Standart Schnauzer Irk Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Standart Schnauzer Irk Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Üç boyutta Schnauzer vardır - minyatür , standart ve devasa . Ve burada ortanca Schnauzer kardeşe bakıyoruz. Aynı cins olmalarına rağmen, ince farklılıklar sizin ve aileniz için bir bedeni daha uygun hale getirebilir. Orta boy köpekler olabilirler, ancak aslan gibi davranırlar ve en iyi bekçi köpeklerini yaparlar. Bölgesel, koruyucu ve çok seslidirler.

Standart Schnauzer, orijinal Alman çiftlik köpeğidir ve hala birinin tüm içgüdülerine sahiptir. Bu, onlara daha küçük hayvanlar etrafında güvenemeyeceğiniz anlamına gelir. Bu nedenle, güvenli bir bahçeye ve tüysüz bir eve sahip olmak en iyisidir. Çok sosyaldirler ve günün büyük bölümünde aktiftirler. Ayrıca çok inatçıdırlar, bu yüzden deneyimli bir sahipe ihtiyaçları vardır.Bir Schnauzer'ın sesini seviyorsanız ve tüm bu kutuları işaretleyebileceğinizi düşünüyorsanız, siz ve aileniz bir ziyafet içindesiniz. Birçok Standard Schnauzer sahibi, asla başka bir cinse sahip olamayacaklarını söylüyor. Öyleyse, onlardan neler bekleyebileceğinize daha yakından bakalım.

Standart Schnauzer
  • Ağırlık 30-50 lira
  • Yükseklik 17,5-19,5 inç
  • Ömür 13-16 yaş
  • Renkler Tuz ve Biber, Saf Siyah
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

 Çimenlerin arasında duran standart Schnauzer
Standart Schnauzer, Bavyera, Almanya menşeli üç Schnauzer boyutunun orijinalidir.

Orta çağda Bavyeralı çiftçiler, ispiyonlama, avlanma, gütme ve koruma yeteneğine sahip çok yönlü çiftlik köpeği. Rembrandt ve Yaşlı Lucas Cranach'ınkiler de dahil olmak üzere birçok rönesans tablosunda yer aldıkları için 1500'lerde benzer görünümlü köpeklerin var olduğunu biliyoruz.Standart Schnauzer olmasına rağmen İngiliz teriyer ırklarına benziyor , bunlar kıta sürüsünden ve çalışan stoktan. 1800'lerde meraklılar, cinsi standartlaştırmak istediler. Gri Wolfspitz ve siyah Poodle'ın bugün sevdiğimiz türün yaratılmasında büyük rol oynadığı düşünülmektedir. Bu karışım, ünlü oldukları tuz ve biber kabuğuna ve ince dokuya neden oldu.Aslında 'Tel Saçlı Pinschers' olarak biliniyorlardı. İlk olarak 1879'da Hannover'deki Üçüncü Alman Uluslararası Fuarında gösterildiler. İronik bir şekilde, şampiyon köpek Schnauzer adında bir köpekti. Ertesi yıl, cins standardı yazıldı. Ve sadece on yıl sonra, başka bir Alman köpek şovunda, ne kadar popüler olduklarını gösteren yaklaşık 100 kayıt vardı.

Ancak 20. yüzyılın başlarında, Schnauzer olarak bilinmeye başlandı. 'bıyıklı burun' olarak tercüme edilir. Amerikan köpek severlerin cinse aşık olmaları birkaç yıl sürdü, ancak kısa sürede tıkladılar. Amerika Schnauzer Kulübü 1925'te kuruldu. Ve 1933'te Schnauzer'lar üç boyuta ayrıldı ve kulüp bunu kabul etmek için ayrıldı.Mizaç

Standart Schnauzer'lar uyanık ve sert bekçiler Bu rolü ciddiye alan, orta ölçekli bir aile vasisi arıyorsanız bu mükemmel. Sakin bir köpek yavrusu peşindeyseniz, bu cins sizin için pek uygun değildir. Yabancılara karşı vokal ve mesafelidirler, sevdiklerini korurlar, bu yüzden onları ve yüksek sesle havlamalarını hiçbir şey geçemez. Neyse ki, efendileri birini eve kabul ettiğinde, köpekleri karşılıyorlar.

Schnauzer'lar aileleri ile son derece sosyaldir ve kendilerini paketin ayrılmaz bir parçası gibi hissetmeye ihtiyaç duyarlar. Schnauzer'lar ayrıca çocuklara karşı korumacı hissettikleri için çocuklarla iyi bağ kurarlar, bu da onları bir aile evcil hayvanı olarak en iyi seçenek haline getirir. Ama onlar dikkat çekmek ve her an yalnız kalmaktan nefret etmek . Ayrılık kaygısı, Schnauzer ile bir savaştır, bu yüzden zamanınızın çoğunu onlarla geçirebilmelisiniz.

karşılığında, onlar size mutlak sadakat verir. Ve son derece atletik ve aktif oldukları için eğlenceli de olurlar. Çocuklar onlarla oynamayı sever, yetişkinler onların arkadaşlığından keyif alır ve harika egzersiz partnerleri olurlar. Standart Schnauzer'in yapamayacağı hiçbir şey yoktur.Schnauzer'lar çılgın bir yüksek av sürüşüne sahip olmak , çünkü avlanma ve fare avlama asıl amaçlarıdır. Yerel tüylülerin bir numaralı düşmanı olacaklar. Bu, diğer hayvanlarla yaşayamayacakları anlamına gelir, bu nedenle birden fazla evcil hayvanın olduğu evler uygun değildir. Ancak uygun sosyalleşme ile diğer köpeklerle yaşayabilirler.

Boyut ve Görünüm

 Siyah Standart Schnauzer dışarıda duruyor
Onların ayırt edici özelliği, kemerli kaşları, kıllı bıyıkları ve bıyıklarıdır.

Standart Schnauzer'lar orta boy köpekler 30 ila 50 pound ağırlığında ve 17,5 ila 19,5 inç boyunda olan. Dişiler genellikle erkeklerden daha küçüktür ve kenarlarda da daha yumuşak görünür. Genel olarak, orantılı ama kare bir çerçeveye sahip sağlam, sağlam yapılı köpeklerdir.

Bunlara uymak zorundadırlar. Standart Schnauzer cins standardı Yavru köpeğinizi ringde göstermek istiyorsanız. bu standart oldukça katı yüksekliklerle ilgili. Ancak, Schnauzer bir aile köpeğiyseniz, bu rehberliğin o kadar da önemi yoktur.

Ceket ve Renkler

 Beyaz arka planın önünde duran Gümüş Standart Schnauzer
Standart Schnauzer, kürkü ve sakalıyla ünlüdür.

bu dış kaplama yoğun, sert, sırım gibi ve kalındır ve astar yumuşaktır ve vücuda yakın durur. Astar neredeyse hiç tüy dökmez, daha az alerjen üretir, bu yüzden hipoalerjenik bir cinstirler. Bu, onları hafif köpek alerjisi olan aileler için en iyi seçim yapar, ancak hiçbir köpek %100 hipoalerjenik değildir.Yalnızca iki gerçek Standart Schnauzer rengi vardır: saf kara biber ve tuz . Biber ve tuz, beyaz ve siyah kılları birleştirir ve saf siyah tam da budur. Yine, köpeğinizi konformasyon halkasında göstermek istiyorsanız, renklendirme konusunda katı kurallar vardır.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

 Beyaz çitli çimlerde koşan standart Schnauzer
Onları iş köpeği olarak kullanmasanız bile oldukça aktiftirler ve birikmiş tüm enerjiyi yakmaları gerekir.

Standart Schnauzer, çalışan cins grubundadır ve bunun nedeni, geleneksel olarak çalışan köpekler. Ve onlara bir çıkış yolu vermezseniz, çok fazla yaramazlık yaparlar. Her gün en az 60 dakika çeşitli egzersizlere ihtiyaç duyarlar.

Schnauzer'lar ayrıca gün boyunca oynamayı seviyorum aileleri ve diğer köpeklerle. Schnauzer'lar çeviklik, hayvan sürüsü ve ahır avcılığı gibi her türlü sporda başarılı olurlar ve iyi bir getirme oyununa bayılırlar. Unutmayın, Schnauzer'lar zekidir ve onlara ayak uyduramaz veya onları sıkamazsanız, kendi oyunlarına devam edeceklerdir. Onlara beyinlerini canlandırmak için bol miktarda zorlayıcı oyuncaklar verin ve gıcırdayan heyecan verici oyuncaklar av dürtülerini tatmin etmek için.

Standart Schnauzer, ihtiyaçlarını karşıladığınız sürece uyarlanabilir. Onlar zamanlarının çoğunu onlarla geçirebilecek aktif bir aileye ihtiyaç duyarlar , zihinsel uyarım ve en iyi yanlarını ortaya çıkarabilen güçlü iradeli bir sahip. Küçük tüylülerle yaşamamalılar ama diğer köpeklerle yaşayabilirler. Bu kutuları işaretleyebiliyorsanız, evlerinin boyutu önemli değildir.Eğitim

 Arkalarında duran eğitmen ile Standart Schnauzer Eğitimi
Schnauzer'lar çabuk sıkılır.

bu Standart Schnauzer geldikleri kadar inatçıdır Bu, iyi huylu köpekler olmalarını sağlamak için eşit derecede iradeli bir sahibine ihtiyaç duydukları anlamına gelir. Ancak, deneyiminiz varsa ve meydan okumaya hazırsanız, iyi eğitilirler ve itaatkar arkadaşlar olurlar. Antrenman tarzınızın sağlam ama nazik olması ve antrenman seanslarının motive olmaları için kısa ve eğlenceli olması gerekir.

Sosyalleşme, özellikle bu yavru gibi doğal olarak koruyucu ve bölgeci köpekler için eğitimde çok önemlidir. Onları olabildiğince farklı köpeklere, insanlara, seslere, manzaralara ve deneyimlere maruz bırakın gençken, böylece güvenlerini inşa edersiniz. Her etkileşimi olabildiğince olumlu hale getirin.

Schnauzer için sandık eğitimi önerilir ayrılık kaygısı sorunları nedeniyle. Hassas bir yavruya kaçması veya birkaç saatliğine saklanması için güvenli bir alan sağlamak herkes için faydalıdır. öyle bir sandık seç ki hassas köpekleri yatıştırmayı amaçlar ve herkes kazanır.seçici yiyiciler için köpek maması

Sağlık

 Standart Schnauzer yüzü yukarıda, arkasında çim var
Bu cins ile dikkat edilmesi gereken birkaç sağlık durumu vardır.

Standart Schnauzer sağlıklı bir köpek ırkı tipik olarak 13 ila 16 yaşları arasında yaşayan. Genel olarak Standart Schnauzer, genellikle tüm Schnauzer ırklarının en sağlıklısıdır.

Genişletilmiş kardiyomiyopati

Genişletilmiş kardiyomiyopati (DCM), kalp odalarının normalden daha ince olduğu yerdir, etkili bir şekilde pompalayamayan daha zayıf bir kalbe neden olur. Teşhis edilmezse ölümcül olabilir. Tedavi edilemese de ilaçla tedavi edebilirsiniz. Semptomlar öksürük, iştah kaybı, şişmiş karın ve yorgunluğu içerir.

Göz Koşulları

Diğer birçok saf ırk gibi, Schnauzer de bazılarına eğilimli göz koşulları . Katarakt ve progresif retinal atrofi, dikkat edilmesi gereken en yaygın göz rahatsızlıklarıdır. Eğer senin yavru şeylere çarpmak veya düşük görünürlükte gergin olmak, görmelerinde bir sorun olabilir.

Kalça Displazisi

kalça displazisi köpeklerde en sık görülen durumlardan biridir. Araştırmalar bunun kalıtsal olduğunu gösteriyor, yani tüm üreme köpekleri iyi kalçalar için taranmalıdır. Kalçalar doğru şekilde oluşmadığında ortaya çıkar ve zamanla ağrıya, hareketlilik sorunlarına ve artrite neden olur. Semptomlar arasında topallık, tekmeleme, topallama ve tırmanma veya inme mücadelesi yer alır.Beslenme

 Standart Schnauzer, arkalarında duran kişinin elinden yemek yiyor
Standart Schnauzer, süper sağlıklı bir köpek olarak kalmak için yüksek kaliteli bir diyete ihtiyaç duyar.

Yaşa uygun bir diyet olduğundan emin olun. Bu, gelişim aşamasında önemlidir çünkü köpek maması, kalça displazisi olasılığını en aza indiren iskelet büyüme hızını kontrol etmeye yardımcı olur. Yiyecekler ayrıca Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Derneği'nin (AAFCO) belirlediği standartları da karşılamalıdır.

Ne kadar besleyeceğiniz, yaş, kilo, aktivite seviyeleri ve diyet türü gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Her neyse diyet türü sen seç emin ol besleme talimatlarını takip et Schnauzer'ınızı yetersiz veya aşırı beslemekten kaçınmak için. İnatçı Schnauzer'ınız, onları yeterince beslemediğinizde mutlaka size haber verecektir!

bakım

 Çimlerde ıslak duran standart Schnauzer
Bıyıkları yemek saatlerinde ve egzersiz sırasında kirlenir ve ıslanır ve her gün temizlemeniz gerekebilir.

Schnauzer montları geleneksel olarak kırpılmak yerine elle sıyrılır . Kırpma, kaplamanın dokusunu etkileyerek çok daha yumuşak hale getirir. Köpeğinizi ringde göstermeyi düşünmüyorsanız kırpma iyidir ve çok daha hızlı ve kolaydır. Ancak cins standardı, kürklerinin uzunluğu ve sahiplerinin onu nasıl kesmesi gerektiği konusunda katıdır. Genellikle, sahipleri bir el bandı için her beş ila sekiz haftada bir profesyonel bir kuaför tutar.

Geleneksel bir Schnauzer saç stilini tercih etmek, onların meşhur bıyıklarına ve kaşlarına şekil vermelisin, bu da zaman ve pratik gerektirir. . Ancak çok daha az tüy döktükleri için onları fırçalamak diğer köpeklere göre daha az zaman alır. Onları birkaç ayda bir köpek şampuanı ile yıkayın. Sahipler diş temizliğini haftalık olarak tamamlamalıdır.

Yetiştiriciler ve Köpek Yavrusu Maliyetleri

 Çimlerde oturan standart Schnauzer Puppy kulak kaşıntısı
Saygın bir Standart Schnauzer yetiştiricisi bulmak çok da zor değil.

Yetiştiricileri çevrimiçi araştırın ve bağımsız incelemeler arayın ve onların deneyimleri. Çalışmak istediğiniz birini bulursanız iletişime geçin ve bir toplantı ayarlayın. Kaliteli yetiştiriciler, yavrularına uygun olduklarından emin olmak için potansiyel sahiplerle tanışmak isterler. Araştırmanıza başlamak için harika bir yer, AKC'nin Schnauzer yetiştiricisi sayfa.

Standart bir Schnauzer yavrusu ortalama fiyat 1.000$ ile 2.000$ arasındadır. Ancak ödüllü bir soydan bir köpek yavrusu arıyorsanız çok daha fazlasını ödemeyi bekleyin. Yataklar, sandıklar, giysiler, oyuncaklar, eğitim, sağlık hizmetleri vb. gibi yavru köpeklerin ihtiyaç duyduğu her şey için bütçe ayırmayı da unutmamalısınız.

Kurtarma ve Barınaklar

 İskelede oturan Standart Schnauzer Kurtarma
Genç bir köpeği kurtarırken, hangi boyutta Schnauzer olduklarını belirleyin.

Birçok köpek, Standart Schnauzer'lar da dahil olmak üzere yerel kurtarma merkezlerinizde sonsuza kadar evlerini bekliyor ve bunlardan biri bir sonraki aile köpeğiniz olabilir. Ziyaret ettiğinde, personel ile konuş bir Schnauzer istemekle ilgili ve sizi bir Schnauzer ile yakındaki bir sığınağa yönlendirebilirler. Alternatif olarak, çevrimiçi kurtarma kuruluşları listesi Evlat edinilmeyi bekleyen Schnauzer'lar devlet devlet.

Aile Hayvanı Olarak

 • Standart Schnauzer'lar enerjiktir ve çok eğlenirler.
 • Aktif aileler için harika aile hayvanları yaparlar.
 • Bu köpeklerin çocuklara karşı zaafı vardır.
 • Schnauzer'lar bölgesel ve koruyucudur.
 • Çok sağlıklı köpeklerdir.
 • Onlar için seçtiğiniz kabana bağlı olarak, düşük veya yüksek bakım ihtiyaçları vardır.
 • Ayrılık kaygısı yaşıyorlar.
 • Schnauzer'ların yüksek bir av sürüşü var.

Son düşünceler

Standart Schnauzer eğlenceli enerjiyle doludur. Çok enerjikler ve aktif bir aile ile yaşamaları gerekiyor. Schnauzer'lar koruyucu ve bölgeseldir, bu da onları harika bekçiler yapar. Ayrıca tatlı ve hassastırlar ve çok uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. İhtiyaçlarını karşılayabildiğiniz sürece mükemmel aile hayvanları olurlar. Etrafta bir Schnauzer varken asla sıkıcı bir an olmaz.

Yorumlar