Gittiğiniz Her Yerde Size Yapışan 61 Velcro Köpek Irkları

Gittiğiniz Her Yerde Size Yapışan 61 Velcro Köpek Irkları

Dışarıda bir sürü sadık köpek var ama bazı cinsler çok fazla. daha sevecen ve yapışkan diğerlerinden daha. 'Cırt cırtlı köpekler' olarak da adlandırılan bu cinsler yanınıza yapıştırıcı gibi yapışacak ve ömür boyu bir arkadaşınız olacak. Yalnız zamanınıza veda edin! Bu köpekler tüm aktivitelerinizin bir parçası olmakta ısrar edecekler. TV seyretmek, akşam yemeği pişirmek, hatta sadece biraz uyumaya çalışmak önemli değil.

Cırt cırtlı köpekler ile cırt cırtlı köpekler arasındaki farkı not etmek önemlidir. ayrılık kaygısı . Ayrılık kaygısı olan bir köpek, uzun süre yalnız bırakılırsa kötü davranışlar geliştirebilir. Ayrılık kaygısı, sahiplerin genellikle çözmesi gereken bir sorun olsa da, cırt cırtlı ırkların doğal olarak yapışkan kişilikleri vardır . Bir cırt cırtlı ırkla ne kadar vakit geçirirseniz geçirin, ayrıldığınızda hala sızlanmaya devam edecekler.Ayak işlerini tek başına yürüttüğün veya işe gittiğin için kendini biraz suçlu hissedebilirsin, ancak cırt cırtlı bir köpeğin sadık kişiliği sadece onları daha iyi arkadaş yapar . Ekstra yapışkan kişiliklere sahip altmış bir farklı köpek ırkına bir göz atmak için okumaya devam edin.

İçindekiler

Macar Vizsla'sı

  Sahibinden Vizsla

  Viszla, sahiplerinin yakınında olmak için yetiştirildi, bu yüzden sizi bir gölge gibi takip etmeleri şaşırtıcı değil.  • ağırlık simgesiAğırlık10-50 pound
  • yükseklik simgesiYükseklik8-20 inç
  • ömür simgesiÖmür14-18 yaş
  • renk simgesiMizaçSevgi ve Nazik

bir nedeni var Vizslas bilinir nihai cırt cırtlı köpek olarak. Bir Vizsla'nın yanınızda olmaktan daha çok tercih edeceği bir yer yok. Başlangıçta şahin için yetiştirilmiş olsalar da, Vizsla'nın sadık doğası onları harika aile köpekleri yaptı.

Unutmayın, bir Vizsla iken sarılmayı umursamıyor kanepede, bu yavruların da tonlarca enerjisi var. Bu nedenle, zaten aktif bir yaşam tarzı olan herkesle iyi uyum sağlarlar. Vizsla'nızı yürüyüşe, avlanmaya veya yüzmeye götürün. Sahiplerinin yanında oldukları sürece, olabildiğince mutlu olacaklardır.


Golden Retriever

  Sahibinin Kucağında Golden Retriever

  Golden Retriever, orijinal Velcro köpeklerinden biridir.  • ağırlık simgesiAğırlık55-80 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik20-24 inç
  • ömür simgesiÖmür10-12 yıl
  • renk simgesiMizaçSevgi ve Enerjik

Golden Retriever tüm zamanların en popüler köpek ırklarından biridir. Çok popüler oldukları için, cırt cırtlı köpekler listemizde üst sıralarda yer almaları çok fazla sürpriz olmamalı. Tarihsel olarak, golden retrieverler av köpekleri olarak yetiştirildi. Ancak zamanla, memnun etmeye hevesli aile köpeklerine dönüştüler.

Sadece eğitilmesi kolay değil, aynı zamanda onların mükemmel mizaçları onları küçük çocuklu aileler için harika yapar. Vizslas'a çok benzeyen bu büyük cins, sahiplerinin yanında aktif bir yaşam tarzı sürdürmeyi sever. Onları ava götürmeyi planlamıyor olsanız bile, av köpeği tüm günlerini aileleriyle birlikte getirme veya yüzme oynayarak geçirebilir.


Labrador köpeği

  Sahibi olan Labrador

  Labradorların sahiplerini her yerde takip etme eğilimi vardır.  • ağırlık simgesiAğırlık55-80 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik20-24 inç
  • ömür simgesiÖmür10-12 yıl
  • renk simgesiMizaçSevgi ve Enerjik

Labradorlar kucak köpeği olarak kabul edilemeyecek kadar büyük olabilir, ancak görünen o ki kimse bu mesajı onlara iletmemiş. Yavru köpeğiniz ne kadar büyümüş olursa olsun, bu cins kucağınıza oturmanın bir yolunu bulacaktır.

Labrador'un dışa dönük doğası göz önüne alındığında, neden bu kadar popüler olduklarını görmek kolay . Aslında, birkaç yıl üst üste en popüler köpek ırkı olarak kaldılar. Kucağınıza binmeye çalışmadıklarında, Labrador'un ikinci favori yeri yürüyüş yapmak veya dışarıda oynamaktır.

Bu cins doğal bir atlettir. Ve Golden Retriever gibi, onlar da suyun büyük hayranlarıdır ('su samuru kuyruğu' aslında yüzmelerine yardımcı olmak için bir dümen görevi görür). Başlangıçta, Newfoundland'daki yetiştiriciler, ördekleri ve su kuşlarını almak için Labrador'u yetiştirdi. Ancak bir kez daha, Laboratuar'ın arkadaş canlısı doğası, aileleri de cezbetti.


ingiliz mastifi

  İngiliz Mastiff Sahibini İzliyor

  Mastiff'ler çok adanmış olabilirler, her zaman sahiplerinin yanında olmaları gerekir.  • ağırlık simgesiAğırlık130-270 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik27-36 inç
  • ömür simgesiÖmür6-10 yıl
  • renk simgesiMizaçOnurlu ve Sadık

Bullmastiff ile karıştırılmamalıdır. Eski İngiliz Mastiff (veya sadece Mastiff) nazik bir devdir. Sakin, onurlu bir tavırları var. Doğal bekçi köpekleri olmasalar da Mastiff'ler ailelerini koruyabilirler. Bu cins için erken eğitim ve sosyalleşme çok önemlidir.

Yanınıza yapıştırılmamışlarsa, çoğu Mastiff, sahipleriyle aynı odalarda olmayı tercih eder. Sahiplerini izlemekten zevk alırlar. Mastiff'in, özellikle bir köpek yavrusunun, çok inatçı olabilir . Bazı insanlar onları diğer ırklardan daha az zeki olmakla eşitler, ancak tam tersi. Ancak bu, erken eğitimin zor olabileceği anlamına gelir.


Maltaca

  Maltese ile Sahibi

  Bir Maltalı'nız varsa, kendi başınıza fazla zaman geçirmeyi beklemeyin.

  • ağırlık simgesiAğırlık7-10 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik8-10 inç
  • ömür simgesiÖmür12-15 yıl
  • renk simgesiMizaçBüyüleyici ve Dostu

Muhtemelen etrafta dolaşan “kucak köpeği” terimini duymuşsunuzdur. Ama Maltaca orijinal kucak köpeğidir. On pounddan daha az olan Malta, aslında kucağınıza sığabilir. Bir kez orada olduklarında, asla ayrılmak istemeyecekler.Malta'nın sadık bir kucak köpeği olarak geçmişi yüzyıllar öncesine dayanmaktadır. Roma İmparatorluğu'nun aristokrat kadınları genellikle Malta köpeklerini yanlarında taşırdı. Roma mitleri ve masalları boyunca Maltalılar aynı zamanda sadakat sembolüydü .

Malta köpekleri yapışkan doğalarının yanı sıra göz alıcı, ipeksi tüyleri ve yavru köpek bakışlarıyla da ünlüdür. Biraz inatçı olmakla ün yapmış olsalar da, bu köpekler tamamen sahiplerine adanmıştır.


kenar kömür ocağı

  Kucakta Border Collie

  Border Collies son derece enerjiktir, ancak sahiplerinin yanında olmaktan da keyif alır.  • ağırlık simgesiAğırlık30-55 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik14-16 inç
  • ömür simgesiÖmür12-15 yıl
  • renk simgesiMizaçAkıllı ve Enerjik

sadece Sınır Collies çevredeki en zeki ırklardan biridir, ancak sevecen yapıları aynı zamanda onları cırt cırtlı köpekler yapar. Bununla birlikte, Border Collies benzersiz bir cırt cırt köpek türüdür. Sahipleri ve aileleri ile yakın bağlar kurarken, her saniyesini yanınızda geçirmeyebilirler.

Özünde, bu köpekler çobandır, bu yüzden sahiplerinden daha uzak mesafelerde çalışmaya alışkındırlar. Collie'niz bir gün bahçede koşuşturarak geçirse de, bahse girebilirsiniz. gecenin geri kalanını senin yanında kıvrılarak geçirmek isteyecekler .

Collies ile olan bir diğer ilginç fark, kiminle bağ kurmayı seçtikleri konusunda seçici olabilmeleridir. Ama bir Collie'nin kalbini kazanmayı başardıysan, ona ömür boyu sahip olacaksın.


Alman Kurdu

  Sahibi ile Alman Çoban

  Alman Çobanları bağımsız olabilir, ancak kendilerini bir kişiye bağlayabilir ve asla yanlarından ayrılmazlar.  • ağırlık simgesiAğırlık65-90 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik22-26 inç
  • ömür simgesiÖmür9-13 yıl
  • renk simgesiMizaçSadık ve Koruyucu

bu Alman Kurdu Velcro ırklarının en koruyucusu olabilir. Sahipleri ve aileleriyle yoğun bir bağ kurdukları için çok yakınlaşan yabancılara karşı temkinli olabilirler. Sonuç olarak, Alman Çobanınızı yeni insanlar ve ne kadar iyi tepki verdiklerini ölçmek . Bu, özellikle tanımadıkları herkesin yanında daha fazla koruyucu olabilen kurtarma köpekleri için geçerlidir.

İyi aile köpekleri olsalar da, Alman Çoban köpeğiniz aileden sadık kalacağı bir kişi seçerse şaşırmayın. Collies gibi, bu cins de kime tutunacakları konusunda seçicidir, ancak testi geçerseniz sonsuza kadar büyük bir gölgeniz olur.


Fransız Bulldog

  Sahipleri Kucağında Fransız Bulldog

  Fransız Bulldogları, sahiplerinin yanında yer almalarıyla tanınırlar.

  • ağırlık simgesiAğırlık25-30 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik14-16 inç
  • ömür simgesiÖmür10-12 yıl
  • renk simgesiMizaçSevecen ve Oyuncu

İmza yarasa kulakları ve köpek bakışlarıyla, Fransız Bulldogları yanından ayrılmak istemeyecek bir oyuncak türü daha. Fransızlar aslında sahiplerine bağımlı yoldaşlar olarak yetiştirildi. Bu nedenle, cırt cırtlı köpekler olarak bilinmeleri şaşırtıcı değil.

Fransızları çekici bir seçenek yapan da nedir? onların rahat mizaçları . Oyuncu ve kucaklaşmaya istekli olsalar da, bu köpekler genellikle çok fazla havlamazlar. Bu nedenle, Fransız Bulldog'unuzun dikkatini veremediğinizde şikayet etmesi konusunda endişelenmenize gerek yok.

Ayrıca uyarlanabilirler ve kısa boyları, bir Vizsla veya Golden Retriever kadar egzersiz gerektirmedikleri anlamına gelir. Bu nedenle, bir apartman kompleksinde veya bir şehirde yaşıyorsanız, Frenchie tam size göre bir cırt cırtlı köpek olabilir.


Boksör

  Sahiplerinin Kucağında Oturan Pug

  Pugların, etrafta olduklarında sahiplerine yapıştırıcı gibi yapıştıkları iyi bilinir.

  • ağırlık simgesiAğırlık14-18 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik14-16 inç
  • ömür simgesiÖmür12-14 yıl
  • renk simgesiMizaçSevgi ve Büyüleyici

Arkadaş olmak için yetiştirilen başka bir cins, Puglar insanların dikkatini çekmek için yaşar . Tarihsel olarak, Pugların zengin bir tarihi vardır ve hatta bir zamanlar Çin imparatorlarının evcil hayvanlarıydı. Ancak, kraliyet mensubu olmasanız bile, Pug'ınız sizi aynı şekilde sevecektir.

Pug'ınız yapmaya çalışırsa şok olmayın. seni odadan odaya takip et . Sadece onlara takılmamaya dikkat et! Puglar, sizinle birlikte olduklarında her zaman daha mutlu olacaklardır ve bir veya iki belirli insanla yakın bağları paylaşma eğilimindedirler.

Daha uzun bir ömre sahip olsalar da, Pug'ın düz yüzü onları belirli sağlık koşullarına yatkın hale getirebilir. Özellikle yaşlandıkça nefes alma sorunları veya göz sorunları.


Doberman pinscher

  Doberman Sahibi Tarafından Evcil Hayvan Ediniyor

  Doberman Pinschers bağımsız olabilirken, aynı zamanda oldukça sevecen köpeklerdir.

  • ağırlık simgesiAğırlık60-100 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik24-28 inç
  • ömür simgesiÖmür10-12 yıl
  • renk simgesiMizaçKoruyucu ve Cesur

Doğal bekçiler olarak, doberman iğneleri Sizi takip etmeyi ve güvende olmanızı sağlamayı onların sorumluluğu haline getirin. Sadece akşam yemeği pişirmeye çalışıyor olsanız bile. Sadık ve itaatkar yapıları onları çekici aile köpekleri haline getirirken, bu cins aynı zamanda mükemmel bir üne sahiptir. polis köpeği olarak çalışmak , terapi köpekleri, hizmet köpekleri ve hatta arama kurtarma ekipleri.

Bu cins, tüm esnafların bir krikosudur, ancak en sevdikleri yer, yanınızda kanepede kucaklaşmaktır. Yine de, Dobermanlar büyük bir cins ve bu fazla enerjiyi yakmak için çok fazla günlük egzersiz yapmaları gerekecek. Dobermanlar için günlük yürüyüşler ve koşular bir zorunluluktur ve bu maceralar için sizi yanlarında tutmak isteyeceklerdir.


Büyük dane

  Danua Sarılma Sahibi

  Büyük Danimarkalılar, sahiplerine olan sevgi ve şefkatlerinden dolayı nazik devler olarak adlandırılır.

  • ağırlık simgesiAğırlık110-170 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik28-34 inç
  • ömür simgesiÖmür7-10 yıl
  • renk simgesiMizaçSabırlı ve Güvenilir

Etrafınızda sizi takip eden büyük, koyu bir gölgeye sahip olmanın nasıl bir şey olduğunu merak ettiyseniz, Büyük dane . Sadece diğer birçok köpeğin üzerinde yükselmekle kalmazlar, aynı zamanda arka ayakları üzerinde durduklarında, Danua'nız sizden daha uzun olabilir.

Ancak, ne kadar ürkütücü görünseler de Danimarkalılar sabırlı, sevecen ve çocuklarla arası çok iyidir. Sizinle vakit geçirdiklerinde en mutlular. Boyutlarına rağmen, birçok sahip bunu rahat bir cins olarak bul . Günde birkaç kez günlük yürüyüşlerin yanı sıra, Danimarkalılar sizinle kucaklaşmaktan (ve kucağınıza sığdırmak için ellerinden geleni yapmaktan) memnundurlar.


Shetland çoban köpeği

  Sahibi ile Shetland Çoban Köpeği

  Sığınakların, sahiplerinin yanına yapıştığı iyi bilinir.

  • ağırlık simgesiAğırlık15-25 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik13-16 inç
  • ömür simgesiÖmür12-14 yıl
  • renk simgesiMizaçAkıllı ve Hevesli

Genellikle bağımsız ve oyuncu olarak tanımlansalar da, Shetland çoban köpeği kötü şöhretli bir velcro cinsidir. Daha büyük kuzenleri Border Collie gibi, Sığınaklar da eşsiz bir köpektir. Sığınağınız kucağınıza oturmak veya yanınıza yapışmak konusunda ısrar etmeyebilir, ancak hala sahiplerine yakın olmak istiyor . Bir Sheltie'nin yapışkan doğasını tatmin edebileceğiniz gibi aynı odada takılmak bile.

Sonuç olarak, bu cinsler, sevecen köpeklerden hoşlanan, ancak yine de zaman zaman kendi alanlarını isteyebilecek sahipler için harikadır. Aynı zamanda zekidirler ve ruh halindeki değişiklikleri çabuk algılarlar. Kötü bir gün geçirirseniz, ilk fark eden Sheltie'niz olabilir.


Coton de Tulear

  Sahibinden Coton De Tulear

  Beyaz, kabarık ve sevimli Coton De Tulear, sahiplerinin her zaman yardımcısı olarak bilinir.

  • ağırlık simgesiAğırlık8-15 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik9-12 inç
  • ömür simgesiÖmür15-19 yıl
  • renk simgesiMizaçRahat ve Büyüleyici

Evde yalnız olmak istemeyen bir tür varsa, o da muhtemelen Coton de Tulear . Birçok küçük köpek gibi, onlar da refakatçi olarak yetiştirildiler ve sizinle mümkün olduğunca fazla zaman geçirdiklerinde en mutlu olacaklardır.

Bir Coton de Tulear'a sahip olmayı düşünüyorsanız, tüm gezilerinizde yeni bir ortağa sahip olmaya hazır olun. Ayrılık kaygısına ve doğal arkadaşlara eğilimli olduklarından, çok fazla yalnız zaman geçirirler. yarardan çok zarar verebilir Koton için. İyi haber şu ki, bu kabarık, yumuşak köpekler genellikle on beş pounddan daha hafiftir ve bir araba koltuğuna veya büyük bir çantaya kolayca sığabilir.


dev şnauzer

  Sahipli Dev Schnauzer

  Dev Schnauzer'lar dev kucak köpekleridir ve ailelerine hem sadık hem de koruyucu oldukları bilinmektedir.

  • ağırlık simgesiAğırlık55-85 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik24-28 inç
  • ömür simgesiÖmür12-15 yıl
  • renk simgesiMizaçSadık ve İtaatkar

Bir zamanlar sığır ve bekçi köpeği olarak kullanılan Dev Schnauzer, daha küçük muadili Minyatür Schnauzer'e çarpıcı bir benzerlik taşır. Bu cins yüz pounda yakın bir ağırlığa sahip olabilir, ancak yine de kucağınıza sarılmanın bir yolunu bulacaklardır.

Yapışkan olmaktan başka, Dev Schnauzer'lar da bölgesel olma eğilimi var , özellikle en çok bağ kurdukları insanlar için. Yeni insanlar geldiğinde, Dev Schnauzer'ınız sosyalleşmek yerine size yakın olmayı tercih edebilir.

Bir zamanlar köpek olduklarından, Schnauzer'ların yakacak çok fazla enerjisi vardır ve aynı zamanda aktif bir yaşam tarzına sahip sahipleriyle birlikte gelişirler. Yürüyüş yapmayı, yüzmeyi veya bisiklete binmeyi planlıyorsanız, Schnauzer'inizi gezintiye çıkarmayı unutmayın.


Basset Hound

  Sahipli Basset Hound

  Sakin ve Uysal, Basset Hounds, insanlarıyla birlikte olmaktan başka bir şeyden zevk almaz.

  • ağırlık simgesiAğırlık40-65 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik11-15 inç
  • ömür simgesiÖmür12-13 yıl
  • renk simgesiMizaçRahat ve Sevgi dolu

Güçlü burunlarıyla ünlü olsalar da, Basset Hounds ayrıca cırt cırtlı bir köpek olma ününe sahiptir. Basset Hound'unuzu, siz televizyon seyrederken ya da odadan çıkarken arkanızı takip ederken ayaklarınızın altında uyurken bulmak nadir değildir.

Yapışkan olsalar da Basset Hounds, tonlarca egzersiz gerektirmeyen düşük anahtar köpeklerdir. Genellikle ihtiyaçları olan tek şey günlük bir yürüyüştür ve zamanın geri kalanında evin etrafında dinlenmek için içerik seninle. Basset Hounds'un ne kadar yapışkan olsalar da, onları eğitmek için bir meydan okuma haline getirebilecek bağımsız bir çizgiye sahip olduğunu unutmayın.


Tazı

  Tazı Kucaklayan Sahibi

  Evinizde bir Greyhound varsa, çok fazla yalnız kalmayı beklemeyin.

  • ağırlık simgesiAğırlık60-70 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik27-30 inç
  • ömür simgesiÖmür10-13 yıl
  • renk simgesiMizaçtatlı ve sevecen

Köpek dünyasının sprinterleri olarak bilinen Tazılar, koşmaktan hoşlansalar da sahipleriyle vakit geçirmekten en az onlar kadar keyif alırlar. Greyhound'un tarihi, firavunların onları çöllerde vahşi yaşamı kovalamak için eğittiği Eski Mısır'a kadar binlerce yıl öncesine uzanıyor. olduklarında tam hızda koşmak , Tazılar saatte 45 mile kadar koşma yeteneğine sahiptir.

Tazılar, özellikle bahçenizde hızla koşarken bağımsız olabilirler, ancak her zaman sahiplerine geri dönerler. Egzersizlerini doldurduklarında çoğu Tazı, daha yakın olmasa da sahipleriyle aynı odada olmayı tercih eder.


Avustralyalı Çoban

  Avustralyalı sahibi ile

  Avustralyalıların çok aktif ve aynı zamanda çok yapışkan oldukları iyi bilinir.

  • ağırlık simgesiAğırlık40-65 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik18-23 inç
  • ömür simgesiÖmür12-15 yıl
  • renk simgesiMizaçİş Odaklı ve Akıllı

Tıpkı Border Collies ve Shetland Sheepdogs gibi bir çoban köpeği, Avustralyalı Çoban parlak, enerjik ve her zaman oynamaya hazır. Bununla birlikte, Avustralyalılar aile üyeleriyle neredeyse fanatik hissettiren son derece yakın bir bağ kurabilirler.

Bazen, Avustralyalı Çobanınız, yabancıların etrafında ailesini topraklayabilir veya koruyucu olabilir, ancak yavru olarak bol miktarda sosyalleşme ile sahipler, yeni insanlara olan bu güvensizliği ortadan kaldırabilir. Genel olarak, Avustralyalılar mükemmel aile köpekleridir. özellikle küçük çocuklarla . Sabırlıdırlar, oyuncudurlar ve mecbur kalmadıkça ailelerinin yanından ayrılmazlar.


chihuahua

  Chihuahua

  Chihuahualar birbirine çok bağımlı köpeklerdir ve her zaman insanlarına yakın olmaları gerekir.

  • ağırlık simgesiAğırlık6-8 pound
  • yükseklik simgesiYükseklik14-16 inç
  • ömür simgesiÖmür14-16 yıl
  • renk simgesiMizaçŞımarık ve Büyüleyici

Yapışkan veya muhtaç köpeklere gelince, chihuahualar mutlaka liste yapın. Her zaman size ayak uyduramayacak olsalar da, bir Chihuahua sizi odadan odaya takip etmeye devam edecektir. Pek çok refakatçi köpek gibi, Chihuahualar da 'favori' bir kişiyi seçmesiyle ünlü ve onlara tutkal gibi yapışır.

O favori kişi olursanız, birkaç yıl boyunca bir arkadaşınız olacak. Neyse ki, Chihuahualar bir oyuncak türüdür. Bu nedenle, ayak işlerini halletmeyi planlıyorsanız ve yeni suç ortağınızı da yanınızda getirmek istiyorsanız, bir bez çantaya veya hatta bir çantaya güzelce sığarlar.

Yapışkan bir Chihuahua'nın bir dezavantajı havlamasıdır. Köpeğinizi çok uzun süre yalnız bırakın, siz (ve evdeki herkes) kesinlikle bunu duyacaksınız.

hipoalerjenik köpek cinsleri

Papilyon

  Sahibi olan Papillon Köpek

  Papillions, çoğu etkinlik sırasında sahiplerinin şirketlerinden hoşlanır.

  • ağırlık simgesiAğırlık5-10 pound
  • yükseklik simgesiYükseklik8-11 inç
  • ömür simgesiÖmür14-16 yıl
  • renk simgesiMizaçGüleryüzlü ve Uysal

kelebekler isimlerini sıra dışı, kelebek şeklindeki kulaklarından alırlar, ancak bu türün bilinen tek özelliği bu değildir. Papillonların harika bir arkadaş olma konusunda uzun bir geçmişi vardır ve bu cinsi kraliçeler ve prensesler ile tarihi portrelerde bile görebilirsiniz.

Doğal birer arkadaş oldukları için Papillonlar yalnız kalmakta pek başarılı olmazlar. Evdeyken, Papillon'unuzun ev işleri, yemek zamanı, ve hatta banyo molaları . Evden ayrılırsanız, Papillon'unuz genellikle geride kalanlarla takılmaya çalışacaktır. Bunun başka bir aile üyesi, köpek veya kedi olması önemli değil.


Sibirya kurdu

  Dış Mekan Sahibi ile Husky

  Çoğu husky sahibi size bu yavruların nadiren sahibinin yanından ayrıldığını söyleyebilir.

  • ağırlık simgesiAğırlık45-65 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik20-24 inç
  • ömür simgesiÖmür12-14 yıl
  • renk simgesiMizaçGiden ve Yaramaz

En dramatik köpek ırklarından biri olma ününe sahip olması çok da şaşırtıcı değil. dış yapraklar ayrıca cırt cırtlı köpekler için de liste yapın. Husky'nizi çok uzun süre yalnız bırakın ve köpeğinizin aşırı tepki vereceğinden (veya yokluğunuzda evi yok edeceğinden) emin olabilirsiniz.

Huskiler doğal sürü köpekleridir ve sürünün bir parçası olarak gördükleri herkese yapışırlar. Buna sahipleri de dahildir. Başlangıçta çalışan köpekler olduklarından, bir husky'ye sahip olmak yorucu olabilir . Bu cins gün boyunca çok fazla egzersize ihtiyaç duyar, bu nedenle bahçede günlük yürüyüşler veya oyun zamanı önemlidir.


Boston terrier

  Sahibi ile Boston Teriyeri

  Boston Teriyerleri sahiplerini sever ve yapışkan köpeklere aldırmayan sahipleri için mükemmel yavrular yaparlar.

  • ağırlık simgesiAğırlık12-25 pound
  • yükseklik simgesiYükseklik12-17 inç
  • ömür simgesiÖmür11-13 yıl
  • renk simgesiMizaçSevgi ve Enerjik

'Amerikan Beyefendisi' lakaplı Boston terrier aslen çıngıraklı yarışmalarda ve çukur dövüşlerinde başarılı olabilmeleri için yetiştirilmişti. Ancak bugün, Boston Teriyeri her şeyden çok bir refakatçi köpektir. Sizi evin içinde takip etmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmakla kalmayacaklar, aynı zamanda mükemmel bekçiler de yapacaklar.

Kapıya biri gelirse, Boston Teriyeriniz kesinlikle sana haber verecek . Teriyeriniz arkanızı kollamadığında, muhtemelen yanınızda olmaktan mutlu olacaktır. Mahremiyet geçmişte kalacak, ancak Boston Terrier gibi tatlı, sevecen bir yavruyla, onların yanınızdan ayrılmasını istemeyeceksiniz.


Amerikan Pitbull Teriyeri

  Pitbull Teriyer Açık Havada İnsanlara Yakın

  Pitbull'lar 'dadı köpekleri' olarak bilinir ve etraflarında olabilecekleri bir aile ile en iyisini yaparlar.

  • ağırlık simgesiAğırlık30-75 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik17-21 inç
  • ömür simgesiÖmür12-16 yıl
  • renk simgesiMizaçSevecen ve Maceracı

Amerikan Pitbull Teriyerleri kötü bir rap alır. Ancak, bu köpeklerden birinin etrafında zaman geçirdiyseniz, muhtemelen onların ne kadar tatlı ve sevecen bir cins olduklarını zaten biliyorsunuzdur. Altmış pound civarında olmasına rağmen, Pitbull'unuzu kucağınıza oturamayacak kadar büyük olduklarına asla ikna edemezsiniz (ve ne kadar sevimli olsalar da, neden bunu isteyesiniz?).

Pitbull'ların başka bir cins olduğunu unutmayın. ayrılık kaygısına yatkın . Evden uzakta çok zaman geçiriyorsanız veya ev dışında uzun saatler çalışıyorsanız, Pitbull sizin için doğru köpek olmayabilir. Yalnız başına çok fazla zaman geçirmek Pit'inizi endişelendirmekle kalmaz, aynı zamanda parçalanmış bir daireye dönme olasılığınız da daha yüksektir.

Ancak, onlarla vakit geçirmek için yeterli zamanınız olduğu sürece, bir Pitbull her yaştan insan için hızla sevilen bir arkadaş olabilir.


Büyük Pireneler

  Sahibine Yaslanmış Dışarıda Büyük Pireneler Köpeği

  Bağımsız bir çiftlik köpeği olarak ünlerine rağmen, Great Pyrenees ailelerinin yanında olmaktan keyif alır.

  • ağırlık simgesiAğırlık85-120 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik26-32 inç
  • ömür simgesiÖmür10-12 yıl
  • renk simgesiMizaçGüvenilir ve Sabırlı

Büyük Danimarkalılar kadar (hatta daha büyük) büyüyebilseler de, birçok insan sevimli olanı tanımlar. Büyük Pireneler 'görkemli' bir cins olarak. Bu dağ köpeği bir zamanlar koyunlara bakan ve yırtıcıların fazla yaklaşmasını engelleyen çalışan bir köpekti.

Evcil hayvanlar olarak, Pireneler bir kusura sadıktır ve tamamen sahiplerine adanmıştır. Diğer bazı cırt cırtlı köpeklerin aksine, Great Pyrenees'iniz size sarılmaya veya sarılmaya çalışmayabilir, ancak asla uzakta olmayacaklar . Evinizde bile, Pireneleriniz bölgesel olabilir ve insanlarına zarar verebilecek herhangi bir yırtıcı veya davetsiz misafir için tetikte olabilir.


rottweiler

  Kucakta Çürük

  Çürükler tipik olarak kucaklaşmayı seven dev kucak köpekleri olur.

  • ağırlık simgesiAğırlık80-110 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik22-28 inç
  • ömür simgesiÖmür9-10 yıl
  • renk simgesiMizaçSadık ve Koruyucu

Pitbull'lar gibi, birçok Rottweiler hakkında yanlış bilinenler saldırgan veya şiddetli olmak. Ancak, gerçekten bir Rottweiler'ınız varsa, bu köpeklerin olabildiğince tatlı olduğunu bilirsiniz.

Onlar aslen Hayvanları korumak için yetiştirildi , Rottweiler'ların sahipleri ve aileleri ile yakın ilişkiler kurma eğilimi vardır. Rottweiler'ınız gittiğiniz her yerde sizi takip etmeye veya nerede olduğunuzu takip etmeye çalışırsa şaşırmamalısınız.

Doğal bekçi köpekleri olduklarından, bir Rottie'nin sevdikleri insanları korumak istemesi mantıklıdır. Bu cinsin yabancılara karşı temkinli olma eğilimi vardır, ancak onları sosyalleştirdiğiniz sürece sorun yaşamazlar.


beagle

  Sahibiyle Sarılma Beagle

  Beagle'lar insan ailelerine çabucak bağlanma eğilimindedir ve her zaman insanların yanında olmaktan keyif alırlar.

  • ağırlık simgesiAğırlık15-30 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik13-16 inç
  • ömür simgesiÖmür10-15 yıl
  • renk simgesiMizaçMeraklı ve Dostu

Sarkık kulaklar ve buruşuk yüzlerle, Beagle'lar aslen tavşan ve tavşan gibi daha küçük oyunların izini sürmeye yardımcı olan av köpekleriydi. Harika avcılar olmak, Beagle'ın çekici özelliklerinden sadece biriydi. Aynı zamanda sevgi dolu ve arkadaş canlısıydılar, bu da onları harika bir arkadaş yaptı.

Beagle, içgüdüsel bir yük hayvanıdır ve evcil hayvanlar olarak, diğer insanlarla birlikte olduklarında her zaman daha mutlu olurlar. Çok sosyal olduklarından, bazı sahipler iki veya üç Beagle yavrusu evlat edin aynı zamanda yaşlandıkça birbirlerine eşlik edebilmeleri için.

Her iki durumda da, bir Beagle evlat edinmeyi planlıyorsanız, asla çok geride kalmayacak bir suç ortağına hazır olun.


daksund

  Dachshund Köpek Tutuldu

  Dachshunds tipik olarak tutulmaktan hoşlanır ve her zaman insan arkadaşlarının yanında olmak ister.

  • ağırlık simgesiAğırlık16-32 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik8-10 inç
  • ömür simgesiÖmür12-16 yıl
  • renk simgesiMizaçAteşli ve Koruyucu

Muhtemelen onlardan ' weiner köpekleri ”, ancak Dachshund'un boyut olarak sahip olmadığı şey, bu cins cesareti ve kişiliği oluşturur. Uzun gövdeleri ve küt bacakları, Dachshund'un yorucu egzersiz için tasarlanmadığı anlamına gelir, ancak mükemmel bir arkadaştırlar.

Bir Dachshund'a sahip olan herkes, bu türün ne kadar sadık olduğunu size söyleyebilir. Orijinal olarak yetiştirilen kemirgenleri avla ve öldür , Dachshund aileleri için içgüdüsel bir sorumluluk duygusu hissedebilir. Daha büyük bir ailenin parçasıysa, Dachshund'unuz bir kişiye daha fazla çekilebilir veya daha yakın bağ kurabilir, ancak yine de herkese sadık kalacaktır.


Yorkshire korkunç

  Yorkie Sahipleri Tarafından Evcil Hayvan Olmak

  Yorkshire Teriyerleri en popüler oyuncak türlerinden biridir ve insanların etrafında olmaya bayılırlar.

  • ağırlık simgesiAğırlık5-7 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik8-10 inç
  • ömür simgesiÖmür11-16 yıl
  • renk simgesiMizaçsevecen ve şımarık

Yorkshire Teriyerinin ipeksi, yere kadar uzanan kürkünün altında sevecen bir kişiliğe sahip yapışkan bir köpek vardır. Yorkie'nin ataları tekstil fabrikalarında çalışırken, bugün gördüğünüz Yorkshire Teriyerleri, Viktorya dönemi kadınları için refakatçi köpekler olarak yetiştirildi.

Gibi, teriyerler çok fazla yalnız zaman geçirmeyin. Hatta sadece ayak işlerini yapmak için ayrılıyorum bir Yorkie için birkaç saat yıllar gibi gelebilir. Bu kesinlikle her boş saniyeyi sahipleriyle geçirmek isteyen yapışkan bir köpek. Çoğu Yorkshire Teriyeri, bu kabarık paltoların altında çok fazla cesarete sahiptir, bu yüzden eğer üzülürlerse, kesinlikle duyacaksınız.


Aziz Bernard

  Saint Bernard İnsana Sarılma

  Bağımsız ve inatçı olmalarına rağmen, Saint Bernards insan arkadaşlığından hoşlanır.

  • ağırlık simgesiAğırlık120-180 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik26-35 inç
  • ömür simgesiÖmür8-10 yıl
  • renk simgesiMizaçHasta ve Gözlemci

Bir zamanlar karda mahsur kalan yolcuları kurtarmaya yardım eden çalışan köpekler olan Saint Bernard, ailelerini her ne pahasına olursa olsun koruyacak başka bir sadık ırktır. Onların heybetli boyları bu köpekleri korkutucu gösterebilir, ancak çoğu zaman gerçekte ne kadar büyük olduklarının bilincindedirler.

Saint Bernards aşırı yapışkan bir köpek değildir. Kucağınıza sığmaya çalışmayabilirler, ancak genellikle sizinle aynı odada takılmak veya ayaklarınızın dibinde uyumak isteyeceklerdir. Sadık ve sabırlı bir köpek arayanlar için, Saint Bernard mükemmel bir seçim . Hâlâ seviyorlar ama sizi boğmayacak kadar rahatlar.


akita

  Sahibine bakan Akita köpeği

  Akitalar sahiplerine son derece sadıktır ve insan arkadaşlığından hoşlanır.

  • ağırlık simgesiAğırlık70-130 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik24-28 inç
  • ömür simgesiÖmür10-13 yıl
  • renk simgesiMizaçSadık ve Onurlu

Çevredeki en yapışkan ırklardan biri, Akitalar sahiplerine ve ailelerine karşı sevgi dolu ve sevecen olmaları ile bilinirler, ancak köpekler veya tanımadıkları insanlar konusunda ihtiyatlı ve bölgeseldirler. Akitaların bir Japon kültüründe zengin tarih ve bir zamanlar sadece İmparatorluk ailesi Akita'ya sahip olabilirdi.

Bugün Akitalar, sürülerinin bir parçası olarak gördükleri herkese karşı şiddetle koruyucudur, ancak zaten çok sayıda başka evcil hayvanınız varsa, evlat edinmek için harika köpekler olmayabilirler. Akitalar sahiplenici olabilir ve “tek köpekli” hanelerin bir parçası olmayı tercih edebilir. Bu nedenle, bu eşsiz cinsi evlat edinmeyi düşündüğünüzde bunu aklınızda bulundurun.


Süvari kral charles spaniel

  Cavalier King Charles Spaniel Sahibi Kucağında

  Cavalier King Charles Spaniel, en iyi kucaklama ırklarından biridir ve insanlarla birlikte olmayı sever.

  • ağırlık simgesiAğırlık13-18 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik12-14 inç
  • ömür simgesiÖmür12-15 yıl
  • renk simgesiMizaçtatlı ve zarif

Yumuşak kişilikleri ve zarif görünümleri ile neden Süvari kral charles spaniel kraliyet adını almıştır. Bu köpekler sahiplerine karşı sevecen ve naziktir, ancak bazı cırt cırtlı ırkların aksine, genellikle yabancılarla bir sorunları yoktur.

Bir iş arkadaşı, postacı, hatta sokaktaki bir yabancı olsun, herkes bir arkadaş Kral Charles Spaniel'e! Ancak, tüm bu samimiyetin bir dezavantajı olabilir. Bazı Spaniel'ler yabancılara karşı çok hevesli olabilir, bu nedenle Spaniel'inizi bir yabancıyı selamlamak için uygun şekilde eğitmeniz gerekebilir.


bullmastiff

  İnsanların Yanında Bullmastiff

  İngiliz Mastiff'e benzer şekilde, Bullmastiff insan arkadaşlığını sever.

  • ağırlık simgesiAğırlık100-130 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik24-27 inç
  • ömür simgesiÖmür7-10 yıl
  • renk simgesiMizaçKoruyucu ve Gözlemci

Bullmastiff'iniz arka ayakları üzerinde durduğunda çoğu insandan daha uzun olsa da, bu cins büyük bir yumuşak huyludur. Başlangıçta, Bullmastiff bir bekçi köpeğiydi , sahibinin mülkünü korumaya ve izinsiz giren kaçak avcıları takip etmeye istekli.

Bugün Bullmastiff, ailelerini atalarının sahip olduğu aynı korkusuzlukla koruyacak. Ne zaman evdeysen, yapabilirsin Bullmastiff'in büyük gölgeniz olacağına güvenin , ve her zaman sorun için uyanık. Pek çok bekçi köpeği gibi, Bullmastiff'i yabancılarla uygun şekilde hareket etmeleri için erkenden eğitmek ve sosyalleştirmek önemlidir.


Bernese dağ köpeği

  Bernese Dağ Köpeği İnsana Sarılma

  Bernese Dağ Köpeği, ailelerinden her zaman kucaklaşmaya hazırdır.

  • ağırlık simgesiAğırlık80-115 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik23-28 inç
  • ömür simgesiÖmür7-10 yıl
  • renk simgesiMizaçGiden ve Nazik

İnsanlar her zaman Bernese Dağ Köpeğinin güçlü etnik çalışmaları veya bekçi köpekleri olarak mirasları hakkında övünse de, çoğu kişi bu cinsin aynı zamanda harika bir arkadaş köpek olduğunu unutuyor. Esas olarak çiftliklerde çalıştıklarında bile, Bernese dağ köpeği her zaman aileleriyle birlikte dinlenmeye hazır zor bir iş gününden sonra.

Bugün, Berner hala harika bir aile köpeğidir ve koruyucu içgüdüleri onları doğal olarak aile üyelerine karşı yapışkan hale getirir. Aynı zamanda şefkatli ve nazik köpeklerdir, bu da onları küçük çocukları olan aileler için iyi bir seçim haline getirir.


İrlanda kurt köpeği

  Sahibine Yakın Büyük İrlandalı Wolfhound

  İrlanda Kurt Köpekleri yabancılara karşı çekingen davranabilir, ancak ailelerine karşı sevecendir.

  • ağırlık simgesiAğırlık100-120 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik32-35 inç
  • ömür simgesiÖmür6-8 yıl
  • renk simgesiMizaçDostu ve Nazik

Omuzda yaklaşık bir metre yükseklikte duran ve yüz pounddan fazla ağırlığa sahip olan İrlanda Kurt Tazısı hakkında küçük bir şey yok ve bu onların kişiliklerini de içeriyor. Mizaç gittiği sürece, İrlanda Kurt Köpekleri ailelerine taparlar ve çok uzun süre kendi başlarına bırakılmaya tahammül etmezler.

İrlandalı Wolfhound'unuzu evde çok uzun süre bırakın, eviniz bir kasırga (veya endişeli bir köpek) tarafından yok edilmiş gibi görünebilir. Bazı insanlar, büyüklüklerinden dolayı İrlanda Kurt Köpeklerinin iyi bekçi köpekleri olduğunu varsayabilirler. ama bu genellikle doğru değil . Bu cins genellikle tetiktedir, ancak nadiren davetsiz misafirlere karşı temkinli veya şüphelidir. Evinizde bir davetsiz misafir fark edebilirler, ancak onları durdurmak için herhangi bir şey yapmaları pek olası değildir.

Bununla birlikte, çoğu insan için sevecen ve arkadaş canlısı olan nazik bir dev arıyorsanız, İrlanda Kurt Köpeği mükemmel bir seçimdir.


Newfoundland

  Newfoundland Köpeği Sahibinin Yanında

  Newfoundlands sahiplerine karşı çok sevecendir ve sık sık yanlarında olmaları gerekir.

  • ağırlık simgesiAğırlık100-150 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik25-29 inç
  • ömür simgesiÖmür9-10 yıl
  • renk simgesiMizaçtatlı ve sevecen

Güvenilir bir kişiliğe ve görkemli bir görünüme sahip olması şaşırtıcı değil. Newfoundland özellikle aileler arasında çok sevilen bir cins olmuştur. Boyutlarına rağmen, Newfies ile korkulacak hiçbir şey yok. Temas ettikleri herkese karşı tatlı ve sevgi dolular.

Newfie çok büyük bir oyuncak ayı olduğu için, bu köpekler sevdikleriyle her saniye ve kucaklaşmayı severler. Newfoundland'ınızı kucağınızdan veya yatağınızdan uzak tutmak, kaybedeceğiniz bir savaştır.


Kaniş

  Sahiplerinin Kucağında Kaniş

  Boyutlarına bakılmaksızın, tüm Kanişler sahiplerine cırt cırt gibi yapışma eğilimindedir.

  • ağırlık simgesiAğırlık10-70 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik9-24 inç
  • ömür simgesiÖmür12-15 yıl
  • renk simgesiMizaçAkıllı ve Aktif

İlk başta herkes Fino köpeğini yapışkan bir köpek olarak tanımayabilir, ancak bunun nedeni sadece Kanişler seçicidir kime güvendikleri hakkında Ancak, sizinle yeterince rahat olduklarında, Fino köpeğinizin en sevdiği yer yanınızda olacaktır.

Çoğu zaman, Poodles bir veya iki kişi seçin , genellikle, sahiplerine sarılmak için. Bu, özellikle Fino köpeğiniz endişeli veya gergin hissediyorsa geçerlidir. İster fırtına, ister tanımadıkları yeni bir yabancı olsun, Kanişinizin koruma ve güvenlik konusunda size güveneceğine güvenebilirsiniz.

rottweiler karışımı

Bir Fino köpeğini evcil hayvan olarak benimsemenin başka bir artısı daha var: Paltoları düşük alerjendir. Köpek alerjisi olan biriyseniz, Fino köpeğinin kıvırcık tüyü onları çok fazla tahriş etmemelidir.


pomeranya

  Pomeranya Köpeği Kucakta

  Pomeranyalılar sahiplerinin yanında olmayı ve hatta etrafta taşınmayı severler.

  • ağırlık simgesiAğırlık3-10 pound
  • yükseklik simgesiYükseklik7-10 inç
  • ömür simgesiÖmür12-16 yıl
  • renk simgesiMizaçCanlı ve Meraklı

pomeranyalılar ısırık büyüklüğünde görünebilir, ancak bir Danua veya İrlanda Kurt Köpeği kadar kişilik taşırlar. Çok daha büyük kızak köpeklerinden türetilmiş olsalar da, bugün gördüğünüz Pomeranyalıların aynı zamanda refakatçi olmaları gerekiyordu. Aslında, Kraliçe Victoria, İtalya'nın Floransa kentinden Pomeranyalıları geri getirdiğinde ve hatta onları yetiştirmeye başladığında, cinsi popüler hale getirdi.

Birçok küçük ırk gibi, Pomeranyalılar da doğal kucak köpekleri . Herhangi bir şansları olursa, Pom'unuz muhtemelen size sarılmaya çalışacaktır. Küçük boylarına rağmen Pomeranyalıların hala yakacak çok enerjileri olduğunu unutmayın. Enerji seviyelerini tüketmek için bolca oyun süresine ve günlük yürüyüşlere ihtiyaçları olacak.


barbet

  Sahibinin Yanında Oturan Barbet

  Daha nadir bir cins olan Barbets, insan sahiplerine cırt cırt gibi yapışabilir.

  • ağırlık simgesiAğırlık35-65 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik20-26 inç
  • ömür simgesiÖmür12-14 yıl
  • renk simgesiMizaçAkıllı ve Meraklı

Gerçek hayatta hiç Barbet görmemiş olabilirsiniz, ancak bir sanat eserinde görmüş olabilirsiniz. Bu cins, Fransa'da su köpekleri olarak yetiştirilmelerine rağmen, tarih boyunca birçok sanatçı için ilham kaynağı olmuştur. Dünya Savaşlarından sonra, Barbets neredeyse soyu tükendi, ancak birkaç sadık yetiştiricinin çabalarıyla kurtarılabildiler.

Barbets, sahip olunabilecek nadir köpeklerdir, ancak bir tane sahiplenmeyi düşünüyorsanız, bu cinsin ne kadar muhtaç olduğunu bilmelisiniz. Bir Barbet, sahibini memnun etmek için yaşar ve sizin tarafınıza yapışmadıklarında, yeni numaralar öğretmek veya eğitmek kolaydır. Kural olarak, Barbetler sadece yoldaş olarak iyi yap , bu nedenle onları av veya hizmet köpeği olarak eğitmek isteyen sahipler için harikadır.


Bichon Frise

  Bichon Frise Köpek İnsanla

  Bichon Frise, sahiplerinin yanında olmaktan hoşlanan iyi bilinen bir kucak köpeğidir.

  • ağırlık simgesiAğırlık12-18 pound
  • yükseklik simgesiYükseklik9-12 inç
  • ömür simgesiÖmür13-16 yıl
  • renk simgesiMizaçCanlı ve Büyüleyici

Bichon Frise'in yumuşak ceketi sadece bir cırt cırt şeridine benzemekle kalmaz, aynı zamanda kişilikleri de öyle. Sana güvenmeye geldiklerinde Bichon Frise'dan kurtulmanın bir yolu yok. Bu köpekler bütün günü evin içinde sizi takip ederek geçirirler ve uyku zamanı geldiğinde, sizinle yatakta yatmaktan da memnundurlar.

Bichons da sadece yumuşak, hipoalerjenik paltolarıyla ünlü değildir. Tarih boyunca, Bichon'un tatlı çekiciliği ve enerjik kişiliği onları Avrupa soyluları arasında popüler kılmıştır. Barbet gibi, bir İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Bichons sıkıntısı , ancak birkaç seçkin kişi Bichon Frise cinsini canlandırmayı başardı.


Boksör

  İnsanla Ayakta Boksör Köpek

  Boksör köpeklerin, insan sahiplerinin çok fazla boş zamanı olmasına izin vermediği iyi bilinir.

  • ağırlık simgesiAğırlık50-75 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik21-25 inç
  • ömür simgesiÖmür10-12 yıl
  • renk simgesiMizaçDostu ve Çok Yönlü

Açık hava maceralarına her zaman uygun bir cırt cırtlı cins istiyorsanız, Boxer tam aradığınız köpek olabilir. Pit bull'lar ve Rottweiler'lar gibi, bazıları da var. Boxer hakkında yanlış bilinenler saldırgan veya düşmanca bir cins olmak, ancak bu doğru değil. Çoğu Boksör, özellikle ailelerin veya küçük çocukların çevresinde arkadaş canlısı oyuncak ayılardır.

Tarih boyunca, boksörler tüm esnaf bir jack olmuştur. Büyük avcılar olarak başladılar, ancak aynı zamanda bekçi, polis, koruma köpeği ve hatta körler için rehber köpekler oldular. Memnun etmeye hevesli ve eğitilmesi kolay, sevecen, büyük bir cins arıyorsanız, Boxer tam size göre.


carolina köpek

  carolina köpek açık havada

  Carolina köpekleri bağımsız çoban içgüdülerine sahip olabilir, ancak aynı zamanda aileleriyle zaman geçirmeyi de severler.

  • ağırlık simgesiAğırlık30-55 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik17-24 inç
  • ömür simgesiÖmür12-15 yıl
  • renk simgesiMizaçAyrılmış ve Sadık

İnsanlar cırt cırtlı köpekleri düşündüklerinde, Carolina Dogs genellikle ilk tercihleri ​​değildir. Bu daha az bilinen cins sadece kırsal alanlara özgü olmakla kalmaz, aynı zamanda daha fazla olma eğilimindedirler. yabancılardan çekingen ve hatta şüpheli . Bir Carolina Dog'u eve ilk getirdiğinizde, yavrularınızın hemen yanınıza yapışmasını beklememelisiniz.

Biraz zaman alacak ama bir kez size güvendiklerinde, Carolina Dogs ömür boyu sadık kalacak. Bir hayatta kalma aracı olarak, Carolina Dogs bir sürü zihniyetini benimsemiştir. Bu paketin bir parçası olarak gördükleri herkese kendilerini tamamen adarlar.

Carolina Dogs, sizi kendi çocukları gibi görmeye başladıklarında oyuncudur, memnun etmeye heveslidir, ancak eğitmek için biraz inatçı olabilirler.


Dalmaçyalı

  Köpek Sahibi ile Dalmaçyalı

  Dalmaçyalılar yerel itfaiye çevresinde iyi bilinirler, ancak her zaman sahiplerinin yanında olmayı da severler.

  • ağırlık simgesiAğırlık40-75 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik22-24 inç
  • ömür simgesiÖmür10-13 yıl
  • renk simgesiMizaçGiden ve Aktif

Bazı insanlar, sahiplerini koşulsuz sevmeleri nedeniyle Dalmaçyalı ırkı “orijinal cırt cırtlı köpek” olarak adlandırır. Ancak Dalmaçyalılar da olabilir. kıskançlık ve bölgesel davranışlara eğilimli , bu yüzden diğer köpeklerle veya yabancılarla her zaman iyi karışmazlar. En ufak bir tehdidi bile algılarlarsa, Dalmaçyalınızın bunu size bildireceğine güvenebilirsiniz.

Yine de Dalmaçyalılar güvenilir bir türdür ve aileleri arasında çok dışa dönük ve girişken olabilirler. Enerji seviyeleri yüksektir, bu nedenle gün boyunca çok fazla oyun süresi veya yürüyüşe ihtiyaç duyan bu türe güvenebilirsiniz.


horoz İspanyol

  Sahiplerinin Kucağında Cocker Spaniel

  Cocker Spaniel'ler endişeli köpekler olabilir ve bu, sahiplerine yakın olma ihtiyaçlarıyla birleşir.

  • ağırlık simgesiAğırlık20-30 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik14-17 inç
  • ömür simgesiÖmür10-14 yıl
  • renk simgesiMizaçNazik ve Mutlu

Cocker Spaniel'in büyük, rüya gibi gözlerine veya yumuşak, sarkık kulaklarına kimse karşı koyamaz. Biri Mayflower gemisinde orijinal köpek ırkları Amerika Birleşik Devletleri'nde, aslen av köpekleriydiler. Şimdi, Cocker Spaniel'ler de mükemmel arkadaşlardır. Ancak, bu cinsin çok fazla dikkat gerektirdiğini ve genellikle tek başına pek başarılı olmadığını unutmayın.

horoz İspanyolları en çok insanlarıyla birlikte olduklarında mutlu olurlar ve onları birkaç saatten fazla yalnız bırakırsanız, eve çizik kapılar, çiğnenmiş giysiler ve bir sürü havlamayla gelebilirsiniz. Ama, eğer yapabilirsen Cocker Spaniel'e bolca ilgi gösterin , bu cinsin nazik ve sevecen kişiliği, onları birlikte yaşamak için bir rüya haline getirecektir.


Leonberger

  Açık havada kadın ile leonberger

  Leonbergers, sahiplerinin her zaman yanında olmayı seven büyük köpeklerdir.

  • ağırlık simgesiAğırlık90-170 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik26-31 inç
  • ömür simgesiÖmür8-10 yıl
  • renk simgesiMizaçNazik ve Stoacı

Daha az bilinen nazik bir dev, Leonbergerler 150 poundun üzerinde olabilir ve tüm aile için harika bir arkadaştır. Bir Leonberger denemese de kucağınıza tırmanın veya çok yakına sarılın , maceralarda size memnuniyetle katılacaklar veya evin her yerinde sizi takip edecekler. Güvende olduğunuzu bildikleri sürece, Leonberger'iniz mutlu olacaktır.

Leon'ların bu kadar iyi yoldaş olmaları şaşırtıcı değil. Böyle yetiştirildiler! Almanya'nın Leonberg kentinden bir politikacı krala yakışır bir köpek yapmak istedi ve başarılı oldu. Napolyon III, Galler Prensi ve Çar Alexander II gibi ünlü tarihi şahsiyetlerin tümü, yönetimleri sırasında Leonberger'lere sahipti.


tazı

  Kahve Içme Kadının Yanında Tazı

  Whippet'lerin, sahiplerine yapıştırıcı gibi yapışmalarına neden olacak sinirsel bir enerjisi vardır.

  • ağırlık simgesiAğırlık25-40 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik18-22 inç
  • ömür simgesiÖmür12-15 yıl
  • renk simgesiMizaçSevgi ve Bağımlı

Eğer kırbaç tanıdık geliyor, çünkü onlar Greyhounds'tan yetiştirildiler. Tazı kadar büyük olmasa da, Whippet benzer bir aerodinamik gövdeye sahiptir ve boyutlarının en hızlı cinsidir.

Whippet'ların Greyhounds ile paylaştığı bir özellik, onların yapışkan doğasıdır. Bir Tazı, sahibinin yanında olmayı sever, ancak genellikle sakin ve biraz yalnız zaman geçirecek kadar rahat eğer zorundalarsa.

Tazılar gibi, Whippet'ların bol miktarda egzersize ve koşmak için alana ihtiyacı olduğunu not etmek önemlidir. Çitle çevrili büyük bir avlu, sık yürüyüşler ve koşular da işe yarasa da, oyun sırasında bir Whippet için mükemmeldir.


Corgi

  Sahibine Yatan Küçük Corgi

  Corgis, sahiplerinin yanında olmayı sever ve en sevdikleri yer genellikle birinin kucağına sarılmaktır.

  • ağırlık simgesiAğırlık15-30 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik10-12 inç
  • ömür simgesiÖmür12-13 yıl
  • renk simgesiMizaçAkıllı ve Sevgi dolu

İki farklı Corgi türü vardır. orada Hırka Galce Corgi ve Pembroke Galce Corgi . Biraz farklı görünebilirler, ancak çoğunlukla mizaç ve kişilik olarak aynıdırlar.

Corgi'nin asıl amacı sığır ve koyun gütmek olabilir, ancak bugün onlar mükemmel aile köpekleridir. Bazı ırkların aksine, çok zaman almaz Corgis'in sana ısınması için. İlk günden itibaren Corgi'niz muhtemelen kalçanıza bağlı olacak ve maceralara atılmaya hazır olacaktır.

Corgi'nizi yalnız bırakırsanız veya bir odaya kilitlerseniz, onlardan haberleri zarafetle karşılamalarını beklememelisiniz. Corgiler havlamaya eğilimlidir ve üzgün olup olmadıklarını ilk öğrenen siz olacaksınız. Corgiler de efsanevi köpeklerdir. Zengin bir cins geçmişine sahipler ve aslında Gal Efsanelerinde bunların kayıtları .


Samoyed

  Açık havada insanla koşan Samoyed köpek

  Samoyed, cırt cırt gibi yanınıza yapışacak başka bir cins.

  • ağırlık simgesiAğırlık35-65 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik19-24 inç
  • ömür simgesiÖmür12-14 yıl
  • renk simgesiMizaçUyarlanabilir ve Dostu

Soğuğa karşı dayanıklı kalın, beyaz ceketlerle, Samoyed'in kişiliği kürkleri kadar yumuşaktır. Donma sıcaklıklarına gayet iyi dayanabilseler de, Samoyed'in en büyük zayıflığı çok fazla yalnız zaman . Bütün gün yokken Samoyed'inizin bahçede veya apartmanda dolaşmasına izin vermek bir felaket için bir reçete olabilir. Ve Samoyedleri eğitmek biraz zor olabilir.

Ancak onlara istedikleri tüm sevgiyi ve ilgiyi verebilirseniz, Samoyedler bir kusura sadıktır. Bu köpekler sizi dünyanın sonuna kadar takip edecek ve her zaman size sarılmaya veya size sarılmaya hazırlar.


Keeshond

  Köpek Sahibi Açık Havada Keeshond

  Keeshond, sahibinin yanından nadiren ayrılan son derece zeki bir ırktır.

  • ağırlık simgesiAğırlık35-50 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik16-19 inç
  • ömür simgesiÖmür12-15 yıl
  • renk simgesiMizaçGirişken ve Empatik

Pomeranyalılar ve Samoyedler'den gelen Keeshond'lar, atalarıyla aynı kabarık tüyü ve canlı kişiliği paylaşır. Tarih boyunca bile Keeshondlar, ister Vikingler ister Hollandalı denizciler olsun, her zaman refakatçi köpekler olarak hizmet ettiler.

Şaşırtıcı bir şekilde, Keeshond'ların keskin bir empati duygusu vardır ve kendinizi iyi hissetmiyorsanız, muhtemelen Keeshond'unuz bunu ilk fark eden olacaktır. Aynı özellik aynı zamanda onları iyi bekçiler yapar ve mülkünüzün etrafında bir yabancı dolaşıyorsa sizi hemen uyaracaklar. Keeshond'lar empatik yapıları ve cırt cırtlı bağımlılıklarının yanı sıra oyuncudur ve genellikle yeni ortamlara iyi uyum sağlar.


Shar Pei

  Sahiplerine Yakın Shar Pei

  Shar Peis, ailelerini korumalarıyla ünlüdür, bu nedenle size cırt cırt gibi yapışmaları şaşırtıcı değildir.

  • ağırlık simgesiAğırlık45-60 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik18-20 inç
  • ömür simgesiÖmür8-12 yıl
  • renk simgesiMizaçBağımsız ve Koruyucu

Shar-Pei'nin kırışık yüzü ve yumuşak kürkü birçok köpek sever için karşı konulamaz. Ancak, onları bu kadar harika bir arkadaş yapan, bu türün kazanan kişiliğidir. Sadece zeki ve hızlı öğrenenler olmakla kalmazlar, aynı zamanda genellikle sakin ve rahattırlar. Shar-Peis'in sadık ve sevecen olma eğiliminde olduğunu unutmayın. ayrıca bağımsız bir çizgileri var ilave olarak.

Shar-Pei'nizin yanınıza yapıştırıldığı günler olabilir. Ayrıca yan odada vakit geçirmekten daha memnun oldukları başka günler de olacaktır. Ruh hallerinden bağımsız olarak, Çin Shar-Pei hala iyi bir bekçi köpeğidir. Ve gerekirse sevdiklerini davetsiz misafirlerden korurlar.


Fin Lapphund

  Sahibinin Yanında Fin Lapphund

  Fin Lapphund'larının sahiplerine çok bağlı oldukları iyi bilinir.

  • ağırlık simgesiAğırlık35-50 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik16-20 inç
  • ömür simgesiÖmür12-15 yıl
  • renk simgesiMizaçÇevik ve Sevecen

Çok iyi bilinen bir cins olmasalar da Fin Lapphund, nihai duygusal destek köpeğidir. Bu cins sadece sahipleriyle iyi bir bağ kurmakla kalmaz, aynı zamanda keskin empatik duyguları, ruh halindeki değişiklikleri çabucak anlamaları anlamına gelir. Kötü bir gün geçirdiğinizde, Fin Lapphund'unuzun zaten bilmesi ve siz daha iyi hissedene kadar size sarılmaya hazır olması ihtimali vardır.

Sarılmaktan bahsetmişken, Fin Lapphunds elli pound kadar büyüyebilir , ama onlar her zaman bir kucak köpeği olacaklar. Tarihsel olarak, Lapphunds ren geyiği avladı, ancak her zaman sahip olabileceğiniz en cana yakın ırklardan biri olarak kabul edildiler. Çocuklara karşı naziktirler ve bir Lapphund'un güvenini ve sadakatini kazanmak fazla bir şey gerektirmez. Onlar ayrıca kurt atalarına benzemek görünüşlerine gelince.


Fin Spitz'i

  Fin Spitz Ailesiyle Açık Havada

  Fin Spitz, sahiplerine çok bağlı olduğu bilinen bir av köpeğidir.

  • ağırlık simgesiAğırlık20-35 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik15-20 inç
  • ömür simgesiÖmür13-15 yıl
  • renk simgesiMizaçGiden ve Enerjik

Köpek severler arasında genellikle küçümsenen başka bir cins Fin Spitz'dir. Başlangıçta, Fin Spitz bir av köpeğiydi ve 1800'lerde neredeyse soyu tükenirken, yetiştiriciler bu köpekleri kurtarmayı başardılar.

Bir Fin Spitz'iniz olduğunda, eşit derecede eğlenceli ve sevecen bir köpeğe sahip olacaksınız. Ayaklarınızın dibinde uyumak veya uyumak isteyebilecekleri kadar, dışarıda da bolca zaman geçir . Fin Spitz, maceraperest köpek sahipleri ve bir refakatçi arayan avcılar için mükemmel bir seçimdir.

Fin Spitz'in sahipleriyle yakın bağları olmasına rağmen, bu köpeklerin zaman zaman bağımsız olabileceğini not etmek önemlidir. Bazı cırt cırtlı ırklardan farklı olarak, Fin Spitz gerekirse biraz yalnız kalmakta iyi olabilir.


Jack Russell Korkunç

  Jack Russell Teriyer Evcil Hayvan Alıyor

  Jack Russell Teriyerleri, izin verildiği kadar sahiplerinin yanında kalacak yüksek enerjili köpeklerdir.

  • ağırlık simgesiAğırlık9-20 pound
  • yükseklik simgesiYükseklik20-24 inç
  • ömür simgesiÖmür14-16 yıl
  • renk simgesiMizaçMeraklı ve Yapışkan

Jack Russell Terrier'in yavru köpek bakışlarına veya sevimli kişiliğine karşı koymakta zorlanıyorsanız, yalnız değilsiniz. Bu köpekler büyük olmasa da, Russell Terrier büyük bir tavırla gelebilir. Jack Russell Teriyerleri her zaman bazı ırklar kadar sabırlı değildir, yani bol bol sosyalleşmeye ihtiyaç var küçük çocuklarınız varsa.

Russell Teriyerleri yanınıza yapıştırıcı gibi yapışabilir ve çok fazla yalnız kaldıklarında ayrılık kaygısına eğilimli olabilirler. Neyse ki, evden ayrılmanız gerekiyorsa, Russell Terrier genellikle gezintiye çıkmakta sorun yaşamaz.


Rodezya Sırtı

  Sahip Turunda Rhodesian Ridgeback

  Rhodesian Ridgeback'ler son derece koruyucu köpeklerdir, bu nedenle sahiplerinin yakınında olmaları şaşırtıcı değildir.

  • ağırlık simgesiAğırlık70-85 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik24-27 inç
  • ömür simgesiÖmür9-11 yıl
  • renk simgesiMizaçAğırbaşlı ve Sakin

Bu köpekler bir zamanlar Afrika'da aslanları takip etti. Ama şimdi, Rhodesian Ridgeback'in sevecen ve koruyucu kişiliği, onları arkadaş olarak çekici bir seçenek haline getirdi. Bu listedeki tüm ırklar gibi, Rodezya Sırtı yapışkan bir köpektir. Ancak, size ısınmalarının biraz zaman alabileceğini belirtmekte fayda var.

Bununla birlikte, bir Ridgeback sizi sevilen biri olarak gördüğünde, son derece koruyucu ve sadık olacaktır. Ridgeback'lerle ilgili önemli bir ayrım, sevecen ve sevecen olmalarına rağmen güvendiklerine , her zaman yapışkan değiller. Güvende olduğunuzu bildikleri sürece, bir Rhodesian Ridgeback'in her saniyesini yanınızda geçirmesi gerekmeyebilir. Ancak, refahınıza yönelik potansiyel tehlikeler veya tehditler için her zaman tetikte olacaklardır.


Komondor

  Sahibinin yanında duran Komondor

  Komondorlar daha çekingen ve koruyucudur. Ayrıca her zaman sahiplerinin yanında olmayı severler.

  • ağırlık simgesiAğırlık80-130 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik25-30 inç
  • ömür simgesiÖmür10-12 yıl
  • renk simgesiMizaçKorkusuz ve Sadık

Görünüşlerinden tanınan bir tür varsa, muhtemelen Komondor'dur. Onları baştan ayağa örten uzun, korkunç kordonlar havalı görünse de, bu kordonlar işlevsel bir amaca da hizmet eder. Aslında, Komondorlar koyunları yırtıcılara karşı korudu . Eşsiz paltoları da onları aşırı hava koşullarından koruyun ve sürülerini korurken koyunlarla kaynaşmalarına yardımcı olun.

Koyunlarınızı korumak için bir Komondor'a ihtiyacınız olmasa da, bu köpekler aynı zamanda iyi bir arkadaştır. Sahipleriyle derin bağlar ve bağlar kurabilirler, ancak bütün gün dışarıda çalışmak için yetiştirildikleri için biraz yalnız kalmaya da aldırış etmezler.


Britanya

  Sahibinin Yanında Brittany Köpeği

  Brittany bir av köpeği olarak bilinebilir, ancak aynı zamanda sahiplerine oldukça bağlılar.

  • ağırlık simgesiAğırlık30-40 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik18-20 inç
  • ömür simgesiÖmür12-15 yıl
  • renk simgesiMizaçMaceracı ve Parlak

İçeride olduğundan daha fazla dışarıda vakit geçiren biriyseniz, Britanya yanınızda olması için harika bir cins. Doğal av köpekleridir ve mükemmel dayanıklılıkları, tüm günlerini ormanda yürüyüş yaparak şikayet etmeden geçirebilecekleri anlamına gelir.

Çoğu insan Brittany'yi av köpekleri olarak tanısa da, herkes bunun farkında değil. bu cins ne kadar hassas olabilir . Bir Brittany, olumlu, nazik eğitim ile en iyisini yapar ve çok uzun süre yalnız bırakılmaya her zaman iyi tepki vermezler. Brittany'nizi tek bir maceraya attığınızda, yavrularınız hepsine devam etmek isteyecektir.


Köpek

  Kuvasz Açık Havada İnsanla

  Kuvasz, sahiplerine her zaman yakın olmayı seven daha nadir bir ırktır.

  • ağırlık simgesiAğırlık75-110 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik26-30 inç
  • ömür simgesiÖmür10-12 yıl
  • renk simgesiMizaçCesur ve Sadık

Kuvasz bir krala yakışan bir köpek gibi görünüyorsa, öyle oldukları içindir. Hayvan bekçi köpekleri olarak zengin bir tarihe sahip olan Kuvasz, diğer Macar soylularının yanı sıra Kral I. Matthias'ın da dikkatini çekti.

Daha önce bir Kuvasz'a sahipseniz, bu türün kraliyet ailesi arasında neden bu kadar popüler olduğunu anlamak zor değil. Doğal koruyucular olarak, bir Kuvasz sevdiklerini korumak için donatılmıştır. Bunun bir önemi yok koyun sürüsü veya dört kişilik bir aile . Bu büyük köpekler, sizi davetsiz misafirlere karşı ilk uyaranlardır ve özellikle uygun şekilde sosyalleştirilmemişlerse, yabancılara karşı dikkatli olabilirler.


Amerikan Bulldog

  Açık havada çalışan amerikan bulldog

  Yalnız olmayı seviyorsanız, bir Amerikan Bulldog'u sahiplenirseniz çok fazla yer kapmayı beklemeyin.

  • ağırlık simgesiAğırlık40-50 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik20-28 inç
  • ömür simgesiÖmür8-10 yıl
  • renk simgesiMizaçCesur ve Arkadaş canlısı

Amerikan Bulldog bir zamanlar yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Ancak, belirli yetiştiricilerin çabaları sayesinde, köpek severler bu cinsi eski haline getirmeyi başardı. Kavgacılardan yoldaşlara dönüştüler. Gerçek hayatta hiç tanışmamış olsanız bile, muhtemelen sevimli olanı görmüşsünüzdür, Amerikan Bulldog'un yavru köpek gözleri .

ABD Deniz Piyadeleri, Yale Üniversitesi ve Georgia Üniversitesi, Bulldog'u maskotları yaptı. Bulldog'un kibar ve nazik doğası göz önüne alındığında, nedenini anlamak zor değil. Elli pound ağırlığa rağmen, bir Amerikan Bulldog hala kucağınıza kıvrılmakta veya yatmadan önce sarılmaya çalışmakta sorun yaşamayacaktır.

Bu cins özellikle çocuklarla arası iyidir. Bu onları aileler için mükemmel bir seçim yapar. Bazen, Bulldoglar dik başlı veya inatçı olabilir, ancak sağlam bir el ile eğitilmesi kolaydır.


Amerikan gönüllü asker personel yönetim bölgesi

  Staffordshire Terrier Açık Havada İnsana Yakın

  Amerikan Staffies'in insan ailesine kısa sürede bağlandıkları iyi bilinmektedir.

  • ağırlık simgesiAğırlık40-70 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik17-20 inç
  • ömür simgesiÖmür12-16 yıl
  • renk simgesiMizaçArkadaş canlısı ve Enerjik

Genellikle Amerikan Çukur Teriyerleri ile karıştırılsa da, Amerikan Staffordshire Teriyeri bir Pit bull değildir. Bununla birlikte, bu iki cins birçok benzerliği paylaşmaktadır. Pitbull gibi, Staffies de sizin tarafınıza yapıştırıldıklarında en mutlu olurlar. Staffies kelimenin tam anlamıyla sizi dünyanın sonuna kadar takip edecek.

Staffies'in çoğu kendinden emin olsa da, bu büyük yumuşaklar her zaman kucaklaşmaya hazırdır. Çocuklara ve ailelere karşı nazik olma eğilimindedirler. Köpeğe bağlı olarak, Staffies şunları yapabilir: biraz daha sosyalleşmeyi gerektirir bazı köpeklerden daha Tutarlı, nazik bir eğitimle mükemmel aile köpekleri olabilirler.


Alman Wirehaired Pointer

  Alman Wirehaired Pointer Sahibinden Yeme

  Alman Wirehaired Pointer'lar mükemmel av arkadaşlarıdır ve ayrıca ailelerinin yanında olmayı severler.

  • ağırlık simgesiAğırlık50-70 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik22-27 inç
  • ömür simgesiÖmür14-16 yıl
  • renk simgesiMizaçHevesli ve Hevesli

Çevik Alman Wirehaired Pointer, her zamanki kucak köpeğiniz veya kanepe patatesiniz değil. Wirehairs, yatmadan önce yatmaya hazır olsalar da, sahipleri onları maceraya çıkardığında en mutlu olurlar. Ormanda yürüyüş yapmak veya avlanmak gibi aktiviteler, Alman Wirehaired Pointer'ı evde hissettirecek, ancak insanlarıyla egzersiz yapmayı tercih ediyorlar.

Paltoları hava koşullarına dayanıklı olduğundan, Wirehair'i daha soğuk koşullarda dışarı çıkarmak sorun olmaz. GWP, zaman zaman inatçı olabilir , ve sadece en çok güvendiklerine itaat edecekler. Bu, daha yeni veya deneyimsiz sahipler için zor olabilir, ancak biraz çalışmayı umursamayan biriyseniz, Alman Wirehaired Pointer sadık bir arkadaştır.


West Highland Beyaz Teriyer

  West Highland White Terrier Tutuklanıyor

  Westie, sahiplerinin gölgesi olarak bilinen birkaç terrier ırkından biridir.

  • ağırlık simgesiAğırlık15-20 pound
  • yükseklik simgesiYükseklik10-12 inç
  • ömür simgesiÖmür13-15 yıl
  • renk simgesiMizaçSadık ve Eğlenceli

West Highland White Terrier yirmi kilodan daha hafif olabilir, ancak bu küçük köpekler hala bol miktarda cesaret taşıyor. Bazı insanlar Westie'yi diğer Teriyerlere tercih eder. Westies daha arkadaş canlısı olma eğilimindedir. Onlar her zaman aynı tutuma sahip olma bir Jack Russell Teriyer veya Toy Fox Terrier ile alırsınız.

Westies yüksek enerjili olabilse de, bu köpekler tamamen sevdiklerine adanmıştır. Sizinle bir kez bağlantı kurduklarında, Westie'niz sizin olduğunuz her yerde olmak isteyecektir. İster mutfakta, ister bahçede, hatta ayak işlerini yürütürken. Eğlenceli gerçek - Westies, başlangıçta Roseneath Teriyeri olarak biliniyordu ve West Highland Teriyeri olarak tanınmadı. 1909'a kadar .


Şikoku

  Shikoku Velcro Köpek Açık Havada

  Shikoku, ailesine bağlı olduğu iyi bilinen bir Japon köpeğidir.

  • ağırlık simgesiAğırlık30-55 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik17-22 inç
  • ömür simgesiÖmür10-12 yıl
  • renk simgesiMizaçEnerjik ve Aktif

Sizinle dağlarda trekking yapmaktan veya uzun yürüyüşler yapmaktan çekinmeyen bir köpek arıyorsanız, Shikoku en iyi seçim olabilir. Bu cins Japonya'dan geliyor ve daha az bilinen bir dağ köpeğidir. Diğer büyük ırklar kadar enerjik ve heveslidirler.

Shikoku, çalışan bir köpek olarak yetiştirildi. Ama şimdi, çoğunlukla aile hayvanları olarak sahipleniliyorlar. Bir Şikoku paketinin bir parçası olarak gördüğünde, senin yanından ayrılmaz. Onlar harika aile arkadaşları olsalar da, onlar biraz daha nadir . Safkan bir köpek yavrusu için biraz daha fazla ödemeyi beklemeniz gerekecek.


Oyuncak Tilki Korkunç

  Sahibine bakan oyuncak tilki korkunç

  Oyuncak Tilki Teriyerleri küçük ve sevimlidir, ancak sahip olduğunuzda çok fazla yalnız zaman geçirmeyi beklemeyin.

  • ağırlık simgesiAğırlık3-7 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik8-11 inç
  • ömür simgesiÖmür13-15 yıl
  • renk simgesiMizaçAkıllı ve Uyarı

Bir teriyerin ısırık büyüklüğündeki bir versiyonuyla ilgileniyorsanız, Toy Fox Terrier'den başkasına bakmayın. Bu köpekler, bir oyuncak ırkı ve bir teriyerin gerçek bir birleşimidir. Onlar sevimli kucak köpekleri yani yanından ayrılmak istemeyecek Ama aynı zamanda bir Jack Russell Terrier veya Westie'nin tüm cesaretine ve kararlılığına da sahipler.

Genellikle on pounddan daha hafif olsalar bile, Toy Fox Terrier oldukça koruyucu olabilir. Yavrunuz bir davetsiz misafiri alt edemeyebilir, ancak sahiplerini savunmak için ellerinden geleni yapacaktır. Bu enerjik ve kendini işine adamış yavrular harika aile arkadaşlarıdır. Ancak misafirlerle ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinmeleri için erken sosyalleşmeleri de gerekir.


Son düşünceler

Bazı sahipler bundan çekinirken yapışkan cırtlı ırklar , bu sevimli köpeklerin verecek çok sevgisi var! Chihuahua gibi kucak köpeklerinden Doberman Pinscher veya Border Collie gibi daha büyük maceracı ırklara kadar, bu listede tüm olası köpek sahipleri için bir tür cırt cırtlı köpek var.

Bir cırt cırtlı cinsi evlat edinmeyi planlıyorsanız, ne kadar dikkat etmeleri gerektiğini unutmayın. Cırt cırtlı ırklar, genellikle Uzun saatler çalışmak evin dışında. Sık seyahat ediyorsanız veya çok saatlerce çalışıyorsanız, daha bağımsız bir köpek ırkı düşünün. Bununla birlikte, eğer bir cırt cırtlı ırkın muhtaçlığı ve bağımlılığıyla baş edebiliyorsanız, size yapıştırıcı gibi yapışacak bir köpek arkadaşınız olacaktır.

Yorumlar