Corgi Labrador Retriever Mix: Corgidor Irk Bilgisi, Yavru Köpekler ve Daha Fazlası

Corgi Labrador Retriever Mix: Corgidor Irk Bilgisi, Yavru Köpekler ve Daha Fazlası

Sağlam, melez bir köpek yavrusu düşündüğünüzde, Corgis ve Labs aklınıza 'yılın çifti' olarak girmiyor. Ancak Corgi Lab karışımı (aynı zamanda Corgidor) fevkalade aile dostu bir melezdir. Ve aileniz için mükemmel bir cins olabilirler. Birini evlat edinmek için bitmeden önce, onları evinize getirdiğinizde tam olarak ne bekleyeceğinizi bilmek isteyeceksiniz.

Sadece Corgidor hakkında değil, karışımı oluşturan iki ebeveyn ırk hakkında da bilgi edinmek önemlidir. Corgis bir harika aile köpeği ve olmuştur diğer birçok köpek ırkıyla karışık son yıllarda. Labrador Retriever'lar melezleştirildi daha da sık.Bu karışımı tanımanıza yardımcı olmak için ebeveyn ırklarına bir göz atacağız. ve Corgidor'un kendisi . Öyleyse gelin ve Corgi, Lab ve Corgi Lab karışımına bir göz atalım!

Aileler İçin Önerilir
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostluğu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Yavru Köpek Maliyetleri

Ebeveyn Irkları

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, karışık bir köpekle uğraşırken onu yaratan ırkları öğrenmek önemlidir. Karışık ırklar olabilir biraz soru işareti çünkü bir ebeveynden veya diğerinden kaç özellik alacağınıza dair hiçbir bilgi yoktur. Ancak, her iki cins hakkında da iyi bilgi sahibi olduğunuzda, çok daha az sürpriz vardır.Corgi

Kirin içinde uzanmış Corgi yavrusu

Corgi'nin iki farklı türü vardır: Pembroke Welsh Corgi ve Cardigan Corgi. Birincisi Kraliçe II. Elizabeth'in tercih ettiği cins iken, ikincisi daha uzun sürdü. Bu ırklar çok benzer olsa da, Cardigan Corgi’nin daha küçük gözleri ve kenetlenmemiş kuyrukları ile gitmek için daha büyük ve yuvarlak kulakları vardır.

Bununla birlikte, Corgi'nin bu varyasyonlarının her ikisi de başlangıçta sığır köpekleri olarak hizmet etti, çiftlikleri korudu ve sürüleri topladı. Ancak, her zaman ek olarak harika arkadaşlar olarak hizmet etti aileleri için.

Corgis çalışkan ve kolay eğitilebilir köpeklerdir. Yabancılara olduğu kadar ailelerine karşı da çok şefkatlidirler. Muhtemelen en iyi özellikleri çocuklara olan yakınlıklarıdır. Bu köpekler çocuklarla harikalar yaratıyor. Çocukların çantalarında kardeş olduklarını ve oynamayı sevdiklerini görüyorlar. Corgis genellikle omuzlarda yaklaşık 10 ila 12 inç boyunda büyür. Sert ve aktif olmalarına rağmen, genellikle 30 kilodan fazla ağırlıkları yoktur.Corgis'in çift ceketi vardır, yani kalın astar ve uzun saçlı bir pardesü . Yoğun tüyleri nedeniyle ağır tüy dökücüdürler ve düzenli olarak bakımları yapılmalıdır. Kırmızı, siyah, üç renkli, açık kahverengi ve samurdan her renkte gelirler.

yıkılmaz köpek sandığı

Labrador alıcıları

Açık havada çim üzerinde çalışan labrador

Labrador alıcıları delicesine popüler köpekler evcil hayvan olarak sahip olmak. Aslında onlar Amerika Birleşik Devletleri'nde en popüler cins . St. John's Water Dog'un torunları olduğuna inanılan bu cins, başlangıçta su kuşlarını yakalamak için kullanılıyordu. Aristokratlar tarafından İngiltere'ye getirildiklerinde popülariteleri arttı.

Bazı yoğun melezleme nedeniyle, bu cinsin varlığı sona yaklaştı. Ancak, şimdi iyi ve dünya çapında gelişiyorlar. Emekçiler, Amerika’nın en tatlı cinsidir. Bu sevimli yavrular, arkadaş canlısı, dışa dönük kişilikleri ve oyun sevgisi ile eğlenceyi seven hayvanlardır. Mükemmel arkadaşlık yapan orta ve büyük aile hayvanlarıdır.Laboratuvarlar genellikle 21 ila 24 inç boyunda . 55 ila 80 pound arasında herhangi bir ağırlığa sahip olabilirler ve yoğun, sert kaplamalar yapabilirler. Bunları sarı, siyah ve çikolata renklerde bulabilirsiniz. Uzun, kalın hikayeleri sadece sevimli bir özellik değil, aynı zamanda yavrularınızın ruh halinin harika bir göstergesidir.

Laboratuvarlar genellikle köpek dünyasında rahat olarak tanımlansa da, çok fazla enerji ve istek taşırlar. Bu köpekler atletizm fiziklerini oynamayı ve egzersiz yapmayı severler. Bu, koşmayı, getirmeyi ve yüzmeyi içerebilir.

Corgidor

Corgidor Çikolata

Açıkçası, bir Corgi Laboratuvarı, bir Corgi ve bir Labrador yetiştirmek . Corgis, çoğunlukla sevimli doğasıyla bilinir. Kısa bacakları birçok izleyicinin dikkatini çeker ve size baktıklarında sevimli yüzlerini görmezden gelmek neredeyse imkansızdır.

Bu cinsin diğer yarısı olan Labrador, sadık ve istekli bir arkadaştır. Zekaları ve öğrenme istekleri onları çok popüler bir tür yapar.İkisini birleştirdiğinizde, genellikle yanınızda kalacak ve onlara ne öğrettiğinizi öğrenecek sevimli, sevimli bir yavru elde edersiniz. Bu yavrulara genellikle sevgiyle Corgidors denir.

Mizaç

Yapraklarda Oynayan Corgidor Açık Havada

Kişilik ve mizaç açısından Corgidors sahip olunacak harika köpekler . Sadece sevecen ve arkadaş canlısı değiller, aynı zamanda efendilerini memnun etmek için çok hevesliler. Bu köpekler çok aile köpekleridir. Sadece sizin için harika olmayacaklar, aynı zamanda çocukları sevecekler ve kendilerini 'paketinizden' ayrı olarak değerlendirecekler.

Çok sosyal olsalar da, Corgi Lab karışımı, diğer köpeklere ve insanlara yeterince yakın bir zamanda maruz kalmazlarsa hızla anti-sosyal hale gelebilir. Bu olduğunda, köpeğiniz davranmaya ve yaramazlık yapmaya başlayabilir. Başlamadan önce bu davranışı bastırmak önemlidir.

Bunu, yavru köpeğinizi erkenden sosyal durumlara maruz bırakarak yapabilirsiniz. Bu, onların fikre alışmalarına yardımcı olacak ve yaşamları boyunca sosyal davranışlarını sürdürmeleri için onları cesaretlendirecektir.Corgidors ayrıca çok cesur ve kendinden emin rahat kişilikler . Ailesine karşı çok koruyucu olabilirler, çok azı saldırgan veya gergin olmaya meyillidir. Yeterince korku, endişe veya tehdit seviyesine itilirse, bir Corgidor ısırabilir.

Bununla birlikte, bu özellikler esas olarak karışımın Corgi tarafından gelir. Emekçiler son derece arkadaş canlısı, dışa dönük ve sadık köpeklerdir. Genellikle servis ve terapi için kullanılırlar. Karışımda bununla, dostça bir Corgidor'da agresif olandan daha fazla şansınız var.

Boyut ve Görünüm

Labrador Corgi Mix

Daha sonra tartışacağımız gibi, cins içinde iki tür Corgis vardır: Pembroke Welsh Corgi ve Cardigan Corgi. Bazı yönlerden Corgidor'unuzun Corgi yarısının Cardigan serisinin Pembroke'undan olup olmadığını bilmek çok faydalı olabilir. Bunun nedeni, Cardigan Corgis'in sık sık 10 pound'dan daha ağır Pembroke ırklarından daha fazla.Bunu akılda tutarak, bir Corgi Lab karışımı her yerde bir ağırlıkla sonuçlanabilir 30 ila 60 pound arası . Bu sayı, büyük ölçüde karışımdaki Corgi türüne ve Lab ebeveynlerinden ne kadar genetik bilgi aldıklarına bağlıdır.

Aynı şekilde, Corgis genellikle 10 ila 13 inçten uzun değil Labrador ise çok daha uzun. Bir Corgi Lab karışımının yüksekliği genellikle büyük bir soru işaretidir çünkü her iki ebeveynden birinin peşinden gidebilir.

Ceket ve Renkler

Siyah Corgi Lab karışımı

Bu karışımda çok sayıda farklı kaplama rengi olduğundan, Corgi kumları genellikle çeşitli ve renklidir ve standart değildir. Sadece bir çöpte sarı paltolu, çikolata renkli, brindle, samurlu ve diğer birçok karışımlı yavruları bulabilirsiniz.

Corgidors, birinin asla diğerine benzemediği son derece benzersiz kürkleriyle bilinir. Ayrıca, daha sonra hangi ebeveyne aldıklarına bağlı olarak daha uzun veya daha kısa paltolara sahip olabilirler. Bu oldukça doğru hiçbir Kordi birbirine benzemeyecek !Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Black Corgido çim döşeme

Bir Corgidor'un genellikle Corgi yarısından miras aldığı kısa bacak genine rağmen, bu yavrular aktif kalmayı severler. Her iki ebeveyni de fiziksel emek ve aktiviteler için yetiştirildiğinden, karışım etrafta koşmaktan, oyun oynamaktan ve yüzmekten hoşlanıyor.

Corgidor bir yüksek aktivite seviyesi Bir tane almayı düşünüyorsanız bunu aklınızda bulundurmanız önemlidir. Büyük bir arka bahçeye sahip bir ev almayı hedeflemelisiniz ve değilse, onları günlük yürüyüşlere, uzun yürüyüşlere ve köpek parkına gezilere çıkarmaya hazır olmalısınız. Çok fazla oyun bu köpekleri mutlu edecek.

Eğitim

Çimlerde sarı Labrador Corgi karışımı

Corgidors, eğitim yılları için her zaman iyiye işaret eden çok akıllı köpeklerdir. Yeni evcil hayvan sahipleri bile, özellikle sahiplerini memnun etme tavırlarıyla, bu köpekleri eğitmek konusunda kendilerini rahat hissedeceklerdir.

Her köpek yavrusunda olduğu gibi, Corgi Lab karışımını yavru köpeklerden eğitmeye başlamanız çok önemlidir. Başarının anahtarı tutarlılık ve olumlu pekiştirmeyle gelir. Köpeğiniz çok akıllı olsa da dikkati oldukça kolay dağılır.

Eğitim, onun için yeni bir şey olmadığı kendi evinizin rahatlığında kolay görünebilir, ancak onu kalabalık bir parkta veya hatta kuşlar ve sincaplarla bir arka bahçede eğitmeye çalışırsanız daha zor hale gelecektir. Kaygıya neden olan eğitim durumlarından kaçının. Sessiz ortamlarda başlayın ve Corgi Lab karışımınız daha fazlasını öğrenirken daha yoğun ortamlarda çalışın.

Sağlık

Dışarıda çimenlerin arasında uzanan köpek

Hem Corgis hem de Labradors risk altındadır. bir dizi sağlık sorunu , üreme doğası gereği, Corgidors da öyledir.

İşçiler, çıkıklar, uygunsuz gelişim ve eklem yetmezliği gibi eklem sorunları için yüksek risk altındadır. Ayrıca, retina displazisi, kirpik bozuklukları ve körlük gibi çeşitli göz bozuklukları veya durumlarından da muzdarip olabilirler. Diğer bazı rahatsızlıklarla birlikte diyabet geliştirdikleri de bilinmektedir.

Kısa bacakları nedeniyle, birçok Corgis hayatlarının ilerleyen dönemlerinde omurga ile ilgili sağlık sorunları yaşamaya başlar. Gözleri, derileri ve böbrekleri ile ilgili rahatsızlıkları da kestikleri bilinmektedir. Ek olarak, Corgis'i kan veya kalça eklemlerinde görebilirsiniz. Ayrıca beyin nöbetlerine eğilimlidirler.

Tüm melez ırklarda olduğu gibi, üreme sürecinde kalıtım yoluyla aktarılabilecekleri için, her iki ebeveyn ırktan da olası sağlık risklerine dikkat etmek önemlidir. Ancak, var garanti yok melez ırkınız bu koşullardan herhangi birini alacaktır - aynen olmayacağının garantisi olmadığı gibi.

Satılık shepweiler yavruları

Beslenme

Uzun tüylü kordigor köpek

Herhangi bir köpek ırkı ile ilgili genel bir kural, ne kadar aktif olurlarsa, o kadar çok besin ve besine ihtiyaç duyacaklarıdır. Aktif kalan ve çok hareket eden bir köpek daha fazla enerji yakar, bu da onu yenilemek için daha fazla yiyeceğe ihtiyaçları olduğu anlamına gelir.

Corgidors'un çok fazla egzersiz ve oyuna ihtiyacı olduğunu keşfettik. Bu nedenle, beklediğinizden daha fazla yiyebilirler. Bununla birlikte, birçok köpek, köpeklikten ayrıldıktan sonra iştahlarını azaltma eğilimindedir.

Düzenli beslenmeyi bekleyin, ancak köpeğinizin iştahını aktivite seviyelerine göre izleyin. Her gün dört buçuk fincana kadar yiyeceğe ihtiyaçları olabilir.

Bakım

Kabarık Corgidor Köpek

Corgis sık sık dökülür , ve Labs de öyle . Her ikisi de yıl boyunca dökülen çift tüylü ırklardır. Ebeveyn ırkların bu özelliklerinden dolayı, bir Corgi Lab karışımı da kesinlikle bir dökücü olacaktır. Tüylerini döken herhangi bir köpek, uygun bakım alışkanlıklarını sürdürmelidir. En azından haftada bir veya iki kez Corgidor fırçalamalısınız. Bunu yapmak, tüy dökülmesini biraz kontrol etmeye yardımcı olacak ve paltolarını güzel ve yönetilebilir bırakacaktır.

Corgi Lab karışımınız, her iki ebeveynin de kısa ila orta tüy tipine sahip olması nedeniyle kısa ila orta tüylere sahip olacaktır. Ek olarak, hem Corgi hem de Laboratuar suyu seven yavrulardır, bu nedenle yavrularınız yüzmeyi sevmekle kalmaz, aynı zamanda su geçirmez, yalıtkan bir astara da sahip olacaktır.

Corgidor'unuzun yüzmeyi sevdiğini fark ederseniz, bakım rutininize başka bir adım eklemek isteyebilirsiniz. Köpeğinizi yüzdükten sonra iyice yıkamalısınız. Temas ettikleri herhangi bir klor, ceketlerine zarar verebilir ve ciltlerini tahriş edebilir.

Yetiştiriciler ve Yavru Köpek Maliyetleri

Corgidor Puppy Dışarıda

Bir Corigdor yetiştiricisi ararken, düzenli olarak Corgidors yetiştiren yetiştiricileri aramak isteyeceksiniz. 'Arka bahçede yetiştirme' olarak bilinen bir trend, hobiler arasında popüler hale geldi nakde çevirmek 'tasarımcı köpek' sahipliğinin popülaritesi üzerine. Bu, sahiplerinin belgesiz köpekleri satın aldıkları ve onları yetiştirdikleri anlamına gelir. Daha sonra onları farklı ırklardan iki safkan ebeveynden geliyormuş gibi geçirirler.

Tipik bir Corgidor köpek yavrusu 700 $ veya üzeri saygın bir yetiştiriciden. Yetiştirici ile tanışmak ve her iki ebeveyn köpeği de kontrol etmek isteyeceksiniz. Her iki ebeveyn de AKC belgelerini kaydettirmiş olmalıdır.

Kurtarma ve Sığınaklar

Corgidor kurtarma köpeği yürüyüş dışında

Kurtarmalar ve Barınaklar, bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu satın almadan önce bakmak için popüler bir yerdir. Yetiştiricideki bir köpek yavrusu için ödeyeceğiniz bedeli ödemeden önce bir Corgi Lab karışımı bulma şansınız olabilir. Çoğu kurtarma köpeği benimsemenin maliyeti 500 doların altında . Ele almanız gereken bazı davranışsal sorunlarla gelebilirler. Ancak biraz zaman ve özveri ile eğitilmeleri genellikle kolaydır.

Yalnızca Corgidor kurtarmaları olmamakla birlikte, yerel Labrador Retriever kurtarmalarını, Corgi kurtarmalarını veya kendi yerel barınağınızda arama yapabilirsiniz. Bir kurtarma yavrusunu evlat edinmek size biraz para biriktirme ve aynı zamanda bu süreçte bir hayat kurtarma fırsatı verir.

Aile Hayvanları Olarak

 • Corgidors oyuncu ve ailelerine son derece bağlı.
 • En az 3 yaşına kadar enerjik olabilirler.
 • Corgi Lab karışımı dikkat gerektiriyor ve kolayca takılıyor.
 • Muhabirler uzun süre yalnız kalmamayı tercih ederler.
 • Corgidor havlamayı sever. Bir apartman dairesinde yaşıyorsanız bunu aklınızda bulundurun.
 • Bu yavrular sürekli olarak tüy dökerler ve düzenli tımarlara ihtiyaç duyarlar.
 • Corgidors'ın en az 60 dakika günlük egzersize ihtiyacı vardır.
 • Corgidor genellikle tüm yabancılarla dosttur.

Sıkça Sorulan Sorular

Size oldukça sağlam bilgiler vermiş olsak da, muhtemelen bu köpek ırkı hakkında hala bazı sorularınız olacaktır. Yeni bir evcil hayvan edinmeden önce öğrenmeyi teşvik ediyoruz, bu nedenle sık sorulan soruların bazı yanıtlarını görmek için SSS bölümümüze bir göz atın.

Corgidors Hipoalerjenik mi?

Hayır. Maalesef, bazı ırklar hipoalerjenik olduğunu iddia etmek gerçekten böyle bir şey yok % 100 alerjen içermeyen köpek ırkı . Çoğu cins, alerjisi olanların sahip olmalarını kolaylaştıran son derece düşük dökülme oranlarına sahiptir, ancak Corgi Lab karışımı bunlardan biri değildir.

Aslında, Corgi Lab karışımları yüksek parçalayıcılardır. Ebeveyn ırklarının ikisi de yıl boyunca dökülür ve bu nedenle karışım, her birinin özelliklerini miras alır.

Corgi Labs Ne Kadar Yaşar?

Galce Corgis genellikle 10 ile 13 yaş arasında yaşamak Labradorlar ortalama 12,5 yıl yaşarken. Bunu akılda tutarak, Corgidor'unuzun ömrüne ilişkin iyi bir tahmin 10 ila 13 yıl arasındadır, ancak muhtemelen 12 civarındadır. Bu, sağlık sorunlarını veya özel durumları dikkate almadan yapılır.

Corgidors Barkers mı?

Her köpek farklı olsa da, genel olarak konuşursak, Corgidors'un oldukça sık havladığı bilinmektedir. Hem Corgi hem de Labrador havlamaya eğilimli köpeklerdir, bu nedenle elbette melez ırkları da aynı şeyi yapacaktır. Bu sorunla mücadele etmenin en iyi yolu erken ve sık antrenman yapmaktır. Yavru köpeğinizi havlamadıkları zaman ödüllendirin ve havlamadıklarında onları azarlayın.

Son düşünceler

Her köpek cinsi gibi, Corgidor karışımı da kesinlikle zorluklarını barındırıyor. Bununla birlikte, çocukları olan aktif aileler ve macera duygusu için harika köpeklerdir. Arkadaş canlısı kişilikleri, akıllı beyinleri ve bolca coşkuyla, bu melez ırk sizi ayaklarınızın üzerinde tutacak.

Bakımınıza ayak uydurmayı ve bu köpek parklarından yararlanmayı unutmayın. Bir mutlu Corgi Lab karışımı bol sosyalleşme, bol egzersiz ve sık bakım seansları olan bir yerdir.

Yorumlar