorunlarına hitap eden belirli bir diyet önerebilir. Veya düşük proteinli veya enerjili bir yiyecek önerebilirler. Onları bir sonraki gördüğünüzde veterinerinize sorduğunuzdan emin olun. Yaşa uygun yemek her zaman en iyisidir çünkü farklı yaşam evrelerinin ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

tımar

Masada Bakımlı Köpek

Daha uzun tüyleri nedeniyle bu cinsin yoğun bir bakım programı vardır.

Buğdayın paltosu onun en iyi varlığı ve rahat bir luke olmasına rağmen, bu adamın bakım rejimi hiç de kolay değil! İster İrlandalı ister Amerikan kaplı bir yavru köpeğiniz olsun, günlük tımar gerekir . Aradaki fark, daha kalın, daha dolgun bir Amerikan ceketi varsa, onu fırçalaması biraz daha uzun sürecektir. Uzun, dalgalı saçları keçeleşmeye ve karışmaya meyillidir, bu yüzden onun üzerinde durmanız gerekir.

Tüm kiri ve ölü tüyleri çıkarmak için bir iğne veya daha ince bir fırça ile başlayın. Ardından, kapsamlı bir fırça ile takip edin. herhangi bir karışıklığı gidermek için ince dişli metal tarak . Onu her gün fırçalarsanız çok fazla karışmaması gerekir. Bacaklar ve boyun altı gibi bölgelere konsantre olun, çünkü bunlar daha fazla orada birikmeye meyilli. Paspas göründüğünden daha acı verici!

Tek kaplamalı hipoalerjenik bir cins olarak, düşük tüy dökücüdür. Bu onun harika bir çekiciliği ve evinizin bozulmamış görünmesini sağlamaya yardımcı olacak. Bozulmamış mı dedik? Unut gitsin, üzgünüm! Bu adamın uzun saçları dışarıdan kiri ve kiri tutacak ve içeri çekecektir. Ayrıca, ne zaman yiyip içse, yiyecek ve sıvı bıyığına yapışacaktır. Kanepenin her yerine koyacak ve pirzolalarını halıya sil iyi bir ölçü için. Düzgün bir ucube iseniz, Buğday kesinlikle size göre değil!

Çünkü çok kirleniyor, ihtiyacı olacak ayda bir banyo yapmak . Bundan daha fazlası değil, çünkü cildini tahriş edecek ve doğal kürk yağlarına zarar verecek. Her zaman yulaf ezmesi gibi doğal malzemelerle yapılmış bir köpek şampuanı kullanın. Nemi ve buna bağlı yaraları önlemek için onu iyice kurutmanız gerekir. Ayrıca düzenli olarak kırpmaya ihtiyacı olacak. Birçok Buğday sahibi, en iyi şekilde görünmesini sağlamak için altı haftada bir onu damatlara göndermeyi tercih ediyor.

Buğdayın ona ihtiyacı var dişler haftada en az iki kez fırçalanmış saklamak periodontal hastalıklar koyda. Doğal olarak ne kadar yıprandıklarına bağlı olarak, tırnaklarını da iki ila dört haftada bir kırpın. Buğdayınızı yavruyken günlük bakım rejimine maruz bırakmak, alışması için iyi bir fikirdir. Aksi takdirde, onu tımar etmek günlük bir kabus olacak!

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Buğday Terrier Köpek Açık Havada

Safkan bir köpek yavrusu için 1000 $ veya daha fazla ödemeyi bekleyin.

beagle jack russell karışımı

Buğday nispeten nadir bir köpek ırkı , bu yüzden saygın bir yetiştirici bulmak için çok uzaklara gitmeniz gerekebilir. Ancak mutlu ve sağlıklı bir köpek yavrusu bulmanız için saygın bir yetiştiriciyle çalışmanız gerekir. Yetiştirici aramanıza başlamak için harika bir yer AKC'nin Buğday damızlık sayfası . Bir Wheaten köpek yavrusunun ortalama fiyatı 1.000 dolardan başlar ve 1.500 dolara yükselir.

Bu ortalama fiyatın altında bir köpek yavrusu bulursanız, onu sorumsuz bir yetiştirici olabileceklerine dair bir uyarı işareti olarak görün. Ya da daha kötüsü, bir köpek yavrusu değirmeni. Sadece yavrularınızın sağlığı üzerindeki kârla daha fazla ilgilenmekle kalmazlar. Ama onlar yavruları ve köpeğin temel ihtiyaçlarını ihmal etmek . Bilgi konusunda ketum görünüyorlarsa, satış yapmakta ısrarcı oluyorlarsa veya yavruları 'ev' ortamlarında görmeyi reddediyorlarsa, uzaklaşın.

Kaliteli bir yetiştirici, Buğday yetiştirme konusunda yılların deneyimine sahip olacaktır. Muhtemelen profesyonel bir web sitesine sahip olacaklar ve çevrimiçi bağımsız incelemeler . İlgili sağlık sertifikalarını görmeyi isteyin ve her zaman yavrularla yüz yüze görüşün. Biraz fazladan ödeme yapmak, yetiştiricinin sağlıklı yavrular üretmek için elinden gelen her şeyi yaptığından emin olabileceğiniz anlamına gelir.

Bu sadece düşünülmesi gereken ilk köpek yavrusu maliyeti değil. Ayrıca hesaba katmanız gerekir devam eden maliyetler köpek sahibi olmakla alakalı. Öncelikle, yatak, sandık, oyuncaklar ve koşum takımı gibi ihtiyacı olan her şeyi evinize yerleştirmeniz gerekecek. Yavru köpeği ve evinizi korumayı unutmayın! O zaman devam eden tıbbi maliyetleri, sigorta poliçelerini, yiyecekleri ve tımarlamayı hesaba katmanız gerekir. Buğday, bakımı en pahalı tür değildir, ancak hepsinin üzerinde düşünülmesi gerekir.

Kurtarma ve Barınaklar

Kaldırım Taşlarının Dışında Oturan Kurtarma Köpeği

Kurtarma, bir köpeğin hayatını kurtarmanın ve bu süreçte safkan bir yavru elde etmenin harika bir yoludur.

Yepyeni parlak Buğday yavruları burada tek seçenek değil. Ayrıca bir Buğday evlat edinmeyi de düşünebilirsiniz. Elbette, barınakta daha yaşlı bir Buğday bulmanız daha olasıdır, ancak bu, bazı aileler için daha iyi bir seçenektir. dışarı çıkmak yerel barınağınız ve evlat edinme süreci boyunca sizinle konuşabilecek olan oradaki personelle konuşun. Ve umarım, sizi bir Wheaten pooch'a yönlendirin!

Ayrıca orada bağımsız kurtarma örgütleri tüm zamanlarını ve çabalarını Wheaten köpeklerini ve karışımlarını yeniden yetiştirmeye adamışlar. Bu, Amerika'da zaten nadir bir tür oldukları düşünüldüğünde, bir Buğday bulma şansınızı artıracaktır. bu Amerika Yumuşak Kaplamalı Wheaten Terrier Kulübü evlat edinmek için bir başvuru formu gönderebileceğiniz bir kurtarma sayfası vardır. Bu nedenle, kontrol ettiğinizden emin olun.

Aile Hayvanları Olarak

 • Buğday, birçok aile için çok yönlü harika bir köpektir.
 • Buğdaylar, onu uyarlanabilir kılan rahat bir doğaya sahiptir.
 • Ailesi ile vakit geçirmeyi seven oyuncu bir yavrudur.
 • O sevecen, tatlı ve sevgi dolu.
 • Buğdaylar, sahibiyle birlikte kanepede dinlenmeyi severler.
 • Tüm insanlarla dost ve dışa dönüktür.
 • Buğdaylar harika bekçi köpekleridir, ancak dostlukları nedeniyle kötü bekçi köpekleridir.
 • Buğdayın çok yüksek bir av sürüşü vardır.
 • Bu, gözetim olmadan tasmasız bırakılmaması gerektiği anlamına gelir.
 • Ayrıca evinizin ve bahçenizin güvenli olduğundan emin olmanız gerekir.
 • Çocuklara bayılır ve onlarla nazikçe oynar. Kiddos da onu sevmeye meyilli!
 • Diğer yavrulara karşı kibardır, ancak aile birimi dışındaki her şeyi kovalayacaktır.
 • Buğdaylar az tüy döken köpeklerdir ancak kabarık uzun tüyleri nedeniyle dağınık olabilirler.
 • Bu cins yoğun bir günlük bakım programına sahiptir.
 • Bu yavruyu tımar etmeye adanmış zaman ayırmayı bekleyin.

Son düşünceler

Buğday, aşağıdaki özelliklere sahip sevimli bir yavrudur. teriyerin canlı doğası , ama o diğer teriyerlerden çok daha az yüzünüzde. O her zaman mutludur ve altın vücudundan yayılan mutluluğu kesinlikle hissedeceksiniz! Buğdaylar ailesiyle oynamayı ve sakinleşmeyi sever ve diğer köpeklere ve çocuklara çok düşkündür.

Arkadaşlık ve günlük bakım dışında temel ihtiyaçlarının yanı sıra ailesinden pek bir şey beklemiyor. onun üstesinden gelebilirsen dağınık kürk ve muhtaç yollar , aradığın o İrlanda altını köpek kabını bulabilirsin!

Yorumlar